PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: leeon »

Compact jak zwykle w punkt. Może Kondzio pojedzie posurfować albo "łopokę" wyśle?
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Pawel9221 »

compact pisze: 15 wrz 2021, o 17:13 Przecież w Bełchatowie to nikt nie wie o istnieniu jakiegoś Czecha z Dupovarska. Co innego potężny ZAWODNIK Z TRENTINO, to jest bomba transferowa 8-)
Z drugiej strony Vasina to tez nie jest jakiś pewniak na duże granie w szóstce w takim klubie jak Skra, nie takich dobrze rokujących liga weryfikowała
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

W czwórce Ebadipour/Taht/Kooy/Vasina byłoby jak kiedyś w Resovii- czwórka niewyrozniajacych się między sobą zawodników każdy z ambicjami grania patrząc na swoich konkurentów i każdy niezadowolony jak nie zagra. Pewna gradacja i podział ról w zespole musi być, Sawicki na zmiany zadaniowe jak dla mnie jest bardzo dobry, a raczej taka jest rola czwartego przyjmującego. Ale to i tak takie gdybanie bo tematu Vasiny nie ma i pewnie nie będzie już.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Matson pisze: 16 wrz 2021, o 11:03 W czwórce Ebadipour/Taht/Kooy/Vasina byłoby jak kiedyś w Resovii- czwórka niewyrozniajacych się między sobą zawodników każdy z ambicjami grania patrząc na swoich konkurentów i każdy niezadowolony jak nie zagra. Pewna gradacja i podział ról w zespole musi być, Sawicki na zmiany zadaniowe jak dla mnie jest bardzo dobry, a raczej taka jest rola czwartego przyjmującego. Ale to i tak takie gdybanie bo tematu Vasiny nie ma i pewnie nie będzie już.
Ivovic/Penchev/Lotman/Buszek - czwórka niewyrozniajacych się między sobą zawodników każdy z ambicjami grania patrząc na swoich konkurentów i każdy niezadowolony jak nie zagra. Mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Europy i finał PP
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

miro1905 pisze: 16 wrz 2021, o 12:00
Matson pisze: 16 wrz 2021, o 11:03 W czwórce Ebadipour/Taht/Kooy/Vasina byłoby jak kiedyś w Resovii- czwórka niewyrozniajacych się między sobą zawodników każdy z ambicjami grania patrząc na swoich konkurentów i każdy niezadowolony jak nie zagra. Pewna gradacja i podział ról w zespole musi być, Sawicki na zmiany zadaniowe jak dla mnie jest bardzo dobry, a raczej taka jest rola czwartego przyjmującego. Ale to i tak takie gdybanie bo tematu Vasiny nie ma i pewnie nie będzie już.
Ivovic/Penchev/Lotman/Buszek - czwórka niewyrozniajacych się między sobą zawodników każdy z ambicjami grania patrząc na swoich konkurentów i każdy niezadowolony jak nie zagra. Mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Europy i finał PP
Poważnie Lotman i Buszek są dla ciebie na równi z Ivoviciem? To ciekawe. Porównanie absurdalne
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Tak jak Vasina z Tahtem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze: 16 wrz 2021, o 16:39 Tak jak Vasina z Tahtem.
Warto przy podobnych porównaniach zwrócić uwagę, że Vasinę oprócz tego, że był liderem i numerem 1 w ataku reprezentacji Czech na tym turnieju, charakteryzuje bardzo dobre "naturalne" przyjęcie - co jednak nie jest regułą wśród zawodników którzy grają na tej pozycji, czyli na przyjęciu z atakiem. Taki Vasina, ale też Alessandro Michieletto mimo jeszcze młodego wieku jako przyjmujący to można powiedzieć naturszczycy, a tego jednak nie można powiedzieć choćby o Tahcie, czy tym bardziej Kooyu. W meczu z Francuzami oceniono przyjęcie młodego Czecha na ponad 60% i to nie pozytywnego, tylko % perfect receptions, a przyjmował w zespole czeskim w tym meczu najwięcej (21/60) choć oczywiście pozostaje otwarta kwestia kto mu ten element właściwie tak ładnie podliczył. https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=46435

