Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Warda to solidny środkowy. Nic wybitnego, ale solidny. Może nawet powalczyć z tym Parkinsonem, który we Francji był całkiem przeciętny
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Paragon »

Parkinson jeszcze trochę kolejek pokibluje, więc taki Warda zamiast kompletnie nic nie dającego Sadkowskiego to zdecydowany plus jak na tak biedną sytuację no i weźcie pod uwagę, że dochodzi też jakiś komfort na treningu i jakąkolwiek zmianę na meczu.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dezerter »

Jak to trener Kuba ostatnio powiedział w wywiadzie. Chyba zaczną gryźć... 8-)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 21 paź 2021, o 18:40 Warda to solidny środkowy. Nic wybitnego, ale solidny. Może nawet powalczyć z tym Parkinsonem, który we Francji był całkiem przeciętny
Proszę Cię. Solidny środkowy to Smoliński czy inny Pietraszko. Warda ma się do solidnego środkowego jak niemieckie siatkarki z kabaretu Neo-Nówka do niemieckich siatkarek. No ale na bezrybiu i rak ryba, jak Sadkowskiemu urwie nogę, to zawsze można wpuścić Wardę, żeby było 7-miu...

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: 1921 »

Streeter pisze: 22 paź 2021, o 08:14
kamil1999 pisze: 21 paź 2021, o 18:40 Warda to solidny środkowy. Nic wybitnego, ale solidny. Może nawet powalczyć z tym Parkinsonem, który we Francji był całkiem przeciętny
Proszę Cię. Solidny środkowy to Smoliński czy inny Pietraszko. Warda ma się do solidnego środkowego jak niemieckie siatkarki z kabaretu Neo-Nówka do niemieckich siatkarek. No ale na bezrybiu i rak ryba, jak Sadkowskiemu urwie nogę, to zawsze można wpuścić Wardę, żeby było 7-miu...

Streeter
Jak czytam Twoje ostatnie wypowiedzi, to uświadamiam sobie, że Twoja znajomość na siatkówce nie wykracza poza kanapę i to co widać w telewizji. W tej sytuacji jakikolwiek transfer daje ogromne plusy niezależnie od poziomu jaki reprezentuje zawodnik.
Zacząć trzeba od kwestii treningowych- liczba zawodników na boisku, trenowanie taktyki, czy nadmierna eksploatacja Lemańskiego i Sadkowskiego; zakończyć można na kwestiach psychiki zdrowych zawodników, którzy muszą uważać na siebie i przy każdej akcji mają z tyłu głowy, że jakiekolwiek ryzyko może się skoczyć tragicznie. Uwierz że jest to gigantyczny ciężar.
W kwestii limitów o których wspomniałeś wcześniej - po powrocie Parkinsona, będą już one problemem, więc szukanie zagranicznego środkowego nie ma sensu.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

Trochę przesadzone te komentarze na temat Wardy (tez sie zgodze, ze ostatnio coraz trudniej czyta się komentarze kolegi). Wybitny nigdy nie był, ale to solidny gracz. Głównym jego atutem jest dobra gra w bloku. Przyzwoicie czyta gre i niezle sie ustawia do pilki. Nie bije w serwisie po 120 km/h i nie wbija kolkow w 3 metr, to i dla niektórych jest jak jest. Jak na ta pore i możliwości finansowe, bardzo rozsadny ruch. Tak jak ktos juz tu wspominał, bez wątpienia pomoze w meczu i treningu.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 21 paź 2021, o 18:40 Może nawet powalczyć z tym Parkinsonem, który we Francji był całkiem przeciętny
Albo z Lemańskim który w Nysie był słaby.
Diomedea
Posty: 4242
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Tez uwazam, ze w bloku to dosyc solidny zawodnik. Na zywo wyglada nawet ciut lepiej niz w streamach, przynajmniej jeszcze kilka lat temu wygladal.

