Stal Nysa 2021/2022

Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Stal Nysa »

Radom dzieli się punktami z Lubinem, po tym jak "pomógł" Nysie sąsiad zza miedzy to już chyba nic nas nie uratuje.. Ciekawe czy ktoś wie jak ma wyglądać przyszły sezon w plus lidze bo chyba drużyna ze Lwowa nie da rady zagrać..
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Stal Nysa pisze: 6 mar 2022, o 20:14 Radom dzieli się punktami z Lubinem, po tym jak "pomógł" Nysie sąsiad zza miedzy to już chyba nic nas nie uratuje.. Ciekawe czy ktoś wie jak ma wyglądać przyszły sezon w plus lidze bo chyba drużyna ze Lwowa nie da rady zagrać..
Wstrzymajmy się z twierdzeniem czy drużyna z Lwowa może graćczy nie do oficjalnego komunikatu ligi
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Orduna »

Stal Nysa pisze: 6 mar 2022, o 20:14 Radom dzieli się punktami z Lubinem, po tym jak "pomógł" Nysie sąsiad zza miedzy to już chyba nic nas nie uratuje.. Ciekawe czy ktoś wie jak ma wyglądać przyszły sezon w plus lidze bo chyba drużyna ze Lwowa nie da rady zagrać..
Po dzisiejszym wyniku raczej drużyny z Lubina i Radomia się utrzymały i jedyną zagrożoną drużyną jest Ślepsk, który ma 4 trudne mecze(Skra,Resovia,Trefl i Katowice)z taką grą mogą nie zdobyć ani jednego punktu. Nysa ma 5 meczów(Olsztyn,Lublin,Lubin,Radom i Projekt) musi w nich zdobyć minimum 10 punktów zakładając że Ślepsk nic nie zdobędzie.
Jest trudna sytuacja ale nie jest niemożliwa tymbarskiej że 3 środkowe drużyny raczej będą grały już o nic.
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Stal Nysa »

Wszystko się zgadza, tylko czy sami stalowcy wierzą w to, że w tych 5 meczach zdobędą więcej punktów niż w całym sezonie? Może po prostu mają już wywalone....
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Streeter »

A moim zdaniem w klubie musieli dostać potwierdzenie pozostania w lidze, skoro już idą plany na kolejny. I myślę że najwyżej zamiast Lwowa będzie po prostu kolejna ekipa z I ligi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Nie będzie powiększenia PlusLigi o Lwów, bo to w aktualnej sytuacji jest oczywiście niemożliwe. Tym samym ostatni zespół z PlusLigi spada do I ligi. To było wiadome od samego początku. I trudno mieć o to pretensje do całego świata, skoro ugrało się 9 punktów (na 63 możliwe) po rozegraniu 21 spotkań. Życie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Orduna »

MAG siatki pisze: 7 mar 2022, o 16:45 Nie będzie powiększenia PlusLigi o Lwów, bo to w aktualnej sytuacji jest oczywiście niemożliwe. Tym samym ostatni zespół z PlusLigi spada do I ligi. To było wiadome od samego początku. I trudno mieć o to pretensje do całego świata, skoro ugrało się 9 punktów (na 63 możliwe) po rozegraniu 21 spotkań. Życie.
I bardzo dobrze. Zawsze cieszy gdy kombinatorzy wylatują z obiegu. Niech już biorą tego Kurka bo Mistrzostwo ucieka :]
GOLAB
Posty: 60
Rejestracja: 22 lis 2008, o 14:47
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: GOLAB »

Chciałbym was uspokoić na tym forum,bo Nysa nie spadnie 😆
Reasumując, jeśli klub z Ukrainy nie przystąpi do rozgrywek to dwa zespoły z pierwszej ligi dołączą do Plus ligi.
Stal Nysa ma obecnie podpisane 9 kontraktów na przyszły sezon.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Orduna pisze: 7 mar 2022, o 17:32
MAG siatki pisze: 7 mar 2022, o 16:45 Nie będzie powiększenia PlusLigi o Lwów, bo to w aktualnej sytuacji jest oczywiście niemożliwe. Tym samym ostatni zespół z PlusLigi spada do I ligi. To było wiadome od samego początku. I trudno mieć o to pretensje do całego świata, skoro ugrało się 9 punktów (na 63 możliwe) po rozegraniu 21 spotkań. Życie.
I bardzo dobrze. Zawsze cieszy gdy kombinatorzy wylatują z obiegu. Niech już biorą tego Kurka bo Mistrzostwo ucieka :]
I to pisze fan Warszawy...
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Halabank »

