PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 23 sie 2021, o 09:16 Kubiak? To PW dostala od JW jakies pieniadze? ;) :]
Pomimo posiadania waznego kontraktu i karty zawodniczej?
Nie jestem tez pewna czy Chinczycy zaplacili. Jak ktos wie, to dziekuje za odpowiedz.
Racja, czasami jest opcja B', gdzie poszkodowany klub otrzymuje przysłowiowego wała. Co do Tillie i Perrina to z tego co pamiętam była wówczas mowa o jakichś odszkodowaniach, chyba nawet u nas na forum. Ale w 100% tego pewien nie jestem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
meduza123
Posty: 347
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: meduza123 »

Pawel9221 pisze: 23 sie 2021, o 01:15 Jesli Sander chce sie wycofac z grania, Skra powinna wniesc sprawe do sadu i nie powinno byc innego wyjscia. Zaczyna sie robic ostatnio jakies przyzwolenie na zrywanie umow, bo klub idzie na reke zawodnikowi ( bo uznaje zasade ze z niewolnika nie ma pracownika) ,wiec za chwile bedziemy miec do czynienia, ze takich przypadkow bedzie coraz wiecej, bo zawodnik uzna, ze klub mu pojdzie na reke.
Zaraz ktos napisze, ale taki JW zapewne pozyska Clevenot, pozyska, ale tez to bedzie podebranie gracza innego klubowi ( niby to bedzie wykup,ale jednak klub turecki nagle zostaje bez wartosciowiego przyjmujacego i musi kombinowac i byc moze podebrac kogos innemu klubowi)
Niestety siatkówka globalnie jest sportem raczej mało znaczącym i wydaje mi się, że zarówno CEV, jak również FIVB boją się reagować w przypadku tych nielicznych jednak gwiazd. Dlatego Sander, Anderson, Kurek czy Clevenot mogą sobie pozwolić na zrywanie czy rozwiązywanie kontraktów bez jakichkolwiek konsekwencji.

Jeżeli klub jest bogaty to z reguły robi to samo w drugą stronę (Jastrzębski). Natomiast Ci biedniejsi mają problem.

Przyzwolenie na takie ,,cyrki'' przez władze siatkarskie jest sporym jednak błędem. Jak ma się czuć sponsor drużyny, na którą ładuje swoje pieniądze oczekując konkretnych wyników czy sporej frekwencji na trybunach skoro traci najlepszego zawodnika ,,ot tak'' na miesiąc przed początkiem rozgrywek? I dostaje w zamian Kooya, który zupełnie nie pasuje do koncepcji gry?

Po co inwestować w taki śmieszny sport?
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Artem »

Ja natomiast słyszałem, że Kooy w Skrze pojawić się miał za Milada, którego Skra miała pożegnać. W obecnej sytuacji z Sanderem może być różnie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

meduza123 pisze: 23 sie 2021, o 10:56 Przyzwolenie na takie ,,cyrki'' przez władze siatkarskie jest sporym jednak błędem. Jak ma się czuć sponsor drużyny, na którą ładuje swoje pieniądze oczekując konkretnych wyników czy sporej frekwencji na trybunach skoro traci najlepszego zawodnika ,,ot tak'' na miesiąc przed początkiem rozgrywek? I dostaje w zamian Kooya, który zupełnie nie pasuje do koncepcji gry?
Nie spogladałem na to pod takim kątem, ale faktycznie od tej strony to jednak jest dosc żałosny widok. Spólki państwowe pewnie mają to w ... ciemnym miejscu, ale normalny biznes niekoniecznie. Abstrahując oczywiśscie kto faktycznie i za kogo przyszedł. ;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

