Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Zabezpieczony? I dlatego facet co lapal sie do reprezentacji gra w ostatnim zespole? :D
Piszesz bez sensu.
No od Stepnie jest jednak lepszy. A ze zjechal to fakt. I ze mocno uproscil gre. Pytanie na ile ten zjazd jest spowodowany jego dyspozycja, a na ile brakiem wyboru na lewym. Imho to sredni rozgrywajacy. Wysoka dosyc parabola odbicia. Zgrywa atuty w sposob logiczny, ale nie zaskakujacy. Ma zalete wzrosu, ale chyba niewystarczajaca pewnosc siebie i latwo wpada w dolki.

Co do zdolnego pokolenia to od wielu lat mamy duze braki na sypie i ataku. Po Kurku same znaki zapytania, po Gumie, ktory tez miewal rozne okresy tez te znaki zapytania przewazaja.
Bo kto z rowiesnikow byl blyskotliwym konkurentem Fabie (90r)? Ciut starsi: Kozlowski, Pajak, Lomacz. Bez rewelacji.
Mlodsi: Kedzierski i Janusz (obaj 94), Komenda i Firlej-96, czy Kozub. To bida wybory. Co pokazuja ostatnie mecze Olsztyna i Zaksy.
Wierze, ze obaj- Janusz, a pozniej Firlej dojrzeja, ale to raczej z optymizmu nie z prawdziwego zachwytu nad ich obecna gra. Mocno faluja.

A przyklady Drzyzgi i Konarskiego nie dowodza zadnego braku kompetencji, czy to kibicow, czy trenerow. A tylko mala konkurencje na pozycjach. W 5 na boisko nie wyjda.
I trudno tez, by trener spodziewal sie dobrych wynikow, jednoczesnie mowiac w wywiadzie: "gram Konarskim bo lepszego nie mam, a gdybym zamiast Drzyzgi mial de Cecco to dopiero bym zmontowal druzyne". Nie da sie prowadzic ekipy w ten sposob.

Serbowie lata graja ze slabym sypaczem, Argentynczycy szukaja stabilnego, wybitnego atakiera na kilka lat.

Nie wiem-chyba Kubicki wychodzi z SMSu w przyszlym sezonie. Ale zanim on bedzie sie nadawal do grania na srodku Plus Ligi , np w Olsztynie, to te 2-3 lata mina, o ile uda mu sie grac.
Chyba prosciej wziac polskich srodkowych bo ich kilku sie znajdzie i do tego sypacza z zagranicy. I obserwowac postepy mlodych.
Ale Komenda nie wydaje mi sie takim zlym wyjsciem, jeski bedzie komu konczyc ze skrzydel na poziomie wyzszym niz Bucko/Kwasowski.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

Co wy z tym Komendą w Olsztynie? Nie bedzie go na pewno.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Nie wiem, czy i gdzie bedzie Komenda, nie mam zamiaru tez go oceniac, ale fakt, że gra tu gdzie gra wystąpił jednak w pewnych okolicznościach. Jak sie mówi, ze gra w ostatnim zespole i traktuje to jako zarzut, to jednak warto moim zdaniem wziąc to pod uwagę. Wiek w sumie też...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 20 sty 2022, o 12:19 Ludzie na Estradę kręcili nosem, który był zmiennikiem w Modenie i gra w Volei Taubate, a dostaną jakiegoś Albańczyka, który grał w tym sezonie w lidze czarnogórskiej :D Niezłe jaja w tym Olsztynie
O to to :] Estrada be, Muagututia be, to przyszedł ziomek z Albanii :) po tym co udało się znaleźć Wysokiemu to raczej nie rokuje zbyt dobrze, ot ruch żeby można było lepiej trenować. I tak wciąż należy się modlić, aby się TJ i Andringa nie posypali.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

