Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Cos mnie ominęło, a może skleroza. Nie pamiętam tego MP...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Z jednej strony mając w sobie jakieś pokłady empatii, wierze w uraz i to wszystko co mówi pan Wojciech.

Z drugiej strony, znając środowisko oraz mentalność ludzi sportu/biznesu/polityki z autopsji wiem że... różnie to bywa.
Jakby ktoś był złośliwy to oglądając mecze reprezentacji oraz początek sezonu, mógłby wyciągnąć dziwne wnioski. Taka „bliżej nie określona kontuzja - nie kontuzja - uraz” może być dobrym alibi.

Ale jak powiadam, mając szacunek i empatię w stosunku do panów Drzyzga (wyłączając sympatycznego Tomasza) wierze że to taki nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Mocno trzymam kciuki za rychły powrót mistrza świata.

@grzegorz
Mam tę samą dolegliwość. Nie pamietam również mistrzostwa Polski które Leon wywalczył z Płomieniem Milowice.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Resofan pisze: 19 paź 2021, o 06:41 Tylko jakoś trenerzy są innego zdania. Od kadry, poprzez kluby greckie, rosyjskie i polskie. Zbiorowa amnezja, a wystarczyłoby, żeby posłuchali fachowców z tego forum.
Kluby greckie :D No poprawiłeś mi humor z samego rana, to było naprawdę mocne. Ten transfer to był wręcz policzek dla Fabiana, bo w Grecji grają tylko wypaleni siatkarze i Fabian grał tam z Oivanenem,Rauwerdinkiem i Aleksiewem :D

Rosyjskie kluby raczej nie potrzebują wirtuozów rozegrania. Fabian został wymieniony na Abajewa, żeby uwolnić limity. W tej chwili poza Zenitem żaden czołowy rosyjski klub nie zatrudnia rozgrywającego z zagranicy. I chyba Nowosybirsk jakoś bardzo tej decyzji nie żałuje.

W Polsce to zatrudnia go tylko Resovia, która słynie z zatrudniania za nazwiska, także nie byłbym tak hop do przodu. Drzyzga potrafi grać, był naprawdę utalentowany, ale ma paskudny charakter i od dłuższego czasu gra bardzo prostą siatkówkę. Poza tym, nikt nie pisze o nim jak o graczu I ligowym. Taki Nikola Jovović grał zarówno w Rosji, jak i we Włoszech, ale świetny rozgrywający to raczej nie jest.

Obecnie pozycja rozgrywającego przechodzi mały kryzys w światowej siatkówce, bo nie ma tylu dobrych sypaczy, co kiedyś. Kiedyś sama Brazylia miała ich sporo - Bruno,Marlon,Raphael,William, przez moment też Marcelinho i Ricardo obok nich. Do tego wielu innych, jak Ball,Grbić,Zagumny,Vermiglio,Grankin,Falasca,Esko, czy też Żygadło,Depestele,Tischer z tych solidnych. I jeszcze pewnie kilku pominąłem. Sam widzisz, że wybór był większy.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

No Szary, ty mnie tym wpisem to zaimponowałeś :] ;)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

michal1983 pisze: 19 paź 2021, o 08:49 No Szary, ty mnie tym wpisem to zaimponowałeś :] ;)
A możesz nakreślić?
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 08:51 A możesz nakreślić?
Memory #5. „Siara” i wszystko jasne.

Jeśli nie zrozumiałeś to znaczy że jesteś za młody. ;)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

michal1983 pisze: 19 paź 2021, o 09:02
Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 08:51 A możesz nakreślić?
Memory #5. „Siara” i wszystko jasne.

