Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

Niezbyt orientuję się w kwestii juniorskich reprezentacji i zespołu ze Spały - czy ktoś dobrze zorientowany mógłby rzucić trochę więcej światła na osoby Hawryluka i Szymandery? Jaki kaliber talentu/jaki rodzaj zawodników?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 9 maja 2022, o 16:29 Jakby jeszcze urósł z 3-4 centymetry (niektózy rosną do 20stki chłopak ma 19 lat), tak to obawiam się pewne parametry będą go ograniczać
Bez przesady, 192 to między Kubiakiem a Semeniukiem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

mimo82 pisze: 9 maja 2022, o 13:23 Jeśli Szymendera faktycznie wzmocni AZS to bardzo dobry ruch. To może być świetny gracz.
:o
Tak na pewno. Ze wzrostem 192cm i zasiegiem 330 ( 2 cm nizszy Sliwka ma 5 wiecej zasiegu). O slabiutkoch statystykach z I Ligi nie wspomne, w raknigach na pozycjach w najlepszych elementach w 4 dziesiatce, skutecznosc w ataku 37%-nie nie pomylilam z efektywnoscia).
Duzy walczak, moze nawet za goraca glowa. Mniej wiecej zrownowazony z przewaga ofensywy. Zapowiadal sie na dobrze przyjmujacego, ale jakos stanal w tym elemencie od kilku lat . Moze jak popracuje, to poprawi. Niezle broni, zagrywka czy blok nie sa wybitne.

Niestety-medale w mlodziezowce nie przekladaja sie 1:1 na gre w seniorze.
Dawno temu napisalam, ze z tych rocznikow bedzie sporo frajdy w mlodziezowej siatkowce, a potem to inna bajka. Tylko akurat bardziej liczylam na Szymandera, niz na niziutkiego Sliwke, a wyglada to odwrotnie. Liczylam, ze urosnie chociaz troche i poprawi zasieg. W obu elementach od poczatku Spaly bez zmian. Rozczarowujacy sezon w I lidze-sporo ponizej oczekiwan. Nie wiem czy byly jakies problemy, czy po prostu stanal w rozwoju.

IMHO niekoniecznie poprawa po tej wymianie za Janiszewskiego. Moze ciut lepsze przyjecie ale gorszy atak i blok oraz serwis.


Hawryluk-bardzo OK. Duzy talent, ale czy uciagnie gre obok takich przyjmujacych?
Ostatnio zmieniony 9 maja 2022, o 22:06 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Za wcześnie dla Szymendery, tzn. to raczej nie jest gracz, który teraz sportowo może dać coś na poziomie Plusligi, a Dulski pokazał, że czasami lepiej zostać w 1 lidze. Nie można go skreślać ze względu na warunki, ale dajmy spokój z porównaniami do Semeniuka albo Kubiaka, przy takim wzroście albo masz skoka, albo perfekcyjną techniką, a tacy gracze to outliery. Dla Olsztyna to są dobre ruchy (podpisać czołowych polskich juniorów), czy maja na nich realny pomysł i plan, o co w siatkówce ciężko - to się okaże. Ja tam najbardziej lubiłem Szymendere z tej trójki podstawowych graczy w tym roczniku, Nowika warunki ograniczają jeszcze bardziej i chyba Ratajewski jest już wyżej, za to Śliwka miał dużo lepszy początek sezonu.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Bez sensu IMHO. Warto podpisywac garczy, ktorzy dobrze rokuja. Skoka to Szymandera nie ma, a technicznie jak pisalam stanal w miejscu;
Po prostu w tym roczniku, chociaz medalowy, nie ma przyjmujacych na duze granie (raczej), a na pewno nie na wejscie z kopyta w PL. Powiedzialabym, ze nia ma skrzydlowych, moze z wyjatkiem tego goscia z Trefla ( Aliaksej Nasevich).
Jakby kogos ze skrzydlowych wyciagac, to wlasnie jego, choc przejscie przez I lige tez mu nie zaszkodzi

Sliwka chyba mocno popracowal na silowni, jak na wzrost to ma skoka. A kryzys mial w srodku, koncowka sezonu i MPJ znow dobre, wybrany najlepszym przyjmujacym turnieju.

