Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

aziente pisze: 27 lis 2021, o 10:47 I gorsza informacja: Salehi ma uszkodzony bark, po kadrze przyjechał już taki nadgryziony, a w trakcie sezonu praktycznie bez poprawy stan zdrowia. Słabo to wygląda.
Jak wchodzi na boisko to nie wygląda aby jakoś przeszkadzało mu to. Może na dystansie byłby problem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: granvorka »

No jeśli nie zagra w tej kolejce z Nysą, to znak, że chyba te problemy jednak są. W sumie to idealny moment na sprawdzenie pary Salehi-DeFalco, bo potem raczej kilka meczów, gdzie trzeba będzie pilnować przyjęcia.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze: 27 lis 2021, o 12:08
Lipiński sam chciał przyjść do zespołu z Olsztyna kilka sezonów temu, ale nikt go nie chciał. W międzyczasie zagrał we Włoszech
Widocznie był za słaby wtedy, skoro ani Olsztyn ani żaden polski klub na niego nie postawił. Co to znaczy, że zawodnik chciał przyjść? To chyba klub musi najpierw zaproponować angaż, inaczej potem mamy Konarskiego w Cucine na 50%, Dawid chce a klub nie ;)
Nie do końca. Agent zawodnika jak najbardziej może oferować go jakiemuś klubowi. Choćby tak było z Ghafurem, którego agent chciał wcisnąć przed tym sezonem do Suwałk czy Szalpukiem którego agent chciał załatwić mu rosyjski klub, ale nie wyszło i była Warszawa w zeszłym sezonie
jarek8dywan
Posty: 590
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

Niepokojacy jest dolek w jakim znajduje się Poreba. Od meczu z Katowicami goscia nie ma. Wczoraj widac bylo niepewnosc Firleja w grze srodkiem - Poreba kiepsko w ataku, a Averill po kontuzji tez nie byl jeszcze pewny. Do gry z czolowka niezbedny bedzie aktywny srodek.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Poręba się ogarnie, gorzej że do końca sezonu wypada Salehi. Jest ktoś teraz wolny na rynku? Tylko bez żartów typu Katic.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filipek88
Posty: 178
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: filipek88 »

dyletant pisze: 29 lis 2021, o 13:11 Poręba się ogarnie, gorzej że do końca sezonu wypada Salehi. Jest ktoś teraz wolny na rynku? Tylko bez żartów typu Katic.
To pewne, ze juz ma po sezonie? :o
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mimo82 »

Na ten moment ciężko będzie znaleźć zastępstwo.
Nie mam nawet podglądu kto mógłby zastąpić Salehiego.
asps
Posty: 315
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: asps »

W takim razie spore ograniczenie manewru skoro Salehi wypada na dłuższy czas, a teraz czekają prawdziwe sprawdziany dla Olsztynian, na początek Jastrzębski, który też ma swoje kłopoty kadrowe.
jarek8dywan
Posty: 590
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

dyletant pisze: 29 lis 2021, o 13:11 Poręba się ogarnie, gorzej że do końca sezonu wypada Salehi. Jest ktoś teraz wolny na rynku? Tylko bez żartów typu Katic.
Nie tak dawno Muagututia byl wolny, ale podpisal w Egipcie. Moze De Rocco jest do wziecia? Z wolnych to ciezko. Chyba predzej poszukać kogos, komu jest zle w obecnym klubie.
treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: treonik »

Sander?
jarek8dywan
Posty: 590
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

treonik pisze: 29 lis 2021, o 19:27Sander?
Branden gra w Katarze, zreszta chyba w jednym klubie z Zygadlo.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

No dobra, ale to, że wypada Salehi to chyba nie oznacza, że AZS przestaje mu płacić. Także wszelkie opcje poza poziom Katica uważam za nierealne.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
asps
Posty: 315
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: asps »

Tylko, że rozstanie Katicia w Lublinie prawdopodobnie też wynikało, z tego, że nie jest zdolny do gry na 100% (potem doszły inne kwestie), więc szanse, że trafi do AZS są małe.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hvar »

hubert pisze: 30 lis 2021, o 00:02 No dobra, ale to, że wypada Salehi to chyba nie oznacza, że AZS przestaje mu płacić.
Chyba, że mu ubezpieczyli kontrakt.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Biciut »

Co w zasadzie Salehi zrobił?
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

A co mial zrobic? Przyjechal kontuzjowany, z tego co kolega pisal.
Wyciagniecie Kujundzica wydaje sie ciekawym pomyslem na przyszly sezon.
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

A ja się drapałem po głowie, czemu Salehi po tak kozackich występach w reprezentacji Iranu grzeje ławę w Olsztynie i ledwo się na parkiecie pokazuje. Teraz już wszystko jasne, że to nie "dziwne" decyzje Bonitty o oraniu Andringą, tylko po prostu konieczność związana z urazem Persa.

