Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

A ja się odnosiłem do semeniukocebuljowego porównania statystycznego i tezy, że to może być najlepszy sezon Cebulja w karierze. Na razie Cebulj zrobił po 20-parę punktów na ~70% z outsiderami, trochę mało na tak daleko idące opinie.

To, że jak @grzegorzg się na coś uweźmie się na coś, to nie ma co zbierać, to oczywiście inna kwestia. ;) Aczkolwiek co do generaliów jest w tym trochę prawdy:
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Ano każdy cos ma, jeden jest uparty, a inny często wyraża opinie w stylu" Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek"... ;)

Cebulj na ciekawym ratio zagrał z Nysą i Radomiem. Miał sumarycznie zdecydowanie więcej od Semeniuka z tymi przeciwnikami. Poza tym, w żadnym meczu nie wyszedł ponad +4, ostatnio z Wa-wą na +1. Ok, jak to jest bardzo dobry sezon, to szacun, bo procenty nie grają.
Samo porownanie z Semeniukiem starego wyjadacza jest imho leko śmieszne, bo Semeniuk wcale tak dobrego otwarcia nie ma. Powodów pewnie by się nazbierało. A ja go chwale za to, że to widac słychać i czuć, że on stara się jak najmniej tych błedów popełniac, dlatego sumerycznie, choc ma wiele powodów dla których może grać różnie, gra w zasadzie tak, jak ten Cebulj, któru ma ponoć sezon "dobry lub bardzo dobry. Chociaż liczby swoje, a życie swoje, i jak Semen się lubi dłużej rozkręcac, ta Cebulj lubi się zwinąc wczasie meczu tak jak z Wawą, bo otwarcie miał naprawdę dobre, ale potem przyszły kolejne błędy i wyszlo trochę jednak beznadziejnie jak na "dobry lub bardzo dobry" sezon.
Zagrywka i blok to wyjątkowo wazne elementy, bo z tego jest najwięcej bp, a tu nie ma czego porównywać w grze. Inne elementy jak atak, często są mocno zblizone.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

No dobra, sypie glowe popiolem. Od 5tej kolejki Deroo jest pierwsza opcja i akurat trafilo na silniejsze druzyny. Zobaczymy jak dalej. Chociaz jesli Deroo bedzie dochodzil do formy to trend moze sie poglebic.
Fakt, ze mniej ogladam od kiedy siedze pod brazylijska granica.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Generalnie to się sprowadza do tego, że Semeniuk i Cebujl mają podobne liczby z tym, że Semeniuk przeciętnie wchodzi w sezon, a Cebujl jest najlepszym zawodnikiem Resovii.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Blanco pisze: 18 lis 2021, o 22:15 Generalnie to się sprowadza do tego, że Semeniuk i Cebujl mają podobne liczby z tym, że Semeniuk przeciętnie wchodzi w sezon, a Cebujl jest najlepszym zawodnikiem Resovii.
Ale Semeniuk ma obok siebie Kaczmarka grającego rewelacyjnie, a nie Muzaja, który dopiero zaczyna wchodzić na akceptowalny poziom gry, a nie jak w 3 pierwszych meczach.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

No ma, ale to , w sensie atakujący, średnio wpływa na grę Cebulja, bo ja nie widzę istotnej tóżnicy pomiędzy poprzednim sezonem, w którym miał kapitalnego wówczas Butryna. Tzn realna efektywnośc jego gry jest na bardzo zblizonym poziomie. Poza tym, poza świetnym Kaczmarkiem, jest wiele czynników, które u Semeniuka mogą wpływac uyjemnie na grę.
Zresztą, grę Cebulja, w mojej opinii przynajmniej, dobrze charakteryzuje mecz z Wa-wą własnie, bo po pierwszym secie był na +5. To kapitalny wynik. A potem było juz tylko gorzej, w sensie punktów zagrał dwa sety dla przeciwnika. ;) To tak własnie, z grubsza, jakby zawodnik bazował tylko na aspektach fizycznych i ma najlepsze wyniki jak jest świeży.

