Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Jak któregoś razu, z 3 miesiące temu, zrobiłem sobie podśmiechujki o te lamenty o podróżowaniu w związku z trójmeczem LM na wyjeździe w wykonaniu kolegi MAG, to dwóch się rzuciło ostro z kłami, aż w szoku byłem. Ciorny zdaje się czytał co wypisywali ale szybko posty pokasowano. A tutaj Banach rzucony z powodu raczej śmiesznej ciekawostki (ma więcej złota LM niż Zagumny złota PLS) a temat wałkowany na wszystkie strony. Według niektórych pewnie trzeba pisać 10 pochwalnych peanów dziennie na korzyść KK a już na pewno niczego nie ośmielić się zauważyć (już nawet nie napiszę, że krytykować) :D Bo jak to, co twój klub osiągnął, co to za merytoryczna dyskusja itp

Nie przedłużył przypadkiem Mozić kontraktu w Weronie dość niedawno? Chociaż wiadomo, że teraz podpisy niewiele znaczą, ale z plotek tam ma powstać fajna paka - na skrzydłach Perrin z Keitą do Słoweńca.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

efratello pisze: 26 maja 2022, o 11:19 Powiesz coś więcej o tych doniesieniach dot. charakteru Mozicia?
Abstrahując od tego, że przedłużył w Weronie a ten zespól szykuje się do bycia takim fan to watch, to za sterowania karierą Roka odpowiada jego ojciec. Takie doniesienia, które były kilkukrotnie powielane to:
- wybieranie sobie kolegów z Mariboru do kadr juniorskich, gdzie miał zagrozić, że jak bodajże rozgrywający z jego klubu nie pojedzie na ME to on nie zagra
- w wieku 20 lat tworzenie marki pod szyldem RM9 i budowanie wokół tego brandu choćby marki ciuchów
- bardzo wysokie prowizje w kontraktach dla otoczenia, czytaj ojca.

To tak na szybko. Jednak po obejrzeniu jego wywiadu z Sarą Kalisz jakoś tak wydawał się być całkiem sympatycznym chłopakiem, który jak na swój wiek ma poukładane w głowie.
Kłamca.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Delont »

Przedłużył i właśnie Mielewski w Prawdzie Siatki sugerował, że jest rozważany zawodnik z ważnym kontraktem we Włoszech. A jak oceniacie go sportowo, bo ja mam małą wiedzę na jego temat.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

niepoinformowany pisze: 26 maja 2022, o 11:20Nie przedłużył przypadkiem Mozić kontraktu w Weronie dość niedawno? Chociaż wiadomo, że teraz podpisy niewiele znaczą, ale z plotek tam ma powstać fajna paka - na skrzydłach Perrin z Keitą do Słoweńca.
Przedłużył i mówił, że chce co najmniej jeszcze jeden sezon pograć w zespole ze środka z tabeli zanim zrobi krok dalej (tzn. gdy miał jeszcze roczny kontrakt i mówiło się o zainteresowaniu lepszych klubów, to tak mówił, potem przedłużył do 2025 roku). Tak że ciężko kręcić narrację, że ma jakieś problemy z charakterem, bo trudno o bardziej zdroworozsądkowe podejście, ale chyba też ciężko traktować go jako realną opcję. Sportowo już teraz byłby gotowy na duży krok do przodu.
Diomedea
Posty: 4238
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jak na warunki fizyczne to ma powiedzialabym poprawne przyjecie. Bedzie gracz bardzo duzego kalibru, juz jest sporego.

Chodzilo mi raczej o dyktowanie kto ma grac w kadrze.

Tak mysle, ze Zaksa po 2 kolejnych zlotach ChL to raczej nie jest klub, ktory musialby prosic i udowadniac swoja wartosc sportowa.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

PIECHuuRR pisze: 26 maja 2022, o 09:53 Ciężko się dyskutuje czy to z Magiem i michalem...
Wiesz, z tobą nikt nie dyskutuje, ja napewno nie bo zwyczajnie nie ma o czym. Wielu rzeczy nie rozumiesz.

