Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jaet »

To oczywiście tylko sparingi i wyciąganie daleko idących wniosków może prowadzić na manowce, ale Zaksa wygląda bardzo obiecująco.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: marcia1013 »

Musze przyznac, ze po obejrzenii wczorajszego spotkania bylam mile zaskoczona. Bardzo fajnie wyglada wspolpraca na linii Janusz- Huber. Doprawdy swietnie sie to ogladalo. Ogolnie cala trojka ,, nowych" dobrze wpasowala sie w zespol. Oby Marcin wystrzelil w tym sezonie z forma i przede wszystkim ja utrzymal, bo po tym co wczoraj widzialam, to zjadal Fabie na sniadanie.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Rysiu zrezygnował z kandydowania na fotel prezesa PZPS.

W takim razie czyżby Zaksa musiała szukać nowego prezesa?
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Kicu »

Dejwu pisze: 27 wrz 2021, o 10:36 Rysiu zrezygnował z kandydowania na fotel prezesa PZPS.

W takim razie czyżby Zaksa musiała szukać nowego prezesa?
Wszystko ku temu zmierza. Pytanie... jakie są opcje w Kędzierzynie? Ktoś związany z siatkówką ma szansę zostać nowym prezesem? Bo trochę się obawiam, że wezmą jakiegoś leśnego dziadka nie mającego pojęcia o sporcie, nie wspominając już o samej siatkówce. Może Guma się wreszcie doczeka? ;)
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MrBronx »

Tak jak wszyscy życzą Świdrowi jak najlepiej to tak nikt w Kędzierzynie nie będzie się cieszył z prezesury Świdra z jednego prostego powodu, patrząc na to co się dzieje w kraju może przyjść człowiek z państwowej spółki nie mający pojęcia o siatkówce i się skończy piękna historia...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Gorzkos-słodki dzień, z jednej strony to dobrze, że Czarnecki nie zostanie prezesem pzps, mógłby zatopić całą dyscyplinę w kraju, ale z drugiej, Zaksa traci świetnego prezesa. Kończy się piękna era.
Guma to ciekawa opcja, ale w Warszawie jak dyrektor szału nie zrobił.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Czy wy serio wierzycie, że Świderski będzie samodzielnym prezesem, który pogoni tych leśnych dziadków i wszelkiej maści układy? Bo dla mnie to może być PRowy zabieg. Świderski zostaje prezesem, ale będzie mieć vice-prezesa, który będzie de facto osobą decyzyjną.

Coś jak w reprezentacji Japonii, gdzie Philippe Blain jest asystentem trenera :)

Obym się mylił, ale możliwe, że choćby część władzy Świderski będzie musiał zamrozić dla kogoś z "otoczenia". Nie mniej jednak nawet taki scenariusz jest dużo lepszy, niż samodzielny i oficjalny prezes z układu.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: KrzysztofRatajski »

Lucarelli pisze: 27 wrz 2021, o 11:31 Gorzkos-słodki dzień, z jednej strony to dobrze, że Czarnecki nie zostanie prezesem pzps, mógłby zatopić całą dyscyplinę w kraju, ale z drugiej, Zaksa traci świetnego prezesa. Kończy się piękna era.
Guma to ciekawa opcja, ale w Warszawie jak dyrektor szału nie zrobił.
Na jakiej podstawie zatopic? Bardzo prosze
Bo widze tu zero swojej mysli tylko potwarzanie tego co napisze michnik w swoich gazetach
Rzadowego samolotu do Ljubljany to sie nie pamięta
Swiderski gloryfikowany a nie umie sponsora znaleźć mimo sukcesów i tylko dzięki zainteresowaniu spółki skarbu panstwa w kedzierzynie jest siatkowka
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Resofan »

KrzysztofRatajski pisze: 27 wrz 2021, o 12:14 Na jakiej podstawie zatopic? Bardzo prosze
Bo widze tu zero swojej mysli tylko potwarzanie tego co napisze michnik w swoich gazetach
Rzadowego samolotu do Ljubljany to sie nie pamięta
Swiderski gloryfikowany a nie umie sponsora znaleźć mimo sukcesów i tylko dzięki zainteresowaniu spółki skarbu panstwa w kedzierzynie jest siatkowka
Jeśli w Tobie taki osobnik jak Czarnecki wzbudza zaufanie, to dyskusja tutaj nie ma żadnego sensu. Ze ślepym o kolorach nie ma co rozmawiać.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Matson »

