Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kibic_siatki »

Zgadzam się z tym, że jednym z problemów Resovii jest brak stabilności składu co sezon. Ta wymiana większości zawodników co sezon wpływa destrukcyjnie na graczy, dlatego każdy myśli o kasie i odejściu gdzie indziej.
Większym jednak problemem jest zarządzanie klubem: główny sponsor chce sam decydować o budowaniu zespołu. Wydaje mu się, że skoro odniósł sukces w biznesie, to tak samo uzyska wyniki sportowe w klubie. Kolejny raz przekonuje się, ze to tak nie działa...
Wystarczy, że będzie odpowiedni budżet, głośni zawodnicy i drużyna będzie wszystkich lać. :P
Wiele osób zachwyca się Świderskim, jednak niewiele pamięta jakie miał początki jako trener, czy dyrektor sportowy. Te negatywne doświadczenia nauczyły go, że nie jest nieomylny i należy zaufać trenerowi, a nie samodzielnie kontraktować zawodników.
Dlatego w takich klubach jak Resovia, czy Skra trenerzy dostają gotowy skład i oczekiwanie (sponsora, prezesa klubu), że sklecą z tego dobrą drużynę.
Miko
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2021, o 10:55
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Miko »

Śmieszą mnie wpisy, jakoby Drzyzga miał być problemem Resovii. Z takim przyjęciem jakie obecnie mają to nawet Toniutti by nie pomógł.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

kibic_siatki pisze: 7 lis 2021, o 10:25 Większym jednak problemem jest zarządzanie klubem: główny sponsor chce sam decydować o budowaniu zespołu. Wydaje mu się, że skoro odniósł sukces w biznesie, to tak samo uzyska wyniki sportowe w klubie. Kolejny raz przekonuje się, ze to tak nie działa...
Wystarczy, że będzie odpowiedni budżet, głośni zawodnicy i drużyna będzie wszystkich lać. :P
To oczywiście główne źródło problemu + zależność od menadżerów, którzy właśnie te głośne nazwiska wciskają (Muzaj i Drzyzga to koronne przykłady). Za pieniądze, jakie płacą tym "gwiazdorom", mogliby oszczędzić i dać szansę bardziej jednemu perspektywicznemu graczowi, a drugi byłby naprawdę gwarantem jakości. Kolejnych problemów tam jest kilka.

1. Czy jest jakakolwiek koncepcja i wizja tego, co ten zbiór siatkarzy (bo nie zespół) chce grać? Jeśli Giuliani mówi, że priorytetem jest gra blok-obrona, a drugi sezon z rzędu ma w pierwszej szóstce Cebulja, który zbiera się do obrony jak ent podnoszący z ziemi hobbita, to coś tu jest nie tak.
2.Jeśli jakikolwiek pomysł jest, to raczej wygląda to na grę w rosyjskim stylu - atletyczne skrzydła, zasięg i moc, upraszczający grę sypacz (zresztą z rosyjskimi doświadczeniami, które go według mnie zepsuły). Jak zagrywką nie kopną, to ich nie ma, a sami są wrażliwi w pierwszej akcji. Zaksa i Jastrzębie pod względem potencjału w przyjęciu i obronie ich zdecydowanie przewyższa. Liczenie na to, że Zatorski wszystko im tam posprząta, jest mocno naiwne.
3. Postawa Drzyzgi, falujący Cebulj i niepewny Muzaj. Przed sezonem typowałem Resovię chyba do trzeciego miejsca. Nie widzę tej ekipy w finale, dlatego że elementów niepewnych jest tam zdecydowanie za dużo. Fabian w Częstochowie i Warszawie to był gość z fantazją. Wydawało mi się, że będzie naprawdę kawałem kreatora. A teraz, cóż... jest tylko kawałem. Dochodzi do tego mało sportowa sylwetka i podejście "co złego, to nie ja". Kolejny gość, czyli Cebulj, od początku mnie nie przekonywał. On jest niesamowicie rozchwiany - potrafi zagrać wybitnie, ale czasem zęby bolą od patrzenia. Jako cel w przyjęciu może pęknąć i oddać więcej rywalowi niż sam wywalczy. No i następca Butryna na deser. Muzaj - wiecznie młody i z potencjałem, któremu za trzy lata stuknie trzydziestka. Nieplastyczny w ataku, niepewny po dwudziestym punkcie. Efektownie, ale nieefektywnie - tak można go najkrócej podsumować.
4. Brak graczy głodnych. Zatorski i Kochanowski wygrali LM. W porządku, temu drugiemu brakuje mistrzostwa Polski, ale zawsze miałem wrażenie, że w Rzeszowie jest niezdrowa negatywna presja. Ci syci swoje zarobią, a jak wyniku nie będzie - trudno. Zobaczcie, co Świderski mówił o nowej Zaksie - szukamy graczy młodych, którzy mają coś do udowodnienia. A tutaj kto jest taki? Tylko Szerszeń, który nie gra, bo dwa wielkoludy na grubych kontraktach, muszą być w szóstce. Niby Muzaj też nic nie wygrał, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że jego presja przytłacza.

