Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mmp »

Mnie bardziej ciekawi co siw wydarzy na środku, przyjęciu i ataku. Myślę że dobrym ruchem byłoby ściągnięcie Szymury na przyjęcie
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Atak zostaje
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Pytanie do osób które znają już większość składu na przyszły sezon (m.in. dyletant, AZS OLSZTYN 1978): skład będzie silniejszy czy słabszy od tegorocznego?
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Demandred »

Ja bym zadał inne pytanie. Czy na papierze przedsezonowo skład na przyszły sezon wygląda lepiej niż wyglądał na obecny? Rzeczywistość a papier to zupełnie inna bajka jak widać ;)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Te forumowe "100% wiadomości" okazywały się często zupełnymi bzdurami, także ja bym teraz nie spekulował czy będzie lepiej czy nie. Póki co oficjalnie nie ma potwierdzenia czy nawet Weber zostanie. Pewnie to jest związane z kolei z tym kto będzie a ten kto ma przyjść może uzależniać decyzję kto będzie trenerem. I tak to się kręci :P
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

Na Twitterze i forum przewijają się informacje, że pozostanie Defalco wcale nie jest scenariuszem "science-fiction" i możliwe, że dalej będzie on grał w Olsztynie. Jeśli trenerem nadal zostanie Weber, to przy nim na wysoki poziom może wejdzie Tuaniga, który może być też "wabikiem" dla TJ'a, aby zostać. Podobno nowy libero ma być sporym zaskoczeniem i być z PlusLigi - taka myśl mnie naszła, że może mógłby to być... Andringa? Odejście Averilla zwalnia jeden slot dla obcokrajowca, może na przyjęciu jako dwójka któreś polskie nazwisko (Szymura? Halaba? Szerszeń, o ile zdrowy?) i wtedy się to chyba przepisowo spina. Holender w ataku nie daje już absolutnie nic, ale przyjęcie i obronę trzyma lepiej, niż niejeden libero, a że młodszy nie będzie, to taka zmiana mogłaby utrzymać go w grze na znacznie dłużej. To oczywiście tylko luźna myśl. ;)
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Akurat do informacji uzytkownika AZS OLSZTYN 1978 mam prawie 100% zauwanie, wszystko co pisal sie sprawdzalo. Co do libero to ma nim byc polak, chociaz tez uwazam ze z Andringi bylby wysmienity libero. Averill odchodzi, ale sypa nam sie zrobi zagraniczna (Firlej-Tuaniga). Mysle ze postawia na calkowicie polski srodek, 2 zagranicznych przyjmujacych i Tuaniga na rozegraniu.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Nie wiem jak z pieniędzmi, ale ze sportowego punktu widzenia, to dla Defalco najlepszym ruchem byłby transfer do innej drużyny PlusLigi. Najlepiej takiej, która ma szansę grać o medale, albo gra w europejskich pucharach. Powód jest prosty. Jeśli utrzyma swoją dobrą dyspozycję w następnym sezonie (w innym klubie), to jego notowania skoczą. Wtedy przyjdą większe pieniądze. Jeśli po kolejnym dobrym sezonie zostałby w PlusLidze, to klub też zadbałby o odpowiednie zarobki, a jeśli chciałby odejść, to będzie wciąż graczem młodym (ledwo 24 lata), a lada chwila czeka nas wymiana pokoleniowa. W Olsztynie raczej nie będzie jednym z najlepiej opłacanych w PlusLidze i ligi też nie zawojuje.