grzegorzg pisze: 20 sty 2022, o 13:29 Nie wiem, czy i gdzie bedzie Komenda, nie mam zamiaru tez go oceniac, ale fakt, że gra tu gdzie gra wystąpił jednak w pewnych okolicznościach. Jak sie mówi, ze gra w ostatnim zespole i traktuje to jako zarzut, to jednak warto moim zdaniem wziąc to pod uwagę. Wiek w sumie też...
Z drugiej strony może to po prostu świadczy o sile naszej ligi, przypominam, że taki Marouf też trafił do beniaminka serie A i się tam nie sprawdził.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Matson »

dyletant pisze: 20 sty 2022, o 14:17
grzegorzg pisze: 20 sty 2022, o 13:29 Nie wiem, czy i gdzie bedzie Komenda, nie mam zamiaru tez go oceniac, ale fakt, że gra tu gdzie gra wystąpił jednak w pewnych okolicznościach. Jak sie mówi, ze gra w ostatnim zespole i traktuje to jako zarzut, to jednak warto moim zdaniem wziąc to pod uwagę. Wiek w sumie też...
Z drugiej strony może to po prostu świadczy o sile naszej ligi, przypominam, że taki Marouf też trafił do beniaminka serie A i się tam nie sprawdził.
Bzdura. Przyszedł młody Amerykanin który do nie dawna nie wiedział czy jest przyjmującym czy atakującym i jest dwie klasy lepszy od Komendy. Aktualnie jest on jednym z gorszych rozgrywających ligi, gra bardzo prosto, nie zawsze dokładnie. Wczoraj młody chłopak z 1 ligi zagrał porównywalnie do niego. Oczywiście on miał sezon gdzie grał bardzo fajnie, ale od trzech sezonów nie potrafi takiej gry powtórzyć.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Wyjdę na adwokata Komendy, ale zupełnie nie jest to moim celem. Tak dla jasności. ;)

To sa jednak dwie kompletnie rózne sytuacje wejśc sobie w dobry zespół, gdzie wszyscy w takim jednorazowym przypadku ci pomogą, a byc odpowiedzialnym za rozegranie na dłuższym dystansie i mierzyc się z oczekiwaniami.
Z tymi "klasami" to tez nie warto przesadzac. O Firleju tez się mówiło przed sezonem, ze bywał zmieniany nader często.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 20 sty 2022, o 14:03
Szary Wilk pisze: 20 sty 2022, o 12:19 Ludzie na Estradę kręcili nosem, który był zmiennikiem w Modenie i gra w Volei Taubate, a dostaną jakiegoś Albańczyka, który grał w tym sezonie w lidze czarnogórskiej :D Niezłe jaja w tym Olsztynie
O to to :] Estrada be, Muagututia be, to przyszedł ziomek z Albanii :) po tym co udało się znaleźć Wysokiemu to raczej nie rokuje zbyt dobrze, ot ruch żeby można było lepiej trenować. I tak wciąż należy się modlić, aby się TJ i Andringa nie posypali.

Streeter
Jednak nie dlatego zatrudniono ziomka z Albanii, ze niektorzy forumowicze krecili nosem na Estrade.
Garet bylby moze i niezly, ale to troche bardziej wyrownany Andringa.

I byc moze w stosunku do mlodego nie bedzie to upgrade.

Co do mlodego Amerykanina to on gral jako sypacz. A ze jego zespol uniwersytecki gral na 2 sypaczy to insza inszosc. Co i Francuzi wykorzystali w momencie kryzysu. Natomiast pozycja byla scisle okreslona.
Czy jest lepszy? Nie wiem, ostatnio pewnie tak ale mial mecze z duzymi babolami w wyborach i dokladnosci tez czasem braklo.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2022, o 16:34 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 20 sty 2022, o 16:09 Jednak nie dlatego zatrudniono ziomka z Albanii, ze niektorzy forumowicze krecili nosem na estrade.
Garet bylby moze i niezly, ale to troche bardziej wyrownany Andringa.
Wiem że nie dlatego, ale śmiesznie wygląda ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Demandred »