Zobaczymy co z Lemanem. Bo w poczatkach kariery nalezal do najlepiej blokujacych, a atakowal slabo. Teraz zupelnie odwrotnie. Moze Kuba go jakos odbuduje. Rozumiem, ze tez ma problemy przeciazeniowe.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

1921 pisze: 22 paź 2021, o 10:12 Jak czytam Twoje ostatnie wypowiedzi, to uświadamiam sobie, że Twoja znajomość na siatkówce nie wykracza poza kanapę i to co widać w telewizji. W tej sytuacji jakikolwiek transfer daje ogromne plusy niezależnie od poziomu jaki reprezentuje zawodnik.
Uwielbiam jak ludzie wystawiają diagnozę mojego życia na podstawie posta :D
1921 pisze: 22 paź 2021, o 10:12 Zacząć trzeba od kwestii treningowych- liczba zawodników na boisku, trenowanie taktyki, czy nadmierna eksploatacja Lemańskiego i Sadkowskiego; zakończyć można na kwestiach psychiki zdrowych zawodników, którzy muszą uważać na siebie i przy każdej akcji mają z tyłu głowy, że jakiekolwiek ryzyko może się skoczyć tragicznie. Uwierz że jest to gigantyczny ciężar.
W kwestii limitów o których wspomniałeś wcześniej - po powrocie Parkinsona, będą już one problemem, więc szukanie zagranicznego środkowego nie ma sensu.
Do treningu można było wziąć jakiegoś młodego chłopaczka, który by się może chociaż rozwinął. Po powrocie Parkinsona na dwóch zagranicznych się nie da, ale i nie będzie potrzeba - na jeden środek miałbyś Lemańskiego i Sadkowskiego, na drugi Parkinsona i drugiego zawodnika. Oczywiście Warda też się do treningów nada, ale po prostu nie mogę pojąć jak Warda, Kalembka czy Sobala znajdują zatrudnienie w PlusLidze. Albo mają bardzo dobrych agentów, albo kosztują grosze. Ale realnie tacy gracze powinni grać na poziomie I ligi, a nie PlusLigi.
jarek8dywan pisze: 22 paź 2021, o 10:19 Trochę przesadzone te komentarze na temat Wardy (tez sie zgodze, ze ostatnio coraz trudniej czyta się komentarze kolegi). Wybitny nigdy nie był, ale to solidny gracz. Głównym jego atutem jest dobra gra w bloku. Przyzwoicie czyta gre i niezle sie ustawia do pilki. Nie bije w serwisie po 120 km/h i nie wbija kolkow w 3 metr, to i dla niektórych jest jak jest. Jak na ta pore i możliwości finansowe, bardzo rozsadny ruch. Tak jak ktos juz tu wspominał, bez wątpienia pomoze w meczu i treningu.
Wystarczyło napisać swoją opinię o Wardzie i zupełnie za darmo dostałem dwie diagnozy mojej wiedzy siatkarskiej. Coraz lepsi fachowcy tu, jak nie kadrę po 3 kolejkach wybierają, to znajomość siatkówki potrafią ocenić po jednym poście.

Skoro Warda to taki świetny siatkarz i wszyscy poza mną, idiotą, to wiedzą, to czemu gość w listopadzie pracuje nigdzie? I jak to jest, że na tym forum Kovacević to transfer taki sobie, bo przyszedł gdzieś z Chin i nie wiadomo, czy się sprawdzi, Atan źle, bo po kontuzji, ale Warda to solidny transfer? :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

