Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 gru 2021, o 17:52 Owszem. Żeby Drzyzga zgodził się na rozwiązanie kontraktu to musi znaleźć porównywalny klub, a o to może być ciężko, jeśli nagle nie zacznie grać lepiej, bo który klub z szerokiej czołówki miałby się skusić? Fabian zgodzi się na granie w Katowicach i odszkodowanie za zerwanie dwuletniej umowy? Hehe. Więc co najwyżej Resovia może dołożyć kasy do budżetu na mocnego sypacza, ale dobrze ujął to @Resofan, że budżet nie jest z gumy, więc oczekiwanie rewolucji, gdy ma się na gwiazdorskich umowach Cebulja czy Drzyzgi to trochę mrzonki. Sirci chciał wypchnąć Travicę przed tym sezonem, ten powiedział, że p....i i nie będzie grać w jakiejś Padwie, i został. To tak co do porównań do Janeczka.
No w zasadzie może odwalić takiego Travice i wtedy rzeczywiście klub ma problem, ale widzę dwie zasadnicze różnice: 1) Travica ma już za kilka dni rocznikowo 36 lat, można założyć że takiego kontraktu już nie dostanie, a w przyszłym i tak wspomniane Padwy wezmą go z pocałowaniem ręki, albo skończyć karierę i pójść w ślady ojca, 2) Travica już raczej wstępu do reprezentacji nie ma, więc czy grą czy nie gra nie stanowi to tak dużej różnicy jak w przypadku Fabiana. Oczywiście możesz odpisać że podobnie jak Travica nie zobaczy lepszego kontraktu niż obecny, tak samo Drzyzga i może nie chcieć go zerwać, ale wydaje mi się że to jeszcze nie ten etap. Oczywiście mogę się mylić, ale wydaje mi się, że gdyby Fabian dostał informacje od prezesa typu "słuchaj Fabian, podpisaliśmy Brizarda, możemy rozwiązać umowę za porozumieniem stron albo spędzisz sezon przyspawany do ławki" to poszedłby gdzieś indziej.
rzr pisze: 28 gru 2021, o 18:20 Reszta sztabu zostaje.
To moim zdaniem nie jest dobra wiadomość. Raz że Marcelo ma na pewno swoich sprawdzonych ludzi, z którymi by lepiej się dogadywał, a dwa to mam wrażenie że większym problemem niż "front" trenerski są ci ludzie "z tyłu". Dziwnym trafem Resovia ciągle jest albo połamana albo zdyszana. Nie sądzę żeby całość winy za to ponosił Giuliani.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 28 gru 2021, o 18:30Oczywiście mogę się mylić, ale wydaje mi się, że gdyby Fabian dostał informacje od prezesa typu "słuchaj Fabian, podpisaliśmy Brizarda, możemy rozwiązać umowę za porozumieniem stron albo spędzisz sezon przyspawany do ławki" to poszedłby gdzieś indziej.
Żeby zrobić taki myk, to Resovia musiałaby dołożyć na samo rozegranie dodatkową bańkę+ do budżetu (tak jak Sirci dołożył ~bańkę, ale w euro, żeby wzmocnić rozegranie, co jest kuriozalną kwotą jak na siatkówkę), ale dlatego @Resofan napisał, że do przeprowadzenia faktycznej przebudowy Resovia musiałaby jeszcze mocniej zwiększyć budżet, bo tam skład z grubsza jest podpisany na przyszły sezon. Drzyzga ma kontrakt jeszcze na dwa lata, pewnie zarabia bardzo dużo, mocno się zdziwię jak skończy się na czymś więcej niż lepszym zmienniku od Woickiego.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Dla mnie trzymanie kogoś w sztabie, byle trzymać, bo ma jakieś zasługi, jest bez sensu. Akhrem mógłby pełnić dla klubu inną rolę, jeśli są tak bardzo do niego przywiązani. Mendez pewnie chciał wziąć ze sobą swoich ludzi i nie ma takiej możliwości.

