Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: mewa »

viewtopic.php?f=18&t=8167 - poprzedni wątek.

Proszę, by ktoś przybliżył skład zespołu na zbliżający się sezon.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

R: Michał Kędzierski, Wiktor Nowak
A: Rafał Faryna, Daniel Gąsior
Ś: Bartłomiej Lemański, Michał Ostrowski, Jakub Sadkowski
P: José Ademar Santana, Alexander Berger, Bartosz Firszt, Paweł Rusin
L: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Tak się zastanawiam dlaczego by Czarni nie mieli wykupić kontraktu Pajenka? Nie jest to raczej poza ich zasięgiem finansowym.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: miro1905 »

kamil1999 pisze: 19 wrz 2021, o 19:53 Tak się zastanawiam dlaczego by Czarni nie mieli wykupić kontraktu Pajenka? Nie jest to raczej poza ich zasięgiem finansowym.
Pireus bez wątpienia ma znacznie większy budżet niż Radom.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

To mój błąd bo byłem przekonany, że dalej jest we Francji
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Kliper »

Czarni na dniach mają ogłosić nowego środkowego który miał uzupełnić skład w sytuacji poważnej kontuzji Ostrowskiego szukają kolejnego środkowego
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

Kliper pisze: 21 wrz 2021, o 19:20 Czarni na dniach mają ogłosić nowego środkowego który miał uzupełnić skład w sytuacji poważnej kontuzji Ostrowskiego szukają kolejnego środkowego
Są jakieś rokowania odnośnie Ostrowskiego? Sezon w plecy, czy wróci gdzieś w trakcie?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Kliper »

Nie ma konkretnej informacji z klubu wiadomo że poważny uraz i najprawdopodobniej sezon stracony
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Kliper pisze: 21 wrz 2021, o 19:20 Czarni na dniach mają ogłosić nowego środkowego który miał uzupełnić skład w sytuacji poważnej kontuzji Ostrowskiego szukają kolejnego środkowego
Wiadomo kto to będzie? Z tych wolnych to chyba najlepszym nazwiskiem jest Okolić, ale to środkowy co najwyżej solidny. Bardziej na jakieś Katowice niż na Radom, który w ostatnich sezonach sprowadzał Pajenka, Smitha, Kohuta, Teremienko i innych niezłych środkowych.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Ale teraz Radom nie sprowadza niezłych środkowych i "największym" nazwiskiem sprowadzonym w tym sezonie jest Berger, którego posadził na ławce młody Efe Bayram. W tamtym sezonie na papierze była paka na playoffy. W tym będzie walka o utrzymanie i jeśli Bednaruk nie odbuduje Lemańskiego i Faryna nie będzie grał przynajmniej na poziomie z Będzina to prawdopodobnie Radom tę walkę przegra. Dla mnie główni kandydaci do spadku. Skład bez mocnych punktów. W Lubinie liczę na japońskiego sypacza i jeśli się nie przelicze to utrzymają poziom sprzed roku i spokojnie się utrzymają. Katowice mocno osłabione, ale tak jak w przypadku Cuprum - liczę na rozgrywającego. Nysa mocno wzmocniona będzie się bić o playoffy. Nie wiem czemu niektórzy stawiają, że Nysa spadnie. Na każdej pozycji są lepsi niż ww. przeze mnie drużyny. Ślepsk podobny poziom do Stali. To samo beniaminek. Trochę wyszło z tego przewidywanie układu tabeli z wieloma "jeśli". Może działacze Czarnych wiedzą coś więcej niż my np. to, że w przyszłym sezonie znowu powiększamy ligę i nie ma spadków i dlatego ten skład wygląda tak marnie.
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Tak generalnie to zgadzam sie z tonem Twojego wywodu. Moze dlatego, bo za Czarnymi ostatnio nie przepadam.
Ale jak spojrze na szczegoly ???
Nysa sie "bardzo wzmocnila"? Moze troche na srodku. Na przyjeciu Lapinski (niezle grajacy) out, przychodzi Penczew, po dosyc slabym sezonie i Kwasowski po przecietnym jak na niego sezonie (a nie jest to wielki gracz). Moze i wzmocnienie jest, bo Dlugosz gral nierowno i raczej slabo, ale zeby bardzo? Przyjecie bedzie troche lepsze niz w poprzednim sezonie, ale atak juz niekoniecznie, jesli Kwasowski mocno nie poprawi poziomu.