W kategoriach Radomia na pewno tak. Wystarczy porównac statystki zespołowe Radomia np na tle następnej "od dołu" drużyny jaka jest GKS w blokach na set Katowice są lepsze niż Radom o czynnik bez mała dwa. ;) Pisząc w tym kontekście z lekkim własnie ;) , to przyda im się każdy środkowy, który cokolwiek sobą reprezentuje. A Warda cos tam reprezentuje. ;) Np statystyki zbiorcze w bloku w lidze ma na poziomie Lemańskiego z ub sezonu, a w tych zbiorczych własnie, tak bardzo Warda od Lemana nie odstaje. Na pewno nie tyle, ile Radom od Gieksy w blokach. ;)
Poza tym, jest naprawdę wiele powodów, dla których taki doświadczony środkowy z drugioego czy trzeciego rzędu jest lepszy od jakiegoś młokosa. Podstawowymi są utrzytmanie taktyki i poziomu na dystansie, jakiegokolwiek. ;) Dlatego w wielu wypadkach są przez trenerów cenieni.
A tak ogólnie, to ja zgadzam się z oceną Wardy Kolegi @jarek&dywan.
Naprawdę nie zapominajmy, że piszemy w temacie Czarnych i piszemy o sytuacji "tu i teraz". ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: lukecik »

Streeter pisze: 22 paź 2021, o 13:33 Skoro Warda to taki świetny siatkarz i wszyscy poza mną, idiotą, to wiedzą, to czemu gość w listopadzie pracuje nigdzie? I jak to jest, że na tym forum Kovacević to transfer taki sobie, bo przyszedł gdzieś z Chin i nie wiadomo, czy się sprawdzi, Atan źle, bo po kontuzji, ale Warda to solidny transfer? :D
Myślę, że po prostu należy zachować proporcje i jakość transferu dopasować do zespołu i sytuacje, w jakiej się ów znajduje. Gdyby Zaksa szukała trzeciego środkowego i wybór by padł na Wardę, chyba nikt o zdrowych zmysłach by nie pisał, że spoko transfer i w ogóle bajlando. Ale jak na Radom, który może rozpaczliwie walczyć o uniknięcie spadku + biorąc pod uwagę ich sytuację kadrową ze środkowymi, gdzie mają do dyspozycji Lemańskiego (co do którego nawet mam wątpliwości, czy to jest jeszcze gracz na Plusligę) i nieopierzonego Sadkowskiego, to taki Warda może być solidny. Nie zdziwiłbym się jakby w debiucie zrobił więcej bloków niż cała drużyna po trzech kolejkach, bo akurat Radom w blokach wyglada żałośnie, a jest to chyba najmocniejszy element Wardy. Jak na tę późną porę to chyba ciężko było radomianom znaleźć jakieś lepsze rozwiązanie niż Sebastian i jak na ich warunki powinno być OK. Może nie z cyklu "bunkrów nie ma, ale też jest zaj***", ale ot, być solidny transfer.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dezerter »

Diomedea pisze: 22 paź 2021, o 11:47
Zobaczymy co z Lemanem. Bo w poczatkach kariery nalezal do najlepiej blokujacych, a atakowal slabo. Teraz zupelnie odwrotnie. Moze Kuba go jakos odbuduje. Rozumiem, ze tez ma problemy przeciazeniowe.
Lemański ma główny problem z mentalem, do czego otwarcie przyznał się kilkukrotnie w ostatnim wywiadzie.
Kolejny problem to jego warunki fizyczne. Jest groźny na środku, ale jak gra sie przeciwko niemu "szeroko" to pozamiatane. Po prostu nie nadąża się przemieszczać. To z kolei Krzysiek Stelmach mówił o nim już kilka miesięcy temu. Pomimo, że jest tego świadom, to mam ogromne obawy, czy jest w stanie poprawić się, ponieważ z wiekiem będzie już tylko gorzej. Dla mnie Radom jest dla niego "sprawdzam" a potem już tylko, albo pierwsza liga, albo zagranica i co śmieszniejsze zawodnik o tym myśli, o czym również mówi w tym wywiadzie. :D
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

