Faza Play-Off 2021

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:Dzisiaj bardziej lewego nie ma na ten moment.
Dokładnie tak. Do róznych skutków gry Wlazłego zapewne się przyzwyczaili. Ale lewe przynajmniej w osobie Lipinskiego jako tako zawsze poziom trzymało, a okresowo właczał się Reichert na niezłym poziomie.
drukjul pisze:Wojtaszek to się chyba w jakiegoś człowieka z marmuru zapatrzył, bo bidak zesztywniał. Skurcze u libero w 40 minucie gry?
.
Niestety, okazało się, ze i Wojtaszek nie jest człowiekiem z żelaza. :(
bryt.bryt
Posty: 392
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: bryt.bryt »

To nie jest tak, że dziś obie drużyny grają na miarę teoretycznej różnicy między nimi oceniając po nazwiskach?
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, o 18:18 przez bryt.bryt, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7857
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

5/33 przyjmujácych Gdańska...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze: Niestety, okazało się, ze i Wojtaszek nie jest człowiekiem z żelaza. :(
Bo ludzie z żelaza to mit. :D Natomiast ludzi z marmuru da się znaleźć. Po tylu zmianach nazw klubu straciłem juz orientację gdzie teraz się mieszczą, ale w sumie to siedziba klubu z Warszawy znajdowała sie wiele lat parę kroków od MDM-u i Placu Konstytucji, a tam rzeźb murarzy, kamieniarzy i innych specjalistów budowlanych jest od groma.

Ciekawe jak Warszawa będzie wyglądać fizycznie w III secie bo skurcze Wojtaszka w tym meczu i wyznanie Kwola po spotkaniu sobotnim że po II secie odcięło im prąd pokazuje że z tym przygotowaniem fizycznym drużyny Anastasiego do play-off chyba nie do końca jest ok.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Lucarelli »

Słabość skrzydeł Gdańska w całej okazałości dzisiaj.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: fwasilcz »

Myślałem, że Kozub z Saskiem zostaną do końca drugiego seta, dużo lepiej to wyglądało przez chwilę.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:Bo ludzie z żelaza to mit. Natomiast ludzi z marmuru da się znaleźć.
Za pewnym felietonistą z poczytnego periodyku technicznego dla młodziezy, który kiedyś pasjami czytałem (Boże, kioedy to było :( ) powtórzę: "Najważniejsze, aby nie byli z plasteliny". :D ;)
Przydatni bywają ci z wosku, zawsze to atrakcja, ale oni sa pod dachem i w jednym miejscu. ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Lucarelli »

Nie ma mocy Lipiński, to co wybijał po bloku gdy był w formie teraz jest regularnie wyblokowywane i bronione.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Aranger »

Wielki Jan Król. Skąd to się wzięło?
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Lucarelli »

Aranger pisze:Wielki Jan Król. Skąd to się wzięło?
On cały sezon gdy dostawał te nieliczne szanse grał świetnie, ale Pan Anastasi wolał grać czy to Superlakiem czy nawet Ziobrowskim, zresztą gdyby nie kontuzja tego pierwszego to pewnie Król by nie wskoczył do szóstki na play-offy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: drukjul »

Lucarelli pisze:Nie ma mocy Lipiński, to co wybijał po bloku gdy był w formie teraz jest regularnie wyblokowywane i bronione.
Trefl - drużyna która parę dni temu w sobotę była trzy piłki do półfinału dziś bez jakichkolwiek atutów. Jeżeli w najważniejszym meczu sezonu Winiar musi sięgać po swoich rezerwowych i to praktycznie w komplecie - w tym także Janikowskiego, którego przez ostatnie parę miesięcy to ja nie widziałem na boisku, to ja już nie wiem co myślę.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: grzegorzg »

Cóż, szkoda...
Gratulacje dla Wa-wy.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Szary Wilk »

Pisałem przed sezonem, że nie zdziwię sie, jak Warszawa bedzie w top 4, a Resovia nie. I wyszło jak wyszło. Mimo to skazywaliście stołecznych na 5-6 miejscr.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Lucarelli »