Już widziałem jakieś wpisy, że Giuliani sobie nie radzi. A ze słabszymi na papierze graczami Słowenii przy stabilizacji i spokoju jakoś sobie dał radę. Nie ma co się dziwić, że z tą budowlą są kłopoty, skoro problem tkwi w fundamentach i braku wizji. Przy paru porażkach więcej mogą być miejsca 3-6 po fazie zasadniczej i trafienie na w miarę równorzędnego rywala, bo liga jest bardzo mocna w tym roku. Odpadnięcie i brak medalu nie zaskoczy mnie zupełnie.
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: buzinga »

A ja tak napiszę na przekór, choć nie jestem kibicem Resovii. Nie przekreślałbym ich tak definitywnie. Oczywiście zespół jest źle zbudowany i zaraz dojdę do tego dlaczego tak uważam. Jednak Rzeszów ma jedną olbrzymią przewagę na pozostałymi faworytami do medali. Nie grają w LM, więc mogę spokojnie zbudować formę na PO. O ile z nią trafią możemy być świadkami interesujących rozstrzygnięć, bo na JW, Zaksie czy Projekcie zmęczenie w PO może być widoczne. Naturalnie w jakąś wielką poprawę organizacji gry nie wierzę, ale w w/w okolicznościach może się ulepić im brązowy medal.

Wracając do złej budowy to jeszcze jak kompletowano skład była nadzieje na zbilansowanie zespołu. Wszystko strzeliło w momencie zakontraktowania Deroo. Pojęcia nie mam po co ten gracz? Tu był potrzebny ktoś kto sklei zespół, dokładając stabilne przyjęcie, przyzwoity atak, obronę, blok i niekoniecznie zagrywkę i co jest najzabawniejsze był taki zawodnik do wyjęcia. Oczywiście chodzi o Urnauta, bo to on bilansuje grę Słoweńcom. Nie twierdzę że to rozwiązałoby wszystkie problemy, ale zdecydowanie dawałoby lepsze widoki na dalszą część sezonu.

Co do przyszłości to kolejna rewolucja nie ma sensu. Czasem naprawdę wystarczy wymienić jedno ogniwo, góra dwa i resztą zawodników zaczyna sobie przypominać jak się gra w siatkówkę.
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