W każdym razie w oficjalnych statystykach turnieju Lukas Vasina z 47% perfect receptions i 42,42% efektywności przyjęcia na 165 przyjętych piłek wyraźnie wyprzedza nie tylko innych przyjmujących, ale nawet także bez wyjątku wszystkich libero (na drugim miejscu w rankingu przyjmujących jest Grebennikow z efektywnością przyjęcia 38,14%, na czwartym Ngapeth 31,78%, najlepszy z naszej drużyny kapitan Żbik vel Dzik z 28,24% efektywnością przyjęcia jest aktualnie sklasyfikowany na pozycji 8) i to się do końca turnieju już raczej nie zmieni. ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vasina rzeczywiście przyjmuje bardzo dobrze, ale same statystyki przyjęcia z ME są bezużyteczne, bo w grupie ''czeskiej'' te statystyki zostały tak podrasowane, że wynika z nich, że Białorusini przyjmowali lepiej niż my. ;) A o sympatycznym Łukaszu napisać można w trakcie i po tegorocznych ME wiele, ale czy jest sens, skoro takiego transferu najprawdopodobniej nie będzie? Wprawdzie Vasina wyglądał kozacko na tym turnieju i możliwe, że po prostu zrobił tak duży progres (to młodziutki chłopak), ale warto zarazem pamiętać, że w ubiegłym sezonie ligi czeskiej nie wyglądało to nawet w połowie tak imponująco, więc trzeba poczekać czy to wyskok formy, czy nowa forma tego gracza. Form is temporary, class is permanent, czy coś w tym stylu.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Matson pisze: 16 wrz 2021, o 16:28
miro1905 pisze: 16 wrz 2021, o 12:00
Matson pisze: 16 wrz 2021, o 11:03 W czwórce Ebadipour/Taht/Kooy/Vasina byłoby jak kiedyś w Resovii- czwórka niewyrozniajacych się między sobą zawodników każdy z ambicjami grania patrząc na swoich konkurentów i każdy niezadowolony jak nie zagra. Pewna gradacja i podział ról w zespole musi być, Sawicki na zmiany zadaniowe jak dla mnie jest bardzo dobry, a raczej taka jest rola czwartego przyjmującego. Ale to i tak takie gdybanie bo tematu Vasiny nie ma i pewnie nie będzie już.
Ivovic/Penchev/Lotman/Buszek - czwórka niewyrozniajacych się między sobą zawodników każdy z ambicjami grania patrząc na swoich konkurentów i każdy niezadowolony jak nie zagra. Mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Europy i finał PP
Poważnie Lotman i Buszek są dla ciebie na równi z Ivoviciem? To ciekawe. Porównanie absurdalne
Jak Ivovic w 2014 roku przychodził do Resovii to był dla Ciebie o wiele lepszy od tej dwójki?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: compact »

Ivovic to wymiatał już w Turcji, zanim przyszedł do Paryża, gdzie wymiatał jeszcze bardziej i, o ile mnie pamięć nie myli, wygrał Francuzom finał Pucharu CEV z pogromcami Skry z Niżnego Nowogrodu.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Byl wtedy z jakims wyroznieniem, tez nie pamietam czy najlepszy atakujacy, czy serwujacy, czy MVP ligi francuskiej.
Buszek i Lotman byli juz wtedy troche wyprztykani.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Pamiętam jak w barwach Paris Volley przyjechał na Podpromie i zagrał dobry mecz. Przychodził po wygranym pucharze CEV i jako MVP ligi francuskiej. Raczej do pierwszej szóstki, ale z tej czwórki przyjmujących mógł grać każdy i nie byłoby wielkiej niespodzianki.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 wrz 2021, o 17:10 Vasina rzeczywiście przyjmuje bardzo dobrze, ale same statystyki przyjęcia z ME są bezużyteczne, bo w grupie ''czeskiej'' te statystyki zostały tak podrasowane, że wynika z nich, że Białorusini przyjmowali lepiej niż my. ;) A o sympatycznym Łukaszu napisać można w trakcie i po tegorocznych ME wiele, ale czy jest sens, skoro takiego transferu najprawdopodobniej nie będzie? Wprawdzie Vasina wyglądał kozacko na tym turnieju i możliwe, że po prostu zrobił tak duży progres (to młodziutki chłopak), ale warto zarazem pamiętać, że w ubiegłym sezonie ligi czeskiej nie wyglądało to nawet w połowie tak imponująco, więc trzeba poczekać czy to wyskok formy, czy nowa forma tego gracza. Form is temporary, class is permanent, czy coś w tym stylu.
Nie wiem jak w lidze Czeskiej bo nie śledzę, ale w LM naprawdę mi imponował i już tam zwrócił moją uwagę. IMO jest gotowy do gry w PlusLidze, ale umieszczać go w składzie Skry to faktycznie trochę abstrakcja i jedyne o czym to mówi to po prostu o tym jak mizernie się ostatnio prezentuje ten klub i jego polityka transferowa.
PS. Nie Łukaszu tylko Lukasie, tak samo jak nie ma takiego siatkarza jak Michał Masny(a przynajmniej taki nie grał w PL), ale jest Michal Masny. Szanujmy siatkarzy i nazywajmy ich, ich własnymi imionami a nie jakimiś dziwnymi spolszczeniami imion.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

