Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Jak widać syndrom oblężonej twierdzy to nie mit - to fakt. Ktoś ciężko na to pracował i pracuje, aby tak właśnie to interpretować. Niektórzy zamiast przyznać uczciwie, że ZAKSA dokonała prawie niemożliwego, to tłuką temat drugiego libero. Za moment wróci temat frekwencji w hali, że "Zwierzu" jest nadpobudliwy, Norbert Huber - zbyt łysy, a Kalembka nie ma brody do pasa. Tymczasem ZAKSA ma 3 KORONY i to by było na tyle :] :] :] :] Pozdrawiam normalnych kibiców, którzy potrafią docenić, to co się stało w minionym sezonie i w ostatnią niedzielę :D
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

MAG siatki pisze: 26 maja 2022, o 06:49 Jak widać syndrom oblężonej twierdzy to nie mit - to fakt.
Żeby twierdza była oblężona, to musi być otoczona. Kilku użytkowników ma kompleks, reszta chwali. Skończcie to (obie strony), psujecie forum!
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orzi »

MAG siatki pisze: 26 maja 2022, o 06:49 Jak widać syndrom oblężonej twierdzy to nie mit - to fakt. Ktoś ciężko na to pracował i pracuje, aby tak właśnie to interpretować. Niektórzy zamiast przyznać uczciwie, że ZAKSA dokonała prawie niemożliwego, to tłuką temat drugiego libero. Za moment wróci temat frekwencji w hali, że "Zwierzu" jest nadpobudliwy, Norbert Huber - zbyt łysy, a Kalembka nie ma brody do pasa. Tymczasem ZAKSA ma 3 KORONY i to by było na tyle :] :] :] :] Pozdrawiam normalnych kibiców, którzy potrafią docenić, to co się stało w minionym sezonie i w ostatnią niedzielę :D
No jak na moje to raczej Zaksiacy mają ten syndrom widząc wszędzie ataki na swój klub :P.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Siekier »

SIATKARZE ZAKSY KRÓLAMI EUROPY ‼️

Jak wyglądała niezapomniana noc w Lublanie okiem Wojtka Żalińskiego❓/@zalinski21

✅ Co zrobiło największe wrażenie❓
✅ Kamil Semeniuk superstar⭐
✅ brak @NobaHubaa w finale ⛔

https://t.co/bCrynwhdd4
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ale sami wróciliście do tematu, jak zadałem Siekierowi pytanie do Wojtka Żalińskiego to kolega Biciut myślał że to odnośnie Banacha i tak już jest strona płaczu :D nie ma co ukrywać, że za Korneliusza mógłby w kwadracie stać taki tekturowy ludzik i efekt byłby taki sam - Staszewski na libero w razie problemów, ale nie ma też co po chłopie jeździć, bo po pierwsze nie on buduje drużynę, po drugie są raczej pilniejsze wydatki niż drugi libero, tym bardziej skoro zmiana potrzebna jest raz na ruski rok i można wpuścić tam przyjmującego, a po trzecie to po co byłby im lepszy libero? Bardziej niż 3:0 wygraliby z Trento, gdyby tam klaskał Potera?

Ja problem widzę gdzie indziej - gdzieniegdzie, w klubach aspirujących do medali, grają na libero niewiele lepsi zawodnicy niż Banach :D i tu jest problem, a nie kto jest drugim w Zaksie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jinx »

Nie mógłby stać tekturowy ludzik, bo jak posłuchasz Wojtka u Siekiera. Oni na treningach podnosili poziom pierwszej szóstki i w większości tak jest budowany skład, który wygrywa drugi raz pod rząd lige mistrzów. Parę łbów tutaj i w lidze musi to zrozumieć.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

michal1983 pisze: 25 maja 2022, o 23:22 Ale o czym my tu w ogole rozmawiamy?

Klub osiaga najwieksze sukcesy w historii polskiej siatkowki, kreuje kadrowiczow, wyznacza nowe trendy w sposobie gry, staje sie wzroem organizacji dla innych a tu gadu gadu o drugim libero, zeby sie bylo czego przyczepic.