Co do kontraktu Fabiana - Sam przed sezonem powiedział, że dostał z Rzeszowa taką propozycję, że nie opłacało mu się wyjeżdżać do Włoch ani Rosji czy Turcji, bo oferta z Resovii była najlepsza. I to na 3 lata. Potworny strzał w stopę. Drzyzga może nie zgodzić się na rozwiązanie kontraktu, a wtedy tak jak piszą poprzednicy - Może nie być kasy na pierwszego sypacza. I wtedy pozostaje sprowadzenie kogoś klasy B, żeby ewentualnie wysłał Drzyzgę do kwadratu. Swoją drogą - zapewne nie były to kluby walczące o medale, tam są albo rodzimi zawodnicy, albo topowi.

Nie wiem na ile podpisany kontrakt mają Muzaj i Kozamernik, ale tym bardziej zabawne byłoby, gdyby ktoś był przed sezonem w 100 % pewien w absolutny sukces tej drużyny i dlatego podpisał kontrakty na kilka sezonów

Siatkarze wcale nie muszą być ze światowego topu, ale muszą być ambitni, musi im się chcieć, nie mogą gwiazdorzyć, a o to w Resovii może być ciężko. A poza tym, jeśli chodzi o sypaczy, to szybki przegląd sypaczy

De Cecco - NIEREALNY
Rezende - NIEREALNY
Christenson - NIEREALNY
Giannelli - NIEREALNY
Toniutti - NIEREALNY
Janusz - NIEREALNY
Sbertoli - NIEREALNY
----
Brizard- BARDZO WĄTPLIWY
Kreling - BARDZO WĄTPLIWY
Marouf - BARDZO WĄTPLIWY
Tavares - BARDZO WĄTPLIWY

----
M.Sanchez - REALNY
Uriarte - REALNY
Firlej - REALNY
Ostatnio zmieniony 28 gru 2021, o 19:12 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Co do Achrema to Resovia powtarza schemat Kowala - chce wychować sobie trenera związanego z klubem więc najpierw inwestuje w jego rozwój, pewnie popracuje parę lat przy kilku trenerach jako drugi i końcu dostanie szansę jako pierwszy.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 gru 2021, o 18:42 Żeby zrobić taki myk, to Resovia musiałaby dołożyć na samo rozegranie dodatkową bańkę+ do budżetu (tak jak Sirci dołożył ~bańkę, ale w euro, żeby wzmocnić rozegranie, co jest kuriozalną kwotą jak na siatkówkę), ale dlatego @Resofan napisał, że do przeprowadzenia faktycznej przebudowy Resovia musiałaby jeszcze mocniej zwiększyć budżet, bo tam skład z grubsza jest podpisany na przyszły sezon. Drzyzga ma kontrakt jeszcze na dwa lata, pewnie zarabia bardzo dużo, mocno się zdziwię jak skończy się na czymś więcej niż lepszym zmienniku od Woickiego.
A moim zdaniem wystarczy rozwiązać Fabiana i już można robić nowe rozdanie (ewentualnie ogarnąć Fabiana). No bo Deroo się kończy, więc można zrobić normalnie przyjęcie (z kimś kto przyjęciem stoi), a Kozamernika to nawet jakby miał zostać gdzieś jako rezerwowy bo limity to myślę że Resovię stać bo nie sądzę, żeby zarabiał jakieś niebotyczne pieniądze. Oczywiście pół forum tu stwierdzi że Muzaja trzeba też pogonić, ale ja akurat do tej części nie należę - uważam że jak się ogarnie przyjęcie i rozegranie, to Muzaj z Buckim spokojnie wystarczą.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: reeman »

Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

Według Maciąga Mendez mówi swobodnie po angielsku i po włosku, więc te informacje o ewentualnych kłopotach w komunikacji z zawodnikami wydają się przesadzone. No chyba, że określenie "swobodne" to jakaś duża nadinterpretacja Prezesa Resovii :D .
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Oczywiście pół forum tu stwierdzi że Muzaja trzeba też pogonić, ale ja akurat do tej części nie należę - uważam że jak się ogarnie przyjęcie i rozegranie, to Muzaj z Buckim spokojnie wystarczą.
Zgadzam się pod warunkiem że Maciej będzie miał choć jednego skrzydłowego który ściągnie z niego presję.
Granie z Fabianem nie należy do najprzyjemniejszych szczególnie kiedy w newralgicznych momentach dostajesz niedokładną piłkę na idący w ciemno podwójny. Maciek takich farfocli nie kończy. A po 2-3 tego typu akcjach jest u niego gamę over.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Już oficjalnie, więc z problemów: Giuliani, Muzaj, Cebulj, trochę Drzyzga, zdrowie Szerszenia pozbyto się największego. Zostało więc jeszcze jakieś 3,5. Zastanawiam się tylko, czy zabawniejsze w tym wątku jest porównywanie Mendeza z Giulianim, ocenianie Drzyzgi przez użytkowników, którzy nie widzieli ani jednego meczu Resovii w tym sezonie, czy może pisanie, że jak się ściągnie presję z atakującego (presję z atakującego xD), to zacznie grać lepiej.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Blanco pisze: 29 gru 2021, o 00:37 Już oficjalnie, więc z problemów: Giuliani, Muzaj, Cebulj, trochę Drzyzga, zdrowie Szerszenia pozbyto się największego. Zostało więc jeszcze jakieś 3,5. Zastanawiam się tylko, czy zabawniejsze w tym wątku jest porównywanie Mendeza z Giulianim, ocenianie Drzyzgi przez użytkowników, którzy nie widzieli ani jednego meczu Resovii w tym sezonie, czy może pisanie, że jak się ściągnie presję z atakującego (presję z atakującego xD), to zacznie grać lepiej.
Oglądałem więcej niż kilka meczów Resovii w tym sezonie ;) Zarówno wygranych, jak i przegranych, także daruj sobie.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Gdybym był niemiły, to bym napisał, że wstawiłem ogólny komentarz, a odezwałeś się Ty. I że to aż nadto wyjątkowa koincydencja. Ale nie jestem, więc nie napiszę.

Natomiast sprowadzanie problemów zespołu w lidze, którą można wygrać, mając tylko środek i zagrywkę (co pokazał tegoroczny finał), do rozgrywającego, z którym w tym samym roku chciało się wygrać Igrzyska Olimpijskie, jest co najmniej nielogiczne.

Ja od poprzedniego sezonu stawiałem tutaj tezy, że największym problemem jest Giuliani. Więc teraz stawiam kolejną, że Resovia pod Mendezem się bujnie. To słowo "bujnie" w niedługim czasie skonkretyzuję.
united
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2018, o 13:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: united »

Mendez w Rzeszowie to bardzo ciekawy ruch, wybitna osobowość, doświadczenie, sukcesy.

Ale to, że nie pracował w Europie wcale nie jest takie bez znaczenia. Tym bardziej, że jego punktem odniesienie jest Sada - klub z potężnym (ilościowo) sztabem, którym pewnie obdzielilibyśmy kilka zespołów PL, gdzie na wyjazdy lata się samolotem. W Rzeszowie czekają go trochę inne realia. Zobaczymy jak się dostosuje.

Z tym jego angielskim to chyba jest tak, że w CV miał, że "zaawansowany w mowie i piśmie"....a chyba czujemy, że nie zawsze to pokrywa się z rzeczywistością. W każdym razie "urzędowym" w klubie ma być angielski na prośbę trenera.

Wszystko na to wskazuje, że ów powiew świeżości w postaci nowej jedynki w Rzeszowie spowoduje kolejne ruchy - po pierwsze więcej "ruchów" na treningach gwiazdorów, którym wcześniej się nie chciało; ruch/roszady w wyjściowej szóstce, a może nawet ruch z jak i do klubu jeszcze w tym sezonie. Wierzę, że pójdzie to w dobrą stronę.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Kiepski »

W sytuacji Rzeszowa nie było wyjścia. Musieli coś zrobić, żeby pobudzić towarzystwo. Z trenerów, którzy byli dostępni i mogą pogonić do cięższej pracy co niektórych gwiazdorów, Mendez jest najlepszą opcją.
Oj ciężkie jest to środowisko rzeszowskie.
Z drugiej strony to fajnie że nazwiska typu Weber i Mendez zawitali do Plusligi. Może będzie to powiew nowości. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

united pisze: 29 gru 2021, o 08:24 Mendez w Rzeszowie to bardzo ciekawy ruch, wybitna osobowość, doświadczenie, sukcesy.
A czy nie czasami to samo pisano o Giulianim gdy przejmował Resovię ;)?