@johnyrotten
Myślę, że co do koncepcji budowy drużyny, to odpowiedziałeś sobie sam w drugim punkcie:
johnnyrotten pisze: 7 lis 2021, o 11:11 2.Jeśli jakikolwiek pomysł jest, to raczej wygląda to na grę w rosyjskim stylu - atletyczne skrzydła, zasięg i moc, upraszczający grę sypacz (zresztą z rosyjskimi doświadczeniami, które go według mnie zepsuły). Jak zagrywką nie kopną, to ich nie ma, a sami są wrażliwi w pierwszej akcji.
Głównym problemem jest to, że jedno z tych atletycznych skrzydeł (Deroo) jest kompletnie poza formą a drugim równie ważnym jest problem, że przeholowano chyba z tym, że Zatorski ma nadrobić wszystkie braki w przyjęciu zagrywki jakie dwie wieże Resovii mają. Obawiam się, że te braki są zbyt duże nawet dla Zatora.
Kompletnie nie zgadzam się za to z Twoją ocena Cebuli. Jest to jedyny zawodnik Resovii, co do postawy którego nie można mieć żadnych pretensji w tym sezonie. Gdyby wszyscy pozostali grali na jego poziomie, to jestem pewien, że mecze z JW i ZAKS-ą by tak nie wyglądały (nie wiem czy Resovia by wygrała, ale na pewno wyglądałaby zdecydowanie lepiej). A to, że nie jest to Lotman czy Andringa i w przyjęciu (jak to napisał chyba Wysoki) "swoje odda", było wkalkulowane w ryzyko i każdy choć trochę znający siatkówkę to wiedział.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Przyzam, ze podziwiam tę wiarę w Cebulja, chcociaż dalibóg naprawdę nie mam pojęcia, czy zagrał w naszej lidze jeden mecz na ratio, na którym potrafia zagrac nasi czołowi przyjmujący. Nie wiem, moze dlatego, ze potrafi przyrznąc z pajpa...
Szukanie sukcesów z Cebuljem, to szukanie grzybów w lutym. Nie, nie w slklepie, w lesie...
To, że Deroo jest bez formy, i naprawdę raczej chyba nie wiadomo, do jakiej formy dojdzie, to inna sprawa. Ale upatrywanie problemów w jednym zawodniku jest dla mnie zabawne. W zespole jest sporo zawodików obarczonych róznymi ułomnościami i tyle. Taki Fornal ja ma słabszy mecz, to potrafi przeciwnika zniechęcic blokiem. A czym ma zniechęcić do gry Cebulj? Chyba tylko tym, że czasem mu cos wyjdzie...
Dla jasności - nie piszę, że Słoweniec gra zle, piszę raczej, że ta jego ogólna przeciętnośc, w sensie efektywności gry, nie jest czymś co ciągnie zespół w górę, chociaz też nie ciągnie go w dół.Tyle, ze takich zawodników jest pełno...
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

grzegorzg pisze: 7 lis 2021, o 12:48 To, że Deroo jest bez formy, i naprawdę raczej chyba nie wiadomo, do jakiej formy dojdzie, to inna sprawa. Ale upatrywanie problemów w jednym zawodniku jest dla mnie zabawne. W zespole jest sporo zawodików obarczonych róznymi ułomnościami i tyle.
Pisząc o upatrywaniu problemów tylko w jednym zawodniku użyłeś chyba jakiegoś skrótu myślowego ;), bo przecież napisałem, że obawiam się równie mocno, iż łączne braki w przyjęciu Deroo oraz Cebuli mogą być nie do zbilansowania nawet dla Zatorskiego i w tym zakresie Resovia mogła przeholować.
Deroo jest pod formą i rezerwy na ataku ma na pewno spore. Nie wiem jak duże rezerwy ma w przyjęciu o ile je w ogóle je ma, bo szczerze mówiąc nie pamiętam jak w tym elemencie spisywał się grając w ZAKS-ie. Mam nadzieję, że da radę się jeszcze poprawić, bo jeśli nie, to będąc strzelnicą jak dotychczas, Resovia wiele nie osiągnie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Może i skróciłem, ale jak ta bardziej ogólnie niz personalnie. ;) Po prostu nie mogę się ciągle nadziwic, jak prsotych zalezności doszuuja się kibice, nieraz zupełnie irracjonalnych, ja owa "zatruta atmosfera". ;) Prędzej ci co ustalali skład mają nieco "zatrute" postrzeganie siatkówki. ;)

Przed sezonem pisano o mozliwych problemach w przyjęciu. Pisano nawet w kategoriach tej "strzelnicy". Z tym akurat trudno mi sie było zgodzic, ale to, że takie problmy pojawic się mogą, to raczej było pewne, bo zaden z zawodników, poza w jakiejś mierze Buszkiem, nie jest opoką w tym elemencie. Wszyscy przyjmują niby niezle, ale wszyscy lubią popełniac też błedy, i te błedy się pojawiają,

To też wcale nie znaczy, że Reska nie musi odniesc jakiegos skucesu, wystarczy, podobnie jak u Skry, że będzie stabilna zagrywka na dobrym poziomie i jakaś synergia w zespole, w sensie braku zawodniów totalnie pod formą. Oczywiście, jest pytanie,na ile jest to prawdopodobne, i jak bardzo musza w tym pomóc przeciwnicy. ;)

