Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orzi »

fwasilcz pisze: 20 maja 2022, o 07:34 Przepraszam że przeszkadzam w klubowych przepychankach, ale pojawił się fajny materiał na kanale Erica Shoji'ego.
Wywiad + analiza ostatniego seta +Ligi z Olkiem Śliwką. Jak zwykle na tym kanale, Eric pyta swojego gościa przy każdej z akcji jakie było jego podejście i motywacje, moim zdaniem ciekawy insight. + anegdotka o challange z siatką Gładyra xD
https://www.youtube.com/watch?v=qgCSkXfEeY4
Ależ nie ma za co, też oglądałem ten filmik, chociaż fragmentami :) . Erik to skarb tej dyscypliny, nie tylko świetny libero, ale też prawdziwy pasjonat robiący wiele, aby rozpromować siatkówkę.
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: olek322 »

Orzi pisze: 20 maja 2022, o 05:16
kibic_siatki pisze: 19 maja 2022, o 19:19
McMatheo pisze: 19 maja 2022, o 18:26 ZAKSA zapewne bez takiej intencji, ale trochę ośmieszyła Bena, Zatora itd. W pewnym sensie rzekła: "idźcie, posmakujcie świata, pokażcie jak się z nim ułożycie". Nie wspomnę poziomu prostego kibica... W Zaksie CI zawodnicy byli kimś, guru i nie tylko ze względu na kibiców Zaksy lecz na to, że ten klub niemalże gwarantuje salony. Ale poszli, wybrali, jak kiedyś Konarski, Bieniek... Salony się skończyły, zaczął się dryf.
Jak na razie to ośmieszają się takie komentarze. Wyznacznikiem poziomu zawodników nie jest Plusliga, tylko rozgrywki reprezentacyjne, a w szczególności MŚ czy IO gdzie spotykają się najlepsi. Co mogą wykazać obecni zawodnicy tego klubu wobec MO czy MŚ???
Popatrzmy: Śliwka, Semeniuk czy Kaczmarek grali jakieś ogony lub w przypadku presji nie sprawdzili się (Śliwka na ostatnich IO), Huber, Janusz to samo. Wiadomo, że środkowy już ze względu na kontuzję nie pogra. Osiągnięcia na tym poziomie to mają tylko zawodnicy z USA, ale Smith jest już na wylocie (ze względu na wiek), a Shoji to nie jest poziom Zatorskiego.
XD

Wszyscy powyżej raczej wyjaśnili takie myślenie. Fetyszyzacja reprezentacji jest bardzo głupia, zwłaszcza że są wybitni siatkarze z krajów, gdzie nie ma wielu gwiazd. Tym tokiem myślenia Nimira można nazwać ogorem, bo z Holandią nic nie osiągnął. Albo z innej dyscypliny Roberta Lewandowskiego lub Leo Messiego. Co za absurd.

