Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 605
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Piękny mecz Panowie. Dziś widziałem wiele niewyraźnych min w hali Azoty. Niektórzy przecierali oczka ze zdumienia. Tak trzymać :D
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Tak na marginesie, dzisiejszy mecz w Kędzierzynie dobitnie pokazał jak istotne jest granie środkiem (jak masz przyjęcie oczywiście) na wczesnym etapie spotkania. Janusz dużo pograł na początku i do końca meczu często był lotny blok na skrzydle bo środkowi albo wyrywali do środka albo mieli moment zawchania.
To była w mojej opinii jedna z przyczyn porażki na finiszu ligi w tamtym sezonie, w pewnym momencie zabrakło gry przez środek i pajpa nawet przy dobrym przyjeciu czego rezultatem był często stabilny dwublok na skrzydle i w efekcie męczarnie skrzydlowych.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1768
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: hardy »

Z nowych zawodników najbardziej podoba mi sie gra Hubera. Nie dość że szybko wskoczył na wysoki poziom sportowy to jeszcze jest takim walczakiem, graczem z charakterem. Nie raz pewnie jeszcze dostanie kartkę, ale wolę takich zawodników niż nieco zniewieściałego Kochanowskiego.
szaman44
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2019, o 15:24
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: szaman44 »

hardy pisze: 10 lis 2021, o 22:47 zniewieściałego Kochanowskiego
Przesada. Naprawdę nie ma potrzeby pisania takich rzeczy. To co się dzieje na tym portalu to totalne dno.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Na czym polega ta zniewiescialosc? Bo nie zauwazylam.
Ze nie bluzga? Samokontrola to nie zniewiescialosc.
Kochan jest czlowiekiem, ktory ogarnia umyslem i wola sytuacje na boisku i swoje zachowania. Pare razy widzialam w mlodziezowce, jak byl w slabszej formie, ale bedac kapitanem czul sie na tyle odpowiedzialny, ze zawsze dorzucil cos w innych elementach (a to serwis, a to obrona).
Wykazywal sie poczuciem odpowiedzialnosci za zespol nie wywolujac awantur i starajac sie trzymac ekipe razem.

Huber ma za soba udzial w aferze, ktora kosztowala sporo, ale chyba wiecej jego kolege, Szymanskiego niz jego.
Zreszta wyglada na to, ze to mocno nieglupi facet. Tylko impulsywny , choc i tak widac, ze powoli wyrasta.
I oczywiscie material na kawal srodkowego.

Tylko czy my naprawde potrzebujemy jeszcze kilku Kubiakow? Na negatywnych emocjach mozna pociagnac moment, ale nie turniej.

Gratki dla Zaksy, zaluje ze nie moglam obejrzec. Moze puszcza jakas powtorke.
Pisalam, ze IMHO Janusz powinien sie zbilansowac (blok i zagrywka na plus), choc ma prawo miec i slabsze momenty.
Zobaczymy jak dalej tzn w PO. A jest jeszcze troche czasu. Moze na dopracowanie gry z lewym skrzydlem i Olkiem.

Mnie troche martwia slabiutkie pojedyncze wejscia Zalinskiego. Myslalam, ze sie odbuduje i bedzie mozliwosc rotacji, przynajmiej w meczach z dolem tabeli. Zaksa znowu gra gola trojka na skrzydlach? I srodek tez ubogi.
No i Sliwka dalej w dolku. Szkoda Szymurki, bo i tak jest trzecim, a odszedl chyba szukajac grania?
Troche fantazja jest pisanie, ze w razie czego Kluth wespnie sie na poziom Kaczmarka, choc oczywiscie raz czy dwa moze zagrac zyciowke, ale raczej nie przeciwko wloskim klubom. A z Zalinskim chyba jeszcze wieksza niewiadoma, tu zyciowki na razie nie mozna sie spodziewac.

Coz-brac na przyszly sezon Hawryluka, a za dwa Majchrzaka i rozwijac jak Semeniuka.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2021, o 01:02 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Vivo
Posty: 467
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vivo »

Oho! Niech tylko teraz żaden nie napisze nic o Szalpuku, bo dopiero zbierze manto!

Akurat Kochanowski nie odznacza się żadną samokontrolą, powiem więcej, klnie jak szewc, zresztą jak prawie każdy siatkarz, można by rzec, że jest to immanentna cecha nie tylko siatkarza, ale i sportowca. Poza Miką i Nowakowskim, to nie kojarzę kto by się wysługiwał motylą nogą.

