Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Wygląda na to że Bonitta nie bardzo potrafił rozróżnić siatkówkę kobiecą od męskiej. I w obu przypadkach aplikował ten sam trening. Dalej nie rozumiem, gdzie jest nasz przyjmujący? Weber wyraźnie dawał do zrozumienia w wywiadzie,że jest potrzebny na gwałt:)
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: qtp »

Adamde pisze: 7 sty 2022, o 23:28 Dalej nie rozumiem, gdzie jest nasz przyjmujący? Weber wyraźnie dawał do zrozumienia w wywiadzie,że jest potrzebny na gwałt:)
Może po prostu brakuje środków i przez to poszukiwania się przeciągają? Bonicie trzeba było coś zapłacić za odpalenie w środku sezonu, Webber za darmo nie przyszedł, dla niebogatego Olsztyna takie niespodziewane wydatki to może być spory problem.
Etna19
Posty: 34
Rejestracja: 7 sty 2022, o 21:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Etna19 »

Środki to pewnie są tylko nie ma wolnych zawodników na rynku. A te wyliczanki nazwisk to był koncert życzeń
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Środki są, chęci obu stron są, na przeszkodzie stoją formalności.

A pizzeria Roberta to już jest dosyć długo :)
Dalej nie zmieniam zdania, najważniejszy zawodnik w tym sezonie, w sumie jak i w każdym poprzednim. Nawet Hadrava nie pociągnąłby sam AZSu przez drugą rundę i potem ćwierćfinały z Resovią, gdyby nie Holender.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mmp »

Traci się punkty w końcówce jak frajerzy to tak to się konczy
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Blanco »

Szary Wilk pisze: 7 sty 2022, o 01:22
Blanco pisze: 7 sty 2022, o 00:10 Jak chcecie już porównywać atakujących, to Konarskiego możecie zestawiać z Muzajem, bo obaj mają podobne role vel trzeciej opcji w ataku. Natomiast z racji, że Butryn gra w zespole, który ma w szóstce dwóch libero, to musi trzymać atak z pomocą DeFalco - paralelna sytuacją, jak z Resovią z poprzedniego sezonu i wsparciem od Cebujla. Że od dwóch miesięcy nie trzyma, to Olsztyn gra tak, jak Resovia w playoffach. Choć tutaj coś nie tak z fizyką chyba też jest, bo on przestał zagrywać.

Pudło. Muzaj dostał najwięcej piłek ze wszystkich zawodników Resovii i ma najlepszą skuteczność ze wszystkich skrzydłowych.

Muzaj: 149/292 = 51,03 %
Deroo:125/285 = 43,86 %
Cebulj: 140/277 = 50,54


Ja wiem, że Muzaj to najbardziej nielubiany siatkarz tego forum, ale po prostu stronniczość w stosunku do niego czasem mnie irytuje, że staję w jego obronie, choć sam już dawno straciłem nadzieje, że to będzie gracz wysokiego formatu.
A ja przytoczę takie liczby:
Deroo: 285/47 = 6,06
Muzaj: 292/49 = 5,95
Cebulj: 277/47 = 5,89

Te liczby, to liczby ataków na set z uwzględnieniem tego, ile tych setów skrzydłowi rozegrali. No, i teraz mam pytanie, czyje statystyki są bardziej wymierne? Kolejny raz, bo raz już to zrobiłeś przy liczeniu piłek pchanych przez rozgrywających, pomijając ataki wszystkich środkowych, by udowodnić, że Fabian tym środkiem nie gra, pomijasz kluczową składową. I ja wiem, że każdy się tutaj może zarejestrować i pisać, ale minimum rzetelności, please.