A wracając do Cebulja, to ciekawe jest porównanie z Semeniukiem. O ile bardzo ogólnie mozna napisac, ze zagrali srednio, w liczbach podobnie, poza blokiem, ja zwykle dosc beznadziejnym u Słoweńca, to jednak widać było w ciągu meczu jaki wpływ na wynik wywarł Semen a jaki Cebulj. To trochę jak w tym powiedzeniu, ze cała para idzie w gwizdek. ;)
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: bialasqq »

Ogolnie przyjmujący Resovii powinni grać z Woickim. On jaka piłkę dostaje taka oddaje. Jeśli by dostawali 50 piłek na treningu na jaja to by się przyłożyli do treningu w przyjęciu zagrywki a nie jakieś luźne odbijanki na treningu... Ustawić maszynę na 110 km/h i niech przyjmują 3 godziny cały czas. W końcu by się nauczyli.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Simao »

Mam nadzieję, że dzisiaj zdobędą przynajmniej punkt, choć będzie raczej ciężko o punkty. Przyjęcia nie ma, a to podstawa...
Natomiast zagrywka jest również na przeciętnym poziomie, nie ma regularności, tylko pojedyncze strzały i całościowo jako drużyna słabo to wygląda.
Dokładając do tego niedokładnego wystawiacza jakim jest Drzyzga i dobry blok Warszawy to można spodziewać się nawet 0:3 :]
Po tym co Resovia zaprezentowała w meczu z Jastrzębiem i Kędzierzynem to prawdopodobny scenariusz. Wystarczy tylko, że Warszawa zagra na takim poziomie jak w meczu u siebie z Jastrzębiem i nie ma szans na punkty, niestety smutna prawda z perspektywy kibica Resovii.
Warszawianie po porażce ze Skrą raczej zagrają teraz na lepszym poziomie, będą mieli duże chęci na rehabilitację za tą porażkę. Biorąc to pod uwagę przewiduję kolejną porażkę Resovii, bo nie ma symptomów ku temu, aby myśleć inaczej. Piąte miejsce na koniec sezonu to max co może osiągnąć Resovia (przynajmniej na dzień dzisiejszy). Nawet to nie jest pewne i będzie również o to ciężko :]
bono
Posty: 3395
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: bono »

Ja obstawiam zwycięstwo Resovii - u siebie muszą w końcu wygrać z jakimś mocniejszym przeciwnikiem bo zespół za miliony nie może grać cały czas k.py.
Na szczęście dla Sovii jak na razie Warszawa ma jedną ze słabszych zagrywek w lidze i powinno być lepiej niż z ZAKSĄ i JW.
Za tydzień mają wyjazd do bombardierów z Bełchatowa więc dzisiejsza porażka w kontekście następnego meczu to byłby kompletny dramat.
nie ma już nic... :<
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Resovia ma taka jakość na praktycznie każdej pozycji poza rozegraniem że tak na prawdę w końcu musi zacząć grać lepiej. Są kluby gdzie gra opiera się na jednym, dwóch mocnych zawodnikach a w Rzeszowskiej kadrze jest ich 5 a i Drzyzga potrafi zagrać czasami przyzwoicie. Tak na prawdę wystarczy żeby połowa weszła na swój nominalny poziom i do końca pierwszej rundy Reska powinna zgarnąć komplet punktów.

Wiem wiem, drużyna i atmosfera, wiem...
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Cóż z tego że ma jakość na każdej pozycji, jak nie ma na tej, przez którą idzie większość piłek?

