Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: jaet »

Blanco pisze: 5 lip 2021, o 21:41
BuenoSausage pisze: 5 lip 2021, o 13:50
...a jedynie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, jakoby Janusz był najlepszym możliwym zastępstwem.
Kto byłby lepszym zastępstwem niż Janusz? Tylko konkret, please.
I to jest dobre pytanie, na które padnie pewnie odpowiedź w stylu... Tavares :]
Śmieję się, bo gdyby Tavares był Tawarskim, to ilość jego pozytywnych przymiotów malałaby wprost proporcjonalnie do spolszczenia w nazwisku.
Podsumowując - konia z rzędem temu, kto znajdzie Zaksie bezsprzecznie lepszego sypacza niż Janusz, obracając się rzecz jasna w kręgu nazwisk już lekko nieoczywistych, czyli tych niereprezentujących pierwszy trier rozgrywających na świecie.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

alimak pisze: 6 lip 2021, o 11:43 Jest jeszcze taka wypowiedź
#GrupaAzoty ZAK od kilku lat inwestuje dodatkowe środki w @ZAKSAofficial
z uwagi na udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów. – Od 2021 r. dodatkowe finansowanie uwzględniliśmy jako stały element umowy – dzięki temu jej wartość została zwiększona blisko o 10% - podkreśla Paweł Stańczyk
Świetna wiadomość.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: aezakmi »

lukecik pisze: 5 lip 2021, o 21:45 Na końcu trener. Cretu ma na tym forum wielu sympatyków, bo fanów to za duże słowo, generalnie cieszy się tu poważaniem i uważany jest za dobrego fachowca. Ja jakoś nie mam o nim wyrobionego zdania, ale nowa miotła, to nowa miotła. Zapominamy o wszystkim, co stworzył Grbić i tworzymy od podstaw. To też nie działa na korzyść Zaksy. Przy Grbiciu to i o Janusza byłbym spokojniejszy, i przede wszystkim człowiek by wiedział, czego się od tej drużyny spodziewać. Na teraz, przy nowym trenerze, ciężko powiedzieć.
Gheorghe Cretu stoi przed trudnym zadaniem, powtórzenia super wyników jego poprzedników. Jak spadnie o jedną pozycję, to będzie krytyka, ostra krytyka, dlatego duży szacunek temu człowiekowi, że wziął to na swoje barki. Nie będzie łatwo. Zmienia się dużo i mało, tak można powiedzieć. Na papierze zastępstwa są udane, lecz to nowe, nowa ekipa, nie stary kolektyw. Ważne jest to, że w tym klubie jest zaufanie długodystansowe, długofalowe. To się opłaca. A tak w ogóle, jeszcze raz, to kto przestawił Kaczmarka na atak, no właśnie - Cretu. Ma swój współudział, nie bezpośredni, lecz pośredni w tym, co osiągnęła Zaksa oraz w tym, że Łukasz pojechał na igrzyska do Tokio, łańcuch "pokarmowy" taki właśnie jest. Za to Cretu ma mój dożywotni szacunek, bo bez niego w Pluslidze, w Lubinie, być może nie byłoby złota ligi mistrzów w wykonaniu Zaksy. Wiele składowych na to się składa, a to, co zrobił Cretu jest jedną z nich. Dlatego można powiedzieć, że to naturalne zastępstwo Grbicia i Cretu wyłuska wszystko, co się da z tej ekipy. Kibicuję mu mocno, bo nie łatwo jest przyjść po największych sukcesach w historii tego klubu. Ciężko osiągnąć więcej. Będę mu kibicował na dobre i na złe. Gheorghe Cretu pośrednio bardzo dużo zrobił dla naszej klubowej polskiej siatkówki i ja to widzę, ja to wiem, ja to doceniam. Niech mu się wiedzie z Zaksą.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, o 22:04 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Oskejt »