I ja nie przypominam liczby breaków, którą przytoczył Wysoki. Więc zamiast pisać, że ktoś kogoś nie lubi, zacznij operować na twardych danych, które dla Muzaja wyglądają źle, bo nabija statystyki przy własnym przyjęciu.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Punkt się należał, szkoda. W pierwszym secie chyba nie mogli nam więcej pomagać - 8 zepsutych zagrywek, 0 gry środkiem, niewykorzystane kontry... a pomimo tego przegraliśmy. 4 set był nasz, ale Taht zrobił fantastyczną robotę na zagrywce. Chociaż widać było walkę i że się powoli ogarniają, ja tam się z dzisiejszego meczu cieszę.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Adamde pisze: 8 sty 2022, o 17:08 Punkt się należał, szkoda.
Punkt należy się za wygranie dwóch setów ;) a nic nie stało dzisiaj na przeszkodzie, aby wygrać nawet 3.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Jakby DeFalco miał odejść to do którego klubu ? Jakoś niespecjalnie widzę dla niego miejsca w szóstkach wyżej notowanych zespołów. Bo kogo miałby zastąpić ? Na pewno nikogo w Zaksie, Jastrzębiu czy Zawierciu. Resovia ? Raczej też nie. Skra ? Tutaj od biedy za Kooya. Projekt ? No dobra, tutaj ewentualnie mógłby być za Grobelnego.
Minusami DeFalco jest to, że ani nie jest specjalnie skuteczny na podwójnym bloku ani jakoś nie trzyma przyjęcia. Nie widzę go aby wniósł coś ekstra do czołowych ekip. Pomijam kwestię pójścia na ławę.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Plotka głosi, że Rzeszów i Jastrzębie są zainteresowani.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Matson »

Lucarelli pisze: 8 sty 2022, o 20:13 Plotka głosi, że Rzeszów i Jastrzębie są zainteresowani.
Kolejny surowy technicznie zawodnik w Resovii- ja to kupuje i ja w to wierze :] Patrząc na jego grę i statystyki z drużynami 1-7 to dziwie się że takie ma powodzenie
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Biciut »

Lucarelli pisze: 8 sty 2022, o 20:13 Plotka głosi, że Rzeszów i Jastrzębie są zainteresowani.
Tylko w przypadku nie podpisania Trevora na kolejny sezon
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

O tak TJ i piłeczki od Fabiana, przecież jak on zobaczy zmianę tempa, do której Firlej go przyzwyczaił to on się zapłacze po pierwszym treningu
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Matson »

dyletant pisze: 8 sty 2022, o 21:45 O tak TJ i piłeczki od Fabiana, przecież jak on zobaczy zmianę tempa, do której Firlej go przyzwyczaił to on się zapłacze po pierwszym treningu
Akurat ostatnio zawodnicy nie są chyba zachwyceni tempem Firleja, patrząc po mowie ciała
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Butryn może tak, ale TJ jest beneficjentem tempa Firleja.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Matson »

dyletant pisze: 8 sty 2022, o 22:15 Butryn może tak, ale TJ jest beneficjentem tempa Firleja.
W meczu z Resovia zdecydowanie nie. Dzisiaj polowe meczów tez, potem się rozkręcili
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

Biciut pisze: 8 sty 2022, o 21:35
Lucarelli pisze: 8 sty 2022, o 20:13 Plotka głosi, że Rzeszów i Jastrzębie są zainteresowani.
Tylko w przypadku nie podpisania Trevora na kolejny sezon
Wiadomo czy są już jakies rozwazania co z atakujacymi na nast sezon? Nie plakalbym za Boyerem,gdyby oczywiscie przyszedl jakis konkretny atakujacy.
Rozumiem, ze sprawa i przyslosc Trevora jest niepewna?
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Biciut »

Pawel9221 pisze: 8 sty 2022, o 22:32
Pawel9221 pisze: 8 sty 2022, o 22:27
Biciut pisze: 8 sty 2022, o 21:35

