Transfery i plotki na sezon 2021/2022

alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: alimak »

Jolly zniknęła, bo została zdemaskowana. Poza tym już nie pracuje w klubie, więc nie ma też informacji.
bono
Posty: 3481
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: bono »

Potwierdzam ze środowiska sponsorskiego KK - wstępnie Zator w Resovii
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Heimlock »

choe pisze:
PabloFX pisze:
hvar18 pisze:Zatorski podpisał umowę wstępna w Rzeszowie z dwóch powodów. Po pierwsze umowa jest o ok. 25% wyższa finansowo. Po drugie gra tam już kilka ładnych lat i chce coś zmienić w życiu.
Źródło albo zamilknij i nie pisz bzdur wyssanych z palca...
Nie są to bzdury. Zatorski rzeczywiście dogadał się z Resovią. Co ciekawe, kontrakt przedłużył również Nicolas Szerszeń, który chwilę po tym zerwał mięsień brzucha. Z moich informacji wynika, że w trzech miejscach i do końca roku nie wróci.
O matko, oby Taht się ogarnął bo będzie jeszcze większa kiszka w tym sezonie niż jest.

Co do Szerszenia to wielka szkoda bo moim zdaniem jest lepszy od Cebulja. Chyba, że Klemen jeszcze pokaże coś.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Matson »

Ciekawe czy powalczą o transfer medyczny, z trzema przyjmującymi nie pociągną bo Taht od początku spala się w meczach (jak oglądałem przedsezonowe to jechał po 65% w ataku i świetnie na zagrywce), to samo mówi Giulliani odnośnie jego gry na treningach. Ktoś się orientuje jak wyglada sprawa transferów medycznych? Ile musi zawodnik rozegrać % meczów żeby się kwalifikował
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Matson pisze: Ktoś się orientuje jak wyglada sprawa transferów medycznych? Ile musi zawodnik rozegrać % meczów żeby się kwalifikował
Przynajmniej 70% setów rozegranych przez drużynę. Czyli chyba Szerszeń musiałby się pojawiać na parkiecie na jedno ustawienie i to pewnie byłoby już liczone, że zagrał. A do tej pory to częściej w ogóle nie wchodził niż grał. Dlatego mocno wątpliwe jest, żeby można było w jego przypadku taki transfer przeprowadzić.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Oskejt »

Jak wybuchła pandemia to tyle naczytałem się na fb, że Włosi zbiednieją itd. A zapowiada się, jak narazie, że to my możemy w przyszłym sezonie dostać po tyłku, jak ssp utną finansowanie.

Co do Rzeszowa to mam wrażenie, że za bardzo upierają się na polską Resovie. Myślę, że na środek sprzydałby się do Kłosa, jakiś dobry stranieri, bo Polaków na rynku raczej nie będzie. Do tego, jak czytam o parze Śliwka- Kwolek to z jednej strony fajnie, ale z drugiej są to dwaj defensywni przyjmujący. Co za tym idzie lepsze byłoby przyjęcie Śliwka + ktoś ofensywny lub Kwolek + ktoś ofensywny.
Co do sytuacji Zaksy, to mam nadzieję, że Ben jeśli odejdzie z Zaksy, to nie odejdzie z naszej ligi, tylko trafi do Bełchatowa lub innego zespołu. Gdyby odszedł z pl to byłaby to duża strata moim zdaniem, ponieważ jest to jedna z gwiazd całej ligi i topowy rozgrywający.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:
Matson pisze: Ktoś się orientuje jak wyglada sprawa transferów medycznych? Ile musi zawodnik rozegrać % meczów żeby się kwalifikował
Przynajmniej 70% setów rozegranych przez drużynę. Czyli chyba Szerszeń musiałby się pojawiać na parkiecie na jedno ustawienie i to pewnie byłoby już liczone, że zagrał. A do tej pory to częściej w ogóle nie wchodził niż grał. Dlatego mocno wątpliwe jest, żeby można było w jego przypadku taki transfer przeprowadzić.
Jeżeli liczą się sety w których miał możliwość gry (czyli bez ostatnich dwóch meczów w których miał kontuzje) to rozegrał 73% setów
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Bezowy »

bono pisze:Potwierdzam ze środowiska sponsorskiego KK - wstępnie Zator w Resovii
Z punktu widzenia kibica Resovii, to baaardzo dobra informacja. Jednocześnie nie podoba mi się i bardzo niepokoi fakt, że wypłynęła ona już teraz.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Oskejt pisze: Co do sytuacji Zaksy, to mam nadzieję, że Ben jeśli odejdzie z Zaksy, to nie odejdzie z naszej ligi, tylko trafi do Bełchatowa lub innego zespołu. Gdyby odszedł z pl to byłaby to duża strata moim zdaniem, ponieważ jest to jedna z gwiazd całej ligi i topowy rozgrywający.
Co by nie mówić o Zaksie, to Świderski ma głowę na karku i ma już na pewno plan na załatanie dziury po Zatorskim. Jak jego na siłę nie trzyma, to może chce za wszelką cenę utrzymać innych - Śliwkę, Toniuttiego czy Semeniuka?