A to że prowokujesz wiesz sam doskonale i robisz to absolutnie świadomie.
Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 11:03
...Jak ktos jest agresywny, to powiedzenie ze nie zrozumial jest delikatna forma zwrocenia uwagi, taka z ;)
Pasuje.
Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 11:03
Moze nie wiesz, moze nie byles, a moze byles pod innym nikiem, ale ja zamknelam swoje konto po wielu latach na forum, po chamskich atakach, o ile pamietam zaksiakow, wypisujacych, ze "warszafka to banda zlodzieji" lub cos o zblizonym poziomie kultury i merytorycznosci.
Kolega ciorny tez ma z niektorymi kibicami zaksy na pienku. A jak mozna sie przekonac, czytajac moje byle i ciornege posty, zadne z nas nie jest hucpiarzem.
Wiem, pamietam, byłem pod innym właściwie od samego początku.
I masz racje wiele niepotrzebnych rzeczy zostało napisane w sposób mało elegancki. Są i w KK różni Ananasy. Uważam że moderacja powinna takie prowokacje tak samo eliminować jak pisanie nie na temat czy wulgaryzmy.
Generalnie wszędzie, w każdym środowisku znajdują się ludzie którzy są niereformowalni i chluby owemu otoczeniu nie przynoszą.

Zaręczam jednak, kolega MAG to świetny, inteligentny facet który (może celowo) czasami pisze w taki sposób.

Pozdrowienia
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Dejwu »

W prawdzie siatki Norbert powiedział jeszcze, że słyszał (na tt) o możliwym transferze z Perugii (czyt. Plotnicki).

Paszyckiego zapowiadali już jakby był potwierdzony.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 26 maja 2022, o 11:25 - w wieku 20 lat tworzenie marki pod szyldem RM9 i budowanie wokół tego brandu choćby marki ciuchów
Ja rozumiem, że w naszym kraju jak ktoś ma firmę, to prywaciarz, menda i złodziej, ale co złego niby ma człowiek w charakterze, że w młodym wieku próbuje rozkręcić swój biznes? O ile pozostałe dwa argumenty rozumiem, jako przykład dziwnej współpracy, o tyle tego w ogóle.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 26 maja 2022, o 13:38
ciorny17 pisze: 26 maja 2022, o 11:25 - w wieku 20 lat tworzenie marki pod szyldem RM9 i budowanie wokół tego brandu choćby marki ciuchów
Ja rozumiem, że w naszym kraju jak ktoś ma firmę, to prywaciarz, menda i złodziej, ale co złego niby ma człowiek w charakterze, że w młodym wieku próbuje rozkręcić swój biznes? O ile pozostałe dwa argumenty rozumiem, jako przykład dziwnej współpracy, o tyle tego w ogóle.

Streeter
To nie mój zarzut, ale fakt, że ci mniej sympatyzujący ze Słoweńcem poruszali kwestię, że powinien się sportem zająć.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Była w innym temacie dyskusja już na ten temat. Raz, że z tym Moziciem to są trochę urban legends, tzn. nie sądzę by ktokolwiek publicznie potwierdził te kwestie z wybieraniem sobie składów (więc to z definicji budowanie narracji na bazie plotek, ale już mniejsza z tym).

Przede wszystkim, fakty są takie, że Mozic na wybitnych procentach jak na zespół/liczbę ataków został najlepszym punktującym ligi włoskiej -> udzielił wywiadu, że fajnie, ze lepsze kluby są nim zainteresowane, ale jeszcze nie jest gotowy i chce co najmniej rok pograć w zespole środka tabeli, u mocnego trenera, bo to dla niego świetna nauka tego jak być liderem, a może zostanie na dłużej jeśli Werona zbuduje topowy zespół -> przedłużył kontrakt z 2023 do 2025, bo w Weronie będzie lepsza kasa. To ja widzę utalentowanego chłopaka, świetnie planującego swoją karierę, który wie, że nie ma presji czasu by się spieszyć, pomimo tego, że większość zawodników na jego miejscu by się podjarała mocną podwyżką w lepszym klubie (bo chłopak sportowo spokojnie mógłby się już teraz obronić w klubie z czołówki). I zarazem wyobrażam sobie te chore prowizje dla ojca w Mariborze/Weronie... :] Ciężko mi sobie wyobrazić by ktoś z problemami z ego tak mógł do tego wszystkiego podchodzić (przerastam swoją ekipę o dwie długości i walczę o utrzymanie, max playoffy, ale w sumie fajnie, cenna nauka), więc chyba nie ma sensu pisanie o jakimś ''wątpliwym charakterze''.

