PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Daisukke
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 08:54
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Daisukke »

Dopóki prezesem klubu jest Konrad Piechocki, dopóty pierwszym libero klubu będzie Kacper i żaden kolejny kompromitujący w jego wykonaniu sezon tego nie zmieni.
A próba budowania wizerunku klubu na jego osobie to idealny przykład jak tego nie robić, chyba że chcemy promować nepotyzm.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

grzegorzg pisze:To chyba ten sezon, w którym Winiar sie totalnie skontuzjował?
Ostatni sezon w karierze, nie pamiętam, czy w Jastrzębiu coś mu się nie stało, ale tak mi się kojarzy.
Po tamtym sezonie w każdym razie Kacpra klasyfikowano jako rywala dla Popiwczaka w kontekście kadry
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: jaet »

Właśnie sobie obejrzałem wczorajszą PS i Papa zasugerował jako jedną z możliwych zmian w Skrze zmianę... prezesa :o
Lepce prawie okulary z wrażenia spadły :]
Nie żebym wierzył w możliwość takiej zmiany, ale już samo to że taka propozycja padła, jest jak na standardy naszej około siatkarskiej rzeczywistości wydarzeniem wiekopomnym. Niestety wszystko wskazuje na to, że tak jak zauważyło wcześniej w tym wątku kilku userów, Piechocki zdaje się sprytnie politycznie zabezpieczać i brak wyników w niczym mu jako głównemu konstruktorowi nie zaszkodzi. Sojusz klubu z władzą zawiązany i to najważniejsze.
A Kacpra mi tak trochę po ludzku szkoda, ale też mu się jednak dziwię - mógłby przejść normalną drogę każdego sportowca i dojść własnymi siłami na szczyt, bo papiery na fajne granie to on miał. Wybrał jednak gnicie w ciepłym ojcowskim k...dołku, które zaprowadzi go pszczelej Valhalli i nigdzie indziej.
Mimo, że nigdy do wielkich fanów Skry nie należałem, to jednak smutno patrzeć jak duża polska marka zmienia się w klub-mem.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

W składzie Ebadipour Sander Atanasijevic Łomacz Bieniek Klos
U kibiców marudzenie
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

Czyli poziom zagrywki był wtedy tylko dla Kacpra niższy, skoro rozmowa jest o MIEJSCU w rankingu a nie procentach w przyjęciu. Wiem że on się nie nadaje na czołówkę klubów w Polsce, ale jak już zagrał niezły sezon to nie deprecjonujcie tego jakimiś nieweryfikowalnymi tezami typu "pewnie poziom zagrywki był niski akurat"
filipek88
Posty: 178
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: filipek88 »

KrzysztofRatajski pisze:W składzie Ebadipour Sander Atanasijevic Łomacz Bieniek Klos
U kibiców marudzenie
Zamien Atana na Petkovica i masz zakonczony wlasnie sezon. Sa powody do marudzneia? Wg mnie sa i to wielkie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

grzegorzg pisze:Dzięki. To chyba ten sezon, w którym Winiar sie totalnie skontuzjował? Był Penchev świetny i zagrywka słabsza w lidze, to wyszedł taki trochę casus Cebulja. :D ;) Zawsze jeszcze jest pytanie ile miał tych przyjęc.
Tak trochę złosliwie rozbieram na czynniki, bo rzeczywiście sezon-rodzynek. ;)
Przecież we wspomnianym sezonie Piechocki najpierw grał obok Szalpuka, a potem obok Kurka. Faktycznie tuzy przyjęcia ;)

Penchev? No dobrze, ale Ebadipur i Sander to też są zawodnicy, którzy umieją przyjmować. A już na pewno żaden z nich nie jest taką dziurą w przyjęciu jaką bywali Szalpuk czy Kurek.

Poziom zagrywki w lidze? Nie da się tego porównać. Ale mówimy tu o miejscu w rankingu, a nie samych wskaźnikach przyjęcia. Gdyby się kierować procentami, to okazałoby się, że poziom zagrywki był nawet wyższy, bo kilku czołowych obecnie libero, tj. Zatorski czy Watten, mieli gorsze wyniki.