Nie chcę pastwić się nad Drzyzgą, ale Fabian wygląda bardzo źle. Wiele sobie obiecywałem po jego grze w kontekście kadry, szczególnie po dobrym otwarciu w jego wykonaniu LN, ale im dalej as, tym gorzej.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 13 lis 2021, o 13:37Cóż z tego że ma jakość na każdej pozycji, jak nie ma na tej, przez którą idzie większość piłek?
Na ten moment jedyną pozycją, gdzie Resovia ma jakość jest ... Cebulj, bo reszta (całościowo) gra na dramatycznie niskim poziomie jak na swoje możliwości. Już to wspominałem, ale całościowo w złej formie jest Resovia, do takiego ligowego, randomowego grania, gdy forma się będzie zgadzać, Drzyzga nie będzie problemem. Ale już rok temu Giuliani dostawał pochwały i nowy kontrakt ... za nic, więc ciekawe kiedy ta forma nadejdzie. Deroo z najlepszego na papierze gracza, na razie jest chyba najgoszym.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 lis 2021, o 13:44
ciorny17 pisze: 13 lis 2021, o 13:37Cóż z tego że ma jakość na każdej pozycji, jak nie ma na tej, przez którą idzie większość piłek?
Na ten moment jedyną pozycją, gdzie Resovia ma jakość jest ... Cebulj, bo reszta (całościowo) gra na dramatycznie niskim poziomie jak na swoje możliwości. Już to wspominałem, ale całościowo w złej formie jest Resovia, do takiego ligowego, randomowego grania, gdy forma się będzie zgadzać, Drzyzga nie będzie problemem. Ale już rok temu Giuliani dostawał pochwały i nowy kontrakt ... za nic, więc ciekawe kiedy ta forma nadejdzie. Deroo z najlepszego na papierze gracza, na razie jest chyba najgoszym.
Zeszly rok, to troche inna bajka. Zespol byl nowy.
Teraz Drzyzga dostal: Kochana, Zatora i Muzaja, z ktorymi jednak sporo gral w kadrze. Z nowych jest tylko Deroo. O zgrywaniu ciezko mowic, przynajmniej w ataku.
W zeszlym roku doszlo do pewnej poprawy w dalszej czesci sezonu, ale jednak byla ona mniejsza niz oczekiwano.
Giuliani nie jest tak dobrym trenerem jak fama glosila?
Brak morale w zespole? Jest jeszcze Olek Achrem w sztabie? Bo nie widze na stronie PL. Taka postac ma chyba jaja by powiedziec pare slow zawodnikom w szatni.


Zobaczymy, Warszawa zagrywke ma mocno przecietna. Troche "taktycznego flota", atakujaca - tu mocno zalezy od formy dnia. Zadaniowe wejscia
np Kowalcczyka czy Superlaka tez malo efektowne i efektywne. Za to niezle blok/obrona.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Też stawiam na przekonujące zwycięstwo RR. Warszawa to najgorzej serwująca drużyna w lidze, gdzie aktualnie regularnie i mocno zagrywa tylko Grobelny. Fabian mając perfekcyjne dogranie nie będzie aż tak kaleczył.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Niby Warszawa mocno przecietnie ostatnio i Kwolek jakby sie nie odbil po chorobie.
Ale jednak nie jest to zespol, z ktorym wygrywa sie na luzie, moze i byc 3:0 ale bez duzych roznic pkt w setach. A moze byc TB.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: PvK »

Czy hymn Resovii śpiewany jest na melodie roty?
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Orduna »

PvK pisze: 13 lis 2021, o 14:49 Czy hymn Resovii śpiewany jest na melodie roty?
Tak
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Diomedea pisze: 13 lis 2021, o 14:32 Niby Warszawa mocno przecietnie ostatnio i Kwolek jakby sie nie odbil po chorobie.
Ale jednak nie jest to zespol, z ktorym wygrywa sie na luzie, moze i byc 3:0 ale bez duzych roznic pkt w setach. A moze byc TB.
Ja postawiłem 3:1 RR, Warszawa w jednym secie swoje zrobi ale bez zagrywki nie da się wygrać 3 setów, chyba że nagle Grobelnemu, Kwolkowi i Petkovicowi siądzie zagrywka.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: reeman »

Simao pisze: 13 lis 2021, o 12:25 Mam nadzieję, że dzisiaj zdobędą przynajmniej punkt, choć będzie raczej ciężko o punkty. Przyjęcia nie ma, a to podstawa...
Natomiast zagrywka jest również na przeciętnym poziomie, nie ma regularności, tylko pojedyncze strzały i całościowo jako drużyna słabo to wygląda.
Dokładając do tego niedokładnego wystawiacza jakim jest Drzyzga i dobry blok Warszawy to można spodziewać się nawet 0:3 :]
Po tym co Resovia zaprezentowała w meczu z Jastrzębiem i Kędzierzynem to prawdopodobny scenariusz. Wystarczy tylko, że Warszawa zagra na takim poziomie jak w meczu u siebie z Jastrzębiem i nie ma szans na punkty, niestety smutna prawda z perspektywy kibica Resovii.
Warszawianie po porażce ze Skrą raczej zagrają teraz na lepszym poziomie, będą mieli duże chęci na rehabilitację za tą porażkę. Biorąc to pod uwagę przewiduję kolejną porażkę Resovii, bo nie ma symptomów ku temu, aby myśleć inaczej. Piąte miejsce na koniec sezonu to max co może osiągnąć Resovia (przynajmniej na dzień dzisiejszy). Nawet to nie jest pewne i będzie również o to ciężko :]
Wielką przykrość zrobiła Ci drużyna 3:0
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