Ale to offtopic, bo Mozicia nie będzie, a szkoda, to będzie topowy siatkarz.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: efratello »

ciorny17 pisze: 26 maja 2022, o 11:25
efratello pisze: 26 maja 2022, o 11:19 Powiesz coś więcej o tych doniesieniach dot. charakteru Mozicia?
Abstrahując od tego, że przedłużył w Weronie a ten zespól szykuje się do bycia takim fan to watch, to za sterowania karierą Roka odpowiada jego ojciec. Takie doniesienia, które były kilkukrotnie powielane to:
- wybieranie sobie kolegów z Mariboru do kadr juniorskich, gdzie miał zagrozić, że jak bodajże rozgrywający z jego klubu nie pojedzie na ME to on nie zagra
- w wieku 20 lat tworzenie marki pod szyldem RM9 i budowanie wokół tego brandu choćby marki ciuchów
- bardzo wysokie prowizje w kontraktach dla otoczenia, czytaj ojca.

To tak na szybko. Jednak po obejrzeniu jego wywiadu z Sarą Kalisz jakoś tak wydawał się być całkiem sympatycznym chłopakiem, który jak na swój wiek ma poukładane w głowie.

No właśnie widziałem z nim jakieś wywiady i też robił wrażenie fajnego gościa. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, nie miałem pojęcia, że tak gwiazdorzy, z tego, co piszecie możliwe, że jego ojciec trochę miesza w głowie i w życiu, zresztą w głowie 20-latka, który robi błyskotliwą karierę i jeszcze lepiej się zapowiada nietrudno pewnie namieszać. Inna sprawa, że z kolei Sammelvuo nie z takimi gwiazdami pracował i pewnie umiałby go trochę utemperować. Szczerze to sam bym się z trójki Lavia/Płotnicki/Mozić najbardziej ekscytował Moziciem, ale każdy z tej trójki to będzie z jednej strony gratka z perspektywy Plusligi, a z drugiej - (być może tymczasowe) obniżenie poziomu po odejściu Kamila.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: efratello »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 maja 2022, o 13:55 Ale to offtopic, bo Mozicia nie będzie, a szkoda, to będzie topowy siatkarz.
Jak tak cisną z ojcem szybki rozwój kariery, pięcie się na szczyt to wejście za Kamila do ZAKSy, szansa na pokazanie się w LM zamiast gry we Włoszech o szóste miejsce to byłby akurat sensowny pomysł...
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Patrol035 »

Prawda jest taka, że ZAKSA już teraz powinna zacząć poszukiwania młodego perspektywistycznego przyjmującego już od sezonu 2023/2024. Coś jak z Porębą na środku. Bo teraz to raczej szukanie najemnika, a nam trzeba zawodnika na dłużej.
Semper fidelis
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

efratello pisze: 26 maja 2022, o 14:36Jak tak cisną z ojcem szybki rozwój kariery, pięcie się na szczyt to wejście za Kamila do ZAKSy, szansa na pokazanie się w LM zamiast gry we Włoszech o szóste miejsce to byłby akurat sensowny pomysł...
Nie, żebym uważał moją interpretację rzeczywistości za jedyną możliwą, ale cytujesz mojego posta z konkluzją zupełnie przeciwną niż to, co napisałem, więc nie wiem co o tym myśleć. :D Nie, nie cisną z ojcem na szybki rozwój kariery, jest odwrotnie.