Pytanie: co teraz? Kontraktu nie zerwą - jest na 2 lata, zawodnik z mega potencjałem, do tego skoro podpisane, to płacić trzeba. Swoją drogą, nie wiedzieli o tym, że jest on kontuzjowany, skoro było o tym wiadomo podobno w trakcie Mistrzostw Azji? Dziwna sprawa...
Olsztyn nie jest aż tak bogatym klubem, żeby teraz znaleźć zastępstwo w osobie kogoś, kto mógłby rzeczywiście wesprzeć Andringę czy Defalco. Zostaje chyba ściągnięcie z powrotem Czerwińskiego, chociaż szkoda, żeby nagle stracił on cenne minuty na boisku kosztem uzupełnienia składu.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Czerwinski gra dosyc niezowno, bark chyba sie odzywa. W czasie ME tez pauzowal-tez najprawdopodobniej bark.
Ale jest na boisku.
Stwierdzenie na ile gra z duza kontuzja uniemozliwila mu kariere to z punktu widzenia obserwatora z zewnatrz troche czasu zabierze.
A ze spowolnila, to jest pewne. Uderzenie jednak juz nie to, co przed pamietnymi dla niego ME.
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

Diomedea pisze: 30 lis 2021, o 10:57 Czerwinski gra dosyc niezowno, bark chyba sie odzywa. W czasie ME tez pauzowal-tez najprawdopodobniej bark.
Ale jest na boisku.
Stwierdzenie na ile gra z duza kontuzja uniemozliwila mu kariere to z punktu widzenia obserwatora z zewnatrz troche czasu zabierze.
A ze spowolnila, to jest pewne. Uderzenie jednak juz nie to, co przed pamietnymi dla niego ME.
Zastępować kontuzjowanego innym kontuzjowanym nie ma sensu, więc pewnie i ta opcja odpada. Mega ciekaw jestem, co Olsztyn wymyśli w tej chwili. Apetyty tak rozbudzone, że aż nie chce się wierzyć, żeby pokpili sprawę zastępstwa dla Salehiego. Może jednak oni też zwietrzyli szansę na udany sezon i wykupią kogoś? Chociaż...kasy sobie nie wydrukują przecież.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Biciut »

Diomedea pisze: 30 lis 2021, o 10:21 A co mial zrobic? Przyjechal kontuzjowany, z tego co kolega pisal.
Wyciagniecie Kujundzica wydaje sie ciekawym pomyslem na przyszly sezon.
Nie wiedzialem. Niestety nie mamy wszyscy możliwości śledzenia każdego wpisu na forum. Jest to coś totalnie poważnego? Sezon ma z głowy jednak co tam się dzieje z jego zdrowiem?
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Może warto by było ostatni raz odbudować Halabę, zanim ten po tym sezonie ucieknie gdzieś do Czech albo Belgii? W Suwałkach grać nie będzie, a przykład Depowskiego pokazuje, że kluby mogą się dogadać. Z Firlejem na pewno fajnie by śmigał. Tylko nie wiem jak z jego zdrowiem, skoro pierwszym zmiennikiem jest Klinkenberg.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

towalowli pisze: 30 lis 2021, o 10:34 A ja się drapałem po głowie, czemu Salehi po tak kozackich występach w reprezentacji Iranu grzeje ławę w Olsztynie i ledwo się na parkiecie pokazuje. Teraz już wszystko jasne, że to nie "dziwne" decyzje Bonitty o oraniu Andringą, tylko po prostu konieczność związana z urazem Persa.

