Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3937
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

2015/16: Toniutti, Zatorski, Wiśniewski, Deroo, Buszek, Tillie, Konarski, Gladyr,
2016/17: Toniutti, Zatorski, Wiśniewski, Deroo, Buszek, Tillie, Konarski, Bieniek,
2017/18: Toniutti, Zatorski, Wiśniewski, Deroo, Buszek, Szymura, Torres, Bieniek,
2018/19: Toniutti, Zatorski, Wiśniewski, Deroo, Bieniek, Szymura, Śliwka, Kaczmarek,
2019/20: Toniutti, Zatorski, Wiśniewski, Baroti, Smith, Semeniuk, Śliwka, Kaczmarek, ,
2020/21: Toniutti, Zatorski, Kochanowski, Rejno, Smith, Semeniuk, Śliwka, Kaczmarek,
2021/22: Janusz , Shoji , Huber , Żaliński, Rejno, Smith, Semeniuk, Śliwka, Kaczmarek,
Ostatnio zmieniony 15 lis 2021, o 21:28 przez Klugenhammer, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Wczoraj mowil o tym dwa razy Drzyzga. Na poczatku mowilo sie ze DeGiorgi ulozyl wszystko w Kedzerzynie i spekulowano ze gdy odejdzie zmieni sie styl gry. Przyszedl inny treneren a gra sie nie zmienila. Pozniej mowiono ze Deroo to taki kon pociagowy tej druzyny, gdy odejdzie to juz nie bedzie ta sama Zaksa. Odszedl Deroo a gra nadal wyglada tak samo. Zaczeto mowic ze wszytsko dzieki Toniuttiemu ktory jest razem z Zatorskim sercem i kregoslupem tej druzyny. Odeszli obaj a Zaksa wciaz gra w ten sam sposob. I tak to leci sobie od prawie 7 lat:)

Co do statystyki. Jesli sie nie myle, nie mam w glowie dokladnych liczb to Kedzierzyn ma od 2015 roku 92% wygranych wszytkich meczow. Chyba nie bylo sezonu zeby przegrali wiecej niz 8 spotkan.
Ale moge sie myslic bo jak powiadam nie mam liczb przed soba.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

granvorka pisze: 15 lis 2021, o 11:31 Jeśli się nie mylę, to Zaksa ma od sezonu 2015/2016 w pierwszych ośmiu meczach ligi bilans 54-2 i 85-5 w pierwszej połowie RZ... A teraz do końca 1. rundy potencjalne problemy jedynie w Zawierciu, bo większość mocnych drużyn już na rozkładzie i dużo spotkań u siebie przed nimi.
I fajnie. Moze tez bedzie okazja na jakies delikatne rotacje.
Mam wrazenie, ze sezon reprezentacyjny niekoniecznie pomogl w rozwoju obu przyjmujacym. Przeciazenie fizyczne czy zmeczenie psychiczne, po srednio udanym okresie?
Tylko Zalinski wydaje sie byc bezzebny i nijaki. Moze jednak warto mu dac troche wiecej gry?

Co do kontynuacji- mysle, ze Zaksa ma nawet wieksze szczescie do prezesow niz do trenerow. Seba trenerem byl watpliwym, jesli chodzi o prezesowanie to co najmniej czesc pracy (te dyrektora sportowego) ogarnia na bardzo wysokim poziomie.
Jest pomysl na zespol, rotacje personalne sa stopniowe, podobnie jak staranne wynajdowanie nastepcow zawodnikow odchodzacych.
Swietny post powyzej, pokazuje jak madrze i w jak nieduzym procencie uzupelniana jest co roku druzyna.
Co wiecej, czego nie widac w tym poscie-zawodnicy wchodzacy do podstawowej siodemki, czesto maja za soba wczesniejsza gre jako sporo wchodzacy z lawki, wypozyczenia na ogranie itp.
Budzet nie jest topowy, gra od dluzszego czasu tak. Troche to sie odbija na jakosci lawki, ale przy ograniczeniach budzetowych raczej ciezko to zrobic lepiej.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2021, o 13:47 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Michał procenty procentami. Tak, zespół jest od dobrych kilku lat solidny, przewidywalny i stabilny aczkolwiek primo zdarzają się fluktuacje ( in minus porażka z Bełchatowem finale kilka lat temu czy Jastrzębiem w ubiegłym , mimo wszystko; in plus zwycięstwa w LM w ostatnim sezonie).
Patrząc na same liczby- 5 finałow w 5 pełnych sezonach. Na przełomie wieków statystycznie było 7/7;)
Skra miała 8/8 a Częstochowa 6/6
Kiedyś myśleliśmy że wyników Częstochowy a potem Mosto nikt nie pobije...a jednak ( Bełchatów). Sport, życie.
Mnie tegoroczny jakikolwiek medal smakować będzie (?) bardziej niż gorzej niż złotka ostatnich lat czy srebra po wielu latach posuchy. Cieszy gra, cieszą pozytywne emocje- zobaczymy na dystansie sezonu- inaczej go będziemy oceniać jeśli Zaksa skończy w fazie grupowej LM, bez finału PP i bez medalu MP ( bo zgrywają sie , bo dużo zmian. bo odeszły gwiazdy..) na dziś ekipa ma potencjał na ogranie każdego raz, może dwa choć długofalowo wciąż jest 5-6 ekip o których można napisać podobnie. Ogranie Zawiercia w lidze byłoby czymś miłym i prognozowałoby spory potencjał..
Nuriel
Posty: 837
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Nuriel »