Nimir nie zawodzi w reprezentacji, gra na takim poziomie jak w klubie, nie raz zdobywał po 30+ punktów, a że nie ma mu kto pomóc i pomarańczowi nie grają o wysokie cele, to inna sprawa. Dla mnie jako kibica reprezentacji też trochę niezrozumiałe i smutne jest to dlaczego akurat Kaczmarek i Śliwka nie potrafią swojego poziomu z klubu przełożyć na kadre, wydawało by się że taki zaszczyt jak reprezentowanie swojego kraju powinien wyzwalać jeszcze większe pokłady motywacji, nie są to też nieograni juniorzy żeby można było to tłumaczyć np tremą czy nieradzeniem sobie z presją. Semeniuka Hubera i Janusza nie wliczam do tego grona bo zwyczajnie mieli do tej pory za mało okazji żeby pokazać czy poziom z klubu są w stanie przełożyć na kadrę. Miejmy nadzieje że nie podążą śladem swoich kolegów z klubu.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Wiele się mówi, jak dużo brakuje siatkówce pod względem materiałów promocyjnych, dlaczego nie ma materiałów jak na Łączy nas piłka. Ale jak ktoś śledzi aktywnosc Erika w SM to widać jak na dłoni, że duży opór jest również ze strony siatkarzy i nie są skorzy do pojawiania się w kadrze. Jak widać z Olkiem zajęło 9 miesięcy. Na początku sezonu liczyłam na więcej.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Arw165 pisze: 20 maja 2022, o 08:30 Wiele się mówi, jak dużo brakuje siatkówce pod względem materiałów promocyjnych, dlaczego nie ma materiałów jak na Łączy nas piłka. Ale jak ktoś śledzi aktywnosc Erika w SM to widać jak na dłoni, że duży opór jest również ze strony siatkarzy i nie są skorzy do pojawiania się w kadrze. Jak widać z Olkiem zajęło 9 miesięcy. Na początku sezonu liczyłam na więcej.
Opory są, bo jak w przypadku Kurka i reklamy Monte, później na każdym kroku było mu to wypominane i szydera czy to na trybunach czy przez "ekspertów". Mamy już taką naleciałość, że jak ktoś nie jest skromnym, prostym chłopaszkiem, wychylającym się za bardzo, nie mówiącym to co wszyscy chcą usłyszeć to zaraz są głosy, że jest bufonem. Wlazły poruszył temat ubezpieczenia czy sprzętu na kadrze, o mało co nie stał się persona non grata, Kurek to samo z tą reklamą. Także albo ktoś jest urodzonym showmanem i ma w dupie krytykę to będzie czuł się swobodnie jak Kadziu czy Igła.
Kłamca.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: granvorka »

Jeśli opcja ukraińska z Paszyckim i Płotnickim rzeczywiście wypali to można będzie powiedzieć, że Zaksa znów trafiła jackpota (biorąc pod uwagę okoliczności rynkowe i zdrowotne).
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

Zakontraktowanie Paszyckiego to byłby fajny ruch, ale potrzeba nam jeszcze jednego, w miarę solidnego środkowego.
Powrót Hubera w styczniu jest raczej tą optymistyczną wersją i możliwe, że Norbert nie zdąży wrócić do pełni zdrowia/formy na play offy. Wtedy dwóch weteranów w wieku 35-37 lat może nie uciągnąć gry non stop przez cały sezon (+L, LM, PP), zwłaszcza że już sama runda zasadnicza zostanie rozdęta aż do 30 kolejek.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Bartek O »