Pytanie: co teraz? Kontraktu nie zerwą - jest na 2 lata, zawodnik z mega potencjałem, do tego skoro podpisane, to płacić trzeba. Swoją drogą, nie wiedzieli o tym, że jest on kontuzjowany, skoro było o tym wiadomo podobno w trakcie Mistrzostw Azji? Dziwna sprawa...
Olsztyn nie jest aż tak bogatym klubem, żeby teraz znaleźć zastępstwo w osobie kogoś, kto mógłby rzeczywiście wesprzeć Andringę czy Defalco. Zostaje chyba ściągnięcie z powrotem Czerwińskiego, chociaż szkoda, żeby nagle stracił on cenne minuty na boisku kosztem uzupełnienia składu.
Cóż, prawdopodobnie ta "dziwna decyzja" i tak im wyszła na plus bo drużyna nieźle poukładana.
Są co prawda uzależnieni od formy dwóch zawodników co najlepiej pokazują statystyki plusligi gdzie Butryn jest 3 a DeFalco 4 pod względem punktujących no i w zagrywających tak btw ta dwójka posiada identyczne miejsca, ale ta dwójka to pewniacy. I grają też dlatego tak dobrze bo obu bardzo leżą ekspresy od Firleja. A dobre rozegranie Firleja jest motywowane przez dobre przyjęcie, które by nie było możliwe gdyby zamienić Andringę na Salehiego. Siatkówka to nie volleyball menager. Kompozycja drużyny jest ważniejsza niż to by zawsze grało to gorętsze nazwisko.
dyletant pisze: 30 lis 2021, o 11:52 Może warto by było ostatni raz odbudować Halabę, zanim ten po tym sezonie ucieknie gdzieś do Czech albo Belgii? W Suwałkach grać nie będzie, a przykład Depowskiego pokazuje, że kluby mogą się dogadać. Z Firlejem na pewno fajnie by śmigał. Tylko nie wiem jak z jego zdrowiem, skoro pierwszym zmiennikiem jest Klinkenberg.
Nie wiem kto tam pierwszym zmiennikiem bo gra cała 4. Jak to u Kowala. Mi to wygląda na decyzję trenera w dodatku dziwną i niezrozumiałą. Halaba miewał słabsze mecze, ale nieraz też nieźle wyglądał z ławki a komponuje się raczej lepiej niż Łukasik. Do tego to taki zawodnik, który potrzebuje gry by wyglądać nieźle. Z tym Olsztynem to może być dobry trop. Halaba też lepiej przyjmuje od Salehiego. Może być jakąś opcją choć na razie z Andringą nieźle to wygląda.
A z kontuzją Salehiego to trochę dziwne bo wcześniej coś grał. Na pewno kontuzji nie odniósł na jakimś treningu? Tym bardziej, że gdyby przyjechał z kontuzją to najpewniej Olsztyn rozwiązałby z nim kontrakt. Co innego gdy się kontuzjuje w Olsztynie.
asps
Posty: 315
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: asps »

kamil1999 pisze: 30 lis 2021, o 11:57 A z kontuzją Salehiego to trochę dziwne bo wcześniej coś grał. Na pewno kontuzji nie odniósł na jakimś treningu? Tym bardziej, że gdyby przyjechał z kontuzją to najpewniej Olsztyn rozwiązałby z nim kontrakt. Co innego gdy się kontuzjuje w Olsztynie.
Z takim rozwiązywaniem kontraktu to słaba decyzja zwłaszcza, że ma podpisany na 2 lata i jak Defalco odejdzie to będzie bardzo dobrą opcją w pierwszej 6 drużyny, poza tym to też antyreklama dla klubu, który pozbywa się zawodnika, który złapie poważniejszą kontuzje. Myślę, że zarząd pierw poczeka na dokładną diagnozę u Salehiego a dopiero potem podejmie czy i kogo sprowadzi w zastępstwo. Dziwna sprawa, bo na początku sezonu Irańczyk coś tam grywał i nie wyglądał najgorzej, ostatni raz grał chyba w Lublinie.
Streeter
Posty: 7131
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 30 lis 2021, o 11:57 Nie wiem kto tam pierwszym zmiennikiem bo gra cała 4. Jak to u Kowala. Mi to wygląda na decyzję trenera w dodatku dziwną i niezrozumiałą. Halaba miewał słabsze mecze, ale nieraz też nieźle wyglądał z ławki a komponuje się raczej lepiej niż Łukasik.
Są dwie opcje: albo cały świat, na czele z Kolakoviciem i Kowalem uwzięli się na biednego Halabę i nie pozwalają mu grać, albo rzeczywiście zjechał poziomem i zarówno w Zawierciu, jak i teraz po prostu przegrywa rywalizację. Zresztą patrząc na całokształt kariery Pawła można odnieść wrażenie, że bardziej anomalią było to jak grał w Gdańsku, niż to gdzie się znajduje teraz. No bo przy całym szacunku dla jego rywali, Halaba w formie z Gdańska nie przegrałby rywalizacji z Orczykiem, a później z Łukasikiem i Buchowskim.