Akurat Skra jako przykład sensownej inwestycji w sponsoring to bezsensowny przykład, bo gdyby komuś rzeczywiście zależało na nie marnowaniu pieniędzy to wywiózłby Piechockiego seniora na taczkach z dozgonnym zakazem wjazdu do Bełchatowa, ewentualnie w jakiś magiczny sposób ustawił go do pionu. Sytuacja w Skrze od kilku lat pozwala stwierdzić, że nikt nad tym pieczy nie sprawuje albo dobrze mu tak, jak jest. Aczkolwiek co do sensu wypowiedzi to pełna zgoda, w normalnych warunkach przecież coś takiego ma wpływ na skład, a co za tym idzie może mieć wpływ na postawę drużyny, co może wpływać na zyski z tytułu sponsoringu. Ale podejrzewam że w tych przypadkach są w umowach kary umowne, które choć trochę rekompensują stratę. Ale właśnie teraz gdyby chcieć zastąpić Sandera kimś o podobnym poziomie, to nawet mając więcej środków niż dostawał Sander byłoby ciężko - trzeba by było kolejny klocek domina stracić i wykupić skądś zawodnika o podobnym poziomie, którego z kolei w klubie poszkodowanym będą musieli zastąpić kolejnym. Ot takie błędne koło.
Artem pisze: 23 sie 2021, o 11:19 Ja natomiast słyszałem, że Kooy w Skrze pojawić się miał za Milada, którego Skra miała pożegnać. W obecnej sytuacji z Sanderem może być różnie.
A to ciekawe. Ja jednak bym Ebadipoura nie ruszał, myślę że pod nowym trenerem odzyska dawny blask, to przecież wciąż bardzo dobry zawodnik. I jedyny z tych losowo wybranych przyjmujących, który coś tam przyjmie :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Artem pisze: 23 sie 2021, o 11:19 Ja natomiast słyszałem, że Kooy w Skrze pojawić się miał za Milada, którego Skra miała pożegnać. W obecnej sytuacji z Sanderem może być różnie.
To byłby to kolejny głupi ruch. Ebadipur może miał gorszy sezon, ale już nie mam pojęcia kto by miałtam przyjmować. Sander by musiał wszystko kryć a przez to by mu spadła znacząco skuteczność w ataku. Cóż może się tego przestraszył i właśnie temu nie wraca;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

Strefa już jako o fakcie dokonanym pisze o braku Sandera, więc podejrzewam że niedługo dowiemy się czegoś oficjalnie. Oczywiście biorąc pod uwagę mityczny potencjał obecny Kooy jest żadnym zastępstwem Sandera, ale biorąc pod uwagę Sandera który był w Skrze, to w ataku myślę że większej różnicy nie będzie, ale jak już tu wielokrotnie zostało powiedziane problem będzie z przyjęciem, bo Kooy nigdy asem w tym temacie nie był. Jednak tak sobie myślę, czy bez "robienia cyrków" dałoby się zatrudnić kogoś lepszego od Holendro-Włocha? Z pewnością dałoby się znaleźć kogoś, kto by lepiej przyjął, pytanie tylko kto w razie Ebadipoura grającego jak w zeszłym sezonie i Atanasijevicia nie grającego "jak dawniej" kończyłby ataki. Tak więc jakkolwiek nie mówić by o dziwnych nieraz ruchach Konrada, tak tutaj prawdę mówiąc ciężko było w tym momencie znaleźć lepiej. Aczkolwiek gdyby to przyjęcie było zbudowane normalnie, w sensie na ławce nie był Taht i Sawicki tylko nawet taki Katić, to ocena całej linii przyjęcia przy wymianie Sandera na Kooya wyglądałaby dużo lepiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Mam wrażenie, że Skrze potrzebna jest rewolucja, a nie ewolucja rok do roku. Już nie znęcając się nad młodym Piechockim, tam wietrzenie jest potrzebne i to od zaraz. Jak widać, dla Polaków, już oferta z Bełchatowa nie jest spełnieniem marzeń, bo w zasadzie poza Bieńkiem, to my tak biednie. Strzelać w nazwiska, jakie mogłyby Skrze przywrócić blask nie będę bo to nie ma sensu*. Niepokoi mnie to, że kolejny rok bez niczego, a i następny zapowiada się ubogo w trofea. Ogólnie Skra z opinii zewnętrznych ma dobrą markę w Europie jako klub, ale nie taką jak kiedyś. Wszystkim tym, którzy piszą, że należy wyciągać konsekwencje wobec Sandera i poczynić stanowcze kroki, radzę przemyśleć to 2 razy. Później taki klub wyjdzie na buntowniczy, a może tylko stracić jak Czarni w przypadku Żigałowa.