lukecik pisze: 22 paź 2021, o 15:59 Myślę, że po prostu należy zachować proporcje i jakość transferu dopasować do zespołu i sytuacje, w jakiej się ów znajduje. Gdyby Zaksa szukała trzeciego środkowego i wybór by padł na Wardę, chyba nikt o zdrowych zmysłach by nie pisał, że spoko transfer i w ogóle bajlando. Ale jak na Radom, który może rozpaczliwie walczyć o uniknięcie spadku + biorąc pod uwagę ich sytuację kadrową ze środkowymi, gdzie mają do dyspozycji Lemańskiego (co do którego nawet mam wątpliwości, czy to jest jeszcze gracz na Plusligę) i nieopierzonego Sadkowskiego, to taki Warda może być solidny. Nie zdziwiłbym się jakby w debiucie zrobił więcej bloków niż cała drużyna po trzech kolejkach, bo akurat Radom w blokach wyglada żałośnie, a jest to chyba najmocniejszy element Wardy. Jak na tę późną porę to chyba ciężko było radomianom znaleźć jakieś lepsze rozwiązanie niż Sebastian i jak na ich warunki powinno być OK. Może nie z cyklu "bunkrów nie ma, ale też jest zaj***", ale ot, być solidny transfer.
No dobra, może przesadziłem ze stwierdzeniem że lepiej pieniądze przepić, niż zainwestować w Wardę, ale mimo wszystko uważam, że to nie jest gracz poziomem pasujący do PlusLigi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: lukecik »

dezerter pisze: 22 paź 2021, o 16:00
Diomedea pisze: 22 paź 2021, o 11:47
Zobaczymy co z Lemanem. Bo w poczatkach kariery nalezal do najlepiej blokujacych, a atakowal slabo. Teraz zupelnie odwrotnie. Moze Kuba go jakos odbuduje. Rozumiem, ze tez ma problemy przeciazeniowe.
Lemański ma główny problem z mentalem, do czego otwarcie przyznał się kilkukrotnie w ostatnim wywiadzie.
Kolejny problem to jego warunki fizyczne. Jest groźny na środku, ale jak gra sie przeciwko niemu "szeroko" to pozamiatane. Po prostu nie nadąża się przemieszczać. To z kolei Krzysiek Stelmach mówił o nim już kilka miesięcy temu. Pomimo, że jest tego świadom, to mam ogromne obawy, czy jest w stanie poprawić się, ponieważ z wiekiem będzie już tylko gorzej. Dla mnie Radom jest dla niego "sprawdzam" a potem już tylko, albo pierwsza liga, albo zagranica i co śmieszniejsze zawodnik o tym myśli, o czym również mówi w tym wywiadzie. :D
Przy tych wszystkich problemach Lemańskiego to ja widzę w nim Marcina Nowaka z końca kariery, gdy przyjeżdżał do Zawiercia w pierwszej lidze ze swoim Espadonem. Wysoki, mało zwrotny, wolny jak wóz z węglem, ze słabą zagrywką. Podobieństwa są duże, tyle że Lemański jest w tej chwili chyba co najmniej z 15 lat młodszy od ówczesnego Marcina. No i Nowak jednak coś tam czasem zablokował. :]
Diomedea
Posty: 4242
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Bez zartow. W PW byl bodajze drugim blokujacym ligi. To co, nikt nie gral szeroko naprzeciwko?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: lukecik »

Chodzi mi o obecnego Lemańskiego, a nie sprzed lat, gdy był lansowany na polskiego Muserskiego.
Diomedea
Posty: 4242
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Tak, tylko raczej decyduja zdolnosci ruchowe (raczej bez zmian) i eentualnie przeciazenia. Bo czytanie gry powinno sie tylko poprawic, a nie jest to wiek gdy refleks sie obniza.
On jednak kilka kontuzjji zlapal, przy tym wzroscie i wadze to naciski na stawy sa spore.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dezerter »

Diomedea pisze: 22 paź 2021, o 20:42 Bez zartow. W PW byl bodajze drugim blokujacym ligi. To co, nikt nie gral szeroko naprzeciwko?
Całkiem prawdopodobne, że zaczęli grać inaczej przeciwko niemu właśnie po sezonie lub dwóch pierwszych jak ocenili, że warto. Sam zresztą potwierdził, że ma to miejsce. To raz, a dwa to z wiekiem raczej szybkości nie poprawi. Sama zauważyłaś przeciążenia stawów...
Więc nie, nie żartuję. :x
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Paragon »

