Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Streeter pisze: 28 mar 2022, o 15:28 BuenoSausage, no ale ja mniej więcej to napisałem. Jak Skra czy Zaksa dojadą w optymalnej formie to problemu nie będzie, pytanie czy dojadą. Bo Kooy zmieniony na przyjmującego do sąsiedniego województwa Tahta plus "jeździec bez głowy" Atan robiący 10 błędów to wcale nie jest nieprawdopodobna sytuacja.
Bez sensu jest w tym momencie stawiać te dwa zespoły obok siebie i przypisywać im ten sam problem.
Wydaje mi się że o ile zaksa ewidentnie jest w dołku formy bądź zwyczajnie widać efekty wyeksploatowania zespołu, to o skrze nie wypada tak mówić, łomacz się wział za gre, alex sie stabilizuje, bienkowi zagrywka tez wraca na własciwe tory a to juz jest sporo. Skra moim zdaniem ma wzwyżke formy względem tego co grała 2-3 miesiace temu, (jedyną szczyptą dziegciu jest odpadniecie z Tours)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

bez_nazwy pisze: 28 mar 2022, o 20:35
Streeter pisze: 28 mar 2022, o 15:28 BuenoSausage, no ale ja mniej więcej to napisałem. Jak Skra czy Zaksa dojadą w optymalnej formie to problemu nie będzie, pytanie czy dojadą. Bo Kooy zmieniony na przyjmującego do sąsiedniego województwa Tahta plus "jeździec bez głowy" Atan robiący 10 błędów to wcale nie jest nieprawdopodobna sytuacja.
Bez sensu jest w tym momencie stawiać te dwa zespoły obok siebie i przypisywać im ten sam problem.
Chwila. Gdzie ja stawiam Skrę obok Zaksy i przypisuję im ten sam problem? Napisałem jedynie, że jak nie będą w optymalnej formie, to zarówno Olsztyn jak i Warszawa w formie dobrej mogłyby powalczyć o zwycięstwo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Streeter pisze: 28 mar 2022, o 21:13
bez_nazwy pisze: 28 mar 2022, o 20:35
Streeter pisze: 28 mar 2022, o 15:28 BuenoSausage, no ale ja mniej więcej to napisałem. Jak Skra czy Zaksa dojadą w optymalnej formie to problemu nie będzie, pytanie czy dojadą. Bo Kooy zmieniony na przyjmującego do sąsiedniego województwa Tahta plus "jeździec bez głowy" Atan robiący 10 błędów to wcale nie jest nieprawdopodobna sytuacja.
Bez sensu jest w tym momencie stawiać te dwa zespoły obok siebie i przypisywać im ten sam problem.
Chwila. Gdzie ja stawiam Skrę obok Zaksy i przypisuję im ten sam problem? Napisałem jedynie, że jak nie będą w optymalnej formie, to zarówno Olsztyn jak i Warszawa w formie dobrej mogłyby powalczyć o zwycięstwo.

Streeter
Bardziej o to mi chodzi(co pogrubiłem) zaksa narazie na tej optymalnej formie nie jedzie, żeby miała dojechać, bo tej formy musi szukac zeby dojechac i zamiatać
Tak to odczytałem
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

bez_nazwy pisze: 28 mar 2022, o 21:46 Bardziej o to mi chodzi(co pogrubiłem) zaksa narazie na tej optymalnej formie nie jedzie, żeby miała dojechać, bo tej formy musi szukac zeby dojechac i zamiatać
Tak to odczytałem
Ok, rozumiem. Ja z kolei w mojej wypowiedzi nie brałem za punkt wyjścia obecnej formy, tylko docelową w Play-off'ach :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Skra często grała padakę w zasadniczej, żeby na play-off się ogarnąć. Jeżeli spojrzelibyśmy pod kątem budżetu i finansów, to teoretycznie powinni nas zmieść. Jak będzie - zobaczymy.
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: skysplif »