(tzn. nie wiem kim jest jego ojciec, ale tam w Weronie powstanie jakaś bliższa sieć agentów z Bałkanów, bo Stojczew zawsze był dobry w te rzeczy)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: efratello »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 maja 2022, o 14:48
efratello pisze: 26 maja 2022, o 14:36Jak tak cisną z ojcem szybki rozwój kariery, pięcie się na szczyt to wejście za Kamila do ZAKSy, szansa na pokazanie się w LM zamiast gry we Włoszech o szóste miejsce to byłby akurat sensowny pomysł...
Nie, żebym uważał moją interpretację rzeczywistości za jedyną możliwą, ale cytujesz mojego posta z konkluzją zupełnie przeciwną niż to, co napisałem, więc nie wiem co o tym myśleć. :D Nie, nie cisną z ojcem na szybki rozwój kariery, jest odwrotnie.
Hehe że cisną to wniosek ogólny z dyskusji, a takie pomieszanie jeśli chodzi o wydźwięk to chyba dlatego, że imo "ciśnięcie" na rozwój kariery i mądre planowanie przy przejściu do ZAKSy do pierwszej szóstki by się akurat nie kłóciło (podczas gdy siedzenie na ławce w jakiejś Perugii czy Modenie tak). Ale rozumiem, że to jakaś insajderska wiedza, że to wykupienie kontraktu się nie wydarzy?

Edit: Dodam, że w ciśnięciu na rozwój kariery i status gwiazdy, jak się ma po swojej stronie ojca, który jest zorientowany, jak to robić, nie wydaje mi się niczym złym. Byleby atmosfery w drużynie nie psuło. Ale nie sądzę, żeby taki młody chłopak wszedł do drużyny dwukrotnego Mistrza Europy i zadzierał nosa.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 26 maja 2022, o 13:54
Streeter pisze: 26 maja 2022, o 13:38
ciorny17 pisze: 26 maja 2022, o 11:25 - w wieku 20 lat tworzenie marki pod szyldem RM9 i budowanie wokół tego brandu choćby marki ciuchów
Ja rozumiem, że w naszym kraju jak ktoś ma firmę, to prywaciarz, menda i złodziej, ale co złego niby ma człowiek w charakterze, że w młodym wieku próbuje rozkręcić swój biznes? O ile pozostałe dwa argumenty rozumiem, jako przykład dziwnej współpracy, o tyle tego w ogóle.

Streeter
To nie mój zarzut, ale fakt, że ci mniej sympatyzujący ze Słoweńcem poruszali kwestię, że powinien się sportem zająć.
Jasne, czaję. No ale nadal nie rozumiem w czym miałby tu być problem. Przecież siatkówki nie trenuje się 24/h. Jeżeli chłopak ma jeszcze czas i chęci rozwijać jakiś biznes, to według mnie to zaleta, nie wada. Swoją drogą chętnie bym go w Polsce zobaczył i tak jak koledzy piszą, pod kątem rozwoju to Zaksa byłaby dla Niego krokiem do przodu. Tym bardziej jakby dostał zaksowego "boosta", to za rok by się o niego Europa zabijała.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

efratello pisze: 26 maja 2022, o 14:54Ale rozumiem, że to jakaś insajderska wiedza, że to wykupienie kontraktu się nie wydarzy?
Nie, tzn. widzę, że Mozicia zdementował Jakub Balcerski na Twitterze (Sport.pl), ale to tak czy siak nie miało sensu (patrz wyżej): Mozic poszedł do Werony zamiast do Rosji, potem nie chciał się ruszać z Werony do lepszego klubu, potem podpisał nowy kontrakt z Weroną, a teraz agent z którym współpracuje (Miomir Krasic) wrzucił do Werony innego gracza z którym współpracuje (Keitę). Papa Mozic mówił przed tym sezonem, że mieli oferty m.in. z Zenitu Sankt Petersburg, Perugii i wyższe oferty z Polski niż Werony - to tak jeszcze co do tych mega-prowizji i innych bzdetów. Mozic ma karierę zaprogramowaną na ''ostatni guzik''.