Bardzo obszerny artykuł o Resovii na portalu piłkarskim:
https://weszlo.com/2021/11/16/asseco-re ... epowodzen/
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: reeman »

Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

grzegorzg pisze: 7 lis 2021, o 12:48 Przyzam, ze podziwiam tę wiarę w Cebulja, chcociaż dalibóg naprawdę nie mam pojęcia, czy zagrał w naszej lidze jeden mecz na ratio, na którym potrafia zagrac nasi czołowi przyjmujący. Nie wiem, moze dlatego, ze potrafi przyrznąc z pajpa...
Szukanie sukcesów z Cebuljem, to szukanie grzybów w lutym. Nie, nie w slklepie, w lesie...
To, że Deroo jest bez formy, i naprawdę raczej chyba nie wiadomo, do jakiej formy dojdzie, to inna sprawa. Ale upatrywanie problemów w jednym zawodniku jest dla mnie zabawne. W zespole jest sporo zawodików obarczonych róznymi ułomnościami i tyle. Taki Fornal ja ma słabszy mecz, to potrafi przeciwnika zniechęcic blokiem. A czym ma zniechęcić do gry Cebulj? Chyba tylko tym, że czasem mu cos wyjdzie...
Dla jasności - nie piszę, że Słoweniec gra zle, piszę raczej, że ta jego ogólna przeciętnośc, w sensie efektywności gry, nie jest czymś co ciągnie zespół w górę, chociaz też nie ciągnie go w dół.Tyle, ze takich zawodników jest pełno...
Jakos inaczej widze sprawe Cebula i jego gry w Resce. Moze r powinien miec innego partera i ciut pewniejszego atakujacego.
Bo Twoja ocena, IMHO, odbiega od rzeczywistosci.
Niestety nie mamy data volleya i nie chce mi sie siedziec i sumowac, odejmowac i dzielic wiec przytocze jak jest w statystykach dostepnych:

serwis Cebulj : 5 asow, 23bledy, 93 serwisy
Semeniuk: 13asow, 23bledy, 127 serwisow
Przewaga Semeniuka.
przyjecie Cebulj: 10 bledow, 38neg, 19,7%perf 132 przyjecia
Semeniuk: 11bledow, 35 neg, 20,39%oerf 152 przyjecia
Przepasci jakosciowej nie widze, choc podejrzewam, ze zator obstawia wiecej boiska, ale tez Sliwka wiecej nie Deroo.
atak Cebulj: 10bl, 6blokowany, 56%skutecznosci przy 146 atakach
Semeniuk: 14bledow, 8x blokowany, 49,16%skut przy 179 atakach
Przewaga skutecznosci Slowenca, raczej oddaje to co traci do Semeniuka w przyjeciu. Wizualnie jest tez pierwsza opcja, podczas gdy w Zaksie mocno ciagnie gre Kaczmarek z 233 atakami przy 118 Muzaja.

Blok przewaga Semena, z 9 blokami przy 6 Cebulja. 3 pkty roznicy,i az :D 0,05 bloku na set wiecej u Semena.

Generalnie, w stosunku do chyba najlepiej zbilansowanego polskiego przyjmujacego grajacego w pluslidze, to Cebulij nie wydaje sie byc na duzym minusie. Zagrywkajestowszem rozczarowujaca.
Mozna odnosic to jakos do wysokosci kontraktow, ale przeciez ich nie znamy.