Z drugiej strony, jeśli gość jest dopiero 97 rocznik (25 lat w kwietniu), to równie dobrze za 5 lat może osiągnąć swój peak, także może właśnie stabilizacja formy, regularna gra i status gwiazdy w swoim zespole na ten moment jego kariery są najodpowiedniejsze?
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie wiemy jakim składem będzie dysponował Olsztyn w następnym sezonie.
Np. Zostanie DeFalco, zostanie Butryn, będzie lepszy libero, Szerszeń w podstawowej szóstce który może wrócić do formy z Suwałk no i śmiało o medale mogą przecież powalczyć.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Przede wszystkim dlaczego skreślacie Olsztyn jeszcze w tym sezonie? Po ewentualnej wygranej z Katowicami odskoczymy im na jakieś 10 punktów i zaklepiemy sobie 7 miejsce z niewielką stratą do Resovii, która ma chyba gorszy terminarz od naszego. Jeśli wskoczymy na 6 miejsce wtedy gramy ze Skrą lub Zawierciem. Na Zawierciu ugraliśmy 4 punkty, ze Skrą tie breaka i jeden bardzo wyrównany mecz, minimalnie przegrany więc obie te drużyny są absolutnie w naszym zasięgu.

Czy skład będzie lepszy to trudno ocenić bo czy Firlej jest lepszy od Tuanigi? Czy w teorii Gruszczyński przychodził jako najgorszy libero w lidze czy jako medalista LN?
Cały sezon może być uzależniony od decyzjij ednego zawodnika, klub robi dużo żeby został, ale wiadomo jest dużo klubów, które są w stanie Olsztyn przepłacić.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Szary Wilk pisze: 25 sty 2022, o 12:55 Nie wiem jak z pieniędzmi, ale ze sportowego punktu widzenia, to dla Defalco najlepszym ruchem byłby transfer do innej drużyny PlusLigi. Najlepiej takiej, która ma szansę grać o medale, albo gra w europejskich pucharach. Powód jest prosty. Jeśli utrzyma swoją dobrą dyspozycję w następnym sezonie (w innym klubie), to jego notowania skoczą. Wtedy przyjdą większe pieniądze.
Pytanie co jest dla niego priorytetem. Widać, że lubi jak wokół niego kręci się gra i jak dostaje masę piłek. W lepszym zespole byłby jednym z wielu. Sportowo nie jest jeszcze gotowy aby w Zaksie czy Jastrzębiu opierała się gra głownie na nim. Poza tym w Olsztynie może a tam by musiał. Jeśli w Olsztynie miałaby być fajna paka to jeszcze jeden sezon miałby sens moim zdaniem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: qtp »

Kluczowe jest postawienie pytania czy Olsztyn ma argumenty finansowe żeby zatrzymać Defalco, pisało się tu że na ten sezon budżet był ok 8 w lidze, więc moim zdaniem odpowiedź jest oczywista.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Zależy czy Defalco czuje się gotowy do bycia liderem w zespole grającym w Pluslidze o medale i jak dużą rolę na tym etapie jego kariery odegra kasa. Moim zdaniem przy ściągnięciu Tuanigi i Szerszenia to są spore szanse na to, że jednak w Olsztynie zostanie. Trener jest dobry, koledzy z zespołu mocni, a sam drużyna (na papierze) wzmocniona i z realnymi szansami na zaatakowanie miejsca w czołowej czwórce. Ważne też będzie jak AZS zakończy ten sezon. Jeśli Olsztyn zbuduje zespół tak ciekawy jak się zapowiada to pozostanie wcale nie byłoby dla Defalco złym wyborem.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Co do środkowych to gramy za rok Porębą/Jakubiszakiem czy kogoś w zamian tego drugiego ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: bialasqq »

Skąd wogole temat Szerszenia? Ja nic o nim nie słyszałem więc raczej wątpię. Bardzo ciekawy transfer również na środek będzie. Więcej informacji wkrótce.
Ps. Tak jak pisał AZS OLSZTYN 1978, Butryn zostaje, do tego Firlej do Warszawy, nowy libero, Joshua na sype i jak narazie dogadany jest baaardzo fajny środkowy. Bez akcentów plusligowych więc szukajcie :D
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Jedyny baaardzo fajny środkowy jaki przychodzi mi do głowy to Loser. Olsztyn zawodników z Francji już ściągał, a Weber to jego rodak, więc nie jest to niemożliwe. Mocny środkowy, Tuaniga i zagraniczny przyjmujący (Defalco?) oznacza Polaka na przyjęciu. Na pewno ten nowy zespół zapowiada się ciekawie.