KrzysztofRatajski pisze: 27 wrz 2021, o 12:14
Lucarelli pisze: 27 wrz 2021, o 11:31 Gorzkos-słodki dzień, z jednej strony to dobrze, że Czarnecki nie zostanie prezesem pzps, mógłby zatopić całą dyscyplinę w kraju, ale z drugiej, Zaksa traci świetnego prezesa. Kończy się piękna era.
Guma to ciekawa opcja, ale w Warszawie jak dyrektor szału nie zrobił.
Na jakiej podstawie zatopic? Bardzo prosze
Bo widze tu zero swojej mysli tylko potwarzanie tego co napisze michnik w swoich gazetach
Rzadowego samolotu do Ljubljany to sie nie pamięta
Swiderski gloryfikowany a nie umie sponsora znaleźć mimo sukcesów i tylko dzięki zainteresowaniu spółki skarbu panstwa w kedzierzynie jest siatkowka
Zatopić tym, że nie każdy się sprzeda za klika srebrników wiec argument "on załatwi" niczego nie wnosi. Wielu kibiców nie chce mieszania sportu i polityki, wiec czemu on miałby być prezesem? Polityk partii rządzącej, z wykazanymi nieprawidlosciami finansowymi, mający tyle pojęcia o siatkówce co zwykły niedzielny kibic. W kontrze prezes który z przeciętnego klubu zrobił topową drużynę i wygrał LM mimo mniejszych zasobów pieniężnych- nie pokazuje to że bardziej niż pieniądze liczą się mądre decyzje personalne i zarządzanie? W siatkówce polskiej pieniędzy nie brakuje, jest dobrze dofinansowane szkolenie, stać nas na każdego trenera na świecie, bez żebrania. Ja osobiście jestem zadowolony z wyboru, w końcu wybrano kogoś za to co zrobił, a nie za to co obieca że może zrobić. I patrząc na reakcje większości kibiców na halach podczas przedstawiania Ryśka to chyba nie tylko mi spadł kamień z serca.
Edit: oficjalnie jeszcze nie wybrany, ale pozostał jedynym mocnym kandydatem wiec to kwestia paru godzin
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: qtp »

Matson pisze: 27 wrz 2021, o 12:39 W kontrze prezes który z przeciętnego klubu zrobił topową drużynę
Nie przesadzajmy, Zaksa przed Świderskim była w czołówce, klepała medale, przeciętność to nie była.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

Dotychczas normą było, że Zaksa bardzo dobrze prezentowała się na tle rywali na początku sezonu. Wynikało to zazwyczaj z dwóch powodów - raz, że Zaksa rzadko dokonywała dużych zmian w składzie, więc startowała z lepszym zgraniem, a dwa że w Zaksie przeważnie grało niewielu szóstkowych reprezentantów z tych lepszych reprezentacji (a nawet jeśli, to na mniej obciążających pozycjach tzn. rozegranie i libero) więc mieli przewagę mniejszego zmęczenia w porównaniu do głównych rywali.

I teraz w zasadzie jest nie inaczej:
- Janusz - nie grał w reprezentacji
- Huber - epizod w Lidze Narodów i na tym koniec
- Smith - od 1. sierpnia miał wakacje
- Śliwka - rezerwowy, trochę pograł na IO, ale już niewiele na ME
- Semeniuk - rezerwowy, trochę pograł na ME
- Kaczmarek - rezerwowy, głównie na podwójnych zmianach
- Shoji - od 1. sierpnia miał wakacje

Koniec końców Zaksa personalnie wygląda średnio, więc nie sądze aby byli w stanie dojść do finału tegorocznej Plusligi. Choć pewnie będą blisko, bo syndromem Zaksy jest to, że tam większość zawodników grając dostaje jakby doładowanie +50% do umiejętności (wystarczy porównać grę Śliwki i Semeniuka w Zaksie a w reprezentacji Polski - niebo a ziema).
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Matson »

qtp pisze: 27 wrz 2021, o 13:19
Matson pisze: 27 wrz 2021, o 12:39 W kontrze prezes który z przeciętnego klubu zrobił topową drużynę
Nie przesadzajmy, Zaksa przed Świderskim była w czołówce, klepała medale, przeciętność to nie była.
Przeciętna na arenie europejskiej ;) w lidze w sumie też zdarzało jej sie wypaść poza 4, ale fakt, raczej bliżej topu niż średniej ligowej
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Prezesie i prezesie in spe!

