Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mewa »

viewtopic.php?f=18&t=8018 - poprzedni wątek.

Proszę, by ktoś przybliżył skład zespołu na zbliżający się sezon.
PioterZJastrzebia
Posty: 1173
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

R: Jan Firlej, Karol Jankiewicz
A: Karol Butryn, Jan Król
Ś: Taylor Averill, Mateusz Poręba, Szymon Jakubiszak, Dawid Siwczyk
P: Torey Defalco, Meisam Salehi, Robbert Andringa, Wiktor Janiszewski
L: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Od wygranej 3:0 nad Resovią rozpoczął AZS towarzyski turniej w Nowym Dworze z udziałem również Gdańska i Evivo Duren. Rewelacyjna skuteczność na prawym Butryn 11/13 a w trzecim secie Król 8/9, do tego ostatnio krytykowany Siwczyk bardzo dobry dziś. Co najciekawsze cały mecz zagrał Jankiewicz i przy nim zespół wykręcił 58%. Wiem, że to sparing, ale wygląda o wiele lepiej niż go tu przedstawiano.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mimo82 »

We wczorajszym sparingu byłem pod wrażeniem gry obu atakujących Olsztyna - Butryn i Król na prawdę świetna para!
Ale....największe wrażenie mimo wszystko zrobili na mnie rezerwowi - mówiło się dużo o tym, że ławka Olsztyna jest zbyt słaba - a wczoraj Jankiewicz Janiszewski i Siwczyk zagrali na prawdę super zawody. Oby tylko to nie były ich szczyty na ten sezon! Jankiewicz i Janiszewski dla mnie wczoraj zaskoczenie - chyba gra dla klubu którego są wychowankami jest dla nich dodatkową mobilizacją.

Fajnie poukładana gra póki co...zobaczymy jak będzie w pełnym składzie.
Zobaczymy jak to będzie wyglądać przy pełnych składach - oczywiście na pewno nie rozjedziemy Resovii, ale wygląda to ciekawie.

P.S. Co się dzieje z Porębą? Nie zagrał już długo w sparingach.
zajczik
Posty: 362
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: zajczik »

Gdzie się podziali prześmiewcy Siwczyka :] Na trzeciego czy czwartego jak widać jakoś się nadaje.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jestem, jestem. Ja mowilam glownie o efekcie estetycznym. A ten jest mocny.
Zauwazylam i sprawdzilam, ze on wysoko lapie. Zauwazylam tez, ze byl spozniony do skrzydel, ale ogladalam tylko jeden mecz.
I sorry ale chyba ty tez wolisz, by gral Poreba, nawet jak Siwczyk bedzie wykrecal 14/15 dwa razy na sezon.

Janiszewski dosyc mi sie podobal w MPJ, a widziane sparingi mial slabe, tzn ponizej moich oczekiwan. Poniewaz juz w zeszlym sezonie pracowal z pierwsza druzyna wiec nie powinien wpadac w takie dziury. Pewnie jego realne mozliwosci sa gdzies posrodku. Co moze sie okazac istotne, bo Andringa jest delikatnego zdrowia.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, o 18:14 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

zajczik pisze: 25 wrz 2021, o 10:11 Gdzie się podziali prześmiewcy Siwczyka :] Na trzeciego czy czwartego jak widać jakoś się nadaje.
Do kadry go, razem z Butrynem. Co tam jakieś Nowakowskie czy Kurki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Andringa raczej zdrowia jest dobrego, tylko 2 razy skasował go Ziobrowski przy siatce.

