PGE Skra Bełchatów 2021/2022

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Z tego co wiem, to Skra nigdy nie była targetem dla Kwolka i za każdym razem im odmawiał. Nie wiem czy finanse, czy perspektywy.
Ja po prostu tego nie rozumiem, bo zbudowanie w miarę ogarniętego składu przy takiej marce z solidnym budżetem, naprawdę nie jest niczym szczególnie trudnym.
Ostatni jestem do bronienia Piechockiego seniora, ale tutaj bym się z Tobą nie zgodził. Nam, kibicom, łatwo mówić i bawić się w swego rodzaju volleyball manager. Mówić i wskazywać ten czy tamten. Tutaj też kolejną kwestią jest ten budżet. Jeśli chcesz gwiazdę, która faktycznie sportowo będzie miała wartość dodaną, to musisz się liczyć z 500k EUR. Tylko ja sobie w chwili obecnej, mimo sympatyzowania ze Skrą od wielu lat, wyobrazić, po co ta gwiazda w swoim prime miałaby tu przychodzić.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 27 kwie 2022, o 10:20 Z tego co wiem, to Skra nigdy nie była targetem dla Kwolka i za każdym razem im odmawiał. Nie wiem czy finanse, czy perspektywy.
Ja po prostu tego nie rozumiem, bo zbudowanie w miarę ogarniętego składu przy takiej marce z solidnym budżetem, naprawdę nie jest niczym szczególnie trudnym.
Ostatni jestem do bronienia Piechockiego seniora, ale tutaj bym się z Tobą nie zgodził. Nam, kibicom, łatwo mówić i bawić się w swego rodzaju volleyball manager. Mówić i wskazywać ten czy tamten. Tutaj też kolejną kwestią jest ten budżet. Jeśli chcesz gwiazdę, która faktycznie sportowo będzie miała wartość dodaną, to musisz się liczyć z 500k EUR. Tylko ja sobie w chwili obecnej, mimo sympatyzowania ze Skrą od wielu lat, wyobrazić, po co ta gwiazda w swoim prime miałaby tu przychodzić.
Czy zawodnicy tacy jak Rossard,Dzavoronok,Louati,Tillie,Loeppky,Kwolek,Jaeschke,Ishikawa to gwiazdy zarabiające 500k euro? Raczej 1/3 tego może.

Zauważ, że teraz na naszych oczach dzieje się mała wymiana pokoleń i "zawodnicy 500k" to byli do tej pory Anderson,Leal,Juantorena,Camejo,Zaytsev i tak dalej, a ich nie opłaca się już zatrudniać. Z młodszych, to najcięższe kontrakty to pewnie mają Leon,Ngapeth,Bednorz,Lucarelli,Wołkow.

AZS ściągnął Defalco (a teraz Resovia), Jastrzębie RZUTEM NA TAŚMĘ (!!!) Clevenot, Zawiercie ściągnęło Urosa i Conte. Nie da się? Da się. Nie można usprawiedliwiać Piechockiego, że czegoś się nie da. Nie da się, jak długo? Ciągle? Od kilku lat się nie da nic? No nie kupuję :P Każdy klub zrobił co najmniej kilka ciekawych transferów przez ostatnie kilka lat.
Streeter
Posty: 7164
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Streeter »

A może to taka taktyka Konrada. Pamiętacie dobę do Murilo? Potem można zwalić pasmo porażek na "no miał być Murilo brakło doby", podobnie jak dziś "gdyby Sander nie pojechał surfować, to byśmy walczyli o mistrzostwo", rok wcześniej "gdyby Sander wyzdrowiał walczylibyśmy o mistrzostwo". W przyszłym roku będzie nowa bajeczka i tak się żyje powoli w tym Bełchatowie ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: TommyLeeJones »

Popularność siatkówki maleje, po kryzysie sprzed kilkunastu lat wiele ośrodków siatkarskich oraz lig osłabło. Rynek zawodników jest mocno wydrenowany. Weź tu przekonaj jednego z drugim do gry z Piechockim na libero ;) . Przecież zawodnicy rozmawiają między sobą, rozmawiają o tym gdzie i z kim grają. I mając do wyboru oferty z Kędzierzyna, Zawiercia czy JW (a tam muszą mieć podobne pieniądze) nikt nie wybierze Skry, bo tu liczy się nepotyzm, nie wyniki, a samo miasto paskudne. To już lepiej pójść do Reski, też nie potrafią odnieść sukcesu ale kasa większa. Dlatego ze Skry czmychnęli Kochanowski czy Huber i "przypadkiem" nie znaleźli się w niej Kwolek, Sliwka czy Fornal. Jestem ciekaw kto jeszcze wymigał się od Skry.