Tylko w przypadku nie podpisania Trevora na kolejny sezon
Wiadomo czy są już jakies rozwazania co z atakujacymi na nast sezon? Nie plakalbym za Boyerem,gdyby oczywiscie przyszedl jakis konkretny atakujacy.
Rozumiem, ze sprawa i przyslosc Trevora jest niepewna? Sorry za offtop, dopiero teraz zauwazylem, ze to watek w temacie Olsztyna, bylem pewien, ze to transfery
Jest podobno jakieś szaleństwo w powietrzu bardzo dobrze łączące JW z Olsztynem w kontekście atakujących. Nic więcej niestety nie wiem
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Punkt należy się za wygranie dwóch setów ;) a nic nie stało dzisiaj na przeszkodzie, aby wygrać nawet 3.
Punkt się należał za grę, która nie była dużo gorsza od Skry. Frajersko przegrany pierwszy i szał Tahta w czwartym i mamy to co mamy.Ale w porównaniu z Resovią to mecz niebo a ziemia. Najbardziej śmieszy mnie to, że najwięcej punktów urwaliśmy faworytom, w sezonie gdy w pierwszym składzie były takie tuzy jak Lux i Kapelus.Wtedy na pewno dwa razy ograliśmy Skrę i raz JW na wyjeździe, chyba nawet jeszcze kogoś. DeFalco kluby mogą chcieć dla poszerzenia kadry, nie koniecznie do pierwszego składu.(szczególnie Resovia lubi mieć "dwie równe" szóstki)
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Biciut pisze: 8 sty 2022, o 22:49
Jest podobno jakieś szaleństwo w powietrzu bardzo dobrze łączące JW z Olsztynem w kontekście atakujących. Nic więcej niestety nie wiem
Butryn za Hadravę? A może za Boyera? Ja bym brał. A już na pewno wolałbym otrzaskanego w lidze Butryna niż surowego Luburivia o którym się sporo mówiło. Otworzyło by to też kolejne limity.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Butryn za Hadravę? A może za Boyera? Ja bym brał. A już na pewno wolałbym otrzaskanego w lidze Butryna niż surowego Luburivia o którym się sporo mówiło. Otworzyło by to też kolejne limity.
JW zgodził by się na taką wymianę? Hadrava gra dość dobrze, chyba że chodzi o limity. Mogliby w transakcji wiązanej dorzucić jeszcze Szymurkę, marnuje się chłopak u nich na ławce. W zamian możemy oddać przystojnego amerykańskiego środkowego, za dużo nie gra, ale fanki w Jastrzębiu będą zachwycone.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Hadrava + Szumura za Butryna + DeFalco + Averilla ? Z pocałowaniem w rączkę !
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Resofan »

O, już widzę, że z krótkiej plotki o kontaktach pomiędzy AZS i JW w kontekście atakujących, dochodzi do wymiany połowy składów pomiędzy tymi klubami. Jak to zwykle bywa w plotce, rosną jej rogi, kopyta a na koniec zionie ogniem :D . Czekam, aż ktoś zacznie rozważania o wymianie Firleja na Toniuttiego, albo Gruszczyńskiego na Popiwczaka.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Kiedyś im oddaliśmy trenera (Santilli), może chcą się teraz zrewanżować hahaha :D Też myślę że zaraz posypią się kolejne posty. Inna sprawa, że kibice w Olsztynie bardzo dobrze wspominają Janka Hadravę, pewnie chętnie widzieliby go z powrotem.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Jeśli utrzymacie w składzie Firleja to IMO ciekawą opcją byłby Taht.
Ofensywny zawodnik, który jak pokazał w Lubinie może nawet być tą 1 opcją w ataku i co radzi sobie na wysokich.
Już w Skrze zaczął dochodzić do formy bo wejścia ma dobre i wymiana Katicia na niego to chyba było największe wzmocnienie Skry.
Ewentualnie wymiana Kooy- Sander
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Taht jeżeli zdrowie będzie mu dopisywało (bo z tym niestety bywa u niego różnie) wyląduje w znacznie lepszym klubie niż Olsztyn. Kto wie czy niedługo nie zastąpi Kooya w pierwszym składzie Skry, może holender ma trochę więcej do powiedzenia w ofensywie, ale ogólnie lepszym przyjmującym moim zdaniem jest Taht.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Dobra, to teraz co do "wysokich oczekiwań" wobec Olsztyna i dlaczego ludzie mają ich za "przehajpowanych".

Problem polega na tym, że sporo osób myślała, że AZS będzie mieć bardzo mocne skrzydła, ponieważ Salehi grał bardzo dobrze w Lidze Narodów i był najpewniejszym zawodnikiem Iranu, mimo młodego wieku. Taki perspektywiczny siatkarz z dobrym atakiem koło Defalco i na ataku Butryn, na rozegraniu Firlej. Transfer Averilla też był odebrany bardzo pozytywnie.