W temacie Asseco jakiś użytkownik napisał ze DeFalco psuje szatnie. Ktoś może przybliżyć?
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

skysplif pisze: 4 kwie 2022, o 22:18 W temacie Asseco jakiś użytkownik napisał ze DeFalco psuje szatnie. Ktoś może przybliżyć?
Ja od siebie napiszę ci tak: Jak Olsztyn przegrał na styk ze Skrą, to Defalco się obraził i chyba jako jedyny nie podszedł podziękować kibicom. Jak pojedziesz sobie na mecze AZS, to zauważysz, że ma trochę gwiazdorski charakter i po straconych punktach nie reaguje tak jak powinien, ma trochę wyrzutów, chociaż z drugiej strony da się zauważyć, że jest w stanie też pogadać uśmiechnięty z kolegmai z drużyny. Nie można kogoś oceniać tylko skrajnie źle w jedną stronę.

Według mnie Defalco jest bardzo ambitny, ale przy tym ma głowę wysoko i chyba nie reaguje najlepiej na niepowodzenia kolegów na boisku.

Jak on ma grać z Drzyzgą, to będzie mieszanka wybuchowa. To musiałby Stojczew ogarnąć, a będzie Medei :D Daję max kilka kolejek i obaj Panowie będą na siebie obrażeni na amen. A jakby się tak zagłębić mocniej, to Muzaj też ma swój charakterek i Zatorski w sumie też.

Niech oni się tam modlą, żeby przyjęcie było dobre cały sezon, bo kilka meczów ze złym przyjęciem, parę piłek dyszlem na lewy atak do Amerykanina i zacznie się kosa w drużynie.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

DeFalco pasuje do Drzyzgi jak pięść do oka, za rok wszyscy się przekonają ile zawdzięczał Firlejowi. Nie mówię, że zły zawodnik, wprost przeciwnie, po prostu stworzony do gry z przyspieszonej piłki, co Drzyzga nie wiem czy jest mu w stanie zapewnić, śmiem wątpić. Dobrze by się komponował za to z Tuanigą, szkoda że odchodzi.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 5 kwie 2022, o 09:47 DeFalco pasuje do Drzyzgi jak pięść do oka, za rok wszyscy się przekonają ile zawdzięczał Firlejowi. Nie mówię, że zły zawodnik, wprost przeciwnie, po prostu stworzony do gry z przyspieszonej piłki, co Drzyzga nie wiem czy jest mu w stanie zapewnić, śmiem wątpić. Dobrze by się komponował za to z Tuanigą, szkoda że odchodzi.
W pełni się zgadzam. Pod Tuanigą by super wyglądał. Pod Drzyzgą może być różnie.

Co do tego psucia szatni to ja trochę nie rozumiem aż tak krzywdzącego oceniania tego zawodnika przez forum. Jego reakcję też nie nazwałbym jakimiś fochami. Gdyby sięfochał to po zejściu na ławkę pewnie dalej byłby fochnięty a ten po prostu dalej żyje meczem.
Gość po prostu jest dość emocjonalny i tyle. Na stratę punktu reaguje złością, gdy zdobędzie to się mocno cieszy. Z tego co widać to z drużyną chyba jakoś źle się nie dogaduje.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Też odnoszę takie wrażenie, że to po prostu nie typ Piotrka Nowakowskiego, co po zdobyciu MŚ lekko się uśmiechnie i powie pod nosem "jest", tylko po prostu bardzo ekspresyjny. I ciężko jednego czy drugiego winić za takie zachowanie - zależy to od typu człowieka i dopóki nie jest destrukcyjne dla ekipy to moim zdaniem nie ma różnicy czy Piotrek z kamienną twarzą przy 25:25 blokuje Simona w półfinale Ligi Mistrzów, czy dawny libero Francji Exiga po zepsutej zagrywce Holendrów na 15:9 skacze na plecy Rouzier i biegają tak przez 10 sekund. Każde zachowanie ma swoje plusy i minusy (patrz "siłowe" cieszynki w kadrze Antigi) i dopóki ekipa od tego nie "pęcznieje" to nie widzę problemu. A TJa ciągle widzę jak rozmawia z kolegami, coś opowiada i się śmieje, poklepuje, więc nie wydaje mi się, by ktokolwiek miał z nim kosę (przynajmniej z poziomu TV). To są dorośli mężczyźni w profesjonalnym sporcie, nie gimnazjalistki na kursie tańca i nawet jakby TJ do Butryna po ataku krzyknął coś w stylu "coś Ty zrobił ku**a", to przecież nie spowoduje, że Butryn strzeli focha i do końca sezonu nie będzie z nim przybijał piątek, tym bardziej, że to raczej taki typ, że po kolejnym udanym ataku podejdzie i powie "tak trzymaj". Po prostu amerykańska mentalność.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Demandred »

