Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Nie wiem w jakiej alternatywnej rzeczywistości Urnaut jest obecnie lepszym siatkarzem (w wersji klubowej) od Clevenota, ale ok, co kto uważa.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Arw165 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 2 paź 2021, o 06:56 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: lukecik »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 2 paź 2021, o 06:55 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Blanco »

Trochę mnie nie było, trochę nie na temat. No, ale kapitalnie zapowiada się walka między Urosem, a Semeniukiem o to, kto będzie najlepszym graczem ligi. I chyba się nie zdziwię, jak odpowiedź się pojawi dopiero po meczach finałowych.
granvorka
Posty: 709
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: granvorka »

Niech najpierw pokonają u siebie Gieksę 8-)
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

Blanco pisze: 16 paź 2021, o 14:02 Trochę mnie nie było, trochę nie na temat. No, ale kapitalnie zapowiada się walka między Urosem, a Semeniukiem o to, kto będzie najlepszym graczem ligi. I chyba się nie zdziwię, jak odpowiedź się pojawi dopiero po meczach finałowych.
Ale dlaczego akurat Kovacevicia z Semeniukiem?
Kovacević to od lat jeden z topowych graczy na swojej pozycji, więc tutaj akurat rozumiem. Ale Semeniuk? Przecież on na dobrą sprawę zagrał dopiero jeden sezon klubowy na topowym poziomie, więc nie rozumiem skąd założenie, że w obecnym sezonie będzie grał równie dobrze.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

BuenoSausage pisze: 16 paź 2021, o 15:02
Blanco pisze: 16 paź 2021, o 14:02 Trochę mnie nie było, trochę nie na temat. No, ale kapitalnie zapowiada się walka między Urosem, a Semeniukiem o to, kto będzie najlepszym graczem ligi. I chyba się nie zdziwię, jak odpowiedź się pojawi dopiero po meczach finałowych.
Ale dlaczego akurat Kovacevicia z Semeniukiem?
Kovacević to od lat jeden z topowych graczy na swojej pozycji, więc tutaj akurat rozumiem. Ale Semeniuk? Przecież on na dobrą sprawę zagrał dopiero jeden sezon klubowy na topowym poziomie, więc nie rozumiem skąd założenie, że w obecnym sezonie będzie grał równie dobrze.
2 sezony na topowym poziomie. Może nawet 2,5 bo w Zawierciu też grał świetnie, ale Waliński to był mentalny lider a Ferreira no to wiadomo klasa zawodnik
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Blanco »

BuenoSausage pisze: 16 paź 2021, o 15:02
Blanco pisze: 16 paź 2021, o 14:02 Trochę mnie nie było, trochę nie na temat. No, ale kapitalnie zapowiada się walka między Urosem, a Semeniukiem o to, kto będzie najlepszym graczem ligi. I chyba się nie zdziwię, jak odpowiedź się pojawi dopiero po meczach finałowych.
Ale dlaczego akurat Kovacevicia z Semeniukiem?
Kovacević to od lat jeden z topowych graczy na swojej pozycji, więc tutaj akurat rozumiem. Ale Semeniuk? Przecież on na dobrą sprawę zagrał dopiero jeden sezon klubowy na topowym poziomie, więc nie rozumiem skąd założenie, że w obecnym sezonie będzie grał równie dobrze.
Bo nie pamiętam polskiego skrzydłowego, który zagrałby taki sezon na takim poziomie zarówno w Europie, jak i w Polsce, gdzie w Polsce jego forma decydowałaby o tym, że klub nie zdobywa mistrzostwa.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: lukecik »

lukecik pisze: 30 wrz 2021, o 17:55 Też coś spróbuję powróżyć, żeby w kwietniu wrócić do tego tematu i sprawdzić, jak bardzo moje typy były od czapy i nijak się mają do rzeczywistości. Nie chcę typować końcowej klasyfikacji, pokuszę się tylko o tabelę na koniec rundy zasadniczej.