No i Warda w debiucie wyjaśnił kilku forumowiczów - fajny mecz i dołożył cegiełkę w zwycięstwie: 4/5 w ataku, 2 bloki, 1 as.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: lukecik »

Podobno po meczu Warda zaprezentował okolicznościową koszulkę z napisem: lepiej mnie zakontraktować niż hajs przebalować. A klub kibica Czarnych skandował w tym czasie: pozdrowienia dla Streetera!

;)
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

I brawo. Tak sie zamyka buzie hejterom - dobrą postawą na parkiecie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

Rozumiem, że bez tych 7 punktów byłoby 3:0 w drugą stronę? :)

Niech gra jak najlepiej, co nie zmienia faktu że ja na miejscu zarządu bym takiego środkowego do swojej ekipy nie zatrudnił - i mam prawo posiadać swoje zdanie ilu wycieczek personalnych do mnie byście tu nie urządzili ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kuki91 »

Streeter pisze: 25 paź 2021, o 11:35 Rozumiem, że bez tych 7 punktów byłoby 3:0 w drugą stronę? :)

Niech gra jak najlepiej, co nie zmienia faktu że ja na miejscu zarządu bym takiego środkowego do swojej ekipy nie zatrudnił - i mam prawo posiadać swoje zdanie ilu wycieczek personalnych do mnie byście tu nie urządzili ;)

Streeter
Przynajmniej się coś nowego, ciekawego dzieje na forum, a nie tylko "Resovia chłam", "Skra klub emeryta i juniora", "Zaksa zweryfikowana" i inne standardowe dramy :D
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Paragon »

Streeter pisze: 25 paź 2021, o 11:35 Rozumiem, że bez tych 7 punktów byłoby 3:0 w drugą stronę? :)

Niech gra jak najlepiej, co nie zmienia faktu że ja na miejscu zarządu bym takiego środkowego do swojej ekipy nie zatrudnił - i mam prawo posiadać swoje zdanie ilu wycieczek personalnych do mnie byście tu nie urządzili ;)

Streeter
Pewnie, że masz prawo :D tak jak my mamy prawo się z nim nie zgadzać i moim zdaniem popełniłbyś błąd nie zatrudniając Wardy a grając kolejne kolejki wystraszonym juniorem i nie trenując jak należy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

Paragon pisze: 26 paź 2021, o 12:02 Pewnie, że masz prawo :D tak jak my mamy prawo się z nim nie zgadzać i moim zdaniem popełniłbyś błąd nie zatrudniając Wardy a grając kolejne kolejki wystraszonym juniorem i nie trenując jak należy.
Jasne, tylko co innego się nie zgadzać, a co innego twierdzić, że siatkówkę oglądam w niedziele i się na niej nie znam, bo nie widzę w Wardzie zbawcy Czarnych, jak to tam ktoś wyżej sugerował :D a jeżeli chodzi o to, co ja bym zrobił, to też gdzieś tam wyżej pisałem, że ja bym spróbował znaleźć obcokrajowca na wyższym poziomie (bo w Polsce rzeczywiście ciężko kogoś sensowniejszego od Wardy znaleźć, nie licząc opcji wykupu, na którą i tak Radomia raczej nie stać). Tylko mówiłem że mając do wyboru zakontraktowanie albo Wardy, albo nikogo, wolałbym zostać z dwoma środkowymi.
dyletant pisze: 26 paź 2021, o 13:36 Lemański do momentu popisów Leona z Serbią był chyba rekordzistą w kadrze pod względem ilości asów w 1 meczu, bodajże 9 z Kanadą. To obrazuje gdzie on się w tej chwili znalazł, nie będzie drugim Muserskim ani nawet Marcinem Nowakiem. Choć stosunkowo jeszcze jest młody, to kto wie.