Nie wiem jak to wygląda z perspektywy hali (być może ktoś kto był mógłby się wypowiedzieć wiążąco), ale po wczorajszym meczu oglądanym w tv odniosłem wrażenie, że Firlej przestał tak bardzo szaleć z ekspresami do Butryna i ta piłka na prawe jest odrobinę spokojniejsza, co, jak widać, Karolowi służy. Chłopaki chyba się wreszcie porozumieli co do tempa wystawy, bo już w wygranym meczu z Treflem i z Warszawą miałem wrażenie, że wyglądało to lepiej niż wcześniej. Kapitalny mecz Karola Butryna. Oby utrzymał taki poziom w piątek. Gdyby dołączył do tego Defalco z najlepszych meczów z tego sezonu, to może być niespodzianka. Byleby tylko Panowie się nie spalili i nie przestraszyli tego, że mogą awansować do półfinału. Cieszą słowa Firleja po meczu, że nie ma hurraoptymizmu i mam tylko nadzieję, że nie są one kurtuazyjne, bo nie wybaczą pszczoły błędów.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Demandred pisze: 13 kwie 2022, o 10:22Cieszą słowa Firleja po meczu, że nie ma hurraoptymizmu i mam tylko nadzieję, że nie są one kurtuazyjne, bo nie wybaczą pszczoły błędów.
A propo tego zdania. Pod nosem uśmiechnąłem się wczoraj, jak Drzyzga po kluczowej piłce trzeciego seta, gdzie była wątpliwość, a przynajmniej szukanie ostatniej deski ratunku ze strony gospodarzy, czy było po bloku, dziwił się, że Firlej mocno się nie cieszy. Przecież oni tam po dwa sety nie przyjechali.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Firlej bodajże w trakcie meczu z Czarnymi dostał solidny ochrzan od Butryna i od tej pory świetnie ze sobą współpracują. TJ lubi ekspresy, Butryn nieco mniej i Firlej świetnie się pod nich dostosował.

A że jest najbardziej kreatywnym rozgrywającym w lidze to wygląda to póki co świetnie, a przecież ma jeszcze spore rezerwy do grania środkiem i pajpem przy lepszym przyjęciu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: olek322 »

Wczoraj już sporo grał środkiem, mniej pajpa, jeszcze jego 3/4 z TJem niech dołoży i nawet Bieniek z Kłosem będą latać na ślepo. Tak poza tym to Averill to jest naprawdę dobry środkowy, nie mógł pokazać pełni potencjału przez kontuzje, ale teraz widać że to mocny punkt drużyny
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Do szostki sezonu ligi francuskiej przez przypadek sie nie dostal. Oby w przyszlym sezonie bylo lepszego zdrowia.
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

Jeszcze przed play-off byłem sceptycznie nastawiony do ewentualnego pozostania Averilla w Olsztynie, bo w rundzie zasadniczej był transferową wtopą (głównie przez to, że prawie nie grał). No ale ten mecz ze Skrą był naprawdę świetny w jego wykonaniu i jeżeli Amerykanin miałby zostać tu prezentując mniej więcej taki poziom, to jestem jak najbardziej za.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Szkoda sezonu, bo mam jakieś nieodparte wrażenie, że mogliśmy zawędrować znacznie wyżej. Brawa dla zarządu za skompletowanie składu, ponad możliwości budżetowe - w szczególności za transfer DeFalco. Na minus Gruszczyński i Andringa, ale nie wypada się już nad nimi pastwić. Oby w przyszłym sezonie było podobnie lub lepiej.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