IMHO Hawryluk, Kubicki, i wychodzacy w przyszlym roku Majchrzak maja papiery na wieksze granie.
Z reszta moze byc bardzo roznie.
Na przyjmujacych trzeba poczekac ze 2-3 lata.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2022, o 22:17 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: efratello »

towalowli pisze: 9 maja 2022, o 17:21 Niezbyt orientuję się w kwestii juniorskich reprezentacji i zespołu ze Spały - czy ktoś dobrze zorientowany mógłby rzucić trochę więcej światła na osoby Hawryluka i Szymandery? Jaki kaliber talentu/jaki rodzaj zawodników?
Hawryluk świetnie sobie radzi na przyjęciu w 1. lidze. Na MŚ kadetów też dobrze trzymał przyjęcie i dostał nagrodę indywidualną, choć to akurat tak wiele jeszcze imo nie znaczy. W jego przypadku moim zdaniem super sprawa, żeby zacząć ogrywać się w Pluslidze nawet w tak młodym wieku.

Szymendera wśród kadetów wyglądał bardzo dobrze (tam większość naszej drużyny nie grzeszyła warunkami fizycznymi, ale nadrabiali walecznością, techniką i przede wszystkim organizacją gry), z kolei w 1. lidze już nie najlepiej sobie radzi, w tej sytuacji branie go na ławę do Plusligi to taki średni pomysł moim zdaniem, może więcej zaszkodzić niż pomóc, ale trzymam za chłopaka kciuki, może będzie miał trochę szczęścia w tym wszystkim i wyrośnie ktoś pokroju Kwolka czy Kubiaka (jak wspomniano też robi wrażenie walczaka).
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Tylko Kwolek walczyl w I lidze o awans do PL i mistrzostwo ligi.
A Szymandera z I Ligi spadl, plasujac sie w rankingu ataku na pozycji 56.
Ja widze roznice, a obu ogladalam od minikadeta.
Kubiak z kolei byl MP w plazowke.

Zobaczymy, ale ja slabo to widze. Na to ze nie ogarnie w nadchodzacym sezonie to moge duza kase postawic. A czy kiedykolwiek? Nie wiem, ale Semeniuk w mlodej Zaksie wygladal bez porownania lepiej.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kwolek ma 193 cm wzrostu, ale ma szerokie ramiona i wysoki zasięg stojąc, no i jest fizolem (bardzo mocne uderzenie, jako dzieciak potrafił na zagrywce w 1 lidze robić jesień średniowiecza), to jeszcze trzeci przykład jak można przeskoczyć ograniczenia wzrostu. Tylko wiecie, analogie są dobre jak moją realnie coś wspólnego z sytuacją porównywaną.

Tego Szymendery nie ma co skreślać, tzn. to może być bardzo dobry zawodnik, w różnym wieku, różni chłopcy rozwijają się technicznie (i fizycznie), ale tu nie ma pod względem poziomu/pokazywanego potencjału co go porównywać do siatkarzy światowej klasy, bo łączy go z nimi narodowość i wzrost. I ja się zgadzam, że powinien zostać w I lidze, z dobrymi ruchami Olsztyna mialem na myśli, aczkolwiek to brutalnie zabrzmi - ze lepiej podpisać takiego Szymendere niż nie podpisać, bo kosztuje jak rezerwowy, a może zaskoczy i będzie zawodnik na pare lat na polskiej licencji. Aczkolwiek jeśli ma być duet Lipiński-Karlitzek, to jakieś szanse dostać może (chociaż głównie do drugiej linii).
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: efratello »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 maja 2022, o 22:26 Kwolek ma 193 cm wzrostu, ale ma szerokie ramiona i wysoki zasięg stojąc, no i jest fizolem (bardzo mocne uderzenie, jako dzieciak potrafił na zagrywce w 1 lidze robić jesień średniowiecza), to jeszcze trzeci przykład jak można przeskoczyć ograniczenia wzrostu. Tylko wiecie, analogie są dobre jak moją realnie coś wspólnego z sytuacją porównywaną.