Piechocki to nie jest jakieś beztalencie, on po prostu musi mieć drugiego libero, który będzie wywierał presję i go motywował do lepszej gry. A nie jak obecnie, że ma gwarantowany pierwszy skład w każdym meczu.
KrzysztofRatajski pisze:W składzie Ebadipour Sander Atanasijevic Łomacz Bieniek Klos
U kibiców marudzenie
Gdyby Sander był zdrowy, Ebadipur grał na poziomie z pierwszych sezonów w Skrze, a Atanasijević nie wracał po straconym, przesiedzianym na ławie roku, to też bym był optymistycznie nastawiony. Ale nazwiska nie grają, co pokazał dobitnie obecny sezon.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: jaet »

Z Milada w tym sezonie zostało jedynie nazwisko. Czasami jest tak, że zawodnik zwyczajnie potrzebuje zmiany otoczenia, żeby wrócić na właściwe tory. Nie mi oceniać czy Irańczyk jeszcze w Bełchatowie zagra swoim standardowym poziomie, ale jeżeli powtórzy tegoroczny, to przy wszystkich innych problemach i znakach zapytania ten będzie kluczowy.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

BuenoSausage pisze:Przecież we wspomnianym sezonie Piechocki najpierw grał obok Szalpuka, a potem obok Kurka. Faktycznie tuzy przyjęcia(...)
Co oczywiste( tak mnie się przynajmniej zdawało), bardziej chodziło mi o tego drugiego. ;) Natomiast mam takie wrażenie, moze błędne, nie będę się spierał tu akurat :D ;) , że np pare lat wstecz nie było przyzwolenia na taki poziom ryzyka jak obecnie, co niesie jednak za sobą skutki statystyczne, czasami przynajmniej... ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: leeon »

KrzysztofRatajski pisze:W składzie Ebadipour Sander Atanasijevic Łomacz Bieniek Klos
U kibiców marudzenie
Zabrakło jednego nazwiska.
A poza tym to tak do zdjęcia w kalendarzu skład super. Tylko, ze to jeszcze trzeba grać...
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Jeśli będzie Kovac to bądźmy spokojni :)
Gogol to trener porażka który po znajomościach narobił sukcesy jak w magistracie warszawskim mało co robić a wielki pan trener.
Sukcesów brak i zero charyzmy
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: PabloFX »

KrzysztofRatajski pisze:Jeśli będzie Kovac to bądźmy spokojni :)
Gogol to trener porażka który po znajomościach narobił sukcesy jak w magistracie warszawskim mało co robić a wielki pan trener.
Sukcesów brak i zero charyzmy
Zdradź nam jakie to znajomości...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: leeon »

jaet pisze: A Kacpra mi tak trochę po ludzku szkoda, ale też mu się jednak dziwię - mógłby przejść normalną drogę każdego sportowca i dojść własnymi siłami na szczyt, bo papiery na fajne granie to on miał. Wybrał jednak gnicie w ciepłym ojcowskim k...dołku, które zaprowadzi go pszczelej Valhalli i nigdzie indziej.
Mimo, że nigdy do wielkich fanów Skry nie należałem, to jednak smutno patrzeć jak duża polska marka zmienia się w klub-mem.
A mi kompletnie nie jest szkoda. Gość korzysta z tego że tata jest prezesem i gra od lat w klubie do którego prawdopodobnie z innym nazwiskiem nigdy by nie trafił bo nie prezentuje jakosci sportowej. Nie bądźmy naiwni - wszyscy to widzą i Kacper też. Jest dorosły. Woli byc w Skrze niż przykładowo w Będzinie czy Nysie, a może w 1 lidze.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Nuriel »

Cóż... O Piechockim powiedzieli już chyba wszystko, ale ja tak po prostu po ludzku nie rozumiem jak można to tolerować.
Przecież to jest jawna kpina z drużyny, z kibiców, ze wszystkiego. To wszystkim pokazuje, że wcale nie trzeba ciężko pracować i mieć talent by osiągnąć sportowy sukces (znaczy żeby inni zawodnicy osiągnęli go za ciebie), wystarczy mieć ojca prezesa i znajomości.
No po prostu genialna promocja sportu i klubu.
Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nikt z tym nic nie zrobił, tu ewidentnie muszą być jakieś chore układy, które blokują wywalenie takiego Prezesa.

Żeby móc bezpiecznie wrzucić do składu swojego syna czy rodzinę, trzeba mieć argumenty w postaci jego dobrej gry. I to bardzo dużo argumentów, bo nawet przy w miarę solidnej grze pojawią się już głosy narzekające na Nepotyzm. Tutaj argumentu nie ma żadnego.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, o 12:06 przez Nuriel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: leeon »

:] :] :] wiesz ze ten co ma możliwości sprawcze ma łudząco podobne nazwisko?
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: reeman »

Nieważne co piszą, byle nazwiska w tytule nie przekręcili :D
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Nuriel »

Właśnie czytam wywiad z Piechockim, w którym ten tłumaczy, że zajęli czwarte miejsce... Bo mieli pecha.

