PGE Skra Bełchatów 2021/2022

michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

To samo mi przez myśl przeszło pare dni temu gdy pisano o Kubiaku w kontekście Zaksy że to raczej idealny kandydat do Skry. Znakomicie wpisuje się w schemat.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: nikt wazny »

artykuł jest tak napisany, że nie wskazuje Michała.
Pewnie jakiś nowy sponsor, członek zarządu, albo bileter o nazwisku Kubiak :)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Wiem, wiem.

Ja pisałem tak ogólnie o Kubiaku, abstrahując od 01.04.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

W rankingu przyjmujących (wszystkich), który uwzględnia łącznie 59 zawodników, Kacper Piechocki zajmuje 49 miejsce spośród 59 zawodników, według statystyk ze strony PlusLigi.

I ostatnie wśród wszystkich libero.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 7 kwie 2022, o 13:46 W rankingu przyjmujących (wszystkich), który uwzględnia łącznie 59 zawodników, Kacper Piechocki zajmuje 49 miejsce spośród 59 zawodników, według statystyk ze strony PlusLigi.

I ostatnie wśród wszystkich libero.
No jaki jest koń to każdy widzi i to od lat.
Chociaż to, że przegrał z Żurkiem a zwłaszcza z Gruszczyńskim to sztuka. Choć Grucha ma więcej bezpośrednich błędów niż Piechocki.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 7 kwie 2022, o 14:04
Szary Wilk pisze: 7 kwie 2022, o 13:46 W rankingu przyjmujących (wszystkich), który uwzględnia łącznie 59 zawodników, Kacper Piechocki zajmuje 49 miejsce spośród 59 zawodników, według statystyk ze strony PlusLigi.

I ostatnie wśród wszystkich libero.
No jaki jest koń to każdy widzi i to od lat.
Chociaż to, że przegrał z Żurkiem a zwłaszcza z Gruszczyńskim to sztuka. Choć Grucha ma więcej bezpośrednich błędów niż Piechocki.
Może i ma, ale bierz pod uwagę, że wizualnie to wygląda tak, że Gruszczyński ma najgorszy sezon w życiu, a Kacper nie gra wcale źle. Wizualnie. :D

To teraz pomyśl, co byłoby, gdyby Piechocki miał słaby sezon, a Gruszczyński średni/niezły. :P
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Resofan »

Nie żebym bronił Piechockiego, bo on się nadaje na libero Skry tak, jak ja na jej trenera, ale trzeba wziąć pod uwagę kogo ma obok siebie - jednak Andringa jest lepszy w elemencie przyjęcia od Ebadipura a Defalco choć słabo przyjmuje nie jest aż takim drewnem jak Kooy. To z kim się stoi w linii przyjęcia ma istotne znaczenie i Gruszczyński - obiektywnie pisząc - miał łatwiej, co nie znaczy, że łatwo.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Resofan pisze: 7 kwie 2022, o 15:14 Nie żebym bronił Piechockiego, bo on się nadaje na libero Skry tak, jak ja na jej trenera, ale trzeba wziąć pod uwagę kogo ma obok siebie - jednak Andringa jest lepszy w elemencie przyjęcia od Ebadipura a Defalco choć słabo przyjmuje nie jest aż takim drewnem jak Kooy. To z kim się stoi w linii przyjęcia ma istotne znaczenie i Gruszczyński - obiektywnie pisząc - miał łatwiej, co nie znaczy, że łatwo.
Niby tak, ale Zatorski ma koło siebie Deroo i Cebulja, a jest w tej statystyce drugi najlepszy po Popiwczaku.

To miałoby pewne uzasadnienie, gdyby X libero byłoby od Ciebie lepszych, ale nie wtedy, kiedy wszyscy są od Ciebie lepsi. Taki Kamil Szymura jest po prostu dużo lepszy w przyjęciu od Piechockiego, a Ferens przecież w tym rankingu jest tylko pozycję wyżej niż Kooy, a Waliński tylko dwie pozycje wyżej niż Ebadipour.

Mimo to Szymura ma znacznie lepszy wynik, bo 50,90 % wobec 44,18 % Piechockiego.

Gdyby Skra wymieniła Kacpra na Kamila, to by wyszli na tym dużo lepiej, ale to przecież nierealne, bo żaden transfer choćby niezłego libero nie jest możliwy.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2022, o 16:00 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: leeon »

Jest jeszcze 10 gorszych...
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Vivo »

A propos..