Tego Szymendery nie ma co skreślać, tzn. to może być bardzo dobry zawodnik, w różnym wieku, różni chłopcy rozwijają się technicznie (i fizycznie), ale tu nie ma pod względem poziomu/pokazywanego potencjału co go porównywać do siatkarzy światowej klasy, bo łączy go z nimi narodowość i wzrost. I ja się zgadzam, że powinien zostać w I lidze, z dobrymi ruchami Olsztyna mialem na myśli, aczkolwiek to brutalnie zabrzmi - ze lepiej podpisać takiego Szymendere niż nie podpisać, bo kosztuje jak rezerwowy, a może zaskoczy i będzie zawodnik na pare lat na polskiej licencji. Aczkolwiek jeśli ma być duet Lipiński-Karlitzek, to jakieś szanse dostać może (chociaż głównie do drugiej linii).
Z Kwolkiem to oprócz pozycji, wzrostu i narodowości łączy go jeszcze złoto MŚ kadetów+przywieziona nagroda indywidualna (choć inna, Kwolo był MVP) z tych zawodów i wydaje się, że coś z charakteru, co do reszty zgoda, to bardziej nadzieja/myślenie życzeniowe niż przewidywanie, że tak kiedyś będzie (btw. mam wrażenie, że Polacy wygrali te mistrzostwa przede wszystkim organizacją gry, a nie indywidualnymi talentami, więc nie wiadomo, na ile można na tej podstawie wnioskować o ich przyszłych karierach, najwięcej to złoto chyba mówi o Kubickim jako rozgrywającym).
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

I jednak cos o Hawryluku. Srodek tez chodzil calkiem dobrze w bloku.
Nowik jak zwykle zawalczyl w najwazniejszych meczach. Zreszta akurat on ma skoka (352), tylko te zmiany pozycji mu chyba srednio robia.
Ale tak-organizacja gry byla dobra, Baku swietnie dobral taktyke do posiadanych graczy (albo Bakowa taktyka podpasowala akurat temu zspolowi).
Dlatego zaluje jego odejscia ze Spaly.

Postepy techniczne moze i powinien Szymandera zrobic. Na przyjecie to raczej powchodzi Andringa (chyba, zeby odszedl). Szymandera ma srednie przyjecie, perfekcyjnegi ponizej 18%, choc pozytywnego niezle. Co do rozwoju fizycznego-raczej nie urosnie, od kadeta stoi w miejscu. Moze zwieszyc sile/zasieg. Na ile?

Jednak czasem paradoksalnie rzucamy sie na graczy druzyn medalowych. Taki 97 rocznik to byl absolutny dominator. Dzis zreszta powoli widac dlaczego, tzn jak wysoki jest pulap duzej ilosci graczy. Niemniej zaden atakujacy z tamtego rocznika sie nie przebil, a libero dopiero kiedy koledzy wchodza do swiatowej czolowki przestaje razic nieporadnoscia na boisku. Ale szanse dostawali dlugo i dostaja do dzis.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Znowu strzelamy sobie transferowo w stopę, w razie "W" na ławce Andringa i Szymandera, obaj bez ataku, obaj bez bloku, obaj tacy sobie na zagrywce. W razie kontuzji Lipińskiego/Karlitzka, mamy znowu bardzo mały potencjał w ataku i powtórkę z rozrywki z obecnego sezonu. Nie wiem dlaczego nie odpuszczą jednego ze środkowych, a zaoszczędzoną kasę nie wrzucą w lepszego przyjmującego na ławce, takiego który w razie kontuzji (odpukać!), mógłby dać coś drużynie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 maja 2022, o 21:46Nie można go skreślać ze względu na warunki, ale dajmy spokój z porównaniami do Semeniuka albo Kubiaka, przy takim wzroście albo masz skoka, albo perfekcyjną techniką, a tacy gracze to outliery.
A mógłbyś pokazać w którym miejscu porównałem Szymanderę do Kubiaka albo Semeniuka? Napisałem jedynie, że wzrostowo jest między nimi, więc wzrost raczej nie będzie czymś co go na poziomie PlusLigi czy nawet kadry zdyskwalifikuje. Jeżeli to jest porównanie do Kubiaka i Semeniuka, to nie wiem, powiedzenie że Warszawa leży między Gdańskiem a Rzeszowem to porównywanie tych miast...