Jako wieloletni kibic Skry, życzę sobie i nam wszystkim, abyśmy niebawem znów mogli spotkać się na meczu LM w pełniej Atlas Arenie, gdzie Skra jak równy z równym będzie stawała w szranki z największymi na tym kontynencie. Dużo w korytarzach bełchatowskich mówi się o roku przejściowym i o pewnych planach bądź zakusach na przyszły rok, ale nie ma co mieszać w szklance, bo w zasadzie ten sezon się nawet nie rozpoczął. Liczę, że chociażby sama gra będzie wyglądała lepiej i znów odzyskam jakąś tam frajdę z oglądania tego zespołu, bo od 3 lata tego nie doświadczam.

* - dużo się mówi o chęci na "polskie" przyjęcie ;)
Kłamca.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Didek »

Chciałbym tylko napisać, iż wyrwanie reprezentanta Polski jest bardzo trudne. Na przestrzeni lat zmiana barw jest sporadyczna.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Szampon093 »

ciorny17 pisze: 24 sie 2021, o 07:36 Mam wrażenie, że Skrze potrzebna jest rewolucja, a nie ewolucja rok do roku. Już nie znęcając się nad młodym Piechockim, tam wietrzenie jest potrzebne i to od zaraz. Jak widać, dla Polaków, już oferta z Bełchatowa nie jest spełnieniem marzeń, bo w zasadzie poza Bieńkiem, to my tak biednie. Strzelać w nazwiska, jakie mogłyby Skrze przywrócić blask nie będę bo to nie ma sensu*. Niepokoi mnie to, że kolejny rok bez niczego, a i następny zapowiada się ubogo w trofea. Ogólnie Skra z opinii zewnętrznych ma dobrą markę w Europie jako klub, ale nie taką jak kiedyś. Wszystkim tym, którzy piszą, że należy wyciągać konsekwencje wobec Sandera i poczynić stanowcze kroki, radzę przemyśleć to 2 razy. Później taki klub wyjdzie na buntowniczy, a może tylko stracić jak Czarni w przypadku Żigałowa.

Jako wieloletni kibic Skry, życzę sobie i nam wszystkim, abyśmy niebawem znów mogli spotkać się na meczu LM w pełniej Atlas Arenie, gdzie Skra jak równy z równym będzie stawała w szranki z największymi na tym kontynencie. Dużo w korytarzach bełchatowskich mówi się o roku przejściowym i o pewnych planach bądź zakusach na przyszły rok, ale nie ma co mieszać w szklance, bo w zasadzie ten sezon się nawet nie rozpoczął. Liczę, że chociażby sama gra będzie wyglądała lepiej i znów odzyskam jakąś tam frajdę z oglądania tego zespołu, bo od 3 lata tego nie doświadczam.

* - dużo się mówi o chęci na "polskie" przyjęcie ;)
Oczywiście. Rewolucja jak w sezonie gdy zostały poczynione konkretne ruchy - Conte, Uriarte, Wrona, Tuia. To były mocne ruchy, które zagwarantowały nową jakość i odmianę koncepcji czy jakości gry.
Taki wstrząs jest zdecydowanie potrzebny i bez tego nie będzie nic dobrego. Aktualny sezon miał być czymś lepszym jak widać po składzie - nie sądzę, aby cokolwiek się zmieniło.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Szampon093 pisze: 24 sie 2021, o 09:10 Taki wstrząs jest zdecydowanie potrzebny i bez tego nie będzie nic dobrego. Aktualny sezon miał być czymś lepszym jak widać po składzie - nie sądzę, aby cokolwiek się zmieniło.
Jak pisałem, ponoć plany i koncepcja są, ale co z tego wyniknie, nie wiadomo. Dużo obiecywałem sobie po nadchodzącym sezonie. Skrzydła - top, zdrowe i w formie ofc. Już nawet mniej bolał ten Piechocki, a i Łomacz może pod batutą Kovaca zacząłby grać inaczej pod względem dystrybucji. Po dezercji Sandera, nagle wszystko mi się odwidziało. Nie chcę być malkontentem, ale nie sposób się nie zgodzić z tymi, którzy widzą Skrę w walce o max 4/5 miejsce.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