DeFalco daje i zabiera. Świetny sezon w jego wykonaniu, duza jego zasluga w tym, ze AZS osiagnal dobry wynik. Ale z tylu glowy gdzieś czai się mysl, ze moze i lepiej ze odchodzi. Obok swietnych zagran oczy bolaly od sekatego przyjecia na druga strone, okraszonego zbyt duza doza nonszalancji. Zwlaszcza w kluczowych momentach, wraz ze spieta reka w ataku. W pamięci zostanie 5 set ze Skra czy zloty set z Resovia - jego kontakt w przyjeciu i ataku w dużej mierze zadecydowal o porazce. Oczywiście mozna mowic, ze bez TJa by tej rywalizacji ze Skra nie bylo, ale tak jak wyżej dodalem, dal i zabral. A jak wczoraj Brzozowski dodal, ze jego zachowanie irytuje zespol, to tym bardziej.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

jarek8dywan pisze: 28 kwie 2022, o 07:58 DeFalco daje i zabiera. Świetny sezon w jego wykonaniu, duza jego zasluga w tym, ze AZS osiagnal dobry wynik. Ale z tylu glowy gdzieś czai się mysl, ze moze i lepiej ze odchodzi. Obok swietnych zagran oczy bolaly od sekatego przyjecia na druga strone, okraszonego zbyt duza doza nonszalancji. Zwlaszcza w kluczowych momentach, wraz ze spieta reka w ataku. W pamięci zostanie 5 set ze Skra czy zloty set z Resovia - jego kontakt w przyjeciu i ataku w dużej mierze zadecydowal o porazce. Oczywiście mozna mowic, ze bez TJa by tej rywalizacji ze Skra nie bylo, ale tak jak wyżej dodalem, dal i zabral. A jak wczoraj Brzozowski dodal, ze jego zachowanie irytuje zespol, to tym bardziej.

Nie sądzę, że to miało jakikolwiek wpływ. Problem był taki, że drugi przyjmujący niewiele dawał w ataku, a libero nie przyjmował za dobrze. Wyobraź sobie, że Defalco w tym sezonie miałby koło siebie chociażby takiego Mariańskiego z Louatim. Byłaby rzeźnia, AZS grałby o medale.

Problemem AZSu był brak jednego zawodnika w ataku i słaby libero, ale tego drugiego problemu nikt nie był w stanie przewidzieć. Wypadł Salehi, trudno, ale z Salehim przyjęcie byłoby jeszcze gorsze.

Czy sezon jest powyżej oczekiwań? Według mnie tak, bo AZS skończył przed Warszawą, która była typowana wyżej, do tego nie dał się przegonić przez Gdańsk (teoretycznie zbliżony potencjał), oraz rozegrał naprawdę udane play offy, mimo finalnego niepowodzenia. Ti break dzielił ich od półfinałów, a złoty set od 5 miejsca w tabeli. Liga w tym sezonie była naprawdę wyrównana jeśli chodzi o drużyny w play off. Równie dobrze AZS mógł skończyć na 7 miejscu, ale także na 4-5.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Siekier »

Za jakiś czas pojawi się podsumowanie sezonu Indykpolu AZSu Olsztyn. Moim gościem będzie kapitan biało-zielonych - Robbert Andringa. Jeżeli macie do niego pytania, wrzućcie je tutaj, postaram się je zadać.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Oczywiście, że to dobry sezon. Pozostał niedosyt, bo zabrakło niewiele do strefy medalowej. Warto jeszcze przypomnieć, że w połowie sezonu zmienił się trener, co przez jakiś czas miało chwilę na dyspozycję zespołu w drugiej rundzie
No i kto wie, czy ta Nysa nie wyszła bokiem, można było grać z Zawierciem lub Resovią imo w obu przypadkach byłoby łatwiej niż ze Skrą, zwłaszcza uwzględniając naszą wrażliwość na przyjęciu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Demandred »

Nie, no i muszę przyznać rację koledze miro1905, z którym toczyłem dyskusję, że Resovia jest lepszym klubem od AZS w tym sezonie. Nawet podjazdu nie mamy przecież - w końcu z kilka razy większym budżetem byli lepsi w tym złotym secie, a co tam. ;)