Mam jakies wrażenia deja vu z porzedniego sezonu, w rozumieniu tych dyskusji... ;)
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Fiksowanie się na bilansie dla mnie tez jest niekoniecznie słusznym wyznacznikiem tego, jak kto jest przydatny.
Szczególnie przy liczeniu efektywności zagrywki. Będąc trenerem, wolę gracza, który w meczu zaserwuje 15 razy, da 3 asy ale 6 zepsuje. Bilans już -3. Kolejna rzecz to atak i zachowawczą grę. Iście castellanowska maksyma, dajmy im popsuć. Tu kwestia dyskusyjna i może szybciutko zostać obalona, ale bazowanie na bilansie w kwestii przydatności zawodnika, niekoniecznie jest dla mnie czymś, w czym mogę się w pełni zgodzić. Ale ja jestem max pismakiem na forum, a nie analitykiem w sztabie zespołu II ligi.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze: 19 lis 2021, o 09:35 Fiksowanie się na bilansie dla mnie tez jest niekoniecznie słusznym wyznacznikiem tego, jak kto jest przydatny.
Szczególnie przy liczeniu efektywności zagrywki. Będąc trenerem, wolę gracza, który w meczu zaserwuje 15 razy, da 3 asy ale 6 zepsuje. Bilans już -3. Kolejna rzecz to atak i zachowawczą grę. Iście castellanowska maksyma, dajmy im popsuć. Tu kwestia dyskusyjna i może szybciutko zostać obalona, ale bazowanie na bilansie w kwestii przydatności zawodnika, niekoniecznie jest dla mnie czymś, w czym mogę się w pełni zgodzić. Ale ja jestem max pismakiem na forum, a nie analitykiem w sztabie zespołu II ligi.
Nie popadajmy w krańcowości, delikatnie pisząc. NIkt nie porównuje w ratio dobrze grającego atakującego z libero albo sypaczem. Tu akurat było prównanie dwoch zawodników z grubsza odgrywajacych podobną rolę, jednego o dośc przeciętnym starcie, z drugim o rzekomo "dobrym lub bardzo dobrym sezonie"
Reszta, to -przepraszam- trochę truizmy z w/w powodów. A jesli jesteśmy forumowymi pismakami, to jakakolwiek dyskusja o czymkolwiek poza walorami estetycznymi ma średni sens.
Mozna nie byc zwolennikiem ratio, ale przecież - odrzucając przypadki skrajne, jak nierównowaga punktowa w meczu dłuższym niż 3 sety, bezpośrednio wpływa na końcowy wynik, a nie procenty czy asy. One mogą wpłynąc, ale nie muszą. Ratio jest takim samym wskaznikiem jak efektywnosc w ataku.
Na koniec więc, spunetuję - w mojej opinii trudno się zgodzic, że Cebulj gra taki dobry sezon. On gra zupełnie tak samo jak w ubiegłym. Ogólnie jego efektywnosc gry jest blizsza przecietnej i to z tej słabszej strony według mnie.
I to tyle z mojej strony...
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

@grzegorzg
Co do porównania Semeniuka i Cebuli, to trochę inaczej się wygląda grając w dobrze funkcjonującej drużynie, a trochę inaczej w tej funkcjonującej gorzej, a Resovia (jak dotąd) w większości meczów nie wyglądała nawet średnio jak na swój potencjał. Robert Lewandowski nieco inaczej wygląda w Bayernie Monachium niż w kadrze Polski (jak się nie ogląda jego meczów, to wystarczy popatrzeć na średnią bramek na mecz), a przecież to ten sam zawodnik. Słowem Semeniuk ma jednak jak na razie trochę łatwiej i to nie jest bez wpływu na liczby.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Ja to bym się tak może nie zapędzał z tymi porównaniami do Bayernu. Tegoroczna Zaksa to jest w dużej mierze nowy zespół, organizacja gry na starcie sezonu (co zrozumiałe) pozostawiała dużo do życzenia, 3 ostatnie spotkania to już duża poprawa w tym aspekcie, ale do ideału i standardów z poprzednich lat jeszcze trochę brakuje.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Bijcie sie dziewczyny :] Możecie się też ciągnąć za włosy.