Spoko.
Ja tam jestem kibicem "neutralnym". I libie Zakse, czesto ja wychwalam.
Niemniej nie zgadzam sie z polityka kibicow tego klubu, ktorzy usiluja ukrocic kazda uwage krytyczna, dotyczace jakiegokolwiek zawodnika Zaksy.
Sorry, ale nie jest tak, ze tylko Wy macie prawo pisac w temacie Zaksa. To nie jest forum klubowe.

Nikt sie nie czepia, ale czy nie bylo odrobiny strachu jak Eric mial skurcz, po upadku? Przeciez Banach musialby wejsc. O ile moge sobie wyobrazic zwycieskie dogranie trzeciego seta z Kozlowskim, to nie z Banachem.

Nie wiem, czy Zaksa powinna celowac w Szymurke. Ja popatrzylabym jak rozwinie sie mlody Kuba Hawryluk w Olsztynie, o ile przebije sie na jedynke juz w pierwszym sezonie. Za jakies 3 lata to moze juz byc gracz na duze granie. Ale zabezpieczenia pozycji kims w stylu Jaskuly nie byloby glupie ani bardzo drogie. Albo sciagniecie do pierwszego zespolu Majcherskiego.

Co do kreowania kadrowiczow-Olek byl kadrowiczem chyba zanim zostal Zaksiakiem. Janusz podobnie, chociaz dzieki pracy w Zaksie zrobil duze postepy (podziekowania dla trenera Cretu za ogromna poprawe gry z pola). Kaczmarek byl powolywany wczesniej, nawet jako II ligowiec ;). Huber, mimo siedzenia w Skrze byl na celowniku Vitala, nawet do Japonii pojechal.
W zasadzie klub wykreowal od podstaw tylko i az Semena.

Zasluga i umiejetnoscia Zaksy jest wynajdowanie mlodych, swietnie rokujacych i juz ogranaych (w wiekszosci juz po jakichs incydentach w kadrze), i umozliwienie im rozwoju.
I powinni zaczac myslec o nastepcach juz teraz, moze nawet tak robia. A pozycja libero jest jedna z tych, gdzie mozna znalezc rokujacych Polakow, bo na przyjeciu moze byc trudno.
W najblizszych latach dochodzic beda glownie srodkowi, libero, sypacz i moze atakujacy (mowie o mlodych Polakach z potencjalem). I kariery tych zawodnikow nalezy sladzic.
Moze sie okazac, ze Zaksa troche sie pospieszyla z Poreba. Do przyjrzenia sie jak on chodzi w bloku, choc w pierwszym sezonie w Olsztynie mi wydawalo sie , ze dobrze.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2022, o 08:14 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Nikt tu nie płacze :D Ja osobiście mam bekę z tych co gryzą :D Owszem prawdziwa cnota krytyk się nie boi, ale krytyka drobiazgów w obliczu mega sukcesu chyba nie do końca ma swoje uzasadnienie. Nie wszystkich stać na kupowanie dwóch równorzędnych składów. Dlatego jest Korneliusz, a nie jakiś gwiazdor. W ostatnim wywiadzie Pawła Papke było trochę na ten temat.

Podkreślmy, że Zaksa jest na topie, mimo że finansowo wcale nie jest najmocniejsza w Polsce, a co dopiero mówić o Europie.


Paweł Papke: - Zgadza się, topowe kluby z Rosji i Włoch mają budżety trzy razy większe. Oczywiście rosyjskie kluby są teraz zawieszone ze względu na wojnę w Ukrainie, i bardzo dobrze, natomiast tam nadal transferują zawodników. I, jak wyczytałem, Sam Deroo [ostatnio grał w Resovii] idzie tam grać, co jest smutną informacją. A wracając do Zaksy - tak, nie jest najbogatszym klubem w Polsce i tym bardziej w Europie, więc tym większy szacunek za to, co robią chłopaki na boisku i co robi kadra zarządzająca, mając budżet dwa-trzy razy niższy od największych rywali zagranicznych i o kilka milionów mniejszy niż niektóre polskie kluby.

