Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Tak jak piszesz, dla Skry zbawienny może być brak LM. Jastrzębie dzięki temu wygrało mistrzostwo z wypompowaną od grania na wszystkich frontach Zaksą.
Skra, Zaksa, Jastrzębie są w moimi mniemaniu przyszłorocznymi medalistami mimo że jest mocna kadrowo Resovia.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: skrowiec »

Nie chce bawic się w proroka przedsezonowego, ale uważam że Skrze z tym składem trudno będzie kolejny raz tak spaprać sezon, nie wierzę że kwartet Bieniek, Atan, Sander I Ebadipour są takimi nieudacznikami jakimi niektórzy ich uważają, i życzeniowo stawiając poniżej 4 czy 5 miejsca.

Petkovicia mi jakoś nie żal, bo wielu z nas przypina mu laurkę patrząc na ostatni kwartał sezonu, i to jeszcze kosztem pecha Filipiaka, i zapominając o sezonie wcześniejszym gdzie był tyle wart co Teppan.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Generalnie uznałbym, że faworytem jest Skra, ale ten klub powoli wpisuje w swoje DNA totalny zawód swoich kibiców i w sumie wszystkich, którzy oczekiwali, że będą mocnym graczem w Europie. Na papierze mogą być najlepsi, ale Skra to Skra. To samo tyczy się Resovii, chociaż tam jest Zatorski,Kochanowski i Deroo, także nie chce mi się wierzyć, że zakończą sezon bez medalu.

Na pewno na braku Toniuttiego ucierpi mocno ZAKSA. Spodziewam się, że spadek formy odczują: David Smith (może także z uwagi na wiek) i Łukasz Kaczmarek. Co do Śliwki - nie wypowiem się, bo zarzucicie mi stronniczość. Sezon pokaże.

Czysto teoretycznie nie obstawiałbym ZAKSY jako faworyta do złota, bo stracili swój trzon drużyny (Ben,Zator), a ten sezon będzie sporą weryfikacją dla nich, a szczególnie Marcina Janusza. Życzę mu, żeby dźwignął ten ciężar. W tym sezonie będę akurat trzymać kciuki za ZAKSĘ, bo bardzo chciałbym, żeby Janusz w końcu wszedł na najwyższy poziom.

1.Jastrzębie
2.Resovia
3.Skra
4.ZAKSA
5.Warta
6.Warszawa
7.AZS
8.Trefl

Tak to może wyglądać.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Diomedea »

O tym ze kolejny raz, takim skladem nie da sie tego spaprac, w kontekscie Skry i Reski, to ja obstawiam od paru lat. I ciagle im sie udaje.

Czworka: JW, Zaksa, Skra, Resovia.
Zaksa z jakims znakiem zapytania jakim jest Janusz. W Skrze kwestia formy przyjmujacych i stworzenia druzyny. W Resovii znak zapytania na prawym i sypacz rzadzacy transferami. JW-dwa delikatne znaki zapytania-drugie przyjecie (Uranaut) i stabilnosc ataku. Na czasach w czasie LN Toniutti mowil, ze nie wie jak ma dawac pilki do Boyer. Coz beda mieli troche czasu na dogadanie sie.
Grupa poscigowa:Zawiercie- na papierze swietne nazwiska, mam watpliwosci co do trener; Olsztyn- fajne transfery ale gracze mlodzi i nie znajacy ligi, nowy trener co dawno w Polsce nie byl. Wierze, ze bada przed Zawierciem, choc to raczej serce niz umysl taka mysl podsuwa. Warszawa ktora wymienila swoje najslabsze ogniwo i AA znowu moze sprobowac wyciagnac 150%.

Peleton: Gdansk, Suwalki, Nysa, Katowice.

Koncowka: Lublin, Radom, Lubin.

Zobaczymy czy ktorys z klubow nie zrobi niespodzianki transferowej.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Diomedea »

O tym ze kolejny raz, takim skladem nie da sie tego spaprac, w kontekscie Skry i Reski, to ja obstawiam od paru lat. I ciagle im sie udaje.

Czworka: JW, Zaksa, Skra, Resovia.
Zaksa z jakims znakiem zapytania jakim jest Janusz. W Skrze kwestia formy przyjmujacych i stworzenia druzyny. W Resovii znak zapytania na prawym i sypacz rzadzacy transferami. JW-dwa delikatne znaki zapytania-drugie przyjecie (Uranaut) i stabilnosc ataku. Na czasach w LN Toniutti mowil trenerowi, ze nie wie jakie ma dawac pilki do Boyer i nie potrafi znalezc z nim tempa. Coz beda mieli troche czasu na dogadanie sie. ;)
Grupa poscigowa: Zawiercie- na papierze swietne nazwiska, mam watpliwosci co do trener; Olsztyn- fajne transfery ale gracze mlodzi i nie znajacy ligi, nowy trener co dawno w Polsce nie byl. Wierze, ze bada przed Zawierciem, choc to raczej serce niz umysl taka mysl podsuwa. Warszawa ktora wymienila swoje najslabsze ogniwo i AA znowu moze sprobowac wyciagnac 150%.

Peleton: Gdansk, Suwalki, Nysa, Katowice.

Koncowka: Lubin, Lublin, Radom.

Zobaczymy czy ktorys z klubow nie zrobi niespodzianki transferowej. In plus lub in minus, jesli jakis bogatszy klub postanowi uzupelnic u nas braki.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: skrowiec »

Diomedea pisze:O tym ze kolejny raz, takim skladem nie da sie tego spaprac, w kontekscie Skry i Reski, to ja obstawiam od paru lat. I ciagle im sie udaje.
No tak, ale skra z sanderem i bienkiem gra dopiero od sezonu poprzedniego, który z mniej lub bardziej wiadomych powodów był dla niektórych druzyn niewypałem, w kontekście Skry mam na myśli, Bieńka po sezonie w kwadracie w Lube, Sandera po mega długiej przerwie bez gry, Milada zapuszczonego fizycznie, Filipiaka który się połamał a Petko odpalił na kilka meczy przed końcem sezonu.
11 porażek jest sumą wypadkową tych wszystkich problemów.
Nie sądzę że to się powtórzy.