Według mnie celem Cretu powiniem być medal nieważne jakiego koloru. Weźmy pod uwagę, że Skra ma naruszone fundamenty. O ile o Shojiego jestem spokojny, bo on wraz z Zatorem i Jenią jest topem światowym na swojej pozycji, to Janusz jest dużym znakiem zapytania, dlatego uważam, że kibice nie powinni myśleć o złocie i nakładać tak dużej presji na drużynę wraz z trenerem. Ławka Zaksy jest jeszcze na plus, bo wydaje się, że jest ona mocniejsza niż wcześniej. Weźmy też pod uwagę, że kilka klubów z plusligi wzmocniło się, zresztą w tym roku plusliga pod względem nazwiska będzie najsilniejsza w swojej historii. Tylko jeszcze trzeba poczekać na ruch JW. Oczywiście Zaksa powinna być bardziej zgrana od rywali jednakże, tak jak już pisałem wcześniej. Janusz jest nowym zawodnikiem, który będzie musiał się zgrać z drużyną. Patrząc na ubiegły sezon można ich nazwać faworytem do złota, ale z drugiej strony tych faworytów jest chyba kilku. Jak dla mnie celem Zaksy powinien być medal, jeśli zdobędą złoto będzie to wynik świetny wynik, ale jeśli nie zdobędą to trudno.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To, że Kaczmarek wylądował na ataku, wzięło się z tego, że Malinowski był wtedy kontuzjowany, a Romać miał dramatyczny sezon, więc Cretu nie miał wyjścia i musiał spróbować na ataku któregoś ze swoich przyjmujących, i wrzucił najwyższego z nich. Tak to bywa w siatkówce, przy całej specyfice budowania składu itd, że pewnie w większości przypadków ci młodzi zawodnicy dostają szansę wtedy, gdy uśmiechnie się do nich szczęście i ktoś złapie kontuzję, albo jest po prostu niedysponowany - a to, jak toczy się potem ich kariera zależy już od tego czy tę szansę wykorzystają. Tutaj niedysponowanych było dwóch atakujących, a Kaczmarek tę szansę po prostu wykorzystał. Przez większość tamtego sezonu Cuprum miało wręcz dziurę na ataku z Romaciem i Malinowskim, a oni zmieniali się i na zmianę grali przeciętnie, więc nie jest tak, że Cretu grał w szachy, gdy cała liga przesuwała bierki w warcabach, a po prostu miał dużo szczęścia, że jego zakopany na rezerwie młody przyjmujący wykorzystał okazję, którą dostał gdy nie było innej alternatywy. I jestem przekonany, że sam Cretu z talentu Kaczmarka na ataku nie zdawał sobie sprawy, bo gdyby tak było, to Kaczmarek na nowej pozycji wylądowałby w listopadzie, a nie pod koniec rundy zasadniczej po pół roku w kwadracie, gdy estoński trener nie miał pola manewru.

Więc z tym pisaniem, że bez Cretu być może nie byłoby Ligi Mistrzów dla Zaksy, to jednak duża przesada. 6 lat temu jak do wielkiej siatkówki wchodził Simone Giannelli, który w przeciągu nieco ponad roku wygrał mistrzostwo Włoch, kwalifikacje olimpijskie, zagrał w finale Ligi Mistrzów i zdobył jako nastolatek srebro olimpijskie, to wchodził do tej wielkiej siatkówki dzięki temu, że po poważnej kontuzji nogi, nasz Łukasz Żygadło był cieniem samego siebie i w pewnym momencie grał tak słabo, że Radostin Stojczew nie miał wyboru i musiał wrzucić na parkiet 18-letniego Giannellego. Ale - z całym szacunkiem - Łukasz Żygadło miał większy udział w tym, że Giannelli dostał taką szansę, niż sam Stojczew, bo dostał ją dlatego, że gorzej rozegranie w Trentino już nie mogło wyglądać. I podobnie z Kaczmarkiem, i jego ówczesnymi kolegami z ataku.

To nie znaczy, że trener Cretu nie miał zasług w rozwoju Łukasza Kaczmarka, tak jak Stojczew w rozwoju Giannellego, ale też nie ma co udawać, że jest inaczej: Kaczmarek-atakujący to dzieło przypadku i - dla samego Łukasza - po prostu farta, z którego najlepiej jak tylko mógł skorzystał. Gdyby nie kontuzja Malinowskiego, to dograłby sezon zakopany głęboko w kwadracie - i jak potoczyłaby się jego kariera, to już nie wiadomo.

ps

RUMUŃSKI.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: aezakmi »