Oj przepraszam, ale akurat w kontekście Muagututii to ode mnie padły stwierdzenia, że gdyby to była prawda tp na ten moment sezonu byłby to przyzwoity transfer. Co do Estrady się nie wypowiadałem, bo nie znam człowieka i nie widziałem w akcji.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: zyll »

Jak powiedział Malke na twitterze w pokoju Volley Time - opłata do FIVB za transfer Estrady miała wynieść 30 tysięcy USD, nie mówiąc już o kontrakcie. Albańczyk pewnie nie zarobi połowy tej kwoty przez te kilka miesięcy w Olsztynie, ale i oczekiwania muszą być adekwatne. Będzie to tani zawodnik do treningów o charakterystyce ofensywnej, a nie gracz do rotacji, którego nie strach trenerowi wpuścić na boisko. Wszystko powyżej, czyli jakieś przyzwoite zmiany w momentach dużej słabości Defalco będą na plus.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Diomedea pisze: 20 sty 2022, o 16:09Co do mlodego Amerykanina to on gral jako sypacz. A ze jego zespol uniwersytecki gral na 2 sypaczy to insza inszosc. Co i Francuzi wykorzystali w momencie kryzysu. Natomiast pozycja byla scisle okreslona.
Czy jest lepszy? Nie wiem, ostatnio pewnie tak ale mial mecze z duzymi babolami w wyborach i dokladnosci tez czasem braklo.
Ostatnio pewnie tak? Ostatnio to Ma'a wygląda półkę wyżej od jakiegokolwiek innego rozgrywającego w lidze moim zdaniem. Ciekawe czy, i ewentualnie jak długo, będzie w stanie utrzymać poziom który prezentuje gdzieś od początku roku.

A jeszcze przed sezonem ktoś pisał, że siatkarze odmawiali przyjścia do GKS bo bali się gry z Amerykaninem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Nie kumam tego transferu, chyba że będzie przywoził do Olsztyna tani haszysz dla kibiców. Nie lepiej już było dać szansę komuś z pierwszej ligi albo ściągną z powrotem Czerwińskiego?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze: 20 sty 2022, o 18:16 Ostatnio pewnie tak? Ostatnio to Ma'a wygląda półkę wyżej od jakiegokolwiek innego rozgrywającego w lidze moim zdaniem.
Abstrahując od prawdziwości takiego stwierdzenia, to jednak średnie porównanie samo w sobie w sensie celów o jakie się gra, a te jednak mocno potrafią rzutowac na jakosc gry. O co gra taki Ma'a? O pietruszkę,a w dodatku Januszowi, Drzyzdze, Łomaczowi i innym, wszyscy patrzą na ręce i to wcale nie przez rózowe okulary...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Coś w tym może być, ale ja oceniam po poziomie gry i tym, co widzę na boisku. A widzę, że Ma'a oprócz poziomu to pozytywny walczak, oprócz swojej roboty nakręca i mobilizuje innych, a jeśli to robi w grze "o pietruszkę" (z czym się nie zgadzam) to tym bardziej plusuje. A czy by go presja zjadła to gdybanie, zobaczymy być może w przyszłości jeśli zmieni klub. Niemniej poniekąd sam, jak i jego zespół, zapracowali na to że teraz nie mają presji swoją grą i wynikami a bardziej mogą się bawić siatkówką. Bo przed sezonem to Nysa stała pewnie wyżej niż Katowice (ja np. postawiłem przed sezonem na spadek GKS, wahałem się tylko między Radomiem), więc nie kupuję tłumaczenia jednego presją a umniejszania drugiemu brakiem presji w sytuacji, gdy na papier na to nie wskazuje. Zresztą jak ktoś sobie nie radzi z presją i psychiką to słabo się nadaje na zawodowego sportowca, a nie mówimy tu o jakimś debiutancie tylko reprezentancie kraju (tzn ja nawiązywałem przede wszystkim do porównania z Komendą, ale tak ogólnie to też bym to napisał, bo Fabian to presji chyba nie czuje nigdy :] a taki Łomacz i presja?).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 20 sty 2022, o 18:34 Nie kumam tego transferu, chyba że będzie przywoził do Olsztyna tani haszysz dla kibiców. Nie lepiej już było dać szansę komuś z pierwszej ligi albo ściągną z powrotem Czerwińskiego?
Zobaczymy jak będzie bo gdy do Plusligi przechodził Wohlfahrtstatter czy Takvam to też były takie komentarze a niektórzy to się domagali natychmiastowego spuszczenia do 1 ligi Kielce za takie transfery.
Ja jakoś wolę takich zawodników niż jakichś wypalonych Verheesów.
Nie wiem co gość prezentuje, ale transfer jest interesujący.