Można link do tego wywiadu? Tu albo na pw, jeśli to zakazana strona
Poszedł link na PW

Streeter
Ostatnio zmieniony 26 paź 2021, o 13:41 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dyletant »

Lemański do momentu popisów Leona z Serbią był chyba rekordzistą w kadrze pod względem ilości asów w 1 meczu, bodajże 9 z Kanadą. To obrazuje gdzie on się w tej chwili znalazł, nie będzie drugim Muserskim ani nawet Marcinem Nowakiem. Choć stosunkowo jeszcze jest młody, to kto wie.

Można link do tego wywiadu? Tu albo na pw, jeśli to zakazana strona

dzięki Streeter, fajnie że ktoś się nim zainteresował. Najłatwiej położyć na kimś x. Z drugiej strony pokazuje to toksyczność Resovii, chyba jedynym udanym transferem ostatnich lat był tam Rossard (nie liczę okresu świetności z Ivoviciami, Schopsami itd.)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze: 26 paź 2021, o 13:36

dzięki Streeter, fajnie że ktoś się nim zainteresował. Najłatwiej położyć na kimś x. Z drugiej strony pokazuje to toksyczność Resovii, chyba jedynym udanym transferem ostatnich lat był tam Rossard (nie liczę okresu świetności z Ivoviciami, Schopsami itd.)
Perrin, Śliwka, Perry i Smith też należą do fajnych transferów. Buszek grał też to co od niego się oczekiwało czyli wejścia na poprawę przyjęcie, zagrywkę, blok, ale faktycznie tak od serzonu 2016/2017 do tego poprzedniego gdy coś ruszyło za sprawą Butryna i Cebulja to ciężko szukać jakiś dobrych transferów.
Naprawdę to ciężki temat podjąć się próby wyjaśnienia dlaczego tam wszyscy non stop zawodzą. Utarło się zwalać na wysokie oczekiwania kibiców i td. Ale to chyba zbyt płytkie wyjaśnienie. Wydaje mi się, że tam może być głębszy problem. Być może coś nie tak na lini zarząd- siatkarze. Ale to domysły.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: qtp »

Czy Lemański wspomina w tym wywiadzie o swoim podejściu do treningów i sposobie spędzania wolnego czasu? Generalnie nie było to zbyt profesjonalne.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 26 paź 2021, o 16:01 Czy Lemański wspomina w tym wywiadzie o swoim podejściu do treningów i sposobie spędzania wolnego czasu? Generalnie nie było to zbyt profesjonalne.
Kwestia co było przyczyną, a co skutkiem. Czy zawalone treningi były skutkiem imprez, czy imprezy były skutkiem toksycznej atmosfery. Nie każdy potrafi niczym buddyjski mnich wyrzucić z siebie złe emocje wraz z wydechem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Resofan »

qtp pisze: 26 paź 2021, o 16:01 Czy Lemański wspomina w tym wywiadzie o swoim podejściu do treningów i sposobie spędzania wolnego czasu? Generalnie nie było to zbyt profesjonalne.
O ile sobie przypominam, to wprost nic o tym nie mówi. Wspomina za to o monotonii treningów, o tym, że zawodnik robi ciągle to samo tysiące razy odbijając piłkę. Może to mieć związek z jego podejściem do trenowania.
Sporo mówi za to o presji i jej ogromnym wpływie na grę, czyli o rzeczy o której zapomina wielu użytkowników tego forum wpychających np. Firleja na pierwszego rozgrywacza kadry po zagraniu fajnego sezonu w Katowicach. Z wywiadu wynika, że ta presja była jedną z głównych przyczyn "zjazdu" jaki zanotował Lermański. Dopóki jechał na opinii młodego talentu któremu wiele się wybacza, to było dobrze. Gdy zaczęto od niego wymagać i błędy czy słabsze mecze przestano zrzucać na karb młodości, presja zaczęła go pogrążać.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”