Ja akurat uważam, że Zaksa na całej tej rozbiórce, to przy pozycji środkowy akurat zyskała, a nie straciła, jak przy pozostałych. Kochan już w Zaksie zaliczał takie zjazdy, a teraz w Resce nie wróżę mu kariery, bo tam jak wiadomo traci się nawet jeśli się wygra pojedynczy mecz :D Kiedy ostatnio Kochanowski zaliczył taki występ jak dzisiaj Huber? Nawet przyjmując założenie, że środkowy musi mieć przy sobie konkret sypacza, to choćby element najważniejszy po obowiązkach środkowego, czyli zagrywka: w którym meczu Kochanowski zdobył 3 asy? A Huber to był drzemiący niewykorzystany talent w ulu, wystarczyło go wyciągnąć do drużyny gdzie nie ma dziwnych układów i pseudofachowców.

Dzisiejszy wynik to nie jest żadna niespodzianka, a normalna kolej rzeczy, bo jeśli Shoji potrafi się tak ogarnąć, Janusz nakryć czapką Tyciutkiego, Huber to tylko wartość dodana w każdym aspekcie, no to co niby wielkiego się tutaj wydarzyło?

Niestety, ale Zaksa ma znowu szansę zdominować tę ligę - jak każdy zespół, posiada swój kręgosłup, tylko wygląda na to, że każdy upatrywał go nie tam, gdzie on rzeczywiście się znajduje..
Ostatnio zmieniony 11 lis 2021, o 01:20 przez Vivo, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Klac moze i klnie, ale burd pod siatka nie wywoluje. Choc postawic sie potrafi, to nie przekracza pewnych granic. Ostatnio moze bardziej sie do nich zbliza niz w mlodziezowce. Za slupek sedziowski (od gory do dolu) sie jeszcze nie lapal, stolika nie atakowal, nawet pod slupek nie biega wymachujac rekoma. I chyba nie bluzga w jezykach obcych na przeciwnikow.

Co do poziomu gry-po pierwsze zobaczymy, niektorzy gracze sa po meczacym sezonie, niektorzy popracowali mniej i jeszcze mniej pograli.
Kochanowski byl podstawowym, wiec dolek byl przewidywalny. Byly tez problemy z barkiem-moze problem na zagrywce ma cos z tym wspolnego.
Ogolnie-nielatwo byc topowym srodkowym z tym wzrostem.
Ale ja wierze, ze sie ponownie odbije, choc niekoniecznie przelozy sie to na wygrane Reski.

Huber moze jeszcze byc troche niestabilny, z racji wieku i doswiadczenia.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2021, o 01:14 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Vivo pisze: 11 lis 2021, o 01:01 Kiedy ostatnio Kochanowski zaliczył taki występ jak dzisiaj Huber? Nawet przyjmując założenie, że środkowy musi mieć przy sobie konkret sypacza, to choćby element najważniejszy po obowiązkach środkowego, czyli zagrywka: w którym meczu Kochanowski zdobył 3 asy?
Kolega już zapomniał o wrześniowych ME? Dosyć szybko. Ostatnie 3 asy Kuby w meczu Polska-Rosja. Na całym turnieju jeśli się nie mylę średnią ponad 2 asy na mecz. Półfinał 2 asy i najlepsza zagrywka z całego zespołu. Mecz o brąz też 2 asy.
Vivo
Posty: 467
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vivo »

miro1905 pisze: 11 lis 2021, o 01:12
Vivo pisze: 11 lis 2021, o 01:01 Kiedy ostatnio Kochanowski zaliczył taki występ jak dzisiaj Huber? Nawet przyjmując założenie, że środkowy musi mieć przy sobie konkret sypacza, to choćby element najważniejszy po obowiązkach środkowego, czyli zagrywka: w którym meczu Kochanowski zdobył 3 asy?
Kolega już zapomniał o wrześniowych ME? Dosyć szybko. Ostatnie 3 asy Kuby w meczu Polska-Rosja. Na całym turnieju jeśli się nie mylę średnią ponad 2 asy na mecz. Półfinał 2 asy i najlepsza zagrywka z całego zespołu. Mecz o brąz też 2 asy.
Ok, przyjmuję. Nie śledziłem zupełnie tej imprezy, sugerowałem się raczej sezonem klubowym, ale masz rację.