Jeżeli Toniutti odejdzie, to w jego miejsce widziałbym tylko Tavaresa. Ciekawie gra również Firlej, ale to by była opcja mocno oszczędnościowa. Nie przychodzi mi do głowy żaden sypacz, który oprócz tej dwójki grał w sposób w miarę zbliżony stylem do Francuza, a jednocześnie dawał jakość.

Ale na razie to tylko spekulacje. Chociaż trzeba przyznać, że Resovia mocno namieszała już w tym momencie rozgrywek. Niestety siatkówka nie jest piłką nożną z długoletnimi umowami i kwotami za transfery, które powodują, że klub oddający może jakoś sobie odbić odejście zawodnika.

A jak na ironię to właśnie w Rzeszowie ostatnio te kilkuletnie kontrakty były. Szkoda tylko, że z Schulzem i Kosokiem :D Czyli nawet jak w Resovii mają teoretycznie jakiś plan, to w praktyce okazuje się on groteskowy. Jak był na rynku jednego lata choćby Fornal, Huber czy Szalacha, to w Resovii brali Marechala, Bartmana i innych podstarzałych asów. Wtedy był idealny moment np. na trzyletnie umowy z takimi perspektywicznymi graczami. Jak teraz Góral chciał coś podobnego zrobić, to nie było jak, bo goście byli już w lepszych ekipach i nie do wyjęcia.
bono
Posty: 3481
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: bono »

Bezowy pisze:
bono pisze:Potwierdzam ze środowiska sponsorskiego KK - wstępnie Zator w Resovii
Z punktu widzenia kibica Resovii, to baaardzo dobra informacja. Jednocześnie nie podoba mi się i bardzo niepokoi fakt, że wypłynęła ona już teraz.
Takie czasy - covid wszystko niszczy rozgrywki, budżety, zasady które kiedyś były inne, zainteresowanie siatkówką... :<
Mam nadzieję że mój pesymistyczny nos znowu zawiedzie i nie sprawdzą się czarne scenariusze dla Kędzierzyna.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Rekkiuu
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 16:25
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Rekkiuu »

A wiadomo kto odchodzi po tym sezonie lub jakieś plotki/spekulacje kto miałby przyjść?
Rekkiuu
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 16:25
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Rekkiuu »

O Bełchatów Mi chodzi
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Artem »

Rekkiuu pisze:O Bełchatów Mi chodzi
Kłos odchodzi.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Heimlock »

Artem pisze:
Rekkiuu pisze:O Bełchatów Mi chodzi
Kłos odchodzi.
Niektórzy wspominają o Januszu. Jeżeli się ziści i do tego utrzymają resztę to w mojej opinii odrobinę się wzmocnią. O ile Sander będzie zdrowy.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: qtp »

Heimlock pisze:Niektórzy wspominają o Januszu. Jeżeli się ziści i do tego utrzymają resztę to w mojej opinii odrobinę się wzmocnią. O ile Sander będzie zdrowy.
Łomacz ma jeszcze rok kontraktu. Janusz po dobrym sezonie będzie się cenił. Moim zdaniem Janusz, albo zostanie w Gdańsku jak będzie kasa, albo JW.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Miszczu-xdd »

qtp pisze:
Heimlock pisze:Niektórzy wspominają o Januszu. Jeżeli się ziści i do tego utrzymają resztę to w mojej opinii odrobinę się wzmocnią. O ile Sander będzie zdrowy.
Łomacz ma jeszcze rok kontraktu. Janusz po dobrym sezonie będzie się cenił. Moim zdaniem Janusz, albo zostanie w Gdańsku jak będzie kasa, albo JW.
Muszę poprawić, Łomaczowi kończy się kontrakt po tym sezonie.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Artem »

Czy Janusz przypadkiem nie ma kontraktu w Gdańsku na jeszcze jeden sezon? Michalak na tt był zaskoczony informacją, że Marcin przechodzi do Skry więc raczej nic takiego się nie wydarzy.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Miszczu-xdd »

Artem pisze:Czy Janusz przypadkiem nie ma kontraktu w Gdańsku na jeszcze jeden sezon? Michalak na tt był zaskoczony informacją, że Marcin przechodzi do Skry więc raczej nic takiego się nie wydarzy.
Nie, w maju tego roku podpisał tylko na ten sezon, z tego co mówi się w kuluarach właśnie dlatego, że po tym sezonie ma zastąpić w Bełku Łomacza.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Tharaster »

Marcin Janusz do końca sezonu ma kontrakt, to Łukasz Kozub podpisał wieloletni z Treflem
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Artem »

Obrazek
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Tharaster »

W przypadku menadżerów wdających się w dyskusje z twitterowiczami pasuje lepiej głupio milczeć.

https://siatka.org/pokaz/treflu-gdansk- ... ozegraniu/
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: qtp »

Tharaster pisze:W przypadku menadżerów wdających się w dyskusje z twitterowiczami pasuje lepiej głupio milczeć.

