Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Podpisuję się pod tym co napisał Lucarelli obiema "ręcami".
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KentuckiFan »

Tak, dziś to wyglądało lepiej, chociaż to falowanie może przyprawić o zawał. Duuuuzo wody w Odrze upłynie zanim zacznę oglądając pewną fazę meczu mieć pewność, że wynik się nie odwróci, może na wiosnę. Poprawione schematy obronne i to było widać. Trener tym razem chociaż próbował zmian w zasadzie nie miał wyjścia. Jedną akcją przypomniała mi się stara zaksa, kiedy Olek zaatakował z drugiej piłki z 5 strefy, pamiętam jak ten patent stosowali kiedy grał Deroo. Oby to pierwszy sygnał, że ustawienia zaczynają wchodzić. Mam nadzieję, że na weekend Januszek bierze spory dysk twardy z najlepiej kończonymi przez graczy ZAKSY akcjami i uczy się jak im te piłki dostarczać. Cierpliwie wierzę, że będzie dobrze 👍.
Dyskutować zawsze warto.
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: spell »

Wiadomym było, że Janusz to nie Toniutti więc spadek poziomu rozegrania to spodziewany efekt, Huber vs. Kochanowski- przewaga Jakuba. Co mnie zaskoczyło po tych paru meczach? Szodżi. Niestety ale na chwile obecną to nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Cretu to wógole chaos na ławce. Oglądałem ostatnie dwa mecze z perspektywy trybun. Albo trener ma taki "styl bycia", albo zwyczajnie czasem nie wiedział gdzie jest. Ot, cała Zaksa ad 2021. I to pisze ja, fan KK od 1998 roku :) no ale łykamy to i gramy dalej.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Kolejny tydzień minął od pojedynku z Warszawą a Shoji jak przyjmuje w buraki tak przyjmuje - czy floty przyjmowane nad siebie to efekt nie zgrania się z drużyną?
Wczoraj to nawet Junior nakrył Amerykańca czapką.Mało brakowało a przyjęciem położylibyśmy cały mecz.Powiedzmy, z takim Wattenem wczoraj byłoby 3-0 do przodu.
Fakt wczoraj Bełchatów prał z zagrywki ale linia przyjęcia Zaksy...🤦Dobrze że Kaczmarek trzyma formę od Werony...jako jedyny.
No nic - łykamy...
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Murilo0 »

Szczerze powiedziawszy przy takim przyjęciu nawet z Toniuttim i Kochanowskim, styl i wyniki pewnie nie byłyby lepsze. Nawet Śliwka i Semeniuk zaczęli przez brak Zatora gorzej przyjmować. Póki co, największym osłabieniem jest zdecydowanie pozycja libero.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vivo »

Shoji publikuje na youtubie swoje komentarze do meczów często zapraszając do nich także swoich kolegów z reprezentacji (np. wspólnie z Andersonem analizowali tak jeden z meczów Zaksy w LM w ubiegłym sezonie).
Pamiętam jak pod wielkim wrażeniem gry Zatora był w meczu z Civitanovą, gdzie ten jedną ręką dogrywał w punkt ataki Juantoreny.
Problem Shojiego tkwi wyłącznie w jego głowie, być może niepotrzebnie właśnie oglądał te popisy Zatorskiego :D