Mam wrazenie, ze sezon reprezentacyjny niekoniecznie pomogl w rozwoju obu przyjmujacym. Przeciazenie fizyczne czy zmeczenie psychiczne, po srednio udanym okresie?
Wydaje mi się, że obie te kwestie, chociaż jak bym miał obstawiać, która ma większy udział, to bym postawił na psychikę.
Może ja przesadzam, ale naprawdę ciężko stworzyć dla zawodników gorsze piekło, niż stworzył w tym roku Heynen dla wszystkich przyjmujących.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Raczej przesadzasz. Selekcje mieli obaj szybka i bez watpliwosci.
Semeniuk chyba wiedzial, ze bedzie tym 4tym i mimo iz gral w roznych ustawieniach, co moglo byc destabilizujace, to gral bez wiekszych obciazen (poza tymi stworzonymi we wlasnej glowie).
Sliwka mial bardziej problematyczna sytuacje, bo mial namaszczenia na 3ciego, wiedzac ze drugi bedzie niezdolny do gry. Ale i dla niego interpretacja przepisow przyszla w fatalnym momencie i byla gwozdziem do trumny.
Od lat Olek powtarzal, ze kiwa bo lubi i stara sie wyczuc co mu wolno i dostosowac. Chyba nie do konca bylo to prawda. Heynen za ten kierunek jego rozwoju nie odpowiada.
Kibice innych nacji (przynajmniej francuskiej) bardzo ostro krytykuja gre Olka przed IO, np w ChL i pluslidze tez.

Conte, ktory kiedys nosil pilke potwornie, teraz jednak troche sie ograniczyl.
polish01
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: polish01 »

Myślę, że Sebastian póki jeszcze jest, powinien rozglądnąć się za zastępstwem na środku Davida Smitha. Taki Augustin Loser myślę, że idealnie wpasowałby się z styl gry Zaksy. Koleś w jednym z ostatnich spotkań zdobył 27 punktów (17 atakiem, 8 bloków i 2 asy).
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

polish01 pisze: 15 lis 2021, o 15:52 Myślę, że Sebastian póki jeszcze jest, powinien rozglądnąć się za zastępstwem na środku Davida Smitha. Taki Augustin Loser myślę, że idealnie wpasowałby się z styl gry Zaksy. Koleś w jednym z ostatnich spotkań zdobył 27 punktów (17 atakiem, 8 bloków i 2 asy).
Jak miałbym zgadywać to (realistycznie) następcą Smitha pewnie będzie, któryś z Amerykanów grających w Pluslidze, Averill albo Stahl, ze wskazniem na pierwszego.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Lucarelli pisze: 15 lis 2021, o 17:58
polish01 pisze: 15 lis 2021, o 15:52 Myślę, że Sebastian póki jeszcze jest, powinien rozglądnąć się za zastępstwem na środku Davida Smitha. Taki Augustin Loser myślę, że idealnie wpasowałby się z styl gry Zaksy. Koleś w jednym z ostatnich spotkań zdobył 27 punktów (17 atakiem, 8 bloków i 2 asy).
Jak miałbym zgadywać to (realistycznie) następcą Smitha pewnie będzie, któryś z Amerykanów grających w Pluslidze, Averill albo Stahl, ze wskazniem na pierwszego.
Stahl to nie ten poziom i chyba nie wejdzie nigdy na poziom topowego polskiego klubu. Averill może, ale Loser mi też bardziej by pasował zwłaszcza, że młodszy.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Loser chyba podpisał na dwa lata we Francji, a poza tym dostanie zapewnie ciekawe oferty z Włoch. Nie wiem czy to realna opcja.
bono
Posty: 3395
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