Choć ruch sam w sobie dla kibiców innych klubów niepokojący. Cholera wie ile potrwa efekt nowej miotły, a tu Skra musi za niedługo zmierzyć się z Resovią w Pucharze Polski.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Choć ruch sam w sobie dla kibiców innych klubów niepokojący.
Chyba tylko dla takich typowych frustratów którzy żyją potknięciami innych drużyn i zacierają ręce.

Mam przekonanie graniczące z pewnością że z wyłączeniem 2-3 użytkowników tego forum, reszta się cieszy bo to dla ligi wielka sprawa.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

michal1983 pisze: 30 gru 2021, o 08:16 Mam przekonanie graniczące z pewnością że z wyłączeniem 2-3 użytkowników tego forum, reszta się cieszy bo to dla ligi wielka sprawa.
Ale z czego się tak cieszyć? Mendez to dobry trener, ale nie cudotwórca. Bueno ma rację - Giuliani to też dobry trener, a wyszło jak zwykle. Ja podchodzę spokojnie i z rezerwą, bo "po owocach ich poznacie". W przypadku Resovii pewnym efektów można by być tylko gdyby na trenera przyszedł jeden człowiek, ale On nie przyjdzie, bo go prawie dwa tysiące lat temu ukrzyżowali. Każdy inny w Rzeszowie może sobie połamać zęby. Trener na pewno nie był jedyną przyczyną tego stanu rzeczy i miejmy nadzieję, że zarządzający klubem w końcu zaczną wyciągać wnioski.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

OK. Widocznie mam złe podejście. Dla mnie jako kibica innej drużyny ten ruch nie jest niepokojący. Nie napawa mnie strachem ani obawą.

Może być faktycznie dla kibiców Resovii z powódek o których piszesz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś - przyjście Mendeza nie jest dla mnie powodem do niepokoju. Cieszę się, że zarząd klubu dla ratowania sytuacji bierze uznanego szkoleniowca a nie jakiegoś "nołnejma", ale (jak to mówią) się nie podniecam jak ktoś kto na tym forum napisał, że pod takim trenerem to w play-offach wszyscy się będą Resovii obawiać. Spokojnie. pożyjemy - zobaczymy. Chyba Streeter niedawno tu się wypowiedział, że Resovia wiecznie jest połamana albo wygląda na zmęczoną i ma chyba w tym dużo racji. Taki stan rzeczy nie jest wyłączną winą pierwszego szkoleniowca, a przypomnijmy, że reszta sztabu włącznie z trenerem przygotowania fizycznego pozostaje. Czy Mendez to da rady odpowiednio poukładać? Miejmy nadzieję, że tak, ale ja jako kibic Resovii w ostatnich latach dostałem tyle razy w łeb, że nabrałem odpowiedniej pokory i wielkich oczekiwań nie mam.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Dokładnie tak, cieszy mnie bardzo Mendez, ale ja bym cały sztab pogonił i dał pracować Marcelo ze swoimi ludźmi. Bo tak to śmierdzi mi trochę takim naprawianiem grzyba na ścianie tapetą. Niby przykleisz nową tapetę, to wygląda ładnie, ale i problem rozwiązany nie dostał - i tak za chwilę będzie dalej walić pleśnią.