Powiem tak, przy tak grającym Królu Warszawa ma papiery żeby pojechać Jastrzębie. Pare bloków Pita i Wrony na wysokościach na Al Hachdadim i Ptaki przy słabym lewym skrzydle mogą paść.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Aranger »

No to ten Anastasi, któremu się tak dostawało, ostatecznie robi półfinał ligi, a może i coś więcej ostatecznie. No w szoku jestem. xD

Półfinały z Jastrzębskim mogą być ciekawe, jak się Kwolek ogarnie, bo Warszawa to przepchnęła, ale on sam jedne z gorszych występów w sezonie - ten drugi mecz nieźle, a i tak poniżej standardów, jakie wyznaczył sobie w fazie zasadniczej. Dzisiaj na -2 ratio.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: barti522 »

Anastasi tak zaciągnął ten słynny hamulec, że wszedł już do półfinału. :D

Ojj nie będą dzisiaj w najlepszym nastroju krytycy Anastasiego, troszeczkę nie opłacało się pisać przez pół sezonu, że to cienias. ;)

Brawo Anastasi, Brawo Warszawa.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: dyletant »

Nauczka na przyszłość, przestać przekładać oczekiwania z sezonu zasadniczego na play offy. Skra łącznie z PP jakieś 15 porażek i szybkie 6:1 z Resovią, teraz Warszawa wyrzuca rewelacyjny Gdańsk. Co prawda Verva dokonała poważnego wzmocnienia odsuwając od gry Ziobrowskiego i Szalpuka, ale mimo wszystko nie sądziłem, że Grobelny i Król będą w stanie tak im wyciągnąć grę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: barti522 »

Szary Wilk pisze:Pisałem przed sezonem, że nie zdziwię sie, jak Warszawa bedzie w top 4, a Resovia nie. I wyszło jak wyszło. Mimo to skazywaliście stołecznych na 5-6 miejscr.
Dokładnie tak Szary Wilku, też obstawiałem taki scenariusz i byliśmy w zdecydowanej mniejszości.
Aranger pisze:Wielki Jan Król. Skąd to się wzięło?
Oczywiście wzięło się to z pracy z trenerem Anastasim podobnie jak forma Grobelnego. Przypominam, że Anastasi rok temu wyciągnął Króla z Chrobrego Głogów, kiedy drużyna się rozpadała.

Z Królem to ogólnie piękna historia, rok temu miał grać w Głogowie, nikt za bardzo go nie chciał, w Warszawie zaczęły się robić problemy finansowe, uciekł Van Den Dries, Udrys kontuzjowany i pomocną dłoń do Janka wyciągnął Anastasi przygarniając go do swojego zespołu. W tym sezonie Król miał grać we Lwowie, jednak koniec końców został w Warszawie. Ziobrowski odszedł w czasie sezonu do Lublina, Superlak kontuzjowany, wskakuje Król i nie dość, że nie oddaje miejsca w 1 składzie, to jeszcze staje się poniekąd cichym bohaterem. Można podsumować, że taka historia od zera do bohatera.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: qtp »

Brawo Anastasi, zrobić 1/2 z jednym dobrym skrzydłowym to duży sukces.
Janusz słabiutkie PO. Chyba nie nadaje się do gry na tym poziomie... :P
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Vilgefortz »

Poziom sobotniego półfinału (i generalnie półfinału) będzie zależał od formy lewego skrzydła JW i koncentracji. Jak to będzie działało w JW to można stawiać w nich faworytów. Póki co, 50/50 niestety - Wa-wa JW nie leży
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Szary Wilk »

Brawo Janek Król, przede wszysztkim. Z gracza z II ligi w ciągu dwóch sezonów został chyba jednym z najlepszych zmienników na pozycji atakującego, a może i najlepszym, bo Bucki nie miał tylu okazji grać. No, teraz to już jest pierwszym.