Jeśli sobie z tym nie poradzi i nie uwierzy, że może wejść w te buty, to jego gra będzie wyglądała tylko gorzej, bo już wszyscy zaczęli go szukać zza 9. metra.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Niby Shoji powinien się ogarnąć, to topowy libero, ale przy poprzednim pokoleniu amerykańskich siatkarzy mieliśmy swego czasu ogromny kontrast względem tego, co pokazywali w polskiej lidze, a co w reprezentacji, więc zasiał ziarno niepewności Amerykanin.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Nowy libero ZAKSY gra mizernie i trzeba to uczciwie powiedzieć. Daleko mu do Zatora, ale być może potrzebuje on nieco więcej czasu, żeby lepiej wkomponować się w ten zespół. Za tydzień ZAKSĘ czeka bardzo ciężki mecz z Resovią. Dzisiejsza przegrana Rzeszowa z JW o niczym jeszcze nie świadczy. Po prostu JW jest obecnie poza zasięgiem innych klubów w PLS. I to trzeba sobie uczciwie powiedzieć. Różnicę robi przede wszystkim Toniutti. W Jastrzębiu dobrze wiedzieli kogo trzeba wyrwać z Kędzierzyna i zrobili to bez żadnych skrupułów. Teraz będą spijać śmietankę. Przed Olkiem Śliwką sporo pracy, aby mógł dojść do swojej optymalnej dyspozycji. Kamil Semeniuk musi poprawić przyjęcie, bo wielu zawodników zagrywało właśnie w niego i niestety parę razy go ustrzelili. "Zwierzu" bez zarzutów. Huber OK. Janusz jeszcze zbyt przewidywalny na rozegraniu. Zatem praca, praca i jeszcze raz praca. Pytanie tylko, czy pod okiem Cretu uda się to wszystko należycie poukładać.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Murilo0 pisze: 31 paź 2021, o 12:53 Szczerze powiedziawszy przy takim przyjęciu nawet z Toniuttim i Kochanowskim, styl i wyniki pewnie nie byłyby lepsze. Nawet Śliwka i Semeniuk zaczęli przez brak Zatora gorzej przyjmować. Póki co, największym osłabieniem jest zdecydowanie pozycja libero.
Znaczy wiadomo, że jeśli libero jest w gorszej formie to jego koledzy z zespołu z pozycji przyjmujących też będą mniej pewni siebie, ale też Śliwka nigdy nie był wirtuozem przyjęcia. Te mocne zagrywki przyjmował względnie dobrze, ale często miał i ma spore problemy z flotami. Trochę te mś w 2018 zakrzywiają jego obraz, ale to raczej uniwersalny przyjmujący niż defensywny. Wbrew temu co tu na tym forum przeczytałem to Semeniuk jest bardziej defensywnym przyjmującym, choć to nie znaczy, że nie może liderować w ataku bo nieraz jest tym liderem. Znaczy to, że po prostu lepiej przyjmuje. Co do przyjęcia Semeniuka to myślę, że będzie lepiej. U niego chyba jakieś problemy zdrowotne bo dobrze poinformowana osoba pisała, że grał na zastrzykach bo ma jakiś uraz. Fornal to też wybitny przyjmujący nawet chyba bardziej równy w tym elemencie od Semeniuka a gdy w zeszłym sezonie borykał się z problemami zdrowotnymi to też potrafił kaleczyć przyjęcie.
Ale rzeczywiście gra Zaksy w największym elemencie będzie zależała od tego czy Shoji się poprawi bo on jak na razie jest tam największym zawodem. Janusz też musi poprawić grę przy negatywnym przyjęciu. Siłą Zaksy w zeszłym sezonie było to, że oni odrzuceni od siatki grali na podobnym procencie co przy idealnym przyjęciu. Widać tu jaką robotę robił Toniutti, który mimo złego przyjęcia potrafiłdobrze prowadzić grę.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Będzie to też sezon prawdy dla Kaczmarka, który może być nie 3 a 1 opcją w ataku i z którym Janusz wydaje się że najlepiej się rozumie.Póki co po pierwszych 5 kolejkach ma 30 ataków na mecz wobec 22 w zeszłym sezonie.
Oby chłopak sobie poradził i zamknął usta swoim krytykantom.
nie ma już nic... :<
buzinga
Posty: 1206
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 31 paź 2021, o 14:52 Niby Shoji powinien się ogarnąć, to topowy libero, ale przy poprzednim pokoleniu amerykańskich siatkarzy mieliśmy swego czasu ogromny kontrast względem tego, co pokazywali w polskiej lidze, a co w reprezentacji, więc zasiał ziarno niepewności Amerykanin.
Ogólnie ciekawszym wyborem dla Zaksy był Santiago Danani. Pisałeś o nim trochę przed Igrzyskami Olimpijskimi. Choć Shoji to topowy zawodnik to jednak trochę inny profil niż Zator, więc Kędzierzyn musi się trochę poprzestawiać jeśli chodzi o organizację gry. Wydaje mi się że Cretu ma świadomość jak zespół zbilansować. Kluczem jest cały czas dyspozycja pary przyjmujących. Logiczne staje się wzięcie przez nich większej odpowiedzialności w przyjęciu. Amerykanin swoje dołoży w obronie. A w ataku parę Śliwka-Semeniuk ma odciążać Kaczmarek. Widać to po ostatnich spotkaniach. Problemem jest jednak dalej forma przyjmujących, bo ta nawet nie daje komfortu w rozegraniu Januszowi, jakiego na tym etapie oczekiwano. Marcin to nie Ben, niczego ekstra rozegraniem nie dołoży. Oczywiście jak ma partnerów w solidnej formie atak rozłoży z sensem i nikogo nie ugriluje od tak. Jednak to dalej jest inwestycja na przyszłość. Dużo pracy przed tym chłopakiem i ja się przezornie cieszę, że jego wejście w tą drużynę jest takie twarde. Bałbym się jakby wyglądał mocno czy wytrzyma do końca sezonu na takich obrotach, a to rodziłoby podejrzenia czy dojechał mentalnie na PO. A tak przed całą Zaksą duży wysiłek. Zespół mimo słabszych nazwisk na papierze jest ciekawie zbilansowany i stać ich dużo lepsze granie.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KentuckiFan »