Niektóre, czyli Resovia, Jastrzębski i jeszcze któryś klub?


Paweł Papke: - Jeszcze oczywiście Skra.

I właśnie te finanse są największą bolączką ZAKSY. Reszta - co pokazują wyniki - jest OK
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

jinx pisze: 26 maja 2022, o 07:31 Nie mógłby stać tekturowy ludzik, bo jak posłuchasz Wojtka u Siekiera. Oni na treningach podnosili poziom pierwszej szóstki i w większości tak jest budowany skład, który wygrywa drugi raz pod rząd lige mistrzów. Parę łbów tutaj i w lidze musi to zrozumieć.
Naprawdę wierzysz, że Banach podnosił poziom Shoji? :D przecież wiadomo że Wojtek nie powie "a w sumie niepotrzebny nam drugi libero", tak jak nikt w Skrze nie powie że przegrywają bo nie mają prawdziwego libero w pierwszej szóstce. Tak jak i nikt nie powie, że gdyby nie grał Kubiak mielibyśmy większe szanse na IO. Tyle że to wszystko nie oznacza, że taka jest prawda.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 07:39 Niemniej nie zgadzam sie z polityka kibicow tego klubu, ktorzy usiluja ukrocic kazda uwage krytyczna, dotyczace jakiegokolwiek zawodnika Zaksy.
Sorry, ale nie jest tak, ze tylko Wy macie prawo pisac w temacie Zaksa. To nie jest forum klubowe.
Zawsze z zainteresowaniem czytam krytyczne opinie o ZAKSie i jej zawodnikach, Kaczmarku, Śliwce itd. Z wieloma uwagami się zgadzam, a w każdym razie rozumiem czemu się o nich dyskutuje.
Tutaj mamy jednak przedziwną sytuację, w której jeden z forumowiczów dzień po wygranej LM chciał jednak jakoś tę ZAKSę wyśmiać, a że nie wiedział od której strony, to wypatrzył sobie Bogu ducha winnego chłopaka.
Rozumiałbym to gdyby po tym finale Banach jakoś pchał się na afisz, brylował w mediach, przypisywał sobie zasługi, ale on niczego złego nie zrobił. Po prostu był członkiem zespołu i pomagał jak potrafił. Niczego nie zawalił, nikomu krzywdy nie wyrządził. Sympatyczny, skromny chłopak. Tyle.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Citizen »

Memo pisze: 25 maja 2022, o 23:13 Biniek to jakiś klasowy libero? Z nim jak i z Banachem miałem okazję grać, oczywiście dawno temu, jednak postawiłbym znak = między nimi. Zaksa od dawna ma taką politykę z 2 libero, wcześniej był Koziura - również z Kędzierzyna, lecz chciał spróbować swoich sił jako pierwszy i trochę pograł w 1 lidze, w międzyczasie przyszedł młody Szymura, ale szkoda go więc go puścili nie wiem na jakich zasadach, ale już wtedy było wiadome że będzie solidny.
Z tą różnicą, że Łukasz Koziura potrafił wejść w ważnych meczach (jeżeli mnie pamięć nie myli również przeciwko Trentino) i trzymać przyjęcie. Banach w tamtym roku w meczach finałowych został zmieniony na Staszewskiego już w trakcie albo po pierwszym secie.

Na pozycji drugiego libero, najistotniejsze z punktu widzenia klubu jest wynagrodzenie, które w tym przypadku jest bardzo niskie (jak słychać z wielu źródeł). ZAKSA lubi generalnie wynajdywać takie rodzynki. Ktoś posiada jakieś informacje na temat dalszej kariery Sławka Jungiewicza, który do Mistrza Polski przeszedł wprost z placu budowy u zachodniego sąsiada? ;)