Chociaż sam Loser bardziej by mi pasował do Zaksy (do spółki z Dananim), ale to bardziej moje życzeniowe myślenie.
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

No właśnie coś tu się przestaje kalkulować, jeżeli Tuaniga na rozegraniu, zagraniczny środkowy i powiedzmy zostanie DeFalco, to oznacza polskiego przyjmującego. Czyżby Andringa miał iść na ławkę? Ciągle widzę są apetyty na mocny środek, oby przyjęcie przez to znowu nie kulało, tak jak w tym roku. I z polskich przyjmujących kto w naszym zasięgu? Kwasowski po słabym sezonie w Nysie? Włodarczyk? Halaba? Chyba, że uda się wyciągnąć Szymurę z jw.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 26 sty 2022, o 01:46 No właśnie coś tu się przestaje kalkulować, jeżeli Tuaniga na rozegraniu, zagraniczny środkowy i powiedzmy zostanie DeFalco, to oznacza polskiego przyjmującego. Czyżby Andringa miał iść na ławkę? Ciągle widzę są apetyty na mocny środek, oby przyjęcie przez to znowu nie kulało, tak jak w tym roku. I z polskich przyjmujących kto w naszym zasięgu? Kwasowski po słabym sezonie w Nysie? Włodarczyk? Halaba? Chyba, że uda się wyciągnąć Szymurę z jw.
Nawet nie problem w tym, że Andringa w takim wypadku pójdzie na ławę bo i w tym gdyby nie pewne problemy z Salehim oraz libero to by poszedł, ale problem w tym, że będzie mógł wejść tylko za DeFalco.
No chyba, że albo Andringa rozwiązuje kontrakt albo jednak DeFalco nie udało się utrzymać i już gdzieś podpisał.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Andrindze raczej ławka wadzić nie będzie, a i TJ jak zostanie i będzie potrzebował zmiany to najczęściej w drugiej linii, więc nie wydaje mi się to jakimś wielkim problemem typu wpuścić Miticia w Skrze i zepsuć któreś skrzydło.

A środek mimo wszystko wypadałoby wzmocnić, niby są dwaj względnie młodzi gracze, którzy jeszcze powinni się rozwijać, choć jeżeli chodzi o Jakubiszaka to nie widzę w nim jakiegoś wielkiego postępu względem Lubina, jeśli więc dałoby się go zastąpić kimś lepszym to czemu nie.

A w linii przyjęcia może jakąś opcją byliby bracia? Rafał na przyjęcie i Kamil na libero ;) Kamil już raczej prezentuje się lepiej od obecnego Gruszczyńskiego, a wygląda że coś tam się rozwija, więc może wskoczyć na wyższy poziom w Olsztynie. No a Rafał to byłby raczej solidny ruch na przyjęciu, zwłaszcza jeżeli obok będzie stał ktoś w typie Defalco.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mimo82 »

W kręgu zainteresowan jest właśnie Szymura.
Na libero z tego co wiem - młody libero z 1 ligi :)
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hvar »

No dobra, wy tu gadu gadu o przyszłym sezonie, a tymczasem w poniedziałek (tj. 31.01), nie mija przypadkiem termin na ewentualne zgłoszenie kogoś za Salehiego ? Czy temat już zupełnie odpuszczony ?
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

hvar pisze: 26 sty 2022, o 10:02 No dobra, wy tu gadu gadu o przyszłym sezonie, a tymczasem w poniedziałek (tj. 31.01), nie mija przypadkiem termin na ewentualne zgłoszenie kogoś za Salehiego ? Czy temat już zupełnie odpuszczony ?
No przecież będzie ten gostek z Albanii.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hvar »