Jest to taki etap rozgrywek gdzie ZAKSA może pokonać Resovię, popadniemy w hurraoptymizm a za chwilę w potyczce ze Stalą Nysa po prostu się pogubimy. Ciągle konsekwentnie powtarzam, że jesteśmy "drużyną w budowie". Widać mankamenty wynikające z tego, że drużyna z poprzednich lat mogła mieć opaski na oczach i każdy wiedział który gdzie będzie stał i jaką część pola pokryje mu inny. Tego już nie ma. Jest nowy trener i raczej trudno oczekiwać, że przyjdzie i powie to pokażcie mi wszystkie systemy gry Grbicia. Semen, Śliwka, Kaczmarek - pewnie widzieliście reprezentację, tam wyraźnie oczekiwali od libero (Wojtaszka) że będzie gdzie zawsze jest Zator. I stali jak zamurowani, bo taka była pamięć, teraz trudno się ustawić. Ja będę weryfikował minimum po rundzie. Póki co Resovia dostała łupnia w Katowicach, mocno obiło ją Jastrzębie (3:0), Skra przegrała z nami u siebie ledwo 3:2 z Nysą. Projekt dwa pierwsze mecze wygrał pewnie, ale w trzecim ograł mocne Jastrzębie 3:2 w 4 kolejce przegrał z nami 3:2. To jest własnie piękno sportu zespołowego.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

No i pięknie Panowie. Gwiazdy z Podpromia nie dały rady. "Miliony nie grają" - jak mówił niegdyś pewien klasyk. W środę poprzeczka zawieszona znacznie wyżej. Do Kędzierzyna-Koźla przyjeżdża ZAKSA-BIS. Niektórzy chyba zrozumieli, że Kędzierzyn można pokonać tylko jego własną bronią. Swoją drogą jest to pewien fenomen. Wybili nam tyle zębów, a my dalej potrafimy ugryźć. Nawet jak przegracie w środę, to dla nas i tak jesteście wielcy.
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Nawet jak przegracie w środę, to dla nas i tak jesteście wielcy.
for ever and ever!