Oczywiście nie jestem wewnątrz drużyny i nie wiem jak wygląda rozkład obowiązków, być może Giuliani ustalał intensywność treningów siłowych, a trener od przygotowania jedynie rozpisywał to tak, by działało jak trener chciał (ale nawet jeżeli tak było, to średnio się w tym sprawdził - no ani siły ani świeżości w ekipie widać nie było, a przy tym połamał Szerszenia, Kochanowskiego, gdzieś tam na chwilę Zatora). A jak "każdy sobie rzepkę skrobał" na zasadzie ja przygotuję taktykę a Ty przygotuj zespół, no to już właściwie mamy odpowiedź, że zmiana nic nie da, bo co z tego, że Marcelo rozpracuje zespół i rozpisze każdy możliwy obrót sprawy, jak Deroo się od ziemi nie oderwie, a Klemen nie będzie miał pary w łapie. I tu wracamy do zaklejania grzyba na ścianie tapetą :)

Oczywiście życzę sobie i kibicom Resovii aby to były jedynie moje czarne wizje, ale niestety ten scenariusz wydaje mi się bardziej realny niż cudowne dotknięcie Marcelo i włączenie się do gry o medale i to mimo niewątpliwych i wybitnych umiejętności samego Marcelo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: bono »

Czyżby kolejny Argentyńczyk w Resovii??? - zamiana tej Kozy na Losera to jak wygranie na loterii ;)
Chyba że też dotknie go wirus Podpromia :] :] :] Ale fajnie było by widzieć tego środkowego w +L.
nie ma już nic... :<
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: reeman »

kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

bono pisze: 5 sty 2022, o 19:23 Czyżby kolejny Argentyńczyk w Resovii??? - zamiana tej Kozy na Losera to jak wygranie na loterii ;)
Chyba że też dotknie go wirus Podpromia :] :] :] Ale fajnie było by widzieć tego środkowego w +L.
A po co Loser? Jak Drzyzga nie będzie nim grał tak jak nie gra Kozamernikiem mimo, że ten radzi sobie w ataku.
Zawodnik bardzo dobry, chyba najlepszy środkowy we Francji, ale nie na Resovię. Transfer jak z volleyball menagera typu dobry to bierzmy. Przy stylu gry Drzyzgi powinni raczej zainwestować w środkowych których głównym atutem jest blok. Może Voorde? Seyed też w bloku rządził i dzielił w Olsztynie
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: reeman »

kamil1999 pisze: 6 sty 2022, o 01:19
bono pisze: 5 sty 2022, o 19:23 Czyżby kolejny Argentyńczyk w Resovii??? - zamiana tej Kozy na Losera to jak wygranie na loterii ;)
Chyba że też dotknie go wirus Podpromia :] :] :] Ale fajnie było by widzieć tego środkowego w +L.
A po co Loser? Jak Drzyzga nie będzie nim grał tak jak nie gra Kozamernikiem mimo, że ten radzi sobie w ataku.
Zawodnik bardzo dobry, chyba najlepszy środkowy we Francji, ale nie na Resovię. Transfer jak z volleyball menagera typu dobry to bierzmy. Przy stylu gry Drzyzgi powinni raczej zainwestować w środkowych których głównym atutem jest blok. Może Voorde? Seyed też w bloku rządził i dzielił w Olsztynie
18 ataków środkowych w 3 setach
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: weary_skier »

To średnio.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Z Fabianem jest tak, że on gra krótkie najczęściej jak ma przyjęcie na nos. Kiedy trzeba zrobić 2 kroki do piłki, to często środek można sobie odpuścić, a nawet jak nie, to rozegranie czasami nie jest najwyższej jakości i blok ma szansę zareagować, lub atak można podbić.

Wczoraj Resovia miała naprawdę dobre przyjęcie, a przy tym AZS zagrywał na żenującym poziomie. Drzyzga to dobry technicznie rozgrywający, więc jak ma bardzo dobre przyjęcie, to naprawdę jest w stanie pograć sporo. Z tym, że finezji to u niego nie uświadczymy. Ani jakiegoś przyspieszenia, ani przesuniętej krótkiej, pajpa gra tylko z idealnie przyjętej piłki, a tak może grać praktycznie każdy rozgrywający, który coś umie (mówię o możliwości wyboru, a nie jakości wystawy)

Drzyzga to jest bardzo "ekonomiczny rozgrywający". Nie za bardzo chce mu się kombinować. Jeśli musi te 2-3 kroki do piłki zrobić, to często rzuca po prostu świece na lewe i niech się martwi zawodnik wykonujący atak. Jak wspomniałem - technicznie jest okej, więc przy dobrym przyjęciu już mu się bardziej chce, a wtedy są ohy i ahy komentatorów. Ale to nie na tym polega bycie topowym sypaczem.

