Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KrzysztofRatajski »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, o 21:53 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: brak szacunku dla innych użytkowników Forum
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Ale ten czas szybko leci. Miałam wrażenie, że sezon się dopiero zaczął, a okazuje się, że już po sezonie. :<
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Wypij szklankę wody. Ochłoń. Odetchnij.

A teraz już na spokojnie, bez szczeniackich emocji zastanów się czy potrzebna komuś jest taka gówniarska prowokacja? Chyba nie! Prawda?
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
PioterZJastrzebia
Posty: 1173
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Naprawdę nie ma sensu dyskutować z tak żenującymi wpisami, zwłaszcza tego użytkownika.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 145
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Citizen »

MAG siatki pisze: 21 paź 2021, o 19:11 Kędzierzyński zaciąg w JW ma się dobrze: Gardinii, Gladyr, Wiśniewski, Toniutti, Szymura (chwilowo kontuzjowany). Prezes JW doskonale wiedział co robi, przejmując stopniowo, rok po roku ludzi z Kędzierzyna. Jakoś dziwnym trafem, w ogóle nie działa to w drugą stronę.
To co robi od dłuższego czasu JW, które przejmuje lub próbuje przejąć kawałek po kawałku ZAKSE (co nie tyczy się to tylko zawodników) zasługuje na pożałowanie i gdybym był kibicem drużyny, która w tak jawny sposób próbuje kopiować inną ekpię to byłbym zwyczajnie zniesmaczony działaniami włodarzy swojego klubu, którzy jawnie tworzą drużynę na wzór innej.

Niestety do tego dochodzi pewnego rodzaju zakompleksienie u sporej części kibiców JW, które wybiło z chwilą zdobycia złota w poprzednim sezonie i trwa do dziś. Jak czytam nieraz posty tu na forum czy na facebooku to widać, że duża część kibiców JW bardziej się cieszy z przegranej ZAKSY, niż z wygranej swojego klubu. Smutne.

ZAKSA nie wygląda na razie najlepiej i myśle, że nie ma co liczyć na wielkie sukcesy w tym roku. Chłopaki grają na razie bez jakiejkolwiek lekkości i finezji. Drużyna potrzebuje zgrania i jeden sezon to może być mało, ale mamy czas. Nie bez znaczenia jest fakt, że od 11 lat na rozgraniu grali nie solidni rozgrywający tylko wirtuozi (Masny, jako poprzednik Gumy też świetnie rozgrywał w ZAKSIE). Zagumnego udało się zastąpić, ale czy Januszowi uda się kontynuować grę swoich poprzedników to zobaczymy, ale wcale się nie zdziwię, jeżeli nie.

Przeze ostatnie lata ZAKSA stworzyła praktycznie hegemona w pluslidze, który postawił kropkę nad i wygrywając LM, co jak dotąd było nieosiągalne dla innych drużyn z naszego parkietu, więc świat się nie zwali jak w tym sezonie nie będą grali o złoto. Ciężko było przełknąć tę myśl na świeżo po poprzednim sezonie, ale teraz patrząc na chłodno stwierdzam, że trzeba to wziąć na klatę.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Akurat kibice/fani Jastrzębia to na tym forum bardzo fajni, mądrze wypowiadający się ludzie. Mało kiedy wdają się w pyskówki czy napinki. Wiec absolutnie z powyższym stwierdzeniem nie można się zgodzić.

Nie wrzucał bym wszystkich do jednego wora bo gdzieś jakiś półglówek napisał „to czy tamto”.

To co robi od dłuższego czasu JW, które przejmuje lub próbuje przejąć kawałek po kawałku ZAKSE (co nie tyczy się to tylko zawodników) zasługuje na pożałowanie i gdybym był kibicem drużyny, która w tak jawny sposób próbuje kopiować inną ekpię to byłbym zwyczajnie zniesmaczony działaniami włodarzy swojego klubu, którzy jawnie tworzą drużynę na wzór innej.
Życie. Takie prawo rynku. Jedni budują składy inni wykupują znane nazwiska jeszcze inni po prostu wymieniają zawodników. A są i tacy którzy budują skład w koło syna.
Każdy orze jak może.