W sumie dobrze, że dostali manto od Niemców, bo to już za dobrze wyglądało. Zimny prysznic się przyda tuż przed rozpoczęciem.
Ciekaw jestem wyjściowej pary na przyjęciu, ja bym zaczął raczej Torey - Andringa. Resovia ma spory potencjał na zagrywce w kilku ustawieniach (Cebulj, Deroo, świetnie zagrywający ostatnio Kochanowski i bardzo trudny float Kozamernika, do tego oczywiście Bucki, którego mam nadzieję zastąpi Muzaj). Jak się zatnie lewe, można pomyśleć o zmianach.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Jakubiszak: "Nigdy nie chciałem być przyjmującym, ale w siatkówce młodzieżowej zawsze pchano mnie na tę pozycję. Mimo że przez kilka lat na niej trenowałem, to nie czułem się pewnie. Zwłaszcza w przyjęciu nie czułem się swobodnie, miałem bardzo duże braki. Na środku czuję się dziesięć razy lepiej niż na przyjęciu, czerpię większą przyjemność z gry."

To tak odnośnie tego jak się wspaniale zapowiadał jako przyjmujący :] moim zdaniem to trochę kryminał, że rzuca się zawodnika na jakąś pozycję wbrew jego woli, bo w zasadzie czas spędzony na przyjęciu można uznać za stracony, a gdyby w tym czasie już grał jako środkowy, to na pewno byłby dużo dalej niż jest obecnie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Też tak sądzę.
On raz, że nie ma najlepszego przyjęcia a dwa, że nie ma takiej dynamiki, który przydała by się ofensywnemu przyjmującemu. Środek wydaje się bardziej skrojony pod niego a jeśli sam tak uważa to tym bardziej.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Po pierwsze, to naprawdę trudno mi jest sobie wyobrazić, ze czas na przyjęciu jest czasem straconym w tym wypadku. Zresztą, jak pokazuje rzeczywistośc, w wielu wypadkach także.
Po drugie, to ta retoryka wypowiedzi jawi mi się jako żale modzieńca, który miał do szkoły w obie strony pod górkę, bo to, ze inklinacje ma, to inna sprawa. A miał nawet Anastasiego bardzo długo przy boku. Przyjęcie to pozycja mymagająca pracy i cierpliwości, widać czegoś nie stało. Natomiast jesli czuje sie tak dobrze, toniech wsłucha sie w głos Kochana po zamianie pozycji i wezmie go sobie do serca. A tej scieżki szczerze mu życzę, choc wątpię...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze: 29 wrz 2021, o 14:38 Po pierwsze, to naprawdę trudno mi jest sobie wyobrazić, ze czas na przyjęciu jest czasem straconym w tym wypadku. Zresztą, jak pokazuje rzeczywistośc, w wielu wypadkach także.
Po drugie, to ta retoryka wypowiedzi jawi mi się jako żale młodzieńca, który miał do szkoły w obie strony pod górkę, bo to, ze inklinacje ma, to inna sprawa. ...
No wiesz, wziąwszy pod uwagę, że biorąc statystycznie środkowi w siatkówce zarabiają zwykle znacznie mniej niż przyjmujący to z Szymona idealista jest, dla którego satysfakcja z gry ważniejsza jest niż pieniądze. ;)

Kiedy w 2017 nasi juniorzy zdobywali MŚ, Maciej Zendeł drugi obok Sebastiana Pawlika trener tej reprezentacji, w jakimś programie Polsatu scharakteryzował krótko wszystkich zawodników tej naszej złotej kadry i pamiętam, że kiedy był przy Szymonie Jakubiszaku powiedział coś takiego "na pewno zrobi karierę. Nie jestem przekonany że akurat w siatkówce zrobi, ale że zrobi wiem to na pewno" :D

