Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kibic_siatki »

Kij ma 2 końce. To, że zawodnik ze słabego klubu (a nawet średniego) jest koniem pociągowym swojej drużyny, nie oznacza, że gdy wskoczy do czołówki ligowej, będzie to tak samo wyglądało, tym bardziej w reprezentacji. Dla przykładu podam 2 zawodników: Kaczmarek i Bieniek w Zaksie. Pierwszy najpierw błysnął w Lubinie, gdzie dostawał masę piłek do ataku i miał dobrą skuteczność. W przypadku Bieńka było podobnie: gwiazda zespołu z Kielc, którego klub nie chciał puścić do mocnego klubu. Obaj trafili do Zaksy, gdzie w pierwszym sezonie nie błyszczeli.
W przypadku Butryna wygląda to podobnie: ze słabszego klubu trafił do Resovii, gdzie błyszczał w sezonie zasadniczym, ale w w play-offach został dość radykalnie zatrzymany przez Skrę i znowu spadł w niższe rejony ligi. Liczenie na to, że w reprezentacji będzie grał na poziomie Kurka jest naiwne.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

kibic_siatki pisze: 25 wrz 2021, o 09:34 Kij ma 2 końce. To, że zawodnik ze słabego klubu (a nawet średniego) jest koniem pociągowym swojej drużyny, nie oznacza, że gdy wskoczy do czołówki ligowej, będzie to tak samo wyglądało, tym bardziej w reprezentacji. Dla przykładu podam 2 zawodników: Kaczmarek i Bieniek w Zaksie. Pierwszy najpierw błysnął w Lubinie, gdzie dostawał masę piłek do ataku i miał dobrą skuteczność. W przypadku Bieńka było podobnie: gwiazda zespołu z Kielc, którego klub nie chciał puścić do mocnego klubu. Obaj trafili do Zaksy, gdzie w pierwszym sezonie nie błyszczeli.
W przypadku Butryna wygląda to podobnie: ze słabszego klubu trafił do Resovii, gdzie błyszczał w sezonie zasadniczym, ale w w play-offach został dość radykalnie zatrzymany przez Skrę i znowu spadł w niższe rejony ligi. Liczenie na to, że w reprezentacji będzie grał na poziomie Kurka jest naiwne.
Te całe PO to były zaledwie dwa mecze...
Jak można oceniać zawodnika tylko po dwóch meczach w których kto wie czy nie grałz kontuzją lub czy nie dolegały jakieś inne problemy. Ogólnie zniósł presję, która podobno w Resovii jest największa. Wielu sobie z tym nie radziło.
Co do jego ewentualnej grze reprezentacji to cóż. Nie możemy się wypowiadać, że da albo nie da rady. Nie wiemy tego bo nie miał okazji zagrać. A przy takim ubóstwie na tej pozycji i na podstawie jego gry w PL zdecydowanie zasługuje na szansę by się sprawdzić.
No i poza tym Butryn to dalej młody zawodnik. Jest w wieku Muzaja lub może z rok starszy.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Po prostu gości koło trzydziestki, bez doświadczenia międzynarodowego raczej się nie powołuje do kadry, mając młodszych/bardziej doświadczonych na poziomie Butryna. I nie na biednego Karolka się Heynen uparł, tylko było tak od zawsze. Wcześniej dobre sezony w lidze grywali Siezieniewski, Pawliński, Waliński, nikt ich do kadry nie brał. Owszem, Gierczyński tak trafił do kadry, ale to tylko dlatego, że mieliśmy wówczas takie bogactwo na przyjęciu, że dzisiejszy Ferens czy Buchowski bez problemu znaleźliby się w kadrze. Jak macie ochotę 40-raz się przepychać czy Muzaj lepszy czy Kaczmarek czy jednak Butryn to proszę bardzo, ale ja się z tego wymiksowuję :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 25 wrz 2021, o 11:13 Po prostu gości koło trzydziestki, bez doświadczenia międzynarodowego raczej się nie powołuje do kadry, mając młodszych/bardziej doświadczonych na poziomie Butryna. I nie na biednego Karolka się Heynen uparł, tylko było tak od zawsze. Wcześniej dobre sezony w lidze grywali Siezieniewski, Pawliński, Waliński, nikt ich do kadry nie brał. Owszem, Gierczyński tak trafił do kadry, ale to tylko dlatego, że mieliśmy wówczas takie bogactwo na przyjęciu, że dzisiejszy Ferens czy Buchowski bez problemu znaleźliby się w kadrze. Jak macie ochotę 40-raz się przepychać czy Muzaj lepszy czy Kaczmarek czy jednak Butryn to proszę bardzo, ale ja się z tego wymiksowuję :)

Streeter
Kim jest ten młodszy na poziomie Butryna? Bo Kaczmarek i Muzaj są zaledwie rok młodsi od Bytryna, więc raczej o nich ci chodzić nie może...
Obaj są w wieku Butryna i obaj się nie sprawdzili w kadrze. Ktoś po Kurku musi przejąć pałeczkę, więc trzeba szukać. Butryn jest względnie młody i te 4 sezony na najwyższym poziomie czyli tak do następnych IO by zagrał. Kurek raczej nie da rady utrzymać formę do IO. Kto nam wtedy pozostanie? Muzaj, które nie sprawdził się w grze na najwyższym poziomie czy Kaczmarek, który dobrze funkcjonuje w takiej poukładanej drużynie jak Zaksa gdzie nie jest pierwszą opcją w ataku? Drzyzga gra inaczej niż Toniutti, więc nie dziwne, że Kaczmarek, Śliwka czy Semeniuk będą gorzej wyglądać.
Wyraźnie młodszy jest Rychlicki, ale ten chyba dalej w kadrze Luksemburga. Waliński chyba grałw kadrze poza tym ten sezon Butryna był lepszy niż te dobre sezony Walińskiego a co dopiero Pawlińskiego.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Matson »