Czy ten gość jest w ogólne poważny? Wiadomo, że się nie przyzna, że przegrali przez jego nepotyzm, ale no kurde, beż żartów, mógł się bardziej postarać i wymyślić lepszą bajkę.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Adamde »

Na czym ten pech mialby polegac? Na kontuzjach i koronawirusie? Ktora druzyna nie miala z tego powodu, wiekszych lub mniejszych problemow w tym sezonie?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Przecież zasłanianie się problemami, urazami to była standardowa śpiewka Gogola jeszcze w trakcie sezonu, nawet przed playoffami. Piechocki tylko tę narrację potwierdza. Jasne - Katić, Sander, Filipiak i pewnie nie tylko oni mieli swoje kłopoty zdrowotne. Ale czy mistrzowskie ostatecznie JW nie miało jeszcze gorzej w pewnym momencie sezonu? Myślę, że prezes Skry jest zadowolony z tego, że pieniądze popłyną obfitym strumieniem mimo braku LM i wynik sportowy nie jest dla niego priorytetem.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »

grzegorzg pisze:
BuenoSausage pisze:Przecież we wspomnianym sezonie Piechocki najpierw grał obok Szalpuka, a potem obok Kurka. Faktycznie tuzy przyjęcia(...)
Co oczywiste( tak mnie się przynajmniej zdawało), bardziej chodziło mi o tego drugiego. ;) Natomiast mam takie wrażenie, moze błędne, nie będę się spierał tu akurat :D ;) , że np pare lat wstecz nie było przyzwolenia na taki poziom ryzyka jak obecnie, co niesie jednak za sobą skutki statystyczne, czasami przynajmniej... ;)
Przeciez to ranking. Wiec jesli poziom zagrywki byl nizszy, to wszyscy przyjmujacy mieli latwiej. Dodatkowo bylo to przed zmiana pilek, moze wieksza ilosc zawodnikow grala flotem, ale latwiej kogos bylo pocelowac, i floty poprzednia mikasa Kacper odbieral slabiej niz atakujaca.

Kacper ma niezly potencjal, ogladalam go w mlodziezowce, pokazywal to wtedy, pozniej we wspomnianym sezonie, w czasie pamietnych finalow, potem tez kilka spotkan. Zabraklo presji, pracy nad sobe. Obstawilabym (w ciemno bez sprawdzania), ze w tym najlepszym sezonie jego trenerem byl Blain.
I ze wtedy Kacper bardzo mocno popracowal nad przyjeciem, a moze nawet ze podciagniecie Kacpra bylo jakas czescia umowy dzentelmenskiej z trenerem.
Potem juz nie musial.
W koncu doszlismy do punktu, ze zamiast krycia Szalpuka, Kurka i pracy nad soba jest krycie przez Milada, Sandera i regularne stawanie do przyjecia atakujacego.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Diomedea pisze:Przeciez to ranking. Wiec jesli poziom zagrywki byl nizszy, to wszyscy przyjmujacy mieli latwiej. Dodatkowo bylo to przed zmiana pilek, moze wieksza ilosc zawodnikow grala flotem, ale latwiej kogos bylo pocelowac, i floty poprzednia mikasa Kacper odbieral slabiej niz atakujaca.
ja pisze:A drugie jest takie, czy ten spadek nie jest aby pokłosiem wzrostu jakości zagrywki w lidze, za którym zwyczajnie nie nadązył

Jednym zdaniem zatem - nie wiem za czym, ale moze jednak za czymś nie nadązył. Więc może jednak nie jest taki zdolny jak go malowano. ;) A skoro nie nadązył, to i ranking uciekł. ;)
A poza tym, zawsze mi si,ę wydawało, że u zawodnika bez większych przerw typu kontuzje czy inne, elementy wyuczone zostają do końca. Nie wiem, nie jestem wielka skarbnicą wiedzy o zawodnikach, ale trudno mi znależc przykład uwstecznienia w przyjjęciu. Natomiast jest wiele takich, które wskazują na duzy rozwój w tym elemencie w trakcie kariery.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »

A ilu znasz zawodnikow majacy pewny plac, w potencjalnie czolowym zespole, niezaleznie od poziomu gry?
To jest jednak, mam nadzieje, rzadki przypadek.
Nawet Sienko byl rezerwowym.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