kamil1999 pisze: 7 mar 2022, o 20:38
Orduna pisze: 7 mar 2022, o 17:32
MAG siatki pisze: 7 mar 2022, o 16:45 Nie będzie powiększenia PlusLigi o Lwów, bo to w aktualnej sytuacji jest oczywiście niemożliwe. Tym samym ostatni zespół z PlusLigi spada do I ligi. To było wiadome od samego początku. I trudno mieć o to pretensje do całego świata, skoro ugrało się 9 punktów (na 63 możliwe) po rozegraniu 21 spotkań. Życie.
I bardzo dobrze. Zawsze cieszy gdy kombinatorzy wylatują z obiegu. Niech już biorą tego Kurka bo Mistrzostwo ucieka :]
I to pisze fan Warszawy...
Daj spokój... przecież to byl tylko Muzaj...
Dynia
Posty: 33
Rejestracja: 23 mar 2020, o 21:18
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Dynia »

Wcale nie jest powiedziane, że Stal zajmie ostatnie miejsce w tabeli, ich terminarz jest dużo lepszy od ściganych przez nią zespołów. Przy wygranych bezpośrednich meczach z tymi rywalami spokojnie jest szansa nawet na 12 miejsce na zakończenie fazy zasadniczej.
Stal gra już dobrze nie tylko dziś, teraz za grą wreszcie zaczynają iść punkty.
Na dole szykuje się bardzo ciekawa walka do ostatniej kolejki.


1) LUK Lublin 21 pkt

Cerrad Enea Czarni Radom (W)
Trefl Gdańsk (D)
PSG Stal Nysa (W)
Aluron CMC Warta Zawiercie (W)


2) Cuprum Lubin 21 pkt

PSG Stal Nysa (D)
Jastrzębski Węgiel (W)
Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle (D)
Asseco Resovia Rzeszów (W)


3) Cerrad Enea Czarni Radom
20 pkt

Asseco Resovia Rzeszów (D)
LUK Lublin (D)
PSG Stal Nysa (W)
Jastrzębski Węgiel (D)
PGE Skra Bełchatów (W)


4) Ślepsk Malow Suwałki 19 pkt

PGE Skra Bełchatów (D)
Asseco Resovia Rzeszów (W)
Trefl Gdańsk (D)
GKS Katowice (D)


5) PSG Stal Nysa 12 pkt

Cuprum Lubin (W)
Cerrad Enea Czarni Radom (D)
LUK Lublin (D)
Projekt Warszawa (W)
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Halabank pisze: 7 mar 2022, o 21:29
kamil1999 pisze: 7 mar 2022, o 20:38
Orduna pisze: 7 mar 2022, o 17:32
I bardzo dobrze. Zawsze cieszy gdy kombinatorzy wylatują z obiegu. Niech już biorą tego Kurka bo Mistrzostwo ucieka :]
I to pisze fan Warszawy...
Daj spokój... przecież to byl tylko Muzaj...
Tu nie chodzi o "tylko Muzaja", ale o całokształt. :]
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

GOLAB pisze: 7 mar 2022, o 20:28 Chciałbym was uspokoić na tym forum,bo Nysa nie spadnie 😆
Reasumując, jeśli klub z Ukrainy nie przystąpi do rozgrywek to dwa zespoły z pierwszej ligi dołączą do Plus ligi.
Stal Nysa ma obecnie podpisane 9 kontraktów na przyszły sezon.
Co to kogo obchodzi ile kontraktów Stal ma podpisanych na przyszły sezon? To nie liczba podpisanych kontraktów decyduje o tym, kto zostaje w PlusLidze, tylko ilość punktów w tabeli. Tak było, jest i będzie, bo po coś się tworzy te przepisy. Nie po to, żeby je omijać. Nikt nie będzie poszerzał PlusLigi w nieskończoność tylko dlatego, że kibice Stali tak chcą. Kto rzekomo podjął taką decyzję, że z 1 Ligi do PlusLigi wskakują po sezonie dwa nowe zespoły? Prezes PrygieI? Zawodnicy są już tak zajechani ilością spotkań w trakcie sezonu, że poszerzanie PlusLigi nie wchodzi już w grę. Rozgrywki w PlusLidze polegają na rywalizacji. Zgodnie z logiką i przepisami, najsłabszy zespół spada do niższej klasy rozgrywkowej, a na nagrodę może liczyć najmocniejszy zespół z I Ligi. I to ma sens. W przeciwnym razie czemu miałaby służyć ta cała rywalizacja i zdobywanie punktów?
michu89
Posty: 12
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: michu89 »