Czy wiadomo już coś o podpisaniu nowego 3-letniego kontraktu z Kacprem?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Vivo pisze: 7 kwie 2022, o 16:01 A propos..

Czy wiadomo już coś o podpisaniu nowego 3-letniego kontraktu z Kacprem?
To on nie jest zatrudniony na umowę na czas nieokreślony?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Vivo »

Streeter pisze: 7 kwie 2022, o 17:33
Vivo pisze: 7 kwie 2022, o 16:01 A propos..

Czy wiadomo już coś o podpisaniu nowego 3-letniego kontraktu z Kacprem?
To on nie jest zatrudniony na umowę na czas nieokreślony?

Streeter
Już kiedyś o tym pisałem...

Nie, bo wtedy trudniej o podwyżkę.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: iron »

leeon pisze: 7 kwie 2022, o 16:00 Jest jeszcze 10 gorszych...
Ty, patrz. Faktycznie. To wiele zmienia.

Szkoda Milczarka, mógłby jeszcze pograć. No ale Skra nie chce sobie ułatwiać ;)
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Tak na rozluźnienie przed jutrem:

https://www.youtube.com/watch?v=GY0lijIAYz8&t=298s

Nieźle chodzi chłopina. A to piasek nie parkiet :]
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Wieść gminna niesie, że niekoniecznie Piechocki dogadał się z PGE na hajs w nowej umowie sponsorskiej i na finansowanie jakie oczekiwał.
Ponoć nie chce już grupa sypać grubo tak jak miało to miejsce dekadę temu, a tego oczekiwał prezes i mocarstwowe plany Skry w kolejnym sezonie się nie ziszczą.

Miała być negocjowana nowa umowa, co sam Konrad Piechocki potwierdzał w 7 strefie, a tu od miesiąca ponad cisza. Nie wiem na ile to dywagacje spowodowane brakiem oficjalnego ogłoszenia, a na ile prawda. Mam jednak obawy, bo dwa, niezależne od siebie źródła, podały mi taką informację.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 22 kwie 2022, o 08:08 Wieść gminna niesie, że niekoniecznie Piechocki dogadał się z PGE na hajs w nowej umowie sponsorskiej i na finansowanie jakie oczekiwał.
Ponoć nie chce już grupa sypać grubo tak jak miało to miejsce dekadę temu, a tego oczekiwał prezes i mocarstwowe plany Skry w kolejnym sezonie się nie ziszczą.

Miała być negocjowana nowa umowa, co sam Konrad Piechocki potwierdzał w 7 strefie, a tu od miesiąca ponad cisza. Nie wiem na ile to dywagacje spowodowane brakiem oficjalnego ogłoszenia, a na ile prawda. Mam jednak obawy, bo dwa, niezależne od siebie źródła, podały mi taką informację.
No i to by oznaczało, że z mocnych transferów nici? Bo jeśli klub nie dostałby wsparcia sponsorów, to w jaki sposób mieliby podpisać Russella? Chyba, że na przyszły sezon jeszcze będzie kasa, a potem czeka ich przebudowa? Kontrakty Bieńka,Atanasijevicia pewnie do tanich nie należą. Bieniu jeden z najlepszych polskich środkowych, gdzie na tej pozycji rodzimych graczy na dobrym poziomie jest na rynku deficyt, a ten drugi to wiadomo, że klasowy zawodnik. A pewno Kłos czy Łomacz też nie są promocyjni.

Także tu pojawia się pytanie (nie do ciebie, oczywiście, ale ogólnikowe) co to oznacza dla Skry i czy po przyszłym sezonie rozpocznie się wietrzenie szatni i poszukiwanie ekonomicznych zastępstw, czy oznacza po prostu tyle, że będą chcieli utrzymać trzon i ściągać tańszych zawodników niż ci, którymi się interesowali (Russell,Anderson,Bednorz), bo było ich na nich stać.