WysokiPortorykanczyk pisze: 22 lip 2021, o 22:08 Więc z tym pisaniem, że bez Cretu być może nie byłoby Ligi Mistrzów dla Zaksy, to jednak duża przesada.
Patrząc na to, jak prowadził Resovię i rotował składem, aż znalazł optimum i ograł kilka topowych ekip Plusligii w fazie zasadniczej oraz Sadę w KMŚ na czele, to tak nie do końca z tą przesadą. Wielu trenerów pomimo wszystko grałoby Romaciem. Ma coś w sobie ten szkoleniowiec, Świderski nie przypadkowo mu zaufał.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Bo ja wiem? Romacem, dosyc niskim i w tamtym momencie slabym, generalnei za slabym na PL.
Mysle, ze wielu trenerow sprawdziloby goscia, ktory ma ponad 2 metry i siedzi w kwadracie, a swoimi atakami (glownie z lewego) mocno przyczynil sie do sukcesu swojego poprzedniego klubu.
Przypomne, ze Lukasz, fajnie sie prezentujacy w meczach przedsezonowych, nie dobil sie do miejsc w szostce. Zajal je Taht, gracz kadry estonskiej, prowadzonej przez Cretu. I nie dlatego, ze Cretu byl takim wizjonerem. O lepszej grze Lukasza rowniez na treningach, pisali ogladajacy je kibice.
I az do 13, czy moze 14 tej kolejki Taht gral beznadziejnie a Lukasz dostawal krotkie wejscia, potwierdzajac na nich, ze jest zawodnikiem lepszym. Potem Taht odpalil (w polowie sezonu).
Trudno powiedziec, czy Cretu mial w tych wyborach wiecej szczescia, czy intuicji.
I jak potoczylaby sie kariera Lukasza, gdyby to miejsce na boisku, jako ofensywny przyjmujacy mial. Moze gorzej, moze lepiej.
Coby nie mowic, motoryke ma Lukasz, jak na mlotka, troche nietypowa. Mysle, ze jeszcze ma mozliwosci rozwoju ale przy duzej ilosci pracy nad sila uderzenia.

A faworyzowany Taht zagral pol super sezonu, potem chyba jeden bardzo dobry i rozpoczal zjazd.

Wiec z tym nosem trenerskim roznie bywa.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, o 23:11 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Romać w tamtym sezonie grał na 34% skuteczności, Malinowski na 41% skuteczności - to, że Kaczmarek dostał szansę jak ten drugi złapał kontuzję pod koniec sezonu, samemu mówiąc po inauguracyjnym meczu, że trenował do niego na ataku ze dwa razy, pokazuje jednak ile było w tym przypadku, skoro do końca lutego Cretu zadowalał się taką grą swoich atakujących.

I to nie jest jakiś zarzut wobec Cretu, że nie wpadł na pomysł wcześniej, że młody przyjmujący z I ligi może mieć reprezentacyjny potencjał na ataku, żeby była jasność. Wyniki Cuprum w tym okresie generalnie pokazują, że to bardzo dobry trener. Ale to, że najmłodszy uczestnik turnieju olimpijskiego w Tokio, Alessandro Michieletto, w niecały rok z poziomu MVP ME juniorów i trzeciego przyjmującego Trentino, skończył jako (prawdopodobnie) podstawowy przyjmujący reprezentacji Włoch jako nastolatek, to też zasługa problemów zdrowotnych Lucarellliego i Dicka Kooya, i jego niewątpliwego talentu, a nie faktu, że Angelo Lorenzetti wykazał się jakąś niebywałą intuicją i odwagą, że postawił na młodego Włocha, bo w sumie nic innego mu nie zostało.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, o 23:12 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: aezakmi »

Kaczmarek zawsze mógł wrócić na przyjęcie w następnych sezonach, ale nie wrócił więc sam z siebie przyjął rolę atakującego. Spodobało mu się.
Powołam się na dwóch wicemistrzów świata z 2006 roku: Świderski zatrudnił, Kadziewicz wychwalał. Ten pierwszy podejmował do tej pory takie decyzje, że Zaksa wygrała wszystko na naszym krajowym podwórku oraz najważniejsze klubowe trofeum, czyli ligę mistrzów, co było niebywałym sukcesem naszej klubowej siatkówki. Ten drugi, też wiedział, co mówi, bo pracował z wieloma trenerami i wychwalał Cretu za to, co robił w Lubinie. To jak mam nie ufać Świderskiemu, że zatrudnił Cretu, jak mam nie widzieć pozytywów?! Widzę same pozytywy, bo dotychczas nie było negatywów. Ten facet (Świder), były wybitny siatkarz - wie, co robi. Ja tylko piszę i staram się zrozumieć jego decyzję, i ją rozumiem - w pełni. Jest w tym sens, bo do tej pory zawsze był. Zaksa wygrała wszystko. Tym razem decyzja jest obarczona dużym ryzykiem, bo więcej już wygrać się nie da. Mimo wszystko, jakaś iskierka musiała zostać dostrzeżona przez prezesa Zaksy, jeśli chodzi o tego szkoleniowca.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Powiem wiecej. jak mial jeszcze wybor, to stawial na Kooya.

