LUK Politechnika Lublin 2021/2022

skibens
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: skibens »

Jakoś cicho w wątku o beniaminku. Jednak to moja była uczelnia, te kilka lat spędzonych miło wspominam.
Również obecnego prezesa Macieja Krzaczka, gdy milymi słowami rzucil w moja osobę taką wiazanke przekleństw, jak zaatakowalem w siatkę i dostał linka od taśmy niemalze pod pachami.
Co do polibudy - gra źle, tragicznie, nie widać tam zadnej chemii w zespole, do tego wszyscy są jacyś okropnie ociezali. Pająk to całkiem niezły rozgrywający, ale tutaj gra archaicznie tj. wysoko i powoli. Mam nadzieje, że dadza rade sie utrzymac, bo hajs i kasa na transfery powinny być. Wizja budowy tez jest, tylko jakoś ten sezon przetrzymac, mam nadZieję że to się uda. A kto wie, moze w krotkim czasie pójdą w slady Motoru Lublin w żużlu :-)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: dezerter »

skibens pisze: 22 paź 2021, o 00:31 Jakoś cicho w wątku o beniaminku. Jednak to moja była uczelnia, te kilka lat spędzonych miło wspominam.
Również obecnego prezesa Macieja Krzaczka, gdy milymi słowami rzucil w moja osobę taką wiazankede sie utrzymac, bo hajs i kasa na transfery powinny być. Wizja budowy tez jest, tylko jakoś ten sezon przetrzymac, mam nadZieję że to się uda. A kto wie, moze w krotkim czasie pójdą w slady Motoru Lublin w żużlu :-)
przekleństw, jak zaatakowalem w siatkę i dostał linka od taśmy niemalze pod pachami.
Co do polibudy - gra źle, tragicznie, nie widać tam zadnej chemii w zespole, do tego wszyscy są jacyś okropnie ociezali. Pająk to całkiem niezły rozgrywający, ale tutaj gra archaicznie tj. wysoko i powoli. Mam nadzieje, że dadza ra

A o czym tu pisać? "Nowotwór" na mapie siatkarskiej z "bogatą" historią klubu sięgającą początków 2013 roku...
Gra mierna póki co, bez nadziei na progres. Spadek im zapewne nie grozi, bo jest jeszcze Radom Kuby. Zresztą spadków pewnie nie będzie, jedynie baraże. W przyszłości potencjalna poprawa z racji na dużą ilość sponsorów (póki nie uciekną do innych dyscyplin w mieście). Błyszczy i zgaśnie jak "Siatkarz Wieluń". Czym tu się jarać? :D
Awatar użytkownika
ddarekk69
Posty: 222
Rejestracja: 16 cze 2009, o 21:22
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: ddarekk69 »


A o czym tu pisać? "Nowotwór" na mapie siatkarskiej z "bogatą" historią klubu sięgającą początków 2013 roku...
Gra mierna póki co, bez nadziei na progres. Spadek im zapewne nie grozi, bo jest jeszcze Radom Kuby. Zresztą spadków pewnie nie będzie, jedynie baraże. W przyszłości potencjalna poprawa z racji na dużą ilość sponsorów (póki nie uciekną do innych dyscyplin w mieście). Błyszczy i zgaśnie jak "Siatkarz Wieluń". Czym tu się jarać? :D
Dobrze rozumiem, że zgodnie z Twoim myśleniem w dzisiejszych czasach nie można zakładać klubów sportowych? W PlusLidze powinny grać tylko takie kluby, które mają ,,bogatą" historię i istnieją od co najmniej 100 lat?
Siatkówka to coś więcej niż tylko gra... to pasja!
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: iron »

Słaba postawa Grześka Pająka znalazła swoje wytłumaczenie. Potwierdzono u niego Covid. Co ciekawe a zarazem przykre: od 3 tygodni zglaszał problemy zdrowotne ale klub nie godził się na wykonanie testów na covid.:/ Widać niestety, że zarządzanie klubem na poziomie Plusligowym mimo ogromnego budżetu i aspiracji leży.
No sympathy for fools...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Streeter »