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 10 maja 2022, o 03:40 Znowu strzelamy sobie transferowo w stopę, w razie "W" na ławce Andringa i Szymandera, obaj bez ataku, obaj bez bloku, obaj tacy sobie na zagrywce. W razie kontuzji Lipińskiego/Karlitzka, mamy znowu bardzo mały potencjał w ataku i powtórkę z rozrywki z obecnego sezonu. Nie wiem dlaczego nie odpuszczą jednego ze środkowych, a zaoszczędzoną kasę nie wrzucą w lepszego przyjmującego na ławce, takiego który w razie kontuzji (odpukać!), mógłby dać coś drużynie.
Andringa nie jest taki sobie na zagrywce. Nawet jeśli nie ma jakoś mega dużo asów to ma stosunkowo sporą liczbęzagrywek. Dlatego tak jest bo jego zagrywka jest trudna(zdarza się, że asowa) a w dodatku rzadko się myli. W bloku był kiedyś jednym z lepszych skrzydłowych ligi, więc ma potencjał w tym elemencie.
Przy Karlitzku/Lipińskim może się bardzo przydać.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Nie chcę wkładać kija w szprychy, ale układ gdzie na przyjęciu gra Karlitzek z Lipińskim, na libero debiutant wychodzący chwilę co z juniora, a wystawiać ma Tuaniga, to przekładając na większą skalę, na przyjęciu Leon z Wołkowem, libero Piechocki a wystawia Drzyzga. Może za szybko na wyciąganie takich wniosków i malkontenctwo z mojej strony, gdzie nie ruszył sezon ani nawet zawodnicy nie zostali ogłoszeni, ale nie widzę logiki w budowaniu takiego zespołu.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Tez mi sie te klocki nie zazebiaja.
Rozumiem, ze Ciunajtis to swoj gracz, ale wejscie za Gruszczynskiego byly w wiekszosci malo przekonujace. Chyba jednak najbezpieczniejszy model wprowadzania juniora to albo na pierwszego zmiennika, czesto wchodzacego, albo jak do pierwszego skladu, to miec starego i nienajgorszego, a juz ciut mniej ambitnego gracza na lawke. IMHO raczej zostawienie Gruszczynskiego niz Ciunajtisa bylo rozsadne.

Przyjecie mocno ofensywne. Warto bylo zabezpieczyc dobrym defensywnym przyjmujacym, ewentualnie nawet zagranicznym. Plan z Czerwinskim byl fajny i w dobrym momencie, ale weszla duza kontuzja, w miedzyczasie Andringa tez troche zjechal z poziomu. Robi sie to pilne, nie mozna specjalnie czekac czy i kiedy odpali Szymandera, ktory nie jest typowym defensywnym, jest po slabszym sezonie i wychodzi z juniora.

Nie wiem kto wymysla sklad. Kazda pojedyncza decyzja niby ok. Ale druzyne z tego bedzie ciezko stworzyc.

Tak BTW-Sokolowski wypozyczony (? chyba) do I ligi w rankingach przyjecia jest ponad 20 pozycji wyzej od Szymandery, podejrzewam ze i w ataku lepszy, niewiele starszy.
Lapszynskiego mozna bylo sciagnac, sprobowac sciagac Walinskiego do Lipy, zamiast Karlitzka, ewentualnie Borkowskiego na trzeciego, on jest wszechstronny (wiecej przyjec, chyba z 5% wiecej perfekcyjnego, w ataku prawie 10% skutecznosci wiecej). No generalnie pomyslec o przyjeciu inaczej niz "wymieni sie Gruche i bedzie OK".
Ostatnio zmieniony 10 maja 2022, o 14:20 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Od lat Olsztyn się kojarzy z czymś nieoczywistym co później zdaje egzamin więc może niepotrzebnie się martwimy ;)

Jedynie na co tak dość mocno liczę, to kolejny skok jakościowy Poręby. Josh to sypacz grający ze środkiem spośród swojego arsenału najlepiej. Tylko to przyjęcie. W naszej lidze raczej bliżej poziomowi zagrywki do Włoch jak do Francji stąd nawet nie patrzę, co Niemiec kręcił nad Sekwaną.