Więc kto wie, czy za jakiś czas Szymek w ogóle nie postanowi jeszcze zmienić dyscypliny. Nie jest w końcu przesądzone, ze z gry na środku bloku w siatę będzie czerpać satysfakcję, a że pieniądze się dla niego w ogóle nie liczą, może się w końcu spełniać jako sportowiec choćby na przykład w takim baseballu.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 29 wrz 2021, o 14:38 Po pierwsze, to naprawdę trudno mi jest sobie wyobrazić, ze czas na przyjęciu jest czasem straconym w tym wypadku.
No może w pełni straconym rzeczywiście nie, ale na pewno lepiej rozwijać się w konkretnej roli niż tak latać (chyba zgodzisz się, że taki Abdelaziz byłby w zupełnie innym miejscu gdyby pół życia nie robił z siebie idioty na rozegraniu). A kariera sportowca jest jednak stosunkowo krótka i te lata spędzone na przyjęciu przy zatrudnianiu go jako środkowego na klubach raczej wrażenia nie robią (poza tym, że można założyć, że nie drewniany, skoro kiedyś stał na przyjęciu). A nowa pozycja to nowe obowiązki, inne schematy, które jednak robisz automatyczniej będąc tym środkowym lat 6 a nie rok. Także może nie do końca precyzyjne przekazałem w ostatnim poście swoje myśli, mam nadzieję, że teraz to jest jaśniejsze. Jednym zdaniem: gdyby od początku był środkowym, jak ponoć chciał, to myślę, że byłby dziś dużo lepszym środkowym, niż obecnie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Nie nie zgdzę się co do tego Nimira. ;) Wcale nie dlatego, że jestem przeciw. Myslę po prstu, ze trudno jest wyrokowac czy już osiągnłą szczyt, czy jescze nie, ile na tym szczycie pogra z tą fizyką, czy jak zacznie siadac fizyka będzie więcej techniki, czy nie będzie (vide Wlazły) itd itp.
Zresztą, lepszy przykład mamy na swoim podwórku i może jeszcze bardziej jaskrawy jak Jakubiszak - oczywiście mam na myśli Neroja.
Z tym, ze - co oczywiste - rozgrywający to jednak inna pozycja, wyalienowana z ataku w treningu , więc tutaj jest trudniej.
Natomiast na przyjęciu ćwiczy się dzisiaj rózne rzeczy. To, ze każdy przyjmujący zagra podstawową krótką, to chyba oczywiste. Ba, jak chce się popisać "gwozdziem", to tylko taka piłkę pewnie poprosi. ;)
Co do bloku podobnie - każde skrzydło dzisiaj bywa qausi-środkowym ze względu na blokowanie pajpa a czasem i przejmowanie krótkiej. Nawet Janusz ostatnio w Zaksie nie miał z tym wiekszych problemów tzn z pracą środek-skrzydło. ;)
To tak wskrócie. Na pewno łatwiej jest zrobić z przyjmujacego środkowego, kilka ementów odpada.
Ja nie widzę tego w wieku Jakubiszaka i w świetle tych argumentów w kategoriach wielkiej porażki, a nawet żadnej, bo może będzie dzięki temu bardziej ogarniętym środkowym. No i zebrał doświdczenie w trudnych moementach na bardziej wymagającej mentalnie pozycji, a to też nie jest bez znaczenia.

PS A co do meritum stwrdzenia, bo się sumie nie odniosłem, ;) Pewnie byłby lepszym środkowym, ale czy na tyle, zeby jakieś kopie oto kruszyć i na tyle, zeby czas ten uznać za zmarnowany? Mi sie nie wydaje...
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 29 wrz 2021, o 17:23 Nie nie zgdzę się co do tego Nimira. ;) Wcale nie dlatego, że jestem przeciw.
A ja Nimira widzę tak, że w najważniejszych momentach się spala, bo większość kariery rzucał sobie piłkę i odpowiedzialność za atak była kogoś innego, a nagle stała się jego :) i pod tym względem mimo prawie 30 lat sporo takich meczowych w górze mu uciekło. Podobnie z Jakubiszakiem, przy meczowej ważnego meczu może mu być ciężej odczytać zamiary rozgrywającego przeciwnika, bo wcześniej nie interesowało go to aż tak bardzo. Oczywiście to tylko moja opinia, możesz mieć inną, ja widzę to tak :) oczywiście te przykłady (Nimir, Zaytsev) pokazują, że w końcu robią całkiem dobre kariery, ale czy nie zrobiliby lepszych grając od początku na właściwych sobie pozycjach? Moim zdaniem zrobiliby.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Orduna »