Kadziewicz wiele bzdur naapowiadal jako komentator.
Komentujac mecze fianlowe I ligi np. Potwornie wtedy zjechal spalska ekipe (te zlota), z zawodnikami, ktorych kilka lat pozniej zaczal wychwalac tak, ze az niedobrze sie robi. A widac bylo juz wtedy jak na dloni, ze to gracze na duze granie. Facet jest zwyczajnie absolutnie nieobiektywny.

Nie twierdze, ze Cretu to zly trener.
Ale robienie z niego jakiegos niezwyklego wizjonera i zbawcy, to przesada.

A Swider jest tak dobrym DS, jak slabym byl trenerem. Wiec nie ma co sie powolywac na ich wicemistrzostwo. Ono nie zapewnia nieomylnosci na cale zycie.


Duzo zalezy od tego, jak Cretu wprowadzi Janusza. Dla mnie idealny do tego byl Grbic, ewentualnie jakis inny trener z mocna przeszloscia jako sypacz.
Ale i mozliwoscia komunikacji np w jezyku angielskim. Cretu o ile pamietam, to byly srodkowy?
I nie pamietam, czy juz mial do czynienia z rozwijanieme mlodych sypaczy, czy tez tam gdzie prowadzil ekipy sypacze mieli juz duze doswiadcczenie i stabilny poziom. Az tak kariey Cretu nie sledzilam.
Cretu jest jakims kompromisem, moze niezlym.
Okaze sie w praniu.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: aezakmi »

Diomedea pisze: 22 lip 2021, o 23:13 A Swider jest tak dobrym DS, jak slabym byl trenerem.
Jest bardzo dobrym DS. Wszystko wygrali, co najważniejsze, fakty. I na spokojnie wszystko, przez cały sezon, z chłodną głową, to wyglądało dobrze.
No kogoś trzeba było zatrudnić. Po takich sukcesach Zaksy, to kogo by chciano, Rezende?! Tak to nie działa, szczególnie z ograniczonym budżetem.
Diomedea pisze: 22 lip 2021, o 23:13 Duzo zalezy od tego, jak Cretu wprowadzi Janusza. Dla mnie idealny do tego byl Grbic,
Wiadomo, że Grbić był pod tym względem idealny, ale go już nie ma więc co pod tym względem idzie powiedzieć o Cretu. Jedno nazwisko można powiedzieć - Łomacz. To był nasz pierwszy rozgrywający podczas QF w Rio 2016. Grzegorz Łomacz grał w Lubinie pod ręką Cretu. Został ówcześnie jedynką naszej kadry. Antiga na niego postawił, a nie na Drzyzgę. Lubin grał nad wyraz szybko i dokładnie, stąd m.in. niezłe wyniki, jak na przeciętny potencjał, który posiadali. Łomacz wybił się właśnie pod ręką Cretu, dlatego nie obawiałbym się o Janusza.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Patrz, dziwne, ze Lomacz byl wczesniej powolywany przez innych trenerow. Byl np dwojka przy Gumie u Castellaniego. A byl wtedy sporo mlodszy. :D

Co do Swidra, to napisalam ze jest tak dobrym DS jak byl fatalnym trenerem. Co oznacza, ze jest bardzo dobry :D . Tylko jakos do trenowania to MS nie dodalo mu punktow, wiec po diabla sie na nie powolywac. To jakim byl zawodnikiem niewiele ma obecnie do rzeczy.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, o 00:12 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: aezakmi »

Diomedea pisze: 23 lip 2021, o 00:00 Patrz, dziwne, ze Lomacz byl powolywany przez poprzednich trenerow. Byl np dwojka przy Gumie u Castellaniego. A byl wtedy sporo mlodszy. :D