Jedynie co mnie najbardziej przeraża przed przyszłym sezonem to brak wartościowego zmiennika dla Atana.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

skrowiec pisze:Nie chce bawic się w proroka przedsezonowego, ale uważam że Skrze z tym składem trudno będzie kolejny raz tak spaprać sezon, nie wierzę że kwartet Bieniek, Atan, Sander I Ebadipour są takimi nieudacznikami jakimi niektórzy ich uważają, i życzeniowo stawiając poniżej 4 czy 5 miejsca.
Niestety, ale są argumenty do postawienia Skry poniżej 4. miejsca w typowaniu. I nie chodzi mi tu o Piechockiego juniora, ale o bardzo źle skonstruowane rezerwy. Poza przyjęciem, gdzie Taht i Sawicki dają pewne pole manewru, brakuje solidnych zmienników.

Tak jak pisałem - kontuzja Łomacza i nie ma co zbierać. Wtedy poza Miticiem albo Milad albo Sander do kwadratu z powodu limitów. Nie wiem co za geniusz wpadł na pomysł aby trzymać tego Serba - jest wielu Polaków w Pluslidze lepszych od niego.

Dla mnie Skra to duża zagadka i wszystko może się zdarzyć. Włącznie z mistrzostwem jak i katastrofą pokroju 5. czy 6. miejsca.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kri$ »

Sezon reprezentacyjny się skończył, start ligi coraz bliżej to i ja przedstawię swoje typy ;)

1. JW
2. Resovia

Kadrowo dwa najmocniejsze zespoły ze świetnymi zawodnikami i szerokimi składami. Bardzo podoba mi się skład JW. Z Fornalem, Clevenot i Popiwczakiem powinni mieć bardzo stabilne przyjęcie. Dodając do tego Toniuttiego Jastrzębie powinno grać bardzo fajną i szybką siatkówkę. Myślę, że Boyer się w tym środowisku odbuduje, do tego liczę na dalszy rozwój Fornala. Przy Benie może grać podobnie do Semeniuka.

Resovia ma świetny skład i w tym sezonie ciężko będzie to zepsuć. Deroo, Zator, Kochan - fantastyczne transfery. Wątpliwości budzi Muzaj, dawno nie widziałem go w dobrej formie. Ze względu na słabszą parę rozegranie-atak, stawiam ich na drugiej pozycji.

3. Zaksa

Odeszło trzech kluczowych siatkarzy, ale zostali w mądry sposób zastąpieni. Janusz na przestrzeni kilku sezonów powinien zostać najlepszym polskim rozgrywającym. Szansa gry w takim klubie powinna pomóc mu wejść na wyższy poziom. Huber moim zdaniem już jest na poziomie najlepszych polskich środkowych. Podoba mi się, że na kluczowych pozycjach grają Polacy, którzy mogą w przyszłości odgrywać ważne role w kadrze. Stać ich na grę na podobnym poziomie co w zeszłym sezonie.

4. Zawiercie
5. Skra

Największe szanse na wejście do półfinału daję jeszcze Zawierciu. Ogromy szacunek za ściągnięcie Urosa. Bardzo podoba mi się gra Tavaresa. Środkowi też lepsi niż w poprzednim sezonie. Brakuje mi tylko libero z pewniejszym przyjęciem. Z Żurkiem, Kovaceviciem i Conte, Zawiercie może krwawić w tym elemencie.

W Skrze duże nazwiska, ale też bardzo duże niewiadome. Ebadipour, który wydaje mi się jedynym zawodnikiem ze stabilnym przyjęciem od dłuższego czasu jest bez formy. Piechocki, Kooy, Taht, Sawicki... Trochę nie ma komu wejść na poprawę przyjęcia. Łomacz, który uwielbia grać środkiem może nie mieć do tego za dużo okazji. Atan mógłby wciągnąć ten zespół do strefy medalowej, ale na ten moment nie imponuje formą.

6. Warszawa, 7. Olsztyn

Warszawa po ściągnięciu Petkovicia powinna być mocniejsza niż w poprzednim sezonie. Ciekawy jestem kto wygra rywalizację na rozegraniu. Jeśli sypacz odpali to mogą namieszać.

Skład Olsztyna bardzo mi się podoba i będę im kibicował. Skład oparty na młodych, ale już ogranych i perspektywicznych zawodnikach. Firlej, Poręba, Gruszczyński i zagraniczni Salehi i Defalco. Każdy z nich może w przyszłości dużo osiągnąć. Do tego starsi Butryn i Averill, którzy powinni być gwarancją wysokiego poziomu. W obwodzie jest też Andringa, który w razie problemów powinien dać trochę spokoju i zapewnić dobre przyjęcie. Fajny, ale trochę wąski skład.

8. Trefl

Ostatni zespół, który powinien znaleźć się w pierwszej 8. Nie ma co tu dużo pisać, skład w większości utrzymany. Kampa może być dla nich fajnym wzmocnieniem.

9. Suwałki
10. Nysa
11. Lublin

Najmocniejsze zespoły z dolnej części tabeli. Jeśli w Suwałkach odpalą przyjmujący to mogą powalczyć o wejście do ósemki. Łukasik i Halaba to dobrze zawodnicy, ale mogą ich pokonać kontuzje. Ze względu na przyjęcie nie widzę ich też razem w pierwszym składzie.

W Nysie do walki o brakuje mi kogoś do pary z Kwasowskim na przyjęciu i jeszcze jednego dobrego środkowego. Poza tym skład bardzo fajny. Powinni się bezpiecznie utrzymać.

W Lublinie też, brakuje mi kogoś lepszego za Katica i środkowego do Nowakowskiego. Liczyłem na coś więcej, ale na utrzymanie powinno wystarczyć.

12. Radom
13. Lubin

Ciężko mi uwierzyć, że Radom został z Kędzierskim i Masłowskim. Ciężko będą mieli z tymi zawodnikami w pierwszym składzie. Muszą jeszcze ściągnąć środkowego bo w przeciwnym wypadku może być bardzo nerwowo. Mimo wszystko myślę, że Faryna, Berger i Santana pozwolą im się utrzymać.

Niebezpiecznie po odejściu Jimeneza robi się w Lubinie. Może to będzie szansa na wykazanie się Kapicy, który w sumie lepiej mi pasuje do Sekity. Jestem bardzo ciekawy jak ten rozgrywający pokaże się w naszej lidze. Interesująco wygląda rywalizacja na przyjęciu. Mam nadzieję, że Gierżot przebije się do pierwszego składu.