PS Do przewagi Norberta dorzucę za to coś extra, skoro z zagrywką nie było aż tak dużego kontrastu. Stawiam swoje orzeszki przeciwko zielonym, że jest na co najmniej dwukrotnie mniejszym kontrakcie. To już nawet niech ten Kuba strzeli ze dwa asy w najbliższym meczu (może przeciwko Radomowi?)! A co!

PPS Ale ten Kaczmarek to co poniektórym fantastycznie nosa uciera z każdym kolejnym meczem. Ile można tu było wyczytać, że klepacz, że nie jest to taki efektowny rosyjski młotek, że gdzie do kadry, a ile ten facio myśli przy uderzeniach to głowa mała. No ale jeśli się dba o efektywność a nie skuteczność, to czasem i plasik do Popiwczaka jest potrzebny zamiast strzał na Piechockiego.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Blanco »

Vivo pisze: 11 lis 2021, o 01:01 Ja akurat uważam, że Zaksa na całej tej rozbiórce, to przy pozycji środkowy akurat zyskała, a nie straciła, jak przy pozostałych. Kochan już w Zaksie zaliczał takie zjazdy, a teraz w Resce nie wróżę mu kariery, bo tam jak wiadomo traci się nawet jeśli się wygra pojedynczy mecz :D Kiedy ostatnio Kochanowski zaliczył taki występ jak dzisiaj Huber? Nawet przyjmując założenie, że środkowy musi mieć przy sobie konkret sypacza, to choćby element najważniejszy po obowiązkach środkowego, czyli zagrywka: w którym meczu Kochanowski zdobył 3 asy? A Huber to był drzemiący niewykorzystany talent w ulu, wystarczyło go wyciągnąć do drużyny gdzie nie ma dziwnych układów i pseudofachowców.
Kochanowski w poprzednim sezonie rekord bloków w lidze - 80 ze średnią 2,58, gdzie chyba tylko Seyed miał kiedyś wyższą, więc no, mocne te zjazdy Kuba miał :|

Poza tym, Kochanowski w wieku 24 lat jest Mistrzem Świata i zwycięzcą Ligi Mistrzów. Po sezonie, w którym ma przegrane Igrzyska i Mistrzostwa Europy u siebie, serio się, co niektórym wydaje, że jemu na początku ligi łatwo się mobilizować na jakieś bez znaczenia mecze w Pluslidze? A przecież i tak nie wygląda tak źle.
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: granvorka »

Nie bardzo rozumiem jaki jest sens tych dywagacji Kochan vs Huber z tendencją do umniejszania tego pierwszego. Mamy dwóch wybitnych młodych środkowych, którzy będą zionąć ogniem na siatce przez najbliższe 10-12 lat w lidze i kadrze i oby ta korespondencyjna rywalizacja tylko podnosiła ich poziom. Do tego obaj świetnie się uzupełniają charakterystyką i dysponują trochę innymi atutami. To, że obecnie Kochan gra słabiej (punktowo) to w dużej mierze efekt okoliczności, w których się znalazł - zdrowotnych i kadrowych. Ale jest MŚ i wygrał LM. I nie zapominajmy, że obaj nadal są trochę słabsi od Bieńka w ataku i zwłaszcza na zagrywce. Wiem, że to nie ten temat, ale mam nadzieję, że od kolejnego sezonu to ta trójka będzie tą żelazną w reprezentacji.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Sens jest taki, jak zwykle przy klubowych przepychankach. Tzn by udowodnic wyzszosc swojego klubu "tu i teraz" kibice przekraczaja granice zdrowego rozsadku , i jada po siatkarzach, ktorzy z tego klubu swiezo odeszli.
Moze nie wszyscy fani tak robia, ale nawet ta powiedzmy 1/4, starczy by napedzic spirale absurdu i zdenerwowac tych wzglednie neutralnych i trzymajacych sie faktow.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1045
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: mitam »

Dla informacji należałoby dodać że odeszli z klubu to Gladyr Wiśniewski Zatorski czy Szymura, natomiast Deroo Toniutti i Kochanowski poprostu uciekli ale jak widać los jest sprawiedliwy ....
zaksiak
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2021, o 13:08
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: zaksiak »