A wyciągnąć z 1 ligi to znaczy zapłacić za zzerwanie kontraktu innemu klubowi
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 20 sty 2022, o 21:50 A wyciągnąć z 1 ligi to znaczy zapłacić za zzerwanie kontraktu innemu klubowi
A ten transfer to w sumie na jakiej jest zasadzie, ktoś wie? Rozwiązał wcześniej umowę w tej Czarnogórze czy gdzie on tam grał? Czy dostał ofertę z Olsztyna to przyszedł bo tam nawet umowy nie miał? :)

Ale w sumie racja, z dwojga złego jakby miał przyjść "doświadczony 35-latek" o podobnej renomie, to już lepiej spróbować coś takiego. W zasadzie jak Cretu Tahta ściągnął do Lubina to też się wszyscy pukali w głowy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Tak na marginesie to po choinkę AZS wracał do Olsztyna jak za moment ma Zawiercie, które jest niedaleko Kędzierzyna ? Dwa dni treningowe w plecy albo i więcej bo jadąc muszą brać poprawkę na pogodę.
Jak oni tak planują wyjazdy to ja mam wątpliwości co do bardziej skomplikowanych operacji typu "transfer".
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

hubert pisze: 20 sty 2022, o 22:08 Tak na marginesie to po choinkę AZS wracał do Olsztyna jak za moment ma Zawiercie, które jest niedaleko Kędzierzyna?
Taki złośliwy żart mi przyszedł do głowy - różnica w kosztach pomiędzy noclegiem dla całej drużyny w Kędzierzynie/Zawierciu, a paliwem do autobusu wystarczyła żeby pokryć koszty "ziomka z Albanii" :) a tak serio to rzeczywiście bez sensu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Taht czy Wohlfahrtstätter grali przed przyjściem do Polski na wysokim poziomie w Lidze Europejskiej. Ten Albańczyk wygląda na kompletnego randoma, ale skoro Olsztyn kogoś takiego pozyskał, to znak, że nie mógł pozyskać nikogo wyraźnie lepszego. A to, czy lepiej wziąć kogoś takiego czy średniaka z 1 ligi, to trochę podobny dylemat jak to czy warto grać w totka - no a nuż się trafi. ;)
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Tylko że takie eksperymenty już w Olsztynie były i raczej nie trafione. Pamiętacie rozgrywającego z Norwegii? Pewnie nie, bo nie bardzo jest co pamiętać. Blake Scheerhoorn-a widzę jeszcze niektórzy kojarzę, ale chyba z racji nazwiska, bo zagrał w azs całe kilka minut. Dalej wolałbym Czerwińskiego, Kubę Urbanowicza (wychowanek), albo nawet od biedy Sokołowskiego, ale chciałbym się mylić. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 sty 2022, o 22:40 Taht czy Wohlfahrtstätter grali przed przyjściem do Polski na wysokim poziomie w Lidze Europejskiej. Ten Albańczyk wygląda na kompletnego randoma, ale skoro Olsztyn kogoś takiego pozyskał, to znak, że nie mógł pozyskać nikogo wyraźnie lepszego. A to, czy lepiej wziąć kogoś takiego czy średniaka z 1 ligi, to trochę podobny dylemat jak to czy warto grać w totka - no a nuż się trafi. ;)
Alternatywą dla Albańczyka nie jest tylko ktoś z 1 ligi ale także nikt :P Jakoś mam małą pewność, że ten koleś będzie się pojawiać na boisku i faktycznie pomagać. A do treningów to mogą junior brać.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 20 sty 2022, o 23:32 Tylko że takie eksperymenty już w Olsztynie były i raczej nie trafione. Pamiętacie rozgrywającego z Norwegii? Pewnie nie, bo nie bardzo jest co pamiętać. Blake Scheerhoorn-a widzę jeszcze niektórzy kojarzę, ale chyba z racji nazwiska, bo zagrał w azs całe kilka minut. Dalej wolałbym Czerwińskiego, Kubę Urbanowicza (wychowanek), albo nawet od biedy Sokołowskiego, ale chciałbym się mylić. Zobaczymy.
On później to nawet niezłym przyjmującym się okazał;)
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