Dobre spotkanie Zaksy. Psikus dla Sovii słodycz dla Kędzierzyna, z reguły bywało odwrotnie..
Wydaje mi się, że tegoroczna liga będzie dla większości klubów pewnego rodzaju sinusoidą: Projekt i Skra raz świetnie raz psy na nich wieszają. Sovia już trzy knock-downy. Zawiercie jeszcze nie zweryfikowane. My mimo niestabilnej gry wciąż utrzymujemy się nad wodą. jak dla mnie celem przedplayffowym powinna być druga a minimalnie trzecia lokata. Zobaczmy czy Rejno na dłuższym dystansie będzie grał nie gorzej niż rok temu. Soji trochę sie :ogarnie" tj dopracują system obrony. Śliwka odnajdzie troszkę lepszy rytm mimo wybicia mu z głowy kiwki. In minus-Zwierzu nie jest w stanie (?) całego sezonu tak nap...arzać jak teraz a Semeniuk mimo, ze jest chłopakiem z miasta chemii nie jest supermanem!
Dojdzie LM , wycieczka do Azji a może Ameryki..
Zdrowia, zgrania i radości dla wszystkich.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: iron »

MAG siatki pisze: 8 lis 2021, o 20:23 (...)Do Kędzierzyna-Koźla przyjeżdża ZAKSA-BIS. Niektórzy chyba zrozumieli, że Kędzierzyn można pokonać tylko jego własną bronią.
Ktoś tu ma mega kompleksy. Ale tak, tak: zaksa-bis. Czymś się trzeba tlumaczyć. Będąc konsekwentnym to Resovia jest Zaksą-ter, prawda?
A jakaż to broń KK? Przyjęcie, obrona i atak? Odkrywcze.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Technicznie biorąc to JW ma całkowicie inny charakter niż stara "wielka zaksa". 🎉francuskie granie🎉
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

iron pisze: 8 lis 2021, o 22:50
MAG siatki pisze: 8 lis 2021, o 20:23 (...)Do Kędzierzyna-Koźla przyjeżdża ZAKSA-BIS. Niektórzy chyba zrozumieli, że Kędzierzyn można pokonać tylko jego własną bronią.
Ktoś tu ma mega kompleksy. Ale tak, tak: zaksa-bis. Czymś się trzeba tlumaczyć. Będąc konsekwentnym to Resovia jest Zaksą-ter, prawda?
A jakaż to broń KK? Przyjęcie, obrona i atak? Odkrywcze.
Kompleksy? Wolne żarty :D popatrz na skład, popatrz na trenera, a potem mów o kompleksach :D My się nie musimy przed nikim tłumaczyć. My gramy po prostu swoje. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale jakoś dziwnym trafem póki co sobie radzimy i dla nas kibiców jest to bardzo miła niespodzianka, bo chyba nikt nie spodziewał się tak przyzwoitego startu ZAKSY. Ja wiem, że prawda boli, ale ona Was wyzwoli ;)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Jastrzębie ex-Zaksa bo Toniutti, Gładyr, Wiśniewski, Szymura,
Resovia ex-Zaksa bo Zatorski, Kochanowski, Deroo
Zaksa ex-Resovia bo Śliwka, Smith, Kozłowski
Zaksa ex-AZS bo Śliwka, Żaliński, Cretu
Na siłę Zaksa ex-Skra, bo Huber, Janusz, wcześniej Kochanowski, Zatorski. Oj nie ładnie kędzierzynianie tak kopiować pomysły na budowę innych klubów.

Wypominanie, że ktoś ma kompleks kogoś w środowisku tak zmiennym, gdzie dwudziestoparo letni gracze mają po drodze kilka klubów (Kochanowi jeszcze JW zostało i komplet topu), to albo trolling albo budowanie oblężonej twierdzy. Znam masę osób z KK, kibiców, byłych zawodników młodej Zaksy. Nigdy pośród nich, nie spotkałem się z taką potrzebą dowartościowywania jak tutaj. Czytam to forum i się udzielam parę lat, a nie przypominam sobie takiego zachowania kibiców Skry czy Resovii wcześniej. Nawet kibice KK tak na oko 5 lat temu, zaczynając budowę tego, co możemy obserwować do dzisiaj, tak się nie napinali.
Kłamca.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kuki91 »