1. Jastrzębski Węgiel

Gdyby tak Hadrava zamienił się na kluby z Buckim, to jako zwycięzcę fazy zasadniczej widziałbym Rzeszów. Ale ten Muzaj, na którego wiele razy się nabierałem, już mnie do siebie chyba nigdy nie przekona. Dlatego skład obecnych mistrzów Polski oceniam na najrówniejszy. Jeśli nic niespodziewanego się nie przydarzy, po 26 kolejkach powinni być liderami.

2. Zaksa

Kędzierzyn z jednej strony potężnie osłabiony, a z drugiej te dziury zostały chyba w najlepszy możliwy sposób załatane. Mocno kibicuję Januszowi, żeby wszedł jeszcze półkę wyżej i wykopał Fabię z wyjściowej szóstki w reprezentacji. Mam nadzieję, że klasę potwierdzi Semeniuk, a i mocno wierzę w Hubera.

3. Resovia

Skład na papierze świetny, pytanie jak długo będą się zgrywać itd. Ciągle gdzieś też pojawia się myśl, że to RESOVIA, a wiemy jak to wyglądało w Rzeszowie w ostatnich latach. No ale jak w tym roku dalej się będą kompromitować, to ja już nie wiem, co im pomoże.

4. Skra

Chyba jednak postawię na Skrę. Kooy wydaje mi się mocno niedoceniany, powinien być wzmocnieniem. Atan powinien się obudzić, a i jakoś jeszcze wierzę, że Milad się ogarnie i więcej punktów będzie zdobywał na boisku niż w programach lojalnościowych na pyszne.pl. Chociaż z drugiej strony oczyma wyobraźni widzę to, jak w drużynie brakuje nastawienia i determinacji. Czy aby ta talia kart nie jest już zbyt zgrana, z libero na czele. Ale niech już tak zostanie, nie chce mi się edytować posta.

5. Warta

Dużo osób typuje Zawiercie w czwórce albo nawet w trójce. Ja jednak jestem urodzonym pesymistą i mam jakieś czarne wizje, że Kolaković to spieprzy. Stanę więc jakoś pośrodku i umieszczę Wartę w środku stawki, która dostanie do fazy Play-Off.

6. Olsztyn

Bardzo ciekawa ekipa została zmontowana w Olsztynie, z papierami nawet na medal. Kwestia jak to wszystko będzie funkcjonować i jak odnajdzie się na naszych parkietach Salehi. Oby nie uciekł jak Fayazi(?) z Będzina. O ile z wytypowaniem czołowej ósemki jest mały problem, tak jeśli chodzi o kolejność, to już prawdziwa loteria i wróżenie z fusów.

7. Gdańsk

Jestem niemal pewien, że wejdą do ósemki i mam prawie taką samą pewność, co do tego, że będą wyżej, ale nie jestem w stanie napisać, gdzie dokładnie. Rok temu ich skład wydawał się taki sobie, a skończyli na trzecim miejscu. Mogą być nawet w pierwszej piątce. Ciekaw jestem w jakiej formie i z jakim zdrowiem będzie Mika.

8. Warszawa

Kwolek, Nowakowski, Petkovic, Wojtaszek. To na pewno starczy na ósemkę. Wyżej wymienione zespoły mają chyba jednak więcej jakości, a i Kwolo, skoro zapewne jego ostatni sezon w stolicy, może być mniej zdeterminowany niż zwykle.

9. Suwałki

Wierzę, że to będzie sezon Bołądzia, którego chciałbym widzieć w przyszłości w roli takiego młota, jakim obecnie jest Kurek. Mam nadzieję, że dostanie też wsparcie od zdrowego i w pełni formy Łukasika i Halaby. Coś mi mówi, ze skończą w ósemce, ale nie mam pojęcia czyim kosztem.