Po prostu czasem rozwój się zatrzymuje, szczególnie jak nie masz motywacji do ciężkiej pracy. Kacper nigdy nie był tuzem przyjęcia, ale np jeśli chodzi o obronę to nie można mu raczej wiele zarzucić. Takim talentem na libero był (może jest nadal) Maslowski też, ale nadal słabo przyjmuje, z Resovii wyleciał i próbuje pokazać swój potencjał w słabszym zespole, ale na pewno nie widać po nim jakichś skoków jakości. Do czego dążę- to że ktoś się wyróżnia na poziomie juniorskim nie zawsze oznacza że będzie się dalej rozwijał tak na poziomie Plusligowym, a nawet że zostanie solidnym ligowcem. Kacper jak na swój młody wiek był naprawdę dobry, ale jak już dobre trzy lata się nie rozwija to powinien dawno wylecieć z klubu z aspiracjami o medale i tyle.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

IMO Piechocki miał dużo większy talent niż Masłowski. To, że debiutujesz w bardzo młodym wieku w takim zespole jak Resovia nie musi znaczyć, że masz talent. Był po prostu taki okres po bardzo nieudanym sezonie z takimi gwiazdami jak Schmitt, Perrin, Ivović czy Nowakowski, że Resovia zechciała postawić na wychowanków. Takim wychowankiem był Masłowski. Ale do dzisiaj nie pokazał nic co by dało jakiekolwiek przesłanki by sądzić, że będzie kiedyś przynjamniej jednym z lepszych PlusLigowych libero jak choćby Potera.
themiel
Posty: 92
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: themiel »

Masłowski przede wszystkim urodził się w roczniku 97, miał obok siebie Kochana, Kwolka Fornala wygrywali wszystko i dzieki temu Masłowski też był windowany w górę ale plusliga na razie go weryfikuje.. Pamietam wywiad w Radiu Centrum to Mateusz uważał że ma oferty z ligi włoskiej ale poszedł do Radomia bo był im to winien :D
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

Na pewno duży wpływ ma to obok kogo grasz, ale też do spały nie idziesz przez przypadek i nie przez przypadek zostajesz mistrzem świata będąc w pierwszym składzie. Oczywiście w tym składzie był też Ziobrowski, który także zatrzymał się od tamtego momentu, ale według mnie Maslowski jak na swój wiek wyróżniał się. Trochę mu sodówka walnęła pewnie, czego raczej nie można powiedzieć o Piechockim. Pytanie się pojawia, czy wy, mając okazje grać w najbogatszym klubie w Polsce zrezygnowalibyscie z tego? Dostaje się chłopakowi, a to wina jego ojca. Spokojnie by znalazł klub w lidze gdzie byłby pierwszym i bez chorej nagonki na jego osobę niezależnie od tego jak zagra dany mecz. Tylko łatwo tak powiedzieć jak się nie żyje w tak chorej sytuacji rodzinnej gdzie tatuś na sile chce pokazać jaki to jego bombelek jest zdolny i na sile wykorzystuje swoje wpływy żeby załatwić mu ciepły kącik.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Skad wiesz, ze na sile. To jest beletrystyka do kwadratu. Piechocki senior nie robi wrazenia przemocowego ojca. Spokojny, kulturalny facet, obserwowany z zewnatrz. Piechocki junior tez byl pozytywnie odbierany przez kolegow z kadry, mniej przez starszych ze Skry.

Jeden chcial dobrze, Drugi nie chcial sie zbuntowac i skorzystal z okazji.

Maslowski ma podobny profil-lepszy w obronie. W podobnym wieku Kacper lepiej dogrywal, ciut lepiej przyjmowal-byl bardziej wszechstronny, niz Maslowski.
Maslowski zawziety i pracowity. Kacper chyba za bardzo sobie odpuscil, spoczal na laurach.
IMHO Popiwczak byl lekko lepszy od Kacpra juz w mlodziezowce, Piechocki wygrywal ograniem (Nawrocki jako trener kadry). Teraz wszystko sie obrocilo. Popiwczak odsadzil obu libero znacznie, i rownolatka i mlodszego.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: dyletant »

Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Kaniel Outis »

Czy ktoś z was wie, czy Aleks podpisał tylko roczny kontrakt czy może dłuższy?
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »


Widzieli, a dzis zerkneli.
Petycja zostala zamkniete. Znikla. :o :]
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”