Czepianie się tego jest zwyczajnie głupie i małostkowe.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2021, o 22:13 przez michal1983, łącznie zmieniany 2 razy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 145
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Citizen »

michal1983 pisze: 21 paź 2021, o 22:05 Akurat kibice/fani Jastrzębia to na tym forum bardzo fajni, mądrze wypowiadający się ludzie. Mało kiedy wdsją się w pyskówki czy napinki. Wiec absolutnie z powyższym stwierdzeniem nie można się zgodzić.

Nie wrzucał bym wszystkich do jednego wora bo gdzieś jakiś półglówek napisał „to czy tamto”.
Nigdzie nie napisałem, że wszyscy, bo takie twierdzenie byłoby mocno niesprawiedliwe dla tych "normalnych". Celowo napisałem "u sporej części kibiców" i tego się będę trzymał, bo różne wypowiedzi kibiców JW od pewnego czasu czytam zarówno tutaj jak i na Facebooku.
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: astronauta »

Citizen pisze: 21 paź 2021, o 21:48 Niestety do tego dochodzi pewnego rodzaju zakompleksienie u sporej części kibiców JW, które wybiło z chwilą zdobycia złota w poprzednim sezonie i trwa do dziś. Jak czytam nieraz posty tu na forum czy na facebooku to widać, że duża część kibiców JW bardziej się cieszy z przegranej ZAKSY, niż z wygranej swojego klubu. Smutne.
Ty tak na serio? Na tym forum nic takiego nie zauważyłem, a podawać FB jako podstawę takiej opinii jest nadzwyczaj mało wiarygodne. Sam to czytam i choć z jastrzębską siatkówką jestem związany naprawdę sporo lat, to wielu z tych ludzi kompletnie nie znam. To takie facebookowo-telewizorowe twory. Zdecydowanie jednak to raczej kibice Zaksy są często autorami skrajnych opinii i kibicami, którzy są bardzo aktywni po zwycięstwach i nadzwyczaj bierni po porażkach (vide temat finałów w tym roku i finałów dwa czy trzy lat temu). Oczywiście jest kilku forumowiczów z KK, których opinie bardzo cenię i lubię czytać, ponieważ wypowiadają się merytorycznie zarówno po sukcesach jak i porażkach.
Ja Zaksie życzę dobrze, mecze z KK od lat się fajnie ogląda, choć ostatnio było to dla nas raczej gorzkie doświadczenie.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
PioterZJastrzebia
Posty: 1173
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Citizen pisze: 21 paź 2021, o 21:48
To co robi od dłuższego czasu JW, które przejmuje lub próbuje przejąć kawałek po kawałku ZAKSE (co nie tyczy się to tylko zawodników) zasługuje na pożałowanie i gdybym był kibicem drużyny, która w tak jawny sposób próbuje kopiować inną ekpię to byłbym zwyczajnie zniesmaczony działaniami włodarzy swojego klubu, którzy jawnie tworzą drużynę na wzór innej.

Niestety do tego dochodzi pewnego rodzaju zakompleksienie u sporej części kibiców JW, które wybiło z chwilą zdobycia złota w poprzednim sezonie i trwa do dziś. Jak czytam nieraz posty tu na forum czy na facebooku to widać, że duża część kibiców JW bardziej się cieszy z przegranej ZAKSY, niż z wygranej swojego klubu. Smutne.
A to ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, bo... w sumie nie wiem skąd się wzięło. Bo przeglądając forum oraz social media JW i Zaksy jestem w stanie dojść do zgoła przeciwnych wniosków.
Na tym forum jeszcze chyba nigdy nie spotkałem się z wpisem radości z przegranej Zaksy ze strony fanów Jastrzębia. No, chyba że dyskusje i wpisy wskazujące na problemy Zaksy i powody jej porażki uznajemy za wyśmiewanie się, to ok. Jeśli chodzi o facebook, twittera itp. to osobna kwestia, bo tam najgłośniej krzyczą ci, którzy mają najmniej do powiedzenia, ale tam też po ostatnich sukcesach JW panowała powszechna radość, że po tylu latach udało się w końcu coś wygrać, a nie "haha Zaksa w końcu przegrała haha". Drugim popularnym tematem w socialach JW było zażenowanie, że częściej mówiło się "dlaczego Zaksa przegrała" niż "dlaczego JW wygrało". Owszem, zdarzała się tam radość z porażki przeciwnika, ale w przeważającej części pochodziła ona... od kibiców innych klubów.