GOLAB pisze: 7 mar 2022, o 20:28 Chciałbym was uspokoić na tym forum,bo Nysa nie spadnie 😆
Reasumując, jeśli klub z Ukrainy nie przystąpi do rozgrywek to dwa zespoły z pierwszej ligi dołączą do Plus ligi.
Stal Nysa ma obecnie podpisane 9 kontraktów na przyszły sezon.
Pytanie, na ile Twoje informacje są pewne? Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe, żeby cztery kolejki przed końcem ligi nie było żadnego oficjalnego komunikatu, ile drużyn ewentualnie spada. To niedopuszczalne. Jako kibic Stali chciałbym, aby Nysa dalej była w Plus Lidze, ale z drugiej strony zasłużyliśmy na spadek i sportowo po prostu nam się on należy.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Azaliż
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Halabank »

MAG siatki pisze: 8 mar 2022, o 11:14
GOLAB pisze: 7 mar 2022, o 20:28 Chciałbym was uspokoić na tym forum,bo Nysa nie spadnie 😆
Reasumując, jeśli klub z Ukrainy nie przystąpi do rozgrywek to dwa zespoły z pierwszej ligi dołączą do Plus ligi.
Stal Nysa ma obecnie podpisane 9 kontraktów na przyszły sezon.
Co to kogo obchodzi ile kontraktów Stal ma podpisanych na przyszły sezon? To nie liczba podpisanych kontraktów decyduje o tym, kto zostaje w PlusLidze, tylko ilość punktów w tabeli. Tak było, jest i będzie, bo po coś się tworzy te przepisy. Nie po to, żeby je omijać. Nikt nie będzie poszerzał PlusLigi w nieskończoność tylko dlatego, że kibice Stali tak chcą. Kto rzekomo podjął taką decyzję, że z 1 Ligi do PlusLigi wskakują po sezonie dwa nowe zespoły? Prezes PrygieI? Zawodnicy są już tak zajechani ilością spotkań w trakcie sezonu, że poszerzanie PlusLigi nie wchodzi już w grę. Rozgrywki w PlusLidze polegają na rywalizacji. Zgodnie z logiką i przepisami, najsłabszy zespół spada do niższej klasy rozgrywkowej, a na nagrodę może liczyć najmocniejszy zespół z I Ligi. I to ma sens. W przeciwnym razie czemu miałaby służyć ta cała rywalizacja i zdobywanie punktów?
Sezon jeszcze się nie zakończył a z perspektywy tabeli i układu meczy Nysa ma jeszcze szansę na utrzymanie. Tym bardziej patrząc na problemy Czarnych i aktualna dyspozycję Suwałk. Jak sezon się zakończy to będziemy mogli powiedzieć, że Nysa zasłużenie spadła a jeśli się utrzyma to będą mieli największego farta w tym sezonie.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: dezerter »

"Baraże zagramy pełnym składem. Kontrakty mamy do czerwca. Nie przewidujemy żadnych niespodzianek – wyjaśnił prezes Prygiel. Znaki zapytania dotyczyły choćby Wassima Ben Tary, który pochodzi z Tunezji. Jeszcze nieco ponad miesiąc temu prezes wspominał, że pierwszeństwo w grze i zgrupowaniach względem klubu ma kadra. Z tego, co udało nam się z kolei usłyszeć w środowisku, atakujący chce za półtora roku grać jako Polak. Ma polski paszport i teraz ma obowiązywać go okres karencji odnośnie do gry w reprezentacji narodowej."

źródło:
https://sport.tvp.pl/59424119/plusliga- ... wie-czekac

Myślałem, że karencja obowiązuje jedynie w przypadku gry po zmiennie kadry narodowej, ale po tej wypowiedzi widać, że również chodzi o kluby i ligę. Prawda to? Ktoś mi to kiedyś tłumaczył względem kadry, ale nie mogę odnaleźć tego wpisu. :(
Skoro ma dwa paszporty, to również musi odczekać "swoje"?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

dezerter pisze: 4 kwie 2022, o 18:18

Myślałem, że karencja obowiązuje jedynie w przypadku gry po zmiennie kadry narodowej, ale po tej wypowiedzi widać, że również chodzi o kluby i ligę. Prawda to? Ktoś mi to kiedyś tłumaczył względem kadry, ale nie mogę odnaleźć tego wpisu. :(
Skoro ma dwa paszporty, to również musi odczekać "swoje"?
Ja tłumaczyłem kiedyś, to doprecyzuję i teraz ;)

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Myślę, że przypadek Ben Tary można porównać ze zmianą federacji przez Gladyra i Masnego. Ci dwaj zawodnicy zrezygnowali z kadry Ukrainy i Słowacji, gdy byli już po trzydziestce. Zmienili licencję, by nie wliczali się do limitów jako obcokrajowcy. W ten sposób np. w praktyce JW gra często czterema obcokrajowcami, ale w teorii trzema, bo Jurij liczy się jako Polak ze względu na polską licencję.