14. Katowice

Na papierze moim zdaniem mają najsłabszy skład. Ma'a to dla mnie wielka zagadka. Quiroga i Rousseaux nie gwarantują wysokiego poziomu. Najpewniejszym zawodnikiem wydaje się Jarosz, który moim zdaniem nie jest lepszy od żadnego podstawowego atakującego z PlusLigi (wyłączjąc Lubin bo jeszcze nie wiadomo kogo wezmą za Jimeneza).


Dodam od siebie szóstkę graczy, którzy robią na mnie największe wrażenie. Fajnie widzieć ich w naszej lidze ;)
Toniutti - Atanasijević - Deroo - Kovacević - Kochanowski - Bieniek - Zatorski
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Kiepski »

kri$ pisze: 21 wrz 2021, o 11:18 Kadrowo dwa najmocniejsze zespoły ze świetnymi zawodnikami i szerokimi składami. Bardzo podoba mi się skład JW. Z Fornalem, Clevenot i Popiwczakiem powinni mieć bardzo stabilne przyjęcie.
Clevenot został oficjalnie potwierdzony przez Jastrzębski Węgiel? Bo niby cały czas mówi się o tym jako pewnik, ale ja nie widziałem oficjalnego potwierdzenia tego transferu. Chyba, że gdzieś mi to umknęło.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: dezerter »

Kiepski pisze: 22 wrz 2021, o 13:16
kri$ pisze: 21 wrz 2021, o 11:18 Kadrowo dwa najmocniejsze zespoły ze świetnymi zawodnikami i szerokimi składami. Bardzo podoba mi się skład JW. Z Fornalem, Clevenot i Popiwczakiem powinni mieć bardzo stabilne przyjęcie.
Clevenot został oficjalnie potwierdzony przez Jastrzębski Węgiel? Bo niby cały czas mówi się o tym jako pewnik, ale ja nie widziałem oficjalnego potwierdzenia tego transferu. Chyba, że gdzieś mi to umknęło.
Nie było oficjalnego ogłoszenia. Volleybox.net jedynie podaje taką informację powołując się na pewien portal internetowy w Polsce xD.
https://volleybox.net/pl/trevor-clevenot-p1795
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Kiepski pisze: 22 wrz 2021, o 13:16
kri$ pisze: 21 wrz 2021, o 11:18 Kadrowo dwa najmocniejsze zespoły ze świetnymi zawodnikami i szerokimi składami. Bardzo podoba mi się skład JW. Z Fornalem, Clevenot i Popiwczakiem powinni mieć bardzo stabilne przyjęcie.
Clevenot został oficjalnie potwierdzony przez Jastrzębski Węgiel? Bo niby cały czas mówi się o tym jako pewnik, ale ja nie widziałem oficjalnego potwierdzenia tego transferu. Chyba, że gdzieś mi to umknęło.
Nie, nie było potwierdzenia klubu, ale potwierdzały to różne wywiady z osobami jakoś z tym związanymi, w tym z samym zawodnikiem. Oczywiście póki nie będzie oficjalki JW zawsze jest jakiś promil prawdopodobieństwa że to nie wypali :D
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Szampon093 »

Jastrzębie
Kędzierzyn
Rzeszów

Trójka na podium, kolejność losowa jednak ze wskazaniem na JW ze względu na Bena. W Bełchatów nie wierzę w tym sezonie kompletnie. Zawiercie zakręci się razem z Bełchatowem i Warszawą jednak wyżej jako niespodziankę stawiam Olsztyn, nawet jakiś półfinal, a dalej kto wie ;)
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Adriano »

1. JW
2. ZAKSA
3. RESOVIA
4. VERVA
5. ZAWIERCIE
6. SKRA
7. OLSZTYN
8. TREFL
9. SUWAŁKI
10. CUPRUM
11. NYSA
12. LUK
13. KATOWICE
14. RADOM
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: KrzysztofRatajski »

1. JASTRZEBIE
2. ZAWIERCIE
3. RZESZÓW
4. BEŁCHATÓW
5. OLSZTYN
6. WARSZAWA
7. ZAKSA
8. TREFL
9. NYSA
10. CUPRUM
11. RADOM
12. LUBIN
13. KATOWICE
14. SUWAŁKI
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kri$ »

Bardzo nisko Zaksa. Osłabili się ale jak sobie ją porównuję np. z Olsztynem, to chyba jednak są lepsi. Nawet na każdej pozycji.
Firlej - Burtyn - Salehi - Defalco - Averil - Poręba - Gruszczyński
Janusz - Kaczmarek - Semen - Śliwka - Huber - Smith - Shoji
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Matson »

Każdy ma prawo do własnej opinii, też myśle że na papierze zaksa nadal ma top3 ekip, wiec brak strefy medalowej będzie bardziej niespodzianką niż realnym poziomem personalnym, aczkolwiek bardziej mnie dziwią Suwałki jako kandydat do spadku :D
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

kri$ pisze: 23 wrz 2021, o 10:52 Bardzo nisko Zaksa. Osłabili się ale jak sobie ją porównuję np. z Olsztynem, to chyba jednak są lepsi. Nawet na każdej pozycji.
Firlej - Burtyn - Salehi - Defalco - Averil - Poręba - Gruszczyński
Janusz - Kaczmarek - Semen - Śliwka - Huber - Smith - Shoji
Kaczmarek to jedynie moze Butrynowi buty czyscic.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Pisze tak jakbyście nigdy postów użytkownika Krzysia nie widzieli :]

Przecież wiadomo, że w Suwałkach nie ma w ogóle środkowych, Takvam to w ogóle nie wiadomo skąd :] co on w życiu osiągnął z jakąś Norwegią?

Jakby ktoś nadal nie zajarzył to powyżej jedynie zastosowałem retorykę użytkownika który wyżej wycenił Suwałki na ostatnie miejsce :)
pwpl97 pisze: 23 wrz 2021, o 11:14 Kaczmarek to jedynie moze Butrynowi buty czyscic.
Myślę, że wziął sobie Karola buty do Tokio i na Mistrzostwa Europy i w wolnych chwilach czyścił :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: MWi »

Jest taka stara zasada na tym forum - podajesz swoje typy, dodaj argumenty, jakiś opis. Z samą listą to do bukmachera.