10. Lublin

Na kolejnych pozycjach nie jest wcale łatwiej. Niech będzie ten beniaminek, z racji na Filipiaka i Pająka.

11. Nysa

Szkoda, że stal obok Kwasowskiego, który w tamtym sezonie był rewelacyjny, nie znalazła kogoś ciekawszego niż Penchev, który jest już cieniem samego siebie. Ale jest Ben-Tara, jest Komenda, no i ten Stahl to może być niezły transfer.

12. Lubin

Tu już prawdziwe wróżenie z fusów. Po stracie Jimeneza Lubin wygląda kiepsko, ale chyba ciągle lepiej niż poniższe zespoły.

13. Radom

Gdybym był fanem Czarnych, to skwitowałbym to krótkim: szkoda strzępić ryja. Jeszcze do niedawna w Radomiu była fajna paczka z Żalińskim, Huberem czy Vinciciem, a teraz ten wózek ma ciągnąć zaciąg z Będzina, który zleciał z ligi. No i ten Lemański, dawno żaden talent mnie tak nie rozczarował. Chłopina dopiero co był lansowany na naszego Muserskiego.

14. Katowice

Ciężki orzech do zgryzienia, ale całościowo mają chyba najsłabszą kadrę.
No cóż, przeceniłem Nysę i Suwałki, drastycznie nie doceniłem Katowic, ale generalnie typowanie całkiem całkiem. Nie chce mi się przeglądać wszystkich typów, ale chyba nikt tak nisko Warszawy nie wytypował. Choć z tym "... na pewno wystarczy na ósemkę" przeszarżowałem. :]
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: PabloFX »

lukecik pisze: 13 kwie 2022, o 12:15 No cóż, przeceniłem Nysę i Suwałki, drastycznie nie doceniłem Katowic, ale generalnie typowanie całkiem całkiem. Nie chce mi się przeglądać wszystkich typów, ale chyba nikt tak nisko Warszawy nie wytypował. Choć z tym "... na pewno wystarczy na ósemkę" przeszarżowałem. :]
Przecież wystarczyło... 8pkt w drugiej rundzie :]
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: michal1983 »

BuenoSausage pisze: 4 cze 2021, o 12:46 1. Resovia
2. Jastrzębie
3. Skra
4. Zawiercie
5. Zaksa
6. Olsztyn
7. Trefl
??? Warszawa
Kolega Kiełbasa praktycznie trafił jeśli zamienić Resovie z Zaksą i Warszawa out.
Gratki za intuicję.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Delont »

To mimo wszystko wyżej cenię predykcję gdzie mylisz się o 1-2 miejsca, niż tę gdzie drastycznie inaczej oceniasz 2 drużyny :)
Wiadomo to zabawa, ale ciekawe byłoby zestawienie zsumowania pomyłek: obstawiasz 1, a drużyna zajmuje 2 to tracisz punkt. Im większa pomyłka tym większa strata np. pomyłka o 2 miejsca to 3 punkt, o 3 miejsca to 5 i jakoś tak :D
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Streeter pisze: 25 wrz 2021, o 13:56 1. Resovia

Jak zepsują ten skład, to należy rozwiązać tą drużynę. Takim składem finał to minimum.

2. Jastrzębski

Jeżeli ktoś ma odebrać złoto Resovii, to jedynie Jastrzębie. Zatrzymany trzon drużyny, wzmocniony atak, rozegranie, również finał wydaje się być opcją minimum.

3. Warszawa

Może zaskakujący pomysł, ale skoro Król z domieszką Superlaka wystarczył na brąz, to tym bardziej Petković. Anastasi wykręci z tego coś fajnego.

4. Zawiercie

Trochę życzeniowo, ale chciałbym, aby ten skład zaskoczył. Jeżeli zaskoczy, to czwórka wydaje się w zasięgu.