Slepsk porownywalny do Stali? Oj chyba ciut lepszy. Powiedzialabym, ze na przyjeciu poziom mniej wiecej konstans (moze byc i lepiej i gorzej-sporo zalezy od zdrowia Halaby i Lukasika), a w pozostalych formacjach zmiany personalne nieznaczne. A roznica miedzy tymi zespolami byla 5 miejsc. No to co nawyzej sie troche zmniejszy.

Lubin-zobaczymy jak z atakiem.Licze na mlodziez i glownie przebicie sie Gierzota. Z Walinskim obok powinni dac rade. Ale wzglednie sensowny atakujacy by sie przydal. I trener debiutant.

Radom tez uwazam, ze powalczy o utrzymanie, ale pare niespodzianek moze sprawic. Ciekawi mnie czy Wiktor Nowak sie przebije.
united
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2018, o 13:17
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: united »

miro1905 pisze: 21 wrz 2021, o 22:49 ...Katowice mocno osłabione, ale tak jak w przypadku Cuprum - liczę na rozgrywającego....
Amerykański wynalazek nie ma podjazdu do Sekity. Zza kuluarów dało się słyszeć głosy, iż Katowicom nie było łatwo kompletować drużynę właśnie ze względu na osobę Micaha Ma'a na rozegraniu.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dmak1 »

Za informacją z Twittera Czarnych, prawdopodobnie zostanie ogłoszony dzisiaj nowy środkowy. Patrząc na komunikat odnośnie kontuzji Michała Ostrowskiego, to już był wcześniej dogadany i czekano tylko na formalności. Jakoś mam wrażenie, że to raczej miał być transfer na 3/4 środkowego, a nie walkę o 6, ale może się mylę (zobaczymy po ogłoszeniu) ...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Kiepski »

Ja też myślę, że najprędzej będzie to jakiś wynalazek z niższych lig niż jakieś solidne wzmocnienie. Teraz po kontuzji Ostrowskiego będą jeszcze szukać dalej. Oj cienko widzę w tym sezonie Czarnych...
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

No i wylądował.
Michael Parkinson, prosto z Tuluzy.
https://wksczarni.pl/artykul-4063-holen ... adom_.html
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Kiepski »

To na obecną chwilę i sytuację Czarnych jak dla mnie pozytywne zaskoczenie. Wie ktoś jak ogarniał ostatni sezon we Francji? Widziałem go na ME w jednym meczu. Jeden Holender w Radomiu jest miło wspominany w Radomiu, więc może i ten podtrzyma taka opinię.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dezerter »

Diomedea pisze: 22 wrz 2021, o 00:24
Nysa sie "bardzo wzmocnila"? Moze troche na srodku. Na przyjeciu Lapinski (niezle grajacy)
Zawodnik o którym piszesz nazywa się Łukasz Łapszyński ;)
To prawda, że miał całkiem udane występy, ale jak grał, bo kilka ostatnich meczy na boisko już nie wychodził i Nysa musiała się bronić przed spadkiem z Bućko i Długoszem - bez Bartmana i zastępującego go Naliwajko. Czyli mieli dwóch i pół przyjmujacych (sic). Łapa ostanie mecze nawet jak grał, to na zmianę z Kamilem.
W tym sezonie zdecydowanie przyjęcie jest na plus.