Tymi dwoma sezonami Jan Król załatwił sobie kontrakt w PlusLidze jeszcze na kilka sezonów, bo warto takiego Janka Króla w kwadracie mieć.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: dyletant »

No i ciekawe ile pogra przy Butrynie teraz, może się podzielą Butryn załatwi nam play offy a Król awans do strefy medalowej :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: drukjul »

barti522 pisze: Oczywiście wzięło się to z pracy z trenerem Anastasim podobnie jak forma Grobelnego. Przypominam, że Anastasi rok temu wyciągnął Króla z Chrobrego Głogów, kiedy drużyna się rozpadała.
Nie przypisujmy jednak AA potrzebnych mu jak dziura w moście cudzych zasług. Do Warszawy to ściągnęli Króla Gacek z Pawłem Mikołajczakiem. Ten drugi jest kumplem Króla od czasów młodzieżowych, kiedy jeszcze grał z nim jako sypacz w Metrze, a potem już po zmianie pozycji jako atakujący rozpoczynali wspólnie profesjonalną seniorską karierę w BBTS-e u Wagnera.

AA mimo wszystko na Króla zaczął stawiać dopiero niedawno, kiedy Superlak odniósł kontuzję, a sprarringi Vervy ze Skrą w okresie rozgrywania Pucharu Polski udowodniły że Janek złapał niezłą formą. Czyli to nawet nie wybór Andrei tylko wypadek losowy - kontuzja Michała i potrzeba wystawienia jakiegoś atakującego do składu w meczach kontrolnych, czyli takich które nie wiązały się z żadnym ryzykiem. A gdyby nie koronawirus i wymogi kwarantanny na Ukrainie, to Król jak sam wspomniałeś odszedłby z Warszawy po sezonie 2019-20 do Lwowa i nikt by go w Vervie nie zatrzymywał. AA przed obecnym sezonem zadecydował że postawi na parę Superlak-Ziobrowski i o ile Michał miał w tym sezonie lepsze i gorsze momenty, to obecność Ziobrowskiego w Warszawie i jego współpraca z AA okazały się zwyczajnie od samego początku jednym wielkim kiksem.
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: kuchcik77 »

Jeszcze ta Warszawa zagra ze Skra i niekoniecznie o brąz....
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: barti522 »

drukjul pisze: Nie przypisujmy jednak AA potrzebnych mu jak dziura w moście cudzych zasług. Do Warszawy to ściągnęli Króla Gacek z Pawłem Mikołajczakiem. Ten drugi jest kumplem Króla od czasów młodzieżowych, kiedy jeszcze grał z nim jako sypacz w Metrze, a potem już po zmianie pozycji jako atakujący rozpoczynali wspólnie profesjonalną seniorską karierę w BBTS-e u Wagnera.
Masz rację oczywiście, że Króla do Warszawy nie ściągnął bezpośrednio Anastasi, ale odbyło się to też w uzgodnieniu z nim, jednak jakieś prawo weta mógłby mieć, gdyby definitywnie go nie chciał. Król żyje w dobrych relacjach z Anastasim, nawet przed sezonem z nimi trenował, gdzie nie miał być ich zawodnikiem i grać na Ukrainie. Król to także kumpel choćby Wrony, który wtedy także prężnie działał poszukując sponsora. To wszystko prawda, że Anastasi na Króla zaczął stawiać od niedawna, tyle że gdyby nie ogólnie Warszawa/Anastasi/Gacek/Mikołajczak/Wrona, to tenże Król grałby w Chrobrym Głogów i Polska by o nim mogła nie usłyszeć. Masz także racje, że gdyby nie pewien przypadek, to on by tam wcale w tej Warszawie nie zagrał, jednak los chciał, że zagrał aczkolwiek to jest taka sytuacja, że na niego żaden trener nie chciał postawić i tułał się gdzieś po świecie. Ziobrowskiego pożegnali ogólnie bez żalu w połowie sezonu i postanowili zostawić Superlaka i właśnie Króla. Ja swoją wypowiedź troszeczkę podkoloryzowałem wymierzając trochę policzek aż takim krytykom, którzy twierdzili, że Anastasi to najgorszy transfer dziesięciolecia trenerskiego i nigdy nie potrafi zbudować formy. Moja wypowiedź powinna brzmieć raczej, że to Warszawa ogólnie ściągnęła Króla z Chrobrego Głogów już bez wyszczególniania kto konkretnie. Co do Superlaka, to jednak chłop ma dobre warunki fizyczne, dobry blok, warto było go spróbować, tez bym tak zrobił. Jednak obecnie Anastasi ma już zdrowego Superlaka i stawia na Króla, jak widać słusznie. Dla mnie Król też jest dużym zaskoczeniem, że gra aż tak dobrze.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: leeon »

kuchcik77 pisze:Jeszcze ta Warszawa zagra ze Skra i niekoniecznie o brąz....