iron pisze: 22 paź 2021, o 15:48 Słaba postawa Grześka Pająka znalazła swoje wytłumaczenie. Potwierdzono u niego Covid. Co ciekawe a zarazem przykre: od 3 tygodni zglaszał problemy zdrowotne ale klub nie godził się na wykonanie testów na covid.:/ Widać niestety, że zarządzanie klubem na poziomie Plusligowym mimo ogromnego budżetu i aspiracji leży.
Coś mi tu śmierdzi. Po pierwsze niewielka szansa, że po 3 tygodniach wciąż miałby wirusa, a po drugie nawet jeśli tak, to przez te 3 tygodnie padłoby pół Lublina. Poza tym co klub ma do gadania w temacie pozwalania wykonania testu? Siatkarz przecież nie jest niewolnikiem, może wykonać test we własnym zakresie, skoro czuje, że coś jest nie tak. Aczkolwiek jeżeli rzeczywiście coś takiego miało miejsce, to bardzo słabo ze strony klubu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 22 paź 2021, o 15:59
iron pisze: 22 paź 2021, o 15:48 Słaba postawa Grześka Pająka znalazła swoje wytłumaczenie. Potwierdzono u niego Covid. Co ciekawe a zarazem przykre: od 3 tygodni zglaszał problemy zdrowotne ale klub nie godził się na wykonanie testów na covid.:/ Widać niestety, że zarządzanie klubem na poziomie Plusligowym mimo ogromnego budżetu i aspiracji leży.
Coś mi tu śmierdzi. Po pierwsze niewielka szansa, że po 3 tygodniach wciąż miałby wirusa, a po drugie nawet jeśli tak, to przez te 3 tygodnie padłoby pół Lublina. Poza tym co klub ma do gadania w temacie pozwalania wykonania testu? Siatkarz przecież nie jest niewolnikiem, może wykonać test we własnym zakresie, skoro czuje, że coś jest nie tak. Aczkolwiek jeżeli rzeczywiście coś takiego miało miejsce, to bardzo słabo ze strony klubu.

Streeter
I mi ta sprawa wydaje się dziwna. Ale trzeba oddać ironowi, że choć niektóre jego infa wydawały się dziwne i nielogiczne to koniec końców zwykle niestety okazywały się prawdziwe...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: dezerter »

ddarekk69 pisze: 22 paź 2021, o 07:46

A o czym tu pisać? "Nowotwór" na mapie siatkarskiej z "bogatą" historią klubu sięgającą początków 2013 roku...
Gra mierna póki co, bez nadziei na progres. Spadek im zapewne nie grozi, bo jest jeszcze Radom Kuby. Zresztą spadków pewnie nie będzie, jedynie baraże. W przyszłości potencjalna poprawa z racji na dużą ilość sponsorów (póki nie uciekną do innych dyscyplin w mieście). Błyszczy i zgaśnie jak "Siatkarz Wieluń". Czym tu się jarać? :D
Dobrze rozumiem, że zgodnie z Twoim myśleniem w dzisiejszych czasach nie można zakładać klubów sportowych? W PlusLidze powinny grać tylko takie kluby, które mają ,,bogatą" historię i istnieją od co najmniej 100 lat?
Odbieraj sobie moje słowa jak Ci się podoba. Napisałem jedynie fakty i co do historii klubu, jak i obecnego sezonu. Czy zniknie jak ten z Wielunia? Tego nie wiem, ale się domyślam... :D ;) Poza tym klubu z historią ponad stuletnią nawet chyba nie ma (mogę się myli), Radom w tym roku obchodzi setne urodziny.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: iron »

Od 3 tygodni zgłaszał problemy zdrowotne a klub nie dość, że ignorował to wymagał by grał. Testów zabronili żeby nie wyszło wcześniej. Zawodnik nie może postępować wbrew klubowi. Z niecierpliwością czekam na oficjalne info. Szczególnie, że grał w KK.
No sympathy for fools...
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: alimak »

W tej lidze to nigdy nudy nie będzie. Słyszałem, że zawodników niezaszczepionych obowiązują testy przed meczem, jeden nawet miał problem, bo nadgorliwy komisarz zauważył, że "ważność" testu skończyła się w trakcie meczu. Ale jak jest z Pająkiem, nie wiem.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Mordimer Madderdin »

Rozumiem że jest wariactwo na punkcie covid, ale to nie jedyna choroba, która wpływa na zawodników. Do sytuacji podchodzę inaczej.
Cokolwiek Pająkowi dolegało, powinien zostać zdiagnozowany. Wszelkie wytłumaczenia są poza zdrowym tokiem rozumowania. Decyzja nieodpowiedzialna i szkodliwa dla zawodnika, drużyny i klubu.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Orduna »

alimak pisze: 23 paź 2021, o 07:11 W tej lidze to nigdy nudy nie będzie. Słyszałem, że zawodników niezaszczepionych obowiązują testy przed meczem, jeden nawet miał problem, bo nadgorliwy komisarz zauważył, że "ważność" testu skończyła się w trakcie meczu. Ale jak jest z Pająkiem, nie wiem.
Czekaj co? Każą testować zdrowych zawodników na Covid przed każdym meczem a jednocześnie kazali grać Pająkowi, który był na Covid chory? To się w pale nie mieści kilka punktów ujemnych przemówiłoby im do rozsądku.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Kicu »