Ja mam inną optykę na sytuację Nimira. Moim zdaniem to, że przez wiele lat był sypaczem spowodowało, że nie ma aż tak zniszczonych kolan przez co może skakać tak wysoko bo z racji pełnionej roli był oszczedzany.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Nie no, spoko, z grubej rury Waść walisz. :D Nie wiedziałem, że chodzi o talent tego pokroju. ;)
Ale to oczywiście z wielkim ;) Chociaż ja w Jakubiszaku nawet tych uzdolnien ofensywnych Bartka Neroja jakos nie dostrzegam. A w końcu i on ma za soba debiut w naszej lidze na środku... ;)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Moim zdaniem każdy po trochu ma rację w tej dyskusji.

Jakubiszak ze względu na problemy z przyjęciem nie byłby na pewno topowym przyjmującym w lidze. O ile załapałaby się w ogóle gdziekolwiek do szóstki w dolnej części tabeli.

Ale... myślę, że widać było po nim już w Lubinie po zmianie pozycji, że jest plastyczny, gdy idzie do ataku, no i oczywiście nie ma problemów z przyjmowaniem skrótów.

Wielu środkowych jednak jest nadal dość "drewnianych", a Jakubiszak ma nie tylko wzrost i zasięg. Ma też właśnie lepszą koordynację i taką swobodę, którą nie aż tak wielu graczy na jego pozycji może pokazać. Kto wie, czy gra na przyjęciu go nie wywinduje ponad ligową przeciętność na nowej pozycji. Ja tak to widzę. Ma oczywiście dużo do poprawy w bloku, ale w najgorszym wypadku będzie typowym środkowym ataku w stylu Dryi.

Uważam, że trio Averill, Poręba, Jakubiszak to świetny pomysł, bo młodzi Polacy będą ostro walczyć o skład, a nic tak nie rozwija jak rywalizacja.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

johnnyrotten pisze: 29 wrz 2021, o 18:12 (...) nic tak nie rozwija jak rywalizacja.
Jakby to było pięknie, gdyby ta rywalizacja była zawsze i wszędzie ;) . Ja jestem nawet za tym, ze czasem powinna być wywołana całkiem sztucznie, ot tak, dla zdrowia. ;)
Każde wyjscie poza stereotyp rozwija. Nie chce mi się szukać gdzie był Pliński w wieku Jakubiszaka, ale jakos chyba nie dalej, a jakim"ogarnietym" był srodkowym to pamietamy. I najnowszy przykład Kochanowskiego - gra na przyjeciu mu raczej nie zaszkodziła. A z drugiej strony mamy Nowakowskiego, świetnego zawodnika robiącego nie raz szkolne błędy...
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 29 wrz 2021, o 18:08 Nie no, spoko, z grubej rury Waść walisz. :D Nie wiedziałem, że chodzi o talent tego pokroju. ;)
Tak pierwsze mi do głowy przyszły przykłady Nimira i Zaytseva, bo najpopularniejsze. Oczywiście były też "mniejsze", które równie fajnie się sprawdziły, jak choćby Kamil Kwasowski, który z rozegrania powędrował na przyjęcie (chyba jeszcze mając 24 lata rozgrywał w Bielsku). Oczywiście nie liczę zmian przyjęcie - atak, bo tego mamy zdecydowanie więcej (Kurek, Jarosz, Bartman choćby), ale i to są raczej najnaturalniejsze przesunięcia, podobnie jak "libero na starość" (Ruciak, Murek). A czy z Jakubiszaka wyrośnie nam drugi Nowakowski, Dryja czy Kalembka to musimy jeszcze trochę poczekać, by ocenić :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Tylko ten sens jest zupełnie poza osią naszego sporu jakby. ;)
A przykład Kurka jest raczej słaby.
Co do Kwasowskiego, tez jakby istoty nie dotyka, bo jednak jakies uznanie na tym rozegrasniu zdobył. Czy ten kierunek był słuszny czy nie, to pewnie bedzie musiał sam zawodnik ocenic po latach, bo tu niczego spektakularnego nie ma.
I wcale nie jestem przekonany, ze przejście z przyjęcia na atak sa tak bardzo naturalne. Są pewnie bardzij wyraziste i stąd takie sie wydają, ale z naturą, chocby ze wzgledu na atak w rozumieniu praworęcznych graczy juz niekoniecznie. Na środku jednak znakomita wiekszosc piłek uderzana jest z naturalnego kierunku. Po prostu zawodnicy uzdolnieni ofensywnie przestają sie bilansowac na przyjęciu i stąd te rpóby, tak jak w przypadku własnie powrótu Kurka na atak. A swoją drogą to jednak ciekawe i jednak pokazuje dobrze oblicze siatkówki. Kurek bez mała sam potrafił wygrac na przyjęciu medal LŚ, a potem na tej pozycji stał się zawalidrogą.
Poza celnymi uwagami, które dodał Kolega @johnyroten, dodam jedną - Jakubiszak powinien by wartością dodaną takze w obronie w tym jednym ustawieniu.
Jesli chodzi o samego zawodnika, to mi brakuje u niego szybkiej ręki. A jak będzie, to pokaże czas.
PS Tak juz na koniec uogólniając, to moim przynajmniej zdaniem, trudno mówic o straconym czasie po zmianie pozycji na mniej wymagajacą technicznie. Znacznie ciekawszym przykładem jest Lipiński, czyli zawodnik, który zmienił pozycję na bardziej wynagającą i w dośc szybkim jednak czasie w opinni wielu obserwatorów zaczyna pukac do drzwi szerokiej reprezentacji. W tym wypadku moglibyśmy nieco bardziej chyba sensownie pogdybac sobie, co by było gdyby... ;)
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

