Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

autor: Szary Wilk » wczoraj, o 11:43
Punkty do rankingu, by było więcej drużyn w Pucharze CEV to mógłby nabijać Olsztyn,Trelf, ewetualnie Warszawa, ale nie drużyny z wielkimi budżetami i apetytami na medale Ligi Mistrzów.

Czy w Pucharze Challenge z Serie A grają drużyny typu Modena,Trentino,Lube,Perugia,Piacenza? Chyba nie, choć co do tych ostatnich pewności nie mam. Ale u nas jest analogiczna piątka - ZAKSA,Jastrzębie,Skra,Resovia i doszło Zawiercie. Oni raczej celują wyżej i po samych transferach widać, jakie mają ambicje.
Ja tam sie zgadzam ze Streeterem. Moga robic co chca, tylko niech nie marudza.
I tak dobrze, ze oddzielono liczenie punktow. Przy poprzednim systemie, kiedy punkty byly liczone sumarycznie z wszystkich pucharow, jako liga tracilismy mocno, rowniez na miejscach w LM.

Co do "analogicznej piatki" najsilniejszych polskich klubow, miejsca w pucharach sa przyznawane wg miejsc w mistrzostwach kraju, nie wedlug budzetow. I rzeczywiscie-wystarczy nie przegrac z wiecej niz 3ma biedniejszymi i bedzie puchar CEV.

Wlosi maja wiecej miejsc z rankingu w CEV. Ranking wiadomo-dziala z opoznieniem , z reguly rocznym. W edycji z roku 22 nie ma wloskich zespolow z serii A
Ale jest Ankara, Narbonne, Teruel z ktorym wedlug moich wspomnien meczyl sie ktorys z polskich klubow, Lisbona, z ktora meczyla sie Warszawa. Generalnie daloby sie pokazac.

A juz w tej z 21 jest Milano (triumfator).
W 2020 sie nie odbyl, w 19 tryumfatorem Bilegorie a druga Monza. Wc 18tym triumfatorem Ravenna, trzeci Gazprom Surgut.
Wiec jak widac Wlosi i Rosjanie grali w Challenge i wygrali punkty do rankingu.

Turcy czy Francuzi graja regularnie, moze to kwestie innej konstrukcji budzetow (dodatkowe srodki na puchary) czy mniejszych obciazen ligowych.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 7 cze 2022, o 10:27Turcy czy Francuzi graja regularnie, moze to kwestie innej konstrukcji budzetow (dodatkowe srodki na puchary) czy mniejszych obciazen ligowych.
Puchary mają taki prestiż, jakim im nadaje otoczenie: we Włoszech, Puchar Challenge czy Puchar CEV to bardzo fajna sprawa, zresztą, skoro cała Europa gra w tym Pucharze Challenge o wygraną, a polskie kluby regularnie stroją fochy, to nie dlatego, że jesteśmy rekinami biznesu i odkryliśmy przepis pt. ''zobacz jak''. W Rosji pewnie też, skoro non stop kolekcjonują (kolekcjonowali) te trofea. I jeszcze jakby ta Resovia była taka zajebista, że ten Puchar Challenge nic dla niej by nie znaczył - a to byłoby dla niej największy sukces od 6 lat.

A najzabawniejsze, że ja tam pamiętam podjarkę gdy na Podpromiu organizowano Finał Four Pucharu Challenge (albo jeszcze Pucharu Top Teams, czy jak to się wtedy nazywało), gdzie przyjechała Modena z Brazylijczykami (Andre, Heller, Murilo, Ricardo ze złamaną ręką, Giani) - i dla Resovii to był pierwszy kontakt z poważną, klubową siatkówką (i okropnie wtopiła ten półfinał, tak na marginesie), więc to tylko potwierdza powyższe.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: krzysiu »

To byl kapitalny turniej z tą Modena
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: titerlitury »