Zastanawialiście się, dlaczego Drzyzga jest rozgrywającym, który jak kameleon dopasowuje się do poziomu drużyny? A no właśnie dlatego. Jak ma przyjęcie, to nawet wyczyści siatę, ma dobrą dystrybucję piłek, ale jak musi się przebiec, to zbiera się jak wóz z węglem i już granie jest uproszczone niczym w Rosji. Co innego taki Firlej, który wczoraj miał zawodników w fatalnej formie, ale przez 2 sety starał się kombinować, przez co czasami sam popełniał błędy w wystawie, bo przedobrzył, ale zapewne też nie czuł, że jego zawodnicy mogą coś z prostej piłki skończyć.

Według mnie problem u Fabiana leży albo w pewności siebie (teoretycznie ma wysokie mniemanie o sobie, ale co w głowie nie wie nikt) i boi się grać bardziej kombinacyjnie, albo po prostu w motywacji. Uważa, że zrobi tyle ile musi. A druga sprawa to przygotowanie fizyczne. Szczerze mówiąc, to on ma najgorszą sylwetkę w lidze i nie wygląda w ogóle jak zawodowy sportowiec. O ile bokser wagi ciężkiej, kulomiot, trójboista itd nie zawsze wyglądają jak greccy herosi, tak siatkówka wymaga jednak takiego treningu, którego "konsekwencją" jest jednak dobra forma fizyczna. Porównując Fabiana do Łomacza,Janusza, to Fabian wygląda trochę jak 30 latek, który może nie ma nadwagi, ale ze sportem za wiele wspólnego także nie. Może De Cecco swego czasu też miał problem z formą (troszkę za dużo kg), ale jednak większość prezentuje się dobrze, a na tle Brizarda,Bruno,Giannelliego to nasz reprezentant wygląda kiepściutko.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Sorry, ale Firlej z wczoraj, to naprawde nie jest material do nasladowania. Bardzo mocno gubil dokladnosc. Przyjecie Olsztyna z wczoraj to 51/21%
Resovia miala lepsze 56/32%. Zwracam uwage, ze roznica glownie w perfekcyjnym.
Gdybysmy mieli Firleja chwalic za to, za co ganimy Fabie, tzn za gre z pola, to tych niedokladnosci powinno byc znacznie mniej.
Rozklad tez taki sobie. 25 Butryn, 31 TJ, Andringa 11 i srodkowi po 8. Najbardziej obciazeni zawodnicy, ktorzy zawodzili.


A Fabie quicka potrafi rzucic. Czasem nawet dokladnie. No owszem, z dogranej ;) . Inna sprawa, ze obecnie nie musi-ma wysokich zawodnikow, nie idacych bardzo szybko. Cebulowi czy Muzajowi raczej ekspresy by nie pomogly,

Juz nie krytykujmy tak na oslep. Nie bronie Fabiana niemniej warto trzymac sie prawdy.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 6 sty 2022, o 13:55 Sorry, ale Firlej z wczoraj, to naprawde nie jest material do nasladowania. Bardzo mocno gubil dokladnosc. Przyjecie Olsztyna z wczoraj to 51/21%
Resovia miala lepsze 56/32%. Zwracam uwage, ze roznica glownie w perfekcyjnym.
Gdybysmy mieli Firleja chwalic za to, za co ganimy Fabie, tzn za gre z pola, to tych niedokladnosci powinno byc znacznie mniej.