Już tak na marginesie, nie mieszałbym poziomu sportowego (najlepszy klub w Europie) z poziomem finansowym (jeden z kilku w Polsce), a po nazwiskach jakie latają w sieci to chyba następuje.
Diomedea
Posty: 4238
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 26 maja 2022, o 15:05

Jasne, czaję. No ale nadal nie rozumiem w czym miałby tu być problem. Przecież siatkówki nie trenuje się 24/h. Jeżeli chłopak ma jeszcze czas i chęci rozwijać jakiś biznes, to według mnie to zaleta, nie wada. Swoją drogą chętnie bym go w Polsce zobaczył i tak jak koledzy piszą, pod kątem rozwoju to Zaksa byłaby dla Niego krokiem do przodu. Tym bardziej jakby dostał zaksowego "boosta", to za rok by się o niego Europa zabijała.

Streeter
Tylko on jest w sytuacji, ze i tak beda sie o niego zabijac Wlosi. Azjaci pewnie tez.
Po prostu widac, ze to bedzie topowy zawodnik. Tak jak Michieletto.
I nie sadze, by nastepny kontrakt, jesli nie bedzie gwiazdorski, byl podpisany na dlugo.
Jakby za rok przyszedl do Zaksy na rok to sredni fun.

Nie wierze w zadnego z 2 mlodych Wlochow ani w Mozica.
Cuda sie podobno zdarzaja wiec zostawiam sobie 1% watpliwosci, moze na Lavie nawet wiecej.
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: buzinga »

Mi się wydaje,że najlepszym zawodnikiem dla Zaksy jest Davyskiba. Może nie aż tak mocne medialnie nazwisko, ale byłby to typowy Kędzierzyński transfer. Chłopak na świetną bazę fizyczną i techniczną do tego, żeby w bliższej lub dalszej przyszłości grać na topowym poziomie. Generalnie nikt nie powinien nawet przez chwilę myśleć o tym, żeby próbować zastąpić Semeniuka w możliwie najlepszym odniesieniu 1:1. Tu bardziej chodzi o to, żeby poukładać zespół na nowo.
Większy wpływ i odpowiedzialność musi wziąć na swoje barki Olek Śliwka. Moim zdaniem stać go na to. Poza tym część kibiców już chyba zapomniała jak dobrze w pierwszej połowie sezonu grał Łukasz Kaczmarek. Ciężko powiedzieć czy w drugiej padł fizycznie czy coś innego miało wpływ na słabszą grę. Ogólnie wydaje mi się, żę problemem było jednak ogarnianie Janusza, którego rozegranie na lewe wyglądało słabo na starcie rozgrywek. Dlatego Łukasz robił prawie po 40 ataków na mecz, nie uważam żeby były to zdrowe liczby dla zawodnika grającego w topowym zespole. Długofalowo taka orka wyjdzie bokiem. Dlatego sądzę,że jak już Marcin zaczął grać bardzo dobrze Zaksie łatwiej będzie poukładać grę ze stopniowym zwiększaniem roli nowego zawodnika. Oczywiście w oparciu o sensowny plan rozwoju. Dalego Vlad jest taki ciekawy, bo to chłopak który potrzebuje dobrego otoczenia do eksplozji talentu. To nie jest Mozić, który będzie świetny niezależnie czy pozostanie w Weronie czy hipotetycznie pojedzie do mocniejszego klubu (Zaksa). Białorusin jak się zasiedzi w Monzy to może go to wyhamować. Zaksa jest dla niego idealnym miejscem. Patrząc na to co zrobili z Semeniukiem, teraz robią z Januszem i jak rósł przez sezon Huber, aż swędzi żeby zainwestować w takiego chłopaka i jemu też powinno zainteresowanie Kędzierzyna mocno oddziaływać na wyobraźnię ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dawyskiba to by był lepszy ruch np. od Płotnickiego, ale problem z nim niezmiennie jest taki, że jego żona gra w tym samym klubie, i skoro Władysław ma zostać, to pewnie Pani Hanna także.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 27 maja 2022, o 08:13
Jakby za rok przyszedl do Zaksy na rok to sredni fun.
Trochę nie rozumiem skąd ta niechęć do zawodników na rok u nas. I tak rzadko w siatce buduje się coś na lata, a moim zdaniem lepiej sezon pooglądać na naszym podwórku takiego Fontelesa, Abramova czy Kaziyskiego (gdyby się Szczecin nie rozpadł) niż wcale. Tym bardziej, że jakbyśmy co rok "tylko na rok" mieli jakiegoś tego typu zawodnika, no to siłą rzeczy ciągle by ktoś taki był. Zapytaj w Kędzierzynie czy woleliby zamiast Fontelesa na rok jakiegoś Loha na 4 :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Tharaster »