Jeśli nie zrozumiałeś to znaczy że jesteś za młody. ;)
To akurat załapałem, choć film to zupełnie nie moje czasy, ale moje opinie są często dość mocne i czasem się ktoś zgadza, a czasem jest bardzo anty, więc zastanawiałem się czy to ironia czy po prostu zgoda ;)
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Szary kiedy zdążyłeś poznać Fabiana? Coś mi się wydaje że Drzyzga nawet nie wie, że istniejesz, a ty coś o jego paskudnym charakterze. :] Z tego co słyszałem jest zupełnie na odwrót.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

miro1905 pisze: 19 paź 2021, o 10:09 Szary kiedy zdążyłeś poznać Fabiana? Coś mi się wydaje że Drzyzga nawet nie wie, że istniejesz, a ty coś o jego paskudnym charakterze. :] Z tego co słyszałem jest zupełnie na odwrót.
Akurat w reprezentacji można było zaobserwować zupełnie co innego. Rozumiem, że według Ciebie Fabian nie gwiazdorzy. Wywiadów z nim też pewnie nie czytałeś.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 08:46 W tej chwili poza Zenitem żaden czołowy rosyjski klub nie zatrudnia rozgrywającego z zagranicy. I chyba Nowosybirsk jakoś bardzo tej decyzji nie żałuje.
Kwestia co uważasz za czołowy klub, ale paru zagranicznych rozgrywających w Rosji jest - Petrovs w Novgorodzie, Jovović w Dinamo-LO, Zhukouski w Fakiele, no i wspomniany Christenson w Zenicie.

Do tego dochodzi kilka klubów z wolnymi limitami, więc to nie do końca tak że wkręcić się do rosyjskiej ligi jako rozgrywający jest jakoś niemiłosiernie trudno - co zresztą widać po powyższych nazwiskach. Nie śledzę aż tak kariery Fabiana, by wiedzieć, czy po sezonach w Novosibirsku miał oferty z Rosji czy nie, możliwe że miał z jakichś klubów typu te powyżej, ale mając również ofertę rzeszowską i to dość długą, to wybór wydaje się rozsądny.

Co do sezonu w Grecji to nie wyśmiewałbym tego, bo liga grecka nie wydaje mi się słabsza niż japońska, w której grają dwie nasze tuzy. A w Olympiakosie w tym roku gra między innymi Pajenk, Egleskalns czy Perić, w tamtym roku Fromm, Okolić, a wcześniej Finger, Husaj, Tervaportti, Bohme, Schmitt, więc nie jest to ogórkowy klub. Spędzić rok za dobre pieniądze w tak pięknym miejscu jak Grecja z dala od naszych "cudownych" kibiców patrzących na każdą pomyłkę to chyba nie taka zła opcja (nie został tam na 10 lat jak niektórzy w Japonii), poza tym ktoś widocznie śledzi tą ligę grecką, skoro po tym sezonie trafił do Novosibirska. Ciężko więc z perspektywy czasu uznać ten ruch za kiepski czy bezsensowny.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 10:14
miro1905 pisze: 19 paź 2021, o 10:09 Szary kiedy zdążyłeś poznać Fabiana? Coś mi się wydaje że Drzyzga nawet nie wie, że istniejesz, a ty coś o jego paskudnym charakterze. :] Z tego co słyszałem jest zupełnie na odwrót.
Akurat w reprezentacji można było zaobserwować zupełnie co innego. Rozumiem, że według Ciebie Fabian nie gwiazdorzy. Wywiadów z nim też pewnie nie czytałeś.
Jeśli chodzi o ocenianie charakteru danego człowieka to zamiast na wywiady, patrzyłbym na jego relacje z kolegami z drużyny, kibicami i resztą siatkarskiego środowiska. Gdyby patrzeć na same wywiady to np. Kłos wypada znacznie gorzej od Fabiana, zwłaszcza kilka lat temu "za młodu" w Bełchatowie. On i Fabian paskudnych charakterów nie mają.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 19 paź 2021, o 10:31
Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 08:46 W tej chwili poza Zenitem żaden czołowy rosyjski klub nie zatrudnia rozgrywającego z zagranicy. I chyba Nowosybirsk jakoś bardzo tej decyzji nie żałuje.
Kwestia co uważasz za czołowy klub, ale paru zagranicznych rozgrywających w Rosji jest - Petrovs w Novgorodzie, Jovović w Dinamo-LO, Zhukouski w Fakiele, no i wspomniany Christenson w Zenicie.