A Fabie quicka potrafi rzucic. Czasem nawet dokladnie. No owszem, z dogranej ;) . Inna sprawa, ze obecnie nie musi-ma wysokich zawodnikow, nie idacych bardzo szybko. Cebulowi czy Muzajowi raczej ekspresy by nie pomogly,

Juz nie krytykujmy tak na oslep. Nie bronie Fabiana niemniej warto trzymac sie prawdy.
Firlej 1 seta grał bardzo dobrze, bo drużyna mu pomagała. Potem się pogubił, bo skoro zawodnicy potrafili nie kończyć na pojedynczym, to po prostu przekombinował kilka razy rozegranie. Tak jak napisałem - pewnie nie czuł zaufania do swoich atakujących, kiedy wystawiał, dlatego przedobrzył. Z drugiej strony, gdyby uprościł grę, to zapewne mecz też skończyłby się na 0-3, bo Defalco i Butryn po prostu byli bardzo nieskuteczni, niezależnie od rozegrania. Kończył tylko Andringa, co zabawne, bo to jak drugi libero.


Fabiana tu akurat nie skrytykowałem za grę, tylko wymieniłem jego wady i zalety. Napisałem jak jest - jak ma dobrze dograną, to często się bawi, ale wystarczy piła na 2-3 metr i już wygląda to bardzo słabo. No i nie odniosłaś się w żaden sposób do mojego argumentu na temat formy fizycznej, a to ciekawe, bo tylko tutaj krytyka się pojawiła, ponieważ w innych elementach doszukiwałem się zarówno plusów, jak i minusów.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Matson »

Akurat wczoraj Fabian zagrał naprawdę niezle, zdecydowanie lepiej od Firleja, ale też lepiej mu grali skrzydłowi wiec miał trochę łatwiej. Nie kombinuje, jak ma przyjęcie to gra środkiem, jak nie to podwójny blok, ale trzeba mu przyznać że na prawe gra bardzo dobrze i w zdecydowanej większości atakujący maja z nim niezle statystyki. Na drugim biegunie jest Firlej, który może i gra kombinacyjnie ale czasem już do przesady. Przy takich szybkich piłkach jak gra z DeFalco musi być bardzo precyzyjny, a tego mu czasem brakuje i atakujący jest pod ścianą.
Wracając do wczorajszego meczu- postęp w grze blok obrona jest widoczny gołym okiem, ale organizacja gry nadal jak drużyna w swoim pierwszym meczu razem. Gdyby nie doświadczenie i naturalne wyczucie gdzie poleci piłka Zatora to by wczoraj tyle baboli wpadło że głowa mała. Idealnym przykładem jest akcja jak Andringa przebija palcami, Fabian wbiega pod siatkę, a Deroo zamiast pokryć jego strefę stoi dalej na 9 metrze. Dużo błędów w komunikacji przy drugim odbiciu prostych piłek, no ogólnie nadal organizacyjnie jest kiepsko ale gra się zrobiła przynajmniej akceptowalna.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Matson pisze: 6 sty 2022, o 14:09 Akurat wczoraj Fabian zagrał naprawdę niezle, zdecydowanie lepiej od Firleja, ale też lepiej mu grali skrzydłowi wiec miał trochę łatwiej. Nie kombinuje, jak ma przyjęcie to gra środkiem, jak nie to podwójny blok, ale trzeba mu przyznać że na prawe gra bardzo dobrze i w zdecydowanej większości atakujący maja z nim niezle statystyki. Na drugim biegunie jest Firlej, który może i gra kombinacyjnie ale czasem już do przesady. Przy takich szybkich piłkach jak gra z DeFalco musi być bardzo precyzyjny, a tego mu czasem brakuje i atakujący jest pod ścianą.
Wracając do wczorajszego meczu- postęp w grze blok obrona jest widoczny gołym okiem, ale organizacja gry nadal jak drużyna w swoim pierwszym meczu razem. Gdyby nie doświadczenie i naturalne wyczucie gdzie poleci piłka Zatora to by wczoraj tyle baboli wpadło że głowa mała. Idealnym przykładem jest akcja jak Andringa przebija palcami, Fabian wbiega pod siatkę, a Deroo zamiast pokryć jego strefę stoi dalej na 9 metrze. Dużo błędów w komunikacji przy drugim odbiciu prostych piłek, no ogólnie nadal organizacyjnie jest kiepsko ale gra się zrobiła przynajmniej akceptowalna.
Zaryzykuję i powiem, że "renoma" naszych rodzimych zawodników, ma istotne znaczenie w wyborze rozgrywających przez znaczące kluby. Taki Marcin Janusz z Trefla wszedł do ZAKSY i radzi sobie naprawdę dobrze, Firlej według mnie też spokojnie dźwignąłby lepszy klub na swoje barki. Jeszcze rok temu, półtora, tego Marcina Janusza eksperckie grono nie wymieniałoby nawet w szeregu z naszymi dwoma "etatowcami".