Orduna pisze: 23 paź 2021, o 08:18Czekaj co? Każą testować zdrowych zawodników na Covid przed każdym meczem a jednocześnie kazali grać Pająkowi, który był na Covid chory? To się w pale nie mieści kilka punktów ujemnych przemówiłoby im do rozsądku.
Ale komu do rozsądku? Skoro wymagane są w lidze testy przed każdym meczem to chyba Pająk też je przechodził. No chyba, że podrabiane miał...
Jakieś teorie, że zawodnik był chory i klub mu nie pozwolił się zbadać brzmią groteskowo.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Orduna »

Forumowi insajderzy, którzy mieli zazwyczaj dobre informacje twierdząc zupełnie inaczej.
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: alimak »

Orduna pisze: 23 paź 2021, o 08:18
alimak pisze: 23 paź 2021, o 07:11 W tej lidze to nigdy nudy nie będzie. Słyszałem, że zawodników niezaszczepionych obowiązują testy przed meczem, jeden nawet miał problem, bo nadgorliwy komisarz zauważył, że "ważność" testu skończyła się w trakcie meczu. Ale jak jest z Pająkiem, nie wiem.
Czekaj co? Każą testować zdrowych zawodników na Covid przed każdym meczem a jednocześnie kazali grać Pająkowi, który był na Covid chory? To się w pale nie mieści kilka punktów ujemnych przemówiłoby im do rozsądku.
Z tego, co słyszałem, testy obowiązują niezaszczepionych, może Pająk się nie zalicza.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Orduna »

alimak pisze: 23 paź 2021, o 10:09
Orduna pisze: 23 paź 2021, o 08:18
alimak pisze: 23 paź 2021, o 07:11 W tej lidze to nigdy nudy nie będzie. Słyszałem, że zawodników niezaszczepionych obowiązują testy przed meczem, jeden nawet miał problem, bo nadgorliwy komisarz zauważył, że "ważność" testu skończyła się w trakcie meczu. Ale jak jest z Pająkiem, nie wiem.
Czekaj co? Każą testować zdrowych zawodników na Covid przed każdym meczem a jednocześnie kazali grać Pająkowi, który był na Covid chory? To się w pale nie mieści kilka punktów ujemnych przemówiłoby im do rozsądku.
Z tego, co słyszałem, testy obowiązują niezaszczepionych, może Pająk się nie zalicza.
Co? Jeśli to prawda to logika w tym klubie jest rzeczą obcą. Ok testują niezaszczepionych bo niby oni mogą mieć covida a zaszczepieni są bezpieczni. Więc albo Pająk jako niezaszczepiony nie był testowany(dlaczego??) Albo zaszczepieni jednak mogą chorować i trzeba testować jednak wszystkich.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Nie jest tajemnicą, że szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem choroby, a nie zarażeniem.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No oczywiście, że zaszczepieni mogą chorować...
Myśli ktoś inaczej? Szczepionka to po prostu mocno osłabiony wirus lub jakiś inny preparat, który go przypomina tak by twój organizm był w stanie go wykryć natychmiastowo gdy zachorujesz i by przebieg choroby był łagodniejszy.
Decyzja, że badamy niezaszczepionych jest raczej po to by zachęcić do szczepień a raczej zniechęcić do ich braku.

Edit. Widzę, że i kolega wyżej wyjaśnił

No i nie ma sensu testować wszystkich tak samo jak nie ma sensu też przed każdym meczem badać siatkarzy m. in pod kątem grypy lub innych chorób, ale jeśli zawodnik zgłasza jakieś problemy to obowiązkiem klubu jest zadbanie o jego zdrowie a kazanie mu grać(obojętnie czy to covid czy grypa bo jej powikłania też mogą być groźne) to się w akurat już w głowie nie mieści dlatego wolałbym by te informacje irona nie były prawdziwe, ale on wie zawsze o czym pisze i nie podaje fake newsów.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Orduna »

miro1905 pisze: 23 paź 2021, o 10:34 Nie jest tajemnicą, że szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem choroby, a nie zarażeniem.
Spoko,spoko ja to rozumiem i się zgadzam ale należy podkreślić, że dotyczy to przypadków osób z grup ryzyka. Tylko dlaczego testujemy tylko niezaszczepionych skoro zaszczepieni też mogą być chorzy co pokazał przykład Pająka(zakładam, że zaszczepiony)?? Gdyby każdy był testowany to Pająka można by było szybciej odizolować i zapobiec temu aby zarażał innych.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Kicu »