No niestety tego typu rozmowy sprowadzają się do tego, że nigdy nie dowiemy się co by było gdyby - podobnie jak z owianym złą sławą na forum "potencjałem" :) ja mimo wszystko uważam, że takie rzucanie po pozycjach dobre nie jest, choć z drugiej strony jak zawodnik ma się męczyć grą na jakiejś pozycji, to lepiej żeby zmienił ją później niż w ogóle. Jedno co mnie zastanawia, to co miał w głowie młodzieżowy trener ustawiając takie windy jak Zaytsev czy Nimir na rozegraniu :D a na drugim biegunie, ktoś stwierdził że drewniany dosyć Michał Kamiński to świetny pomysł na atakującego.

Kończąc już, bo trochę odpłynęliśmy od tematu, Szymon trafił właśnie do trzeciego całkiem sensownego trenera w seniorskiej siatkówce, a to dopiero drugi sezon jako środkowy, więc bardzo jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Wydaje mi się, że Szymon zacznie w Olsztynie jako numer 3, ale pewnie swoje szanse na przestrzeni sezonu dostanie. No i trzymam kciuki, żeby na nowej pozycji wiodło się lepiej, niż na wcześniejszej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Ale Lipa chyba nie zmienil raz, a kilka. Tzn w Metrze gral na przyjeciu, po czym przestawiono go na atak.
I podobnie w Spale. Byla tez, juz po przestawieniu, jakas dluzsza przerwa na kontuzje, bodajze przed MSJ w Meksyku, po powrocie troche wiecej wazyl, obnizl zasieg i dynamike. Wiec przestawienia nie byly jedynymi czynnikami hamujacymi jego rozwoj.
Faktem jest, ze u Bednaruka i potem u Winiara zrobil spore postepy w przyjeciu.

Co do Szymona-jako przyjmujacy byl rezerwowym w zlotej ekipie i nalezal do wyrozniajacych sie zawodnikow bardzo mocnego dwurocznika 97-98. Zasieg mial niesamowity, bil sporo ponad blokiem. Nie chcial pracowac wiecej nad elementami technicznymi (byly takie glosy, ze sa problemy z treningiem)-jego sprawa, jego wybor.

