PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: jaet »

grzegorzg pisze:
compact pisze:Co do zasady się zgadzam, ale uważam też, że tak ograny i pozytywnie zweryfikowany w różnych poważnych rozgrywkach zawodnik jak Taht da sobie radę w przyjęciu na poziomie ligowym.
Ja wiem, czy on jest tak pozytywnie zweryfikowany?
Musze też dopisac, że nie jestem "tahtożercą". ;) Wręcz odwrotnie, zawsze mi się bardzo podobał jako zawodnik, szczególnie jego walory wolicjonalne, co nie znaczy, ze zaraz bym go zatrudnił. :D ;)
Obok Ebadipoura, który - co by złego ogólnie nie napisac - jednak był ostoja przyjęcia w Skrze, pewnie da radę (chyba). Ale obok Sandera? Nie wiem, mam watpliwosci. Ktoś tam pisał, że Deroo z Cebuljiem to bedzie strzelnica. Oczywiście to bzdury, ale tez jakis tam znak zapytania przy trudniejszym serwisie jest. A oni będa grac z Zatorem....
I zawsze jednak beda na niego leciały wystawy przeciwnika, cudów nie ma, bo nawet w statach, ma jedne z najgorszych wkazników w całej lidze, także przeciwnik będzie miał względnie łatwo nawet po gorszym przyjęciu. A już z Ebadipourem, to w bloku wygladac bedziemy na tle Zaksy kuriozalnie. Łomacz, Taht i Ebadipour - patrzec i podziwiac jak blokują. Atana nie obserwowałem szczególnie, ale z tego co pamietam, to jakos sie nie wyróznia szczególnie. Z Kaczmarkiem na pewno przegrywa w tym elemencie. Chyba jest gorszy od Filipiaka chociaz lepszy od Petkovica.
No to zamiast gdybać obejrzyj sobie raz jeszcze jak zdrowy Taht stawał do przyjęcia w tym sezonie obok Cebuli w Resovii i przełóż to sobie na zestawienie z Sanderem, gdzie Amerykanin przyjmuje od Słoweńca z zasady lepiej. Na dodatek jak odnosisz to do pary Sam/Klemen, to piszesz o podstawowych przyjmujących. Taht będzie w Skrze zmiennikiem, czasami zagra z Sanderem czasami z Ebadipourem, co też nie jest bez wpływu na ocenę całości.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

grzegorzg pisze: Obok Ebadipoura, który - co by złego ogólnie nie napisac - jednak był ostoja przyjęcia w Skrze, pewnie da radę (chyba). Ale obok Sandera? Nie wiem, mam watpliwosci.
Nie wiem skąd się wziął ten mit słabego przyjęcia u Sandera. To zawodnik z dobrym, nawet bardzo dobrym przyjęciem, gdy jest w formie rzecz jasna. To, że w ostatnim sezonie różnie to u niego wyglądało to efekt roku bez gry w siatkówkę. Po takim czasie sportowiec mimowolnie rdzewieje także w technicznych elementach. Ale już w półfinale przeciwko Zaksie był najlepiej przyjmującym zawodnikiem Skry. A trzeba pamiętać, że odpowiadał nie tylko za siebie, ale i za krycie... Piechockiego.

Taht też nie jest strzelnicą w przyjęciu. Rozumiem wątpliwości gdyby miał grać obok Szalpuka, ale nie Sandera czy Ebadipura. Jedyny znak zapytania, to czy będzie potrafił pokryć Piechockiego tak jak robi to wyżej wymieniona dwójka. Ale wciąż mam nadzieję, że plotki o wymianie libero w Skrze to nie jest zwykły żart...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: michal1983 »

pokryć libero

To brzmi tak idiotycznie że aż nie śmieszy. Trochę jakby obrońca miał grać w rękawiczkach i kryć bramkarza... lol
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