Więc jeśli Pająk był szczepiony to sprawa rozejdzie się po kościach. Jeśli nie był, to pytanie czyja wina, że testy przed meczami nic nie wykazały.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: iron »

Pająk jest zaszczepiony a otrzymał wynik pozytywny. Czeka go 10 dni kwarantanny. A testowani są tylko nie zaszczepieni czego wymaga Liga. Wczoraj komisarza doszły słuchy, że w obu drużynach są chorzy i zarządził mierzenie temperatury. Ale kluby musiały nafaszerować czymś zawodników, że przed meczem zbili im temperaturę.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Kicu »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, o 12:39 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Matson »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, o 12:39 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Kicu »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, o 12:38 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Kicu »

Grzesiek na swoim facebooku opisał całą historię nieco inaczej, niż sugeruje to Iron:

https://www.facebook.com/Spiderpajak14/ ... 5492312960
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: iron »

Ale wiesz czym jest oficjalny komunikat ;)
No sympathy for fools...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Streeter »

iron pisze: 25 paź 2021, o 10:00 Ale wiesz czym jest oficjalny komunikat ;)
Włamali się na Facebooka czy zmusili 35-letniego chłopa do napisania posta jaki to jest odpowiedzialny? Nie wiem, nie chcę wyciągać jakichś wniosków, bo za mało informacji, ale to zachowanie klubu wydaje mi się na tyle irracjonalne, że aż nieprawdopodobne.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Kicu »

Streeter pisze: 25 paź 2021, o 11:31
iron pisze: 25 paź 2021, o 10:00 Ale wiesz czym jest oficjalny komunikat ;)
Włamali się na Facebooka czy zmusili 35-letniego chłopa do napisania posta jaki to jest odpowiedzialny? Nie wiem, nie chcę wyciągać jakichś wniosków, bo za mało informacji, ale to zachowanie klubu wydaje mi się na tyle irracjonalne, że aż nieprawdopodobne.
Podobne zdanie mam w tym temacie.

Nieprawdopodobne mi się też wydaje, że facet źle się czuje przez 3 tygodnie, po tym czasie robi test i wychodzi pozytywny. Rozumiem, że klub mógł być w czarnej D, bo zostałby bez rozgrywającego, ale ewentualne trzymanie chorego Pająka to jeszcze większe samobójstwo. Zarówno wizerunkowe jak i sportowe, bo poza sypaczem mogli "pozbyć się" całej drużyny.

Niech mnie ktoś poprawi, ale chyba już taryf ulgowych nie ma? Tj. jak zespołowi posypie się skład i nie przystąpi do meczu, to jest walkower, a nie przekładanie?
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: iron »

Może teraz jak zaczną wychodzić pewne rzeczy na jaw to sytuacja stanie się prawdopodobna. Widział moze ktoś na drodzs wracającego do domu Katicia? :]

P.s. a to takie dziwne, żeby kluby wymuszały na swoich zawodnikach jakieś oświadczenia? Zawodnicy w kontraktach mają zawarte zapisy o zakazie stawiania klubu w złym świetle. Jak w każdym sporcie
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: lukecik »

No to z grubej rury rozpoczęto transmisję, kontrakt z Katiciem zostanie w najbliższej przyszłości rozwiązany za porozumieniem stron, obie strony są niezadowolone z dotychczasowej współpracy.

Jakościowo to żadna strata dla Lublina, bo Katić wyglądał beznadziejnie, ale jakiś przyjmujący za niego by się przydał. Kogo mogliby o tej porze zakontraktować? Może być ciężko znaleźć kogoś nawet na poziomie tego Katicia.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: LUK Politechnika Lublin 2021/2022

Post autor: Orduna »

lukecik pisze: 5 lis 2021, o 20:34 No to z grubej rury rozpoczęto transmisję, kontrakt z Katiciem zostanie w najbliższej przyszłości rozwiązany za porozumieniem stron, obie strony są niezadowolone z dotychczasowej współpracy.

Jakościowo to żadna strata dla Lublina, bo Katić wyglądał beznadziejnie, ale jakiś przyjmujący za niego by się przydał. Kogo mogliby o tej porze zakontraktować? Może być ciężko znaleźć kogoś nawet na poziomie tego Katicia.
Karol Borkowski
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”