Ikona gorzowsko-kędzierzyńskiej siatkówki prezesem.
Fortuna kołem się toczy. Od noszonego na rękach zawodnika, przez "włoskie wakacje" po nieudany zdrowotnie powrót na stare śmieci. Przez mała kompromitację trenerską ( napisałem wtedy od bohatera do...za co nie przeprosiłem Świdra)..do w miarę prężnego prezesa w mieście i regionie z tradycjami i..niezbyt chętnymi sponsorami.

Budowałeś i zbudowałeś to o czym nawet nie marzyliśmy- stabilny klub z sukcesami. A że polityka jest jaka jest. Mam nadzieję ze nie "spadniesz " z krzesła tylko uśmiechniesz się przy następnym medalu polskiej kadry.

A co do Zaksy. Może polityczno-biznesowy namiestnik przynajmniej nie będzie przykręcał kurka ze złotówkami czego całemu środowisku życzę.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

BuenoSausage pisze: 27 wrz 2021, o 13:25 Dotychczas normą było, że Zaksa bardzo dobrze prezentowała się na tle rywali na początku sezonu. Wynikało to zazwyczaj z dwóch powodów - raz, że Zaksa rzadko dokonywała dużych zmian w składzie, więc startowała z lepszym zgraniem, a dwa że w Zaksie przeważnie grało niewielu szóstkowych reprezentantów z tych lepszych reprezentacji (a nawet jeśli, to na mniej obciążających pozycjach tzn. rozegranie i libero) więc mieli przewagę mniejszego zmęczenia w porównaniu do głównych rywali.
No ba!
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: alimak »

kuchcik77 pisze: 27 wrz 2021, o 13:29 Prezesie i prezesie in spe!

A co do Zaksy. Może polityczno-biznesowy namiestnik przynajmniej nie będzie przykręcał kurka ze złotówkami czego całemu środowisku życzę.
To i zaufanie do decyzji transferowych sztabu i w K-K nie ma się o co martwić. Powtarzam, sztab tam odgrywa ogromną rolę. W wielu kwestiach.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

BuenoSausage pisze: 27 wrz 2021, o 13:25 Dotychczas normą było, że Zaksa bardzo dobrze prezentowała się na tle rywali na początku sezonu. Wynikało to zazwyczaj z dwóch powodów - raz, że Zaksa rzadko dokonywała dużych zmian w składzie, więc startowała z lepszym zgraniem, a dwa że w Zaksie przeważnie grało niewielu szóstkowych reprezentantów z tych lepszych reprezentacji (a nawet jeśli, to na mniej obciążających pozycjach tzn. rozegranie i libero) więc mieli przewagę mniejszego zmęczenia w porównaniu do głównych rywali.

I teraz w zasadzie jest nie inaczej:
- Janusz - nie grał w reprezentacji
- Huber - epizod w Lidze Narodów i na tym koniec
- Smith - od 1. sierpnia miał wakacje
- Śliwka - rezerwowy, trochę pograł na IO, ale już niewiele na ME
- Semeniuk - rezerwowy, trochę pograł na ME
- Kaczmarek - rezerwowy, głównie na podwójnych zmianach
- Shoji - od 1. sierpnia miał wakacje

Koniec końców Zaksa personalnie wygląda średnio, więc nie sądze aby byli w stanie dojść do finału tegorocznej Plusligi. Choć pewnie będą blisko, bo syndromem Zaksy jest to, że tam większość zawodników grając dostaje jakby doładowanie +50% do umiejętności (wystarczy porównać grę Śliwki i Semeniuka w Zaksie a w reprezentacji Polski - niebo a ziema).
No tak co roku Zaksa personalnie średnio i w ogóle ma upaść i nie zdobyć mistrzostwa a co roku dominacja...