Lipiński przyciśnięty serwisem nie jest już tak produktywny co pokazały mecze z JW gdzie ci ładowali w niego a on wówczas sobie radził średnio. Niemniej jak na ruch Olsztyna i tegoroczny wynik to awans do przodu jest.
Kłamca.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: MWi »

Tutaj widzę z lekka oburzenie na porównanie Szymendery do Kubiaka czy Semeniuka.

Trochę mnie to dziwi, pamiętam, jak rozmawiałem z zawodnikiem trenującym z Michałem Kubiakiem w czasach jego początków (Piła/Poznań). Mocno odstawał od swoich towarzyszy, na pewno nie był "technicznie pewny", a wystarczającą przeszkodą w ataku potrafiła być siatka. Dopiero po paru latach, zagranicznych wojażach, wrócił do Polski jako zawodnik na poziomie. Nie sądzę, aby Kubiak miał początki lepsze od Szymendery, nic nie zapowiadało, że nagle będzie zawodnikiem na poziomie ligowym, czy reprezentacyjnym. Obaj mają sukcesy w juniorze (jeden w plażówce, drugi na hali w reprezentacji), obaj musieli/muszą wykonać ogromną pracę już na początku.

Daleki byłbym od skreślania Szymendery. Może zostać Michałem Kubiakiem, może Michałem Kaczyńskim.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: rafak »

Szymendera wydaje mi się być zawodnikiem, który więcej daje zespołowi niż to wynika z cyferek. Nawet na MŚK nie miał imponujących cyferek, a nagrody pozgarniał.

Faktem jest jednak, że sezonu w 1 lidze nie miał dobrego i powinien moim zdaniem pograć na zapleczu +Ligi w jakimś klubie ze środka, tak jak Dulski w tym roku. Zero parcia na wynik, rozwój. Boję się, że straci rok siedząc na ławce w Olsztynie.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Zdecydowanie za wcześnie na całkowite skreślanie Szymandery. Jednak jest przed nim naprawdę dużo pracy i raczej nie będzie w stanie znacząco pomóc Olsztynowi na poziomie Plusligi już w przyszłym sezonie. Nie jest niemożliwe, że już w tym sezonie odpali, ale szanse są znikome.

Za to Hawryluk jest już IMO gotowy do gry w Pluslidze. Rola szóstkowego libero w zespole z górnej połówki tabeli (jak Olsztyn) i dwóch szóstkowych przyjmujących, którzy raczej nie słyną z dobrego przyjęcia to będzie dla niego spore wyzwanie, ale jest szansa, że wrzucony na głęboką wodę sobie poradzi, a wtedy z Kuby AZS (i ogólnie Polska siatkówka również) będzie miał dużo pociechy.
Drozda77
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2022, o 16:30

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Drozda77 »

Wiecie że Janiszewski zostaje bo wy o jakimś Szymanderze gadacie a ja znam dobrze brata Wici.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Beo »

Ja bym tylko zaapelował, szanujmy zawodników i szanujmy ich nazwiska. Kamila to Szymendera, nie Szymandera, co się tu niestety dość często przewija.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Beo pisze: 10 maja 2022, o 16:37 Kamila to Szymendera, nie Szymandera, co się tu niestety dość często przewija.
Przygadał kocioł garnkowi :D

A tak serio to rzeczywiście, byłem przekonany że on jest przez a, mea culpa.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 10 maja 2022, o 17:06
Beo pisze: 10 maja 2022, o 16:37 Kamila to Szymendera, nie Szymandera, co się tu niestety dość często przewija.
Przygadał kocioł garnkowi :D

A tak serio to rzeczywiście, byłem przekonany że on jest przez a, mea culpa.