WysokiPortorykanczyk pisze: 7 cze 2022, o 10:56 ... A najzabawniejsze, że ja tam pamiętam podjarkę gdy na Podpromiu organizowano Finał Four Pucharu Challenge (albo jeszcze Pucharu Top Teams, czy jak to się wtedy nazywało), gdzie przyjechała Modena z Brazylijczykami (Andre, Heller, Murilo, Ricardo ze złamaną ręką, Giani) - i dla Resovii to był pierwszy kontakt z poważną, klubową siatkówką (i okropnie wtopiła ten półfinał, tak na marginesie), więc to tylko potwierdza powyższe.
Oczywiście miałeś na myśli pierwszy poważny kontakt Resovii z zagraniczną, klubową siatkówką czasów "nowożytnych", tj. dostępnych pamięci większości użytkowników forum.
Rozumiem intencje Prezesa, niekoniecznie mi się to podoba. A przy okazji "brawo" dla czynników za kolejne nadmuchanie ligi, kiedyś zeżremy własny ogon.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Tymczasem Jan Such stracił kontakt z podłożem. Poniżej kilka cytatów z wywiadu dla Nowin:

"Moim zdaniem zmiany są dość korzystne, choć pamiętam, że rok temu też mówiłem, iż klub dokonał doskonałych wyborów, ale niestety nie wypaliły."

"Na rozegraniu Michał Kędzierski zagrozi pozycji Fabiana Drzyzgi, co będzie pozytywne dla zespołu."

"Mam nadzieję, że w końcu w Resovii wszystko wystrzeli. Też czekam, by w końcu był jakiś medal, bo nie będę przychodził na mecze."

Zwłaszcza ten środkowy cytat dobry :D Michał będzie tak Fabianowi zagrażał, jak miastu Rzeszów zagraża sztorm na Bałtyku.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 7 cze 2022, o 16:35 Tymczasem Jan Such stracił kontakt z podłożem. Poniżej kilka cytatów z wywiadu dla Nowin:

"Moim zdaniem zmiany są dość korzystne, choć pamiętam, że rok temu też mówiłem, iż klub dokonał doskonałych wyborów, ale niestety nie wypaliły."

"Na rozegraniu Michał Kędzierski zagrozi pozycji Fabiana Drzyzgi, co będzie pozytywne dla zespołu."

"Mam nadzieję, że w końcu w Resovii wszystko wystrzeli. Też czekam, by w końcu był jakiś medal, bo nie będę przychodził na mecze."

Zwłaszcza ten środkowy cytat dobry :D Michał będzie tak Fabianowi zagrażał, jak miastu Rzeszów zagraża sztorm na Bałtyku.

Streeter
No tak, ten środkowy cytat ciekawy;)
Choć do reszty chyba nie ma co się przyczepić. Trzeba dalej od tak zbudowanego zespołu oczekiwać medalu.
No i choć im nie kibicuję to mam nadzieję, że go w końcu zdobędą. Dla dobra polskiej siatkówki. O ile Skry mi nie szkoda bo tam od lat rządzi nepotyzm a i tak wyniki mają lepsze niż grę(szczególnie okres Piazzy) to tak Resovii po prostu tak po ludzku szkoda. Sponsorzy pakują tam kasę, chcą coś zmienić(choć niekture decyzje dziwne) tak klub już od lat gra kaszanę. Liga potrzebuje mocnej Resovii.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: titerlitury »

Jan Such zawsze miał mocną osobowość, opinie również. Ale tak jak pisał Kamil, zawistował srogo tym napieraniem na Drzyzgę przez Kędzierskiego. Choć nie miałbym nic przeciwko i w stosunku do obecnego Woickiego nie widzę specjalnego minusa w Kędzierskim.
Tylko dlaczego grozi, że na mecze nie będzie przyjeżdżał? :P
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ten pierwszy cytat wrzuciłem z myślą, że tam co roku wszyscy twierdzą, że ruchy dobre, a potem się dziwią. I moim zdaniem trzeba się głębiej pochylić nad problemem, bo skoro większość ludzi tam zapomina jak się gra, a wszędzie indziej gra dobrze, to chyba problem nie leży w tych siatkarzach. A gość się cieszy że dobre zmiany, chociaż rok temu też były dobre, ale nic nie dały. Jak mawiają słowa przypisywane Einsteinowi: "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Fabianowi nikt nie może zagrozić. Mało który klub byłby na tyle głupi, żeby podpisywać z nim kontrakt na 4 lata. Ciekawe co tam sobie myśli teraz cały ten "pion" po sezonie, w którym Marcin Janusz nakrył Fabiana czapką, a ten nie dostał powołania nawet do szerokiej kadry. Przecież główne kryterium wyboru Drzyzgi było pewnie takie, że potrzeba Polaka na tę decyzję, a Fabian mistrz świata, najlepszy w Polsce, super grajek. No, jak widać wystarczyła zmiana trenera (a nie jest to pierwszy trener, który odstawił Drzyzgę na boczny tor, tyle że za Antigi nie było za bardzo mocnego "trzeciego", który by zastąpił Fabiana na turniejach) i może do Resovii dojdzie, że oni nie zakontraktowali polskiego Valerio Vermiglio, tylko polskiego Dragana Travicę. Zresztą, obu łączy Olympiacos Pireus w siatkarskim CV :D
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Simao »