Streeter pisze: 26 sty 2022, o 10:17 No przecież będzie ten gostek z Albanii.
Owszem, czytałem tutaj o nim, tak samo jak o kilku terminach, kiedy to miał być ogłoszony nowy zawodnik. Ale oficjalnie ze strony klubu jakoś komunikatu nie widziałem. Coś mi umknęło ? No chyba, że teraz ogłasza się zawodników na forach internetowych albo twitterach nie związanych z klubem ? :]

A może chłopak nie jest zaszczepiony i siedzi na kwarantannie po wjeździe do strefy Schengen?
Ostatnio zmieniony 26 sty 2022, o 11:33 przez hvar, łącznie zmieniany 3 razy.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

hvar pisze: 26 sty 2022, o 11:24
Streeter pisze: 26 sty 2022, o 10:17 No przecież będzie ten gostek z Albanii.
Owszem, czytałem tutaj o nim, tak samo jak o kilku terminach, kiedy to miał być ogłoszony nowy zawodnik. Ale oficjalnie ze strony klubu jakoś komunikatu nie widziałem. Coś mi umknęło ? No chyba, że teraz ogłasza się zawodników na forach internetowych albo twitterach nie związanych z klubem ? :]

A może chłopak nie jest zaszczepiony i siedzi na kwarantannie po wjeździe do strefy Schengen?
Wydawało mi się, że już go potwierdzili oficjalnie. Może przez to, że ciężko byłoby wymyślić taką plotkę, bo nikt nie miał pojęcia o istnieniu człowieka :D może załatwiają jakieś papiery jeszcze czy coś.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: azs_oln »

mimo82 pisze: 26 sty 2022, o 09:40 W kręgu zainteresowan jest właśnie Szymura.
Na libero z tego co wiem - młody libero z 1 ligi :)
Libero będzie będzie młody ale z plusligi, nawet widzieliśmy go pare razy na boisku;)
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: azs_oln »

Tuaniga za firleja, de falco zostaje. Polskim przyjmującym będzie szerszeń
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

azs_oln pisze: 26 sty 2022, o 12:48
mimo82 pisze: 26 sty 2022, o 09:40 W kręgu zainteresowan jest właśnie Szymura.
Na libero z tego co wiem - młody libero z 1 ligi :)
Libero będzie będzie młody ale z plusligi, nawet widzieliśmy go pare razy na boisku;)
Co znaczy młody? Pierwsza moja myśl - Makoś?
azs_oln pisze: 26 sty 2022, o 12:59 Tuaniga za firleja, de falco zostaje. Polskim przyjmującym będzie szerszeń
Szerszenia niby wszem i wobec ogłaszają w Lublinie.
TheDaniel
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: TheDaniel »

towalowli pisze: 26 sty 2022, o 13:01
azs_oln pisze: 26 sty 2022, o 12:48
mimo82 pisze: 26 sty 2022, o 09:40 W kręgu zainteresowan jest właśnie Szymura.
Na libero z tego co wiem - młody libero z 1 ligi :)
Libero będzie będzie młody ale z plusligi, nawet widzieliśmy go pare razy na boisku;)
Co znaczy młody? Pierwsza moja myśl - Makoś?
azs_oln pisze: 26 sty 2022, o 12:59 Tuaniga za firleja, de falco zostaje. Polskim przyjmującym będzie szerszeń
Szerszenia niby wszem i wobec ogłaszają w Lublinie.
Makoś w tym sezonie niestety ani raz nie pojawił się na boisku. Do opisu pasuje Dawid Pruszkowski z Gdańska.
Etna19
Posty: 34
Rejestracja: 7 sty 2022, o 21:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Etna19 »

Hawryluk na 4 lata. Ryzyko na 1 rok a potem przez 3 lata spokój
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: MWi »

Czytając między postami to wychodzi raczej Hawryluk. Jeśli tak będzie w rzeczywistości, to bardzo ryzykowny, ale i bardzo ciekawy ruch Biało-Zielonych.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”