Ciorny, odpowiadasz na posta kogoś, kto zarejestrował się w ciągu ostatniego miesiąca i ma 10 postów na koncie :) ciężko na jego bazie wysuwac jakieś wnioski o kibicach
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PabloFX »

ciorny17 pisze: 9 lis 2021, o 11:28 Zaksa ex-Resovia bo Śliwka, Smith, Kozłowski
Jak już próbujesz być zabawny to chociaż zrób porządny research ;) (2004-2007)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

kuki91 pisze: 9 lis 2021, o 11:32 Ciorny, odpowiadasz na posta kogoś, kto zarejestrował się w ciągu ostatniego miesiąca i ma 10 postów na koncie :) ciężko na jego bazie wysuwac jakieś wnioski o kibicach
Uwierz mi, to nie jest na tylko jego bazie. Są użytkownicy, którzy notorycznie budują taką narrację o której wspomniałem. Są też tacy, z którymi prowadzenie dyskusji jest jak najbardziej w porządku. W każdym przypadku jak wspomniałem są "kwiatki": słynny bicz boży z Rzeszowa czy inni bełchatowscy fanatycy. Jednak tu skala jest aż nadto widoczna.

Wracając do ogólnego tematu Zaksy. Może nie przepadam jakoś za Kaczmarkiem super mega, ale patrząc na nasze nadzieje na ataku, liczę na to, że Łukasz w przyszłym sezonie dostanie dużo większy kredyt zaufania, niż rywalizacja z Muzajem o zastępstwo Kurka. To co chłopak gra od parunastu miesięcy to jest dla mnie top.
Kłamca.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Soczysta ironia.
Użytkownik, który ma raczej widoczne kompleksy i potężny ból czterech liter o wszystko związane z Kędzierzynem w ostatnich latach pisze o jakichś narracjach i rości sobie prawo do wydawania ocen na temat kibiców Zaksy.
Nic tylko się uśmiechnąć.
Ps. A to, że wzoruje się na Świderskim to Gorol sam przyznał parę razy.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Wkradł Ci się błąd. Nie wszystko co związane z Kędzierzynem. Jedynie mam problem z częścią kibiców klubu z KK. Reszta mnie ani grzeje ani ziąbi. Posiadanie kompleksów też raczej nijak ma się do tego, bo nawet nie wiem jakie to by miały być kompleksy.

Do niczego nie muszę rościć sobie praw. To jest forum dyskusyjne, na którym dzielimy się opiniami na dane tematy. Krytyka tego czy tamtego to nie kompleksy. Jak ktoś napisał, że Semeniuk męczył się w pierwszym secie meczu z Resovia, nie oznacza że ma kompleksy. Interpretacja, a bardziej nadinterpretacja tego co użytkownicy tutaj piszą prowadzi właśnie do tego co Ty starałeś się mi wytknąć. Po części masz rację, ale wyjaśniłem to akapit wyżej.

Część moim postów ma na celu konkretne ironizowanie z niektórych postów. Tak samo robię to w tematach związanych z Zaksą, Skrą, Resovią. A to, że najwięcej paliwa jedzie z Opolszczyzny to cóż, cham i prostak ze mnie.
Kłamca.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MWi »

Myślę, że obie strony mają trochę racji i trochę nie mają. Taki ze mnie symetrysta.

Nie da się ukryć, że dziwnym trafem w Jastrzębiu mamy trenera mocno historycznie związanego z Kedzierzynem, środkowych również i rozgrywającego też. No i to, co jest bardzo ważne, to osoby jednoznacznie kojarzone z wielkimi sukcesami klubu i będące w nim parę sezonów. W samym stylu gry można też znaleźć sporo podobieństw, jak dość defensywna para przyjmujących, bardzo szybka gra, dość ofensywni środkowi (nie da się ukryć "kędzierzyńscy"). Nie ma co się na to obrażać, z najlepszych warto czerpać wzorce i zatrudniać, jeśli jest ku temu okazja.