A na poważnie - sezon udany, szkoda niewykorzystanych szans w jego końcówce, bo możliwość gry w półfinale może się szybko nie pojawić niestety. Ale patrząc na to, że w środku sezonu nie było różowo z naszą grą, to nie ma co narzekać. Na plus na pewno należy zaliczyć to, że zostaje Weber, bo jednak w ogólnym rozrachunku pod względem organizacji gry AZS zaczął wyglądać pod jego batutą lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie do Lipińskiego (jeśli potwierdzi się na 100% ten transfer) dojdzie jakiś sensowny przyjmujący do pierwszej "6" i Kuba Hawryluk spełni pokładane w nim nadzieje.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Ponoć Karlitzek ma dojść. Jakoś tego nie widzę. Przyjęcie będzie tragiczne i sporo będzie zależało od Hawryluka dla którego będzie to pierwszy sezon w lidze.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Demandred pisze: 28 kwie 2022, o 11:22 Nie, no i muszę przyznać rację koledze miro1905, z którym toczyłem dyskusję, że Resovia jest lepszym klubem od AZS w tym sezonie. Nawet podjazdu nie mamy przecież - w końcu z kilka razy większym budżetem byli lepsi w tym złotym secie, a co tam. ;)
A no musisz. :D W końcu przy kontuzjowanym Kochanowskim, Deroo, i chorymi Cebuljem i Zatorskim udało się wam wygrać mecz z Resovią w tym sezonie. A czy ktoś w Olsztynie cieszy się z tej "wygranej" to już druga sprawa. :]
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

miro1905 pisze: 28 kwie 2022, o 11:57
Demandred pisze: 28 kwie 2022, o 11:22 Nie, no i muszę przyznać rację koledze miro1905, z którym toczyłem dyskusję, że Resovia jest lepszym klubem od AZS w tym sezonie. Nawet podjazdu nie mamy przecież - w końcu z kilka razy większym budżetem byli lepsi w tym złotym secie, a co tam. ;)
A no musisz. :D W końcu przy kontuzjowanym Kochanowskim, Deroo, i chorymi Cebuljem i Zatorskim udało się wam wygrać mecz z Resovią w tym sezonie. A czy ktoś w Olsztynie cieszy się z tej "wygranej" to już druga sprawa. :]
Wielki sukces klubu, że Resovia po wygraniu złotego seta zajęła jedno miejsce przed Olsztynem w tabeli :D A teraz porównajmy potencjał kadrowy i budżet obu klubów i tak do śmiechu nie będzie.

Cebulj to chyba chory cały sezon był :)
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: miro1905 »

A gdzie napisałem, że to jest sukces? Resovia zajęła miejsce wyżej od AZSu, więc jest lepsza.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

miro1905 pisze: 28 kwie 2022, o 12:06 A gdzie napisałem, że to jest sukces? Resovia zajęła miejsce wyżej od AZSu, więc jest lepsza.
Nie do końca. Zajęła wyższe miejsce w tabeli / skończyła ligę wyżej. Na "lepszość" klubu wpływają też takie zmienne jak kibice, hala, wykorzystanie budżetu, ściągani zawodnicy, itd. oczywiście jest to niewymierne i każdy wyliczy po swojemu, ale nie da się ukryć, że na przestrzeni sezonu lepiej oglądało się AZS. A cieszenie się tym złotym setem to tak jakby kibice Legii się cieszyli z utrzymania, chociaż te kluby tam w pobliżu to warte tyle co jeden kontrakt Legii :D albo jakby powiedzieć że reprezentacja Słowenii jest lepsza od naszej, bo wygrała z nami na ME. Lepsza była w tym konkretnym turnieju, ale globalnie? No chyba nie.