Natomiast co do Olsztyna, to nic odkrywczego nie napiszę, że zależy od tego czy widać już dno w klubowej skarbonce, czy jeszcze nie. Szczerze mówiąc patrząc na tegoroczny skład mam wrażenie, że tam nawet nie tyle dno widać, co jakiś debet wjechał, więc obawiam się że na kogoś sensownego pieniążków zabraknie. A jeśli jakimś cudem coś tam jeszcze w budżecie jest, to sporo zawodników z Francji, Niemiec czy Belgii można wykupić, co nadałoby się na trzeciego w Olsztynie, ale nie łudziłbym się, iż będzie to poziom Salehiego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Rozwiązanie jakiegokolwiek kontraktu to nie takie hop siup. Coraz więcej jest zapisów ze strony zawodników zabezpieczających się na wypadek kontuzji. To o czym wyżej ktoś wspomniał czyli ubezpieczenie, zależne od kwoty i obwarowane masą zapisów, które determinują, co takie ubezpieczenie pokrywa a czego nie. Najczęściej do rozwiązania kontraktów dochodzi jednak w momencie, gdy klub nie płaci. Vide Fayazi i Będzin albo postawienie przed faktem dokonanym jak Ufa i Muzaj: "jeśli nie odejdziesz, to my i tak Ci nie zapłacimy i nic nam nie zrobisz".

Także wizerunkowo Olsztyn na tym nie straci. A kto na rynku wolny to nie wiem. Ale raczej tych bez klubów jest mniej i można szukać kogoś niezadowolonego ze swojej obecnej sytuacji w klubie. Tak czy inaczej Jankowski po kogoś sięgnąć musi, raczej szybciej jak później.
Kłamca.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: MWi »

Żeby tylko nie skończyło się Ananievem
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 30 lis 2021, o 14:33 Rozwiązanie jakiegokolwiek kontraktu to nie takie hop siup. Coraz więcej jest zapisów ze strony zawodników zabezpieczających się na wypadek kontuzji. To o czym wyżej ktoś wspomniał czyli ubezpieczenie, zależne od kwoty i obwarowane masą zapisów, które determinują, co takie ubezpieczenie pokrywa a czego nie. Najczęściej do rozwiązania kontraktów dochodzi jednak w momencie, gdy klub nie płaci. Vide Fayazi i Będzin albo postawienie przed faktem dokonanym jak Ufa i Muzaj: "jeśli nie odejdziesz, to my i tak Ci nie zapłacimy i nic nam nie zrobisz".

Także wizerunkowo Olsztyn na tym nie straci. A kto na rynku wolny to nie wiem. Ale raczej tych bez klubów jest mniej i można szukać kogoś niezadowolonego ze swojej obecnej sytuacji w klubie. Tak czy inaczej Jankowski po kogoś sięgnąć musi, raczej szybciej jak później.
Kiedy zawodnik dozna kontuzji w klubie to tak jest problem z rozwiążaniem kontraktu no i wygląda to słabo wizerunkowo.
No, ale jeśli zawodnik ukrył przed klubem to, że przyjechał z kontuzją to wtedy zazwyczaj niee problem rozwiązać umowę i tak robią Plusligowe kluby jak w tym sezonie Cuprum z Wendtem. Podobnie było ze Sketem czy Averillem gdy w reprze doznali kontuzji.
Dlatego to mi wygląda na to, że kontuzji doznał jednak dopiero w klubie. I to pewnie nie dawno bo przecież gdy grał to grał na wysokim poziomie. Nie było widać jakiejś kontuzji.
No chyba, że klub nie rozwiąże umowy bo liczy, że w przyszłym sezonie gdy się wyleczy to pociągnie grę.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

A ja myślę, że sprawa może być jeszcze bardziej skomplikowana. Bo co jeśli przyjechał zdrowy, ale odnowiła mu się w klubie kontuzja, z którą zmagał się wcześniej? To akurat nic nowego, że ścięgno/więzadło, które kiedyś było naruszone, ma tendencje do ponownych uszkodzeń. I wtedy interpretujemy to jako kontuzja, której doznał w klubie, ale geneza jej powstania jest jeszcze przed transferem do AZSu.
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Na przyjęciu może zagrać Król, ewentualnie też Jakubiszak, nie wydaje mi się, żeby na ten moment ktokolwiek sensowny był na rynku transferowym.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Adamde pisze: 30 lis 2021, o 23:01 Na przyjęciu może zagrać Król, ewentualnie też Jakubiszak, nie wydaje mi się, żeby na ten moment ktokolwiek sensowny był na rynku transferowym.
No ale jeszcze muszą jakoś trenować więc warto mieć kogoś w miarę ogarniętego.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2021, o 09:41 przez hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”