Popatrz jakie piłki Śliwka dostaje od Drzyzgi. Często pod blok takie, które można tylko albo uderzyć przed siebie siłowo albo kiwnąć. Śliwka woli mieć trochę dalej oa siatki i użyć tego swojego nadgarstka. To zawodnik techniczny a Drzyzga to rozgrywający bardziej pod zawodników fizycznych. Nie dziwne, że w Rosji się odnalazł. Śliwka więc jest czołówką ligową bo znajdź mi drugiego takiego przyjmującego co kręci średnio w sezonie ponad 50% w ataku... Niewielu jest takich. Po prostu trzeba odpowiedniego rozgrywającego by ze Śliwki wydobyć to co najlepsze a Zaksa znowu ma rozgrywającego skrojonego pod Śliwkę i pod Semeniuka bo ten też będzie cierpiał pod słabym rozgrywającym, choć mniej niż Śliwka.

Skład Zaksy:
Najlepsi przyjmujący w lidze(tylko para Zawiercia i JW ma do nich podjazd), czołowy libero, uniwersalny atakujący, blisko tej czołówki a wśród czołówki chyba najpewniejszy. Jeden z lepszych rozgrywających zeszłego sezonu no i trochę słabszy środek, ale Hubera stać na dużo. To skład na walkę o medale i ponownie na walkę z każdym w europie. I nie nie jestem fanem Zaksy.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 27 wrz 2021, o 14:05
No tak co roku Zaksa personalnie średnio i w ogóle ma upaść i nie zdobyć mistrzostwa a co roku dominacja...
Zeszłosezonowe wicemistrzostwo Polski było najbardziej zdominowanym wicemistrzostwem jakie widziałem.
Jeden z lepszych rozgrywających zeszłego sezonu
Sam jestem fanem talentu Marcina i mu mocno kibicuje, ale nie był jednym z lepszych rozgrywających w lidze. A bycie nawet w top5 rozgrywających Plusligii w zeszłym roku, gdzie był Toniutti, długo długo nikt i nawet nie wiem kogo wskazać do grupy pościgowej, bo mówienie, że Trinidad czy Kampa, a dalej Łomacz, Drzyzga, Tavares, Cavana to prezentowali się super stabilnie, powodem do dumy nie jest.
Kłamca.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: michal1983 »

„Co tam panie w polityce? Chincyki trzymają się mocno.”

Czyli na forum bez zmian.

Już za chwileczkę, już za momencik zacznie się dyskusja na temat „plotek na sezon 22/23”
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

ciorny17 pisze: 27 wrz 2021, o 14:23 Sam jestem fanem talentu Marcina i mu mocno kibicuje, ale nie był jednym z lepszych rozgrywających w lidze. A bycie nawet w top5 rozgrywających Plusligii w zeszłym roku, gdzie był Toniutti, długo długo nikt i nawet nie wiem kogo wskazać do grupy pościgowej, bo mówienie, że Trinidad czy Kampa, a dalej Łomacz, Drzyzga, Tavares, Cavana to prezentowali się super stabilnie, powodem do dumy nie jest.
Akurat trio Toniutti, Tavares i Janusz (dla mnie w tej kolejności) to bezsprzecznie najlepsi trzej rozgrywający sezonu. Najmniej falowali, kreowali grę, a ci dwaj ostatni dokładali jeszcze blok i zagrywkę. Łomacz, Kampa, Cavanna i Drzyzga falowali na przestrzeni rozgrywek, a wymienienie przez Ciebie przeciętnego Trinidada nawet w ich towarzystwie mocno go nobilituje.

Janusz będzie moim zdaniem trybikiem, który się świetnie wpasuje w ten mechanizm. A nawet gdyby miał słabszy moment, to zawsze jest Kozłowski. Jeszcze co do falowania, to w wielu meczach Toniutti też był niedokładny i dawał czasem fatalne piłki np. do Kaczmarka. Tyle że często się o tym zapomina, bo Zaksa miała to, co najważniejsze, czyli wynik (z wyjątkiem ligi). A np. Kampa też przez znaczną część sezonu grał bardzo przeciętnie i dopiero w finałach pokazał klasę.