compact pisze: 16 wrz 2021, o 17:24 Ivovic to wymiatał już w Turcji, zanim przyszedł do Paryża, gdzie wymiatał jeszcze bardziej i, o ile mnie pamięć nie myli, wygrał Francuzom finał Pucharu CEV z pogromcami Skry z Niżnego Nowogrodu.
Niemniej to raczej jednak Buszek, który wywalczył miejsce na mś przychodził jako podstawowy zawodnik. Myślę, że twierdzenie, że Lotman, Ivović, Buszek, Penchev to była wyrównana czwórka jest jak najbardziej zasadne. Mniej zasadne to by było w przypadku Skry gdzie Kooy i Ebadipur wyraźnie będą zawodnikami pierwszego składu, Taht przy dobrej formie mógłby kogoś wygryźć a Vasina zbierałby tylko doświadczenie, choć jestem jego fanem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 16 wrz 2021, o 18:32Nie wiem jak w lidze Czeskiej bo nie śledzę, ale w LM naprawdę mi imponował i już tam zwrócił moją uwagę. IMO jest gotowy do gry w PlusLidze, ale umieszczać go w składzie Skry to faktycznie trochę abstrakcja i jedyne o czym to mówi to po prostu o tym jak mizernie się ostatnio prezentuje ten klub i jego polityka transferowa.
On w tej Lidze Mistrzów robił 35% ataku, mniej więcej o tym piszę: fajny talent, warto mieć na niego oko, ale czy ten poziom z ME to bliski poziom jego normalnego, to się za jakiś czas dopiero okaże: może tak, może nie, rozgrywki reprezentacyjne rządzą się swoimi prawami.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Jak to sie okaze, to jednoczesnie sie okaze, ze ktorys wloski klub ma juz z nim kontrakt, karte zawodnicza itp.
Nasza pozycja w lancuchu dziobania jest taka, ze nawet klub z gornej polowy tabeli musi podjac pewne ryzyko.
Czy jest ono wieksze, czy mniejsze, niz gdy bierze sie zawodnika z duzym nazwiskiem, po duzej kontuzji, nie mnie rozstrzygnac.
Mysle, ze porownywalne.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze: 16 wrz 2021, o 20:23 Jak to sie okaze, to jednoczesnie sie okaze, ze ktorys wloski klub ma juz z nim kontrakt, karte zawodnicza itp.
Nasza pozycja w lancuchu dziobania jest taka, ze nawet klub z gornej polowy tabeli musi podjac pewne ryzyko.
Czy jest ono wieksze, czy mniejsze, niz gdy bierze sie zawodnika z duzym nazwiskiem, po duzej kontuzji, nie mnie rozstrzygnac.
Mysle, ze porownywalne.
Akurat Kondzio jako jeden z nielicznych, a może nawet jeżeli chodzi o męskie kluby to jedyny z naszych klubowych prezesów który potrafił podjąć ryzyko inwestowania także w młodych, obiecujących zagranicznych siatkarzy i myślał nie tylko o najbliższym sezonie, ale kilka lat naprzód. Co prawda że Atanasijević bardzo szybko zostanie następcą Ivana Miljkovica i wschodząca gwiazdą nie tylko serbskiej, ale europejskiej siatkówki to było oczywiste zanim jeszcze trafił do Skry, więc całe to gadanie że to właśnie w Polsce odkryto jego talent to akurat gruba przesada, ale długookresowa inwestycja Skry w talent Srećko Lisinaca, który kilka ładnych lat w końcu na wypożyczeniu najpierw w Częstochowie, a później w Berlinie pograł, zanim nie uznano że jest godny występować w Bełchatowie - wcale nie była przecież od początku taka oczywista. Więc oddajmy prezesowi Piechockiemu, że jako menedżer jak to się ładnie mówi nieraz całkiem dobrze "potrafił zarządzać ryzykiem" :D
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 wrz 2021, o 18:43
kamil1999 pisze: 16 wrz 2021, o 18:32Nie wiem jak w lidze Czeskiej bo nie śledzę, ale w LM naprawdę mi imponował i już tam zwrócił moją uwagę. IMO jest gotowy do gry w PlusLidze, ale umieszczać go w składzie Skry to faktycznie trochę abstrakcja i jedyne o czym to mówi to po prostu o tym jak mizernie się ostatnio prezentuje ten klub i jego polityka transferowa.
On w tej Lidze Mistrzów robił 35% ataku, mniej więcej o tym piszę: fajny talent, warto mieć na niego oko, ale czy ten poziom z ME to bliski poziom jego normalnego, to się za jakiś czas dopiero okaże: może tak, może nie, rozgrywki reprezentacyjne rządzą się swoimi prawami.
Lyneel statystycznie też w JW nie powalał nawet w tym swoim pierwszym sezonie. Spowodowane jest, że często nabija o blok i td. Nie mniej był liderem i e najważniejszych momentach to on dostawał piłki. Ja oglądałem chyba każdy mecz Vasiny w LM i jego gra mi się bardzo podobała. Statystyki owszem są wartościowe, ale nie zastąpią nigdy obejrzanego meczu. Karlovarsko w tamtej edycji LM grało niezłą siatkówkę a Vasina wyróżniał się szczególnie. Choć to co momentami gra tutaj to też myślę, że trochę na wyrost tego co jak na razie może grać. Nie mniej warto by jakiś niezły polski klub zaryzykował i go zakontraktował jak pisze Diomedea zamiast kontraktować jakichś Lohów, Marechali czy Penchevów
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”