https://siatka.org/pokaz/treflu-gdansk- ... ozegraniu/
Sugerujesz że jakiś Seba z twittera lepiej wie gdzie zagra zawodnik niż jego menago? Odważnie.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Miszczu-xdd »

qtp pisze:
Tharaster pisze:W przypadku menadżerów wdających się w dyskusje z twitterowiczami pasuje lepiej głupio milczeć.

https://siatka.org/pokaz/treflu-gdansk- ... ozegraniu/
Sugerujesz że jakiś Seba z twittera lepiej wie gdzie zagra zawodnik niż jego menago? Odważnie.
Wydaje mi się że żaden Menago nie będzie oficjalnie mówił na tym etapie rozgrywek , że jego klient w tym klubie nie zagra a w tamtym zagra i taka konwersacja na Twitterku czy jakimkolwiek innym portalu to takie trochę mydlenie oczu i podgrzewanie atmosfery.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Tharaster »

Miszczu-xdd pisze:Wydaje mi się że żaden Menago nie będzie oficjalnie mówił na tym etapie rozgrywek , że jego klient w tym klubie nie zagra a w tamtym zagra i taka konwersacja na Twitterku czy jakimkolwiek innym portalu to takie trochę mydlenie oczu i podgrzewanie atmosfery.
+1
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Matson »

Jak każde plotki transferowe na tym etapie
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: qtp »

Miszczu-xdd pisze:
Wydaje mi się że żaden Menago nie będzie oficjalnie mówił na tym etapie rozgrywek , że jego klient w tym klubie nie zagra a w tamtym zagra
Tylko że on nic takiego nie mówi...
Typek z twittera sugeruje że Janusz już od roku podpisany w Bełchatowie, co menadżer poddaje w wątpliwość (bo popisanie takiego kontraktu było by nielogiczne dla obu stron)
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Artem »

Nie wydaje mi się, aby Michalak komentował w ten sposób sprawę Janusza gdyby był chociaż 1% możliwości podpisania Marcina w Skrze. Na temat Kłosa czy Zatorskiego też krążyły informacje i na żadną z nich nie zareagował. Przecież równie dobrze mógł 'działać' na swoją korzyść a mimo wszystko tego nie zrobił.
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Garp »

Co do planowanych mocarstwowych transferów Resovii, to chcę zauważyć, ze ważniejsze od tego jakich to sobie gwiazd nie nakupujesz, jest stworzenie zespołu, drużyny, tzw "team spirit". Plus osoba trenera, który to ogarnie... Inaczej zostajesz jakimś Manchesterem City za grube miliardy czy innym Galacticos, a w środku zła atmosfera i wyniki nie przychodzą... W Resovii dodatkowo ciąży "tysiącletnia" tradycja i ambicje właściciela...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

@Garp

Pełna zgoda. Wielkie drużyny buduje się latami, a nie na łapu-capu. Dawna Skra potrafiła wygrywać, mając w składzie Maćka Dobrowolskiego, Maciejewicza czy Wnuka, którzy indywidualnie jakimiś wielkimi siatkarzami nie byli. Samo skumulowanie dobrych czy nawet bardzo dobrych indywidualnie zawodników nie daje gwarancji sukcesu.

Zresztą te nazwiska, które się przewijają, to od sasa do lasa. Tu Śliwka i Kwolek, tam znowu Lipiński, a jeszcze są głosy, że Szerszeń zostaje. To wygląda na łapankę bez przemyślenia, jaki profil zawodnika jest potrzebny Resovii. Byle Polak, z nazwiskiem i w formie. Już Śliwkę raz do ławki tam przyspawali. Jak Ben zostanie w Zaksie, to nie sądzę, żeby Olek chciał po raz kolejny iść do Rzeszowa.

Wróżę, że ktoś młody i perspektywiczny sobie rok kariery wyjmie z życiorysu, jeśli pójdzie za kasą na Podpromie. Kłos i Zatorski? OK - młodzi już nie są, ostatnia być może szansa na wysoki kontrakt, więc to zrozumiałe. Ale takiego Kwolka to już prędzej bym widział z Fornalem w Jastrzębskim. Tam może aż tyle nie płacą, ale w przyszłym sezonie zapewne będzie Liga Mistrzów. A Resovia raczej poza kasą nie ma zbyt wiele do zaoferowania czysto sportowo.

Bo tak jak @Garp słusznie zauważa, zespół a indywidualności to zupełnie różne sprawy. Zwłaszcza, że w takim Kędzierzynie czy nawet Bełchatowie jest wymieniany jeden trybik, a nie cały mechanizm co rok. I pewnie znowu w razie niepowodzeń byłaby wymówka, że potrzeba czasu. Te ostatnie zmarnowane lata mogli w Rzeszowie poświęcić na ogrywanie młodszych, tańszych i ambitnych graczy. Wybrali inaczej - ich sprawa.
themiel
Posty: 92
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: themiel »

W kontekście Resovii padły jeszcze nazwiska: Muzaja i Kochanowskiego o nich tutaj nie rozmawialiśmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”