Ludzie, jest wątek o polskiej reprezentacji to gadajcie sobie o tym kto do kadry w tamtym wątku. To jest wątek o prognozach układu tabeli, a już druga strona jest nie w temacie. Wchodząc w te stronę mam ochotę poczytać opinie ludzi na temat różnych zespołów i różnorodnej argumentacji, a nie kolejnych przepychanek na temat wyższości jednego zawodnika nad drugim bez zadnej wartości merytorycznej.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Streeter pisze: 25 wrz 2021, o 11:13 Wcześniej dobre sezony w lidze grywali Siezieniewski, Pawliński, Waliński, nikt ich do kadry nie brał.
Daj spokój, pierwsze nazwisko świadczy o tym, ze chyba nie wiesz co piszesz. ;) Ani Pawliński ani Waliński nie grali tak jak Butryn z wyrównaniem rekordu Grozera na zagrywce. :D W dyskusje o tym, czy byłby Butryn zabwcą kady czy nie, wciagnąc sie nie dam, ale on na to powołanie kosztem Konarskiego zwyczajnie zasłuzył. A przykład ostatniego meczu Bednorza dobitnie świadczy o tym, jak pewne sprawy mogą skutecznie podciąc skrzydła...
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Jak już wspomniałem, nie dam się w ten temat wciągnąć, a tym bardziej nie tu. Załóżcie sobie temat "Butryn najlepszy atakujący na świecie" i tam piszcie swoje żale. A ja żeby było na temat, przygotuję moją przedsezonową tabelę, zacznę od Mistrza i spadkowicza:

Mistrz: Indykpol AZS Olsztyn

Z najlepszym atakującym świata nie może być inaczej. Czaicie że gość w sparingu z przypadkowo zebranymi Resoviakami wykręcił 11/13 w ataku? Nie to co ta lebioda Kaczmarek, jakieś ogórki z Civitanovy i Kazania ogrywał. Butryn zdobył 36 punktów przeciw Espadonowi Szczecin naszpikowanymi gwiazdami (Wika, Ruciak, Sladecek), wielkie mi halo ograć schyłkowego Simona czy Juantorenę. Sam bym ograł. Co prawda w jedynych meczach o coś w życiu w Rzeszowie zagrał źle, ale to był wypadek przy pracy, tym razem da radę.

Spadek: Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle

Nie da się grać bez atakującego, którego zresztą nawet nie będzie w składzie, bo będzie biegł za autobusem Indykpolu i nosił buty najlepszego atakującego świata.

No, a teraz już na poważnie:

1. Resovia

Jak zepsują ten skład, to należy rozwiązać tą drużynę. Takim składem finał to minimum.

2. Jastrzębski

Jeżeli ktoś ma odebrać złoto Resovii, to jedynie Jastrzębie. Zatrzymany trzon drużyny, wzmocniony atak, rozegranie, również finał wydaje się być opcją minimum.

3. Warszawa

Może zaskakujący pomysł, ale skoro Królem z domieszką Superlaka wystarczył na brąz, to tym bardziej Petković. Anastasi wykręci z tego coś fajnego.

4. Zawiercie

Trochę życzeniowo, ale chciałbym, aby ten skład zaskoczył. Jeżeli zaskoczy, to czwórka wydaje się w zasięgu.

5. Kędzierzyn

Sporo osłabiona drużyna, wydaje mi się, że nie będzie tak latać jak poprzednio, tym bardziej w pierwszym sezonie wspólnej gry.

6. Olsztyn

Najlepsza ekipa od lat, ale cała liga sporo wzmocniona. Przy odrobinie szczęścia (zajęcia miejsca w top4 po fazie zasadniczej) mogą wejść nawet do czwórki, a jeżeli trafią jakąś Resovię czy Jastrzębie to będzie gorzej.

7. Bełchatów

Ciężko oszacować miejsce Skry. Może być medal, może być 7 miejsce, może być gorzej. Nie wydaje mi się, żeby miało to zaskoczyć.

8. Gdańsk

Na więcej raczej nie wystarczy, ale co da to Winiar wyciśnie. Sporo zależy od tego, w której kolejce połamie się Mika.

9. Suwałki

Solidnie, ale nie sądzę by wystarczyło na ósemkę. Również sporo niewiadomych odnośnie formy/zdrowia (Halaba/Łukasik).

10. Nysa

Nieco wzmocniona ekipa, myślę że na 10 miejsce wystarczy.

11. Lublin

Beniaminek wbudowany po okienku transferowym na spokojne utrzymanie moim zdaniem może liczyć. Bardzo jestem ciekaw jak to Daszkiewicz ułoży, moim zdaniem jeden z lepszych trenerów polskich, choć niedoceniany.

12. Lubin

Tu wciąż nie wiemy kto na ataku, ale mimo wszystko na więcej chyba nie wystarczy. Głównym znakiem zapytania jest fakt, czy Japończyk zaklimatyzuje się w Polsce. Jeśli tak, to myślę że na utrzymanie wystarczy, jeżeli znajdą "produkt Jimenezopodobny".

13. Radom

Dramatycznie zbudowana ekipa jak dla mnie. Bednaruk po raz kolejny wepchał się w jakieś szambo, zamiast klubu, ale może tym razem chociaż nie spadnie, bo Katowice nie przekonują mnie jeszcze bardziej.