Obecnie już niejednokrotnie doświadczyliśmy, że ważne umowy nic nie znaczą. Na przykładzie kilku klubów naszej ligi. Również Resovia miała już takie doświadczenie z Perinnem. Po kolejnym nieudanym sezonie, Fabiana już nie będzie w Resovii. Tak działają korporacje, Resovia to taki korpo klub. Do tej pory był to aktualny pierwszy rozgrywający kadry, teraz już jego nazwisko straci na marketingu i popularności. W dodatku wierzę w bardzo dobry sezon kadry, a co za tym idzie również Janusza. Drzyzga będzie musiał wrócić na swój poziom z najlepszych lat, a Resovia osiągnąć w końcu jakiś sukces, medal. Po tych nieudanych sezonach raczej nikłe szanse na dobry wynik w kolejnym. Słabe rozegranie, przeciętny atak. Nie będzie wyników, to Fabian out z Resovii, tak będzie...
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

3 sezon z rzędu w Resovii zawodzą przyjmujący, a ja drugi sezon z rzędu czytam, że to wina Fabiana. Oh shit, here we go again.
Streeter pisze: 7 cze 2022, o 16:35 Tymczasem Jan Such stracił kontakt z podłożem. Poniżej kilka cytatów z wywiadu dla Nowin:

"Na rozegraniu Michał Kędzierski zagrozi pozycji Fabiana Drzyzgi, co będzie pozytywne dla zespołu."

Zwłaszcza ten środkowy cytat dobry :D Michał będzie tak Fabianowi zagrażał, jak miastu Rzeszów zagraża sztorm na Bałtyku.

Streeter
W sezonie 17/18 Resovia z obciętym budżetem i Kędzierskim wspieranym przez Tichacka zrobiła 4 miejsce. I do tego nawiązuje Such. Ale spokojnie, skłamałbym, gdybym napisał, że zaskoczyło mnie to, że o tym nie wiesz. O Wyszkowie, o podejściu Sucha do wychowanków też nie będę pisał.
Szary Wilk pisze: 7 cze 2022, o 18:01 Ciekawe co tam sobie myśli teraz cały ten "pion" po sezonie, w którym Marcin Janusz nakrył Fabiana czapką, a ten nie dostał powołania nawet do szerokiej kadry. Przecież główne kryterium wyboru Drzyzgi było pewnie takie, że potrzeba Polaka na tę decyzję, a Fabian mistrz świata, najlepszy w Polsce, super grajek.
My God, another one. Tak bardzo trzeba było Polaka, że Resovia, by zrobić miejsce dla Drzyzgi rozwiązała kontrakt z Komendą.
Szary Wilk pisze: 7 cze 2022, o 18:01 Ciekawe co tam sobie myśli teraz cały ten "pion" po sezonie, w którym Marcin Janusz nakrył Fabiana czapką, a ten nie dostał powołania nawet do szerokiej kadry.
Pion sobie pewnie myśli, jak to możliwe, że chłopak, na którego postawili i którego Janusz oglądał z ławki w Chicago, przegrał rywalizację z Kawiką Shojim, a od tego momentu tułacze się po ogonach Plusligi.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

No fajnie, tylko kiedyś wierzono że Kędzierski będzie zawodnikiem na reprezentację, a w poprzednim nie został najgorszym rozgrywającym ligi tylko dlatego, że w Warszawie był cudowny Hiszpan. Bartmana sobie jeszcze ściągnijcie, też Wam kiedyś w tie breaku na kosmicznej skuteczności wywalił Skrę z Play-Off'ów. I nawet też z Tichackiem. To może i Tichacka?