Klugenhammer pisze: 20 maja 2022, o 09:00 Zakontraktowanie Paszyckiego to byłby fajny ruch, ale potrzeba nam jeszcze jednego, w miarę solidnego środkowego.
Powrót Hubera w styczniu jest raczej tą optymistyczną wersją i możliwe, że Norbert nie zdąży wrócić do pełni zdrowia/formy na play offy. Wtedy dwóch weteranów w wieku 35-37 lat może nie uciągnąć gry non stop przez cały sezon (+L, LM, PP), zwłaszcza że już sama runda zasadnicza zostanie rozdęta aż do 30 kolejek.
Gdzieś czytałem, że do ZAKSY może trafić Patryk Niemiec. Trio Smith, Paszycki i Niemiec pewnie dałoby sobie radę.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Jedyny problem będzie z blokiem - gdzie Zaksa jako drużyna zdystansowała konkurecję.
Brak Norberta ora Semena i ich "zamiennicy" to będzie wyrwa.
Chociaż w Zaksie szybko się nauczą systemu ;)
nie ma już nic... :<
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Klugenhammer pisze: 20 maja 2022, o 09:00 Zakontraktowanie Paszyckiego to byłby fajny ruch, ale potrzeba nam jeszcze jednego, w miarę solidnego środkowego.
Powrót Hubera w styczniu jest raczej tą optymistyczną wersją i możliwe, że Norbert nie zdąży wrócić do pełni zdrowia/formy na play offy. Wtedy dwóch weteranów w wieku 35-37 lat może nie uciągnąć gry non stop przez cały sezon (+L, LM, PP), zwłaszcza że już sama runda zasadnicza zostanie rozdęta aż do 30 kolejek.
Z tą weteranowością Paszyckiego bym nie przesadzał, ok rocznikowo tak jak Piotr Nowakowski, ale karierę tak naprawdę rozpoczął w wieku 22 lat, w rozgrywkach reprezentacyjnych się nie nagrał wiele, więc na pewno jest mniej wyeksploatowany niż rocznikowo podobni koledzy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Bartek O pisze: 20 maja 2022, o 09:36 Gdzieś czytałem, że do ZAKSY może trafić Patryk Niemiec. Trio Smith, Paszycki i Niemiec pewnie dałoby sobie radę.
Niemiec idzie do Gdańska. Ja to puściłem, że może trafić do KK bo z moich informacji w okolicach świąt takie były przecieki. Jednak nie ziściły się.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze: 20 maja 2022, o 09:46
Bartek O pisze: 20 maja 2022, o 09:36 Gdzieś czytałem, że do ZAKSY może trafić Patryk Niemiec. Trio Smith, Paszycki i Niemiec pewnie dałoby sobie radę.
Niemiec idzie do Gdańska. Ja to puściłem, że może trafić do KK bo z moich informacji w okolicach świąt takie były przecieki. Jednak nie ziściły się.
Właśnie byłem w trakcie poszukiwań autora informacji o Niemcu w Kędzierzynie. Dzięki.
Chyba pomyliłem chronologię, ponieważ wydawało mi się, że opcja przejścia do ZAKSY pojawiła się później niż info o Gdańsku.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KentuckiFan »

ciorny17 pisze: 20 maja 2022, o 09:46
Bartek O pisze: 20 maja 2022, o 09:36 Gdzieś czytałem, że do ZAKSY może trafić Patryk Niemiec. Trio Smith, Paszycki i Niemiec pewnie dałoby sobie radę.
Niemiec idzie do Gdańska. Ja to puściłem, że może trafić do KK bo z moich informacji w okolicach świąt takie były przecieki. Jednak nie ziściły się.
Już jakiś dłuższy czas temu po mieście chodzi info, że w przypadku odejścia Krzyśka Rejno trafi do nas Andreas Takvam ze Ślepska.
Dyskutować zawsze warto.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

KentuckiFan pisze: 20 maja 2022, o 10:51 Już jakiś dłuższy czas temu po mieście chodzi info, że w przypadku odejścia Krzyśka Rejno trafi do nas Andreas Takvam ze Ślepska.
Wątpię - przedłużył w Suwałkach.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: firefoxkk »

Ciężka sytuacja wynikła z kontuzji Hubera, bo trzeba szukać środkowego na jakiś poziomie, a raczej nie znajdzie się juz na rynku zaden taki kot jak on, a nie ma za duzo opcji......

I tez praktycznie kto nie przyjdzie, raczej musi wiedziec ze jest backupem na półsezonu, a potem będzie klaskać juz w kwadracie.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

firefoxkk pisze: 20 maja 2022, o 11:39 Ciężka sytuacja wynikła z kontuzji Hubera, bo trzeba szukać środkowego na jakiś poziomie, a raczej nie znajdzie się juz na rynku zaden taki kot jak on, a nie ma za duzo opcji......

I tez praktycznie kto nie przyjdzie, raczej musi wiedziec ze jest backupem na półsezonu, a potem będzie klaskać juz w kwadracie.
Paszycki przychodzi.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Nie śledziłem Paszyckiego od odejścia z +Ligi i kojarzy mi się tylko i wyłącznie z niedojeżdzaniem na ważne mecze. Z ogórkami typu Kielce, Szczecin, Radom grał bardzo dobrze, a jak nadchodziła Liga Mistrzów, czy Skra lub Zaksa to grał na 30% swoich możliwości.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