14. Katowice

Jedynie środek mi się podoba, reszta niekoniecznie. Wydaje mi się, że amerykański wynalazek to będzie niewypał, po Rousseaux i Quirodze też się cudów nie spodziewam. Jarosz swoje skończy, ale nie oszukujmy się, na wiele to nie wystarczy. Personalnie przekonuje mnie to najmniej, choć trzeba oddać Katowicom, że do tej pory robiły raczej wynik ponad skład personalny, więc utrzymanie wcale mnie nie zaskoczy. Cieszę się, że nie mamy takiej czerwonej latarni jak Będzin, co przed sezonem było wiadomo, że zlecą.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Heimlock »

Moje prognozy:

1. JW - mają kompletny skład z uznanymi markami na każdej pozycji, a w razie problemów równorzędnych zmienników. Nie widzę wielu słabych punktów.

2. Zaksa - wymienili dwa trybiki. W oba wierzę, że godnie zastąpią poprzedników. Gra Janusza w zeszłym sezonie mi się podobała, na pewno bardziej niż Drzyzgi. Huber jeszcze nie grał pełnego sezonu klubowego w pierwszej szóstce, ciekaw jestem jak pogra na dystansie. Cały czas poprawia zagrywkę i ogólnie rozwija się.

3. Resovia - skład wygląda ciekawie i ma duży potencjał. Dla mnie Muzaj to znak zapytania, ale z drugiej strony gra powinna być urozmaicona przy takich wykonawcach. Powinna, ale dużo zależy od Drzyzgi.

4. Zawiercie - skrzydła i rozegranie mocne. Libero i środkowi trochę odstają od czołówki. Jeszcze z plusów to dobrzy zmiennicy.

5. Olsztyn - podobne atuty do Zawiercia ale brak takiej ławki.

6. Skra - wyszło mi trochę nisko ale równie dobrze mogą wpaść na znacznie wyższą pozycje. Przede wszystkim wielu doświadczonych zawodników ale takich, którzy potrzebują swojego renesansu: Atan, Kooy, Łomacz, Ebadipour.

7. Warszawa - Wzmocnili atak w stosunku do zeszłego sezonu. Ale inni bardziej się wzmocnili.

8. Suwałki - ciekawa ekipa ale może brakować im przyjęcia do dobrej gry, przynajmniej wykluczam parę Łukasik z Halabą na dobrze serwujące ekipy. Bołądź, Tuaniga i środkowi to mocny trzon. Halaba i Łukasik to dobre transfery ale obaj potrzebują do pary uniwersalnych przyjmujących. Łukasik z mocnym przyjęciem, Halaba po prostu równorzędnego np. Szymura/Orczyk.

9. Gdańsk - chyba poziom z zeszłego sezonu zachowają. Natomiast konkurencja mocniejsza.

Ogólne uwagi:
- JW i Zaksa będą walczyć i mistrza.
- Nie upieram się na miejsca 3-6, ponieważ według mnie każdy z moich typów może zamienić się miejscami.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

To i ja dorzucę swoje 3 grosze:

14-10 Radom, Katowice, Lublin, Lubin, Nysa - mniej więcej w takiej kolejności.

Nie przekonuje mnie skład Radomia i uważam, że Gieksa ma na papierze małą przewagę nad Czarnymi pod względem rozgrywającego, libero, środka, jak również atakującego i organizacji gry. Czyli w sumie - prawie pod pod każdym względem. :D Te dwie ekipy stawiam jako głównych kandydatów do spadku, ale trzeba docenić, że nadal są to dość solidne drużyny.

Lublin, Lubin i Nysę stawiam na dość podobnym poziomie. OK - LUK ma Filipiaka, Wattena, Pająka czy Nowakowskiego, czyli baza do gry jest ale Włodarczyk to dla mnie niewiadoma, bo ostatnio trochę rozczarował, gdy grał w Polsce. No i przede wszystkim kwestia drugiego przyjmującego - Katić szału nie robi, zwłaszcza w ataku.

Z kolei właśnie linię przyjęcia w Lubinie doceniam najmocniej, bo już w sparingach Waliński z Ferensem grali swoją solidną siatkówkę, jest solidny Maruszczyk, a po MŚ wróci Gierżot. Sekita ciekawy gracz, choć w bloku niestety dziura. Środek bez szału, lecz solidnie. Szymura na libero ma pole do progresu. Podobnie jak Kapica i po cichu liczę, że zastępca Jimeneza to będzie doświadczony gracz, który w razie problemów pomoże.

Stal Nysa moim zdaniem bardzo rozsądnie zatrzymała kluczowych graczy, czyli Ben Tarę i Komendę. Przyjście Kwasowskiego to ogromny plus. Znak zapytania przy Penczewie, ale tu jest zawsze Bućko, który rok temu grał nieźle. Stahl na środku też pozytywna zmiana za śpiącego królewicza Lemańskiego.

No i tutaj się zaczyna zabawa z drużynami aspirującymi do playoff. Szczerze powiedziawszy nie pamiętam sezonu, gdzie byłoby tyle mocnych ekip.

9. Suwałki - para Tuaniga-Bołądź to gwarancja jakości, solidni środkowi, przyjęcie całkiem wyrównane. Ale... Łukasik i Halaba to gracze równie zdolni ofensywnie, co pechowi. Obawiam się, że to może być problem, choć oczywiście obydwu życzę świetnego grania. Łukasik już pokazał, że wraca do niezłego grania. On i Bołądź to by była trochę taka para skrzydłowych w rosyjskim stylu, a to jednak na naszym podwórku rzadki widok.

8. Olsztyn - dlaczego tak nisko? To chyba właśnie efekt tego napakowania ekip naprawdę ciekawymi graczami. Tu naprawdę wszystko się zgadza, choć mam pewne obawy co do rozegrania. Butryn, Defalco, Salehi i w rezerwie Andringa, ciekawy polski środek i libero. Jak Firlej da radę, powinno być nawet wyżej niż to ósme miejsce.