Z kolei na socialach KK po ostatnim Superpucharze i MP, można był często się spotkać się z komentarzami umniejszającymi wszelkie dokonania JW, na zasadzie "MP, Superpuchar nie mają już znaczenia, bo to my wygraliśmy LM a wy nie". Nie chcę się tu wdawać w jakąś wojenkę międzyklubową, ale te "zakompleksienie" częściej spotkać można spotkać raczej u kibiców KK, nie mogących się pogodzić z tym że ich klub przestał wygrywać wszystko jak leci. Widzisz drzazgę w czyimś oku, nie widząc belki w swoim.

W temacie "Zaksy-bis" w JW: co tu jest godnego pożałowania? Jest jakiś pisany bądź niepisany przepis mówiący, że osoba lub kilka osób zatrudnionych wcześniej w klubie A nie mogą być zatrudnione później w klubie B? Czy ktoś w Jastrzębiu wspomnianym zawodnikom i trenerom kazał podpisać kontrakt z JW? Ktoś ich tam trzyma na siłę? Prezes JW widział, że wizja budowania składu w Kędzierzynie jest pieruńsko skuteczna, więc postarał się to odtworzyć u siebie. Takie coś można uznać bardziej za wyraz pochwały wobec filozofii Zaksy, a nie atak na kędzierzyński klub. Kluby, nie tylko JW, kontraktują byłych zawodników Zaksy żeby wzmocnić własną drużynę, a nie żeby osłabić Zaksę, jak to widzą pewni jej kibice.

Nie róbmy z Zaksy i jej kibiców kozłów ofiarnych, których nikt nie lubi i nikt nie szanuje. Kędzierzyn nie jest pępkiem siatkarskiego świata.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Takie coś można uznać bardziej za wyraz pochwały wobec filozofii Zaksy, a nie atak na kędzierzyński klub.
Dokładnie tak jak piszesz. Pełna zgoda.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
bono
Posty: 3395
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Tak jak pisałem - pewna era Zaksy się skończyła - myślę że najlepiej jak można było sobie wyobrazić - dla mnie ten klub jest spełniony.
Teraz czas na nową Zaksę - cierpliwości trochę. Choć prawda jest taka że faworytem nie jesteśmy i może się okazać że w tym sezonie będzie trudno.
Ja akurat Goliatowi również kibicuje choćby ze względu na wielu Zaksiaków.
Wylewanie żali jest słabe(a Krzysztofy i podobni zawsze byli i będą)
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 373
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KentuckiFan »

W temacie "Zaksy-bis" w JW: co tu jest godnego pożałowania? Jest jakiś pisany bądź niepisany przepis mówiący, że osoba lub kilka osób zatrudnionych wcześniej w klubie A nie mogą być zatrudnione później w klubie B? Czy ktoś w Jastrzębiu wspomnianym zawodnikom i trenerom kazał podpisać kontrakt z JW? Ktoś ich tam trzyma na siłę? Prezes JW widział, że wizja budowania składu w Kędzierzynie jest pieruńsko skuteczna, więc postarał się to odtworzyć u siebie. Takie coś można uznać bardziej za wyraz pochwały wobec filozofii Zaksy, a nie atak na kędzierzyński klub. Kluby, nie tylko JW, kontraktują byłych zawodników Zaksy żeby wzmocnić własną drużynę, a nie żeby osłabić Zaksę, jak to widzą pewni jej kibice.
Nie no oczywiście, tzw. dobre praktyki, które należy obserwować to zawsze jest najcenniejsza wiedza. Jak jeszcze uda się wdrożyć i osiągnąć podobną skuteczność to to jest to klu. I tak własnie Jastrzębie i Resovia postanowiły, że podzielą się i każdy z banku pomysłów uszczknie troszkę. W tym sezonie Jastrzębie wzięło tylko Toniuttiego a Reska Kochana i Zatora. Ale w przyszłym Resovia weźmie dwóch - Śliwkę i Semena a Jastrzębie np. Zwierza jakby Boyera wziął jakiś inny hegemon z Rosji czy Italii. To tak pół żartem, pół serio, no zwykłe prawa rynku.
Dyskutować zawsze warto.
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Resofan »