Inaczej mamy takie kwiatki, które należy traktować co najwyżej jako próby trollingu.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Resofan »

pwpl97 pisze: 23 wrz 2021, o 11:14 Kaczmarek to jedynie moze Butrynowi buty czyscic.
Każdy oczywiście ma prawo do swojej opinii i oceny poziomu zawodnika, ale są pewne granice wypisywania kocopółów. Myślę, że powinieneś zająć się oglądaniem innej dyscypliny sportu, bo bezsensem jest patrzeć na coś, czego zupełnie się nie rozumie.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

1. Jastrzębski Węgiel- to jest drużyna która moim zdaniem może mierzyć się z każdym w europie. Jak Zaksa w zeszłym sezonie.
Libero czołówka światowa, przyjmujący u których przyjęcia jest sporym atutem, ale mimo to dostają obaj dużo piłek w ataku i kręcą w nim dobre liczby. Brakuje tu trochę zawodnika na te niewygodne piłki na potrójny blok. Urnaut był idealny na tej płaszczyźnie bo on do perfekcji opanował obijanie potrójnego bloku tak by wychodziło w aut, ale Clevenot jest za to od Urnauta pewniejszy, że trafi z formą i jeszcze lepiej przyjmuje Francuz, więc wymiana co najmniej 1:1 a zważywszy na to, że Clevenot mógłby zostać na lata to nawet na "+". To świetne przyjęcia będzie wykorzystane przez Toniuttiego, który tak jak Popiwczak jest czołówką światową na swojej pozycji. Tego brakło w zeszłym sezonie w Olsztynie gdzie było przyjęcie a rozgrywający był słaby. Niepewnym punktem wydaje się niby Boyer, ale raz, że taki styl jaki będzie grał JW będzie mu odpowiadał a dwa, że jest jeszcze Hadrava, którego zawsze chciałem zobaczyć w zespole z polskiej czołówki i trzymam kciuki by wygryzł Boyera. Hadrava też mi idealnie pasuje pod Toniuttiego. Środek też będzie w czołówce i choć może wiek Gładyra może budzić niepokój to jednak gdy widzi się jego grę i to jak dobrze wygląda fizycznie, kondycyjnie to jednak tego nie pokoju nie ma. On lepiej fizycznie wygląda od wielu 20- paru latków i o ile po Smithcie czy zwłaszcza Kohucie było widać ich wiek to po nim zdecydowanie nie. Ogólnie ten skład oprócz tego, że mocny na papierze to wydaje mi się idealnie skomponowany. Mój faworyt i to nie tylko dlatego, że jestem ich kibicem.

2. Zaksa- Długo zastanawiałem się czy dać wyżej ich czy Resovię. Te drużyny oceniam podobnie. Za Zaksą ostatecznie przemówiła mniejsza ilość zmian w "6". Przede wszystkim zostały te same skrzydła, które wygrały im LM. Do tego doszedł dość dobry i pewny rezerwowy czyli Żaliński. Zmienił się libero na minus, ale to dalej czołówka, rozgrywający niby też na minus, ale IMO to wypali. Tavares i Janusz od początku wydawali mi się najlepszym zastępstwem za Toniuttiego. Bardziej byłme przekonany do Tavaresa, ale i Janusz dobrze prowadzi grę i podobnie jak Toniutti, prowadzi dość równomierny rozkład ataku. Ma zaufanie do swoich zawodników a to ważne. Do tego będzie wzmocnieniem na bloku i w zagrywce. Największe osłabienie Zaksy będzie na środku. Kochanowski to w mojej ocenie top 5 środkowych świata. Jest nie do zastąpienia przez żadnego inego polskiego środkowego. Huber to dobry wybór. Ale dalej spore osłabienie. Mogło zostać zneutralizowane przez wzmocnienie drugiego środka, który odstawał w zeszłym sezonie, ale to nie będzie mieć miejsca bo zostaje Smith z Rejno.

3. Asseco Resovia- Dla mnie w tym okienku były 2 największe hity. Uros oraz powrót Deroo. To zawodnik, który łączy imponujący zasięg w ataku z ogromną techniką ataku. Najlepszy przyjmujący PlusLigi w sezonach w których w niej grał. Na swojej pozycji dystansował innych. Jedyny jego problem to zdrowie bo co sezon jakaś kontuzja. Ale przynajmniej szybko wraca do formy po kontuzjach. W stosunku do Tahta to wzmocnienie nie tylko ataku, ale i przyjęcia. Nie rozumiem wymiany Butryna na Muzaja, ale myślę, że Muzaj sobie poradzi a liga na tym tylko zyskała bo Butryn i tak został w lidze. To będzie taki sezon dla Muzaja gdzie będzie mógł udowodnić, że jest atakującym na czołowe kluby PlusLigi. Do tego chyba najlepsze możliwe wzmocnienie pozycji libero i mega wzmocnienie środka. Niektórzy narzekali na Kozamernika, ale ciężko mi wskazać lepszego zawodnika w zasięgu Resovii na tą pozycję. Zawodnik mega plastyczny w ataku o ostrym flocie i dobrym bloku. Jedynym nie pewnym punktem jest drugie przyjęcie, ale ktoś z dwójki Cebulj/Szerszen odpali. Te 3 zespoły powalczą o mistrzostwo.

4. Zawiercie- Skrzydła Uros/Conte/Malinowski prezentują się mocarnie. Do tego rozgrywający klasa światowa. Na ławce zawodnicy więcej niż solidni w osobie Konara i Cavanny. Ale to tyle z pozytywów. Środek solidny, ale tylko tyle. Mimo wszystko i tak wyraźnie słąbszy niż w zespołach z czołówki. Libero jak na ten zespół to nawet dramatycznie słaby no chyba, że Makoś wykona jakiś gigantyczny postęp. Bo postęp Żurka w przyjęciu już raczej niemożliwy. Powinni grać na dwóch libero i Makoś byłby do przyjęcia a Żurek do obrony. Przyjęcie będzie dość słabe. Ogólnie mam mieszane uczucia co do tej drużyny. Z jednej strony te nazwiska na skrzydłach i rozegraniu powinny gwarantować walkę o mistrzostwo a Uros w drużynie PlusLigi wydawał mi się rzeczą niemożliwą w tym etapie jego kariery a z drugiej jest tu za dużo nie pewnych elementów jak przyjęcie, blok, zagrywka też może nie imponować tym bardziej jeśli trener postawi na Konara a nie Malinę. Do tego choć obecność kogoś z dwójek Konar-Malinowski, Cavanna-Tavares na ławce wydaje sie sporym atutem to może też być sporym minusem bo może prowadzić do sporej rotacji na tych pozycjach i braku pewności zawodników.