7. Warszawa - można zadać to samo pytanie. Dlaczego trzecią drużynę, która dodała całkiem ciekawy trybik w postaci Petkovicia, stawiam dopiero na tej pozycji? Po pierwsze - Trinidad. Nie jestem fanem tego sypacza, mimo że się ogarnął w drugiej części sezonu. Po drugie - Grobelny. Może oczywiście powtórzyć tak dobry sezon, ale tak być nie musi. Podobnie w przypadku Petkovicia. Oczywiście Warszawa ma świetny środek, z czym nawet nie ma co dyskutować. Jednak przypominam, że od patrzenia na Vervę w fazie zasadniczej zęby bolały. Dojdą znów puchary, z którymi Anastasi się średnio lubi w stolicy. Może też znów być podium, bo czołówka nie jest aż tak rozchwiana poziomem. Ale jednak stawiam na playoff i niewiele więcej.

6. Zawiercie - niektórzy typują Wartę wyżej, ale pamiętajmy, że po pierwsze jest to mocno przebudowany skład. Po drugie nie ma tam jasnej hierarchii. Po trzecie jestem nadal sceptyczny co do Kolakovicia. Nazwiska super, ale pytanie, czy Czarnogórzec to poukłada, bo łatwo o to wcale nie będzie, by każdy był zadowolony. Tutaj - jak wyżej, czyli top 4 też jak najbardziej możliwe.

5. Bełchatów - ekhem... mogłoby być i nawet niżej, ale niech będzie. Powiedzmy, że Atanasijević ze środkowymi swoje zrobią. Jednak linia przyjęcia Kooy, Piechocki, Ebadipour to może być dla tych środkowych problem. Ławka szału nie robi, a tu też będą puchary. Nie widzę Skry na podium w tym sezonie. Nie przy tak mocnej konkurencji.

4. Gdańsk - tutaj trochę typ na przekór papierowi. Bo niby te ekipy, które dałem na miejscach 8-5 mają papierowo lepsze lub porównywalne składy. Ale... Zgranie to coś, co widzieliśmy np, w przypadku Zaksy i Gieksy w ostatnich latach. Na początku sezonu można się fajnie rozpędzić właśnie na wypracowanych schematach. Pamiętajmy, że ekipa Winiarskiego razem przetrenowała okres przygotowań. Praktycznie żadnych zmian, a Kampa to godny następca Janusza. Reichert się otrzaskał, a wraca Mika i może tym razem już będzie bez przygód. Do tego Lipa i wiecznie fruwający Wlazły. Liczę też, że szansę dostanie młody Urbanowicz. Typ może optymistyczny, ale Winiar z ciut gorszymi na papierze składami dochodził do wysokich lokat. Walka, gra blok-obrona i entuzjazm - to rys jego ekip gdańskich i według mnie się nie zmieni.

3. Rzeszów - początkowy zachwyt nad mocarnymi transferami się ulotnił, a ja jestem jednak przekonany, że w rzeszowskim powietrzu jest coś, co graczom nie służy. :D Wielki znak zapytania przy Muzaju. Dla mnie to nie jest gość na wielkie granie. Kropka. Do tego chimeryczny Cebulj, który po dniu konia potrafi grać kiepsko. Jasne, że jest Zatorski z Kochanowskim i Deroo, ale wszyscy znamy uroki gry Fabiana. Wspomniani Klemen z Muzajem sprawiają, że nie jestem w stanie umieścić Resovii w pierwszej dwójce.

2. Jastrzębie - broniący tytułu mistrz wygrał ów tytuł playoffami i moim zdaniem playoffami może je przegrać. Ławka jest nadal mocna, ale... tak jak w przypadku Muzaja w RR, mam wątpliwości co do Boyera. Gra w kratkę i mam jego obraz w głowie jako gracza, który z sytuacyjnych szybkich piłek jest brutalnie czapowany. Zobaczymy też, jak spisze się Clevenot, bo zagrać wielki turniej to jedno, a utrzymywać świetny poziom na dystansie sezon - to już co innego. Pokazuje to Cebulj, który jest chimeryczny w lidze, choć w kadrze często gra kosmos. Francuz raczej wygląda na stabilniejszego, a Boyer w razie kłopotów ma Hadravę jako zmiennika, ale mimo wszystko mam wątpliwości.

1. Kędzierzyn - tutaj znów idę pod prąd. Janusz, Huber, Shoji to gorsi zawodnicy od tych, których zastępują? Najprawdopodobniej. Jednak nadal jest baza w postaci skrzydeł i to skrzydeł w skali plusligowej topowych i pewnych. Moim zdaniem Cretu nie będzie się starał cudować, ale po prostu wpisze nowych graczy w typowo kędzierzyńskie granie. Cierpliwe i nieznośnie irytujące dla rywala. Uważam, że Janusz wcale nie zgłupieje wśród takich kolegów wokół, zwłaszcza, że w Gdańsku to właśnie on wykreował Filipiaka, Halabę czy Lipińskiego. Toniutti to geniusz, ale Polak ma też niezwykle szybkie piłki i dużo gra środkiem (współpraca z Huberem może być niesamowicie widowiskowa). Shoji powinien dać energię i sporo okazji do kontr, a Huber sporo zadziorności.

Wniosek ostateczny? Typy trudne, bo czołówka jest wyjątkowo szeroka w tym roku. Zaksa trochę życzeniowo, ale uwielbiam ich styl, a nic nie zapowiada, by miał się zmienić. Po cichu trzymam kciuki za Olsztyn, Zawiercie, Lubin i Suwałki.