Do tego dochodzi kilka klubów z wolnymi limitami, więc to nie do końca tak że wkręcić się do rosyjskiej ligi jako rozgrywający jest jakoś niemiłosiernie trudno - co zresztą widać po powyższych nazwiskach. Nie śledzę aż tak kariery Fabiana, by wiedzieć, czy po sezonach w Novosibirsku miał oferty z Rosji czy nie, możliwe że miał z jakichś klubów typu te powyżej, ale mając również ofertę rzeszowską i to dość długą, to wybór wydaje się rozsądny.

Co do sezonu w Grecji to nie wyśmiewałbym tego, bo liga grecka nie wydaje mi się słabsza niż japońska, w której grają dwie nasze tuzy. A w Olympiakosie w tym roku gra między innymi Pajenk, Egleskalns czy Perić, w tamtym roku Fromm, Okolić, a wcześniej Finger, Husaj, Tervaportti, Bohme, Schmitt, więc nie jest to ogórkowy klub. Spędzić rok za dobre pieniądze w tak pięknym miejscu jak Grecja z dala od naszych "cudownych" kibiców patrzących na każdą pomyłkę to chyba nie taka zła opcja (nie został tam na 10 lat jak niektórzy w Japonii), poza tym ktoś widocznie śledzi tą ligę grecką, skoro po tym sezonie trafił do Novosibirska. Ciężko więc z perspektywy czasu uznać ten ruch za kiepski czy bezsensowny.

Streeter
1.Z całym szacunkiem, ale to nie są czołowi rozgrywający. Pisałem przecież, że to żaden wyznacznik, bo Jovović grał w Rosji (i gra dalej, ale w innym klubie), ale jak wiadomo - czołowym sypaczem nie jest. Zhukouski to też chyba nie jest ten poziom, na który aspirował Fabian. Petrovs? No proszę Cię. Chyba, że uważasz, że ci siatkarze to poziom Fabiana, to powiem ci, że nawet niżej go cenisz niż ja.

2.Ja pisałem o tym, że w Rosji nie mają parcia na ściąganie bardzo dobrych rozgrywających, a nie że jest się tam wybitnie trudno dostać. W Rosji jest limit 2 obcokrajowców i dlatego rosyjskie kluby nie biją się o sypaczy. Z drugiej strony - Jeśli klub ma mocnych skrzydłowych, to najczęściej po prostu szuka poprawnego rozgrywającego, który będzie pasował do ligi rosyjskiej. Może ciężko to określić, ale generalnie jest inaczej niż we Włoszech.

3.Piszesz o zawodnikach, którzy nie nadają się na grę w najlepszych ligach i próbujesz napisać mi, że to nie ogórki. Ogórki nie, ja napisałem, że siatkarze wypaleni. Fromm,Pajenk,Bohme,Schmitt mają najlepsze lata za sobą i raczej nie mają szansy na angaż w najlepszych ligach. Perić,Egleskalns,Okolić,Husaj to też są siatkarze, którzy grają w słabszych ligach. Tervaportti jest zmiennikiem w Jastrzębiu. Finger to też zmiennik i to nie byle kogo, w Piacenzie ma bardzo małe szanse na występy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ja tylko próbuję podkreślić, że wyjazd do Grecji to nie objaw choroby psychicznej i że w Rosji pewnie miał możliwość zostania, skoro grają tam wymienieni przeze mnie zawodnicy (czyt. Fabian to lepszy gracz), ale wybrał Resovię. Tyle.

Bo tu się buduje jakiś obraz, że gość pojechał do Grecji, bo nie miał gdzie, a z Rosji go wygnali to wziął go Rzeszów, który zbiera przebrzmiałe odpady. Chyba trochę jednak inaczej jest.

A Periciem, Pajenkiem czy Egleskalnsem to by nie jeden PlusLigowy klub nie pogardził.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Chyba jednak nie do końca.

Kolega Szary napisał prawdę bez zbędnego dorabiania ideologii i prób udowodnienia że „jabłko to jednak trochę gruszka”.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

michal1983 pisze: 19 paź 2021, o 11:59 Chyba jednak nie do końca.

