Transfery i plotki na sezon 2021/2022

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Węgier skończył kontrakt w Sunbirds gdzie wraca po kontuzji i zawieszeniu Muserski.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Pisałem jakiś czas temu, że to byłoby najlepsze zastępstwo, bo gość doświadczony w PlusLidze, grał z Toniuttim i ogólnie to całkiem niezły zawodnik. Sezon 2018/2019 w ZAKSIE miał naprawdę przyzwoity, atakował na dobrej skuteczności (52,97 % końcowa), nie popełniał dużej ilości błędów. Wiadomo, że to nie jest zawodnik na granie o medale w PlusLidze, ale ciała nie dał.

Może w tamtym okresie nie skupiłem się na jego postaci i nie analizowałem jakoś szczegółowo jego meczów, ale pamiętam go i wizualnie według mnie prezentował się fajnie. Jako drugi atakujący do Jastrzębia pasuje idealnie.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No ale po co?
Lepszy był by ten Krzysiek.
Już mamy Boyera i Hadravę to jeszcze mamy zakontraktować 3 nazwisko o podobnej klasie? Obojętnie czy to ten Edgar czy Baroti.
Myślałem, że po to mamy szeroką ławkę na wypadek kontuzji. Wypadł Boyer no to zastąpił go Hadrava i robi to dobrze.
Więc to raz, że trochę marnowanie pieniędzy a dwa, że kontraktowanie równorzędnego zawodnika do Hadravy może zaburzyć hierarchię w zespole.
Potrzebny rezerwowy atakujący tak głównie do treningów i do tej roli bardziej odpowiedni byli by tańsi zawodnicy, którzy na pewno zaakceptują rolę rezerwowego.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Widzę, że rzeczywiście w Jastrzębiu forsa wysypuje się oknam. Nawet ptasiego mleczka im tam nie brakuję :P
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 10 gru 2021, o 10:02 No ale po co?
Lepszy był by ten Krzysiek.
Już mamy Boyera i Hadravę to jeszcze mamy zakontraktować 3 nazwisko o podobnej klasie? Obojętnie czy to ten Edgar czy Baroti.
Myślałem, że po to mamy szeroką ławkę na wypadek kontuzji. Wypadł Boyer no to zastąpił go Hadrava i robi to dobrze.
Więc to raz, że trochę marnowanie pieniędzy a dwa, że kontraktowanie równorzędnego zawodnika do Hadravy może zaburzyć hierarchię w zespole.
Potrzebny rezerwowy atakujący tak głównie do treningów i do tej roli bardziej odpowiedni byli by tańsi zawodnicy, którzy na pewno zaakceptują rolę rezerwowego.
Kto bogatemu zabroni :)

Poza tym, Baroti mógł podpisać krótkoterminowy kontrakt, np do lutego. Nie wiem ile dokładnie potrwa absencja Boyer.

O Węgrze można powiedzieć, że zrobił sobie rok przerwy od etatu i "łapie fuchy" :D Wcale się nie zdziwię, jak sezon dogra gdzieś w Katarze lub Emiratach Arabskich. Ewentualnie może go ktoś ściągnie we Włoszech jako transfer medyczny na końcówkę sezonu. Zapewne docelowo to będzie celował w ligę koreańską w przyszłym sezonie, bo w tym już się czaił na kontrakt azjatycki.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

A tak w ogóle to Baroti jest klientem Matijasevicia?
Bo Edgar jest na 100% i to chyba będzie chodzić jednak o niego.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze: 10 gru 2021, o 12:44 A tak w ogóle to Baroti jest klientem Matijasevicia?
Bo Edgar jest na 100% i to chyba będzie chodzić jednak o niego.
Baroti też, LZSport pro ma go na stronie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Edgar? Niemożliwe. Gość na ostatnie 8 lat, 7 grał w ligach azjatyckich i jeden sezon w Argentynie. Gra od ponad 4 lat w JT Thunders i z tego co widziałem jakiś czas temu, to dalej sporo punktuje (212 cm wzrostu, kolosalna przewaga warunków fizycznych nad Japończykami).

up @Vilgefortz

No, czyli Baroti. Bo ten Edgar nierealny. Zresztą, bardzo dobrze, bo tylko 3 sezony poważnego grania w Europie (dawno temu) i tempo ataku dla Toniuttiego też zupełnie inne niż Hadrava i Boyer.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No to pewnie Baroti
No i on podobnie gra jak Edgar.
Też zdecydowanie nie bazuje na szybkości i dynamice.
Ale to i tak nie ma znaczenia bo:
1.Toniutti w przeciwieństwie do na przykład Drzyzgi potrafi dobrać sposób rozegrania piłki pod zawodnika co widzieliśmy właśnie z Barotim
2.I tak będzie pełnił marginalną rolę
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Papito13 »

pwpl97 pisze: 10 gru 2021, o 07:38 Kolejna roszada na ławce trenerskiej, juz za niedługo pojawi sie oficjalne info. Z punktu widzenia zawodników dobrze sie stalo, ze odszedł trener.
Bonitta?
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