Ale ja nie o tym. Może ktoś coś więcej napisać o nowym zawodniku Radomia - Parkinsonie? Jak blok, zagrywka? Te jego kluby w karierze, to takie sobie w mojej opinii.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

dezerter pisze: 22 wrz 2021, o 13:59 Te jego kluby w karierze, to takie sobie w mojej opinii.
Kreeka czy Paszyckiego przed przyjściem do Polski jakoś szczególnie lepsze nie były :) nawet Smith poza Tours nieszczególnie się obił o jakiś konkretny klub, także argument żaden :)

Tylko chciałbym przypomnieć, że rozmawiamy o drużynie, która ma walczyć o nie spadnięcie z ligi, w tym kontekście ciężko uznać Holendra za marny ruch, bo anonimowa w środowisku postać to na pewno nie jest. A czy się sprawdzi w PlusLidze, dowiemy się niedługo, bo i nie tacy się nie sprawdzali.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: zajczik »

Nie idźmy tą drogą. Lepiej jak w Gdańsku dawać szansę naszej młodzieży. Gdyby Winiar nie dał pograć Mordylowi, później Urbanowiczowi a teraz może Zaleszczykowi to nigdy nie będziemy mieli solidnych, polskich ligowców. Proponuję zwrócić uwagę na innego świetnie zapowiadającego się Majchrzaka z SMS Spała-rocznik 2004 jak dziś choćby gra w pierwszej kolejce I ligi.
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Diomedea »

dezerter pisze: 22 wrz 2021, o 13:59
Diomedea pisze: 22 wrz 2021, o 00:24
Nysa sie "bardzo wzmocnila"? Moze troche na srodku. Na przyjeciu Lapinski (niezle grajacy)
Zawodnik o którym piszesz nazywa się Łukasz Łapszyński ;)
To prawda, że miał całkiem udane występy, ale jak grał, bo kilka ostatnich meczy na boisko już nie wychodził i Nysa musiała się bronić przed spadkiem z Bućko i Długoszem - bez Bartmana i zastępującego go Naliwajko. Czyli mieli dwóch i pół przyjmujacych (sic). Łapa ostanie mecze nawet jak grał, to na zmianę z Kamilem.
W tym sezonie zdecydowanie przyjęcie jest na plus.

Ale ja nie o tym. Może ktoś coś więcej napisać o nowym zawodniku Radomia - Parkinsonie? Jak blok, zagrywka? Te jego kluby w karierze, to takie sobie w mojej opinii.
Ok Chcialam napisac Lapy a wyszlo cos posredniego. Wiem, ogladalam ale nie wiem dlaczego tak bylo, tzn dlaczego Lukasz z podstawowego skladu wypadl, w momencie rozegrania sie Bucki.
I tak jak Zajczik sadze, ze jest paru niezlych srodkowych. Akurat ten mlody z Czarnych, Sadkowski bardzo fajnie gral w Spale, choc motoryka to on jest zblizony do Mordyla, o ile mnie pamiec nie myli. Ale Mordyl robote robi.
Majchrzak bedzie lakomym kaskiem, ale jeszcze nie na teraz, niech mature zrobi. Mysle, ze Sadkowski juz 3cim moze byc i powinien dostac kilka wejsc.

A ten facet, o ktorym mowa, to gral w podstawowym skladzie? Nie wydaje mi sie.
OK w podstawowym, z Burelem. Zafiksowalam sie na Demyanienko w Tuluzie.
staty nie powalaja https://www.lnv.fr/lam/equipes/toulouse-53, atak slabo, serwis slabo, blok srednio.
Zapytalam o opinie, ale podejrzewam, ze raczej ochow nie bedzie.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kri$ »

Łapszyński miał nie po drodze z trenerem Stelmachem. Z tego powodu też zdecydował się nie przedłużać kontraktu.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Parkinson to bardzo słaby transfer. Zawodnik, który moim zdaniem poziomem nie pasuje do PlusLigi. Niby nie jest to całkiem anonimowe nazwisko, ale tylko dlatego bo gra w solidnej reprezentacji. Holandia miała Bontje, Kooistrę i wielu innych wybitnych środkowych, ale teraz... Parkinson, Smit czy inny Plak. Choć akurat ten 3 ma jakiś tam potencjał.