jaet pisze:
grzegorzg pisze:
compact pisze:Co do zasady się zgadzam, ale uważam też, że tak ograny i pozytywnie zweryfikowany w różnych poważnych rozgrywkach zawodnik jak Taht da sobie radę w przyjęciu na poziomie ligowym.
Ja wiem, czy on jest tak pozytywnie zweryfikowany?
Musze też dopisac, że nie jestem "tahtożercą". ;) Wręcz odwrotnie, zawsze mi się bardzo podobał jako zawodnik, szczególnie jego walory wolicjonalne, co nie znaczy, ze zaraz bym go zatrudnił. :D ;)
Obok Ebadipoura, który - co by złego ogólnie nie napisac - jednak był ostoja przyjęcia w Skrze, pewnie da radę (chyba). Ale obok Sandera? Nie wiem, mam watpliwosci. Ktoś tam pisał, że Deroo z Cebuljiem to bedzie strzelnica. Oczywiście to bzdury, ale tez jakis tam znak zapytania przy trudniejszym serwisie jest. A oni będa grac z Zatorem....
I zawsze jednak beda na niego leciały wystawy przeciwnika, cudów nie ma, bo nawet w statach, ma jedne z najgorszych wkazników w całej lidze, także przeciwnik będzie miał względnie łatwo nawet po gorszym przyjęciu. A już z Ebadipourem, to w bloku wygladac bedziemy na tle Zaksy kuriozalnie. Łomacz, Taht i Ebadipour - patrzec i podziwiac jak blokują. Atana nie obserwowałem szczególnie, ale z tego co pamietam, to jakos sie nie wyróznia szczególnie. Z Kaczmarkiem na pewno przegrywa w tym elemencie. Chyba jest gorszy od Filipiaka chociaz lepszy od Petkovica.
No to zamiast gdybać obejrzyj sobie raz jeszcze jak zdrowy Taht stawał do przyjęcia w tym sezonie obok Cebuli w Resovii i przełóż to sobie na zestawienie z Sanderem, gdzie Amerykanin przyjmuje od Słoweńca z zasady lepiej. Na dodatek jak odnosisz to do pary Sam/Klemen, to piszesz o podstawowych przyjmujących. Taht będzie w Skrze zmiennikiem, czasami zagra z Sanderem czasami z Ebadipourem, co też nie jest bez wpływu na ocenę całości.
Gdybania na forum dosyc, więc się lekko zaraziłem, nie bedę pisał od kogo. Przepraszam...
Co do jego istoty, to dzieki za zwrócenie uwagi co porównuję, bo naprawdę nie wiedziałem. Uwagę bym zrozumiał, gdybym porównywał sprawy zupełnie nieprawdopodobne, a ta raczej taka nie jest. Prawda?
Co do "stawania koło Cebuli zdrowego Tahta" - no rózni juz stawali wybiórczo, a co z tego było na dłuzszym dystansie to było widac. Argument od czapy, byle przyłozyc, albo pogdybac jak kto woli...

PS Z ciekawości zerknałem w staty meczowe Tahta w tym sezonie na przyjęciu 13% perfekcyjnego. Zostawmy to, bo był kontuzjowany powiedzmy, popatrzmy na zbiorcze z + ligi - ok 18%. Generalnie ma staty na poziomie Lipińskiego. Przypomnę, ze ten jest obok Piechockiego i młodszego Sandera. Zaiste, dobrze potrafi "stawac" do tego przyjęcia :] Zresztą, dla doświadczonego przyjmujacego jakim jest Taht, o takiej a nie innej charakterystyce, to jest jednak marna imho rekomendacja...
No ale jak Skra tego bedzie potrzebowac, a inni userzy nie widzą przeszkód, to ja się wycofuję... :D
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: jaet »

grzegorzg pisze: No ale jak Skra tego bedzie potrzebowac, a inni userzy nie widzą przeszkód, to ja się wycofuję... :D
Mądra decyzja, bo Konrad prawdopodobnie dostawał zawału, że jeszcze z grą nie ruszyli, a już mu pewien forumowy teoretyk mata zapodał :]
Daj się ludziom nowym otwarciem pocieszyć.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: qtp »

BuenoSausage pisze:Taht też nie jest strzelnicą w przyjęciu.
No z tym to bym się nie zgodził, w poprzednim sezonie jego przyjęcie to był jeden wielki dramat.
Jeśli chodzi o umiejętności czysto siatkarskie to Taht na pewno jest wyraźnie lepszym zawodnikiem niż Katic, natomiast jeśli chodzi o bycie wartościowym rezerwowym to tu już miał bym wątpliwości.
alcio333
Posty: 113
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: alcio333 »

Sawicki przedłużył kontrakt ze Skrą o kolejny rok. Pełna linia przyjęcia już znana.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Biciut »