„Nie bo moja racja jest bardziej mojsza niż ta twojsza”
„Może i jest ale twój tata dłubie w nosie”
„Może i dłubie ale twój puszcza bąki”

lol
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Indyk AZS Ol »

Asseco Resovia to ewenement nawet na skalę światową mając bardzo mocny zespół na każdej pozycji. Ale wracając do wczorajszego meczu z LUKiem Lublin co mi się rzuciło w oczy, że Junior Drzyzga obniżył poziom gry co najmniej o połowę jak nie więcej praktycznie Rzeszów grał bez rozgrywającego. Pająk przewyższał go co najmniej klasę. Jak junior Drzyzga zostanie powołany na reprezentację w następnym sezonie reprezentacyjnym to będę uważał, że nie ma sprawiedliwości, ten człowiek nie zasługuje na grę w niej. Resovii zjazd zaczął się w momencie odejścia Grozera.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Indyk AZS Ol pisze: 28 lis 2021, o 17:00 Asseco Resovia to ewenement nawet na skalę światową mając bardzo mocny zespół na każdej pozycji. Ale wracając do wczorajszego meczu z LUKiem Lublin co mi się rzuciło w oczy, że Junior Drzyzga obniżył poziom gry co najmniej o połowę jak nie więcej praktycznie Rzeszów grał bez rozgrywającego. Pająk przewyższał go co najmniej klasę. Jak junior Drzyzga zostanie powołany na reprezentację w następnym sezonie reprezentacyjnym to będę uważał, że nie ma sprawiedliwości, ten człowiek nie zasługuje na grę w niej. Resovii zjazd zaczął się w momencie odejścia Grozera.
Od momentu odejścia Grozera: 2 złota, 2 srebra MP, srebro LM
Piękny zjazd. Wyniki lepsze, niż z Grozerem, ale to po jego odejściu zaczął się zjazd. :]
Zjazd Resovii to się zaczął, gdy pozbyto się już wiekowych Achrema i Ignaczaka i próbowano ich zastąpić Masłowskim i mocnymi nazwiskami na przyjęciu, które Resovie miały nie powiem gdzie (Perrin jest najlepszym przykładem). Potem po jednym sezonie bez medalu (pierwszy bez Alka i Igły) Góral się zraził, bo wydał pewnie najwięcej w historii, a nie wygrali nic i postanowił oprzeć skład na wychowankach AKSu i ściągnął Śliwkę, Kędzierskiego, Depowskiego itd. Potem wielkie zdziwienie, że tacy zawodnicy nie walczyli o najwyższe miejsca, a grali dobrze na miarę swoich możliwości. Sezon 2018/19 i chęć powrotu do czołówki. Powrót Miki i Buszka do tego Schulz, Shoji itd. Skład z potencjałem na medal, ale Kowal zaczyna sezon bilansem 0-6 i przychodzi Cretu, gra się poprawia i mało brakuje do tego, by uratował sezon. Nie udaje się, więc Resovia kończy z nim współpracę (dlaczego to wie tylko Góral), wymienia prawie cały skład, bierze 4 zawodników i trenera z 8 drużyny sezonu i innych asów takich jak Bartman i innych kolegów Igły i prawie spada z ligi. Od tamtej pory ruchy transferowe wydają się rozsądne (oprócz Butryna). Problemem Resovii wg mnie jest Drzyzga i Giuliani. Zespół gra tak samo, a momentami gorzej, niż na początku sezonu. Włoch mówi o tym, że dla niego najważniejsza jest praca blok-obrona, a tego w Resovii w ogóle nie ma.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Indyk AZS Ol »