Skra z kasą czy bez kasy przegrywa na rynku transferowym z czołówką ligi, także tutaj może się niewiele zmienić :] Jeśli prawie wszystkie kluby mają już dopięte transfery, a Skra jak zwykle robi coś na ostatnią chwilę lub przesypia, to potem zostaje z Ebadipourem, którego miało już kolejny rok nie być, ale będzie, bo jednak nikt inny nie przyszedł. O jego odejściu mówiło się bodajże już 2 lata temu, a finalnie podobno miałby zostać na sezon 2022/2023, szósty rok z rzędu :] Natomiast Kooy,Taht,Katić etc to esencja Skry Bełchatów. Ktoś się połamał, kogoś nie ma, ktoś nas wykiwał, jakiś transfer się wyłożył, bo zabrakło 24 godzin, czegoś się nie udało załatwić i gramy jak jest.


Ja się nie dziwię PGE, że wahają się nad taką umową, jeśli to prawda. Po co pompować kupę siana, skoro nic z tego nie ma? Za mniejsze pieniądze idzie zbudować drużynę walczaków i zając to 4 miejsce, nie ma problemu, Olsztyn był o krok, ale wcześniej raz już się im udało, Warszawa rok temu miała spore cięcia, Trefl zdobywał medale MP z budżetem mniejszym niż Skra.

Finansujesz to całe przedsięwzięcie, a w zamian masz syna prezesa w składzie, który chyba któryś rok z rzędu jest najgorszym libero w lidze i nie podlega żadnej zmianie, nieudolną politykę transferową, jakieś afery, porażki w europejskich pucharach i 4 rok z rzędu mogą być niespełnione oczekiwania wobec pozycji w lidze. Skra w ciągu ostatnich 10 lat zdobyła 2 razy tytuł i to właśnie już kilka ładnych lat temu, bo im dalej w las, tym ta statystyka się pogarsza.


Wydaje mi się, że gdyby PGE taką samą kasę wpompowała w inny klub w PlusLidze, to byłyby to dużo lepiej zainwestowane pieniądze pod kątem stricte sportowym.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Nie rozumiem narzekań na Tahta. W tym sezonie nie ma lepszego rezerwowego(przynajmniej w ofensywie) a i tak sporo osób go mega krytykuje. Wiadomo, że nie przyjmuje najlepiej, ale w atakuj est zarówno bardzo skuteczny jak i efektywny, na zagrywce też dołoży.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 22 kwie 2022, o 09:14 Nie rozumiem narzekań na Tahta. W tym sezonie nie ma lepszego rezerwowego(przynajmniej w ofensywie) a i tak sporo osób go mega krytykuje. Wiadomo, że nie przyjmuje najlepiej, ale w atakuj est zarówno bardzo skuteczny jak i efektywny, na zagrywce też dołoży.
Tak, Taht to spoko opcja numer 3, ale chodzi o to, że jak chcesz grać co najmniej o medal MP, to nie grasz jednak Tahtem. Ja bardziej śmieje się z sytuacji, że miał być Sander, ściągnęli Kooya, a jednak gra Taht. To tak jak w ostatnich latach się Katić nagrał, choć oczywiście Taht dużo lepszy.

W Skrze miał być już kiedyś Dante,Murilo,Horstink, teraz Anderson też miał być czy Russell, zawsze pozostaje słowo "miał". Miał Ebadipour odejść 2 lata temu, bo jednak trzeba przebudować skład, a teraz jednak zostanie do 2023 roku co najmniej.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Taht spoko zawodnik, ale mnie bawi jak wchodzi za Kooya na poprawę przyjęcia. To jak wpuścić Sekitę na podwyższenie bloku.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Dla pge finansowanie Skry Ok 10mln zł na sezon to są dla nich mniej niż kieszonkowe. SSP ma obowiązek wspierać i finansowac sport.

Co do transferów, mnie nie dziwi że jest cisza, bo tak jest co rok. Konrad lubi trzymać w tajemnicy i zaskakiwać transferami najdłużej jak tylko się da.