5. AZS Olsztyn- Mój czarny koń jeśli chodzi o walkę o medale. Stawiam oczywiście, że medalu nie wywalczą, ale jesli ma dojść do niespodzianki w strefie medalowej to raczej za ich sprawką. Butryn to czołówka ligowa. Do tego w końcu mają porządnego sypacza. Trochę powrót do tych dobrych lat gdy w drużynie był Kochanowski i kiedy Woicki prezentował wysoki poziom jeszcze. Salehi może być objawieniem ligi. Bardzo imponował w LN i dobrze grał na IO. Iranowi zawalił to trochę Ebadipur. DeFalco to też spory talent i nadzieja Amerykanów na zastąpienie Sandera. Pod pewnymi elementami do Sandera podobny z tym, że nie ma takiego wyskoku. Andringa to idealny rezerwowy. Dołoży przyjęcie, blok i zagrywkę. W ataku też potrafi gdy ma swój dzień. Po Averillu też sobie sporo obiecuję no i liczę na dalszy rozwój Poręby.

6. Verva Warszawa- Sam sobie dziwię, że dopiero na 6 ją umieściłem bo naprawdę podoba mi sieta drużyna. Tak jak Olsztyn może sprawić sporą niespodziankę i zdobyć medal, ale tak jak oni nie jest faworytem do walki o niego. Przede wszystkim wzmocnili swoją najsłabszą pozycję to jest atak. Nie byłem fanem Petkovicia, ale w Skrze w zeszłym sezonie trochę mnie do siebie przekonał. Powiedzieć, że zamiana Ziobrowskiego czy Króla na Petkovicia to wzmocnienie to jak nic nie powiedzieć. Rozegranie w zeszłym sezonie było dość niepewne. Blankenau to raczej nie jest zawodnik na pierwszy skład w takiej drużynie jak Verva, ale daje jakieś zabezpieczenie gdyby Trinidad tak słabo grał jak w pierwszej połowie sezonu. Ja jednak liczę na rozwój Hiszpana i w to, że stanie się takim drugim Brizardem. Nie mniej to niepewna pozycja. Drugą niepewną pozycją jest przyjęcie do pary z Kwolkiem. Grobelny grał świetnie w zeszłym sezonie, ale to był pierwszy jego sezon w karierze na takim poziomie. Czy się na nim ustabilizuje? Zobaczymy. Szkoda, że nie będzie już grał dla Belgii bo rozgrywki reprezentacyjne były by ciekawsze gdyby Belgia dostała takiego zawodnika w takiej formie do pary z Deroo, ale dla PlusLigi nawet lepiej, że będzie jako Polak. Środek i libero bardzo silne jak zwykle.
Te drużyny od 4 do 6 nie sądla mnie faworytami, ale mogą sprawić niespodziankę

7. Skra Bełchatów- Ja jakoś tego nie widzę. Pewnie dalej będą groźną drużyną dla czołówki i poza fazę PO raczej nie spadną(choć mam w pamięci Resovię z przed paru sezonów), to o mistrzostwo nie powalczą. Niby nazwiska, ale tak jak w Zawierciu parę rzeczy mi tu nie współgra, ale jeszcze mocniej, więc Skrę ustawiłem szczebelek niżej w kategorii za tą grupą pościgową w osobie Zawiercia, Olsztyna i Warsazawy, ale też zdecydowanie przed wszystkimi co są niżej. Hitem transferowym jest Atan i tu jakoś się nie boję czy wróci do formy. Gorzej z innymi pozycjami. Ebadipur jako jedyny z tych co dość dobrze przyjmują a od PO jego forma nie jest tylko zła a wprost fatalna. Kooy po prostu fizycznie wygląda coraz gorzej i myślę, że nie muszę mówić, że jest sporym osłabieniem za Sandera. Nie zdziwię się jesli Taht go wygryzie ze składu, ale ten też od epizodu w Perugi jest bez formy. Za to Sawicki mam wrażenie, że jest zbytnio przeceniany. Da się tu czasem wyczytać taką narrację, że był bohaterem PO w Skrze i jak to dobrze nie grał... Grał słabo. Mało atakował a jego ataki były często bronione. Po prostu zagrał i tak lepiej niż się spodziewano. Nie spuchł tak jak się spodziewano, że spuchnie. Niemniej ten wózek ciągnął Petković wtedy. Podczas tego gdy czołówka wzmocniła się na najsłabszych pozycjach to Skra widocznie nie widziała takiej potrzeby bo Piechocki i Łomacz dalej w drużynie. Takim pozytywem Łomacza jest, że potrafi grać środkiem a środek w Skrze dobrze wygląda, ale z takim przyjęciem jaki tam będzie... Nie widzę tego. Taki Bieniek może być bezużyteczny bo w ataku nie będzie miał zbyt wiele sytuacji a w bloku jest to jeden z słąbszych blokujących z szerokiej czołówki.

8. Trefl Gdańsk- Siła stabilności. Po bardzo dobrym sezonie utrzymali niemal w całości skład. Stracili Janusza, ale Kampa nie będzie osłabieniem. Choć wzmocnieniem też raczej nie. Tak wymiana 1:1. Liczę na dalszy rozwój Lipińskiego i na Sasaka. Gdyby jeszcze Mika zagrał sezon bez kontuzji i był w formie to mogą być niebezpieczni dla każdego. Powalczą o PO ze Stalą, Radomiem no i Suwałkami.

9. Stal Nysa- Sądzę, że wielu niedocenia ten zespół. Naprawdę bardzo inteligentne transfery. Ściągnęli Kwasowkiego, który trzymał tak przyjęcie jak i atak. Spore wzmocnienie w porównaniu z Łapszyńskim, który też nie grał źle. Liczę też na dalszy rozwój Bućko. Penchev może wchodzić za Bućko do poprawy przyjęcia. W jakiś wystrzał tego zawodnika w ataku już nie wierzę. Niby wiek jeszcze ok, ale już fizyka nie ta chyba. Niemiej transfer i tak solidny bo może dać dużo w przyjęciu i na zagrywce. Wzmocnili środek Stahlem, który szczególknie w ataku błyszczy a stosunkowo niezłe przyjęcie sprawi, że pewnie mnóstwo piłek będzie dostawał no i zachowali swojego lidera. Powalczą o PO.