Jak z trenerem? Zostaje Gogol?
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Miszczu-xdd »

Biciut pisze:Jak z trenerem? Zostaje Gogol?
Slobodan Kovac.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: compact »

W Przeglądzie piszą, że rozwiązanie umowy z Gogolem jest przesądzone, ale może minąć trochę czasu, zanim strony się porozumieją co do $.
asps
Posty: 362
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: asps »

Teoretycznie dużo lepsza opcja od Gogola a jak w praktyce się okaże to zobaczymy. Jak skrzydłowi Skry będą w swojej optymalnej formie to wg mnie Skra wygra mistrzostwo, ale z tym to może być baaardzo różnie.
kamil1999
Posty: 5526
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

asps pisze:Teoretycznie dużo lepsza opcja od Gogola a jak w praktyce się okaże to zobaczymy. Jak skrzydłowi Skry będą w swojej optymalnej formie to wg mnie Skra wygra mistrzostwo, ale z tym to może być baaardzo różnie.
Oprócz skrzydłowych jest też rozegranie czy pozycja libero.
Te odstają. W Resovii czy JW nie ma takich odstających pozycji. Znaczy są niepewne jak atak(choć JW będzie miało 2 klasowych atakujących, więc ryzyko mniejsze). Ale jeśli Boyer czy Muzaj będą w swojej najlepszej formie to będzie dobrze. W Skrze natomiast wiemy jak przyjmuje Piechocki i jak rozgrywa Łomacz. Moim zdaniem jeśli RR I JW będą w formie to nawet przy dobrej dyspozycji skrzydłowych Skry, może im zabraknąć trochę jakości do tytułu.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Zawsze jest lepiej miec rozgrywającego lepszego niz gorszego, ale to ciągłe podkreslanie jego roli to mi trochę zalatuje rozgrywkami szkolnymi, w których (prawie) zawsze, wszędzie i wszyscy na to rozegranie narzekają. ;)

We wszystkich zespołach ( w sensie tej czołówki, i to szerokiej) są tacy zawodnicy, którzy są w stanie zredukowac lub w ogóle wyeliminowac te (ewentualne) przewagi rozegrania zagrywką. Także te przewidywania, to naprawdę wróżenie z fusów. Ja, gdybym miał się zastanawiac, to własnie ewentualnych przewag upatrywałbym w zagrywce któregoś zespołu. No i ciągle gdzieś ta Zaksa się przewija, a że blok wzmacniają...

Zresztą, własnie w tych relacjach, tzn zagrywka, obrona, blok, upatrywałbym faworyta. I znowu Zaksa - nie wiem, czy nie będzie miała najlepszej w lidze relacji zagrywki i bloku.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: qtp »

grzegorzg pisze:No i ciągle gdzieś ta Zaksa się przewija, a że blok wzmacniają...
Janusz wzmocni, Huber osłabi, wyjdzie na równo.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Papito13 »

qtp pisze:
grzegorzg pisze:No i ciągle gdzieś ta Zaksa się przewija, a że blok wzmacniają...
Janusz wzmocni, Huber osłabi, wyjdzie na równo.
Akurat w bloku to Huber od Kochanowskiego gorszy nie jest i chyba nigdy nie był (a jeśli był to minimalnie). On zawsze miał dobrą "czujkę", a technicznie też w tym elemencie prezentował się co najmniej dobrze.
kamil1999
Posty: 5526
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Papito13 pisze:
qtp pisze:
grzegorzg pisze:No i ciągle gdzieś ta Zaksa się przewija, a że blok wzmacniają...
Janusz wzmocni, Huber osłabi, wyjdzie na równo.
Akurat w bloku to Huber od Kochanowskiego gorszy nie jest i chyba nigdy nie był (a jeśli był to minimalnie). On zawsze miał dobrą "czujkę", a technicznie też w tym elemencie prezentował się co najmniej dobrze.
Nikt nie twierdzi raczej, że Huber słabo blokuje bo ze środkowych Skry jest w sumie najlepszy w tym elemencie, ale nie wielu jest środkowych na poziomie Kochanowskiego jeśli chodzi o blok. Jeśli w ogóle jest jakiś.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Resofan »