On później to nawet niezłym przyjmującym się okazał;)
Gra teraz na ataku podobno:) I pewnie to jest pozycja dla niego, przyjmować nijak nie potrafił.
Alternatywą dla Albańczyka nie jest tylko ktoś z 1 ligi ale także nikt :P Jakoś mam małą pewność, że ten koleś będzie się pojawiać na boisku i faktycznie pomagać. A do treningów to mogą junior brać.
UUU optymizm u Huberta, trzeba zapisać tego posta i zostawić dla potomnych :D :D :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Pewnie gdyby mecz nie był w niedzielę a w sobotę to pojechaliby bezpośrednio do Zawiercia lub okolic, ale wydać na 2 noclegi i catering w hotelu dla min. 15 osób to wychodzi więcej niż paliwo.

Faktycznie Jonas Kvalen nawet coś tam popykał ostatnio w Greenyard Maaseik i z nim w składzie wygrali nawet z Kazaniem. Mało tego, drugim rozgrywającym był tam Andorczyk, siatkówka zna więc nie takie przypadki jak nowy olsztyński Popek.

Pamiętam transfer niejakiego Denisa Kalinina, albo Wiki. To chyba faktycznie wolę postawić na młodego, choć też wolałbym Czerwińskiego.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: rafak »

dyletant pisze: 21 sty 2022, o 04:16 To chyba faktycznie wolę postawić na młodego, choć też wolałbym Czerwińskiego.
Proszę, błagam, zostawcie Czerwińskiego w spokoju. Niech spokojnie pogra ten (i następny) sezon w pierwszej lidze. Zmarnował już sporo czasu przez kontuzje, a tutaj chcecie go na ławkę sadzać. Do trenowania może być Albańczyk albo inny grajek.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Dobrze, specjalnie na Twoją prośbę zostawiamy. Sorry Kuba, zostajesz w pierwszej lidze. Popek Monster - Twój czas nadszedł.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: rafak »

Adamde pisze: 21 sty 2022, o 06:11 Dobrze, specjalnie na Twoją prośbę zostawiamy. Sorry Kuba, zostajesz w pierwszej lidze. Popek Monster - Twój czas nadszedł.
Cieszę się, że na forum możemy uzgodnić decyzje kadrowe Olsztyna.