KentuckiFan pisze: 22 paź 2021, o 08:51 Nie no oczywiście, tzw. dobre praktyki, które należy obserwować to zawsze jest najcenniejsza wiedza. Jak jeszcze uda się wdrożyć i osiągnąć podobną skuteczność to to jest to klu. I tak własnie Jastrzębie i Resovia postanowiły, że podzielą się i każdy z banku pomysłów uszczknie troszkę. W tym sezonie Jastrzębie wzięło tylko Toniuttiego a Reska Kochana i Zatora. Ale w przyszłym Resovia weźmie dwóch - Śliwkę i Semena a Jastrzębie np. Zwierza jakby Boyera wziął jakiś inny hegemon z Rosji czy Italii. To tak pół żartem, pół serio, no zwykłe prawa rynku.
Śliwka do ZAKS-y trafił z Resovii. Tak w ogóle to ZAKSA kopiowała Resovię, bo oprócz Śliwki wzięła z niej jeszcze Smitha i Konarskiego (jakbym dobrze pogrzebał w pamięci, to może jeszcze ktoś by się znalazł).
I dla mniej kumatych - to był sarkazm na te kocopoły które przeczytałem powyżej mojego wpisu.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

PioterZJastrzebia pisze: 22 paź 2021, o 08:19
Citizen pisze: 21 paź 2021, o 21:48
To co robi od dłuższego czasu JW, które przejmuje lub próbuje przejąć kawałek po kawałku ZAKSE (co nie tyczy się to tylko zawodników) zasługuje na pożałowanie i gdybym był kibicem drużyny, która w tak jawny sposób próbuje kopiować inną ekpię to byłbym zwyczajnie zniesmaczony działaniami włodarzy swojego klubu, którzy jawnie tworzą drużynę na wzór innej.

Niestety do tego dochodzi pewnego rodzaju zakompleksienie u sporej części kibiców JW, które wybiło z chwilą zdobycia złota w poprzednim sezonie i trwa do dziś. Jak czytam nieraz posty tu na forum czy na facebooku to widać, że duża część kibiców JW bardziej się cieszy z przegranej ZAKSY, niż z wygranej swojego klubu. Smutne.
A to ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, bo... w sumie nie wiem skąd się wzięło. Bo przeglądając forum oraz social media JW i Zaksy jestem w stanie dojść do zgoła przeciwnych wniosków.
Na tym forum jeszcze chyba nigdy nie spotkałem się z wpisem radości z przegranej Zaksy ze strony fanów Jastrzębia. No, chyba że dyskusje i wpisy wskazujące na problemy Zaksy i powody jej porażki uznajemy za wyśmiewanie się, to ok. Jeśli chodzi o facebook, twittera itp. to osobna kwestia, bo tam najgłośniej krzyczą ci, którzy mają najmniej do powiedzenia, ale tam też po ostatnich sukcesach JW panowała powszechna radość, że po tylu latach udało się w końcu coś wygrać, a nie "haha Zaksa w końcu przegrała haha". Drugim popularnym tematem w socialach JW było zażenowanie, że częściej mówiło się "dlaczego Zaksa przegrała" niż "dlaczego JW wygrało". Owszem, zdarzała się tam radość z porażki przeciwnika, ale w przeważającej części pochodziła ona... od kibiców innych klubów.

Z kolei na socialach KK po ostatnim Superpucharze i MP, można był często się spotkać się z komentarzami umniejszającymi wszelkie dokonania JW, na zasadzie "MP, Superpuchar nie mają już znaczenia, bo to my wygraliśmy LM a wy nie". Nie chcę się tu wdawać w jakąś wojenkę międzyklubową, ale te "zakompleksienie" częściej spotkać można spotkać raczej u kibiców KK, nie mogących się pogodzić z tym że ich klub przestał wygrywać wszystko jak leci. Widzisz drzazgę w czyimś oku, nie widząc belki w swoim.