Diomedea pisze: 11 lis 2021, o 12:50 Sens jest taki, jak zwykle przy klubowych przepychankach. Tzn by udowodnic wyzszosc swojego klubu "tu i teraz" kibice przekraczaja granice zdrowego rozsadku , i jada po siatkarzach, ktorzy z tego klubu swiezo odeszli.
Moze nie wszyscy fani tak robia, ale nawet ta powiedzmy 1/4, starczy by napedzic spirale absurdu i zdenerwowac tych wzglednie neutralnych i trzymajacych sie faktow.
Niestety masz rację...
Ludzie się kłócą,a i tak wszystko zostanie rozstrzygnięte pod koniec sezonu.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Prześcigajcie się dalej w pisaniu tych wszystkich bzdur. Dwa posty można przeczytac, potem robi sie niedobrze. Naprawdę, zawsze musi coś wybijac?
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: buzinga »

A ja chciałem trochę podbić post Granvorki z wątku o reprezentacji. Wypadałoby jednak spojrzeć na siatkówkę trochę bardziej pod kątem zespołowym. Za dużo jest tu skupiania się na indywidualnościach. Siła Zaksy tkwi nie tylko w tym że kadra jest budowana w konsultacji ze sztabem szkoleniowym, ale też jest budowana pod kątem zbilansowania gry całego zespołu. Tzn trafiają do Kędzierzyna zawodnicy których słabości trener jest w stanie ukryć w systemie gry, bo zwyczajnie do siebie pasują. To jest moim zdaniem klucz do sukcesu, nie tylko klubowego ale też reprezentacyjnego.
Przekładając to teraz na porównania indywidualne np Kochanowski vs Huber. Nie trudno nie odnieść wrażenia,że Norbert jest dużym benificjentem pojawienia się w zespole Janusza i tu wcale nie mam na myśli tylko stylu gry, ale również charakterów zawodników. Ekspresyjny środkowy ze spokojnym stonowanym rozgrywającym potrafiącym grać przesuniętą w rożnych wariantach, co pokazywała współpraca z Crerem. To ciekawe jest jak daleko sięgała analiza poszczególnych zawodników, bo ja czasami myślę, że ani Grbić ani Świderski nie są żadnymi bogami. Ot zwykli ludzie, którzy w normalnych zdrowych warunkach pracy podejmują logiczne decyzje.
A co do Kuby nie wiem co się działo w końcówce sezonu, ale on faktycznie wyglądał wyraźnie słabiej, bo gdzieś w środku to rzeczywiście murował siatkę aż miło. A później może przez bark było już raczej przeciętnie jak na jego możliwości. O zagrywce której szukał prawie cały sezon tez warto wspomnieć. Możliwe że to jest trochę pochodna wzrostu masy, bo jednak serwis Kochana był kiedyś bardziej dynamiczny.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Wracając to bardziej merytorycznych tematów, a mianowicie prowadzenia zespołu przez trenera, trochę mi się nie podoba jak rzadko Cretu korzysta z rezerwowych, kompletnie nie daje takiemu Żalinskiemu powąchać bosika, nawet nie wpuści go na zagrywkę.
Nie mam wątpliwości, że jakościowa zmiana na lewym będzie wielokrotnie potrzebna w trudnych momentach sezonu. O ile jestem sobie w stanie wyobrazić, że na przykład taki Kozłowski, który też jest mrożony w kwadracie w razie potrzeby wyjdzie z lodówki i zagra na poziomie, tak z Wojtkiem wydaje mi się, że on musi być trochę budowany i przygotowywany do takiej roli.
Chociażby w następnym spotkaniu z Gdańskiem, dałbym Olkowi odpocząć a Wojtkowi zagrać całe spotkanie, w razie W zawsze można go zmienić. Nie widzę tu żadnego ryzyka.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Lucarelli pisze: 11 lis 2021, o 14:15 Wracając to bardziej merytorycznych tematów, a mianowicie prowadzenia zespołu przez trenera, trochę mi się nie podoba jak rzadko Cretu korzysta z rezerwowych, kompletnie nie daje takiemu Żalinskiemu powąchać bosika, nawet nie wpuści go na zagrywkę.
Nie mam wątpliwości, że jakościowa zmiana na lewym będzie wielokrotnie potrzebna w trudnych momentach sezonu. O ile jestem sobie w stanie wyobrazić, że na przykład taki Kozłowski, który też jest mrożony w kwadracie w razie potrzeby wyjdzie z lodówki i zagra na poziomie, tak z Wojtkiem wydaje mi się, że on musi być trochę budowany i przygotowywany do takiej roli.
Chociażby w następnym spotkaniu z Gdańskiem, dałbym Olkowi odpocząć a Wojtkowi zagrać całe spotkanie, w razie W zawsze można go zmienić. Nie widzę tu żadnego ryzyka.
Tak zupelnie tp przesada. Wszedl w 3 meczach zagrywal w sumie 7 razy, 2 bledy, 1 as i do tego bardzo slabiutko w odbiorze.
Ale generalnie sie zgadzam. Tylko trener widzi tez treningi. Pytanie, jak na nich prezentuje sie Zalinski. Treningi sa chyba otwarte? Wiec moze ktos, cos...?
McMatheo
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: McMatheo »