10. Suwałki- Jak to u Kowala znów wyrównana 14:) Sporo zależy od pary Tuaniga- Bołądź. Gdy ta para zagra dobry sezon to mogą powalczyć o PO. Przyjęcie wyrównane, ale brakuje mi tu jakiegoś lidera. Takim liderem może być Halaba, ale kto wie czy wróci do formy. Buchowski wydaje się dobrym transferem po tym co grałw Katowicach, ale z nim to też bywa róznie, więc dobrze, że w odwodzie jest Klinkenberg jako ten deffensywny w domyśle rezerwowy. Libero solidny, robiący spore postępy ostatnio no i wzmocnili nieco środek Smolińskim, który miałdobry sezon. Takvam mam nadzieję, że wróci do formy z przed kontuzji bo robił różnicę. Może za nisko ich oceniłem, ale widzę tu sporo niepewnych elementów jak Halaba czy Buchowski no i brak takiego lidera. No może Halba w formie lub Bołądź moze takim być.

11. Czarni Radom- Oni w tym sezonie wydają się zdecydowanie słabsi niż w poprzednich i tego nie będę kwestionował. Ale niemniej mega dziwią mnie komentarze, że są faworytem lub jednym z faworytów do spadku z ligi. Jakoś nie widzę tu przestrzeni na spadek.
Sciągnęli Bergera co jest takim jak na ich warunki hitem transferowym. Ten zawodnik nieraz wchodził w PO czy FF LM w Perugi w kluczowym momentach i ratował sytuację. Później miał super sezon w Piacenzie i czytałem, że i w Turcji grał świetnie. Do tego jest Ademar, dla którego zeszły sezon był pierwszym w europie a w ataku grał więcej niż dobrze i robił spore postępy. Ciesze się, że zostaje w PL bo liczę na dalsze postępy tego zawodnika. Niepewnym punktem wydaje mi się Faryna, ale i on miewał świetne momenty w PlusLidze. Liczę też na rozwój młodych czyli Nowosiaka i Nowaka i mam nadzieję, że to oni wywalczą pierwszy skład na co mają spore szanse. Nie przekonuje mnie środek. Ani Leman ani tym bardziej Holender... W sumie dając im 11 miejsce też ich jakoś wysoko nie oceniłem, jednak dla mnie jest to pewniak do utrzymania się w lidze i mogą powalczyć o PO.

12. Politechnika Lublin- Na wielu pozycjach transfery imponują. Np. Filipiak, Watten, ale wiele pozycji jak przyjęcie wydaje się niepewne. Włodarczyk mnie w ogóle nie przekonuje i sądzę, że to może być kolejny jego słaby sezon. Katić ma potencjał i liczę na jego rozwój, ale równie dobrze może się to skonczyć totalną klapą. Duet Pająk- Filipiak oraz Watten na libero zagwarantują raczej utrzymanie. Ale nic więcej.

13. Cuprum Lubin- W dwóch ostatnich sezonach gdzie każdy oceniał ich dosyć nisko to ja oceniałem ich tak w środku stawki. W tym roku choć też nie prezentują się jakoś źle to wobec wzmocnień innych zespołów, braku takiej Bydgoszczy czy Będzina i niepewnej sytuacji z atakujacym to stawiam ich jako jeden z dwóch zespołów walczących o utrzymanie. Brak kibiców też im nie pomoże bo na trybunach większej biedy w PlusLidze nie widziałem. To do Sosnowca na Będzin więcej kibiców jeździło. Ogólnie w tym zespole podoba mi sie przyjęcie. Z ofensywnych jest Gierżot i liczę na jego rozwój a gdyby nie wypalił to dalej mają Ferensa, który na poziom zespołu walczącego o utrzymanie jest w miarę niezłym wyborem. Jest Waliński, który jest takim dobrym uniwersalnym zawodnikiem, który wyróżniał się tak w Zawierciu jak i w Będzinie czy wcześniej w Bydgoszczy, ale ostatnio miał gorszy sezon w Suwałkach. Gdyby on nie odpalił to jest zawsze Maruszczyk, który też miewa naprawdę dobre mecze. Nie wiem na co stać ich rozgrywającego. Będzie to dla mnie zagadka. Atakującym to nikt nie wie chyba kto jeszcze będzie. Coś na volleyboxie było o Marco Ferreirze. Niezły zawodnik, ale tylko niezły. Środek solidny, libero utalentowany. Ciekawi mnie ten Krage jak odnajdzie się w PlusLidze. Na kadrze grał dobrze.

14. Gks Katowice- mój faworyt do spadku co cieszy zważywszy na to, że skład mają naprawdę solidny. Liderem będzie raczej Belg, do tego dochodzi Jarosz, który cały czas gra na Plusligowym poziomie. Jkao defensywny przyjmujący został ściągnięty Quiroga po wybitnym sezonie we Francji. Na libero powrócił Mariański, który się wyróżniał. Rozgrywający jest sporym osłabieniem, ale i tak klasę lepszy od jakichś Stępniów czy Kędzierskich. Od obu gra na pewno szybciej. No i środek też dobrze wygląda. Kania jest bardzo niedoceniany. W tym Zawieciu gdy się pokazywał to grał dość dobrze a Hain to swego czasu w mojej ocenie był poziom na reprezentację. W zeszłym sezonie niestety kontuzja.

Ogólnie dzielę te zespoły na parę grupek:

Faworyci: 1-3
Grupa pościgowa: 4-6
Skra Bełchatów: 7
Walka o PO: 8- 11
Spokojne utrzymanie: 12
Walka o utrzymanie: 13-14
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: bono »

Odejście Sebastiana - będzie jeszcze większym osłabieniem niż brak Grbicia czy Toniuttiego.
Tak czy siak w przyszłym sezonie Zaksa Grupa Azoty Polska :)Kędzierzyn-Koźle to będzie całkiem nowa drużyna ze "starymi" skrzydłami, która po JW i ResoviI będzie w gronie 3-4 zespołów walczyć o medal +L.
nie ma już nic... :<
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Xenio »