Dick Kooy to podobny przypadek (od paru lat grający na włoskiej licencji).

Podobnie jest z Szerszeniem, który podczas sezonu w Suwałkach grał połowę jako Francuz, a od stycznia już jako Polak, bo skończył mu się czas oczekiwania i zdobył polską licencję. Jego przypadek trochę się różni od innych - mówi, że czuje się Polakiem i chciałby grać dla Polski. Inna kwestia to oczywiście szansa nawet na powołanie do szerokiego składu, gdy mamy taką konkurencję.

Widocznie Wassim uznał, że bardziej mu się będzie kalkulować granie na polskich papierach. Igrzyska już w życiorysie zapisał, a raczej na nic wielkiego z kadrą tunezyjską by nie mógł liczyć.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: dezerter »

johnnyrotten pisze: 4 kwie 2022, o 18:39
dezerter pisze: 4 kwie 2022, o 18:18

Myślałem, że karencja obowiązuje jedynie w przypadku gry po zmiennie kadry narodowej, ale po tej wypowiedzi widać, że również chodzi o kluby i ligę. Prawda to? Ktoś mi to kiedyś tłumaczył względem kadry, ale nie mogę odnaleźć tego wpisu. :(
Skoro ma dwa paszporty, to również musi odczekać "swoje"?
Ja tłumaczyłem kiedyś, to doprecyzuję i teraz ;)

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Myślę, że przypadek Ben Tary można porównać ze zmianą federacji przez Gladyra i Masnego. Ci dwaj zawodnicy zrezygnowali z kadry Ukrainy i Słowacji, gdy byli już po trzydziestce. Zmienili licencję, by nie wliczali się do limitów jako obcokrajowcy. W ten sposób np. w praktyce JW gra często czterema obcokrajowcami, ale w teorii trzema, bo Jurij liczy się jako Polak ze względu na polską licencję.

Dick Kooy to podobny przypadek (od paru lat grający na włoskiej licencji).

Podobnie jest z Szerszeniem, który podczas sezonu w Suwałkach grał połowę jako Francuz, a od stycznia już jako Polak, bo skończył mu się czas oczekiwania i zdobył polską licencję. Jego przypadek trochę się różni od innych - mówi, że czuje się Polakiem i chciałby grać dla Polski. Inna kwestia to oczywiście szansa nawet na powołanie do szerokiego składu, gdy mamy taką konkurencję.

Widocznie Wassim uznał, że bardziej mu się będzie kalkulować granie na polskich papierach. Igrzyska już w życiorysie zapisał, a raczej na nic wielkiego z kadrą tunezyjską by nie mógł liczyć.
Dziękuję kolego johnnyrotten raz jeszcze. Tym razem, zrobiłem sobie screen xDDD. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: lukecik »

Dobrze kojarzę, że przy obecnych przepisach Leon i Ben Tara nie mogliby być razem w naszej kadrze?
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: dezerter »

lukecik pisze: 4 kwie 2022, o 19:06 Dobrze kojarzę, że przy obecnych przepisach Leon i Ben Tara nie mogliby być razem w naszej kadrze?
Czysto teoretycznie Ben Tara w kadrze, to z jakiego powodu nie? W kadrze Italii jest chyba kilku naturyzowanych graczy, a przynajmniej był taki okres.

EDIT:
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dla-wloch/

Tylko, że Anisa mama jest Polką i nie wiem, czy to czegoś nie zmienia.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

dezerter pisze: 4 kwie 2022, o 19:17
lukecik pisze: 4 kwie 2022, o 19:06 Dobrze kojarzę, że przy obecnych przepisach Leon i Ben Tara nie mogliby być razem w naszej kadrze?
Czysto teoretycznie Ben Tara w kadrze, to z jakiego powodu nie? W kadrze Italii jest chyba kilku naturyzowanych graczy, a przynajmniej był taki okres.