Wybory może nieoczywiste, ale to w końcu tylko zabawa. Wiadomo, że każdy ma swoje sympatie, nawet jeśli nikomu nie kibicuje. Ja uwielbiam siatkówkę techniczną i nie lubię tępej siły. A plusligowe granie jednak przez ostatnie lata do tego się sprowadzało. Jastrzębie zresztą też pod wieloma względami stara się do tego dążyć. Może więc nie doceniłem Zawiercia? Albo Olsztyna? Czas pokaże, najwyżej za kilka miesięcy się pośmiejemy wspólnie. ;)
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Diomedea »

No chyba, zeby w Czarnych przebil sie Nowak na jedynke. Bedzie dziura w bloku, ale cos za cos.
A Bednaruk lubi niskich sypaczy. ;)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, o 18:56 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Aranger »

1. Jastrzębski Węgiel - najlepszy, najbardziej ograny i najwszechstronniejszy skład, dla mnie wyraźny faworyt, liczę na fajerwerki ze strony Fornala.

2. Zaksa Kędzierzyn Koźle - ciągle bardzo jakościowe zestawienie, zmiany w składzie, które poczynili pozwalają im dalej funkcjonować w tych samych systemach, resztę ligi koniec końców porobią tą swoją sztuką siatkarską.

3-4. Projekt Warszawa i Asseco Resovia - ciężko mi ustawić jeden zespół nad drugim, też zależy, jak im się będzie drabinka układać. Warszawa poprzedni sezon skończyła z medalem, grając bardzo wyrównane półfinały z późniejszym mistrzem mimo że będący ich liderem przez 80% sezonu Kwolek przespał większość meczów w PO, a tu im Petkovic doszedł. Resovia ma fajny skład, no co tu więcej dodać.

5. AZS Olsztyn - zaostrzam sobie zęby na oglądanie tej ekipy w akcji, tam moim zdaniem wszystkie klocki do siebie świetnie pasują i to będzie wystarczające na ogranie klubów z większymi nazwiskami ale skonstruowanych z mniejszym pomyślunkiem.

6. Warta Zawiercie - wielkie nazwiska na przyjęciu, które w sezonie reprezentacyjnym miały momenty, ale jednak obaj wyglądają na siatkarzy po swoim peaku i falują, a na dodatek obaj przyjmują przeciętnie, gdzie do tej samej linii dodano im jednego z najgorszych w odbiorze zagrywki libero w lidze. Chyba że Kolakovic tę parę do tego ich peaku przywróci, to mogą być wyżej, ale na dzisiaj więcej niż tego 6 miejsca im nie prognozuję.

7. Trefl Gdańsk - jak zwykle solidność, tylko ciekawe co pogra Lipiński, bo tamten sezon kosmicznie zaczął, a później już tak różowo nie było. Znowu się łudzę, że może Mika jeszcze pogra chociaż solidnie skoro mu to kolano naprawili i zaliczył chyba pełen okres przygotowawczy, jak patrzyłem w jakieś jego statystyki z preseasonu, to przyzwoicie to wyglądało.

8. Skra Bełchatów - mają absolutnie wszystko do spektakularnej (jak na warunki tego klubu) katastrofy wynikowej i na dzisiaj tak to widzę. Kooy z Piechockim w jednej linii przyjęcia (z rozgrywającym który najlepiej gra środkiem), Ebadipur kompromitujący się na kadrze, Atanasijevic po słabych ME...
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Az sie zdziwilam ogladajac Skre na Gigantach. Wrazenie wzglednia pozytywne. Kooy wychodzil przed Piechockiego. I nwet przyzwoicie odbieral bodajze z Ferenbahce.
Moze tam ich troche Kovac otrzasnie? Znaczy przyjmujacych, bo Piechocki gral swoje, niestety.
A i ten zawodnik na M...., co to od paru lat nie wchodzil, az zapomnialam jego nazwisko ;) . Po wejsciu wydawal sie zszokowany, nie wiedzial co robic w tym pomaranczowym polu. Potem musialy zadzialac jakies stare odruch i nawet cos wyjal w obronie.
Ale rzeczywiscie, najwyzej 4-5, badz duzo nizej. Jednak Turcy w serwisie nie wyeksploatowali mozliwosci.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, o 19:59 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

1. Kędzierzyn
2. Zawiercie
3. Jastrzębie
4. Rzeszów
5. Olsztyn
6. Warszawa
7. Gdańsk
8. Bełchatów
9. Suwałki
10. Nysa
11. Katowice
12. Radom
13. Lublin
14. Lubin
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: bryt.bryt »

Jako kibica Warszawy cieszą mnie całkiem pozytywne prognozy. Tak z ciekawości - czy jakiś inny zespół ma w składzie dwóch reprezentacyjnych rozgrywających?
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: miro1905 »

bryt.bryt pisze: 27 wrz 2021, o 20:30 Jako kibica Warszawy cieszą mnie całkiem pozytywne prognozy. Tak z ciekawości - czy jakiś inny zespół ma w składzie dwóch reprezentacyjnych rozgrywających?
Jastrzębie i można powiedzieć, że Resovia. :] Wujek w innej roli, ale w reprezentacji jest.
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: bryt.bryt »

miro1905 pisze: 27 wrz 2021, o 20:59
bryt.bryt pisze: 27 wrz 2021, o 20:30 Jako kibica Warszawy cieszą mnie całkiem pozytywne prognozy. Tak z ciekawości - czy jakiś inny zespół ma w składzie dwóch reprezentacyjnych rozgrywających?
Jastrzębie i można powiedzieć, że Resovia. :] Wujek w innej roli, ale w reprezentacji jest.
Faktycznie, Tervaportti mi umknął.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No i Zawiercie. Tavares-Cavanna
Na IO Cavanna nie zagrał, ale de facto jest reprezentacyjnym rozgrywającym.
Paragon
Posty: 283
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Paragon »