A ja nawiążę jeszcze do poziomu dyskusji i emocji, bo brakuje w tym wszystkim ważnej, wręcz fundamentalnej kwestii, która ma wpływ na kibiców i na obraz ligi. Niestety chodzi o politykę, niestety tę przez duże P. Siatkówka od zawsze była w olbrzymim stopniu finansowana przez publiczne pieniądze, bądź to przez spółki państwowe, bądź samorząd. Wszystko byłoby ok, gdyby nie skala ingerencji, która po 2015 roku jest ewidentnie większa niż wcześniej i chwieje ligą, również kibicami. Ten sezon będzie cholernie ciekawy, szkoda tylko, że właśnie w dużym stopniu za sprawą politykierów. Konkretniej - widać, że Jastrzębie dostało dużą kasę na duże zakupy, tak jak widać że oskubano ZAKSĘ. Abstrahując kto komu kibicuje, to nie jest normalne i nie jest dobre dla siatkówki klubowej, również reprezentacyjnej. Zostawię na boku fakt, że dotowany przez polskiego podatnika węgiel, kupuje Francuzów. Wróćmy do sportu - oskubano ZAKSĘ, która od lat ma niebagatelny wpływ na poziom ligi, jest światową marką w siatkówce, świetnie szkoli zawodników, jest bardzo ważnym "dawcą" zawodników dla repry i robi to długofalowo, od lat. O takie perełki trzeba dbać, nie mylić z faworyzowaniem. Nie dziwię się wkurzeniu kibiców ZAKSY, chociaż mam wrażenie, że źle adresują swoje żale. Nie ma sensu "jechać" po byłych zawodnikach, nie ma też sensu atakować kibiców innych klubów. Każdy wybiera swoją drogę, chociaż mam wrażenie, że wiele "odejściowych" decyzji jest słabo przemyślana. Niestety większość odchodzących z ZAKSY traci poziom i zazwyczaj już nigdy do nie go nie wraca. Sądzę również, że w dłuższej perspektywie tracą na tym również finansowo. Zapytajmy Konarskiego, który jest dla mnie szczególnym przypadkiem wręcz upadku. Swoją drogą fajny temat, co się dzieje z byłymi Zaksiakami, np. Tillie, Fonteles, ale również jak wyszedł na rosyjskiej przygodzie Deroo, co z siatkówki ma Buszek itd. itd.
Po drugiej stronie skubania z kasy mamy jej dawanie i wspomniane Jastrzębie idzie sobie na zakupy - w tym sezonie kupują sobie ot tak 3 francuskich olimpijczyków, ale warto się również przyjrzeć zakupom w 2020. Władza ich lubi! Swoją drogą uważam, że na papierze lepszy skład ma Resovia, ale słowa nie powiem o pieniądzach, bo Rzeszów oparty jest o kasę prywatną i niech se robią, co chcą.

Nie dziwmy się więc emocjom i życzmy polskiej siatkówce jak najwięcej zdrowej normalności. Polityczne pompowanie kasy, polityczne skubanie z kasy to wrzód tego sportu. A przypominam, że były jeszcze "lepsze numery", np. niemalże likwidacja Gdańska w wyniku wycofania LOTOSu (władza wolała m.in. Radwańską no i generalnie nie przepada za tym miastem), po dobrej decyzji ratowaniu Warszawy ORLEN jednak się wycofuje, bo pewnie i Warszawa jest krnąbrna itd.