Streeter
"szanujmy ich nazwiska. [nazwisko] Kamila to Szymendera" - co tu jest nie tak?
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Mea culpa.
Maxima culpa, jako piszacej najczesciej i pewnie regularnie z bledem.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Beo »

Streeter pisze: 10 maja 2022, o 17:06
Beo pisze: 10 maja 2022, o 16:37 Kamila to Szymendera, nie Szymandera, co się tu niestety dość często przewija.
Przygadał kocioł garnkowi :D

A tak serio to rzeczywiście, byłem przekonany że on jest przez a, mea culpa.

Streeter
Jak coś tutaj źle napisałem, to chętnie poprawię, ale za bardzo nie wiem o co chodzi :D
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

kamil1999 pisze: 10 maja 2022, o 12:03
Adamde pisze: 10 maja 2022, o 03:40 Znowu strzelamy sobie transferowo w stopę, w razie "W" na ławce Andringa i Szymandera, obaj bez ataku, obaj bez bloku, obaj tacy sobie na zagrywce. W razie kontuzji Lipińskiego/Karlitzka, mamy znowu bardzo mały potencjał w ataku i powtórkę z rozrywki z obecnego sezonu. Nie wiem dlaczego nie odpuszczą jednego ze środkowych, a zaoszczędzoną kasę nie wrzucą w lepszego przyjmującego na ławce, takiego który w razie kontuzji (odpukać!), mógłby dać coś drużynie.
Andringa nie jest taki sobie na zagrywce. Nawet jeśli nie ma jakoś mega dużo asów to ma stosunkowo sporą liczbęzagrywek. Dlatego tak jest bo jego zagrywka jest trudna(zdarza się, że asowa) a w dodatku rzadko się myli. W bloku był kiedyś jednym z lepszych skrzydłowych ligi, więc ma potencjał w tym elemencie.
Przy Karlitzku/Lipińskim może się bardzo przydać.
Chciales chyba napisac byl dobry w bloku, bo ten sezon mial bardzo slaby. Jezeli nie jest wg. Ciebie taki sobie na zagrywce, to czy uwazasz, ze jest dobry? Z dobrze przyjmujacymi zespolami z jego zagrywki malo wynika.Dobra koncze, bo jeszcze wyjdzie, ze jestem wiekszym jego krytykiem niz Szary:) Na poprawe przyjecia, jak znalazl.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No zagrywka bardzo dobra. Ilość asów nie oddaje wszystkiego. Jego zagrywki nie są zawsze asowe, ale zawsze trudne do przyjęcia.
No w bloku się bardzo pogorszył, ale skoro go kiedyś miał to może mieć znowu.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

kamil1999 pisze: 10 maja 2022, o 20:04 No zagrywka bardzo dobra. Ilość asów nie oddaje wszystkiego. Jego zagrywki nie są zawsze asowe, ale zawsze trudne do przyjęcia.
No w bloku się bardzo pogorszył, ale skoro go kiedyś miał to może mieć znowu.
Nie wszystko co sie mialo, mozna miec znowu. Andringa ma juz 32 lata, i slabe warunki fizyczne wiec szansa na ponowny skok formy jakas jest, ale chyba niezbyt wielka.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Siekier »

Wywiad z Robbertem Andringą, podsumowujący sezon 21/22 w wykonaniu akademików jest już dostępny. Pogadaliśmy o:

✅zakończonym sezonie 2122
✅co wniósł Javier Weber do drużyny❓
✅co czyni Olsztyn tak fajnym miejscem do gry❓
✅ o co chodziło z Marco Bonittą❓

Wywiad: https://youtu.be/Yfx6J9FaBks
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

Gazeta Olsztyńska: "Oprócz Rediego Bakiriego drużynę akademików opuści jeszcze czterech siatkarzy. Szczegółowe informacje wkrótce.".

Firrlej, Defalco, Gruszczyński - wiadomo. Ten 4 to Janiszewski czy Siwczyk? W sumie to obu mogli odpuścić, bo czwarty środkowy na wiele się nie przydaje, a za to można było dorzucić parę srebrników na przyjmującego.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”