Kolega Szary napisał prawdę bez zbędnego dorabiania ideologii i prób udowodnienia że „jabłko to jednak trochę gruszka”.
Aha, czyli nie można na forum wyrazić swojej opinii, spróbować zrozumieć decyzji zawodnika i specyfiki lig, bo Szary napisał posta i pozamiatał? To nie wiedziałem, skoro tak to wątek można zamknąć i do końca kariery Fabiana nie ma potrzeby poruszać już jego tematu - wszak Szary napisał wszystko :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

Streeter pisze: 19 paź 2021, o 11:11
Bo tu się buduje jakiś obraz, że gość pojechał do Grecji, bo nie miał gdzie, a z Rosji go wygnali to wziął go Rzeszów, który zbiera przebrzmiałe odpady. Chyba trochę jednak inaczej jest.

Streeter
Jeśli dobrze pamiętam, to z tą Grecją chyba było tak, że Fabian trochę się przecenił i czekał na lepsze oferty, aż została ta. Więc pewnie mógł gdzieś pojechać w lepsze miejsce, ale za mniejszą kasę niż oczekiwał. Finalnie pewnie wyszło dobrze, wypowiadał się i on i Senior że reset mu się przydał.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: reeman »

grzegorzg pisze: 19 paź 2021, o 08:29 Cos mnie ominęło, a może skleroza. Nie pamiętam tego MP...
Już poprawili :P
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Simao »

Resofan pisze: 19 paź 2021, o 06:41 Tylko jakoś trenerzy są innego zdania. Od kadry, poprzez kluby greckie, rosyjskie i polskie. Zbiorowa amnezja, a wystarczyłoby, żeby posłuchali fachowców z tego forum.
Jednak trzeba zwrócić uwagę na jedną istotną rzecz, że jeszcze przed powrotem do Resovii był to inny gracz. Od jakiegoś czasu wyraźnie zjechał poziomem. Obecnie to już całkiem inny zawodnik, tzw. "syty kot" i już nie ma tej iskry w Nim, pasji i woli walki, a często działa destrukcyjnie na całą drużynę. Był taki okres, że złego słowa nie powiedziałbym na temat jego poziomu gry i postawy na boisku, jednak ostatnie sezony negatywnie wpłynęły na jego postrzeganie w moich oczach. To jest oczywiście moje subiektywne zdanie i szanuję opinię w tej kwestii każdej innej osoby. To jest tylko i wyłącznie moja osobista opinia na temat tego gracza i każdy ma prawo mieć inne zdanie. Chciałbym również podkreślić jedną bardzo istotną kwestię, wypowiadam się tylko i wyłącznie w aspekcie sportowym, pod tym kątem. To nie są żadne jakieś kwestie personalne, po za sportowe. Oceniam go wyłącznie w tym jednym aspekcie, nie żywię do Niego żadnej antypatii, jakiś niechęci, wrogości.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Jak się spojrzy na atakujących Resovii w ostatnich latach, to widać kompletny brak pomysłu i stabilności na tej pozycji. 3 lata Schops był pierwszym atakującym Resovii. Potem przyszedł Kurek, zagrał bardzo dobry sezon i odszedł, potem Schmitt, który grał mało i znów Schops był pierwszy. A szkoda, bo Schmitt jak grał, to grał świetnie i w założeniu on miał być jedynką. Tylko ten transfer był tak naprawdę bez sensu przez dużą kontuzjogenność.

Potem znowu Bartman, Schulz i tak zabawa trwała w najlepsze. Aż się dziwię, że drugi raz na Konarskiego się nie skusili :D Chociaż mogę się założyć, że go chcieli w jakimś okresie zatrudnić na nowo. Szkoda, że w Resovii Kurek nie znalazł poczucia stabilności, bo sezon zagrał wyśmienity - 54,43 % w ataku, 430 punktów, drużynowo był półfinał Ligi Mistrzów. To mógł być atakujący na kilka lat, ale coś mu odbiło i potem dwa lata zbierał się psychicznie.

Podsumowując: Resovia od momentu spadku w hierarchii Schopsa na drugiego atakiera/odejściu Kurka, zaczęła patrzeć na nazwiska i kierowała się tylko trendami. Bartman i Schmitt to były transfery skazane na porażkę, a Schulz zagrał dwa super sezony w PlusLidze (gdzie wcześniej był zmiennikiem), pojechał na MŚ i już go Resovia klepnęła. I to też był ryzykowny transfer.