Dawyskiba był oferowany Resovii dwa miesiące temu w pakiecie z żoną. Odmówili, więc postanowili zostać we Włoszech.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 maja 2022, o 11:31 Dawyskiba to by był lepszy ruch np. od Płotnickiego, ale problem z nim niezmiennie jest taki, że jego żona gra w tym samym klubie, i skoro Władysław ma zostać, to pewnie Pani Hanna także.
Nie przeczę, że Dawyskiba to ogromny talent, ale pozwolę sobie mieć tu odmienne zdanie. Płotnicki w mojej opinii jest w stanie "od ręki" dać ZAKSIE bardzo dobrą jakość . Fakt, że jego kariera trochę wyhamowała, ale jeszcze bym go nie skreślał. I może ZAKSA byłaby dla niego tym klubem, w którym Olek zrobiłby ten brakujący krok w przód? W pewnym momencie, ze znakomitego rocznika 97 to jego nawet uważano za największy talent na opozycji przyjmującego. Na Władysława musielibyśmy chyba jednak trochę poczekać.
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: lobmar »

Najblizej narazie Lavia Michieletto za drogi. Lucarelli chcial 500 O00€ .
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bartek O pisze: 27 maja 2022, o 11:52Nie przeczę, że Dawyskiba to ogromny talent, ale pozwolę sobie mieć tu odmienne zdanie. Płotnicki w mojej opinii jest w stanie "od ręki" dać ZAKSIE bardzo dobrą jakość . Fakt, że jego kariera trochę wyhamowała, ale jeszcze bym go nie skreślał. I może ZAKSA byłaby dla niego tym klubem, w którym Olek zrobiłby ten brakujący krok w przód? W pewnym momencie, ze znakomitego rocznika 97 to jego nawet uważano za największy talent na opozycji przyjmującego. Na Władysława musielibyśmy chyba jednak trochę poczekać.
Płotnicki to jest Rossard bis: średni atak, bardzo dobre przyjęcie, wybitna zagrywka, słaby blok - różni ich tyle, że jest trzy lata młodszy, więc dalej można go postrzegać jako rozwojowego gracza (ale już nie młodego). To byłby dobry ruch w zaistniałych okolicznościach, ale on na zmianach robił w tym sezonie 40/25 procent skuteczności/efektywności ataku, rok temu jako trzecia opcja 45/30, tak że ja brałbym bardziej utalentowanego-trochę słabszego gracza.

I ten Dawyskiba ma mniej technicznej ogłady, ale fizycznie to dużo większy talent, więc świetny blok, a najlepsze mecze rozegrał w tym sezonie jak go Eccheli z musu wstawił na atak. Tyle, że jego też nie będzie (zapewne), więc nie ma co rozwijać komparatystyki.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Simao »