To nie jest uczciwie, to nie buduje tego sportu i nie buduje normalnego kibicowania. Amen
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

No popatrz, Dynamo też nie chce, szaleństwo, któż by odrzucał zaszczyt gry na tak prestiżowym turnieju granym na drugim końcu świata :o :)
Ciekawe czy Lube się skusi.
https://www.ivolleymagazine.it/2021/11/ ... alendario/
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3937
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

McMatheo pisze: 12 lis 2021, o 12:10 Wszystko byłoby ok, gdyby nie skala ingerencji, która po 2015 roku jest ewidentnie większa niż wcześniej i chwieje ligą, również kibicami. Ten sezon będzie cholernie ciekawy, szkoda tylko, że właśnie w dużym stopniu za sprawą politykierów. Konkretniej - widać, że Jastrzębie dostało dużą kasę na duże zakupy, tak jak widać że oskubano ZAKSĘ.
Nie wiem Kolego od kiedy śledzisz naszą ligę, ale chyba niezbyt długo, bo ten proceder wcale nie zaczął się nasilać dopiero po 2015r.
Na przełomie wieków w lidze rządziły AZS Częstochowa i Mostostal, finansowane gównie przez firmy prywatne (tak, Mostostal Zabrze też był już wtedy sprywatyzowaną spółką). Później do niektórych klubów zaczęła płynąć wielka kasa z firm kontrolowanych przez państwo. Potężne pieniądze z PZU pojawiły się w Olsztynie i od razu pozwoliły na głośne transfery (Zagumny, Papke). Olsztyński AZS z dnia na dzień zmienił się z ligowego średniaka w potentata walczącego przez kilka kolejnych sezonów o mistrzostwo. W tym samym czasie inna państwowa firma (PGE) zaczęła pompować kasę w Skrę, która z kolei zaczęła kontraktować największe gwiazdy polskiej siatkówki (Gruszka, Winiarki, Ignaczak itd). Za sprawą państwowych pieniędzy układ sił w lidze całkowicie się zmienił, a było to na długo przed rokiem 2015. Twoja teza, jakoby dopiero teraz upolityczniono ligę, jest więc raczej nietrafiona. Zaczęło się to znacznie wcześniej.
PS. Dodam jeszcze, że odrodzenie Mostostalu/ZAKSY od 2010r również było efektem odgórnej decyzji o zwiększenia finansowania klubu przez państwową firmą - ZAK. Klub nagle znów mógł pozwolić sobie na kontraktowanie gwiazd (Guma, Świder, Gacek) i powrócił na medalową drogę. Tak więc i Kędzierzyn coś na tych politycznych decyzjach czasem zyskiwał ;)
McMatheo
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: McMatheo »

Otóż Kolego rozważałbym nie od kiedy co śledzimy lecz jaką wiedzę mamy...
Podawane przez Ciebie przykłady potwierdzają regułę lecz nie oddają skrajności obecnych zmian. ZAKSA sięga szczytów i dostaje strzał... w kolano, w głowę? Ponadto ostatnie lata to pozytywistyczny rozwój i bęc!

To naprawdę inna sytuacja, inne konsekwencje. Inna degradacja.


Klugenhammer pisze: 12 lis 2021, o 18:38
McMatheo pisze: 12 lis 2021, o 12:10 Wszystko byłoby ok, gdyby nie skala ingerencji, która po 2015 roku jest ewidentnie większa niż wcześniej i chwieje ligą, również kibicami. Ten sezon będzie cholernie ciekawy, szkoda tylko, że właśnie w dużym stopniu za sprawą politykierów. Konkretniej - widać, że Jastrzębie dostało dużą kasę na duże zakupy, tak jak widać że oskubano ZAKSĘ.
Nie wiem Kolego od kiedy śledzisz naszą ligę, ale chyba niezbyt długo, bo ten proceder wcale nie zaczął się nasilać dopiero po 2015r.
Na przełomie wieków w lidze rządziły AZS Częstochowa i Mostostal, finansowane gównie przez firmy prywatne (tak, Mostostal Zabrze też był już wtedy sprywatyzowaną spółką). Później do niektórych klubów zaczęła płynąć wielka kasa z firm kontrolowanych przez państwo. Potężne pieniądze z PZU pojawiły się w Olsztynie i od razu pozwoliły na głośne transfery (Zagumny, Papke). Olsztyński AZS z dnia na dzień zmienił się z ligowego średniaka w potentata walczącego przez kilka kolejnych sezonów o mistrzostwo. W tym samym czasie inna państwowa firma (PGE) zaczęła pompować kasę w Skrę, która z kolei zaczęła kontraktować największe gwiazdy polskiej siatkówki (Gruszka, Winiarki, Ignaczak itd). Za sprawą państwowych pieniędzy układ sił w lidze całkowicie się zmienił, a było to na długo przed rokiem 2015. Twoja teza, jakoby dopiero teraz upolityczniono ligę, jest więc raczej nietrafiona. Zaczęło się to znacznie wcześniej.
PS. Dodam jeszcze, że odrodzenie Mostostalu/ZAKSY od 2010r również było efektem odgórnej decyzji o zwiększenia finansowania klubu przez państwową firmą - ZAK. Klub nagle znów mógł pozwolić sobie na kontraktowanie gwiazd (Guma, Świder, Gacek) i powrócił na medalową drogę. Tak więc i Kędzierzyn coś na tych politycznych decyzjach czasem zyskiwał ;)
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Tak sie sklada, ze wszyscy sie domyslamy czemu dosypano Skrze, a ujeto Zaksie. Moze nieslusznie myslimy ;)
Te poprzednie decyzje chyba nie byly az tak bazowane na politycznym oportunizmie prezesow.
Natomiast JW jest gdzies posrodku, tzn chyba zadne holdy nie zostaly przez klub zlozone.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, o 23:53 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Vivo
Posty: 467
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vivo »