A co tam z Huberem?Prosiłbym na priv jak ktoś coś wie.
nie ma już nic... :<
polish01
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: polish01 »

Dla mnie Loser to jak najbardziej realna opcja i wydaje mi się, że nawet ten ewentualny podpisany kontrakt we Francji można spokojnie ogarnąć. Koleś ma papiery na mega granie. Razem z Huberem to byłoby miodzio. A Włosi, zobaczymy. Top raczej ma swoich środkowych, a chyba nie ma sensu iść do 4-6 drużyny. Zresztą pożyjemy, zobaczymy ale warto byłoby zapytać o gościa.
Marek907
Posty: 181
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Marek907 »

Chyba można już z dużym przekonaniem powiedzieć, że to ostatni sezon Smitha w Kędzierzynie. Ciekawe zatem, kto go zastąpi w przyszłym ;)
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: spell »

Marek907 pisze: 20 lis 2021, o 17:54 Chyba można już z dużym przekonaniem powiedzieć, że to ostatni sezon Smitha w Kędzierzynie. Ciekawe zatem, kto go zastąpi w przyszłym ;)
Mitchell Stahl
Awatar użytkownika
Lawka1
Posty: 320
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 23:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lawka1 »

W 'Szóstym secie' poruszono temat braku zgrania Olka Śliwki z Januszem. Jako powód podano, że jest to pierwszy leworęczny przyjmujący z którym gra Marcin na dłuższym dystansie. Czy w rozegraniu na lewe dla prawo- i leworęcznego zawodnika jest aż taka duża różnica?
IMHO trochę większym problemem dla Olka jest zaostrzenie przepisów dot. piłek rzuconych, bardzo często z niedociągniętych lub za niskich piłek kiwał (pchał blok-out) teraz częściej wybiara rozwiązania siłowe. Choć widać poprawę w zgraniu z Marcinem to i tak czekam na powrót formy z finału LM.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: TommyLeeJones »

Lawka1 pisze: 25 lis 2021, o 22:23 W 'Szóstym secie' poruszono temat braku zgrania Olka Śliwki z Januszem. Jako powód podano, że jest to pierwszy leworęczny przyjmujący z którym gra Marcin na dłuższym dystansie. Czy w rozegraniu na lewe dla prawo- i leworęcznego zawodnika jest aż taka duża różnica?
Tak, jest to różnica. Trzeba wystawiać nieco dalej na antenkę, rozgrywając jak dotychczas leworęczny zawodnik traci możliwość uderzenia do prostej, pozostaje mu nabieg po skosie i uderzenie w tymże kierunku, to najbardziej widoczne, gdy leworęczny dostaje niedociągniętą piłkę sytuacyjną i cóż, czasem nawet nie uderza, gdy praworęczny schodzi do osi boiska i bije. Przy próbie grania bardzo szybkich, płaskich piłek zgrywanie tego może nieco zająć. Piszę tak ogólnie. W K-K mieli już nieco czasu na wytrenowanie tego, Sliwka świetnie chodzi na nogach i doskonale ustawia się do piłki (doskonale bije nawet z piłek zza pleców) więc ten argument nie przekonuje mnie dostatecznie i zgadzam się z Tobą, że Sliwkę bardziej bodzie brak możliwości uprawy handballa. Ale to bystry grajek, znajdzie remedium.
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Kiedy, zdaniem, KK powinien zacząć dawać więcej pola do gry rezerwowym (jeżeli w ogóle są do tego zdolni)? Wcześniej przy bardzo wysokich wynikach byli wpuszczani, a wczoraj z Zawierciem nie - mimo że różnica pkt w 2 i 3 secie była duża. Zbliża się LM i pierwszy mecz z najsłabszym zespołem w grupie + mecz z GKS-em. Są w podstawowej szóstce Kędzierzyna zawodnicy, którym przydałoby się pewne elementy potrenować, zanim przyjdzie grać z Nowosybirskiem.
Marek907
Posty: 181
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Marek907 »

Już nie ma co demonizować nie wpuszczania rezerwowych na boisko.