Jedyny dobry transfer Resovii na pozycji atakującego w ostatnich latach to Karol Butryn, którego pożegnali po sezonie, dobrym sezonie w dodatku :D :D Muzaj, który zmienia klub co roku, to też oczywiście nie jest perspektywa na najbliższych kilka sezonów, nie wspomnę już o Fabianie, który zagra dwa słabe sezony i pójdzie grać gdzieś do Turcji czy coś. Na Kozamernika chyba też nie ma żadnego planu na dłużej, pomysł na ten transfer był podobny jak co do Jendryka - Jest zagraniczny, znany, to bierzemy, a co będzie dalej, to kij wie :] :]


Ale żeby mieć dobrą kadrę, to trzeba też mieć dobrego rozgrywającego. A co tutaj zrobiła Resovia? Kędzierski,Kozub,Shoji i znowu Drzyzga. Istna karuzela. Teraz, kiedy mieli okazję na fajny transfer sypacza, to wzięli znowu Fabiana, chociaż kluby zmienili Kampa i Toniutti. Wcześniej też przegapili dobre okazje na transfery, bo klub zmieniali Fornal,Huber i inni ciekawi zawodnicy. W sumie nie wiem po co się rozpisuje, bo na każdej pozycji były transferowe wtopy, na przyjęciu przez kilka lat tylko Klemen Cebulj to trafiony zakup.
Lechu67
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2020, o 18:43
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Lechu67 »

Póki w Resce nie zmieni się faktyczne zarządzanie, czyli przestaną decydować korporacyjni mistrzowie, to nic się u was nie zmieni. Drużyna to nie korporacja. Podejrzewam, że dla właścicielstwa liczy się, że o Asseco się dużo pisze co przekłada się na rozpoznawalność, więc reklamowo jest ok i oni wybrali dobrze, a złe wynik to oczywiście wina innych. Igła chciał coś więcej powiedzieć, ale .... .
Such wczoraj podsumował - nazwiska są, ale drużyny nie ma.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Lechu67 pisze: 1 lis 2021, o 12:21 Póki w Resce nie zmieni się faktyczne zarządzanie, czyli przestaną decydować korporacyjni mistrzowie, to nic się u was nie zmieni. Drużyna to nie korporacja. Podejrzewam, że dla właścicielstwa liczy się, że o Asseco się dużo pisze co przekłada się na rozpoznawalność, więc reklamowo jest ok i oni wybrali dobrze, a złe wynik to oczywiście wina innych. Igła chciał coś więcej powiedzieć, ale .... .
Such wczoraj podsumował - nazwiska są, ale drużyny nie ma.
ehh daj spokój z Igłą. Postawił na swoich byłych kolegów z czasów gdy jeszcze razem z nim grali w PlusLidze jak Bartman czy Marechal no i nie wyszło. W dodatku często sobie sam zaprzeczał. Nie ma co go rozgrzeszać i zwalać wszystko na prezesa. Igle po prostu nie poszło. Dobry siatkarz to nie musi być dobry prezes. Igła nie jest drugim Świderskim.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: PH3N-x »

Szary Wilk pisze: 1 lis 2021, o 11:38 W sumie nie wiem po co się rozpisuje, bo na każdej pozycji były transferowe wtopy, na przyjęciu przez kilka lat tylko Klemen Cebulj to trafiony zakup.
Szerszeń to dobry transfer tylko trzeba dać mu grać.
Lechu67
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2020, o 18:43
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Lechu67 »