PS. Jak chcesz szpanować jaki to Ty nie jesteś znawca siatkówki, bo pamiętasz sezon sprzed pięciu lat to polecam najpierw zerknąć kiedy na forum pojawiła się osoba, której sugerujesz, że tego nie pamięta :) wtedy trochę mniejsza szansa się zblaznic. Ja akurat Resovię to oglądałem jeszcze za czasów Mitrovicia, Hernandeza, itd. więc pamiętanie Tichacka na mnie wrażenia nie robi :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Streeter pisze: 8 cze 2022, o 06:31 No fajnie, tylko kiedyś wierzono że Kędzierski będzie zawodnikiem na reprezentację, a w poprzednim nie został najgorszym rozgrywającym ligi tylko dlatego, że w Warszawie był cudowny Hiszpan. Bartmana sobie jeszcze ściągnijcie, też Wam kiedyś w tie breaku na kosmicznej skuteczności wywalił Skrę z Play-Off'ów. I nawet też z Tichackiem. To może i Tichacka?
Streeter
Wiesz, znów pewnie nie pomyliłbym się za wiele, gdybym napisał, że o Kędzierskim i w reprezentacji, i jako drugim najgorszym rozgrywającym ligi pisałeś też Ty. I tak, jak ta pierwsza teza mnie nie dziwi, bo do tego sezonu Marcina, a od odejścia Zagumnego, każdy, kto jakkolwiek piłkę dobrze wystawił, był do tej kadry zapraszany (przez kibiców), tak już teza o Kędzierskim i Trinidadzie, jako dwóch najgorszych rozgrywających ligi mnie ciekawi i był bym zobowiązany za uzasadnienie.

Ad rem, Resovia potrzebowała na rozegranie Polaka, a Kędzierski to kryterium spełnia. A że Ci, którzy zarzucali Resovii marnowanie pieniędzy na dwie równe szóstki tego teraz robić nie mogą i narzekają, że nie mogą zarzucać, to przecież widzę.

Suchowi utratę kontaktu z podłogą, mnie szpanowanie. A w żadnym z przypadków brak jakiegokolwiek uzasadnienia. Cóż.

A, i nie rozumiem sformułowania skierowanego do mnie "ściągnijcie", tak, jak ja bym ściągał. Przecież jak ja bym ściągał, to Muzaj, Cebulj i Kozamernik nie graliby w Resovii :|
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: PabloFX »