P.S. Od tego jest forum, żeby dyskutować o różnych aspektach klubu. Pomimo tego, że jestem kibicem ZAKSY jak i pomimo faktu zdobycia potrójnej korony, nie widzę powodu, dla którego nie można by oceniać poszczególnych zawodników z drużyny, zwłaszcza w aspekcie ich umiejętności sportowych i przydatności dla drużyny.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 527
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: pietrus72 »

Na dzień dzisiejszy odchodzą Semeniuk Kozłowski Rejno Zalinski. Zawodnicy wiedzą kto przyjdzie za Semena ale nie puszczą pary z ust.
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Paragon »

pietrus72 pisze: 26 maja 2022, o 08:28 Na dzień dzisiejszy odchodzą Semeniuk Kozłowski Rejno Zalinski. Zawodnicy wiedzą kto przyjdzie za Semena ale nie puszczą pary z ust.
Wiadomo coś, gdzie idzie Żaliński?
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jasne, ze ciezko sie do zawodnika przyczepic.

Ze wzgledu na finanse ciezko sobie wyobrazic, ze roznica pomiedzy Banachem a Majcherskim jest nie do pokrycia, szczegolnie, ze Majcherski gra w zaksie strzelce opolskie. Albo wziecie Koziury, ktory sie ogral w I lidze i chcial wrocic za te sama kase. Mi on tez wydawal sie slabawy (moze nie tak jak Banach), jednak troche sie rozwinal, dzieki grze.

Ja natomiast, jako osoba sledzaca mlodziezowke, zwracam uwage, ze pora pomyslec o wzmocnieniu tej pozycji Polakiem, bo za te kilka lat limity beda potrzebne gdzie indziej. Mozna wziac zawodnika po 3-4 sezonach na jedynke (ale wtedy trzeba to ugadac wczesniej), mozna po 2 na dwojke i stopniowo dawac coraz wiecej gry (cos jak Popiwczak).
Akurat przy stylu Zaksy ta pozycja jest wazna, a odejscie Semaniuka poprawnie przyjmujacego i dobrze broniacego moze uczynic ja jeszcze waznejsza.

Do tego obserwowac Jankowskiego i Majchrzaka na srodku.

Dobrze ze Sliwka nie ma sklonnosci do kontuzji, i raczej ze wzgledu na malo widowiskowy styl nie jest na celowniku klubow wloskich czy rosyjskich.

Kto za Kozlowskiego?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2022, o 08:43 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PIECHuuRR »

pietrus72 pisze: 26 maja 2022, o 08:28 Na dzień dzisiejszy odchodzą Semeniuk Kozłowski Rejno Zalinski. Zawodnicy wiedzą kto przyjdzie za Semena ale nie puszczą pary z ust.
Szkoda Kozłowskiego i Zalinskiego :/
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Beo »

Paragon pisze: 26 maja 2022, o 08:35
pietrus72 pisze: 26 maja 2022, o 08:28 Na dzień dzisiejszy odchodzą Semeniuk Kozłowski Rejno Zalinski. Zawodnicy wiedzą kto przyjdzie za Semena ale nie puszczą pary z ust.
Wiadomo coś, gdzie idzie Żaliński?
Żaliński dosłownie przed chwilą w VolleyTime powiedział, że kontrakt ma ważny, planuje go wypełnić i klub się z tym zgadza.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Fajnie. Moze dostanie wiecej gry.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PIECHuuRR »

MAG siatki pisze: 26 maja 2022, o 07:56 Nikt tu nie płacze :D Ja osobiście mam bekę z tych co gryzą :D Owszem prawdziwa cnota krytyk się nie boi, ale krytyka drobiazgów w obliczu mega sukcesu chyba nie do końca ma swoje uzasadnienie. Nie wszystkich stać na kupowanie dwóch równorzędnych składów. Dlatego jest Korneliusz, a nie jakiś gwiazdor. W ostatnim wywiadzie Pawła Papke było trochę na ten temat.


A czy tu ktoś pisał ze musi być gwiazdor ??? Czytaj ze zrozumieniem .