kamil1999 pisze: 1 lis 2021, o 12:37
Lechu67 pisze: 1 lis 2021, o 12:21 Póki w Resce nie zmieni się faktyczne zarządzanie, czyli przestaną decydować korporacyjni mistrzowie, to nic się u was nie zmieni. ....
ehh daj spokój z Igłą. Postawił na swoich byłych kolegów z czasów gdy jeszcze razem z nim grali w PlusLidze jak Bartman czy Marechal no i nie wyszło. W dodatku często sobie sam zaprzeczał. Nie ma co go rozgrzeszać i zwalać wszystko na prezesa. Igle po prostu nie poszło. ....
Ok, tyle że od pewnego czasu sytuacja się co roku powtarza, a Igła był tylko sezon. Nie bronię go, tylko dopuszczam możliwość, że nie do końca tak naprawdę mógł w pełni decydować, a pomysły wrzucane z góry mogą psuć jakiś tam plan.
No i jak wyjaśnić, że spora część zawodników przychodzący do Reski dołuje.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Lechu67 pisze: 1 lis 2021, o 15:12
kamil1999 pisze: 1 lis 2021, o 12:37
Lechu67 pisze: 1 lis 2021, o 12:21 Póki w Resce nie zmieni się faktyczne zarządzanie, czyli przestaną decydować korporacyjni mistrzowie, to nic się u was nie zmieni. ....
ehh daj spokój z Igłą. Postawił na swoich byłych kolegów z czasów gdy jeszcze razem z nim grali w PlusLidze jak Bartman czy Marechal no i nie wyszło. W dodatku często sobie sam zaprzeczał. Nie ma co go rozgrzeszać i zwalać wszystko na prezesa. Igle po prostu nie poszło. ....
Ok, tyle że od pewnego czasu sytuacja się co roku powtarza, a Igła był tylko sezon. Nie bronię go, tylko dopuszczam możliwość, że nie do końca tak naprawdę mógł w pełni decydować, a pomysły wrzucane z góry mogą psuć jakiś tam plan.
No i jak wyjaśnić, że spora część zawodników przychodzący do Reski dołuje.
Nie było drugiego takiego sezonu jak ten gdy Igła był prezesem. Jak fatalne nie były te inne sezony to tamten to byłabsolutny precedens bo gdyby nie Będzin lub Bydgoszcz(już nie pamiętam dokładnie) to Resovia spadłą by z hukiem
Adi90
Posty: 75
Rejestracja: 1 paź 2014, o 13:55
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Adi90 »

Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 08:46 Obecnie pozycja rozgrywającego przechodzi mały kryzys w światowej siatkówce, bo nie ma tylu dobrych sypaczy, co kiedyś. Kiedyś sama Brazylia miała ich sporo - Bruno,Marlon,Raphael,William, przez moment też Marcelinho i Ricardo obok nich. Do tego wielu innych, jak Ball,Grbić,Zagumny,Vermiglio,Grankin,Falasca,Esko, czy też Żygadło,Depestele,Tischer z tych solidnych. I jeszcze pewnie kilku pominąłem. Sam widzisz, że wybór był większy.
Żygadło, Tischer, Grankin, nawet Ś.P. Falasca to tacy wybitni rozgrywający? Niektórym troszkę sentyment odbiera pamięć bo siatkówka też się zmienia i nie każdy gra świeczkami (może poza liga rosyjską) jak to było jeszcze 20 lat temu, więc od rozgrywających oczekiwania są wyższe niż kiedyś (więcej szybszej gry, kombinacji, wystaw na środek z 3-4 metra),więc margines błędu też większy. Pamiętam jak 20 lat temu, za rozegranie płaskiego ekspresu rozgrywający dostawał szybką "wędkę". Drzyzga by lepiej pasował do tamtych czasów niż obecnych, a szkoda bo za młodu zwłaszcza w młodej Częstochowie chyba na fali tej całej młodej bandy, której kibicowałem, potrafił naprawdę grać finezyjnie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Simao »

Mam nadzieję, że to będzie ostatni sezon Drzyzgi w Resovii. Pewnie nie będzie łatwo rozwiązać kontraktu, bo ma świadomość, że nigdzie takiego kontraktu nie otrzyma, ale prawda jest taka, że nie zasługuje. Jest flegmatyczny, ociężały, zero finezji, nie potrafi nawet dokładnie wystawić piłki, totalna porażka. W dodatku swoim stosunkiem do gry, nonszalancją, brakiem zaangażowania działa destrukcyjnie na całą drużynę. Resovia w przyszłym sezonie w miejsce Deroo musi ściągnąć zawodnika z solidnym atakiem, ale bardzo dobrym przyjęciem i zagrywką, aby wspomóc Zatora w przyjęciu. Kogoś konkretnego na atak i przede wszystkim rozgrywającego. Jestem niemal pewny, że Resovia przejdzie wtedy metamorfozę i będzie grać na poziomie jaki oczekują kibice i włączy się poważnie do walki o medale. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie w drużynie Resovii rozgrywał będzie Brizard, drugim rozgrywającym może być jakiś solidny Polak, może któryś z wychowanków (oprócz Kędzierskiego).
treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: treonik »