Diomedea pisze: 12 lis 2021, o 21:33 Tak sie sklada, zewszyscy sie domyslamy czemu dosypano Skrze, a ujeto Zaksie. Moze nieslusznie myslimy ;)
Te poprzednie decyzje chyba nie byly az tak bazowane na politycznym oportunizmie prezesow.
Natomiast JW jest to gdzies posrodku, tzn chyba zadne holdy nie zostaly przez klub zlozone.
Chyba. Może. Wydaje mi się.
A jednak hołdy zostały złożone. I to prawie na taką skalę jak w Skierce. Nie, JW nie jest po środku, właściwie jest tam gdzie Bełchatów.
https://crowdmedia.pl/lamanie-obostrzen ... -niz-wasz/
Ostatnio zmieniony 13 lis 2021, o 00:25 przez Vivo, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Ach ta strategia rozwoju i dlugofalowy plan budowy druzyny.

Jest mi strasznie glupio bo po Zaksie, Jastrzebie jest druzyna z ktora najbardziej sympatyzuje. Niby czlowiek wie ale i tak...

btw. Z ciekawostek zdradze (choc to nie tajemnica) ze jakis czas temu Obatel bardzo probowal zagniezdzic sie w klubie z KK. Niestet dla sympatycznego pana Rysia nie powiodlo sie i wywialo go w inne strony.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: iron »

Oskarżając kogoś o odgórne sterowanie finansami KK proponuję zapoznać się z akcjonariatem Grupy Azoty i wyciągnąć wnioski.
No sympathy for fools...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

:] W Google ;)

Wiesz że dzwoni tylko nie bardzo wiesz w którym kościele.

Źle zrozumiałeś. Koledzy pisali i podlinkowali o sterowaniu w Jastrzębskim.

Pozdro
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: iron »

Diomedea pisze: 12 lis 2021, o 21:33 Tak sie sklada, ze wszyscy sie domyslamy czemu dosypano Skrze, a ujeto Zaksie. Moze nieslusznie myslimy ;).
Nie. Pisali o sterowaniu w Zaksie.

"W google"- nie rozumiem
No sympathy for fools...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Perfekcyjny tydzień za Zaksą, 3 trudne spotkania, 9/9 punktów, tylko jeden set stracony.
Piąty rok z rzędu Zaksa zaczyna sezon bilansem 8:0.
Zawodnicy i trenerzy się zmieniają ale poziom zostaje utrzymany. :)
W grze zespołu nadal jest olbrzymie pole do poprawy, blok obrona to jeszcze nie to, lewy atak jeszcze nie funkcjonuje płynnie, także im dalej w sezon może być tylko lepiej.
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: granvorka »

Jeśli się nie mylę, to Zaksa ma od sezonu 2015/2016 w pierwszych ośmiu meczach ligi bilans 54-2 i 85-5 w pierwszej połowie RZ... A teraz do końca 1. rundy potencjalne problemy jedynie w Zawierciu, bo większość mocnych drużyn już na rozkładzie i dużo spotkań u siebie przed nimi.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”