Dlatego nie dziwi mnie, że Bełchatów nie może pozyskać żadnego dobrego nazwiska. Syte koty, kuracjusze to ich maks i bardzo dobrze, kto to słyszał żeby budować zespół od syna prezesa. Dla mnie dobicie do strefy medalowej już ociera się o wynik ponad stan, osiągnięty dzięki solidnemu rzemiosłu Łomacza i duecie znakomitych środkowych. Aż dziw, że Kłos i Bieniek tutaj się kiszą, przy Kozamerniku w RR, Smithie w K-K, Wiśni w JW nie mówiąc już o Zawierciu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 27 kwie 2022, o 10:28 AZS ściągnął Defalco (a teraz Resovia), Jastrzębie RZUTEM NA TAŚMĘ (!!!) Clevenot, Zawiercie ściągnęło Urosa i Conte. Nie da się? Da się. Nie można usprawiedliwiać Piechockiego, że czegoś się nie da. Nie da się, jak długo? Ciągle? Od kilku lat się nie da nic? No nie kupuję :P Każdy klub zrobił co najmniej kilka ciekawych transferów przez ostatnie kilka lat.
Ahh, wiesz, może ja już sobie to w pokrętny sposób tłumaczę, mając co rok nadzieję, że coś się zmieni. I zawsze, mimo tych wątpliwej jakości ruchów, budzi się we mnie cząstka nadziei. Nie inaczej było i przed tym sezonem, ale skończył się jak skończyło, bo i tak przed sezonem stawianie Skry w roli kandydata do złota byłoby karkołomne.

Bieniek w Skrze jest chyba tylko dlatego, że Skra jako jedyna zgodziła się na taki a nie inny układ z Lube. A że wypożyczenie się stało kontraktem to Mateusz już w Bełchatowie na dłużej zagościł.
Kłamca.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Co wy możecie wiedzieć, dlaczego ten czy tamten gra tu czy tam...

Kasa

Kasa

Kasa

I koniec kropka, rozczulacie się nad Bieńkiem, klosem czy łomaczem, a zapominacie co zrobił zatorski, kochanowski i inni, zjazd zatorskiego z mistrza na 5-6miejsce jest poprostu słodkie - zrobił to tylko dla kasy

Jestem przekonany że jeśli chodzi o środkowych to belchatow płaci akurat najwięcej.

I tak zapewne zatorski i kochanowski poszli do Rzeszowa z czysto sportowych planów, ktoś napisał wcześniej że zawodnicy rozmawiają między sobą jak gra się tu czy tam, tak im na tym zależy że z rozpędu zapomnieli z kim rozmawiali. Gdyby chiny czy Japonia sąsiadowały z polską to wszystkich właśnie tam byśmy oglądali.

Pastwicie się nad tym biednym belchatowiem, bo co jak co ale jednak trochę pecha mają, wiem że sanatorium itp ale bez ryzyka nic nie ma, nie ważne czy chodzi o grube koty czy o nieopieżałe gołąbki.
Czy clevenot przed IO byłby łopoką przyjęcia? No nie, Jastrzębie zaryzykowało że sezon mu te wyjdzie tak jak igrzyska.

dzisiejszy świat opiera się na kasie i niczym więcej.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Czyli Skra to jest generalnie biedna w porównaniu do Jastrzębia czy ZAKSY? W Kędzierzynie raczej wielkich pieniędzy nie ma, a transfery są bardzo dobre.

Przecież na przyszły sezon to i Projekt Warszawa lepsze transfery przyszykował niż Skra.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2022, o 11:43 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

bez_nazwy pisze: 27 kwie 2022, o 11:37 Co wy możecie wiedzieć, dlaczego ten czy tamten gra tu czy tam...
Zawyrokował człowiek o wielu nickach.

A ile było wytrząchania się że każdy z czołówki ma szanse na złoto i że to cienkie Jastrzębie dostaje bęcki z Zaksą. „Ach gdyby to Skra grała to by było wszystko inaczej.” :]

No i wszyscy się nie znają. Jak zawsze. Na niczym. Pech i źli ludzie. Jest przyczyna.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2022, o 11:51 przez michal1983, łącznie zmieniany 4 razy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Szary Wilk pisze: 27 kwie 2022, o 11:43 Czyli Skra to jest generalnie biedna w porównaniu do Jastrzębia czy ZAKSY? W Kędzierzynie raczej wielkich pieniędzy nie ma, a transfery są bardzo dobre.