Finalnie patrząc po składach:
1. Jastrzębie
2. Rzeszów
3. Kędzierzyn
4. Zawiercie
5. Bełchatów
6. Warszawa
7. Olsztyn
8. Gdańsk
9. Suwałki
10. Lublin
11. Radom
12. Nysa
13. Katowice
14. Lubin
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 27 wrz 2021, o 21:47 No i Zawiercie. Tavares-Cavanna
Na IO Cavanna nie zagrał, ale de facto jest reprezentacyjnym rozgrywającym.
Czyli w zasadzie wszystkie kluby, które mają podwójnie obcokrajowca na rozegraniu :D można jeszcze dorzucić Bełchatów, bo okaz Mitić na szerokie zgrupowania Serbii też jeździ :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze: 27 wrz 2021, o 21:47 No i Zawiercie. Tavares-Cavanna
Na IO Cavanna nie zagrał, ale de facto jest reprezentacyjnym rozgrywającym.
Był, nie wiem czy na szerokim zgrupowaniu się w ogóle pojawił...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: jaet »

Według mnie faworyt nr 1 to oczywiście JW i liczę na fajną polsko-europejską historię napisaną przez zespół, do którego mi emocjonalnie z kilku powodów najbliżej ;)
Na dwójce widzę Zaksę, bo ten zespół został mądrze po stratach uzupełniony i raczej szybciej niż wolniej złapie w grze swoje standardowe flow. To zresztą już widać w sparingach, a grali przecież bez Semena. Pytanie jak wkomponuje się Janusz i czy utrzyma poziom, to będzie prawdopodobnie kluczowe.
Trójka to najprawdopodobniej istotnie wzmocniona Resovia, dalej Zawiercie lub W-wa, a potem Skra, Olsztyn, Trefl. Tu już kolejność ustalić raczej trudno i zadecyduje forma w najistotniejszym momencie.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

Moja prognozowana tabela na koniec sezonu zasadniczego (play-off wiadomo trochę loteria). Wiadomo, że forma jednego zawodnika może decydować o pozycji, także sporo założeń przyjąłem, zobaczymy czy się sprawdzi (pewnie nie :))

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - mimo odejść zastępstwa na poziomie i przede wszystkim wpisujące się w styl. Myślę że Shoji wypadnie bardzo dobrze i ZAKSA będzie po prostu solidna i bezlitosna dla niżej notowanych zespołów. W zeszłym sezonie wyraźne zwycięstwo w tabeli na koniec, teraz myślę że nie będzie tak łatwo, ale zapas był bardzo wyraźny, a tak jak pisałem zespół dość podobnie skomponowany.

Resovia Rzeszów - w końcu sensowny trener i namiastka stabilności. Sam Deroo klasa, trochę obawiam się o Muzaja, ale to dopiero w play-off, w zasadniczej pewnie będzie trzepał punkty aż miło. Do tego znaczne wzmocnienie środka i libero.

Jastrzębski Węgiel - możliwe, że jestem pesymistą, ale mimo pozornie świetnego zestawienia widzę kilka problemów. Po pierwsze, Gardini to moim zdaniem raczej słaby trener, a tutaj może mieć kilka wyzwań personalnych, bo na kilku pozycjach są wyrównani zawodnicy, co może robić kwasy. Po drugie Francuzi mogą być trochę spompowani i zdemotywowani po sezonie reprezentacyjnym. Ale możliwe że się mylę i zamiotą ligę z uśmiechem na ustach.

PGE Skra Bełchatów - bardzo słabo skomponowany zespół, z podobnej klasy zawodników dałoby się sklecić coś z większym sensem. Nadzieję widzę w powrocie Atana do wysokiej formy, myślę że może być mocno zmotywowany. Dodatkowo kliku zawodników z mocną zagrywką będzie robić różnicę i nadrabiać straty w przyjęciu.

Aluron Warta Zawiercie - fajnie zestawiony team, tak nisko bo myślę że przyjęcie może być ich problemem. Ale jak Malinowski będzie grał jak na początku zeszłego sezonu, Conte jak na IO i Uros na swoim wysokim poziomie to mogą mocno namieszać.

Indykpol AZS Olsztyn - pewnie wielu z nas będzie im kibicować w tym sezonie, bo transfery ciekawe i widać że przemyślane. Najlepszy punktujący poprzedniego sezonu + młodość na przyjęciu, kreatywny rozgrywający i solidne wsparcie z ławki w razie czego. Pewnie będzie się ich miło oglądało.

Projekt Warszawa - ich atutem powinno być zgranie, podstawowy skład z zeszłego sezonu zostaje (pomijając atak) i chyba (prawie) wszyscy już od jakiegoś czasu wspólnie trenują. Petković powinien być wzmocnieniem.. Ciekawe jak Grobelny będzie wyglądał na dłuższym dystansie, bo na ławce na tej pozycji średnio. Mam nadzieję, że nie będzie znowu perypetii organizacyjno/finansowych.

Trefl Gdańsk - jak w Warszawie duża stabilizacja i też prawie wszyscy są w treningu w klubie od jakiegoś czasu. Kampa za Janusza to nie jest jednoznaczne osłabienie ani wzmocnienie. Do tego liczę, że Winiarski obejrzał sobie play-off na spokojnie i zobaczył, że czasem warto dać pograć dłużej Sasakowi, jak Wlazły ma dołek.

Ślepsk Malow Suwałki - tutaj nie mam żadnej zdecydowanej opinii, powinno to wyglądać podobnie do poprzedniego sezonu, najlepszy zawodnik (Bołądź) zostaje, mózg drużyny też. Trudno ocenić czy się osłabili czy wzmocnili na pozostałych pozycjach.