Dlatego ja bym nie był taki jednoznaczny w ocenach, że Ben i długo nic, bo Tavares i Janusz ze swoich drużyn wyciskali maksa i zarówno zespołowo, jak i indywidualnie prezentowali równy i wysoki poziom.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Skoro Janusz grał tak wybitnie poprzedni sezon, to dlaczego Kozub rozegrał 59 setów? Dla porównania zmiennicy Toniuttiego czy Tavaresa rozegrali odpowiednio 35 i 51 (Tavares z tego co pamiętam jakiś uraz miał podczas sezonu). Nawet Kozłowski, który zmieniał Trinidada kiedy bym meczu nie oglądał, rozegrał 63 sety, czyli tylko 4 więcej niż Kozub. Oczywiście to suche sety, może gdzieś tam Kozub wchodził na zagrywkę czy zadaniowo, ale i Janusz często potrzebował zmiany na pozycji, więc twierdzenie, że poprzedni sezon był jakiś wybitny w jego wykonaniu to jednak chyba trochę na wyrost. No i nie bez powodu w tamtym roku zmiennikiem Toniuttiego był Prokopczuk, a zmiennikiem Janusza będzie Kozłowski.

Streeter
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jaet »

Akurat Janusz świetnie poprzedni sezon zaczął i w ogóle grał w jego pierwszej części bardzo fajnie, a im bliżej było środka, a potem końca tym gorzej to wyglądało. Playoffy słabiuteńkie.
Tyle, że w odróżnieniu od tego co napisał ciorny, to ja poza Benem i Tavaresem nie widziałem sypacza, który zagrał bardzo dobrze i równo przez cały sezon. Cavana podobnie jak Janusz świetny początek i dramatyczny koniec. Kampa fatalnie zaczął, potem się ogarnął, ale playoffy miał przeciętne, tyle że koledzy wszystko mu kończyli. Fabian na początku fatalny, potem lepiej ale też bez fajerwerków, a Grzesiek może i stosunkowo równo ale to nie znaczy, że dobrze.
Także jakoś wyjątkowo, to Marcin moim zdaniem od tej dość szerokiej czołówki nie odstawał, jak podniesie i utrzyma poziom na przestrzeni sezonu, to będzie super.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Znaczy ja się zgadzam, że Marcin na tle ligowej konkurencji nie wypadł źle, ale wydaje mi się, że bardziej niż za dobrą grę stawiamy go wysoko, bo inni falowali jeszcze bardziej, co zresztą słusznie zauważyłeś. Bardzo ciekawi mnie jak Marcin sprawdzi się na jednak wyższym poziomie i czy będzie w stanie prezentować się solidnie przez cały sezon.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 27 wrz 2021, o 21:26 Znaczy ja się zgadzam, że Marcin na tle ligowej konkurencji nie wypadł źle, ale wydaje mi się, że bardziej niż za dobrą grę stawiamy go wysoko, bo inni falowali jeszcze bardziej, co zresztą słusznie zauważyłeś. Bardzo ciekawi mnie jak Marcin sprawdzi się na jednak wyższym poziomie i czy będzie w stanie prezentować się solidnie przez cały sezon.

Streeter
No nie wiem bo faktycznie zdaża mu się falować, ale on naprawdę fajnie rozgrywa piłki. To bardzo kreatywny rozgrywający. Do tego fajnie po równo rozkłada atak. Ja oceniam go pozytywnie nie na bazie innych rozgrywających w PlusLidze a tak po prostu pozytywne wrażenie na mnie robi od kiedy wszedł za Łomacza w Skrze gdy tamten miał kontuzję.
Racja, że Janusz często falował i był zmieniany tylko nie tylko w ten sposób należy oceniać rozgrywających. Tylko za ogólną jakość gry. On pomimo tych zapaści ogólnie grałdobrze. No a Kozub to też bardzo ciekawy szybko grający rozgrywający, więc nie dziwne, że swoje szanse dostał.
Ja oceniam podobnie jak JohnnyRotten i Janusz był dla mnie najlepszy zaraz po Toniuttim i Tavaresie.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Papito13 »