Po pierwsze to początek sezonu i kluczowa sprawa to zgranie wyjściowego składu, zwłaszcza że jest nowy sypacz i libero. Po drugie tempo ligi nie jest na razie zbyt intensywne bo gramy 1 mecz na tydzień. Gdyby Zakse czekało znów dłuższe granie w LM to jestem przekonany że trenerzy dadzą sporo szans Żalińskiemu, Kozłowskiemu czy Kluthowi. A grać ta trójka na pewno potrafi i sam jestem ciekaw, co pokażą.
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: randomNick26 »

Arw165 pisze: 28 lis 2021, o 21:36 Kiedy, zdaniem, KK powinien zacząć dawać więcej pola do gry rezerwowym (jeżeli w ogóle są do tego zdolni)? Wcześniej przy bardzo wysokich wynikach byli wpuszczani, a wczoraj z Zawierciem nie - mimo że różnica pkt w 2 i 3 secie była duża. Zbliża się LM i pierwszy mecz z najsłabszym zespołem w grupie + mecz z GKS-em. Są w podstawowej szóstce Kędzierzyna zawodnicy, którym przydałoby się pewne elementy potrenować, zanim przyjdzie grać z Nowosybirskiem.
Granie 3 setów na tydzień naprawdę nie przemęczy Semeniuka/Śliwki, nawet mam wrażenie, że to za mało grania dla nich i jeszcze nie weszli w sezon na 100%. Czekamy na LM.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego Zaksa ma rozpisany ligowy mecz z Katowicami na piątek skoro gra w środę ligę mistrzów? Przecież to jest absurd.
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Del

Chyba chodzi o transmisję, do Rosji jeszcze trochę czasu, fakt
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 605
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Na razie wszystko pod kontrolą zarówno w PlusLidze, jak i w Lidze Mistrzów. Oby tylko wytrzymali to tempo, ale kiedy tu odpocząć? Dziś był horror w Nowosybirsku. :o
bono
Posty: 3395
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

W niedzielę z Lubinem nawet kosztem przegranej powinni zagrać zmiennicy.
nie ma już nic... :<
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Teraz Cuprum i AGH, a potem dwa tygodnie wolnego. Pewnie na PP jakaś większa rotacja będzie, ale z Cuprum poza Rejno pewnie nikt z ławki się nie pojawi. Na razie rotacja niezbędna jeszcze nie jest.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Delont »

Czekam na dobry mecz Żalińskiego, jego odblokowanie bardzo by się Zaksie przydało. W kolejnych meczach na dłużej też widziałbym Klutha, bo ten zapewne sobie poradzi. Ciekawi mnie jak forma Kozłowskiego wygląda, w Warszawie można było go przynajmniej chwilę pooglądać :)
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 605
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Dziś ważny mecz z uwagi na układ tabeli. JW depcze nam po piętach. Tymczasem Lubin całkiem dobrze sobie radzi w tym sezonie, więc należy z szacunkiem i pełną koncentracją podejść do tego rywala. Podstawowi mogą nieco odpocząć podczas PP w meczu z AGH Kraków.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MWi »

W jakiej formie musi być Żaliński, skoro nawet z AGH nie zagrał, a swoją szansę dostał Staszewski czy Kalembka...
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Swistolinka »

Wojtka nie było w Krakowie - jest chory.
Warto sprawdzić informacje, zanim się coś takiego napisze
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: granvorka »

Żaliński jest chory.

Poza Kozłowskim Cretu dał trochę pograć rezerwom. Kluth drugi mecz z rzędu skuteczniejszy od Kaczmarka, ale jakby popatrzeć na liczby to ewidentnie w tym sezonie Łukasz gra świetnie z mocnymi rywalami, a ze słabszymi w większości przypadków wypada średnio. Idealne combo atakujących to Kaczmarek-Butryn :)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Kadziewicz rzucił newsa, że rzekomo Kaczmarek ma gigantyczną ofertę z Rosji, (zakładając na moment, że jest w tym jakaś prawda, a można mieć wątpliwości gdyż Kadziewicz w przeszłości opowiadał różne historie, które później okazywały się bzdurami) i Łukasz zdecyduje się przyjąć tą ofertę to byłoby to ogromne osłabienie Zaksy, imo największe możliwe na ten moment.
Z wielu względów (uwarunkowania rynku, rolę jaką pełni Łukasz w obecnym systemie gry Zaksy etc) zastąpienie Kaczmarka byłoby najtrudniejsze dla Zaksy.
Znając tendencje ruchów transferowych Zaksy z ostatnich lat, następcą byłby ktoś Z Plusligi więc pewnie jakiś Bołądź, Butryn byłby najciekawszą opcją ale on ma ważny kontrakt a Kędzierzyn raczej nie bawi się w wykupywanie kontraktów.
No nic, koniec końców mam nadzieję, ze Kaczmarek zostanie w Kentucky, a jeżeli zdecyduję się odejść to w innym kierunku niż Rosja, gdyż z wielu powodów może to nie być w najbliższych latach dobre miejsce do grania.
Ps. Ta oferta, jeżeli prawdziwa to pewnie z Kemerowa.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”