LUK Lublin - wiele zależy od formy Włodarczyka, liczę też na to, że Filipak będzie bliżej formy gdańskiej niż bełchatowskiej.

Stal Nysa – obawiam się, że lider zespołu z zeszłego sezonu - Ben Tara mógł stracić atut debiutanta w lidze i przeciwnicy będą go skuteczniej neutralizować.

Cerrad Enea Czarni Radom - skład taki sobie, ale liczę trochę na efekt Bednaruka. W sensie nie że będzie super, ale będą niespodziewane zwycięstwa z wyżej notowanymi i tym uda się trochę uniknąć spadkowego topora.

Cuprum Lubin - gdyby nie strata Jimeneza stawiałbym ich wyżej, niestety wątpię że znajdą sensowne zastępstwo, a Kapica mimo pokładanych nadziei nie rozwija się zbyt szybko. Ponad Katowicami stawiam ich tylko dlatego, bo sponsor poważniejszy, a klub chyba wypłacalny, więc w razie widma spadku mogą sięgnąć głębiej do kieszeni i awaryjnie kogoś po zakończonych sezonach azjatyckich ściągnąć na końcówkę rundy zasadniczej.

GKS Katowice - zespół praktycznie tworzony od nowa, z niepewnym trenerem, młodym rozgrywającym i średnimi przyjmującymi, to się nie uda.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Orduna »

1. Jastrzębski Węgiel
2. Zaksa Kędzieryn-Koźle
3. Warta Zawiercie
4. Asseco Resovia
5. Projekt Warszawa
6. AZS Olsztyn
7. Skra Bełchatów
8. Ślepsk Suwałki
9. Trefl Gdańsk
10. Luk Lublin
11. Cerrad Czarni Radom
12. Cuprum Lubin
13. Stal Nysa
14. GKS Katowice
Dodatkowo dodam, że jednak Katowice się obronią i wygrają baraż o Plusligę.
Paragon
Posty: 283
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Paragon »

Orduna pisze: 29 wrz 2021, o 15:11 1. Jastrzębski Węgiel
2. Zaksa Kędzieryn-Koźle
3. Warta Zawiercie
4. Asseco Resovia
5. Projekt Warszawa
6. AZS Olsztyn
7. Skra Bełchatów
8. Ślepsk Suwałki
9. Trefl Gdańsk
10. Luk Lublin
11. Cerrad Czarni Radom
12. Cuprum Lubin
13. Stal Nysa
14. GKS Katowice
Dodatkowo dodam, że jednak Katowice się obronią i wygrają baraż o Plusligę.
Czyli jak - dojdzie klub z Ukrainy a zwycięzca 1 ligi nie awansuje, tylko będzie musiał jeszcze wygrać baraż z 14 z Plusligi i tym samym będzie 16 klubów w Pluslidze?
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Zksiak »

Paragon pisze: 29 wrz 2021, o 18:55
Orduna pisze: 29 wrz 2021, o 15:11 1. Jastrzębski Węgiel
2. Zaksa Kędzieryn-Koźle
3. Warta Zawiercie
4. Asseco Resovia
5. Projekt Warszawa
6. AZS Olsztyn
7. Skra Bełchatów
8. Ślepsk Suwałki
9. Trefl Gdańsk
10. Luk Lublin
11. Cerrad Czarni Radom
12. Cuprum Lubin
13. Stal Nysa
14. GKS Katowice
Dodatkowo dodam, że jednak Katowice się obronią i wygrają baraż o Plusligę.
Czyli jak - dojdzie klub z Ukrainy a zwycięzca 1 ligi nie awansuje, tylko będzie musiał jeszcze wygrać baraż z 14 z Plusligi i tym samym będzie 16 klubów w Pluslidze?

1 druzyna z pierwszej ligi awansuje bezposrednio ostatnia druzyna PLS gra baraz z druga druzyna z pierwszej ligi i do tego druzyna z Ukrainy tak to bedzie wygladac
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Czyli można założyć, że 14-tka się utrzyma. W pierwszej liczę na Wrocław, a na kolejnych pewnie zakręci Bielsko, Będzin, może Bydgoszcz. Kto by to nie był, nawet jeśli Wrocław, to raczej Katowice, Nysa, Lubin czy Radom powinny taki play-out bez problemu wygrać.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Też coś spróbuję powróżyć, żeby w kwietniu wrócić do tego tematu i sprawdzić, jak bardzo moje typy były od czapy i nijak się mają do rzeczywistości. Nie chcę typować końcowej klasyfikacji, pokuszę się tylko o tabelę na koniec rundy zasadniczej.

1. Jastrzębski Węgiel

Gdyby tak Hadrava zamienił się na kluby z Buckim, to jako zwycięzcę fazy zasadniczej widziałbym Rzeszów. Ale ten Muzaj, na którego wiele razy się nabierałem, już mnie do siebie chyba nigdy nie przekona. Dlatego skład obecnych mistrzów Polski oceniam na najrówniejszy. Jeśli nic niespodziewanego się nie przydarzy, po 26 kolejkach powinni być liderami.

2. Zaksa

Kędzierzyn z jednej strony potężnie osłabiony, a z drugiej te dziury zostały chyba w najlepszy możliwy sposób załatane. Mocno kibicuję Januszowi, żeby wszedł jeszcze półkę wyżej i wykopał Fabię z wyjściowej szóstki w reprezentacji. Mam nadzieję, że klasę potwierdzi Semeniuk, a i mocno wierzę w Hubera.

3. Resovia

Skład na papierze świetny, pytanie jak długo będą się zgrywać itd. Ciągle gdzieś też pojawia się myśl, że to RESOVIA, a wiemy jak to wyglądało w Rzeszowie w ostatnich latach. No ale jak w tym roku dalej się będą kompromitować, to ja już nie wiem, co im pomoże.