O ile Janusz faktycznie czasami nieco falował to jednak moim zdaniem druga część sezonu w jego wykonaniu nie była wyraźnie gorsza, a sam Marcin zazwyczaj padał ofiarą problemów reszty drużyny i z tego powodu lądował na ławce. Trefl wyglądał znakomicie, a sam Janusz z boiska nie schodził, gdy w niesamowitym gazie był Lipiński, który czyścił prawie wszystkie śmieci, a drugim lewoskrzydłowym był Mika, który potrafi sobie z trudnymi piłkami sprytnie radzić. Gdy z powodu kontuzji wypadł Mika, a Bartek Lipiński wrócił na swój normalny (też całkiem niezły) poziom to zaczęły się problemy. Co to ma wspólnego z częstym sadzaniem na ławce Marcina? Ano, przy słabszym przyjęciu, wykluczającym grę przez środek i szybką wystawę do Wlazłego, praktycznie każda wystawa szła na lewe skrzydło. Skoro prawie każdy użytkownik forum wie, że Mariusz Wlazły na wysokiej piłce traci na skuteczności, to wiedzą też o tym ich przeciwnicy (a już na pewno sztaby szkoleniowe) i wiedział też na pewno Marcin Janusz. Gdy tylko w słabszej formie był chociaż jeden z duetu Lipiński-Reichert, Trefl miał kłopoty. A w takiej sytuacji pierwszym zawodnikiem opuszczającym boisko nie był ani Lipiński, ani Reichert, bo nie bardzo miał ich kto zmienić. Nie był też Mariusz Wlazły i to nawet, gdy wydawało się, że to on powinien być zmieniony, co jest jednym z moich (i o ile mnie pamięć nie myli, nie tylko moich) zarzutów wobec Michała Winiarskiego i sposobu w jaki prowadził Trefl w poprzednim sezonie. Przez co to właśnie Marcin Janusz był pierwszym w kolejce do zejścia. Pewnie czasami zasłużenie, ale wielokrotnie miałem co do tej zmiany wątpliwości. Po kontuzji Miki i zjeździ z formą Lipińskiego, Trefl i gra Janusza zdecydowanie bardziej podobała mi się, gdy na boisku był Sasak, bo sprawiało to, że zespół był bardziej zbilansowany i ciężej było przeciwnikom odczytać intencje rozgrywającego, gdy wiedzieli, że piłka (nawet podwyższona) może zostać wystawiona zarówno na lewe, jak i na prawe skrzydło. Zapadło mi w pamięć jedno spotkanie, które dobrze obrazuje co mam na myśli, będące ekstremalnym przykładem, gdy Trefl przegrywał (chyba 2:1), Marcin Janusz został już zmieniony przez Kozuba, a sam czwarty set przebiegał pod kontrolę rywala. Około połowy seta na boisku pojawili się Janusz i Sasak, a Trefl nadrobił kilka punktów w bardzo krótkim czasie, ale na boisko i tak wrócili Wlazły z Kozubem, a Trefl tego seta i ten mecz gładko przegrał. Jednak nie mam pojęcia z kim i o co wówczas Trefl walczył.