Ja z kolei w dodatku słyszałem że po zutylizowaniu gksu miasto chce się dołożyć do siatkówki jeszcze bardziej
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: granvorka »

Wy tu się nabijacie z Kacpra, a ja żałuję, że go nie dałem do składu zamiast Zatora :)

kondi.png
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

bez_nazwy pisze: 22 kwie 2022, o 09:36 Dla pge finansowanie Skry Ok 10mln zł na sezon to są dla nich mniej niż kieszonkowe. SSP ma obowiązek wspierać i finansowac sport.
Tylko PGE już jest zaangażowana w tyle sportów (siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, żużel), że to jednak nie są drobne.
Co do transferów, mnie nie dziwi że jest cisza, bo tak jest co rok. Konrad lubi trzymać w tajemnicy i zaskakiwać transferami najdłużej jak tylko się da.
Piechocki to jedno, ale managerowie lubią puszczać info w eter bądź otoczenia zawodników.
Ja z kolei w dodatku słyszałem że po zutylizowaniu gksu miasto chce się dołożyć do siatkówki jeszcze bardziej
Oby. I mam nadzieję, że tak jak napisałem, te głosy są spowodowane tą ciszą.
Kłamca.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Vivo »

A propos..
Czy Kacper podpisał już nowy 3-letni kontrakt? Bardzo proszę o informacje, osobiście uważam, że jest to najważniejszy transfer/przedłużenie dla Skry, reszta nie ma aż takiego znaczenia ;)
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

Vivo pisze: 22 kwie 2022, o 11:52 A propos..
Czy Kacper podpisał już nowy 3-letni kontrakt? ...
Ma umowe na czas nieokreślony, a ta nie wymaga przedłużenia ;)

A co do finansow, ciezko mi uwierzyć, zeby PGE obnizylo finansowanie Skry i tym samym wykluczy pojawianie sie swojego logo w elicie, jako jednego z głównych faworytów do najwyzszych laurow. To marketingowo nie w ich stylu.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: leeon »

Kasy na kontrakt opoki wystarczy. Reszta to tylko dodatek.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

mecz Bełchatowa jaki był każdy widział, słowo pośmiewisko chyba jest całkiem odpowiednim. Kibice Skry niech modlą się żeby w przyszłym sezonie nie było Koya(to chyba akurat pewne) i Ebadipoura bo czas tego chłopa w skrze i ogólnie w zespole który chce walczyć o medale już minął. Młody Piechocki wiadomo że łopoka i Łomacz też chyba łopoka, ale ciężko tez do gregora mieć więcej pretensji bo krawiec kraje jak mu materii staje. Podmienić milada i dika na takiego fornala i szymure i jestem pewien że grzesiu by sypał o niebo lepiej, no tak zapomniałem o Piechockim, ale już ciul tam z nim bo szkoda sobie nerwy psuć pisząc o nim.

Moim zdaniem podmiana w/w przyjmujących na kogokolwiek z przymierzanych będzie nadzieją na "lepsze"

Kooya i Piechockiego seniora potrafię rozgrzeszyć, bo każdy wie w jakich okolicznościach był do zespołu ściągany, i być może gdyby nie fair-play Sandera to gra skry tez wyglądałaby dyzo lepiej.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ponoć Bieniek nie trenuje, a mecze gra na środkach przeciwbólowych... Pytam się po co? Bardziej niż 6:0 by przegrali z Jastrzębiem bez Bieńka? Przecież to żałosne...

Kup dwóch środkowych, na trzeciego złap wysokiego gościa co akurat przechodził koło hali, każ zawodnikowi przegrać 6 setów z obitymi żebrami, bo nie ma zmiany.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Ja się bardziej zastanawiam dlaczego Bieniek był chętny na transfer do Skry. Przecież wszyscy znają sytuację w Skrze. Gra w Bełchatowie w jego przypadku to uwstecznianie się, choć jest naturalnie kilka poziomów wyżej od reszty.

Nic się w najbliższej przyszłości nie ma szans zmienić. Kłos został, bo Kłos jest w Skrze od zawsze. Łomacz przychodził z Cuprum Lubin i tak szczerze mówiąc, mimo że Gregor gra naprawdę fajny sezon, to nie byłoby chyba chętnych na jego usługi na ten moment z klubów z czołówki, bo wszyscy mają klepniętych sypaczy. Jedynei Zawiercie mogłoby się na to skusić, ale Skrze jednak dużo zawdzięcza, kontrakt pewnie ma okej i ze środkowymi sobie gra tak jak lubi :D Atanasijević wrócił z sentymentu i myślał, że tutaj odzyska formę (i odzyskał w jakimś stopniu), ale chyba nie do końca wiedział co go czeka za przygoda. Pewnie wyobrażał sobie, że będzie grać o złoto.