Zwróciłem uwagę ze fenomen za czasów grbicia jak dawał odpocząć Zatiemu ( w grupie LM ) to grał Staszewski nominalny przyjmujący przy zdrowym drugim libero.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Kolega MAG siatki ma jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Syndrom oblezonej twierdzy to tak ze 3 kibicow.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2022, o 09:26 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Trochę mi Was żal, ale nie będę się wdawał w te pyskówki, bo szkoda czasu :D
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Klugenhammer pisze: 26 maja 2022, o 08:11 Tutaj mamy jednak przedziwną sytuację, w której jeden z forumowiczów dzień po wygranej LM chciał jednak jakoś tę ZAKSę wyśmiać, a że nie wiedział od której strony, to wypatrzył sobie Bogu ducha winnego chłopaka.
Otóż to. Dzięki.

Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 08:44 Kolega MAG siatki ma jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniam.
Moniko, strasznie kulą w płot.
Kolega MAG siatki trochę przerysowuje, często i celowo.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Wiesz, dyskusja o trybunach to ewidentnie byla zastepcza, zeby sie przyczepic.
Poczatek dyskusji o Banachu tez, niemniej wydaje mi sie, ze ewaluowala w strone merytoryczna.
Tak jak pisalam, tu beda ruchy do wykonania.

Robi sie interesujaco, bo do grona bacznych obserwatorow dolaczylo Zawiercie, ktore w ubieglym roku podpisalo z Dulskim, i sciaga go juz na dwojke po jednym sezonie w pierwszej lidze.

Wiec polityka Zaksy znajduje nasladowcow.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

michal1983 pisze: 26 maja 2022, o 09:16
Klugenhammer pisze: 26 maja 2022, o 08:11 Tutaj mamy jednak przedziwną sytuację, w której jeden z forumowiczów dzień po wygranej LM chciał jednak jakoś tę ZAKSę wyśmiać, a że nie wiedział od której strony, to wypatrzył sobie Bogu ducha winnego chłopaka.
Otóż to. Dzięki.

Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 08:44 Kolega MAG siatki ma jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniam.
Moniko, strasznie kulą w płot.
Kolega MAG siatki trochę przerysowuje, często i celowo.
Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PIECHuuRR »

Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 09:32 Wiesz, dyskusja o trybunach to ewidentnie byla zastepcza, zeby sie przyczepic.
Poczatek dyskusji o Banachu tez, niemniej wydaje mi sie, ze ewaluowala w strone merytoryczna.
Tak jak pisalam, tu beda ruchy do wykonania.

Robi sie interesujaco, bo do grona bacznych obserwatorow dolaczylo Zawiercie, ktore w ubieglym roku podpisalo z Dulskim, i sciaga go juz na dwojke po jednym sezonie w pierwszej lidze.

Wiec polityka Zaksy znajduje nasladowcow.
Ciężko się dyskutuje czy to z Magiem i michalem byłym „członkiem” zarządu. Podanie jako ciekawostki odrazu wiązało się z atakiem . Cóż :)
Marek907
Posty: 181
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Marek907 »

Właśnie pojawiła się informacja że wykup Semeniuka kosztował milion złotych.

Milion + 2 miliony ponad za wygranie LM + kolejne ewentualne 2,5 miliona za rzekomą premie z ministerstwa

To już byłyby znaczące pieniądze
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

Marek907 pisze: 26 maja 2022, o 10:12 2 miliony ponad za wygranie LM
W znacznej części te pieniądze poszły na koszty logistyczne LM oraz na premie dla zawodników i sztabu za wygranie LM.