miro1905 pisze: 28 lis 2021, o 17:44
Indyk AZS Ol pisze: 28 lis 2021, o 17:00 Asseco Resovia to ewenement nawet na skalę światową mając bardzo mocny zespół na każdej pozycji. Ale wracając do wczorajszego meczu z LUKiem Lublin co mi się rzuciło w oczy, że Junior Drzyzga obniżył poziom gry co najmniej o połowę jak nie więcej praktycznie Rzeszów grał bez rozgrywającego. Pająk przewyższał go co najmniej klasę. Jak junior Drzyzga zostanie powołany na reprezentację w następnym sezonie reprezentacyjnym to będę uważał, że nie ma sprawiedliwości, ten człowiek nie zasługuje na grę w niej. Resovii zjazd zaczął się w momencie odejścia Grozera.
Od momentu odejścia Grozera: 2 złota, 2 srebra MP, srebro LM
Piękny zjazd. Wyniki lepsze, niż z Grozerem, ale to po jego odejściu zaczął się zjazd. :]
Zjazd Resovii to się zaczął, gdy pozbyto się już wiekowych Achrema i Ignaczaka i próbowano ich zastąpić Masłowskim i mocnymi nazwiskami na przyjęciu, które Resovie miały nie powiem gdzie (Perrin jest najlepszym przykładem). Potem po jednym sezonie bez medalu (pierwszy bez Alka i Igły) Góral się zraził, bo wydał pewnie najwięcej w historii, a nie wygrali nic i postanowił oprzeć skład na wychowankach AKSu i ściągnął Śliwkę, Kędzierskiego, Depowskiego itd. Potem wielkie zdziwienie, że tacy zawodnicy nie walczyli o najwyższe miejsca, a grali dobrze na miarę swoich możliwości. Sezon 2018/19 i chęć powrotu do czołówki. Powrót Miki i Buszka do tego Schulz, Shoji itd. Skład z potencjałem na medal, ale Kowal zaczyna sezon bilansem 0-6 i przychodzi Cretu, gra się poprawia i mało brakuje do tego, by uratował sezon. Nie udaje się, więc Resovia kończy z nim współpracę (dlaczego to wie tylko Góral), wymienia prawie cały skład, bierze 4 zawodników i trenera z 8 drużyny sezonu i innych asów takich jak Bartman i innych kolegów Igły i prawie spada z ligi. Od tamtej pory ruchy transferowe wydają się rozsądne (oprócz Butryna). Problemem Resovii wg mnie jest Drzyzga i Giuliani. Zespół gra tak samo, a momentami gorzej, niż na początku sezonu. Włoch mówi o tym, że dla niego najważniejsza jest praca blok-obrona, a tego w Resovii w ogóle nie ma.
Oj czepiasz się szczegółów po odejściu Grozera. Ogólnie mi chodzi o to że gdy Grozer grał w Rzeszowie to wtedy praktycznie nie byliście do ruszenia mieliście odejście do konkretnego zawodnika, który wam kończył niemal wszystko, a teraz nie bardzo jest komu można słać piłki hurtowo. Co do Drzyzgi to napisałem i nie będę się powtarzał.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Paradoks Resovii polega na tym, że ona jest w relacji z Kowalem. To z nim miała największe sukcesy i to po nim się nie może spozycjonować. A dopełnieniem tego paradoksu byłby już tylko powrót Kowala po tej nieudanej serii prób znalezienia innego trenera.
valdemaar
Posty: 70
Rejestracja: 27 sty 2012, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: valdemaar »

Ktoś wie co z Nicolasem? Szukałem, ale żadnej oficjalnej informacji nie znalazłem.
dezerter
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: dezerter »

Dziękuje pan Resovia za położenie mi pewniaka w typerze. Obiecuję, że już nigdy nie obstawie pan Resovia w roli pewniaka. Nie ma takiej siły. Nie pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Mordimer Madderdin »

Zauważam tendencję, że ludziom już nie chce się o tej Resovii pisać :)
Przypomnę tylko, że Grozer miewał różne mecze, również takie, gdzie aż chciałoby się go zmienić. Tym bardziej, że jako rezerwowy na ławce siedział w jednym z sezonów wcale przyzwoity Gontariu.
Chociaż to prawda, że właśnie takiego gościa potrzeba na młocie. Nie tylko jeśli chodzi o sam poziom, ale i o wpływ na drużynę.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1530
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: lukecik »

