Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: spell »

ja tak zapytam, bo przyznam że nie orientuję sie w tej kwestii. SŚ został prezesem PZPS, a to oznacza rezygnację z bycia "dyrektorem" ZAKSy?
Szkoda, ze Piechocki senior nim nie został, Plastuś by miał pewne miejsce jako libero przez następne lata :)
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: hardy »

Oznacza, sama praca w klubie dla jednej osoby to bardzo dużo obowiązków, a co dopiero dodatkowo praca w związku
ciiigi4
Posty: 79
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 06:42
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciiigi4 »

Ktos sie orientuje co z prezentacja? Jutro gramy, a tu cisza.. bedzie cos przed meczem?
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: granvorka »

Czy przegapiłem jakiś komunikat zdrowotny, czy Huber nie grał z Nysą decyzją trenera?
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Ma ktoś przecieki co do nowego prezesa?
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: alimak »

Poszukiwania kandydata trwają. Jeden odmówił.
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: spell »

alimak pisze: 5 paź 2021, o 20:29 Poszukiwania kandydata trwają. Jeden odmówił.
Sabina czy Kaźmirz? ;)
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: reeman »

"Obatel" jest wolny :o
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Xenio »

W czasie meczu padło zdanie z ust prowadzącego "a to nowy prezes ZAKSY" gdy kamera pokazała wystrojonego Prygla. Ktoś potwierdzi czy mi się wydawało?
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vivo »

Potwierdzam i zaprzeczam.

Prygiel jest prezesem Stali :D
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Vivo pisze: 6 paź 2021, o 10:17 Prygiel jest prezesem Stali :D
Został nim kilka miesięcy temu, więc nie sądzę by już miał zmieniać środowisko. Skoro Świder się jako prezes sprawdził, to może znowu spróbować wyciągnąć kogoś lokalnie zaangażowanego, nie wiem, Michała Chadałę? Nie wiem co prawda jak z jego zdolnościami przywódczymi, ale po "przesadzeniu" Świdra to chyba najlepiej "ukorzeniony" w Kędzierzynie człowiek. Po mojemu lepiej wziąć kogoś takiego na prezesa niż przywrócić jakiś beton czy wsadzić kogoś politycznie powiązanego ze sponsorem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: dezerter »

Xenio pisze: 6 paź 2021, o 10:13 W czasie meczu padło zdanie z ust prowadzącego "a to nowy prezes ZAKSY" gdy kamera pokazała wystrojonego Prygla. Ktoś potwierdzi czy mi się wydawało?
Padło to zdanie, ale chodziło waśnie o nowego prezesa Stali Nysa, a nie w temacie Zaksy. ;)
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jaet »

A Plina czasem takiej propozycji w KK nie dostał? Coś się szybko z juniorów wymiksował, po bądź co bądź sukcesie, zasłaniając się poważnymi planami... ;)
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Garp
Posty: 596
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Garp »

A Świder nie namaścił kogoś na swoje miejsce, nie szepnął słówka sponsorowi, kto by się nadał (bo pewnie sponsor/zarząd będzie decydował)...? Nie wierzę, że opuszczając wychuchane i odchowane dziecko-ZAKSĘ nie zatroszczył się o jej przyszłość... Strasznie jestem ciekaw...
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1055
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: mitam »

Po superpucharze jedno jest pewne nowe nabytki czeka dużo pracy. Zawiedli na całej linii łącznie ze sztabem ....
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Tak jak pisałem, Zaksa potrzebuje jeszcze dużo czasu zanim zacznie stabilnie grać na wysokim poziomie, olbrzymie rezerwy w organizacji gry, makabryczna ilość błędów własnych.
Bedzis dobrze, ale na pewną, równą grę trzeba jeszcze poczekać pare miesięcy.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1055
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: mitam »

Lucarelli pisze:Tak jak pisałem, Zaksa potrzebuje jeszcze dużo czasu zanim zacznie stabilnie grać na wysokim poziomie, olbrzymie rezerwy w organizacji gry, makabryczna ilość błędów własnych.
Bedzis dobrze, ale na pewną, równą grę trzeba jeszcze poczekać pare miesięcy.
Gdyby był Grbic byłbym spokojny jednak dzisiaj sztab również kompletnie zawiódł....
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Największym sukcesem trenerskim Cretu jest superpuchar Rosji i brązowy medal mistrzostw z Kuzbassem.

Oprócz tego wygrał 2 razy ligę europejską z Estonią oraz 3 mistrzostwa Austrii, jedno wicemistrzostwo i 2 puchary Austrii.

No tak na ZAKSĘ to średnio bym powiedział. Od 24 lat jest trenerem i poza jednym sezonem w Kuzbassie, to wygrywał tylko ogórkowe trofea na perypetiach siatkówki.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

Lucarelli pisze: 20 paź 2021, o 22:12 Bedzis dobrze, ale na pewną, równą grę trzeba jeszcze poczekać pare miesięcy.
Zazwyczaj zespoły, które na równą grę czekają parę miesięcy kończą ligę w najlepszym przypadku na 5. miejscu ;)
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Matson »

Szary Wilk pisze: 20 paź 2021, o 22:21 Największym sukcesem trenerskim Cretu jest superpuchar Rosji i brązowy medal mistrzostw z Kuzbassem.