W temacie "Zaksy-bis" w JW: co tu jest godnego pożałowania? Jest jakiś pisany bądź niepisany przepis mówiący, że osoba lub kilka osób zatrudnionych wcześniej w klubie A nie mogą być zatrudnione później w klubie B? Czy ktoś w Jastrzębiu wspomnianym zawodnikom i trenerom kazał podpisać kontrakt z JW? Ktoś ich tam trzyma na siłę? Prezes JW widział, że wizja budowania składu w Kędzierzynie jest pieruńsko skuteczna, więc postarał się to odtworzyć u siebie. Takie coś można uznać bardziej za wyraz pochwały wobec filozofii Zaksy, a nie atak na kędzierzyński klub. Kluby, nie tylko JW, kontraktują byłych zawodników Zaksy żeby wzmocnić własną drużynę, a nie żeby osłabić Zaksę, jak to widzą pewni jej kibice.

Nie róbmy z Zaksy i jej kibiców kozłów ofiarnych, których nikt nie lubi i nikt nie szanuje. Kędzierzyn nie jest pępkiem siatkarskiego świata.
Chciałem się też tu dziś wypowiedzieć, ale po prostu się pod tym podpisze. Dodam jeszcze, że jako fan Jastrzębia zawsze lubiłem i lubię Zakse bo podoba mi się ich styl gry i cóż jeśli z kogoś porażek się kiedyś cieszyłem to może Skry. Nie będę się wypowiadał czy większość czy mniejszość bo najgłośniejsi są ci radykalni kibice a mimo wszystko ich jest mniej, ale sporo kibiców Zaksy to mega trudne osoby do dyskusji. Pamiętam te dyskusje o tej przerwanej lidze gdzie sporo waszych kibiców uważało, że wam się należy mistrzostwo bo mieliście jeden punkt w tabeli fazy zasadniczej(niedokończonej), więcej niż Verva czy może wtedy Onico
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: astronauta »

PioterZJastrzebia pisze: 22 paź 2021, o 08:19 A to ciekawe spostrzeżenie....
Nic tylko podpisać się "obiema ręcami".
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: iron »

Jako fan Jastrzębia oczywiście zgadzam się z powyższymi wetami użytkowników.

A zarzut o kopiowaniu Zaksy poprzez kontraktowanie ich byłych zawodników przyprawia mnie o ból brzucha. Ze śmiechu.
No sympathy for fools...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Przecież nikt rozgarnięty nie bierze takich zarzutów na poważnie. Tu można się tylko uśmiechnąć pod nosem.

Ja sam nazywałem obecne Jastrzębie „nową Zaksą” ze względu na byłych zawodników, trenera i styl gry. Nie jest to żadną ujmą. Można by rzec ze jest to swego rodzaju „komplement” i dla jednej i dla drugiem drużyny. Jedni zbudowali znakomicie funkcjonujący zespół którym zachwycała się cała siatkarska Polska, drudzy umiejętnie korzystają z dobrego wzorca i są na najlepszej drodze.
Tu raczej trzeba przyklasnąć niż się irytować.

Kiedyś, bardzo dawno temu w starych halach fani obu klubów śpiewali „w Kedzierzynie i Jastrzebiu jest wiara która łączy kibiców obu miast”. Szkoda że dzisiejsza młodzież o tym nie pamięta.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 605
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Ja kibiców JW bardzo lubię i zawsze temu klubowi kibicowałem. Natomiast nie bardzo rozumiem, czemu pisanie o faktach wzbudza tyle emocji? "Pochwaliłem" prezesa JW za to, że buduje potęgę swojego klubu kosztem sąsiada zza miedzy. Padło kilka konkretnych nazwisk. Proszę mi napisać ilu zawodników z JW przeszło w ostatnich sezonach do ZAKSY? Proszę o konkrety. Równie dobrze mogę teraz pochwalić prezesa Resovii, że stosuje ten sam szymel, co prezes JW: Zatorski, Kochanowski, Deroo. Ktoś powie, że takie są prawa rynku. To prawda. Ale jestem przekonany, że gdyby ZAKSA oskubała ich kluby z czołowych zawodników, to nie spodziewałbym się raczej entuzjazmu i gorącej sympatii do klubu z K-K.