1. SUWAŁKI
2. ZAWIERCIE
3. RZESZÓW
4. BEŁCHATÓW
5. OLSZTYN
6. WARSZAWA
7. ZAKSA
8. TREFL
9. NYSA
10. CUPRUM
11. RADOM
12. LUBIN
13. KATOWICE
14. JASTRZĘBIE Poleciałem KRatajski a co tam. kamil 1999 dlaczego opisując Suwałki zapomniałeś o Łukasiku, który w ostatnim memoriale Gajewskiego został MVP tegoż a Ślepsk po dobrym meczu pokonał Trefla 3:2. W Ślepsku jest jeszcze młody bardzo ciekawie zapowiadający się Laskowski, dwoma asami zakończył mecz. Uważam, że Suwałki w tym roku mogą sporo namieszać w tej +L
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 23 wrz 2021, o 11:22 ]
pwpl97 pisze: 23 wrz 2021, o 11:14 Kaczmarek to jedynie moze Butrynowi buty czyscic.
Myślę, że wziął sobie Karola buty do Tokio i na Mistrzostwa Europy i w wolnych chwilach czyścił :)

Streeter
:] :] :]

Ten Laskowski to ciekawy. Dosyc wysoko lapie, ma ochote grac-w obronie pady pod bandami. Widac jeszcze mocno nieograny ale rzeczywiscie moze cos ciekawego pokazac.
Lukasik nie wiadomo ile pogra, zanim sie kontuzjuje. Bo w dobrym zdrowiu to solidne wzmocnienie, na tym poziomie.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, o 21:20 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: KrzysztofRatajski »

Sport ma to do siebie ze nie da sie przewidzieć koncowego rezultatu więc wszystko sie może zdarzyć. Zaksa jako jedyna z czołówki jest oslabiona wiec po prostu nie widze tego.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Środkowy w Radomiu już jest, Clevenot oficjalnie w JW i Sander oficjalnie na piasku. :D

1. Resovia - Królowie polowania. Może dlatego, że skład na ten sezon zaczęli kompletować ponad rok temu. :D Wzmocnieni na prawie każdej pozycji i nie martwię się o zgranie. Kilka pierwszych kolejek może nie pokazać pełnego potencjału tej drużyny, ale z wyjątkiem AZSu nie mają na początku sezonu godnych przeciwników. Razem z Jastrzębiem na papierze górują nad resztą i rozum mówi JW, ale serce mówi Resovia. W dodatku wracają porządne Pasy na koszulkach nie jakieś wycieniowane kreski, więc może i "klątwa Resovii" się skończy.
2. JW - Wiele nie trzeba pisać. Jak dla mnie najlepsza drużyna na papierze. Bardzo mocny środek, przyjęcie i do tego Toniutti. Wg mnie na ataku więcej będzie grał Hadrava. Po tym sezonie Kuba Popiwczak może wejść do pierwszego składu kadry. Jeśli wszyscy wypalą to pewnie będą mistrzem Polski.
3. ZAKSA - Mogą zdobyć mistrzostwo, ale mogą też nie wejść do półfinału. Bardzo dużo niewiadomych - Janusz, jak poradzą sobie skrzydłowi pod Januszem i libero Shoji. Skrzydła mistrza Europy utrzymane (przede wszystkim Kamil Semeniuk), ale bez swojego "wodza". Transfer Toniuttiego to największy transfer w tym sezonie w naszej lidze i przy okazji największe osłabienie Zaksy. Zamiana Kochanowskiego na Hubera i Zatorskiego na Shojiego to chyba najlepsze zastępstwa jakie dało się zrobić, ale jak bardzo osłabi Zaksę zamiana Toniuttiego na Janusza dopiero zobaczymy. Spora część forum do osłabień dodaje również odejście Grbica i zastąpienie go Cretu. Ja tak nie uważam.
4. Projekt - Brązowi medaliści zeszłego sezonu. Wzmocnili się na ataku, reszta składu ta sama. Może być medal, ale nie złoty.
5. Skra - Według wielu będą mieli problem z wejściem do playoff. :D Ja takim pesymistą nie jestem. Z wyjątkiem libero mają lepszy skład od Warszawy, ale TEN libero robi różnicę. :D Ciekaw jestem jak w Bełchatowie odnajdzie się Kovac.
6. Zawiercie - Bardzo wzmocniona drużyna i gdyby rok temu mieli taki skład to przed sezonem spokojnie postawiłbym, że zrobią medal. Na wszystkich pozycjach z wyjątkiem przyjęcia nie ma pewniaków do szóstki. 8 drużyna poprzedniego sezonu ściągnęła Kovacevica - zawodnika, którego chciałaby mieć u siebie każda drużyna na świecie. To pokazuje jaki skok jakościowy wykonała w tym sezonie transferowym Plusliga. Uros pewnie będzie gwiazdą ligi i liderem Zawiercian, ale to może nie wystarczyć nawet na 5 miejsce. Conte niepewny, wydaje mi się, że zawiedzie. Na ataku równa sobie dwójka. W sparingach więcej grał Konarski, więc to pewnie on będzie częściej grał w szóstce. Wg mnie Malinowski w formie > Konarski w formie, ale też Malinowski bez formy < Konarski bez formy. Super, że do tej czwórki, może piątki bogatych drużyn dołącza kolejna.
7. AZS - Najlepszy zawodnik ostatniego sezonu zasadniczego, Defalco po super sezonie reprezentacyjnym, MVP ligi francuskiej i nadzieja Irańskiej siatkówki. To 4 z 9 transferów AZSu. O Butryna się nie martwię. Dwa świetne sezonu z rzędu i nie ma przesłanek, żeby nie było trzeciego. Dzisiaj przeciwko Resovii w sparingu zrobił 85% w ataku. :D Jeśli chodzi o przyjęcie to coś czuję, że Andringa sobie pogra. Para Salehi-Defalco wygląda fajnie na papierze, ale na boisku może już nie być tak kolorowo. Defalco super sezon reprezentacyjny, ale gdy oglądałem kilka meczów Valentii w poprzednim sezonie to w każdym Amerykanin grał najwyżej przeciętnie, więc albo mu przynoszę pecha albo miał słaby sezon. Jeśli mu przynoszę pecha to od razu przepraszam fanów AZSu, ale oglądam większość meczów w sezonie. :D
8. Ślepsk - Tu wchodzimy do sekcji ligowych średniaków i Suwałki wg mnie są najmocniejszym. Świetny Bartek Bołądź iii tyle. :D Na przyjęciu może odbuduje się Łukasik i Halaba, ale jest też solidny Klinkenberg. Środek ten sam co zawsze. :D Od wejścia do Plusligi Suwałki wymieniły chyba tylko jednego środkowego. Pewnie grać będą Takvam i Smoliński a na zagrywkę zamiast drwala Szwaradzkiego będzię wchodził inny drwal z trochę krótszą brodą Sapiński. Będą się bić o playoff.
9. Trefl - wzmocniona Kampą szósta drużyna poprzedniego sezonu. Jeśli szósta to dlaczego stawiam ich na miejscu 9? Bo wydaje mi się, że Lipiński podobnego sezonu nie powtórzy i reszta ligi się wzmocniła.
10. Stal Nysa - Niedoceniani, a szóstkę mają bardzo mocną. Ben Tara/Komenda/Kwasowski/Penchev/Stahl/Zajder?/Ruciak. To jest spokojnie skład na walkę o playoffy a nie o utrzymanie. Liczę na Kwasowskiego.
11. Lublin - Nie wiem nawet pod jaką nazwą przystąpi do ligi beniaminek, bo przewijały się co najmniej trzy, ale skład zbudowali solidny. Spokojnie powinni się utrzymać. Filipiak w klubie, gdzie nie ma presji powinien się odbudować po ciężkim sezonie w którym zaliczył chyba dwie kontuzję. Środek taki se. Przyjęcie fajne.
12. Cuprum - liczę na nowego samuraja w lidze. Ostatni był na tyle dobry, że niektórzy zaczęli mówić o jego transferze do Zenitu Kazań. :] Tak jak w Lublinie środek taki sobie, przyjęcie fajne. Szkoda, że Jimenez zwiał, mówi się o młodym Irańczyku z jeśli nie mylę ligi koreańskiej. Saadat rocznik 02. Mogą powalczyć o playoffy lub o utrzymanie z naciskiem niestety na to drugie. Pieniądze w tym regionie były, ale niestety nie było i nie ma zainteresowania siatkówką.
13. GKS - tak jak w Cuprum liczę na nowego sypacza. Zaciąg z Resovii raczej wzmocni drużynę. Hain pewniak do szóstki, oby bez kontuzji, Mariański także. Domagała poprzedniego sezonu nie może zaliczyć do udanych, ale pod koniec się rozkręcił i GKS to nie Resovia. Jak zdejmie "pasiaka" to podobno +5% w ataku na przestrzeni sezonu. :D Ciekawostka 7 z 14 zawodników GKSu grało w Resovii. Jarosz, Hain, Mariański, Domagała i Rousseaux w pierwszej drużynie a Kania i Drzazga w juniorach.
14. Czarni - więcej o Czarnych napisałem w poświęconym ich dziale. Dzisiaj Berger wykręcił 70% w ataku przy chyba ponad 30 piłkach więc napawa to optymizmem, ale nadal nie widzę tego. Jeśli 12 drużyna poprzedniego sezonu "wzmacnia się" zawodnikami ze spadkowicza i 13 drużyny poprzedniego sezonu to chyba coś jest nie tak.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