Przecież na przyszły sezon to i Projekt Warszawa lepsze transfery przyszykował niż Skra.
Nie do tego argumentowałem, chodziło mi o te zdziwienia że Bieniu i Kłos jeszcze tam grają, grają bo dobrze im płacą.
Nie neguję tego kto zrobił albo zrobi lepsze transfery, mówię o tym że każdy z nich idzie tylko za pieniędzmi.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Guzik prawda. Jeśli są porównywalne pieniądze to Skre omija się szerokim łukiem.

Tak jak pisał ktoś wyżej zawodnicy wiedzą, rozmawiają.

Z innej strony i tak szczęście że znaleźli się w strefie medalowej. Na koniec odbębni się sukces bo liga najsilniejsza od lat wiec znaleźć się w czwórce to sukces.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2022, o 11:58 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Ale kto mówi o porównywalnych? Sam doczepiasz tą twoją teorie.
To samo tyczy się zatorskiego kochanowskiego, przecież każdy logicznie myślący przeczuwał że resovia spapra sezon jak każdy poprzedni, tak samo jak to że Skra nie będzie grac w finale PL, mimo tego poszli tam grac za większe pieniądze, czy to się nam podoba czy nie. Zasady gry w siatkówkę ciągle takie same, treningi pewnie o podobnych porach jak ich ilość, więc idę tam gdzie sypią do worka najwięcej
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Resovie stawiano jako głównego obok Jastrzębia i Skry kandydata do złota.

Nie zrozum mnie źle ja nie życzę nikomu źle. Raczej chodzi o to co pisał kolega Ciory17, człowiek wiedział a się łudził. Dopóki pewne rzeczy się nie zmienią nie pomoże zaklinanie rzeczywistości, ekwilibrystyka z Atanasijevicam czy innymi Sanderami.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Ja nie staram sie zaklinac rzeczywistosci. Pewnie ze patrząc na możliwości finansowe pge można twierdzić że klub jest źle zarządzany, ale ja lubię poprostu stanąć z boku tego wszystkiego i wyciągać wnioski, no bo kto zarzuci też Konradowi że ściągał Filipiaka gdzie w Gdańsku zagrał chyba sezon życia, po czym czmychnął go właśnie Konrad, idę o zakład że nie tylko ze Skry miał ofertę jeśli chodzi o czołowe kluby. A tu trach i kontuzja, po części to samo z Petkoviciem, nie szukali grubych kotów a'la resovia, i jak widać średnio to im to popłaciło, co wszystko częściowo było finansowane kontuzją Filipiaka.

Osobiście w ostatnich sezonach największe pretensje w Bełchatowie mogą mieć po pierwsze do Ebadipoura, bo chłop już nic nigdzie nie wniesie niż to co prezentuje, Kacpra pozostawię bez komentarza, no i jakiegoś sensownego zmiennika na przyjęcie, a przynajmniej bardziej wszechstronnego, a nie takiego co jak dobrze przyjmuje to kijowo kończy i odwrotnie
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Jedna z niewielu różnic między Skrą a Resovią, która pozwoliła zakwalifikować się tej pierwszej do półfinałów, to współpraca na linii rozgrywający-środkowy. Środek Skry jest trochę mocniejszy (choć na papierze Resovia nie jest dużo słabsza, a nawet ma dobrego zmiennika w postaci Tammemy, czego nie ma Skra), a Łomacz lubi nim grać. Drzyzga gra słabo środkiem i mniej z niego korzysta. Tyle.

Sam Bieniek (389) dostał więcej piłek niż Kochanowski (210) i Kozamernik (172) razem wzięci. Oczywiście ta statystyka nie oddaje prawdy w 100 %, bo należy też spojrzeć na liczbę meczów czy setów, ale mówimy tu o JEDNYM środkowym, nie dwóch, więc jednak widać, że coś jest nie tak.

Łomacz grał środkiem przy każdej możliwej okazji, Drzyzga nie. I Łomaczowi ten środek zdobył dużo punktów w ataku, ale należy dodać, że sporo dorzucili także serwisem i blokiem.

Orka atakującym, słabe lewe skrzydło- to są następne podobieństwa.

Całkiem prawdopodobne, że gdyby Łomacz zamiast Kłosa i Bieńka w tej formie miał innych środkowych, nawet dobrych, to Skra byłaby jeszcze niżej niż jest Resovia, bo jednak Bieniek TOP 1 zagrywających i TOP 3 blokujących (w liczbach), a Kłos TOP 1 blokujących. Środek Skry zagrał kosmiczny sezon i to uratowało Bełchatów od kompromitacji.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: leeon »

Ziewww. Jak Skra zacznie znowu być klubem sportowym zacznę się ekscytować transferami. Na razie to jak ze słynnym japońskim skoczkiem narciarskim - Mitowisi.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

michal1983 pisze: 27 kwie 2022, o 12:00 Resovie stawiano jako głównego obok Jastrzębia i Skry kandydata do złota.