Czy te przerażające pustki na trybunach w Rzeszowie wynikają ze zniechęcenia lokalnej społeczności czy są jakieś obostrzenia np. co do % wypełnienia hali? To pewnie retoryczne pytanie, ale chciałbym się upewnić. Nawet ten klub kibica wydaje mi się taki mocno wyszczuplony... Ile mamony trzeba wydać na bilet?
valdemaar pisze: 28 lis 2021, o 20:20 Ktoś wie co z Nicolasem? Szukałem, ale żadnej oficjalnej informacji nie znalazłem.
Ktoś na tt dzisiaj pisał, że coś tam naderwał (nie pamiętam co), przewidywane 4 tygodnie przerwy.
mccuv
Posty: 10
Rejestracja: 7 cze 2021, o 20:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: mccuv »

Blanco pisze: 28 lis 2021, o 18:54 Paradoks Resovii polega na tym, że ona jest w relacji z Kowalem. To z nim miała największe sukcesy i to po nim się nie może spozycjonować. A dopełnieniem tego paradoksu byłby już tylko powrót Kowala po tej nieudanej serii prób znalezienia innego trenera.
Coś w tym jest. Już niedługo kolejny mecz Kowala z Resovią. Jego Legenda z najlepszych czasów Reski brzmi- "Kowal z Resovią zawsze wygrywa"...jako trener Ślepska wygrał już 4 na 4. I coś czuje że znowu wygra.

I chyba podobna drogą podąża Nico- tylko, że on od czasów najlepszego swego sezonu z Kowalem w Ślepsku przeciwko Suwałkom nie zagrał..ani razu. Teraz też nie zagra. Szkoda, tylko że z powodu kolejnej kontuzji :(
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Wynikają z tego, że klub wypiął się na starych kibiców i nie można było kupić karnetów na stare miejsca, tylko znowu na rezerwacji było "kto pierwszy ten lepszy". Wiele osób przez to zrezygnowało, a karnety zawsze sprzedawały się do do jednego. Druga sprawa to cena biletów, które są najdroższe w Polsce. (od 30 do 45zl) Do tego pandemia i jeszcze parę innych rzeczy.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

A ja się w ogóle nie dziwię, że mniej kibiców chce przychodzić na Podpromie. No ile można patrzeć na coś takiego? Przypomina mi się mem z zasmuconą małpą Januszem mówiącą "niby człowiek wiedzioł, ale jednak się łudził". Podobnie tu, któryś sezon z rzędu przed startem wydaje się, że będzie lepiej, po czym Resovia udowadnia że nie ma rzeczy niemożliwych.

Spójrzmy nawet na Cuprum czy Stal w naszej lidze. Ekipy zbudowane za kontrakt Drzyzgi, w większości meczów są słabsi od rywali, ale ogląda ich się przynajmniej momentami ciekawie. Potrafią pojawić się jakieś fajne zagrania, nieoczekiwane akcje. A Resovię jak człowiek włączy to aż mu wstyd za to co widzi.

Najbardziej dziwi mnie jednak dwubiegunowość Giulianiego. Jak to jest, że gość ze Słowenią, która personalnie nie ma podjazdu do wielu reprezentacji, które pokonuje, z geniuszem rozegrania Vinciciem (bądź Ropretem, ale to też nie jest De Cecco) potrafi zrobić sensowną ekipę i ją ułożyć, po czym przyjeżdża do Rzeszowa i twierdzi, że chce budować drużynę na schemacie blok-obrona, gdzie bloków i obron w grze Rzeszowa jest chyba jeszcze mniej niż w samym Rzeszowie zabytków. W dodatku w tamtym roku mógł się bronić tym, że przyszedł na jakiś gotowy skład, tak w tym już (chyba) jakiś udział w budowie składu miał.

Z jednej strony nie jestem wielkim fanem zmian trenerów w trakcie sezonu, ale z drugiej chyba przydałby się jakiś impuls, bo materiał na granie jest, tylko jak zwykle "czegoś brakuje".