Co do Swidra, to napisalam ze jest tak dobrym DS jak byl fatalnym trenerem. Co oznacza, ze jest bardzo dobry. Tylko jakos do trenowania to MS nie dodalo mu punktow, wiec po diabla sie na nie powolywac. To jakimbyl zawodnikiem niewiela ma obecnie do rzeczy.
Ja wiem, gdzie był Łomacz za Castellaniego, ale w 2015, on był w... Polu. Łomacz był out. Grzegorz wrócił do kadry grając w klubie, który prowadził ten od pogody, no takie są fakty. To, jakim Świderski był zawodnikiem, wbrew pozorom, ma bardzo dużo do powiedzenia. I nie tylko to, a również to, że w przeciwieństwie do niektórych naszych super siatkarzy, jak Nowakowski - on wyjechał i zaznał obczyzny, to ma swoje plusy, duże plusy.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Prezero Grand Prix na ekranie Dominik Kwapisiewicz. Realizator się pomylił i podpisał go jako Michała Chadałe.
Wanio: To nie jest chyba Michał Chadała
Mazur: To na pewno nie jest on
Wanio: No tak to jest oczywiście Dominik Kwapiszewski
:] :] :]
Streeter
Posty: 7277
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Streeter »

Parafrazując klasycznego mema: Michał Kwapisiewicz, to nawet nie jest on :D

Przy Wanio jednak nic człowieka nie zaskoczy. Chociaż przyznam, że jakiś czas temu komentował mecz sam (niestety nie pamiętam co to było, pewnie jakiś mecz VNL) i nawet dało się tego słuchać. Najgorzej, jak ze wspołkomentatorem ogarnie jakiś temat, przy którym zapomni, że komentują mecz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1799
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: hardy »

Podobno Sebastian Świderski zamierza startować w wyborach na prezesa PZPS. Gdyby mu się udało wygrać to ciekawe co z ZAKSĄ.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Byloby dobrze dla polskiej siatkowki.
Grbic by zostal natepnym selekcjonerem. :D
Ale jestem pesymistka.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Szampon093 »

Hura optymistą za Serbem u sterów naszej reprezentacji nie jestem, ale ktokolwiek to będzie ciężko będzie, aby poprzeczka ustawiona przez Vitala była nie strącona w 1 czy 2 próbie. IO w Paryżu może być również brutalną weryfikacją lub wielkim zwycięstwem.

Dokładając do tego o ile kolejny dotrwa do IO w Paryżu.
Mnie boli fakt, że ,,konkursy" na selekcjonera są z góry ustalone jak w przypadku Pana De Giorgiego.

Nawiązując do Sebastiana Świderskiego oby okazał się czarnym koniem wyścigu o fotel prezesa bo nie chciałbym u sterów Pana R.
ciorny17
Posty: 8534
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Nie oszukujmy się. Każdy wolałby Świderskiego jak prezesa, ale w przeciwieństwie do RC, obecnym prezes Zaksy nie ma nic do zaoferowania leśnym dziadkom ze związku, aby na niego głosowali.

Każdy wynik inny niż zwycięstwo Czarneckiego, będzie dla mnie zdziwieniem.

A, i jeszcze jedno. Nie zapominajmy o roli Polsatu/Plusa->Polkomtela w tej całej szopce. Rysiu tam kampanię zaczął już bardzo dawno temu. To nie jest przypadek.
Kłamca.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: MWi »

ciorny17 pisze: 30 sie 2021, o 12:22 Nie oszukujmy się. Każdy wolałby Świderskiego jak prezesa, ale w przeciwieństwie do RC, obecnym prezes Zaksy nie ma nic do zaoferowania leśnym dziadkom ze związku, aby na niego głosowali.
Ano. W profesjonalnej organizacji, jaką jest ZAKSA K-K, profesjonalista się sprawdza. Co z tego, że Świderski byłby dobrym prezesem związku, skoro nie wie, z kim ma się napić wódki. Polska kultura związkowa, jak i kultura polityczna lub samorządowa, to niestety wciąż w większości kultura picia.