Tylko szkoda, że planują dopiero za rok, bo wtedy pewnie w pierwszym roku też wynikowego szału nie będzie - patrz Resovia w poprzednim sezonie. A z obecnego składu szczerze mówiąc ciężko zbudować podwaliny na przyszły. Atan to umówmy się - jak zagra jak Atan to za rok go w Polsce na pewno nie zobaczymy, a jak zagra jak nie on to szkoda go trzymać. Na przyjęciu to chyba największe wietrzenie potrzebne, podobnie na rozegraniu. Jedynie Bieńka bym nie ruszał, ale nawet jeżeli zostałby Bieniek i Atan z wyjściowego składu, to ciężko mówić o jakiejkolwiek bazie na przyszły sezon. I przede wszystkim ja bym budował pozycję narodowościami. Nie jestem sobie w stanie przypomnieć żeby takie pomieszanie gdziekolwiek w Polsce dobrze funkcjonowało przy naszych limitach. Dawniej w Resovii były z tym jaja, teraz temat przejęła Skra. Jak już tak dyskutujemy to najprościej powinno być zbudować skład w oparciu o polski środek, dwóch polskich przyjmujących i libero. Wtedy zostaje miejsce na rozgrywającego, atakującego i przyjmującego. Pole do popisu byłoby wtedy ogromne. Pytanie tylko czy nie wygra sentyment do Łomacza, Kłosa i synka i za rok nie będziemy prowadzić podobnych dyskusji do obecnych.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: leeon »

Skra Bełchatów to nie jest już klub sportowy a twór społeczno polityczny. Rewolucja? A po co? Kasa będzie niezależnie od wyników... Wyniki sportowe to kwestia drugorzędna.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: compact »

Streeter pisze: 24 sie 2021, o 09:48 Jak już tak dyskutujemy to najprościej powinno być zbudować skład w oparciu o polski środek, dwóch polskich przyjmujących i libero. Wtedy zostaje miejsce na rozgrywającego, atakującego i przyjmującego. Pole do popisu byłoby wtedy ogromne. Pytanie tylko czy nie wygra sentyment do Łomacza, Kłosa i synka i za rok nie będziemy prowadzić podobnych dyskusji do obecnych.

Streeter
Problem w tym, że już nie tylko największe polskie gwiazdy, ale też i zawodnicy na dorobku, znajdują w Polsce kluby, które zapłacą im takie same lub lepsze pieniądze,zapewnią lepsze perspektywy sportowe i mniej patologicznego klimatu.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

@compact

Po części masz rację, ale dobrze wiemy jak jest. Jakby się atmosfera oczyściła, a co ważniejsze kwota na koncie zgadzała, to i chętni na reprezentowanie Bełchatowa się na pewno znajdą. Choć wiadomo, że do renomy z czasów Wlazłego i Winiara to obecnie daleko. Ale nawet jak w zbliżającym sezonie Bartosz Bednorz nie zagra jakiegoś sezonu życia w Kazaniu, to bardzo możliwe że wróci do Polski, a o niego już można coś budować. Główną kwestią jest jedynie rozwiązanie kółka wzajemnej adoracji a stworzenia klubu na przejrzystych warunkach. Wspomniałem Bednorza, na środku do Bieńka dodać jakiegoś młodego, który będzie się w przyszłym sezonie wyróżniał, na libero wyciągnąć np. Gruszczyńskiego, o ile przypomni sobie dawne granie i podrdzewiałego z Rzeszowa Poterę. I już masz całkiem solidne polskie podwaliny, a myślę że żadne z wymienionych przeze mnie nazwisk nie jest nieosiągalne dla Skry. Pytanie tylko czy ktoś tam chce coś ogarnąć, czy tak jak pisze leeon, powstało tam okołorządowe kółko wzajemnej adoracji, gdzie dobrze jest jak jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Jeśli by np. w Bełchatowie jakiś dobry klub powstał, a nie tylko Protector w Woli Krzysztoporskiej, to może mokry sen Piechockiego by się spełnił i Kwolek do Skry zawitał :D
Kłamca.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 24 sie 2021, o 11:57 Jeśli by np. w Bełchatowie jakiś dobry klub powstał, a nie tylko Protector w Woli Krzysztoporskiej, to może mokry sen Piechockiego by się spełnił i Kwolek do Skry zawitał :D
PGEnergy 2000? :D niby Kwolek nie wypowiada się zbyt pochlebnie o Skrze, ale wszyscy pamiętamy doskonale pewnego rosłego dżentelmena, który wolał być burakiem niż Resoviakiem, a potem szczęśliwy z przelewu w pasiastej koszulce biegał :) więc i Kwolka pewnie dałoby radę przekonać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: compact »