Oprócz tego wygrał 2 razy ligę europejską z Estonią oraz 3 mistrzostwa Austrii, jedno wicemistrzostwo i 2 puchary Austrii.

No tak na ZAKSĘ to średnio bym powiedział. Od 24 lat jest trenerem i poza jednym sezonem w Kuzbassie, to wygrywał tylko ogórkowe trofea na perypetiach siatkówki.
Na PERYPETIACH siatkówki :]
To dobre, tego nie znałem
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KentuckiFan »

Niektórzy już gaszą światło i malkoncencom widząc tragedię ZAKSY. Popieram wszystkie tezy, że trzeba czasu i cierpliwości. Toniutti grał z 2 byłymi kolegami z ZAKSY oraz dwoma (Boyer, Clevenot) kolegami z reprezentacji. Łatwiej jest się im wszystkim zrozumieć. Pozostał libero, który zna systemy i ustawienia gry przyjęcie/obrona. Uważam, że mamy fajny zespół z naprawdę mocnym potencjałem i im dalej tym będzie lepiej. Kolejne starcie z Projektem Warszawa, zobaczymy. Budowa drużyny polega także na tym, że muszą się obijać i zauważać swoje słabe strony.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1055
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: mitam »

KentuckiFan pisze:Niektórzy już gaszą światło i malkoncencom widząc tragedię ZAKSY. Popieram wszystkie tezy, że trzeba czasu i cierpliwości. Toniutti grał z 2 byłymi kolegami z ZAKSY oraz dwoma (Boyer, Clevenot) kolegami z reprezentacji. Łatwiej jest się im wszystkim zrozumieć. Pozostał libero, który zna systemy i ustawienia gry przyjęcie/obrona. Uważam, że mamy fajny zespół z naprawdę mocnym potencjałem i im dalej tym będzie lepiej. Kolejne starcie z Projektem Warszawa, zobaczymy. Budowa drużyny polega także na tym, że muszą się obijać i zauważać swoje słabe strony.
Wreszcie trole rzeszowsko bełchatowsko jastrzębskie mogą szczytować...
Cytując klasyka MY TU JESZCZE WRÓCIMY !
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

KentuckiFan pisze: 21 paź 2021, o 07:22 Niektórzy już gaszą światło i malkoncencom widząc tragedię ZAKSY. Popieram wszystkie tezy, że trzeba czasu i cierpliwości. Toniutti grał z 2 byłymi kolegami z ZAKSY oraz dwoma (Boyer, Clevenot) kolegami z reprezentacji. Łatwiej jest się im wszystkim zrozumieć. Pozostał libero, który zna systemy i ustawienia gry przyjęcie/obrona. Uważam, że mamy fajny zespół z naprawdę mocnym potencjałem i im dalej tym będzie lepiej. Kolejne starcie z Projektem Warszawa, zobaczymy. Budowa drużyny polega także na tym, że muszą się obijać i zauważać swoje słabe strony.
Może nie będzie tragedii bo skład jest dobry, jednak trzeba mieć świadomość że Zaksa z Benem to już przeszłość i na nowo trzeba patrzeć na ten zespół.
W 2015 roku kiedy powstawał nowy zespół wymieniony został 1 i 2 atakujący, 3 skrzydłowych, rozgrywający i trener i od początku to zaskoczyło i na koniec sezonu było słynne 9-0 - więc dominacja absolutna. Teraz tak raczej nie będzie - najważniejsze żeby trener to poskładał a z zawodników (głownie z Janusza) lepiej by było zdjąć presje, bo chyba ona nie pomaga.
nie ma już nic... :<
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Resofan »

bono pisze: 21 paź 2021, o 10:12 Teraz tak raczej nie będzie - najważniejsze żeby trener to poskładał a z zawodników (głownie z Janusza) lepiej by było zdjąć presje, bo chyba ona nie pomaga.
Nie da się zdjąć z Janusza presji. Każdy zawodnik przychodzący do podstawowego składu takich klubów jak ZAKSA, Skra, Resovia czy JW będzie podlegał presji i albo sobie z nią poradzi, albo pójdzie do Nysy czy Lubina (przy całym dla nich szacunku) gdzie ta presja jest nieporównanie mniejsza. Na Januszu ciąży dodatkowo to, że zastępuje znakomitego poprzednika do którego czy chce, czy nie zawsze będzie porównywany. Drzyzga w kadrze od lat musi sobie radzić z tym, że zastąpił jeszcze lepszego rozgrywającego niż Toniutti i to, że zbiera tak mocno od kibiców jest w dużym stopniu uwarunkowane porównaniami do tego, co grał Zagumny. Drzyzga jakoś sobie z tą krytyką i porównywaniem radzi, czy poradzi sobie Janusz - zobaczymy. Ten sezon jest dla niego egzaminem chyba mającym duży jeśli nie decydujący wpływ jak potoczy się dalsza jego kariera. Jeszcze nigdy nie spoczywała na nim taka odpowiedzialność.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Ejpok »

Witam,
No tak na ZAKSĘ to średnio bym powiedział. Od 24 lat jest trenerem i poza jednym sezonem w Kuzbassie, to wygrywał tylko ogórkowe trofea na perypetiach siatkówki.
Powiem Ci, nieźle się skompromisowałeś tym wpisem.... XD
Co do samego meczu, to mam podobne zdanie jak inni, że zawiódł sztab. Oczywiście Jastrzębie prezentowało dużo większą jakość i zasłużenie wygrało. Świetną ekipę zmontowali.
Jeżeli chodzi o ZAKSE, to jestem ciekaw jak Cretu poukłada ich grę na przestrzeni całego sezonu, dobrze, że nie wychodzą jakieś plotki transferowe na przyszły sezon...