4. Skra

Chyba jednak postawię na Skrę. Kooy wydaje mi się mocno niedoceniany, powinien być wzmocnieniem. Atan powinien się obudzić, a i jakoś jeszcze wierzę, że Milad się ogarnie i więcej punktów będzie zdobywał na boisku niż w programach lojalnościowych na pyszne.pl. Chociaż z drugiej strony oczyma wyobraźni widzę to, jak w drużynie brakuje nastawienia i determinacji. Czy aby ta talia kart nie jest już zbyt zgrana, z libero na czele. Ale niech już tak zostanie, nie chce mi się edytować posta.

5. Warta

Dużo osób typuje Zawiercie w czwórce albo nawet w trójce. Ja jednak jestem urodzonym pesymistą i mam jakieś czarne wizje, że Kolaković to spieprzy. Stanę więc jakoś pośrodku i umieszczę Wartę w środku stawki, która dostanie do fazy Play-Off.

6. Olsztyn

Bardzo ciekawa ekipa została zmontowana w Olsztynie, z papierami nawet na medal. Kwestia jak to wszystko będzie funkcjonować i jak odnajdzie się na naszych parkietach Salehi. Oby nie uciekł jak Fayazi(?) z Będzina. O ile z wytypowaniem czołowej ósemki jest mały problem, tak jeśli chodzi o kolejność, to już prawdziwa loteria i wróżenie z fusów.

7. Gdańsk

Jestem niemal pewien, że wejdą do ósemki i mam prawie taką samą pewność, co do tego, że będą wyżej, ale nie jestem w stanie napisać, gdzie dokładnie. Rok temu ich skład wydawał się taki sobie, a skończyli na trzecim miejscu. Mogą być nawet w pierwszej piątce. Ciekaw jestem w jakiej formie i z jakim zdrowiem będzie Mika.

8. Warszawa

Kwolek, Nowakowski, Petkovic, Wojtaszek. To na pewno starczy na ósemkę. Wyżej wymienione zespoły mają chyba jednak więcej jakości, a i Kwolo, skoro zapewne jego ostatni sezon w stolicy, może być mniej zdeterminowany niż zwykle.

9. Suwałki

Wierzę, że to będzie sezon Bołądzia, którego chciałbym widzieć w przyszłości w roli takiego młota, jakim obecnie jest Kurek. Mam nadzieję, że dostanie też wsparcie od zdrowego i w pełni formy Łukasika i Halaby. Coś mi mówi, ze skończą w ósemce, ale nie mam pojęcia czyim kosztem.

10. Lublin

Na kolejnych pozycjach nie jest wcale łatwiej. Niech będzie ten beniaminek, z racji na Filipiaka i Pająka.

11. Nysa

Szkoda, że stal obok Kwasowskiego, który w tamtym sezonie był rewelacyjny, nie znalazła kogoś ciekawszego niż Penchev, który jest już cieniem samego siebie. Ale jest Ben-Tara, jest Komenda, no i ten Stahl to może być niezły transfer.

12. Lubin

Tu już prawdziwe wróżenie z fusów. Po stracie Jimeneza Lubin wygląda kiepsko, ale chyba ciągle lepiej niż poniższe zespoły.

13. Radom

Gdybym był fanem Czarnych, to skwitowałbym to krótkim: szkoda strzępić ryja. Jeszcze do niedawna w Radomiu była fajna paczka z Żalińskim, Huberem czy Vinciciem, a teraz ten wózek ma ciągnąć zaciąg z Będzina, który zleciał z ligi. No i ten Lemański, dawno żaden talent mnie tak nie rozczarował. Chłopina dopiero co był lansowany na naszego Muserskiego.

14. Katowice

Ciężki orzech do zgryzienia, ale całościowo mają chyba najsłabszą kadrę.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Jastrzębiu to ten Petersburg z wykupem Urnauta trafił się jak ślepej kurze ziarko, Clevenot w siatkówce klubowej w ostatnich kilku sezonach to zawodnik o klasę lepszy niż Słoweniec. Jastrzębie z Francuzem w składzie to imo wyraźnie mocniejszy zespół.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Clevnot jest troche inaczej zbilansowany niz Urnaut. Tzn lepszy w przyjeciu i nierowny w ataku.
I fakt, ze Urnaut ostatnio mial slabszy okres. Ale, sprostujcie mnie znwcy ligi wloskiej, wydaje mi sie, ze w ostatnim sezonie klubowym Clevnot tez nie powalal.
Mysle, ze Tomek Fornal jest na tyle wszechstronny i plastyczny, ze moze zagrac jako bardziej ofensywny i defensywny, w zaleznosci od partnera.
Pozostaje jeszcze problem na wysokiej. Tam takiego typowego gracza od wysokich nie ma. Coz w zeszlym sezonie tez nie bylo, w Zaksie tez nie bylo...

Nie wiem czy ostatnio poruszane. Skra o medal raczej nie powalczy, ale mysle, ze jednak w czubie byc powinna. Dysponuja swietnym serwisem.
Pytanie na ile Kovac odwazy sie wpuszczac Sawickiego, w razie potrzeby badz, na serwis. I na ile Sawicki potraktuje serio te spora szanse.
Na oko juz jest go ciut mniej. :D Mocno zmeznial tez Adamczyk. Wydaje sie, ze przygotowania zespol przepracowal niezle.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Przedsezonowa prognoza układu tabeli w sezonie 2021/2022

Post autor: Orduna »

Clevenot jest gorszy niż Urnaut ale to też bardzo dobry zawodnik. Jego mankamentem jest to że czasami jak się zatnie to gra tak cały mecz, ale przynajmniej przyjęcie przytrzyma i coś obroni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”