Nie zrozum mnie źle ja nie życzę nikomu źle. Raczej chodzi o to co pisał kolega Ciory17, człowiek wiedział a się łudził. Dopóki pewne rzeczy się nie zmienią nie pomoże zaklinanie rzeczywistości, ekwilibrystyka z Atanasijevicam czy innymi Sanderami.
Nie prawda. Główni faworyci według forumowych typowań to właśnie była ta Resovia, JW i Zaksa a nie Skra. Skrę mało kto typował do medalu co nie może dziwić. W zasadniczej grali trochę ponad potencjał, ale w PO gdzie inne zespoły grały już na 100% to nie może dziwić, że o medal nie zawalczyli i raczej nie zawalczą. Brakuje potencjału. Zwłaszcza na lewym skrzydle.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: asps »

Wiadomo, że Skra po wyjeździe Sandera przestała być faworytem w walce o mistrzostwo, także nie ma co oceniać, że Bełchatów przegrał sezon, półfinały to był realny potencjał tej drużyny na papierze, w grze o to nie tylko kosztem AZS'u mogli odpaść, była Resovia, ale był i Projekt, który zawalił totalnie drugą połowę sezonu, wiec Skra mogła zająć nawet 7 miejsce i też nie byłby to szokujący wynik.
W meczu o brąz wyjdą myślę bardzo zmotywowani, bo to można już będzie nazwać jakimś sukcesem dla tego składu jakby odebrali medale. Ciężko się do tego przyzwyczaić po tylu latach dominacji i bycia prawie ciągle w top4 od powstania PLS, ale takie są realia, że liga poszła bardzo do przodu, a w Skrze wiadomo jak to wygląda z budową składu, dla przykładu w Olsztynie Gruszczyńskiemu po słabym sezonie podziękowano i chłop prawdopodobnie wyląduje w I Lidze, w Bełchatowie panują inne realia ;)
Co do samej rywalizacji o ten brąz to jeśli przyjdzie Bełchatowianom grać z Zawierciem to szanse oceniam jednak 50/50, nie przypadkowo w rundzie zasadniczej te drużyny stoczyły ze sobą 2 tie breaki, to będą zupełnie inne mecze , niż z Jastrzębiem, które wyjątkowo im nie leży, Zawiercie już nie będzie sobie radzić tak dobrze z przyjęciem jak Jastrzębianie, a wystarczy, żeby Conte nie miał dnia jak w drugim meczu z ZAKSĄ i sam Uros to może być za mało. Ewentualnie z ZAKSĄ też Skra nie stoi na straconej pozycji co już udowodniła w tym sezonie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: leeon »

"w Olsztynie Gruszczyńskiemu po słabym sezonie podziękowano i chłop prawdopodobnie wyląduje w I Lidze, w Bełchatowie panują inne realia"
To właśnie czyni że Skry pośmiewisko niezależnie od bzdetów jakie opowiada Kondzio czy jego akolici. Kacper Piechocki już nie powinien pamiętać krótkiego epizodu gry w Skrze...
To ma oczywiście przelożenie na pozostałe kwestie. Pracę trenerów, transfery itp.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

leeon pisze: 28 kwie 2022, o 06:47 "w Olsztynie Gruszczyńskiemu po słabym sezonie podziękowano i chłop prawdopodobnie wyląduje w I Lidze, w Bełchatowie panują inne realia"
To właśnie czyni że Skry pośmiewisko niezależnie od bzdetów jakie opowiada Kondzio czy jego akolici. Kacper Piechocki już nie powinien pamiętać krótkiego epizodu gry w Skrze...
To ma oczywiście przelożenie na pozostałe kwestie. Pracę trenerów, transfery itp.
Spokojnie z ta pierwsza liga, jeszcze nie wiadomo co z Wattenem w Lublinie ;)
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Kovac out z Belchatowa.