Bardziej na serio. Czy Kolega sądzi, że to najlepszy moment dla rozwoju Kuby, aby teraz brać go z powrotem do Olsztyna?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze: 20 sty 2022, o 21:32 Coś w tym może być, ale ja oceniam po poziomie gry i tym, co widzę na boisku. A widzę, że Ma'a oprócz poziomu to pozytywny walczak, oprócz swojej roboty nakręca i mobilizuje innych, a jeśli to robi w grze "o pietruszkę" (z czym się nie zgadzam) to tym bardziej plusuje. A czy by go presja zjadła to gdybanie, zobaczymy być może w przyszłości jeśli zmieni klub. Niemniej poniekąd sam, jak i jego zespół, zapracowali na to że teraz nie mają presji swoją grą i wynikami a bardziej mogą się bawić siatkówką. Bo przed sezonem to Nysa stała pewnie wyżej niż Katowice (ja np. postawiłem przed sezonem na spadek GKS, wahałem się tylko między Radomiem), więc nie kupuję tłumaczenia jednego presją a umniejszania drugiemu brakiem presji w sytuacji, gdy na papier na to nie wskazuje. Zresztą jak ktoś sobie nie radzi z presją i psychiką to słabo się nadaje na zawodowego sportowca, a nie mówimy tu o jakimś debiutancie tylko reprezentancie kraju (tzn ja nawiązywałem przede wszystkim do porównania z Komendą, ale tak ogólnie to też bym to napisał, bo Fabian to presji chyba nie czuje nigdy :] a taki Łomacz i presja?).
Od razu zaznaczę, że bez wielkiej polemiki piszę, raczej luzne rozważania, takie tam poranne dyrdymały... ;)

Tyle, że moze byc jednak problem nie raz z tym co sie widzi na boisku, bo cudów nie ma, przez pryzmaty sie patrzy. Od razu przykład najświeższy -występ Żalinskiego w PP. Nie tylko ja odebierałem jego grę bardzo słabo, tymczasem statystyki pokazują, że poza zagrywką zawodnik zagrał na dobrym poziomie. Byc może jednak jest róznica w odbiorze pomiędzy stanem faktycznym, a patrzeniem przez pryzmat byłego reprezentanta i jednego z najlepszych przyjmujacych. Nie mam pojęcia, ale może z dwóch zawodników o porównywalnym w danym momencie poziomie, gorzej ocenimy tego, który schodzi z wyższego poziomu niż tego, który się pnie w górę...
A ogólnie, to wiem ile mi sprawia problemów wyizolowanie dobrej gry Drzyzgi.... :D ;)
Co do presji, to kiedys była taka dyskusja, a propos Tavaresa chyba, niewazne w sumie, Wysoki postawił taka tezę, ze spośród wszystkich pozycji, na rozgrywających ciązy najwieksza presja przy podwyższaniu celów (tak z grubsza) i ja sie z nia zgadzam.
A co po kim widac, to tez nie zawsze oddaje co w kim siedzi, Czasem są to pozy. Nie mówię, ze w tych przypadkach. ;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 21 sty 2022, o 04:16 Faktycznie Jonas Kvalen nawet coś tam popykał ostatnio w Greenyard Maaseik i z nim w składzie wygrali nawet z Kazaniem. Mało tego, drugim rozgrywającym był tam Andorczyk, siatkówka zna więc nie takie przypadki jak nowy olsztyński Popek.
A obecnie Jonas Kvalen gra w Japonii, w FC Tokyo. A więc na poziomie Kubiaka ;) byłoby śmiesznie, gdyby się okazało, że kręci tam lepsze liczby niż nasza międzynarodowa gwiazda.

Edit:
Sprawdziłem :D w 2 na 3 przypadkach Kvalen wypadł lepiej :D nie wiem o kim to świadczy lepiej, ale na pewno świadczy o tym, że trzeba uważać z kogo się śmiejemy ;)

Kvalen:
Sety: 67
Ataki: 235/515 (45.6%)
Bloki: 28 (0.42/set)
Przyjęcie: 47.9%
12 asów serwisowych

Kubiak:
Sety: 61
Ataki: 202/461 (43.8%)
Bloki: 21 (0.34/set)
Przyjęcie: 55.9%
12 asów serwisowych

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”