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KentuckiFan »

Ejpok pisze: 21 paź 2021, o 12:25 Witam,
No tak na ZAKSĘ to średnio bym powiedział. Od 24 lat jest trenerem i poza jednym sezonem w Kuzbassie, to wygrywał tylko ogórkowe trofea na perypetiach siatkówki.
Powiem Ci, nieźle się skompromisowałeś tym wpisem.... XD
Co do samego meczu, to mam podobne zdanie jak inni, że zawiódł sztab. Oczywiście Jastrzębie prezentowało dużo większą jakość i zasłużenie wygrało. Świetną ekipę zmontowali.
Jeżeli chodzi o ZAKSE, to jestem ciekaw jak Cretu poukłada ich grę na przestrzeni całego sezonu, dobrze, że nie wychodzą jakieś plotki transferowe na przyszły sezon...

Pozdrawiam,
Plotek jeszcze brak, natomiast chyba nie jest żadną tajemnicą, że Semen i Śliwka, jeżeli będą liderami naszego zespołu w tym sezonie będą pożądani i już będzie ciężko ich zatrzymać. Więc de facto ten sezon to może być tylko część 1 generalnej przebudowy.
Dyskutować zawsze warto.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Błagam. Bądźcie poważni. Nie zaczynajcie z tym.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Matson pisze: 20 paź 2021, o 22:43
Szary Wilk pisze: 20 paź 2021, o 22:21 Największym sukcesem trenerskim Cretu jest superpuchar Rosji i brązowy medal mistrzostw z Kuzbassem.

Oprócz tego wygrał 2 razy ligę europejską z Estonią oraz 3 mistrzostwa Austrii, jedno wicemistrzostwo i 2 puchary Austrii.

No tak na ZAKSĘ to średnio bym powiedział. Od 24 lat jest trenerem i poza jednym sezonem w Kuzbassie, to wygrywał tylko ogórkowe trofea na perypetiach siatkówki.
Na PERYPETIACH siatkówki :]
To dobre, tego nie znałem

Mialo byc na peryferiach*

Ale gafa
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Nuriel »

Drzyzga jakoś sobie z tą krytyką i porównywaniem radzi, czy poradzi sobie Janusz - zobaczymy. Ten sezon jest dla niego egzaminem chyba mającym duży jeśli nie decydujący wpływ jak potoczy się dalsza jego kariera. Jeszcze nigdy nie spoczywała na nim taka odpowiedzialność.

Drzyzga radzi sobie z presją, bo podchodzi do tego (przynajmniej tak wynika z jego wypowiedzi) na zasadzie "mam kompletnie gdzieś czego ode mnie chcą inni i jak mnie ocenią"
Takie podejście ma swoje plusy, bo łatwo radzić sobie z presją, ale za to zdecydowanie trudnej o rozwój.
Janusz na kogoś takiego mi nie wygląda, więc będzie musiał tę presję jakoś zwalczyć w inny sposób, lub po prostu przekuć w coś pozytywnego, co go nakręci.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

No cóż Panowie. Nie zawsze można wygrywać. Cretu to nie Grbić, Huber to nie Kochanowski, Shoji to nie Zator, a Janusz to nie Toniutti. To wszystko trzeba poukładać od początku. Brakuje jeszcze zgrania. Kędzierzyński zaciąg w JW ma się dobrze: Gardinii, Gladyr, Wiśniewski, Toniutti, Szymura (chwilowo kontuzjowany). Prezes JW doskonale wiedział co robi, przejmując stopniowo, rok po roku ludzi z Kędzierzyna. Jakoś dziwnym trafem, w ogóle nie działa to w drugą stronę. Drugi i trzeci set nie był taki zły w wykonaniu ZAKSY, no ale jak się oddaje tyle punktów za darmo przeciwnikowi, to trudno wygrać jakikolwiek mecz. Mając przewagę kilku punktów w 2 i 3 secie nie zdołano jej utrzymać przy takiej liczbie niepotrzebnych i niewymuszonych błędów. JW chętnie te prezenty wykorzystywał i trudno się dziwić, że wygrali 3:0. Drugi trener JW coś mówił o braku zgrania w JW. Trochę to dziwne, skoro Toniutti gra w JW ze swoimi kolegami z kadry Francji, a Wiśniewskiego, z którym współpracował dwa sezony w ZAKSIE zna doskonale. To była taka zasłona dymna :-)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”