Nie w nim samym przyczyna slabej gry, raczej w zestawieniu z partnerem i formie calego zespolu.
Moze i Kwolek sie lepiej bilansuje, ale juz nie chce mi sie ogladac cyferek.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Diomedea pisze: 18 lis 2021, o 13:35 atak Cebulj: 10bl, 6blokowany, 56%skutecznosci przy 146 atakach
Semeniuk: 14bledow, 8x blokowany, 49,16%skut przy 179 atakach
Przewaga skutecznosci Slowenca, raczej oddaje to co traci do Semeniuka w przyjeciu. Wizualnie jest tez pierwsza opcja, podczas gdy w Zaksie mocno ciagnie gre Kaczmarek z 233 atakami przy 118 Muzaja.
Nie no, musiałem skomentować, zbyt zabawne, Cebulj jest wizualnie pierwszą opcją w ataku? Z 146 wykonanymi atakami? Sama zweryfikowałaś swoje błędne wizualne odczucia kilka linijek wyżej lol :D
A co do statystyk zbiorczych to ja bym poczekał przynajmniej do końca pierwszej rundy z ich ocenami jako że próba jest jeszcze mała i jeden gorszy mecz może je pociągnąć w dół a dobry wywindować.
Poza tym chyba nie jest tajemnicą dla kogoś kto ogląda Kamila od lat, że uwielbia on, z korzyścią dla zespołu, nabijać i powtarzać ataki wielokrotnie, nawet w jednej akcji, (czego bardzo dobry przykład mieliśmy chociażby w ostatnim spotkaniu z Treflem gdzie w jednej akcji ponawiał atak 5 razy) co siłą rzeczy obniża te ogólne szablonowe statystyki skuteczności, ale przynosi pożytek punktowy drużynie. Ostatecznie gra się chyba po to żeby wygrywać a nie po to żeby nabijać sobie cyferki, przynajmniej mi się tak wydaje. ;)

Ps. Nie żebym coś Klemenowi odbierał, mój post nie miał tego na celu. Do tej pory gra dobry sezon, w porównaniu z poprzednim, lepiej w ataku, gorzej w serwisie i na przyjeciu,na bloku podobnie.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Nie no, musiałem skomentować, zbyt zabawne, Cebulj jest wizualnie pierwszą opcją w ataku? Z 146 wykonanymi atakami? Sama zweryfikowałaś swoje błędne wizualne odczucia kilka linijek wyżej lol :D
Czego nie rozumiesz? Wyraznie tego, co to jest pierwsza opcja w ataku druzyny. Nabijanie wplywa na skutecznosc. Nie na bycie nta opcja.

Lopatologicznie:
Cebulj wiecej atakow niz jego atakujacy.
Semeniuk ma mniej atakow niz jego atakujacy.
Chodzi o rozkald atakow w druzynie. Inaczej procent atakow calej druzyny wykonany przez danego gracza.
Deroo i Sliwka maja zblizone ilosci atakow ( 6 wiecej Deroo) , a roznica w ilosci atakow atakujacych to ponad 100 atakow mniej u Muzaja niz u Kaczmarka. No chyba ze uwazasz, ze srodek Resovii mial o okolo 100 atakow wiecej niz srodek Zaksy. Nie chce mi sie liczyc, ale to malo prawdopodobne. Nawet dodanie atakow Szerszenia tego nie zmiani.

Jak pisze szkoda, ze statystyki w dawnej formie znikly. Wtedy mozna bylo znalezc ilosc atakow wykonanych przez druzyna i policzyc procent kazdego gracza. Obecnie trzeba by spisywac cyferki z kazdego meczu.
Zaksa sporo ponawia, niezle broni, wiec i atakow moze miec wiecej.
Moze juz nie komentuj, a w kazdym razie przeczytaj uprzednio dwa razy. Lub 3. Tak jak raczej cenie Twoje posty, to arogancko lol strzeliles kula w plot.

Edit- jednak jest : Resovia 564 ataki, Zaksa 707.
Cebulij 26 procent atakow druzyny, pierwsza opcja, przed Deroo. Semeniuk 23% atakow druzyny-druga opcja, po Kaczmarku.

Muzaj dostaje duzo rozegranych. Cebul sporo wysokich i sporo decydujacych. Inaczej zbudowane druzyny, inny styl, inne role.
Smieci i wysokie sa rowniej dzielone w Zaksie. Dodajmy niska dokladnosc Fabie na lewe, chyba Janusz lepiej, obaj graja lepiej za plecy.
Cebulj 93 pkt (we wszystkich elementach) na 365 druzyny. Procentowo wyszloby wiecej, jakby liczyc tylko punkty z ataku.
Semeniuk 110 pkt na na 507 druzyny.