I teraz zostaje pytanie, dlaczego do tej Skry nikt nie chce przychodzić. No bo taka jest prawda - nikt nie chce. To było widać po prostu w ostanich latach. Bieniek to jest ewenement, tak jak pisałem wyżej. Może przyszedł, bo mu się dobrze gra z Łomaczem i ma blisko do domu rodzinnego.

Aaa, był jeszcze Sander, który dał nogę :] Z Polaków był Huber,Kochanowski byli, bo Skra była ich pierwszym krokiem w dużej siatkówce (wcześniej odpowiednio Radom i Olsztyn) i każdemu odejście ze Skry wyszło na dobre, bo zostając tam by się zatrzymali w rozwoju. Czy przyszliby do Skry będąc już na tym poziomie co teraz? Nie.

Zauważcie, że Skra ma problem ze znalezieniem przyjmujących już kupę czasu, a gdyby nie to, że Atanasijević jest "swój", to nie wiem nawet czy by ściągnęli atakującego na dobrym poziomie. Coś po prostu odpycha zawodników z tego klubu. Zanosi się na to, że 6 rok (sic!) będą z Ebadipourem, którego już ze 2 lata chcą się pozbyć, ale z braku laku przedłużają kontrakt, bo nigdy im się nie udaje nikogo pozyskać :] :]

No i z tym Russellem to też nie wiadomo. Bo który zawodnik chce przyjść do tego klubu i kryć libero w przyjęciu i stracić sezon na kopanie się po czole i grę poniżej oczekiwań. Skra to "Rodzina na swoim", tak jak było, tak jest.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

W chwili obecnej nie samą kasą można zawodników skusić. W Skrze brakuje planu, pomysłu na budowanie czegoś stabilnego z fundamentem. Nie ma sensu pastwić się nad Kacprem, bo nie tylko on gra na boisku, "wkład" w obecne rezultaty znamy, ale nawet z nim udało się MP ugrać. Kolejny raz życie pokazuje, że bez odpowiednich skrzydeł to za dużo się nie ugra. Mając pewnie najlepszy środek w Pluslidze plus rozgrywającego orzącego nimi ile wlezie, Skra w półfinale się skompromitowała, bo skrzydłowi zagrali odpowiednio:
Ebadipour: 17 zagrywek, 6 błędów, 2 asy, w przyjęciu 38% pozytywnego, 17% perfekcyjnego z 4 błędami na 29 prób, a w ataku 8/26 i 4% efektywności
Kooy: 19 zagrywek, 3 błędy, w przyjęciu 30% pozytywnego, 13% perfekcyjnego i 3 błędy, a w ataku 18/39 i 315 efektywności
Atan: 26 zagrywek, 3 asy i 6 błędów, a w ataku 20/49 i 20% efektywności.

Z czym do ludzi?

Kolejna sprawa, że jak ja słyszę o Russellu, to mnie robi się ciepło. Już mamy jedną gwiazdę po zdrowotnych turbulencjach, wcześniej kolejną i jak widać tylko Conte odrodził się po swojej rosyjskiej, niezbyt udanej, przygodzie. A tak każdy kolejny nic nie wnosił. Czy nawet wcześniej Winiarski tak przez Sandera i po Atana mamy ten sam scenariusz: budowanie na rekonwalescencie swojej gry a później pikachuface.jpg czemu nie wyszło.

Pal lich już tą rodzinę na swoim czy inne sanatoria. Skra przez najbliższe lata, przy takim modelu nic znaczyć nie będzie. Kupka ogrywa się w pierwszej lidze, a raczej się od niej odbija (44% skuteczności i zawrotne 21% efektywności), Nowak jedynie pogrywa w Radomiu, a dalej zaplecza żadnego nie ma, żeby nawet na młodych stawiać.