Brakuje w siatkowce wysokich i skoordynowanych przyjmujacych, czy generalnie skrzydlowych. Wiec, moze nie wbrew woli, ale proby rozwoju takich uwazam za rozsadne.
A Szymonowi to, ze bedzie umial bez stresu przyjac skrot, czy dograc palcami, raczej nie zaszkodzi.
I latwiej znajdzie zespol jako dobry, polski srodkowy, bo jednak jak zabraknie najlepszych Polakow, to skrzydla w pierwszym rzedzie beda obsadzane cudzoziemcmi, a srodkowi z polska licencja stana sie cenni. Czyli z altruizmem nie ma to nic wspolnego. Raczej z kalkulacja, jak zapewnic sobie stabilna prace, bez wznoszenia sie na wyzyny.

Przypomne, ze mielismy tez sytuacjie odwrotna. Kochanowski szedl do Spaly z dogadanym przestawieniem na przyjecie, z woli zawodnika i rekomendacji trenera wojewodzkiego, po zdobyciu na tej pozycji w MPK tytulu najlepiej atakujacego. Pozostal na srodku (potrzeba zespolu) i po roku polubil i porzucil mysl o przestawieniu.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mimo82 »

Grupa PZU powróciła do sponsorowania drużyny siatkarskiej Indykpol AZS Olsztyn.
Co prawda wiąże się to z podpisaniem współpracy z ogólnopolskim AZS, ale z drużyny sponsorują tylko reprezentację Polski Siatkarzy na uniwersjadzie i właśnie Indykpol AZS.

Myślicie, że to pomoże zwiększyć finanse klubu?
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Indyk AZS Ol »

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... portowego/ tutaj info :)
PZU zostało sponsorem głównym AZSu Olsztyn. https://www.indykpolazs.pl/

Dodam jeszcze jedną istotną informację, którą znalazłem w sieci
olsztyński klub dysponuje najwyższym budżetem w ostatnich kilku latach
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Ktoś się orientuje, jak duże będzie zaangażowanie PZU? Wrócą stare dobre czasy:)? Pewnie raczej nie. Mały falstart na początku sezonu, ale coraz lepiej to wygląda.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Będą sponsorować ogólny AZS, bez nacisku na sekcję siatkarską. Sponsorem tytularnym pozostaje Indykpol, PZU coś dorzuci, ale nie będą to duże sumy. Takiego gwiazdozbioru jak 15 lat temu mieć nie będziemy i chyba nawet wolę taką ekipę jak mamy teraz, tym bardziej, że w tej drużynie tkwią rezerwy, głównie w Averillu i Gruszczyńskim a także odpowiednio wykorzystywanym Salehim. Na razie pokonaliśmy 2 trudnych przeciwników Suwałki w ich hali oraz Zawiercie, oraz prawie odwróciliśmy mecz w Bełchatowie (można gdybać, co by było gdyby Firlej wyszedł od początku, ale z drugiej strony, może rola rezerwowego podziałała na niego mobilizująco)

Teraz mamy osłabiony GKS, beniaminka z Lublina a potem derby AZSu z Cuprum (Kapica, Stępień, Waliński, Pietraszko, Gunia, Ferens) i chyba jeszcze Radom. Jak nie trafi się nic Firlejowi, to możemy do zimy utrzymywać się w górnej połówce tabeli. Na tą drużynę patrzy się coraz przyjemniej
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Indyk AZS Ol »