Czy Drzyzga lub Łomacz mocno wyróżnialiby się, gdyby grali w Treflu,AZSie,Cuprum,Czarnych etc? Szczerze, to wątpię, a mocny rozgrywający potrafi jednak wycisnąć 100 % z drużyny. Firlej w GKSie tak potrafił, w Olsztynie cały czas ma jeszcze szansę na osiągnięcie lepszej pozycji, niż plan minimum, a Janusz w Treflu też jednak poziom podwyższał. Łomacz w Cuprum grał poprawnie, ale był już reprezentantem Polski, miał tę łatkę od młodych lat, bo debiutował jak na sypacza w tamtych czasach dość szybko, a my po 2014 (odejście Gumy) za bardzo wyborów na tej pozycji nie mieliśmy. Żygadło jednak dość szybko został skreślony, w sumie ciekawe czemu po 2013 już praktycznie w ogóle nie grał.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Nieprawde piszesz
Przejzyj moje stare posty. Od mistrzostwa Mlodej ligi wygranego przez Skre sledze i propsuje Janusza. Moze w pewnym momencie dalam sie przekonac @skrzypkowi, ale on mial argument, ze gral naprzeciwko jako srodkowy, wiec jednak jego opinia byla do rozwazenia.
Juz w Skrze mial fajne wejscia, chyba od drugiego sezonu, i ludzie co ogladali zaczeli mowic, ze cos moze byc. Od dawna kibice Skry zaluja, ze prezes tego bylego skrzata nie chce sciagnac na powrot, na jedynke.
A przeciez wchodzenie na kolejne szczebelki zwykle zajmuje Marcinowi troche czasu, pierwsza polowke pierwszego sezonu w Gdansku mial slaba.
Juz przy Winiarze jako trenerze zachwyt byl powszechny.
Przed sezonem w Zaksie byla na forum co najmniej 3 osob, ktore uwazaly, ze udzwignie i zbilansuje sie podobnie do Toniuttiego dzieki innym walorowm. Moze i wiecej a tylko tyle pamietam. Pepito, Wysoki ja (i moze tez grzegorz) pisalismy, ze dzieki dodatkowaym walorom jak blok i serwis moze zastapic Bena bez straty jakosci, badz z minimamlna.

I owszem-Drzyzga niezle gral w Warszawie, a wczesniej w Czestochowie (oba to wtedy AZSy), nawet bodajze z Iskra Odincowo wygrali ;)., Wlochow tez pukneli w pucharach. Z Zibim chyba i Nowakowskim. O ile pamietam drugim sypaczem byl tam Kuba Oczko, rozgrywajacy raczej nie wybitny.
Lomacz rozegral swietny sezon w Cuprum, lepszych zawodnikow nie mial.
Sklady mieli gorzsze niz obecny Olsztyna. Na papierze Olsztyn wyglada rewelacycjnie.

Firlej gra fajnie, ale nad dokladnoscia musi duzo popracowac, a i wybory przemyslec. Wmawianie mu, ze juz jest najlepszy niekoniecznie pomoze w rozwoju. Jesli az rwal sie do bitki z Bonitta, to znaczy ze moze raczej zaszkodzic. Rownowaga miedzy wiara w siebie a pokora to delikatna sprawa.

Dobra to OT. Zobaczymy jak zagra Fabie i reszta u Mendeza. Czekam na gre z topem, bo Olsztyn potykal sie o wlasne nogi w tymmomencie.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2022, o 17:14 przez Diomedea, łącznie zmieniany 7 razy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”