Moim zdaniem Marcin Janusz w poprzednim sezonie prezentował się bardzo dobrze, na pewno nie gorzej od Tavaresa, a gra w Zaksie z lepszymi skrzydłowymi i to takimi, którzy potrafią ukryć niektóre błędy rozgrywającego, powinna mu tylko pomóc w rozwoju. Moim zdaniem uda mu się zaskoczyć wiele osób, a strata Toniuttiego nie będzie tak bolesna jak niektórym się wydaje.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 27 wrz 2021, o 21:50 No nie wiem bo faktycznie zdaża mu się falować, ale on naprawdę fajnie rozgrywa piłki. To bardzo kreatywny rozgrywający. Do tego fajnie po równo rozkłada atak. Ja oceniam go pozytywnie nie na bazie innych rozgrywających w PlusLidze a tak po prostu pozytywne wrażenie na mnie robi od kiedy wszedł za Łomacza w Skrze gdy tamten miał kontuzję.
Racja, że Janusz często falował i był zmieniany tylko nie tylko w ten sposób należy oceniać rozgrywających. Tylko za ogólną jakość gry. On pomimo tych zapaści ogólnie grałdobrze. No a Kozub to też bardzo ciekawy szybko grający rozgrywający, więc nie dziwne, że swoje szanse dostał.
Ja oceniam podobnie jak JohnnyRotten i Janusz był dla mnie najlepszy zaraz po Toniuttim i Tavaresie.
Ogólnie zgadzam się z całym wydźwiękiem Twoje posta, poza jedną rzeczą: no bo jak Ci rozgrywający nie dojedzie na najważniejsze mecze (jak Drzyzga na ćwierćfinał), to co Ci z tego, że wcześniej grał dobrze (tu już nie ma Drzyzga, bo wcześniej też nie grał dobrze :D)?

Oby to były takie dywagacje od czapy, bo Janusz zagra fajny sezon i przyszłym roku dostanie powołanie jako rozgrywający który coś na kadrze pogra, niemniej i tak uważam, że jednak pewne ryzyko ze strony Zaksy podjęte zostało, a nie został zakontraktowany zawodnik kompletny. Czy to ryzyko się opłaciło to podyskutujemy po sezonie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jaet »

Papito13 pisze: 28 wrz 2021, o 03:25 O ile Janusz faktycznie czasami nieco falował to jednak moim zdaniem druga część sezonu w jego wykonaniu nie była wyraźnie gorsza, a sam Marcin zazwyczaj padał ofiarą problemów reszty drużyny i z tego powodu lądował na ławce.
Papito błagam, obejrzyj playoffy. Zgoda, że cały Trefl wyglądał słabiej, ale ilość niedokładności Janusza była nawet trudna do zliczenia. On rozgrywa dość nieszablonowo i jak zgubi dokładność, staranność i tempo, to drużynie skuteczność leci na łeb i szyję.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Broń Boże poprzedni mój post nie miał mieć wydźwięku, że znowu wszystko co kędzierzyńskie to najgorsze i nie chcę aby ci bardziej fanatyczni znów pisali, że psy szczekają a karawana jedzie dalej.

Chciałem zauważyć, że nasza liga rozgrywającymi to nie stoi. Jest jeden wirtuoz, top4-8 na świecie, a dalej dziura. Dlatego nazywanie kogoś, że był wśród najlepszych, to lekka ujma dla Francuza. Sam długo byłem zwolennikiem Kampy, bo jakoś lubię rozgrywających w jego typie, czyli bardziej Żygadłów jak Zagumnych (no może poza Christensonem :D ), ale zeszły sezon Niemca to od początku, w związku z covidem to też był równy, słaby poziom.

Trochę to dywagowanie nad wyższością jednych świąt nad drugimi, ale cóż. Przyszłość pokaże co i jak. Ja tam akurat za Marcina kciuki trzymam i fajnie, że jest w pretendencie do złota, bo jak po sezonie, gdzie Zaksa skończy wyżej jak Resovia, a poziom gry rozgrywających będzie jaki będzie, to już nie wiem jakich argumentów będą musieli obrońcy wiadomo kogo używać, aby nieść dobrą nowinę nad niezbędnością jegomościa w szóstce.
Kłamca.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: lukecik »