Ja tu nie mówię o zawodnikach niechcianych, nieogranych, czy z niższej półki. Ja mówię o filarach ZAKSY, które zadecydowały o wywalczeniu pierwszego od 43 lat złotego medalu dla polskiego klubu w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Mówię o zawodnikach ze ścisłego światowego topu, bo Toniutti, Zatorski i Kochanowski takimi niewątpliwie są. Zatem przyrównywanie ich np. do Konarskiego, czy Buszka jest delikatnie mówiąc niestosowne. Gdy miało się takie gwiazdy w zespole, które zdobyły koronę w LM, to należało stanąć na rzęsach, żeby je zatrzymać i pokusić się o kolejne sukcesy na europejskich parkietach. No ale wspólnymi siłami ZAKSĘ stłamszono w wymiarze finansowym. Na domiar złego ZAKSA straciła N. Grbicia jako trenera i S.Świderskiego jako prezesa. Sporo tego jak na jeden sezon, w dodatku zakończony mega sukcesem. To tak jakby misterowi wybić przednie zęby i powiedzieć, a teraz idź wyrywać laski na miasto. Trudno będzie gryźć nie mając przednich zębów, ale karma wraca panowie... Ci którzy czasami drwią z osłabionej ZAKSY muszą pamiętać o jednym. Ona się zawsze odradza ze zdwojoną siłą.
bono
Posty: 3395
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Nie jedną imprezę wyjazdową razem zrobiliśmy - Mostostal jeździł z Jastrzębiem i Jastrzębie z Mostostalem.Później się posypało a szkoda.
Więc choćby z racji dawnej przyjaźni dajcie już spokój z tymi śmiesznymi zarzutami o kopiowaniu.
Przypominam że z Gładyra, Wiśni i Szymury sami zrezygnowaliśmy ;)
nie ma już nic... :<
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Arw165 »

MAG siatki pisze: 22 paź 2021, o 19:53Gdy miało się takie gwiazdy w zespole, które zdobyły koronę w LM, to należało stanąć na rzęsach, żeby je zatrzymać i pokusić się o kolejne sukcesy na europejskich parkietach.
Jak ci wszyscy zawodnicy zaczynali rozmowy, to chyba mało komu się jeszcze śnił ten finał LM.

MAG siatki pisze: 22 paź 2021, o 19:53 Natomiast nie bardzo rozumiem, czemu pisanie o faktach wzbudza tyle emocji?
Kluby mają prawo negocjować z zawodnikami, a zawodnicy z klubami. Żaden kontrakt nie został złamany, wykupiony itp. prawda (mówimy o zawodnikach)? Ja nie rozumiem, czemu służyć to pisanie o faktach w stylu mającym wzbudzić poczucie winy/złości/upokorzenia u fanów tych drugich zespołów, a sobie poprawić humor? Nie uprawiajmy martyrologii.

Inna kwestia to postrzeganie JW przez pryzmat Zaksy 2020/2021. Ja bym nie chciała ciągle czytać o moim ulubionym klubie, że "jesteście nowym X", "gracie jak tamten Y", nawet jeśli to komplement. Tak jak sprinterki nie chciałyby ciągle słyszeć, że są Usainami Boltami w spódnicach. Nie wiem, jak kibice Jastrzębia, możecie mnie wyprowadzić z błędu, jeżeli wam to odpowiada. ;)
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 605
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Jakimi skarbami są w zespole ZAKSY Toniutti i Zatorski wiedziano na długo przed finałami LM :-) Wiedziano o tym w PlusLidze i w Europie.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Co zrobisz? Tak już jest.

Ja staram się nie zagłębiać nadto w tą materię ale rzeczywiście jak sie tak zastanowić. Odchodzi najlepszy libero ligi, najlepszy rozgrywający, najlepszy środkowy, najlepszy trener, prezes.

Lew ma nie tylko wybite zęby ale rownież złamane trzy łapy i wydłubane jedno oko. Eh.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: astronauta »

michal1983 pisze: 23 paź 2021, o 11:39 Co zrobisz? Tak już jest.