5. Kędzierzyn

Sporo osłabiona drużyna, wydaje mi się, że nie będzie tak latać jak poprzednio, tym bardziej w pierwszym sezonie wspólnej gry.

6. Olsztyn

Najlepsza ekipa od lat, ale cała liga sporo wzmocniona. Przy odrobinie szczęścia (zajęcia miejsca w top4 po fazie zasadniczej) mogą wejść nawet do czwórki, a jeżeli trafią jakąś Resovię czy Jastrzębie to będzie gorzej.

7. Bełchatów

Ciężko oszacować miejsce Skry. Może być medal, może być 7 miejsce, może być gorzej. Nie wydaje mi się, żeby miało to zaskoczyć.

8. Gdańsk

Na więcej raczej nie wystarczy, ale co da to Winiar wyciśnie. Sporo zależy od tego, w której kolejce połamie się Mika.

9. Suwałki

Solidnie, ale nie sądzę by wystarczyło na ósemkę. Również sporo niewiadomych odnośnie formy/zdrowia (Halaba/Łukasik).

10. Nysa

Nieco wzmocniona ekipa, myślę że na 10 miejsce wystarczy.

11. Lublin

Beniaminek wbudowany po okienku transferowym na spokojne utrzymanie moim zdaniem może liczyć. Bardzo jestem ciekaw jak to Daszkiewicz ułoży, moim zdaniem jeden z lepszych trenerów polskich, choć niedoceniany.

12. Lubin

Tu wciąż nie wiemy kto na ataku, ale mimo wszystko na więcej chyba nie wystarczy. Głównym znakiem zapytania jest fakt, czy Japończyk zaklimatyzuje się w Polsce. Jeśli tak, to myślę że na utrzymanie wystarczy, jeżeli znajdą "produkt Jimenezopodobny".

13. Radom

Dramatycznie zbudowana ekipa jak dla mnie. Bednaruk po raz kolejny wepchał się w jakieś szambo, zamiast klubu, ale może tym razem chociaż nie spadnie, bo Katowice nie przekonują mnie jeszcze bardziej.

14. Katowice

Jedynie środek mi się podoba, reszta niekoniecznie. Wydaje mi się, że amerykański wynalazek to będzie niewypał, po Rousseaux i Quirodze też się cudów nie spodziewam. Jarosz swoje skończy, ale nie oszukujmy się, na wiele to nie wystarczy. Personalnie przekonuje mnie to najmniej, choć trzeba oddać Katowicom, że do tej pory robiły raczej wynik ponad skład personalny, więc utrzymanie wcale mnie nie zaskoczy. Cieszę się, że nie mamy takiej czerwonej latarni jak Będzin, co przed sezonem było wiadomo, że zlecą.
To i ja wydrę swoje typy, trochę się porozjeżdżały :D ja za bardzo uwierzyłem w moce Anastasiego i nie doceniłem Kędzierzyna i Katowic :D

Ale w sumie z częścią wniosków napisanych wtedy, zgadzam się nadal:
- jak Resovia tym składem nie zdobędzie medalu, to należy rozwiązać, szkoda pieniędzy
- teoretycznie większe prawdopodobieństwo było na zdobycie medalu obecnym składem Warszawy niż ubiegłorocznym
- Bełchatów mogący skończyć w zasadzie na każdym miejscu i nie byłoby to wielkim zdziwieniem
- dramatycznie zbudowany Radom
- Katowice mogące zaskoczyć

I warto uderzyć się w pierś, że nie wierzyłem w "amerykański wynalazek" w Katowicach, jak to ładnie określiłem przed sezonem :) Micah okazał się wiodącą postacią w Katowicach.

Swoją drogą ciekawe gdzie skończyłaby Nysa, gdyby Pliński i El Garoui byli od początku. Można powiedzieć, że Nysa ze Stelmachem i Penchevem oraz ta z Plińskim i El Garoui, to były w zasadzie dwie różne ekipy pod jednym szyldem w tym sezonie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”