Sebastian nawet jakby wygrał, to prawdopodobnie nie poradziłby sobie za dobrze w "siatkówce" powiatowej, na spotkaniu zarządu Wieluńsko-Bytomsko-Lubińskiego Towarzystwa Wsparcia Emerytowanych Działaczy Siatkarskich. A to potem pole do wojenek, podkopywania pozycji i osamotnienia, zamknięcia w swojej bańce.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze: 30 sie 2021, o 12:22
A, i jeszcze jedno. Nie zapominajmy o roli Polsatu/Plusa->Polkomtela w tej całej szopce. Rysiu tam kampanię zaczął już bardzo dawno temu. To nie jest przypadek.
Zdaje się że słowo klucz w tym wypadku to właśnie "dawno". W ostatnim pół roku jakoś nie kojarzę RC zaproszonego jako komentatora przed meczem do stanowiska sprawozdawców Polsatu, czy do ich studia na Ostrobramskiej.

Wcześniej przy takich okazjach był rzeczywiście stałym gościem i nie można było tego nieraz wyjątkowo natrętnego lansowania jego osoby przez stację Solorza nie zauważyć, ale po tym jak rozniosło się że kandyduje już nie na funkcję wice-, tylko na prezesa PZPS nagle przestano go do programów Polsatu Sport zapraszać i to pewnie też nie jest przypadek. ;)
szaman44
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2019, o 15:24
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: szaman44 »

Ciekawe w kontekście kandydatury SŚ są słowa Jakuba Malke:

„ Co mogę powiedzieć / jeśli jutro Swider wystartuje to oznacza ze a - w zaksie go znowu nie chcieli b oczywiście to jest najlepszy kandydat! To mój przyjaciel i mój klient przez wiele lat!”
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: drukjul »

szaman44 pisze: 30 sie 2021, o 12:49 Ciekawe w kontekście kandydatury SŚ są słowa Jakuba Malke:

„ Co mogę powiedzieć / jeśli jutro Swider wystartuje to oznacza ze a - w zaksie go znowu nie chcieli b oczywiście to jest najlepszy kandydat! To mój przyjaciel i mój klient przez wiele lat!”
Pijar "samotnego szeryfa" w polityce, nawet tej związkowej, na pewno Świdrowi nie zaszkodzi, choć po prawdzie jako członek rady nadzorczej Plusligi od paru lat nie jest żadnym samotnym szeryfem, tylko znającym na pewno bardzo dobrze związkowe układy doświadczonym leśnym dziadkiem.

I bez odpowiedniego poparcia i jakiś widoków sukcesu - że jednak ma spore szansę zostać następnym prezesem, do tych wyborów by się raczej pewnie nie wyrywał.

Patrzmy i obserwujmy, kto będzie najczęściej zapraszany do studia meczowego PS przed spotkaniami naszej reprezentacji w Krakowie w turnieju ME - czy Świder będzie miał poparcie w tym wyścigu do fotela prezesa Mariana Kmity, czy też nie, powinno się szybko wyjaśnić. :D
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Te wybory przypominają nieco wyścig o fotel prezesa sekretarza partii komunistycznej. Jest ze dwóch poważnych kandydatów, reszta to tło.

Świder nie ma szans, bo nie jest grubą rybą z układu. I właśnie dlatego, że chciałby coś zmienić, nikt go nie wybierze. Bo leśne dziadki muszą mieć swój kawałek tortu.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: rzr »

drukjul pisze: 30 sie 2021, o 13:19
szaman44 pisze: 30 sie 2021, o 12:49 Ciekawe w kontekście kandydatury SŚ są słowa Jakuba Malke:

„ Co mogę powiedzieć / jeśli jutro Swider wystartuje to oznacza ze a - w zaksie go znowu nie chcieli b oczywiście to jest najlepszy kandydat! To mój przyjaciel i mój klient przez wiele lat!”
Pijar "samotnego szeryfa" w polityce, nawet tej związkowej, na pewno Świdrowi nie zaszkodzi, choć po prawdzie jako członek rady nadzorczej Plusligi od paru lat nie jest żadnym samotnym szeryfem, tylko znającym na pewno bardzo dobrze związkowe układy doświadczonym leśnym dziadkiem.

I bez odpowiedniego poparcia i jakiś widoków sukcesu - że jednak ma spore szansę zostać następnym prezesem, do tych wyborów by się raczej pewnie nie wyrywał.