Ja staram się nie zagłębiać nadto w tą materię ale rzeczywiście jak sie tak zastanowić. Odchodzi najlepszy libero ligi, najlepszy rozgrywający, najlepszy środkowy, najlepszy trener, prezes.

Lew ma nie tylko wybite zęby ale rownież złamane trzy łapy i wydłubane jedno oko. Eh.
Z libero się nie zgodzę jeśli chodzi o ostatni sezon, ze środkowym również nie. Reszta ok. Zaksie życzę odbudowania i czekam na kolejne emocjonujące mecze.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

O ile raczej Popiwczak był w lepszej formie niż Zatorski choć obaj na światowym poziomie to kto byl lepszy niż Kochanowski? Może jedynie Gładyr grał na podobnym poziomie, ale mimo wszystko chyba nie lepszym.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3937
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

MAG siatki pisze: 22 paź 2021, o 19:53"Pochwaliłem" prezesa JW za to, że buduje potęgę swojego klubu kosztem sąsiada zza miedzy.
Przesadzasz. Jakim kosztem? Tak naprawdę to JW wyrwało z ZAKSy tylko Bena i próbowało (rzekomo) wyciągnąć Brandta. Całej reszty nikt w Kędzierzynie po prostu nie chciał. Gladyrowi i Wiśni podziękowano, bo na ich miejsce ściągnięto młodszych i lepszych Bieńka i Kochana. O Szymurę nie walczono kiedy w połowie sezonu podpisywał kontrakt w Katowicach, a jak się później okazało, że uratował ZAKSie PP i mistrzostwo, to było już za późno. Gardiniego nikt w Kędzierzynie nie chciał już więcej widzieć.
Tak więc zarzut, że JW osłabia ZAKSĘ jest mocnym nadużyciem. Może i zbudowali kopię, ale z materiału odrzuconego przez oryginał. ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1530
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: lukecik »

Tak żeby dorzucić jeszcze do pieca to przypomnę, że w Jastrzębiu był już jedną nogą i uchem Deroo, ale nagle weszła Resovia i przelicytowała Jastrzębian. :D
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

lukecik pisze: 23 paź 2021, o 14:29 Tak żeby dorzucić jeszcze do pieca to przypomnę, że w Jastrzębiu był już jedną nogą i uchem Deroo, ale nagle weszła Resovia i przelicytowała Jastrzębian. :D
Zawiercie, wróć kopia JW do potęgi n-tej, to w ogóle kalka innych klubów ;)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1530
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: lukecik »

Vilgefortz pisze: 23 paź 2021, o 14:58
lukecik pisze: 23 paź 2021, o 14:29 Tak żeby dorzucić jeszcze do pieca to przypomnę, że w Jastrzębiu był już jedną nogą i uchem Deroo, ale nagle weszła Resovia i przelicytowała Jastrzębian. :D
Zawiercie, wróć kopia JW do potęgi n-tej, to w ogóle kalka innych klubów ;)
Yyyy... ??? Był czas, gdy byliśmy małą Zaksą, ale teraz? I to kilku klubów? No chyba nie. Słaba ta szpilka. ;)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

lukecik pisze: 23 paź 2021, o 15:35

Yyyy... ??? Był czas, gdy byliśmy małą Zaksą, ale teraz? I to kilku klubów? No chyba nie. Słaba ta szpilka. ;)
Policz zawodników i członków sztabu z przeszłością w JW.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Cenne zwycięstwo bo ciężko wywalczone, ale poziom gry wciąż słabiutki. Nadal gigantyczna liczba prostych błędów i bezpośrednio oddanych punktów.
Zespół, a szczególnie Janusz potrzebują jeszcze bardzo dużo czasu. Organizacja gry leży, prowadzenie zespołu przez Cretu momentami woła o pomstę do nieba.
Patrząc realistycznie na skalę pracy do wykonania to oczekuje tej bardzo dobrej gry może na wiosnę. Oby jak najszybciej.
Nadal jestem optymistą, ale zespół i potencjalne sukcesy muszą się w tym sezonie urodzić w bólach. Nic łatwo tu nie przyjdzie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”