Streeter pisze: 8 cze 2022, o 06:31 PS. Jak chcesz szpanować jaki to Ty nie jesteś znawca siatkówki, bo pamiętasz sezon sprzed pięciu lat to polecam najpierw zerknąć kiedy na forum pojawiła się osoba, której sugerujesz, że tego nie pamięta :) wtedy trochę mniejsza szansa się zblaznic. Ja akurat Resovię to oglądałem jeszcze za czasów Mitrovicia, Hernandeza, itd. więc pamiętanie Tichacka na mnie wrażenia nie robi :D
Jak już sprowadzasz argumentację do tego kto jest dłużej na forum to jeszcze sobie sprawdźcie kto ma dłuższego bo to ten sam poziom "dyskusji" 8-)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Blanco pisze: 8 cze 2022, o 09:11 Ad rem, Resovia potrzebowała na rozegranie Polaka, a Kędzierski to kryterium spełnia. A że Ci, którzy zarzucali Resovii marnowanie pieniędzy na dwie równe szóstki tego teraz robić nie mogą i narzekają, że nie mogą zarzucać, to przecież widzę.
No ale ja się zgadzam że Kędzierski na dwójkę to spoko opcja. Ale sugerowanie że jest on jakimkolwiek zagrożeniem dla Drzyzgi jest co najmniej śmieszne :)
Blanco pisze: 8 cze 2022, o 09:11 Wiesz, znów pewnie nie pomyliłbym się za wiele, gdybym napisał, że o Kędzierskim i w reprezentacji, i jako drugim najgorszym rozgrywającym ligi pisałeś też Ty.
Zakładał się nie będę, bo mam lepsze zajęcia niż pamiętanie co pisałem o Kędzierskim gdy miał te 20 parę lat i jeszcze w niego wierzyłem, ale raczej go do kadry nie pchałem :D aczkolwiek uważnie śledziłem. Jak Ci się chce to szukaj, jak znajdziesz to przyznam Ci rację, a się do błędu :)
Blanco pisze: 8 cze 2022, o 09:11 tak już teza o Kędzierskim i Trinidadzie, jako dwóch najgorszych rozgrywających ligi mnie ciekawi i był bym zobowiązany za uzasadnienie.
Statystyk rozegrania nie mamy, więc jest to ocena subiektywna. W tamtym sezonie na jedynkach na rozegraniu mieliśmy Janusza, Toniuttiego, Łomacza, Tavaresa, Drzyzgę, Firleja, Kampę, Ma'a, Trynidada, Sekite, Pająka, Tuanigę, Komendę i Kędzierskiego. No na to co widziałem, to nie widzę nikogo poza Kędzierskim i Trynidadem, którzy by bardziej pasowali na sam koniec. Oczywiście mówię o samym rozegraniu, bo jak zaczniemy brać pod uwagę całokształt z blokiem i zagrywką, co już można statystycznie sprawdzić, to mógłby Michał wyprzedzić jeszcze ewentualnie Sekitę, bo ten w bloku i w zagrywce to wnosił tyle, co ja na to forum, czyli niewiele :D
PabloFX pisze: 8 cze 2022, o 09:15 Jak już sprowadzasz argumentację do tego kto jest dłużej na forum to jeszcze sobie sprawdźcie kto ma dłuższego bo to ten sam poziom "dyskusji" 8-)
Jestem ostatni, który by użył argumentu "młody jesteś to się nie znasz" (zresztą sam się ciągle uważam za młodego człowieka :D ), tylko nie lubię takiego z góry zakładania, że ktoś czegoś nie wie bo to było aż 5 sezonów temu :) a wystarczy spojrzeć, że konto mam tu od 2011, więc można nieśmiało założyć wtedy, że pewnie sezon 17/18 miałem okazję widzieć.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Nowy trener od przygotowania fizycznego: https://www.assecoresovia.pl/2022/06/ga ... izycznego/
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Jacek »

— Jestem mocno poirytowany tą sytuacją — przyznał Tomasz Jankowski, prezes zarządu Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa w Olsztynie. — Zadzwoniono do nas z Polskiego Związku Piłki Siatkowej z informacją, iż mamy kilkanaście godzin na podjęcie decyzji o starcie w europejskich pucharach, bo Resovia najpierw długo zwlekała ze zgłoszeniem, by niespodziewanie zrezygnować. Niestety, w tak krótkim czasie nie byłem w stanie podjąć takiej decyzji, bo przecież udział w rozgrywkach europejskich wymaga dodatkowego zabezpieczenia finansowego. Bardzo żałujemy, bowiem nie ukrywaliśmy, że chcemy się pokazać w Europie, tylko że taką propozycję musielibyśmy otrzymać jakiś miesiąc temu. Wtedy po rozmowach z naszymi sponsorami oraz władzami Olsztyna i województwa na pewno byśmy się zgłosili, ale w kilkanaście godzin nie dało się tego wszystkiego załatwić — zakończył prezes Jankowski.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Mordimer Madderdin »

Co do decyzji Resovii to wcale się nie dziwię, natomiast moment jej podjęcia jest faktycznie nijaki. Po prostu braki w doświadczeniu. A raczej Pan Maciąg nie powinien mieć problemu z ustaleniem strategii działania w porozumieniu z wujkiem Adamem. To pokazuje gdzie jest teraz ten klub.
Olsztynowi też nie ma się co dziwić.

A co do samego pucharu to jest on nijaki, nie przynosi zysków, nie jest w żaden sposób prestiżowy, chyba, że wygrałby go jakiś zespół z Macedonii, to można się lokalnie pochwalić. Siatkówka to sport niestety dość mało popularny, na tyle mało znaczący, że finał ligi mistrzów z udziałem polskiego zespołu nie był zdaje się transmitowany przez otwartą telewizję (chyba tą samą, która tak mocno wspiera polską siatkówkę). ;) To co dopiero jakiś Puchar Challenge.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: reeman »

Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

Nie bardzo wiem, gdzie wstawić, ale tu chyba najbardziej odpowiednie miejsce:
https://www.youtube.com/watch?v=iNJZpQh ... 82Sportowy
Wywiad ciekawy, jak większość wywiadów prowadzonych przez Smokowskiego.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Kiepski »

Resovia zaczęła potwierdzanie transferów, które były już wcześniej wspomniane tu na forum. Zaczęli od deFalco (nie liczę Piotrowskiego, bo ciężko mowić o wzmocnieniu, raczej o uzupełnieniu składu można mówić). Następny Rossard? to Cebula na ławkę moim zdaniem z automatu.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kri$ »

Moim zdaniem wygląda to całkiem nieźle. Nie ma wymiany całej szóstki. Większość składu zostaje. W zeszłym sezonie najbardziej zawiedli przyjmujący, no i Ci zostają wymienieni, a reszta składu zostaje taka sama. Transfery Rossarda i Defalco powinny też poprawić to co w zeszłym sezonie wyglądało tragicznie - obronę. Jak dla mnie buduwanie składu wygląda zaskakująco mądrze.

Wątpliwości budzi u mnie tylko to, że bardzo dużo będzie zależało od Rossarda. To on będzie tym przyjmującym, który będzie musiał pomagać Defalco albo Cebuljowi w przyjęciu i zapewnić tej drużynie odpowiedni balans. Wydaje mi się, że bez Rossarda w formie będzie to samo co w zeszłym sezonie. Problem w tym, że od dłuższego czasu jest w dołku, a teraz zdaje się jeszcze ma jakąś kontuzję.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

kri$ pisze: 20 cze 2022, o 15:27 Wątpliwości budzi u mnie tylko to, że bardzo dużo będzie zależało od Rossarda. To on będzie tym przyjmującym, który będzie musiał pomagać Defalco albo Cebuljowi w przyjęciu i zapewnić tej drużynie odpowiedni balans. Wydaje mi się, że bez Rossarda w formie będzie to samo co w zeszłym sezonie. Problem w tym, że od dłuższego czasu jest w dołku, a teraz zdaje się jeszcze ma jakąś kontuzję.
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że Medei rozpocznie parą DeFalco - Cebulj. Przy Zatorskim może to się udać, a jeśli Drzyzga będzie grał z pola mniej więcej tak samo jak w tym sezonie, to może to być bardzo ofensywne granie po stronie Rzeszowa.
Kłamca.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: qtp »

A posiada ktoś super tajemną informacje na ile podpisany został Defalco?

Czy Cebula taki dużo lepszy w ofensywie od Rossarda? Oczywiście wszystko zależy od formy, ale jeśli obaj gracze będą w dobrej dyspozycji, to dla mnie francuz jest dużo lepiej zbilansowanym zawodnikiem. Tylko tego bloku mu brak.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

qtp pisze: 20 cze 2022, o 16:02 Czy Cebula taki dużo lepszy w ofensywie od Rossarda? Oczywiście wszystko zależy od formy, ale jeśli obaj gracze będą w dobrej dyspozycji, to dla mnie francuz jest dużo lepiej zbilansowanym zawodnikiem. Tylko tego bloku mu brak.
Cebula bloku rewelacyjnego również nie ma a od Rossarda jest dużo bardziej chimeryczny. Rossard jest (jak napisałeś) bardziej zbilansowany, a ja bym dodał, że do tego bardziej stabilny. Problem w tym, że ostatnio (jak tutaj piszą, bo ja nie śledzę) stabilnie utrzymuje kiepską formę. Jeśli się nie wygrzebie, to będziemy mieć w Rzeszowie to co w sezonie ubiegłym, gdzie stabilnie kiepską formę utrzymywał Deroo. Tak więc bardzo jest prawdopodobne, że o Resovii tak jak w ostatnich latach będzie można znów powiedzieć "zamienił stryjek...."
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

IMO Rossardowi źle się gra pod Brizardem. Tak było już w kadrze gdy jeszcze grali razem, tak było w Piacenzie. Z Drzyzga dobrze grał, więc powinien być stabilny poziom. Rossard to troche taki Bednorz. Może być koniem pociągowym w ataku, ale nie jest dobry na ekstremalnie ciężkich piłkach, więc dobrze, że jest DeFalco.