Streeter pisze: 24 sie 2021, o 11:53 @compact

Po części masz rację, ale dobrze wiemy jak jest. Jakby się atmosfera oczyściła, a co ważniejsze kwota na koncie zgadzała, to i chętni na reprezentowanie Bełchatowa się na pewno znajdą.
W teorii tak, a w praktyce jeśli ci najlepsi Polacy będą mieli pewne miejsca w Resovii, JW i Kędzierzynie, to ilu z nich będzie szukało zmiany klubu? Zostaje Kwolek i Bednorz, którzy spokojnie będą mogli znaleźć dobry zagraniczny klub. Może Szerszeń za dwa lata by się skusił, ale wtedy będzie już pewnie wolne miejsce w Kędzierzynie i facet pójdzie drogą Śliwki. Za dużo stabilnych klubów jest w Polsce, żeby "magia" Skry na kogoś zadziałała. A przecież Zawiercie, a może i Warszawa, też nie mają się czego wstydzić. Za Skrą ciągnie się coraz większy smród i nie bez powodu jednak ci zawodnicy, których ktoś poważny chce, nie palą się do przedłużania kontraktów w Bełchatowie. A wtedy zostaje się z solidnymi Polakami, już po latach świetności, dla których kontrakt ze Skrą to ostatni duży strzał finansowy, a niestety czołówka Plusligi odjeżdża.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Osobiście uważam że należy się mimo wszystko wstrzymać z osądami przegranego sezonu, który jeszcze się nie zaczął, bo tak jak kiedyś nim sezon ruszył, padło słynne powiedzenie że skra wygra tyłem do siatki... jak było- wszyscy wiemy... nie mam nic przeciwko żeby tym razem wszyscy zmieszali Skrę z błotem, wieszcząc wtopę sezonu a na końcu będzie odwrotnie... Gdańsk przecież też przed sezonem był skazany na śmierć.

Nie zapominajmy że od dłuższego czasu w końcu zespół będzie miał TRENERA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.

Nie zdziwi mnie jak Konrado jeszcze coś "wykombinuje"
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

skrowiec pisze: 24 sie 2021, o 18:11 Gdańsk przecież też przed sezonem był skazany na śmierć.
To Gdańsk coś wielkiego osiągnął w sezonie 20/21? Czy po prostu był jak kiedyś Cuprum (fajną mieszającą drużyną, która tylko mieszała a kończyła w końcówce ósemki)?

PS. Nie widzę w suchych kalkulacjach, że przyjęcie będzie slabe,a atak niepewny, żadnego większego mieszania Skierki z błotem...
Nie zapominajmy że od dłuższego czasu w końcu zespół będzie miał TRENERA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.
Oj, nie przesadzajmy - pierwszy sezon MMG nie był tragiczny - w tym miał pecha z kontuzjami, Milada z za dużym BMI oraz hejt kibiców na głowie...
Teraz przychodzi Boba Kovac - fajny warsztatowiec, ale zobaczymy czy poukłada tak ułożoną drużynę...
Ostatnio zmieniony 24 sie 2021, o 19:30 przez Vilgefortz, łącznie zmieniany 1 raz.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Resofan »