pwpl97 pisze: 23 wrz 2021, o 11:14 Kaczmarek to jedynie moze Butrynowi buty czyscic.
Myślę, że wziął sobie Karola buty do Tokio i na Mistrzostwa Europy i w wolnych chwilach czyścił :)

Streeter
[/quote]
Mowie tutaj o ligowym parkiecie, kolejny sezon Butryn jest jest sporo przed Kaczmarkiem.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

Resofan pisze: 23 wrz 2021, o 12:20
pwpl97 pisze: 23 wrz 2021, o 11:14 Kaczmarek to jedynie moze Butrynowi buty czyscic.
Każdy oczywiście ma prawo do swojej opinii i oceny poziomu zawodnika, ale są pewne granice wypisywania kocopółów. Myślę, że powinieneś zająć się oglądaniem innej dyscypliny sportu, bo bezsensem jest patrzeć na coś, czego zupełnie się nie rozumie.....
Wystarczy spojrzeć na ranking ostatnich 2 sezonów gdzie byl Butryn a gdzie Kaczmarek, i to powinno dac Ci odpowiedz dlaczego tak napisałem.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Tak, a trenerzy na złość Butrynowi powołują jakiegoś Kaczmarka na kadrę, mając takie złoto w lidze :D proszę Was, nie rozpędzamy ponownie tego tematu, bo już wszystko zostało powiedziane po sto razy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Streeter pisze: 25 wrz 2021, o 08:28 Tak, a trenerzy na złość Butrynowi powołują jakiegoś Kaczmarka na kadrę, mając takie złoto w lidze :D proszę Was, nie rozpędzamy ponownie tego tematu, bo już wszystko zostało powiedziane po sto razy.
Streeter
Czyli 101x mamy napisać, że Kaczmarek jest lepszy mimo że nie do końca tak było? To, że jeden był dobrze działającym elementem w świetnie spisującej się drużynie a drugi był koniem pociągowym kręcącym kosmiczne cyfry w średniej drużynie nie znaczy, że ten pierwszy jest lepszy. Ten drugi zasługuje chociaż na danie kilku szans, aby się o tym przekonać. Czego zrobić nie mogliśmy niestety, ku aprobacie a nawet zadowoleniu wielu. No ok, skoro mamy takie bogactwo...

To już VH zapytaj dlaczego powołał kogo powołał, a potem prowadził dziwne selekcje i dziwnie wybierał skład. To, że pół forum pisało: a co za różnica? nie znaczy, że faktycznie nie robi to różnicy. A potem nie było budowania reszty zawodników, bo i tak gra Kubiak, więc co za różnica? Poziom Butryna (jak ktoś gra od 2 lat tak samo dobrze, to można pisać o poziomie a nie wyskoku formy) predysponuje go do dania mu szansy na kadrze. Nasza wielka nadzieja na ataku, po przygodzie w Rosji i krótkiej historii w Perugii, kompromitowała się w ataku przeciwko rezerwom Holandii z tego co pamiętam. Chciało się wyrzucić telewizor/laptop/telefon przez okno podziwiając te wyczyny. Dostając w dodatku szansę i zaufanie w sezonie reprezentacyjnym 2019 w dość dobrych i komfortowych warunkach do wykazania się dla atakującego.

Nigdy się nie dowiesz, jak zagra bardzo dobry zawodnik wśród świetnych zawodników gdy nie dostanie szansy pokazania tego. Ale ok, za stary i za niski jest, niech gra Muzaj. Z nim po złoto.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”