Cebula ten blok ma wyraźnie lepszy od Rossarda. Rossard w bloku to straszna dziura, ale w zamian dużo lepsze przyjęcie no i przede wszystkim to jeden z najlepiej broniących przyjmujących. Cebula to chyba jeden z gorzej broniących, więc tu będzie ogromną poprawa a to właśnie tu jej najbardziej trzeba bo w defensywie Resovia najbardziej odstawała. Będzie dobrze. Najwyżej będę nie dowierzał, że znów nie wyszło gdy miało wyjść wszystko, ale tu musi być walka o medale i tego im życzę w końcu
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Simao »

Mam nadzieję, że w końcu będzie "przełamanie" w Resovii. Zdobędziemy medal, nawet brązowy będzie cieszył, wróciłaby LM. Muzaj z Drzyzgą będą od początku okresu przygotowawczego do sezonu. Fabian nie będzie mógł narzekać jak to robił wcześniej tzn. zmęczenie sezonem reprezentacyjnym. Takiej przerwy na reset mentalny, wyleczenie wszystkich mikrourazów, zadbania o swój organizm i utrzymanie formy fizycznej nie miał od kilku lat przynajmniej. Liczę na to, że jego podrażnione ambicje przełożą się na odpowiedni poziom sportowy. Z korzyścią dla Niego i całego klubu.

Ps. Może ktoś ma informacje, czy zajdą jeszcze jakieś nieoczekiwane zmiany w klubie, odnośnie zawodników, sztabu, czy raczej nic po za ogólnie znanymi zmianami?
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Rossard w Resovii. Minęło cztery lata i Resovia ma w końcu piękną wyjściową parę na przyjęciu. Największy problem zespołu od czterech lat wyeliminowany.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Simao »

Blanco pisze: 14 lip 2022, o 17:32 Rossard w Resovii. Minęło cztery lata i Resovia ma w końcu piękną wyjściową parę na przyjęciu. Największy problem zespołu od czterech lat wyeliminowany.
Przyjęcie wygląda obiecująco. Jednak nastąpiło osłabienie środka, brak wzmocnienia na ataku i brak zmiany pierwszego rozgrywającego jest praktycznie gwarantem jedynie utrzymania statusu quo. Osobiście nie podzielam tego entuzjazmu mając w pamięci kilka ostatnich lat. Zresztą podobnie jak kilku moich znajomych, kibiców Resovii z którymi rozmawiałem w miniony weekend. Oczywiście ludzie, którzy nie są przychylni naszemu klubowi oraz główni kandydaci do medali mają powody do zadowolenia. Nie jest tak tragicznie jak w momencie, gdy prezesem był Igła, jednak powodów do entuzjazmu również nie ma. Zresztą da się to odczuć po kibicach, których coraz mniej oraz braku pozytywnej atmosfery, mogło być tak pięknie jeszcze kilka lat temu. Swego czasu łudziłem się, że będzie u Nas w Rzeszowie podobnie jak w Kielcach, Oni żyją piłką ręczną, my jeszcze jakiś czas temu żyliśmy siatkówką. Jednak u Nas brak odpowiedniego zarządzania, koncepcji, wizji odnośnie drużyny. Trenerów to akurat mieliśmy dobrych lub bardzo dobrych w ostatnim czasie. Brakuje też tego szczęścia, ale to warunkują złe wybory i decyzje personalne w ostatnim czasie. Jest jakaś szansa na lepsze jutro, gdybyśmy mieli zamiast Drzyzgi rozgrywającego typu Brizard, to szanse na zadowalający wynik na koniec sezonu znacznie wzrosłyby. Wtedy podziękować trzeba by było Kozamernikowi, moim zdaniem już nie powinno go być. W jego miejsce widziałabym Polaka np. Porębę, Urbanowicza może spróbować ściągnąć Kłosa. Do pary z Defalco lepszy byłby Polak jak np. Kwolek. Natomiast za Muzaja jakiś konkretny atakujący. Lepszy byłby Rychlicki swego czasu przymierzany do Resovii. Było to jeszcze przed przyjściem Muzaja. Wtedy realnie można myśleć o medalach, nawet MP. Natomiast obecnie szanse na lepszy wynik niż w minionym sezonie są marne.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: weary_skier »

Skąd założenie, że to Czibo będzie grał w szóstce?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”