Tak czytam te narzekania i czytam i tak sobie myślę, że z tym skreślaniem Kooya jeśli chodzi o przyjęcie to bym jeszcze poczekał do pierwszych przynajmniej kilku meczów. Pamiętam, że przed poprzednim sezonem podobne głosy (może nie aż tak mocne) były na temat Cebuli - w Resovii miała być strzelnica, a Fabian miał schudnąć od ciągłego biegania za piłką. A w sezonie okazało się, że Cebula w elemencie przyjęcia spisywał się więcej niż przyzwoicie. Pewnie, że chyba w każdym meczu zdarzyło mu się przyjąć "w trybuny", czyli jak jeden z kolegów z tego forum pisał "swoje oddał", ale generalnie przyjmował dosyć dokładnie i na pewno w tym elemencie nie stanowił słabego ogniwa. Może Kooy też zagra powyżej oczekiwań, a to biadolenie na zapas okaże się fałszywe. Tak jak Skra nie była tak mocna jak wydawało się przed poprzednim sezonem, tak nie musi być tak słaba jak teraz wydaje się po odejściu Sandera. Oczywiście o ile ten odejdzie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Vilgefortz pisze: 24 sie 2021, o 19:07
skrowiec pisze: 24 sie 2021, o 18:11 Gdańsk przecież też przed sezonem był skazany na śmierć.
To Gdańsk coś wielkiego osiągnął w sezonie 20/21? Czy po prostu był jak kiedyś Cuprum (fajną mieszającą drużyną, która tylko mieszała a kończyła w końcówce ósemki)?

PS. Nie widzę w suchych kalkulacjach, że przyjęcie będzie slabe,a atak niepewny, żadnego większego mieszania Skierki z błotem...
Nie zapominajmy że od dłuższego czasu w końcu zespół będzie miał TRENERA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.
Oj, nie przesadzajmy - pierwszy sezon MMG nie był tragiczny - w tym miał pecha z kontuzjami, Milada z za dużym BMI oraz hejt kibiców na głowie...
Teraz przychodzi Boba Kovac - fajny warsztatowiec, ale zobaczymy czy poukłada tak ułożoną drużynę...
No moim zdaniem Gdańsk zrobił więcej niż pewnie sami oczekiwali, wydaje mi się że chyba nikt tutaj z forum nie przewidział 3ciego miejsca po rundzie zasadniczej.

Pierwszy sezon Mieszko miał taki ze większość zawodników przy odrobinie szczęścia i bez niego by dala rade. Dla mnie w Bełchatowie ten człowiek znalazł się z przypadku, po krótkich wojażach w Szczecinie, bo skoro w tamtym czasie wszystko mogąca Stocznia brała na ławkę Mieszka to skra poczyniła to przy pierwszej nadającej się okazji.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

@Resofan

Ale jednak główną różnicą było to, że Cebulj miał obok siebie Poterę, a Kooy będzie miał Piechockiego. Myślę, że nawet biorąc tego samego zawodnika obok obydwu libero to łatwiej utrzymać przyjęcie jak jest Potera.

A Mieszko stał się trochę ofiarą swojej, szczerze mówiąc nie wiem skąd pochodzącej, magii potencjału. Chyba za szybko za wysoko się pojawił. A jak wiadomo jak się na konia szybko wsiądzie, to można równie szybko spaść. Pewnie znalazłyby się przykłady, gdy po takim "wybiciu i upadku" ktoś wyciągnął lekcję i został dobrym trenerem, jednak pierwsze do głowy przychodzą mi przykłady Świdra i Gruszki, których spadek złamał i więcej na ten "top" trenerski nie wrócili (choć Gruszka jeszcze walczy, to może za kilka lat to odszczekam).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Cebulj od dłuższego czasu przyjmował lepiej od Kooya: Słoweniec przyjmuje na tyle nieźle, bo przyjąć w swojej strefie i nie zrobić wstydu, jak grał w Trentino w ostatnim sezonie to obok Russella przede wszystkim, a on przyjmuje obiektywnie przeciętnie, a jakoś to wyglądało, za to Kooya trzeba od zawsze asekurować przy flocie, a tutaj za bardzo nie ma kto tego robić.