Ja osobiście "lepszość" klubów oceniam głównie po wyciągniętym potencjale - i jeżeli ekipa za połowę wartości drugiej ekipy skończyła aż jedno miejsce w tabeli niżej, to lepsza pod kątem tej wykonanej pracy jest zdecydowanie ta druga.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Demandred »

miro1905 pisze: 28 kwie 2022, o 12:06 A gdzie napisałem, że to jest sukces? Resovia zajęła miejsce wyżej od AZSu, więc jest lepsza.
Tyle tylko kolego, że ta "lepszość", co starasz się pomijać w swoich wypowiedziach, rozpatrywana była na podstawie rzekomej walki AZSu i Resovii o zupełnie inne cele i przejścia m.in. Butryna do "gorszego" a Defalco do "lepszego" klubu - lepszego w sensie walczącego o wyższe cele. Teoretycznie tak powinno być patrząc na budżety, ale teoria i praktyka, to jak widać dwie różne rzeczy, bo tu okazuje się, że i Resovia i AZS w tym sezonie grały o ten sam cel - tj. o 5 miejsce :) Co więcej, śmiem twierdzić, że jeśli chodzi o grę o te cele, to jednak znacznie "bliżej" półfinału był w tym sezonie AZS. Więc dalsze dywagacje o "lepszości" i "większości" klubów możemy, wydaje mi się, zamknąć.

W którymś ze swoich postów kolega Szary Wilk napisał, że są to kluby sąsiadujące w tabeli i żaden w ostatnich kilku sezonach ponad drugi się nie wybija w sposób znaczący (parafrazuję, ale taka była intencja), z czym niewątpliwie się zgadzam, opierając się na przesłankach zupełnie obiektywnych w postaci osiąganych wyników sportowych.

EDIT: a jeszcze co do cieszenia się z wygranej w meczu z Resovią - nawet gdyby wygrali tego złotego seta to bym się specjalnie nie cieszył :) ale to wynika raczej z niedosytu po meczach ze Skrą - bo apetyt rośnie w miarę jedzenia - czy zajęli 5, czy 6 miejsce w tym sezonie - z mojej perspektywy nie ma aż takiego znaczenia.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Demandred pisze: 28 kwie 2022, o 13:08
miro1905 pisze: 28 kwie 2022, o 12:06 A gdzie napisałem, że to jest sukces? Resovia zajęła miejsce wyżej od AZSu, więc jest lepsza.
Tyle tylko kolego, że ta "lepszość", co starasz się pomijać w swoich wypowiedziach, rozpatrywana była na podstawie rzekomej walki AZSu i Resovii o zupełnie inne cele i przejścia m.in. Butryna do "gorszego" a Defalco do "lepszego" klubu - lepszego w sensie walczącego o wyższe cele. Teoretycznie tak powinno być patrząc na budżety, ale teoria i praktyka, to jak widać dwie różne rzeczy, bo tu okazuje się, że i Resovia i AZS w tym sezonie grały o ten sam cel - tj. o 5 miejsce :) Co więcej, śmiem twierdzić, że jeśli chodzi o grę o te cele, to jednak znacznie "bliżej" półfinału był w tym sezonie AZS. Więc dalsze dywagacje o "lepszości" i "większości" klubów możemy, wydaje mi się, zamknąć.

W którymś ze swoich postów kolega Szary Wilk napisał, że są to kluby sąsiadujące w tabeli i żaden w ostatnich kilku sezonach ponad drugi się nie wybija w sposób znaczący (parafrazuję, ale taka była intencja), z czym niewątpliwie się zgadzam, opierając się na przesłankach zupełnie obiektywnych w postaci osiąganych wyników sportowych.

EDIT: a jeszcze co do cieszenia się z wygranej w meczu z Resovią - nawet gdyby wygrali tego złotego seta to bym się specjalnie nie cieszył :) ale to wynika raczej z niedosytu po meczach ze Skrą - bo apetyt rośnie w miarę jedzenia - czy zajęli 5, czy 6 miejsce w tym sezonie - z mojej perspektywy nie ma aż takiego znaczenia.
Sam wróciłeś do tego tematu próbując wbić szpilkę. W dodatku nieudolnie. A jak powołujesz się na wpisy Szarego Wilka to chyba nie mamy o czym dyskutować. ;)
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Demandred »

Czy udolnie, czy nie, to wydaje mi się, że akurat niezaangażowani w temat mogliby ocenić. :)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”