kamil1999 pisze:... ale nie wielu jest środkowych na poziomie Kochanowskiego jeśli chodzi o blok. Jeśli w ogóle jest jakiś.
To "jeśli w ogóle" to chyba jakiś żart. Kochanowskiemu do Nowakowskiego (oczywiście Piotra) jeszcze spoooooro brakuje.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Papito13 pisze:
qtp pisze:
grzegorzg pisze:No i ciągle gdzieś ta Zaksa się przewija, a że blok wzmacniają...
Janusz wzmocni, Huber osłabi, wyjdzie na równo.
Akurat w bloku to Huber od Kochanowskiego gorszy nie jest i chyba nigdy nie był (a jeśli był to minimalnie). On zawsze miał dobrą "czujkę", a technicznie też w tym elemencie prezentował się co najmniej dobrze.
Oczywiście, minimalne osłabienie, co potwierdzają statystyki zresztą, uzupełniają naprawdę duzym wzmocnieniem, bo pomiedzy Januszem a Toniuttim jest przepaść. Janusz ma staty w bloku na poziomie skrzydeł Zaksy. :D
Więc jeśli kopną zagrywką, to zrobi się naprawdę problem - skończy się spokojne punktowanie na Toniuttim, a i przy rozegranej nie będzie tak łatwo i przyjemnie. ;)

PS Zerknałem w staty, czy aby mię pamięc nie zawodzi i zwróciłem uwagę na średnią Janusza ze wszystkich sezonów i zakończonego w blokach na set. W ostatnim miał większy ten wskaznik o czynnik bez mała dwa. Myslę, że w jakiejś mierze jest to zasługa Michała Winiarskiego, który - przypomnę - blokował znakomicie. W jednym z tyrniejów FF LM zdobył nawet nagrodę dla najlepszego blokujacego zdaje się.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: alimak »

Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Cóż za niespodzianka. Gdyby Skrę było stać na Bruno,Leona,Nimira to pewnie i tak by nic w kwestii libero się nie zmieniło :D
Ostatnio zmieniony 26 maja 2021, o 11:22 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kuki91 »

A taką nadzieję tutaj narobili... ;)
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Riad69 »

alimak pisze:https://twitter.com/_SkraBelchatow_/sta ... 9327621123 Nowy bełchatowski libero.

Hip hip hura :] :] :] rodzina na swoim
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: compact »

Psy szczekają, karawana jedzie dalej xD. Szkoda tylko, że za państwowe.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

kuki91 pisze:A taką nadzieję tutaj narobili... ;)
Ten żart nawet nie był smieszny (chyba autorstwa @choe) - był okrutny...
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

Zarządzanie tym klubem to jakaś żenada... przecież takich zawodników podpisuje się na dłużej niż rok, tak to jak każdy, zagra dobry sezon i od razu włoscy giganci go podkupią :D
asps
Posty: 362
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: asps »

Tylko, że wśród Polakow to akurat ciężko o wyraznie lepsza alternatywe od Kacpra a Skra juz limity z zagranicznych wyczerpała. No niestety jakie Piechocki przyjęcie ma to wiemy, Lomacz tez nie ma lekko w tej sytuacji. Kolejny sezon zanosi się w Skrze gdzie bazować będą musieli na indywidualnosciach a nie na typowym team spirit.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: leeon »

No to ja podziekuję kibicowaniu temu tworowi w nadchodzącym sezonie.
Nie ma absolutnie żadnych przesłanek sportowych do grania Kacpra Piechockiego w Skrze Bełchatów.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: reeman »

Jak nie ma, robi atmosferę w szatni :]
Diomedea
Posty: 4361
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Diomedea »

grzegorzg pisze:
kuki91 pisze:A taką nadzieję tutaj narobili... ;)
Ten żart nawet nie był smieszny (chyba autorstwa @choe) - był okrutny...

Prawda.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: michal1983 »

Prezes Kondra Piechocki powiedział że „bardzo się cieszy że Kacper zostaje”. :]

A gdzie miał by iść? Grać w kadrze II Liceum? Przecież w lidze literalnie nikt by go nie zatrudnił. No dobrze może na drugiego.

Tak jak pisali przedmówcy, to już nawet nie jest śmieszne.

„Dobry duch” :] Piotrka Żyłę albo Marcina Prusa na libero do Bełchatowa! Według tych kryteriów obaj się nadają!

Brak słów.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”