Te dyskusje o Skrze to trochę wróżenie z fusów, bo szczerze nie wiem jak można obiektywnie progonzować coś zespołowi, który na papierze ma bardzo dobrych zawodników (poza libero) w ligowej skali, ale żaden z nich, może poza Bieńkiem, który i tak nie grał swojego maksa, nie miał ostatnio dobrego sezonu ligowego. Widełki Skry to jakoś miejsca 3-6 jeśli nie byłoby Sandera. Możliwy jest scenariusz, gdzie na zagrywce będą lecieć kamieine, Atanasijevic wróci do formy, a z dobrym trenerem Skra nie będzie się kompromitować na bloku/w obronie mając taką linię na zagrywce, i będzie nieźle, ale między ''możliwy'', a ''prawdopodobny'', oraz prawdopodobny a ''wierzę w to'', jest jednak spora różnica. Ale nie ma co przesadzać, bo mistrzostwo z parą Louati-Fornal i przeciętnym Szymurą w playoffach, medal z parą Grobelny-Kwolek pod formą czy otarcie się o finał ligi z duetem Waliński-Ferreira nie było tak dawno. Liga niby mocniejsza, a potem Resovia daje ciała, ktoś łapie kontuzje, a inny zaskakuje formą, i się okazuje, że te ''z taką parą na przyjęciu/atakującym to medal będzie cudem'' tak naprawdę jest realną alternatywą, a pół sezonu życiówki gracza pokroju Lipińskiego wystarcza na 3. miejsce po rundzie zasadniczej. Jak będzie - nie wiem, ale te nasze spekulacje przedsezonowe nie mają potem zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Streeter »

Jasne, Cebulj w moim odczuciu też przyjmuje lepiej, piję do tego że przy Piechockim przyjmowałby nieco gorzej :)

Co do wróżenia to myślę, że to oczywiste, że coś z naszego "biadolenia" się sprawdzi, coś nie. Ale to właśnie piękno sportu - bo gdybyśmy wszystko wiedzieli z góry, to po co byłoby to oglądać? :) Gdzieś kiedyś napisałem że Skra to będzie w tym sezonie drużyna z największą ilością znaków zapytania i myślę, że to najlepiej opisuje ich w tym momencie. Właściwie każdy scenariusz, zarówno pozytywny jak i negatywny jest możliwy. Powiedziałbym, że po kilku kolejkach będziemy mądrzejsi, ale czy ktoś przed Play-Off'em finałowym obstawiał, że to Jastrzębie będzie Mistrzem Polski? :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Streeter pisze: 24 sie 2021, o 20:50 Jasne, Cebulj w moim odczuciu też przyjmuje lepiej, piję do tego że przy Piechockim przyjmowałby nieco gorzej :)

Co do wróżenia to myślę, że to oczywiste, że coś z naszego "biadolenia" się sprawdzi, coś nie. Ale to właśnie piękno sportu - bo gdybyśmy wszystko wiedzieli z góry, to po co byłoby to oglądać? :) Gdzieś kiedyś napisałem że Skra to będzie w tym sezonie drużyna z największą ilością znaków zapytania i myślę, że to najlepiej opisuje ich w tym momencie. Właściwie każdy scenariusz, zarówno pozytywny jak i negatywny jest możliwy. Powiedziałbym, że po kilku kolejkach będziemy mądrzejsi, ale czy ktoś przed Play-Off'em finałowym obstawiał, że to Jastrzębie będzie Mistrzem Polski? :)

Streeter
Też właśnie o tym pisalem. Bo często się zdarza że spekulacje tutaj znacząco mijają się z prawdą. I mam tu na myśli konkrety a nie stwierdzenie że resovia czy Skra zagra w PO
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: drukjul »