Papito13 pisze: 10 gru 2021, o 17:07
pwpl97 pisze: 10 gru 2021, o 07:38 Kolejna roszada na ławce trenerskiej, juz za niedługo pojawi sie oficjalne info. Z punktu widzenia zawodników dobrze sie stalo, ze odszedł trener.
Bonitta?
Tak.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Czy Kevin Le Roux jeszcze gra czy zakończył karierę? Wiem, że trochę off top, ale mnie to ciekawi, bo nic nie można znaleźć o nim informacji.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Szary Wilk pisze: 10 gru 2021, o 18:39 Czy Kevin Le Roux jeszcze gra czy zakończył karierę? Wiem, że trochę off top, ale mnie to ciekawi, bo nic nie można znaleźć o nim informacji.
Wg. strony agencji to teraz wolny zawodnik, ostatnio widziany w Berlinie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Biciut »

Barotti potwierdzony w JW przez polsat
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Według francuskich mediów marokański przyjmujący Zouheir El Graoui dołączy do Stali Nysa.
https://www.lanouvellerepublique.fr/spo ... 5c008b457c
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Delont »

Macie jakieś opinie i przemyślenia na temat nowego nabytku Stali? Przyznam, że jest mi anonimowy, a chętniej bym się dowiedział więcej od kogoś kto go częściej obserwował. Pasuje stylistycznie do drużyny, jaką ma charakterystykę?
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Świetny zawodnik. O ile Ben Tara we Francji mnie nie przekonywał a sprawdził się u nas tak Marokańczyk świetny. Choć w lepszej formie był raczej w poitiers. W tym to chyba nawet jakieś problemy zdrowotne miał, ale nie mam pewności czy dobrze kojarzę.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ciekawy ruch, biorąc pod uwagę dyspozycję linii przyjęcia Stali w tym sezonie, jak się zaaklimatyzuje w drużynie to powinien być wzmocnieniem. Oby mu tylko jak koledze z Jastrzębia w decydujących momentach sezonu ramadan nie wjechał zbyt mocno ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

kamil1999 pisze: 19 gru 2021, o 15:36 Świetny zawodnik. O ile Ben Tara we Francji mnie nie przekonywał a sprawdził się u nas tak Marokańczyk świetny. Choć w lepszej formie był raczej w poitiers. W tym to chyba nawet jakieś problemy zdrowotne miał, ale nie mam pewności czy dobrze kojarzę.
Wraca po kontuzji stopy. Zaczął grać od 10 listopada. Tam chyba jakieś tarcia są miedzy zawodnikami a trenerem Frąckowiakiem. Odszedł tez Kamil Baranek, Dziwna sprawa, ale to nie problem Stali. Chłopak chce grać i zabolał go brak zaufania ze strony Tours. Z nadziejami idzie do Nysy, a jak szybko złapie formę z ostatnich sezonów, to tylko się cieszyć. Inna sprawa, że do Nysy kto by nie przyszedł, to będzie traktowane raczej jako wzmocnienie. :]
Do szybkiego zaaklimatyzowania się w drużynie zapewne będzie nieoceniona pomoc Anisa. Jestem dobrej mysli.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Z tego co pisze Ewa Mac to Estrada dostał ponoć ofertę od polskiego klubu na ten sezon. Może Olsztyn? Nie wiem co sądzić. Zasięg imponujący, ale nie wiem jak u niego z techniką i czy ten zasięg potrafi przełożyć na dobrą grę w ataku
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Halabank »

Może znowu Nysa ? Na którymś forum była informacja, że od stycznia tego roku Stal pozyskała sponsora tytularnego ze spółki skarbu państwa co wyłoży 2 mln zł. Wiązało by się to trochę bo jeżeli przyszedł Marokańczyk, Penchev ma być przesunięty na libero kosztem Ruciaka to może któryś z rezerwowych przyjmujących opuści klub. Tylko tam by bardziej środkowy się przydał. Lublin ma też chyba wolne miejsce na pozycji przyjmującego. Ciekawa informacja na początek nowego roku :D
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Halabank pisze: 1 sty 2022, o 17:06 Może znowu Nysa ? Na którymś forum była informacja, że od stycznia tego roku Stal pozyskała sponsora tytularnego ze spółki skarbu państwa co wyłoży 2 mln zł. Wiązało by się to trochę bo jeżeli przyszedł Marokańczyk, Penchev ma być przesunięty na libero kosztem Ruciaka to może któryś z rezerwowych przyjmujących opuści klub. Tylko tam by bardziej środkowy się przydał. Lublin ma też chyba wolne miejsce na pozycji przyjmującego. Ciekawa informacja na początek nowego roku :D
Skąd informacja, że Penchev ma być przesunięty na libero?
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Halabank »

Było i tym trochę informacji na forach i w mediach społecznościowych. Może coś w tym być patrząc na poczynania Niko w ataku to w przyjęciu wygląda solidnie.
oskars
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 2022, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: oskars »