Swoją drogą tak się zastanawiam nad tegorocznymi zarobkami Zatora i Kochana. Niby od Resovii dostali w kontrakcie około 20% więcej niż mieli w KK, ale przecież w tym sezonie Reska niczego nie wygrała, więc pewnie dostali tylko wynagrodzenie gwarantowane, bez premii za trofea.
Gdyby zostali w ZAKSie, to poza zasadniczą kwotą kontraktową (niższą o te 20%) dostaliby także extra premie za zdobycie PP, MP i LM.
Czy nie wyszłoby im mniej więcej na to samo?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Klugenhammer pisze: 26 maja 2022, o 10:22 Czy nie wyszłoby im mniej więcej na to samo?
Wiesz, są dwa podejścia do zarabiania: jeden woli 5 tysięcy na rękę bez premii, a drugi podstawę najniższą, ale możliwość wyciągnięcia wysokiej premii za wyniki. Tylko nie każdemu chce się robić wyniki, skoro może mieć te same pieniądze bez :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Delont »

Po obejrzeniu wywiadu z Wojtkiem Żalińskim na Volleytime (dzięki za bardzo fajną pracę) i po wystąpieniu Norberta w prawdzie siatki dochodzę do wniosku, że najbliżej Zaksy jest Lavia.

Panowie podbierali Norberta o pierwszą literę nazwiska i czy to ktoś z meczu finałowego i dało się odczuć, że Lavia jest poważnym kandydatem. Drugim wymienionym w rozmowie był Rok Mozic z ważnym kontraktem. Wojtek znowu przy wymienionej grupie siatkarzy uznał, że 4 z nich z pewnością nie, 2 się przewijało w rozmowach, ale raczej to też nie oni. W tej grupie nie było wymienionego ani Lavia ani Mozica, co by się składało całkiem :)

Bardzo podobał mi się fragment o stosunkach z trenerem, bo kolejny raz przewija się, że Cretu to w relacjach z siatkarzami to świetny gość i po pierwszym badaniu gruntu zdobył uznanie i zaufanie zawodników.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Diomedea »

michal1983 pisze: 26 maja 2022, o 09:16
Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 08:44 Kolega MAG siatki ma jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniam.
Moniko, strasznie kulą w płot.
Kolega MAG siatki trochę przerysowuje, często i celowo.

Nie nie kula w plot. Jak ktos jest agresywny, to powiedzenie ze nie zrozumial jest delikatna forma zwrocenia uwagi, taka z ;)

Moze nie wiesz, moze nie byles, a moze byles pod innym nikiem, ale ja zamknelam swoje konto po wielu latach na forum, po chamskich atakach, o ile pamietam zaksiakow, wypisujacych, ze "warszafka to banda zlodzieji" lub cos o zblizonym poziomie kultury i merytorycznosci.
Kolega ciorny tez ma z niektorymi kibicami zaksy na pienku. A jak mozna sie przekonac, czytajac moje byle i ciornege posty, zadne z nas nie jest hucpiarzem.

Coz, czekamy na ogloszenie zawodnika za Kamila. Oba zastepstwa wydaja sie byc niezle, ale nie zastepujace Kamila 1:1. Mozic ze wzgledow charakterologicznych (o ile doniesienia sa prawdziwe).
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: efratello »

Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 11:03
michal1983 pisze: 26 maja 2022, o 09:16
Diomedea pisze: 26 maja 2022, o 08:44 Kolega MAG siatki ma jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniam.
Moniko, strasznie kulą w płot.
Kolega MAG siatki trochę przerysowuje, często i celowo.

Nie nie kula w plot. Jak ktos jest agresywny, to powiedzenie ze nie zrozumial jest delikatna forma zwrocenia uwagi, taka z ;)

Moze nie wiesz, moze nie byles, a moze byles pod innym nikiem, ale ja zamknelam swoje konto po wielu latach na forum, po chamskich atakach, o ile pamietam zaksiakow, wypisujacych, ze "warszafka to banda zlodzieji" lub cos o zblizonym poziomie kultury i merytorycznosci.
Kolega ciorny tez ma z niektorymi kibicami zaksy na pienku. A jak mozna sie przekonac, czytajac moje byle i ciornege posty, zadne z nas nie jest hucpiarzem.

Coz, czekamy na ogloszenie zawodnika za Kamila. Oba zastepstwa wydaja sie byc niezle, ale nie zastepujace Kamila 1:1. Mozic ze wzgledow charakterologicznych (o ile doniesienia sa prawdziwe).
Powiesz coś więcej o tych doniesieniach dot. charakteru Mozicia?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”