Patrzmy i obserwujmy, kto będzie najczęściej zapraszany do studia meczowego PS przed spotkaniami naszej reprezentacji w Krakowie w turnieju ME - czy Świder będzie miał poparcie w tym wyścigu do fotela prezesa Mariana Kmity, czy też nie, powinno się szybko wyjaśnić. :D
Po przeczytaniu tego felietonu Kmity to mam wrażenie, że jest raczej za Sebastianem jako prezesem związku.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Pytanie, czy nie byloby jak Z Guma. Tzn sporo kontroli przez jakies szare eminencje.
No ale przynajmniej robi sie ciekawiej niz w polityce. Jest jakis kandydat, na ktorego warto postawic.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: jaet »

ciorny17 pisze: 30 sie 2021, o 12:22 Każdy wynik inny niż zwycięstwo Czarneckiego, będzie dla mnie zdziwieniem.
No to możesz się zdziwić ;). Czarnecki ma jedną, bardzo istotną wadę - jest bardzo rozpoznawalnym i to rozpoznawalnym w tym mało korzystnym świetle politykiem PiSu, a wybieranie na pełną kadencję prezesa tak istotnego związku polityka, w sytuacji kiedy polityczny wiatr po wyborach ma spore szanse zawiać w drugą stronę jest co najmniej ryzykowne. Wtajemniczeni znajomi mówili, że Rysiu sporo jeździł (zresztą zapewne za unijną kilometrówkę :]), sporo biesiadował i jakieś przyczółki sobie wywalczył, ale...
A kandydatura Świdra, to baaaardzo mocna kandydatura.
Diomedea pisze: 30 sie 2021, o 18:50 Pytanie, czy nie byloby jak Z Guma. Tzn sporo kontroli przez jakies szare eminencje.
Chyba nie. To jednak dwa różne charaktery, choć na pierwszy rzut oka podobnie introwertyczne.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

jaet pisze: 31 sie 2021, o 08:47 Czarnecki ma jedną, bardzo istotną wadę - jest bardzo rozpoznawalnym i to rozpoznawalnym w tym mało korzystnym świetle politykiem PiSu, a wybieranie na pełną kadencję prezesa tak istotnego związku polityka, w sytuacji kiedy polityczny wiatr po wyborach ma spore szanse zawiać w drugą stronę jest co najmniej ryzykowne.
Nie wszyscy pamiętają ale jakąś dekadę temu on nawet do PZPN-u się pchał na prezesurę. Potem miał serię kompromitacji, wyciąganie lewej kasy z UE, tajemniczy wyjazd na Malediwy, po prostu chciał się nachapać ile wlezie. Własny obóz polityczny już dawno wyrzucił go na peryferia polityki, żeby im nie psuł za mocno wizerunku. Już nie będę pisał co sądzę o takich osobach, bo moderatorzy mieliby za dużo pracy z cenzurowaniem kolejnych przekleństw. Przecież ostatnio też była aferka gdy prokuratura dostrzegła, że Czarnecki i paru innych ciągnie kasę z PZPS-u, czego nie przewiduje statut związku...

Leśne, związkowe dziadki zazwyczaj najbardziej boją się strącenia ze stołka, musieliby bardzo mocno upaść na głowy, by się tak wychylić z wyborem wielokrotnie skompromitowanego polityka na prezesa związku, tyle reflektorów w ich stronę, na co im to? Najwygodniej byłoby dla nich wybrać np. Swidra albo innego świeżaka do odświeżenia wizerunku, wysłania fajnego, pozytywnego komunikatu na kraj, a wewnątrz stary beton. Tak zrobili w PZPN-ie. Boniek dzielnie firmował wszystko swoją twarzą, PR świetny, sponsorzy lgnęli jak złoto, zrobiono spory postęp (zwłaszcza finansowy)... A "baronowie" wraz ze swoją kliką na tym jeszcze skorzystali zgodnie z rosyjską myślą "ciszej jedziesz, dalej zajedziesz". Ale do tego trzeba oleju w głowie, także wszystko jest możliwe. Osobiście na pewno wolałbym Swiderskiego.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Tylko to znaczy wolniej a nie ciszej (tzn to "tisze"). ;) Co sensu jakos drastycznie nie zmienia rzecz jasna. ;)
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

Diomedea pisze: 30 sie 2021, o 11:43 Byloby dobrze dla polskiej siatkowki.
Byłoby źle dla kędzierzyńskiej siatkówki...ale raczej wypowiadającym się tutaj to powiewa :<
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”