skrowiec pisze: 24 sie 2021, o 22:29 Też właśnie o tym pisalem. Bo często się zdarza że spekulacje tutaj znacząco mijają się z prawdą. I mam tu na myśli konkrety a nie stwierdzenie że resovia czy Skra zagra w PO
Jeżeli pijesz do Sandera, to oczywiście nikt z nas nie siedzi w jego głowie, ale plotki o dość konkretnych planach gry na plaży jakie ponoć Taylor obecnie ma, w tym nazwisko jego potencjalnego partnera Taylora Crabba które przynajmniej od kilku dni się pojawiają, świadczyłby jednak o tym, że Amerykanin ma przynajmniej na razie dość zagranicznych wojaży, czy w ogóle klubowej siatkówki halowej i następny sezon klubowy chciałby spędzić w rodzimej Kalifornii. :|
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze: 24 sie 2021, o 23:10Jeżeli pijesz do Sandera, to oczywiście nikt z nas nie siedzi w jego głowie, ale plotki o dość konkretnych planach gry na plaży jakie ponoć Taylor obecnie ma, w tym nazwisko jego potencjalnego partnera Taylora Crabba które przynajmniej od kilku dni się pojawiają, świadczyłby jednak o tym, że Amerykanin ma przynajmniej na razie dość zagranicznych wojaży, czy w ogóle klubowej siatkówki halowej i następny sezon klubowy chciałby spędzić w rodzimej Kalifornii. :|
Warto dodać, że na tym etapie to są faktycznie tylko ''plotki'', ale do mnie też dotarły, i mnie osobiście wcale nie zdziwiłoby, gdyby Sander faktycznie wyszedł ze słusznego skądinąd założenia, że na medal olimpijski szanse może mieć większe w siatkówce plażowej aniżeli halowej, a o ile ekspertem od plażówki nie jestem, bo to wykracza poza moje zainteresowania, to dla północnoamerykańskich siatkarzy i siatkarek to jest popularny kierunek ewolucji w karierze, by właśnie z hali przejść na plażę, i robił to nie tylko Karch Kiraly, ale wielu dobrych siatkarzy i siatkarek, jak np. mistrzyni olimpijska z Tokio, Alex Klineman czy najlepsza kanadyjska siatkarka Sarah Pavan. Amerykanie mają dużą dziurę pokoleniową, bo w Paryżu Anderson (który chce kontynuować karierę reprezentacyjną) będzie miał już 37 lat, a zaplecze amerykańskie wygląda mniej więcej tak, że kadra B Amerykanów w mistrzostwach NORCECA (z Tuanigą czy Hanesem) ledwo co ograła Gwatemalę w grupie i zajęła ostatecznie chyba 5. miejsce, po porażce w 1/4 z rezerwami Kanady. Ale - tak jak wspomniałem - to tylko plotki i możliwe, ze to szukanie sensu w tych zbitkach informacji, które do nas docierają, mocno po omacku, bo rezygnacja z zawodowego kontraktu i gry dla mocnej reprezentacji to byłoby ultra-hipsterstwo.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: skrowiec »

drukjul pisze: 24 sie 2021, o 23:10
skrowiec pisze: 24 sie 2021, o 22:29 Też właśnie o tym pisalem. Bo często się zdarza że spekulacje tutaj znacząco mijają się z prawdą. I mam tu na myśli konkrety a nie stwierdzenie że resovia czy Skra zagra w PO
Jeżeli pijesz do Sandera, to oczywiście nikt z nas nie siedzi w jego głowie, ale plotki o dość konkretnych planach gry na plaży jakie ponoć Taylor obecnie ma, w tym nazwisko jego potencjalnego partnera Taylora Crabba które przynajmniej od kilku dni się pojawiają, świadczyłby jednak o tym, że Amerykanin ma przynajmniej na razie dość zagranicznych wojaży, czy w ogóle klubowej siatkówki halowej i następny sezon klubowy chciałby spędzić w rodzimej Kalifornii. :|
Nie, nie o Sandera mi chodzi. Pisząc o spekulacjach miałem na myśli na jakich miejscach zespoły skończą sezon
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: przemik »

drukjul pisze: 24 sie 2021, o 23:10....Amerykanin ma przynajmniej na razie dość zagranicznych wojaży, czy w ogóle klubowej siatkówki halowej i następny sezon klubowy chciałby spędzić w rodzimej Kalifornii. :|
Plaża w Kaliforni czy Bełchatów ??? - faktycznie ma chłopak dylemat
___
Noworoczny Kibic Siatki
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”