W ostatnich 2-3ch meczach prowadzić będzie Kolanek

Chłop nie ma jakoś szczęścia w polskiej lidze, bo jak nie Jastrzębie to teraz skra zwalniając go tak naprawdę bez powodu.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2022, o 11:09 przez bez_nazwy, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: krzysiu »

Odkleiło się Piechockiemu i tyle.. czego oni wymagali w tym składzie? finału? z Jastrzębiem które ich zamiata od lat? :]
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: granvorka »

Kovac zrobił wynik ponad stan, ale jak widać w Bełchatowie wciąż rządzi mentalność hegemona. Z lepszą linią przyjęcia za rok mógłby śmiało powalczyć o finał, zwłaszcza wobec spodziewanego osłabienia kadrowego w Zaksie i raczej status quo w JW.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Orzi »

Zwolnili Kovaca ze względu na niezadowalające wyniki XDDDDDDDD. Pan prezes chyba żyje w alternatywnej rzeczywistości.

Albo ktoś za dużo się JW naoglądał
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Michał Bąkiewicz Welcome to Skra Bełchatów: Attacks & Digs & Skills [DANZA KUDURO remix]
Kłamca.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Nie zdziwię się jeśli Kovac w rozmowach z prezesem narzekał bardzo na Kacpra, a ten nie mogąc tego dłużej słuchać zwyczajnie powiedział mu wypad
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: qtp »

ciorny17 pisze: 28 kwie 2022, o 11:17 Michał Bąkiewicz Welcome to Skra Bełchatów
Rozumiem że to taki żarcik?
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

bez_nazwy pisze: 28 kwie 2022, o 11:04 Kovac out z Belchatowa.

W ostatnich 2-3ch meczach prowadzić będzie Kolanek
Hehe

Czyli tak: Kovac dostał skład, z którego wyfrunął mu Sander i sprowadzili mu Kooya, który delikatnie mówiąc nie bardzo już pasuje na ten poziom. Ebadipour - co rok słychać, że odchodzi, bo jednak chcą kogoś mocniejszego i jednak nie odchodzi, bo nikt nie chce przyjść. Poza tym jeszcze Kacper na libero, który w tym sezonie był najgorzej przyjmującym libero ze wszystkich możliwych.

-3 miejsce na koniec sezonu zasadniczego
-21 meczów wygranych, 5 porażek, 13 punktów przewagi nad 4 drużyną i ledwie 5 straty do liderujących ZAKSY i Jastrzębia
-Półfinał Pucharu CEV
-Półfinał PlusLigi w play off

Kovac wycisnął z tego składu 100 %. No może tylko tę przygodę z Pucharem CEV można mu zarzucić, bo Tours było do ogrania. Tak poza tym to mimo przegranych play offów w słabym stylu, to zrobił ile się dało zrobić. Po prostu ten skład nie jest wystarczająco dobry, by nawiązać walkę z ZAKSĄ i Jastrzębiem.

Skra miała bardzo słabe przyjęcie i inaczej być nie mogło, skoro w przyjęciu stał Kooy, słynący raczej z tego, że w tym elemencie, delikatnie mówiąc, nie jest za mocny, a obok niego Kacpra Piechockiego, który jak wspomniałem - co roku szoruje dno w statystykach przyjęcia.

Widocznie Pan Prezes myśli, że Dikkoj to grał w Serie A, więc to zawodnik dużego kalibru, Ebadipour to ten z solidnych, a Kacper to wcale nie jest słaby libero. I tak to się żyje w tej bańce w Bełchatowie, co rok są wielce zdziwieni, że nie ma wyników :]


KACPER PIECHOCKI

2021/2022: 45,02 % (ostatni wśród wszystkich libero)
2020/2021: 47,87 % (3 od końca wśród wszystkich libero, z czego jeden za nim to zmiennik. Słabsi: Żurek, Ciunajtis)
2019/2020: 47,47 % (Słabsi: Majcherski,Bonisławski,Milczarek, czyli sami zmiennicy)
2018/2019: 47,11 % (Słabsi: Kowalski,Mariański,Ruciak,Gruszczyński)
-----------------------------------------------------------------------------------
2017/2018: 51,61 % (9 miejsce wśród libero)
2016/2017: 56,47 % (3 miejsce wśród libero)


Zespół, który ma walczyć o wysokie cele, ma libero, który od 4 sezonów jest jednym z najgorzej przyjmujących zawodników na tej pozycji w lidze.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2022, o 11:29 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

qtp pisze: 28 kwie 2022, o 11:24
Rozumiem że to taki żarcik?
Karuzela strefy:
Obrazek
Kłamca.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Nadrabia dobrą kąśliwą zagrywką :] Kacper ma chyba najlepszy stosunek As/Set w lidze, czy się mylę? ;)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: qtp »

No tak, widziałem, ale myślałem że na drugiego.
Chyba że Bąku faktycznie dobrą robote robił w Spale?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”