Oglądałem tylko sobotni mecz, ale wyglądało to wszystko lepiej niż obiecująco. Janusz nie wygląda na nowego rozgrywającego, Huber też jak stary wyjadacz no i Śliwka w wersji klubowej, sportowo kilka pięter wyżej niż reprezentacyjny Olek Kiwka. Jeśli Cretu będzie ogarniał taktykę i atmosferę, a zespół ominą kontuzje najważniejszych graczy to Zaksa z podium nie zleci, a i kto wie, może wróci na tron. Na pewno to dla mnie najwyraźniejszy faworyt obok JW do końcowego podium.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Papito13 pisze: 28 wrz 2021, o 03:25 O ile Janusz faktycznie czasami nieco falował to jednak moim zdaniem druga część sezonu w jego wykonaniu nie była wyraźnie gorsza, a sam Marcin zazwyczaj padał ofiarą problemów reszty drużyny i z tego powodu lądował na ławce. Trefl wyglądał znakomicie, a sam Janusz z boiska nie schodził, gdy w niesamowitym gazie był Lipiński, który czyścił prawie wszystkie śmieci, a drugim lewoskrzydłowym był Mika, który potrafi sobie z trudnymi piłkami sprytnie radzić. Gdy z powodu kontuzji wypadł Mika, a Bartek Lipiński wrócił na swój normalny (też całkiem niezły) poziom to zaczęły się problemy. Co to ma wspólnego z częstym sadzaniem na ławce Marcina? Ano, przy słabszym przyjęciu, wykluczającym grę przez środek i szybką wystawę do Wlazłego, praktycznie każda wystawa szła na lewe skrzydło. Skoro prawie każdy użytkownik forum wie, że Mariusz Wlazły na wysokiej piłce traci na skuteczności, to wiedzą też o tym ich przeciwnicy (a już na pewno sztaby szkoleniowe) i wiedział też na pewno Marcin Janusz. Gdy tylko w słabszej formie był chociaż jeden z duetu Lipiński-Reichert, Trefl miał kłopoty. A w takiej sytuacji pierwszym zawodnikiem opuszczającym boisko nie był ani Lipiński, ani Reichert, bo nie bardzo miał ich kto zmienić. Nie był też Mariusz Wlazły i to nawet, gdy wydawało się, że to on powinien być zmieniony, co jest jednym z moich (i o ile mnie pamięć nie myli, nie tylko moich) zarzutów wobec Michała Winiarskiego i sposobu w jaki prowadził Trefl w poprzednim sezonie. Przez co to właśnie Marcin Janusz był pierwszym w kolejce do zejścia. Pewnie czasami zasłużenie, ale wielokrotnie miałem co do tej zmiany wątpliwości. Po kontuzji Miki i zjeździ z formą Lipińskiego, Trefl i gra Janusza zdecydowanie bardziej podobała mi się, gdy na boisku był Sasak, bo sprawiało to, że zespół był bardziej zbilansowany i ciężej było przeciwnikom odczytać intencje rozgrywającego, gdy wiedzieli, że piłka (nawet podwyższona) może zostać wystawiona zarówno na lewe, jak i na prawe skrzydło. Zapadło mi w pamięć jedno spotkanie, które dobrze obrazuje co mam na myśli, będące ekstremalnym przykładem, gdy Trefl przegrywał (chyba 2:1), Marcin Janusz został już zmieniony przez Kozuba, a sam czwarty set przebiegał pod kontrolę rywala. Około połowy seta na boisku pojawili się Janusz i Sasak, a Trefl nadrobił kilka punktów w bardzo krótkim czasie, ale na boisko i tak wrócili Wlazły z Kozubem, a Trefl tego seta i ten mecz gładko przegrał. Jednak nie mam pojęcia z kim i o co wówczas Trefl walczył.

Moim zdaniem Marcin Janusz w poprzednim sezonie prezentował się bardzo dobrze, na pewno nie gorzej od Tavaresa, a gra w Zaksie z lepszymi skrzydłowymi i to takimi, którzy potrafią ukryć niektóre błędy rozgrywającego, powinna mu tylko pomóc w rozwoju. Moim zdaniem uda mu się zaskoczyć wiele osób, a strata Toniuttiego nie będzie tak bolesna jak niektórym się wydaje.
100% w punkt, cały post
Rozgrywający jest uzależniony od skuteczności swoich kolegów, w momencie gdy Lipiński, jedyny rzetelny i regularnie skuteczny na wysokim poziomie skrzydłowy Trefla wpadł w dołek naturalnym było że cały zespół miał problem i wyglądało to gorzej, siłą rzeczy rozgrywający również wyglądał gorzej. W tej sytuacji najłatwiej zmienić rozgrywającego i liczyć na to, że to coś zmieni. Rozgrywający bardzo często płacą za słabość kolegów z boiska.
W Zaksie Marcin ma skrzydła o klase lepsze.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”