Problem AZSu jest taki, że Andringa to dziura w ataku i gdyby grał tam siatkarz, który potrafi atakować i przyjmować (np taki Ebadipour) to byłoby zdecydowanie większe pole do popisu i faktycznie AZS mógłby powalczyć o coś więcej niż same zakwalifikowanie się do play off. Druga sprawa - brak zmienników. Defalco lub Butryn wypadają i jest klapa. Z całym szacunkiem do Janka Króla, bo fajny zmiennik, ale jako pierwszy by raczej w żadnym klubie PlusLigi nie dostał szansy. Janiszewski to zawodnik, który miał być uzupełnieniem kadry i on generalnie na granie w PlusLidze się nie bardzo nadaje, przynajmniej jeszcze, bo ma 19 lat.

Tak więc oczekiwania były, bo były super transfery, ale finalnie to Firlej przy nieco gorszym przyjęciu, mając Andringę na lewym, co gra na 30 % w ataku i Butryna na prawym, nie ma za bardzo innego wyjścia niż zagrać do Karola, bo lepiej zaryzykować niż zagrać do faceta, który zaczyna wręcz przebijać oburącz. Wczoraj byłem na meczu i widzialem na żywo grę Andringi. Potrafi skończyć ciężką piłkę, ale tylko kiedy jest blisko siatki, to nabije po rękach. Kiedy piłka jest na 2 metrze, to dosłownie plasuje ją jak młodzik na drugą stronę. Jak skakał, to blok był wyżej od niego. Ma 192 cm wzrotu, ale w ataku momentami wygląda, jakby miał z 10 cm mniej. Jest też niespecjanie skoczny.

Według mnie Olsztyn niezależnie od tego jaki będzie mieć budżet na przyszły sezon i kto tam będzie grać, powinien Andringę przesunąć do kwadratu. Niestety w ataku to dziura. Przeważnie nie dostaje więcej niż kilkanaście piłek, a z tego robi 35-40 %. Choć czasem dostaje trudne piłki do wybicia po łapach, to jednak sporo zagrań do niego to jednak rozegrania na pojedynczy lub lotny blok, bo blok trochę go jednak odpuszcza. Według mnie zdecydowanie lepiej sprawdziłby się w roli strażaka, 3 przyjmującego, który ma wejść i uspokoić grę.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Nikt też nie spodziewał się, że Gruszczyński będzie grał taką padakę. Gdyby zagrałprzynajmniej na poziomie takiego Mariańskiego to nawet skrzydła DeFalco- Salehi miały by rację bytu gdyby Irańczyk był zdrowy. Tak więc zgadzam się z szarym, że oczekiwania nie były bezpodstawne. Niestety w trakcie sezonu okazało się, że Gruszczyński jest gorszy od Piechockiego czy Żurka a Salehi doznał kontuzji.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 9 sty 2022, o 13:08 Nikt też nie spodziewał się, że Gruszczyński będzie grał taką padakę. Gdyby zagrałprzynajmniej na poziomie takiego Mariańskiego to nawet skrzydła DeFalco- Salehi miały by rację bytu gdyby Irańczyk był zdrowy. Tak więc zgadzam się z szarym, że oczekiwania nie były bezpodstawne. Niestety w trakcie sezonu okazało się, że Gruszczyński jest gorszy od Piechockiego czy Żurka a Salehi doznał kontuzji.
O, dokładnie, właśnie o tym zapomniałem jeszcze wspomnieć. Wczoraj Gruszczyński w kluczowych momentach celowany równie często co Defalco, a decydujące piłki jednak idą na jego konto, niestety. Piechocki zagrał o wiele lepiej.

Generalnie wczoraj kibice AZSu, którzy aktywnie dopingują, wyzywali Piechockiego. Uważam, że to słabe zachowanie, bo raczej żadnej przykrości im on nie sprawił do tej pory. Po zakończonym meczu Piechocki odwrócił się w stronę młyna i wykonał gest "nie słyszę" (przyłożył dłonie do uszu) :D
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: asps »

Szary Wilk pisze: 9 sty 2022, o 15:10 Generalnie wczoraj kibice AZSu, którzy aktywnie dopingują, wyzywali Piechockiego. Uważam, że to słabe zachowanie, bo raczej żadnej przykrości im on nie sprawił do tej pory. Po zakończonym meczu Piechocki odwrócił się w stronę młyna i wykonał gest "nie słyszę" (przyłożył dłonie do uszu) :D
To faktycznie slabe zachowanie kibicow AZSu, a Piechocki najlepszą odpowiedź dał grając dobry mecz.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”