I jeszcze wrotki, Drogi Święty Mikołaju….
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: leeon »

Już transfery? Ile składu do wymiany? Deroo już niedobry? Fiksum dyrdum.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Simao »

treonik pisze: 7 lis 2021, o 07:11 I jeszcze wrotki, Drogi Święty Mikołaju….
Niepotrzebnie taki sarkazm, zobaczysz po sezonie, że to bardzo realny scenariusz. Zresztą w ostatnich sezonach wszystko jest możliwe patrząc na sytuację w różnych klubach. Nie ma dużego znaczenia, że ktoś ma obowiązujący kontrakt, smutne to, przede wszystkim nieprofesjonalne, ale prawdziwe. Takie standardy panują ostatnio w środowisku siatkówki. Nie spełniasz oczekiwań to musisz się liczyć z tym, że ktoś będzie chciał rozwiązać z Tobą kontrakt. Tylko inna jest sytuacja, gdy kontrakt chce rozwiązać zawodnik, a inna gdy tego chce klub. Wtedy wymaga to już dobrej woli zawodnika. Zresztą w Rzeszowie problem tkwi u samej góry...
Brak możliwości dla trenera będącego w danej chwili do pełnej i swobodnej budowy drużyny, według własnej koncepcji. Później mamy takie efekty, jak przez ostatnie kilka sezonów, gdzie drużyna nie jest odpowiednio skompletowana i zbilansowana, bez pomysłu. Liczy się bardziej na to, że ma się te nazwiska to powinny być efekty. Wiadomo, że to wszystko to bardzo złożony proces i decyduje wiele czynników. Najważniejsze, aby całościowo drużyna odpowiednio funkcjonowała, tego w ostatnich sezonach nie można powiedzieć o drużynie Resovii. Próbowano coś zrobić na wzór ZAKSY, ale okazało się, że Igła nie ma żadnych merytorycznych kompetencji i umiejętności w przeciwieństwie do Sebastiana Świderskiego w kwestii zarządzania.

Ps. Tak już żartem, w tej kwestii to życzenia trzeba raczej kierować do prezesa Resovii i podsuwać mu dobre pomysły :) ;)
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

leeon pisze: 7 lis 2021, o 07:59 Już transfery? Ile składu do wymiany? Deroo już niedobry? Fiksum dyrdum.
Kolega Simao bodajże już po trzecim meczu (porażka z GKS) wymienił 2/3 składu, tak, że tego....

A ja napiszę co innego.
Mam nadzieję, że zarządzający Resovią niezależnie od tegorocznego wyniku (raczej z ligi nie spadniemy) opamiętają się i w odróżnieniu od lat poprzednich nie zrobią rewolucji w drużynie zostawiając zdecydowaną większość zawodników. Przynajmniej raz zachowajmy stabilność. Do wymiany na pewno jest jeden zawodnik - Woicki. No niestety lata robią swoje, lepszy już nie będzie a grzegorzg ma chyba sporo racji gdy napisał, że Drzyzga potrzebuje mocnego zmiennika który go będzie naciskał. Drugim zawodnikiem do wymiany (ale już tylko ewentualnej) jest Deroo. Jeśli się nie ogarnie, to po prostu nie przedłużyć z nim kontraktu, bo ma na rok (zresztą Woicki również). Podejrzewam, że za drobne Belg nie gra, tak więc poziom jaki dotychczas prezentuje na pewno nie jest adekwatny do jego płacy. Zresztą potrzebny jest przyjmujący ze zdecydowanie lepszym przyjęciem. Resztę na pewno bym zostawił niezależnie od miejsca jakie drużyna na koniec zajmie. Niech się zgrywają cały rok, bo kolejna rewolucja niezależnie kto przyjdzie spowoduje skutki takie, jakie widzimy od 5 lat.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”