Skra nie ma argumentów na pokonanie KK. To że Resovia która straciła główną podporę swojej gry czyli zagrywkę nie miala alternatywnej broni nie ma żadnego odniesienia do Zaksy ktora jest zespołem kompletnym. No chyba że fizycznie padną....
bryt.bryt
Posty: 392
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: bryt.bryt »

Ciekawy jestem, co tak długo mówił Anastasi Trynidadowi tuż po zakończeniu meczu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: drukjul »

barti522 pisze: Dla mnie Król też jest dużym zaskoczeniem, że gra aż tak dobrze.
Nic dziwnego bo choć nigdy nie jest za późno, to siatkarz, który przynajmniej do tej pory częściej rozczarowywał niż spełniał pokładane w nim nadzieje. Pewnie już niewiele userów forum pamięta, że w roczniku młodzieżowy 89/90 czyli m.in Drzyzgi, Zatorskiego, Kłosa, Łukasza Wiśniewskiego, oraz nieco młodszego ale grającego w kadetach i juniorach właśni z tymi starszymi kolegami Mateusza Miki, to właśnie Janek Król był etatowym pierwszym atakującym reprezentacji kadetów, a później juniorów, a Dawid Konarski w czasach młodzieżowych był tylko jego zmiennikiem.

W przeciwieństwie do Dawida te wszystkie nadzieje pokładane w Janku Królu jako ponadprzeciętnie utalentowanym juniorze, nie przełożyły się potem jakoś zupełnie na jego karierę seniorską. Dla mnie najciekawszy epizod jaki do tej pory miał w tej swojej karierze klubowej to w austriackim, ale regularnie występującym nie tylko w europejskich pucharach, ale także w Lidze Środkowoeuropejskiej MEVZA klubie Hypo Tirol Innsbruck, gdzie w sezonie 2016–2017 przed play-offami potrafił wygrać rywalizację na pozycji atakującego ze znanym skądinąd z parkietów Plusligi Estończykiem Renee Teppanem. Tylko, że Estończyk swoją markę budował głównie w meczach reprezentacji - dzięki temu w następnym sezonie znalazł się w Trentino, a kolejnym w Skrze. A Janek w prowincjonalnej lidze austriackiej (do tego stopnia prowincjonalnej że Hypo Tirol Innsbruck postanowił przenieść się wtedy do bogatszej ligi niemieckiej) pozostał na kolejny sezon, co prawda zmienił klub na Posojilnica Aich/Dob.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, o 20:34 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: jaet »

Od początku było wiadomo, że ta para daje największe szanse drużynie niżej rozstawionej. I mimo, że Trefl był już w ogródku, to ostatecznie w decydującym meczu zostali w szatni. Dla mnie czwórka bez żadnych zaskoczeń, tak ją w sensie uczestników widziałem. Gdańska szkoda, barwny epizod, ale po raz kolejny wychodzi stara prawda, że prawdziwe granie zaczyna się w playoffach. Taki casus niegdysiejszej Delecty z Antigą i Konarskim.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Rysio z Klanu »

Ponawiam pytanie, gdzie te wszystkie hot fanki, które tak bardzo szydziły po ćwiartce PP, jaki to fatalny błąd zrobiła Skra oddając panią księżniczkę od skarpetek. Dzisiaj poznaliście kolejny raz wartość księżnej. To że nie kończył to standard (nie dla hotek, ale przyjmijcie to do świadomości), ale w swoim stylu nie pozwolił zmienić siebie, mimo że Sasak w pewnym momencie czego się nie dotknął zamieniał w punkt. Ale grasz dobrze, to musisz zejść bo królewna strzeli focha. Typowa księżniczka Mariusza.
Polecam ten transfer każdemu rywalowi. Od spięcia się na 2 mecze ze Skrą, nikt mistrza nie zdobył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”