Adamde pisze: 24 paź 2021, o 23:25 Ktoś się orientuje, jak duże będzie zaangażowanie PZU? Wrócą stare dobre czasy:)? Pewnie raczej nie. Mały falstart na początku sezonu, ale coraz lepiej to wygląda.
Aby być sponsorem głównym, a PZU takim jest trzeba przeznaczyć na sponsoring minimum gdzieś 100 000 zł. na sezon (gdzieś kiedyś się dokopałem do takich informacji lub wywiadu za czasów Mariusza Szyszki - sezon 2009/2010) coś mi się kojarzy że były takie kryteria co do wspierania klubu.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2021, o 04:34 przez Indyk AZS Ol, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Indyk AZS Ol »

dyletant pisze: 25 paź 2021, o 01:07 Będą sponsorować ogólny AZS, bez nacisku na sekcję siatkarską. Sponsorem tytularnym pozostaje Indykpol, PZU coś dorzuci, ale nie będą to duże sumy. Takiego gwiazdozbioru jak 15 lat temu mieć nie będziemy i chyba nawet wolę taką ekipę jak mamy teraz, tym bardziej, że w tej drużynie tkwią rezerwy, głównie w Averillu i Gruszczyńskim a także odpowiednio wykorzystywanym Salehim. Na razie pokonaliśmy 2 trudnych przeciwników Suwałki w ich hali oraz Zawiercie, oraz prawie odwróciliśmy mecz w Bełchatowie (można gdybać, co by było gdyby Firlej wyszedł od początku, ale z drugiej strony, może rola rezerwowego podziałała na niego mobilizująco)

Teraz mamy osłabiony GKS, beniaminka z Lublina a potem derby AZSu z Cuprum (Kapica, Stępień, Waliński, Pietraszko, Gunia, Ferens) i chyba jeszcze Radom. Jak nie trafi się nic Firlejowi, to możemy do zimy utrzymywać się w górnej połówce tabeli. Na tą drużynę patrzy się coraz przyjemniej
Ja powiem tak, że szkoda trochę obydwu przegranych spotkań bo Asseco Resovią, która też tak naprawdę grała padakę, ale jeszcze można ich rozgrzeszyć brakiem zgrania bo tak naprawdę grali mecz, kilka dni po tym jak wszyscy dołączyli do zespołu zwłaszcza całe lewe skrzydło. Ale zaczyna wyglądać to coraz lepiej co prawda są jeszcze nieporozumienia, Gruszczyński chce za bardzo pomagać innym mimo, że kolega z drużyny jest lepiej ustawiony. Jeszcze trzeba trochę czasu i wszystko będzie jak w zegarku. Czas będzie grał na naszą korzyść.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2021, o 06:54 przez Indyk AZS Ol, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Dobry, długi wywiad m.in. z prezesem Jankowskim: https://www.youtube.com/watch?v=qsj-6dMGWx8
Jak kogoś nie interesuje olsztyńska koszykówka to prezesa Sztąberskiego musi przewijać :P
W skrócie:

1) Obecny skład jest autorstwa Castellaniego
2) Trochę im pomogło to, że w 2020 zaraz po rozpoczęci ligi (w październiku), już zawodnicy podpisywali kontrakty na następny sezon. Z wypowiedzi wynika, że Salehiego i DeFalco podpisali przed lutym 2021. Na wiosnę 2021 nie byłoby już ich stać na tych zawodników. Salehi podpisany na 2 lata.
3) Z drugiej strony prezes krytykuje tak wczesne rozpoczynanie rozmów. Do tej pory momentem poważniejszych rozmów był puchar Polski.
4) Dwóch zawodników jest opornych na szczepienie :) Nie powiedział których.
5) Mają 9-10 budżet w lidze.
6) Umowa PZU jest z centralą AZSu więc nie ma mowy o powrocie do dawnych czasów.
7) Robert Andringa ma kontrakt na przyszły sezon i jest najdłużej grającym obcokrajowcem w Olsztynie.
8) Poza wyjątkami typu Wlazły praktycznie nie ma przywiązania do barw klubowych. Bardzo trudno podpisuje się kontrakty 3 letnie i dłuższe.
9) Kochanowski był na tyle fair, że już w grudniu powiedział prezesowi, że podpisał kontrakt w nowym klubie.
10) Ciężko mówić o planach na przyszłość bo bez SSP albo dużych sponsorów nie da się snuć dalekosiężnych planów. Raczej będą starali się być na pozycji underdoga, gdzie przy odrobinie szczęścia będą podgryzać lepszych.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”