Czekam teraz na kolejnego emeryta bez kolan na przyjęciu, rezerwowego sypacza bez odbicia, obu libero mających problemy z przyjęciem, Irańczyka z nadwagą na starcie sezonu i możemy zapinać pasy oraz przygotowywać się we wjazd w kolejny sezon.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 27 kwie 2022, o 09:53 W chwili obecnej nie samą kasą można zawodników skusić. W Skrze brakuje planu, pomysłu na budowanie czegoś stabilnego z fundamentem. Nie ma sensu pastwić się nad Kacprem, bo nie tylko on gra na boisku, "wkład" w obecne rezultaty znamy, ale nawet z nim udało się MP ugrać. Kolejny raz życie pokazuje, że bez odpowiednich skrzydeł to za dużo się nie ugra. Mając pewnie najlepszy środek w Pluslidze plus rozgrywającego orzącego nimi ile wlezie, Skra w półfinale się skompromitowała, bo skrzydłowi zagrali odpowiednio:
Ebadipour: 17 zagrywek, 6 błędów, 2 asy, w przyjęciu 38% pozytywnego, 17% perfekcyjnego z 4 błędami na 29 prób, a w ataku 8/26 i 4% efektywności
Kooy: 19 zagrywek, 3 błędy, w przyjęciu 30% pozytywnego, 13% perfekcyjnego i 3 błędy, a w ataku 18/39 i 315 efektywności
Atan: 26 zagrywek, 3 asy i 6 błędów, a w ataku 20/49 i 20% efektywności.

Z czym do ludzi?

Kolejna sprawa, że jak ja słyszę o Russellu, to mnie robi się ciepło. Już mamy jedną gwiazdę po zdrowotnych turbulencjach, wcześniej kolejną i jak widać tylko Conte odrodził się po swojej rosyjskiej, niezbyt udanej, przygodzie. A tak każdy kolejny nic nie wnosił. Czy nawet wcześniej Winiarski tak przez Sandera i po Atana mamy ten sam scenariusz: budowanie na rekonwalescencie swojej gry a później pikachuface.jpg czemu nie wyszło.

Pal lich już tą rodzinę na swoim czy inne sanatoria. Skra przez najbliższe lata, przy takim modelu nic znaczyć nie będzie. Kupka ogrywa się w pierwszej lidze, a raczej się od niej odbija (44% skuteczności i zawrotne 21% efektywności), Nowak jedynie pogrywa w Radomiu, a dalej zaplecza żadnego nie ma, żeby nawet na młodych stawiać.

Czekam teraz na kolejnego emeryta bez kolan na przyjęciu, rezerwowego sypacza bez odbicia, obu libero mających problemy z przyjęciem, Irańczyka z nadwagą na starcie sezonu i możemy zapinać pasy oraz przygotowywać się we wjazd w kolejny sezon.

Ja po prostu tego nie rozumiem, bo zbudowanie w miarę ogarniętego składu przy takiej marce z solidnym budżetem, naprawdę nie jest niczym szczególnie trudnym.

Pisałem przed sezonem, że Skra powinna rozważyć ściągnięcie bardziej defensywnego przyjmującego, który mógłby grać u boku tego bardziej ofesnywnego. I tutaj mogli pokłócić się z Warszawą o Kevina Tillie, ale widocznie im nie zależało. Tak samo Yacine Louati by się sprawdził. Z ofensywnych byłoby już w czym wybierać. Gdyby naprawdę bardzo się postarali, to mogliby powalczyć o takich graczy jak Defalco,Dzavoronok, w ostateczności Lipiński. Może poszukać jakiegoś Kubańczyka w Ligue A? Osniel Melgarejo przenosi się po tym sezonie do Revire Milano.

Już nie wspominam o tym, że nie wiadomo jaką decyzję podjąłby Kwolek co do swojej przyszłości, gdyby Skra zaprezentowała mu jakiś sensowny plan działania na kolejne lata. Zawiercie pewnie skusiło go perspektywą rozwoju klubu i sporych inwestycji. A Skra? Przyjdź do Skry, bo Skra to jednak Skra, super klub. I co? I nic. Czyli Pieschowszczyzna dalej jako główny nurt, to gdzie tu się zastanawiać?


Jestem niemal pewny, że Ebadipour zostanie, tak jak Kacper (tu nie może być inaczej), przyjdzie ten Russell i tutaj już nie wiem, bo jednak w formie to bardzo dobry gracz, ale zobaczymy. W razie kontuzji pewnie znajdzie się jakiś Katiciopodobny gracz, który będzie pełnić taką rolę, jaką pełni Taht w tym sezonie, lub jaką pełnili właśnie Katić czy Orczyk swego czasu :] I zakładam, że to będzie jedyny wartościowy (albo i nie) transfer, na jaki zdecyduje się Skra, bo reszta to uzupełnienie ławki, czyli ci Katicio i Nedeljkovicio-podobni.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”