A Łapszyńskiego też niektórzy chyba przeceniają. Solidny zawodnik, ale tyle. W Nysie grał dobrze, ale nie jakoś wybitnie. Kwasowski jest niewątpliwym wzmocnieniem z niego.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Orduna »

Na sportowych faktach pojawił się ciekawy wywiad z Lemańskim. Polecam.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

Orduna pisze: 20 paź 2021, o 10:13 Na sportowych faktach pojawił się ciekawy wywiad z Lemańskim. Polecam.
Bardzo dobry wywiad. Zwłaszcza warto, by go przeczytali Ci, co twierdzą że gra w Katowicach a na IO przeciw Brazylii to przecież to samo, jak jest się w formie :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dmak1 »

Wg twittera Czarnych szykuje się jakieś podpisanie kontraktu. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobne jest podpisanie nowego środkowego. Znając życie udało się wyciągnąć/wypożyczyć kogoś z 1 ligi, ale to i tak byłoby lepsze niż granie bez możliwości żadnej zmiany Lemańskim i Sadkowskim.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1033
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: kanonier »

15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dmak1 »

kanonier pisze: 21 paź 2021, o 11:54 I jest. Sebastian Warda.
https://wksczarni.pl/artykul-4090-cerra ... wego_.html
Tak jak myślałem zbawcą środka raczej nie będzie, ale zawsze to lepsza sytuacja mając 3 środkowych niż 2. Raczej gorzej od Sadkowskiego też grać nie będzie, więc jest szansa że będzie w 6 do powrotu Parkinsona, który w meczu z Warszawą zagrał bardzo dobrze w ataku (6/7)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

Pozwólcie, że tego nie skomentuję :] przecież to już lepiej grać we dwóch, a te pieniądze nie wiem, przepić.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: dmak1 »

Streeter pisze: 21 paź 2021, o 14:16 Pozwólcie, że tego nie skomentuję :] przecież to już lepiej grać we dwóch, a te pieniądze nie wiem, przepić.

Streeter
Ja się w pełni zgodzę, że skład Czarnych w tym sezonie to straszna bieda i jak zajmą 13 miejsce (utrzymają się w lidze) to będzie ogromny sukces. Chciałbym natomiast zwrócić tylko uwagę, że tyle pecha co jest z tym środkiem to nawet ciężko sobie wyobrazić. Najpierw dobry Semeniuk podpisuje kontrakt i jak już nie ma za bardzo środkowych na rynku to go wykupuje, następnie Ostrowski wypada na cały sezon, a teraz jeszcze Parkinson wypadł na kilka tygodni. Nie wiem co tu można dodać, ale też trzeba powiedzieć że Radom to nie JSW czy Resovia i tu ciężko wykupić kontrakt za duże pieniądze.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2021/2022

Post autor: Streeter »

dmak1 pisze: 21 paź 2021, o 15:01 Ja się w pełni zgodzę, że skład Czarnych w tym sezonie to straszna bieda i jak zajmą 13 miejsce (utrzymają się w lidze) to będzie ogromny sukces. Chciałbym natomiast zwrócić tylko uwagę, że tyle pecha co jest z tym środkiem to nawet ciężko sobie wyobrazić. Najpierw dobry Semeniuk podpisuje kontrakt i jak już nie ma za bardzo środkowych na rynku to go wykupuje, następnie Ostrowski wypada na cały sezon, a teraz jeszcze Parkinson wypadł na kilka tygodni. Nie wiem co tu można dodać, ale też trzeba powiedzieć że Radom to nie JSW czy Resovia i tu ciężko wykupić kontrakt za duże pieniądze.
Jasne, pech na środku wyjątkowy. Ale zakup Wardy zmieni tyle, że będzie tłoczniej w szatni. Równie dobrze Gąsiora można na czas rekonwalescencji Parkinsona nauczyć atakować z krótkiej i byłoby podobnie, a taniej. Z jednej strony teraz ciężko o sensowny transfer w Polsce, ale limity w Cerradzie nie przeszkadzają, więc i pole do poszukiwań spore.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”