Tharaster pisze: 27 maja 2022, o 11:39 Dawyskiba był oferowany Resovii dwa miesiące temu w pakiecie z żoną. Odmówili, więc postanowili zostać we Włoszech.
W Kędzierzynie-Koźlu z tego co słyszałem od gości z Włoch, to ma być prawdopodobnie Lavia, natomiast w Bełchatowie będzie podobno Lanza, zobaczymy. Na pewno są poważne rozmowy z tymi graczami ze strony klubów...
Rafał Buszek nie będzie już zawodnikiem Resovii, zastąpi go prawdopodobnie Tomasz Piotrowski z BBTS. Dobrze, że Pencheva nie będzie w Resovii...
Piotrowski ciekawy, młody jeszcze gracz i Polak. Miał dobry ubiegły sezon, jak na czwartego bardzo dobry zawodnik.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Tharaster »

Lavia dla klubowej telewizji podsumowując sezon powiedział, że zostaje w Trentino. Nie wiem po co dalej siać ferment, że odejdzie do KK. No chyba, że jest coś, o czym nie wiemy i taka deklaracja z jego strony byłaby strzałem w stopę, ale wątpię.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 maja 2022, o 12:01
Bartek O pisze: 27 maja 2022, o 11:52Nie przeczę, że Dawyskiba to ogromny talent, ale pozwolę sobie mieć tu odmienne zdanie. Płotnicki w mojej opinii jest w stanie "od ręki" dać ZAKSIE bardzo dobrą jakość . Fakt, że jego kariera trochę wyhamowała, ale jeszcze bym go nie skreślał. I może ZAKSA byłaby dla niego tym klubem, w którym Olek zrobiłby ten brakujący krok w przód? W pewnym momencie, ze znakomitego rocznika 97 to jego nawet uważano za największy talent na opozycji przyjmującego. Na Władysława musielibyśmy chyba jednak trochę poczekać.
Płotnicki to jest Rossard bis: średni atak, bardzo dobre przyjęcie, wybitna zagrywka, słaby blok - różni ich tyle, że jest trzy lata młodszy, więc dalej można go postrzegać jako rozwojowego gracza (ale już nie młodego). To byłby dobry ruch w zaistniałych okolicznościach, ale on na zmianach robił w tym sezonie 40/25 procent skuteczności/efektywności ataku, rok temu jako trzecia opcja 45/30, tak że ja brałbym bardziej utalentowanego-trochę słabszego gracza.

I ten Dawyskiba ma mniej technicznej ogłady, ale fizycznie to dużo większy talent, więc świetny blok, a najlepsze mecze rozegrał w tym sezonie jak go Eccheli z musu wstawił na atak. Tyle, że jego też nie będzie, więc nie ma co rozwijać komparatystyki.
Nie jestem pewien, czy Dawyskiba to talent aż na miarę Giby lub Ngapetha (pomijając rzecz jasna całkowicie inną charakterystykę), a za taki uważano jeszcze nie tak dawno Płotnickiego. Więc ja brałbym tego nieco starszego (kwestia bezsporna ;) ), bardziej mimo wszystko utalentowanego (moja subiektywna opinia), ale ze znacznie mniejszym potencjałem fizycznym (tu również nie ma o czym dyskutować ;) ) gracza.
Niestety bardzo mocno wątpię w to, że Twoje i moje zdania cokolwiek znaczą dla osób przed którymi stoi zadanie znalezienia "następcy Semeniuka", więc póki ZAKSA nie ogłosi nam oficjalnie nazwiska swojego nowego przyjmującego, my na Forum możemy się rozpisywać, które z tych jak najbardziej realnych lub całkowicie abstrakcyjnych nazwisk wolelibyśmy ujrzeć w Kędzierzynie - Koźlu mniej, a które bardziej.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Tharaster »

Ja mam przeczucie, że w KK zobaczymy pewnego Jankesa dla którego nie ma miejsca już w Mediolanie. I myślę, że też jest opcją dla Zaksy jeśli nie uda się z Płotnickim czy kimś innym z ważnym kontraktem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dla Jaeschke nie ma miejsca, bo został wykupiony przez Pekin, skoro Anderson został już przez Sirciego potwierdzony, to pewnie drugi Amerykanin też tam trafi.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”