W Nysie bardzo dużo mówi się o jednym znanym zawodniku który jest ministrem, stąd też zainteresowanie państwowych spółek potencjalnym sponsorowaniem Stali. Pan KB chętnie bierze udział w promowaniu projektów realizowanych przez gminę i nie ukrywa swojego przywiązania do Nysy i władz miasta, a wiadomo że klub w głównej mierze sponsorowany jest przez miasto i to właśnie dzięki ministrowi w Nysie ma pojawić się nowy sponsor i trochę kasy w budżecie na nowych zawodników. Taki jest plan na utrzymanie Stali w Pluslidze i budowanie drużyny na przyszły sezon, która musi zagrać przynajmniej w playoffach i tam powalczyć o niespodziankę, żeby godnie uczcić 800lecie miasta w 2023 to teoria zobaczymy jak będzie w praktyce
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Halabank »

Czyli taki plan krótkoterminowy ? Zmieni się minister lub rząd to skończy się sponsorowanie.
oskars
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 2022, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: oskars »

Jeśli sponsorowanie jest załatwiane na podobnych zasadach co stanowiska w rządzie - to ten projekt długo nie potrwa, chyba że uda się Stali przekonać lokalna firmę do sponsorowania, choć jest duży opór i wątpliwości że ze względu na podobieństwo nazwy do drużyny z Rzeszowa zamiast o producencie okien wszyscy będą mówić o firmie informatycznej - podobny przykład to mylne nazewnictwo drużyn z Lublina i Lubina- zdarzają się pomyłki. Zresztą pierwsze próby współpracy (mowa o sponsorowaniu tytularnym) były na prezero i jak widać na Pluslige się to nie przeniosło..
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Halabank pisze: 2 sty 2022, o 13:22 Czyli taki plan krótkoterminowy ? Zmieni się minister lub rząd to skończy się sponsorowanie.
Dobre i to. Może rozpromować trochę klub, zwiększyć zainteresowanie i powiedzmy, że gdyby te pieniądze miały sięskończyć to jakiś inny biznesmen może kupić klub. Coś jak w Warszawie.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Podobny zryw widzieliśmy rok temu w Radomiu - tutaj też kontakty polityczne przełożyły się na większy budżet i nazwiska. A jak wyszło - to wszyscy widzieliśmy. Teraz weszła opcja budżetowa, ale bez jakichkolwiek głębszych planów, typu "stawiamy na młodych".

I w Lublinie, i w Nysie jest spore zainteresowanie siatkówką, więc może to nie będzie aż tak płonne jak np. Cuprum.

A co do transferów, to jestem ciekaw, kto i gdzie trafi do naszej ligi z Funvicu, ale przede wszystkim czy np. młodzi gracze jak ten Elian będą podpisywani do końca sezonu, czy na dłużej.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

johnnyrotten pisze: 2 sty 2022, o 15:13 Podobny zryw widzieliśmy rok temu w Radomiu - tutaj też kontakty polityczne przełożyły się na większy budżet i nazwiska. A jak wyszło - to wszyscy widzieliśmy. Teraz weszła opcja budżetowa, ale bez jakichkolwiek głębszych planów, typu "stawiamy na młodych".

I w Lublinie, i w Nysie jest spore zainteresowanie siatkówką, więc może to nie będzie aż tak płonne jak np. Cuprum.

A co do transferów, to jestem ciekaw, kto i gdzie trafi do naszej ligi z Funvicu, ale przede wszystkim czy np. młodzi gracze jak ten Elian będą podpisywani do końca sezonu, czy na dłużej.
Psmiętam ze swego czasu oglądałeś trochę Daniela Muniza gdy okazało się, że miał zagrać w naszej lidze. Kojarzysz może tą dwójkę przyjmujących z funvicu którzy mają u nas zagrać? Jacy to zawodnicy?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze: 2 sty 2022, o 15:18

Psmiętam ze swego czasu oglądałeś trochę Daniela Muniza gdy okazało się, że miał zagrać w naszej lidze. Kojarzysz może tą dwójkę przyjmujących z funvicu którzy mają u nas zagrać? Jacy to zawodnicy?
Nie śledziłem teraz za bardzo, ale widziałem jakieś urywki gry Krauchuka z ligi koreańskiej, gdzie grał jako atakujący. Nie wyglądał jakoś nie wiadomo jak dynamicznie w sensie samego zbierania się do ataku. Jednak mam wrażenie, że nadrabia szybką ręką i samo uderzenie jest szybkie. Technikę też czasem pokazał. Jeśli ma grać na przyjęciu, to obstawiam typowe bolączki takich typowo ofensywnych i przestawianych graczy, choć tutaj wróżę z fusów. Krauchuk w dość młodym wieku postawił na egzotykę, a takie ligi nie są zbyt miarodajne.

O młodym Kubańczyku pewnie @Wysoki albo ktoś inny śledzący ligę włoską mógłby więcej napisać. Ale obstawiam typowo ofensywną charakterystykę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”