Jedyny element, ktorego nie widac i gdzie Semen bedzie mial przewage, to obrona. Ale i cala Zaksa ma tu przewage.



Teoria, ze Cebulj to gracz ktory sie nie bilansuje, lub ktorego nie da sie zbilansowac jest naciagana. I bardziej chyba martwi zagrywka Cebula. W swoim czasie Warszawa zdobyla srebro (z gory na dol) bilansujac o wiele bardziej jednostronnego zawodnika jakim byl Lukasik. Tylko tam byl pomysl jak to zrobic. Pomysl nie polegal na kupieniu najdrozszych na rynku.


Bardzo fajny quiz statystyczny kolegi Orduna. Polecam tym, ktorzy lubia tworzyc mocne i jednoznaczne teorie.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2021, o 16:16 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

O ile nie jestem jakimś wielkim entuzjastą Cebulja tak w tym sezonie jest on zdecydowanie najjaśniejszą postacią w Resovii. Pierwsza opcja w ataku dostająca najgorsze śmieci a gra na bardzo dobrej skuteczności. Co z tego, że stracił zagrywkę jak w końcu prezentuje równą formę w ataku. Ten sezon może być jego najlepszym w karierze jeśli utrzyma tą formę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Cebulj gra dobrze, ale też bez przesady, bo nie dość, że to jest dopiero początek sezonu, to jeszcze najlepsze mecze zanotował z Nysą i Radomiem, a przy porównaniu graczy na tym poziomie to jednak takie spotkania trzeba wyciągać przed nawias. Wiadomo, że bez Słoweńca mogłaby Resovia w takiej formie się z tymi zespołami męczyć, ale zrobić z Plusligi - 12-zespołowe rozgrywki i tych meczów potencjalnie w ogóle mogłoby nie być.

Z Jastrzębskim/Zaksą/Projektem/Olsztynem - Cebulj grał co najwyżej nieźle, ciężko to porównać do występów Semeniuka z czołówką (poza Superpucharem). Co nie znaczy, że ja się zgadzam z tezami, że z Cebuljem to niczego się nie wygrywa, pomimo tego, że pisałem, że Cebulj jest przereklamowany zanim to było modne. ;)
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Zacznijmy od poczatku.
Chodzi o teorie, ze Cebulj nie ciagnie Resovii w gore i jest zawodnikiem przecietnym.

Jest ona nieprawdziwa.

Nie porownujemy Cabula i Semeniuka, tak jak nie poronujemy Zaksy i Resovii.
Chodzi o role i wklad w gre w danej druzynie.
O tym pisal @gregorz i na ten post odpowiedzialam.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Diomedea pisze: 18 lis 2021, o 14:59
Nie no, musiałem skomentować, zbyt zabawne, Cebulj jest wizualnie pierwszą opcją w ataku? Z 146 wykonanymi atakami? Sama zweryfikowałaś swoje błędne wizualne odczucia kilka linijek wyżej lol :D
Czego nie rozumiesz? Wyraznie tego, co to jest pierwsza opcja w ataku druzyny. Nabijanie wplywa na skutecznosc. Nie na bycie nta opcja.
To Ty chyba nie rozumiesz, Klemen "pierwsza opcja" Cebulj w trzech ostatnich spotkaniach z czołówką miał kolejno od ostatniego meczu idąc wstecz 17, 18 i 13 wykonanych ataków w całym spotkaniu.
Pierwszą opcją w ataku, gdy przebywa na boisku jest Deroo, do niego idzie najwięcej pilek i największe śmiecie. A to że mam mniej ataków wykonanych w całym sezonie wynika tylko z tego, że jest często zmieniany/gra na zmianę z Szerszeniem.
Z PW Deroo 28 ataków, Cebulj 17 ataków,
Z Zaksą Deroo 15 ataków + 12 ataków Szerszenia, który za niego wszedł, łącznie 27 ataków, Cebulj 18 ataków
Z JW Deroo 24 ataki, Cebulj 13 ataków.
To tyle z tej pierwszej opcji.

Ps. Nie wiem ile razy to mam powtarzać, w żadnym stopniu nie krytykuje gry Cebulja, gra on dobry lub nawet bardzo dobry sezon.
Jedynie dyskutuje z błędną (moim zdaniem) tezą, że jest on pierwszą opcją w ataku.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2021, o 16:57 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”