EDIT:
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dla-wloch/

Tylko, że Anisa mama jest Polką i nie wiem, czy to czegoś nie zmienia.
Lukecik ma rację. Jeśli mielibyśmy w kadrze dwóch graczy po zmianie licencji, to mógłby grać tylko jeden. Kamil Rychlicki też ma polskie obywatelstwo, polskich rodziców (a na pewno tatę), mówi po polsku, ale grał dla Luksemburga i przepisy są nieubłagane.

Myślę, że większość takich zawodników z widokami na grę w naszej kadrze pożegnało się po tym, jak Leon zaczął grać dla Polski.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Ben Tara przede wszystkim toruje sobie drogę do lepszych klubów. Jak ma nie być wliczany w limity, to jako polski zawodnik to naprawdę dobry atakujący. Jako zagraniczny - cóż, jak ma się blokować limit, to można spróbować pozyskać większe nazwisko.

Ale te drzwi też nie są zamknięte na stałe. Ben Tara dopiero 26 lat w tym roku. Wyobraźcie sobie, że za 3 lata nie ma Kurka, a Leon doznaje urazu przy okazji jakiegoś turnieju, lub robi sobie przerwę i nie gra w Mistrzostwach Europy. Może kariera Ben Tary nabierze rozpędu na tyle, że wtedy z automatu będzie się bić o skład? Nie wiadomo.

Dla mnie im mniej naturalizowanych, tym lepiej, ale bardzo pozytywna wiadomość, że Wassim będzie grał na polskiej licencji, bo wtedy większe pole do popisu z transferami.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Cała sytuacja pokazuje, że te limity mocno szkodzą siatkówce.
Przecież taki Kooy, Paszycki, Divis czy teraz Ben Tara zmieniają federację by być bardziej wartościowi na "siatkarskim rynku pracy". W efekcie słabsze reprezentacje tracą często swoje gwiazdy.
Szary Wilk pisze: 4 kwie 2022, o 19:38

Dla mnie im mniej naturalizowanych, tym lepiej, ale bardzo pozytywna wiadomość, że Wassim będzie grał na polskiej licencji, bo wtedy większe pole do popisu z transferami.
Czyli naturalizowanie Ben Tary też złe, natomiast naturalizowanie Rychlickiego powinno się odbyć z tego co pisałeś wcześniej. No chyba, że gdzieś cię źle zrozumiałem?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tutaj problemem jest dualizm obywatelstwa-licencji, szczerze powiedziawszy jestem zdziwiony, że te dyskryminacyjne przepisy w siatkówce (czyli na relatywnie wysokim poziomie pod względem popularności) mogą obowiązywać, to byłoby nie do obrony prawnie, że osoba z polskim obywatelstwem traktowana jest jako obcokrajowiec i ma utrudnioną sytuację na rynku pracy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ja dodatkowo uważam, że jeżeli chcą już karać jakimiś karencjami (co w odniesieniu do ligi jest moim zdaniem dziwne), to powinno to dotyczyć co najwyżej siatkarzy, którzy obywatelstwo "nabyli", jak Kooy czy Leon. A w przypadku Ben Tary czy Szerszenia mamy do czynienia z ludźmi, którzy mają polskie korzenie, mówią po polsku, więc nie bardzo rozumiem z jakiej racji przez 2 lata nie mogą grać w Polsce jako Polak (znaczy rozumiem, że są takie przepisy, ale nie widzę w nich sensu). Ponadto tak jak Wysoki napisał, gdyby komuś się chciało użerać i zaskarżyć to prawo na wysokim poziomie, to myślę że mógłby niezłego problemu narobić federacjom. Bo o ile limity przeciw obcokrajowcom można wybronić przed nie dyskryminacją zatrudniania tym, że klub może zatrudnić dowolną liczbę obcokrajowców i nikt mu nie broni, o tyle jak logicznie uzasadnić uważanie z poziomu ligi człowieka z polskimi korzeniami i mówiącego po polsku za Francuza czy Tunezyjczyka, to nie mam pojęcia.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Te karencje nie obowiązują na ligę, chyba, że w Pluslidze są inne, sprzeczne przepisy z tymi w FIVB.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 5 kwie 2022, o 01:12 Cała sytuacja pokazuje, że te limity mocno szkodzą siatkówce.
Przecież taki Kooy, Paszycki, Divis czy teraz Ben Tara zmieniają federację by być bardziej wartościowi na "siatkarskim rynku pracy". W efekcie słabsze reprezentacje tracą często swoje gwiazdy.
Szary Wilk pisze: 4 kwie 2022, o 19:38

Dla mnie im mniej naturalizowanych, tym lepiej, ale bardzo pozytywna wiadomość, że Wassim będzie grał na polskiej licencji, bo wtedy większe pole do popisu z transferami.
Czyli naturalizowanie Ben Tary też złe, natomiast naturalizowanie Rychlickiego powinno się odbyć z tego co pisałeś wcześniej. No chyba, że gdzieś cię źle zrozumiałem?