miro1905 pisze: 20 maja 2022, o 12:52 Nie śledziłem Paszyckiego od odejścia z +Ligi i kojarzy mi się tylko i wyłącznie z niedojeżdzaniem na ważne mecze. Z ogórkami typu Kielce, Szczecin, Radom grał bardzo dobrze, a jak nadchodziła Liga Mistrzów, czy Skra lub Zaksa to grał na 30% swoich możliwości.
Paszycki wymiatał w Rosji. Ale starość-nie radość, rok temu chyba opuścił kilkanaście meczów (chociaż nie wiem czy to nie były kwestie proceduralne, a nie chce mi się sprawdzać), więc ta uwaga o wieku środkowych jest jednak zasadna.

Ciężko o lepszy ruch.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PIECHuuRR »

Plotnycki tez fajna opcja . Ciężko o bardzo dobrą zmianę za semeniuka ale ta opcja jest pozytywna . Może przynieść wiele dobrego .



P.S. Ciekawe czy zadowolony jest były „ członek „ sztabu 🫢🫢
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: lukecik »

U mnie już pojawia się lekkie podenerwowanie. Oby Rejno zagrał mecz życia, bo o resztę chłopaków jestem w miarę spokojny. Trentino jest słabsze niż rok temu i oby Zaksa udowodniła to na boisku. Jazda z makaronami !!!
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orduna »

lukecik pisze: 22 maja 2022, o 11:16 U mnie już pojawia się lekkie podenerwowanie. Oby Rejno zagrał mecz życia, bo o resztę chłopaków jestem w miarę spokojny. Trentino jest słabsze niż rok temu i oby Zaksa udowodniła to na boisku. Jazda z makaronami !!!
Ja jestem względnie spokojny. Myślałem że może Trentino zaakoczy Zaksę poprzez orkę przez środek, ale potem przypomniałem sobie, że tam przyjmuje Kaziyski i Zenger.
Jedynym gościem którym może przegrać finał i to o niego trzeba się modlić to Cretu. Jak nie będzie szło Kaczmarkowi czy innemu Śliwce i ten się uprze ich przełamywac to marnie może się to skonczyc
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Cretu da radę- w końcu to nastepca Grbica ( w Perugi) tako rzecze prasa i nie tylko...
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: hardy »

Oby tylko nie przesadzili z tą aktywacją ciężarami
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Pomyślałam podobnie, ale sztab chyba wie, co robi, prawda? Może to tylko, żeby mieć co na insta wrzucić. ;)
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PIECHuuRR »

K.Banach najbardziej utytułowanym libero polskiej siatkówki 😂😂😂
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orduna »

PIECHuuRR pisze: 22 maja 2022, o 22:49 K.Banach najbardziej utytułowanym libero polskiej siatkówki 😂😂😂
Staszewski i Kluth też wymiatają :)
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Adamde »

Brawo Zaksa! Inne druzyny plusligi powinny sie uczyc od was budowania druzyny i doboru odpowiednich ludzi na odpowiednie miejsce.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: hardy »

Mistrz, mistrz Kędzierzyn!
Wielblad
Posty: 238
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Wielblad »

Czy teraz wypada już nazywać Janusza topem wśród rozgrywających na świecie? Moim skromnym zdaniem zdecydowanie tak, wg mnie cichy bohater meczu.
zbycho123
Posty: 214
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: zbycho123 »

BRAWO ZAKSA OD DAWNA MÓWIŁEM ŻE JESTEŚCIE NAJLEPSZĄ DRUŻYNA NA ŚWIECIE I TAK TRZYMAJCIE!!!
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: leeon »

Brawo Zaksa. Mądre zarządzanie, pomysł na zespół, skłonność do ryzyka z młodymi zawodnikami owocuje. To nie przypadek że tak sobie radzą nawet w LM. Inne kluby w PL powinny brać przykład jak to się robi. No ale tam bywa że obok wartości sportowych rządzi DNA, albo skłonność do gry w menagera na PC.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”