Czy jest to jakaś forma "sugerowania" się? Pewnie tak i nie widzę w tym nic złego. Kopiowania? Na pewno nie.

Po pierwsze Jastrzębie wychowało sobie znakomitych zawodników samodzielnie, jak Fornal czy Popiwczak. Może nawet mają podobną charakterystykę gry, co zawodnicy Zaksy na odpowiadających pozycjach, ale to tylko dobrze o nich świadczy.

Czy to kopia, Zaksa-bis? No bądźmy poważni. Kiedy to Zaksa miała atakującego na poziomie i z charakterystyką gry Boyera? Super skocznego dość bezkompromisowego gracza? Chyba Jastrzębie nie czerpało z pomysłu pt. Torres?

Kiedy Zaksa miała taką łąwkę rezerowych z zawodnikami typu Hadrava?

Pomysł Jastrzębia na siebie jest znacznie ciekawszy niż tylko kopiowanie Zaksy. Jakiś miks bogatej ewolucji Zaksy, francuskiej gry i technicznej siły Polaków. Bardzo smaczne danie.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Nie ma co skakać sobie do gardeł każdy ma trochę racji.

Tak jak napisał kolega wyżej. Ci ludzie są kojarzeni w klubie z Kędzierzyna z sukcesami. Większość nie przychodziła jako gwiazdy a markę wyrabiali sobie osiągając sukcesy w Zaksie.

Są ludzue których to boli ale uważam ze to głupie.
Wolny rynek.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2021, o 15:27 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Serio dalej jest zabawa w piaskownice? - ten grał tu a tamten tam - dajcie już spokój. Powtórzę to my nie chcieliśmy Wiśni, Gładyra, Szymury.
Sygnecik w Zaksie nie był dobrym trenerem ale pewnie odrobił lekcję i w JW błędów nie popełni, a Ben cóż większość klubów chciałaby go mieć a skoro JW ma budżet z gumy to sobie go kupili.
Bicie piany jest zbędne - jest nowy zespół, nowi zawodnicy(młodzi, perspektywiczni) - Zaksa wygrała wszystko co miała wygrać a teraz niech tworzy nową historię. Na szczęście nic nie musi - może...
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Biciut »

Wystarczyłoby żeby w pewnym momencie Winiar zamiast z Bełchatowem podpisał z JW (bo miał oferty) i polemika była by ze strony kibiców Skry... Każdy mocny zespół w kraju robiący wyniki w Europie to powód do dumy. Cieszmy się, że możemy zatrzymać takich grajków jak Ben w naszej lidze i grają mimo wysokiego kontraktu bardzo dobrze. Celowo pisze o kontrakcie bo niestety dalej na wschód jadąc A4 od Jastrzębia dobrze zarabiający gracze wpadają w dziurę :(
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: spell »

ja tak troche nie w temacie. czy jest gdzieś informacja jakim budżetem dysponuje ZAKSA? (oczywiście namairy na resztę klubów +L rónież mile widziane)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

spell pisze: 9 lis 2021, o 17:46 ja tak troche nie w temacie. czy jest gdzieś informacja jakim budżetem dysponuje ZAKSA? (oczywiście namairy na resztę klubów +L rónież mile widziane)
Z tego co słyszałem to mniej więcej tak to wygląda : Resovia ~20 mln zł, JW ~16-17 mln zł, Skra ~14-15 mln zł, Zaksa ~13 mln zł, Zawiercie ma pewnie koło 10 mln w tym sezonie.
Na ile dokładne są te liczby i na ile mają odzwierciedlenie w rzeczywistości tego nie wiem, niektóre dane są oficjalnie dostępne, (np Resovia z poprzednich lat), większość raczej nie jest.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

ZAKSA nie zagra na KMŚ.
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”