W jaki sposób chcesz naturalizować Polaka? Czy według Ciebie licencja siatkarska świadczy o tym, jakiej narodowości jesteś? :] Rychlicki ma już chyba od dawna polski paszport. Ma polskich rodziców, sam utożsamia się z Polską.

Czy naprawdę wystarczy mieszkać zagranicą, by przez rodaków już być skreślonym? A gdzie tożsamość, przynależność, język, kultura, wtf, ludzie, co wy macie w głowie. Miejsce zamieszkania lub świstek świadczy o tym kim jesteś?

Kamil Rychlicki jest Polakiem i to jest skandal, że nie może grać dla nas. Powinna być tu furtka uchylona z uwagi na to, że jest po prostu Polakiem grającym na obcej licencji, natomiast Ben Tara to Tunezyjczyk.

Kamil Rychlicki: Czuję się Polakiem, a każdy polski sportowiec marzy o reprezentacji
- Gdy byłem młodszy, nie myślałem, że mógłbym kiedyś występować w kadrze Polski. Gdyby 10 lat temu ktoś mi powiedział, że będę na tyle dobry, żeby grać w Civitanovie, pewnie podjąłbym inne decyzje - mówi Kamil Rychlicki, gracz Cucine Lube Civitanova.
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 5 kwie 2022, o 07:47 Czy naprawdę wystarczy mieszkać zagranicą, by przez rodaków już być skreślonym? A gdzie tożsamość, przynależność, język, kultura, wtf, ludzie, co wy macie w głowie. Miejsce zamieszkania lub świstek świadczy o tym kim jesteś?
Dlaczego zawsze jak ktoś się z Toba nie zgadza to musisz go atakować w ten sposób?

Reprezentacja to nie klub, że możesz sobie wybierać, gdzie w danym momencie chcesz grać. Jeśli tak bardzo chciał reprezentować Polskę to mógł nie przyjmować powołania do kadry Luksemburga i czekać. No ale lepiej traktować wszystkich z paszportem poza limitem i wrócimy znowu do wynalazków typu Paczko Bozko, albo Marechal grający w lidze na polskiej licencji a potem występujący przeciwko nam w kadrze Francji.

Nikt nikomu Rychlickiemu nie broni czuć się Polakiem, mieć polski paszport i 'jesc pierogi', ale skoro wybrał dla jakiej kadry chce grać to niech teraz na dystansie swojej kariery się z tym identyfikuje.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

PabloFX pisze: 5 kwie 2022, o 08:59
Szary Wilk pisze: 5 kwie 2022, o 07:47 Czy naprawdę wystarczy mieszkać zagranicą, by przez rodaków już być skreślonym? A gdzie tożsamość, przynależność, język, kultura, wtf, ludzie, co wy macie w głowie. Miejsce zamieszkania lub świstek świadczy o tym kim jesteś?
Dlaczego zawsze jak ktoś się z Toba nie zgadza to musisz go atakować w ten sposób?

Reprezentacja to nie klub, że możesz sobie wybierać, gdzie w danym momencie chcesz grać. Jeśli tak bardzo chciał reprezentować Polskę to mógł nie przyjmować powołania do kadry Luksemburga i czekać. No ale lepiej traktować wszystkich z paszportem poza limitem i wrócimy znowu do wynalazków typu Paczko Bozko, albo Marechal grający w lidze na polskiej licencji a potem występujący przeciwko nam w kadrze Francji.

Nikt nikomu Rychlickiemu nie broni czuć się Polakiem, mieć polski paszport i 'jesc pierogi', ale skoro wybrał dla jakiej kadry chce grać to niech teraz na dystansie swojej kariery się z tym identyfikuje.
Przeczytaj sobie wywiad z Rychlickim, to zrozumiesz, czemu nie miał wyjścia i grał dla kadry Luksemburga.

Ale skoro ktoś twierdzi, że na podstawie siatkarskiej licencji identyfikuje się kogoś jako Polaka lub nie, to naprawdę witki opadają, Panowie ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”