PS. Jak mówiłem podczas ME że z takim Deroo może być problem w Rzeszowie, to zaczęto mi wmawiać, że przecież gra dobrze i będzie gwiazdą Resovii :) może będzie, ale póki co chyba raczej nie jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Bo drużynę trzeba umieć budować, a przede wszystkim powinien robić to trener. Ja mam wątpliwości czy Giannelli miał 100 % decyzyjności co do składu Resovii, bo absolutnie nie chce mi się wierzyć, że chciał niektórych zawodników. Oczywiście siatkówka to nie piłka nożna i w naszej lidze ograniczają nas limity obcokrajowców, więc chcąc lub nie, musi znać nasz rynek i musi umieć dopasować polskich siatkarzy do kadry klubu. Więc albo mu to kompletnie nie wyszło, bo brakowało mu tej znajomości, albo po prostu część transferów zostało przeprowadzonych bez jego udziału. Np Muzaj, który aktualnie gra super, ale czy Giulliani wolał polskiego atakującego w postaci Muzaja i obcokrajowca Deroo na przyjęciu, zamiast Polaka na przyjęciu i atakującego z zagranicy? Nie wiem.

Przede wszystkim budowę zespołu według mnie zawsze powinno rozpoczynać się od pozycji rozgrywającego, a tutaj na samym starcie możemy już skreślić projekt lub obniżyć sporo jego wartość. Resovia sobie opłaca wysokie kontrakty na każdej pozycji, a może warto byłoby odpuścić zagranicznego środkowego i dwa medialne nazwiska na przyjęciu za wszelką cenę i wyłożyć dobrą kasę na sypacza?
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Tharaster »

Zapominasz Szary o jednym, zaczynając cały wpis. Osobą decyzyjną jest tam pan Góral a nie Giuliani i czy się to komuś podoba, czy nie, zawsze ostatnie zdanie należy do niego w kontekście budowy składu. A czy to słuszna w 100% koncepcja, to już każdy niech sobie wyrobi własne zdanie na ten temat. Koniec logicznych decyzji w tym klubie nastąpił, jak poodchodzili Gogol, Kozłowski i Sołoducha który mógł być skautem za kadencji Igły, ale wiadomo jak to się skończyło
Ostatnio zmieniony 30 lis 2021, o 19:41 przez Tharaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Nuriel
Posty: 837
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Nuriel »

Szary Wilk pisze: 30 lis 2021, o 18:44 Bo drużynę trzeba umieć budować, a przede wszystkim powinien robić to trener. Ja mam wątpliwości czy Giannelli miał 100 % decyzyjności co do składu Resovii, bo absolutnie nie chce mi się wierzyć, że chciał niektórych zawodników. Oczywiście siatkówka to nie piłka nożna i w naszej lidze ograniczają nas limity obcokrajowców, więc chcąc lub nie, musi znać nasz rynek i musi umieć dopasować polskich siatkarzy do kadry klubu. Więc albo mu to kompletnie nie wyszło, bo brakowało mu tej znajomości, albo po prostu część transferów zostało przeprowadzonych bez jego udziału. Np Muzaj, który aktualnie gra super, ale czy Giulliani wolał polskiego atakującego w postaci Muzaja i obcokrajowca Deroo na przyjęciu, zamiast Polaka na przyjęciu i atakującego z zagranicy? Nie wiem.

Przede wszystkim budowę zespołu według mnie zawsze powinno rozpoczynać się od pozycji rozgrywającego, a tutaj na samym starcie możemy już skreślić projekt lub obniżyć sporo jego wartość. Resovia sobie opłaca wysokie kontrakty na każdej pozycji, a może warto byłoby odpuścić zagranicznego środkowego i dwa medialne nazwiska na przyjęciu za wszelką cenę i wyłożyć dobrą kasę na sypacza?

Ale przecież Resovia wyłożyła dobrą kasę na sypacza...

Nie przychodzi mi do głowy nikt, kto byłby jednocześnie droższy, lepszy od Drzyzgi i chciał grać w naszej lidze.
Może Ben, ale czy on byłby na pewno droższy, to nie wiem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Streeter pisze: 30 lis 2021, o 14:46 Jak mówiłem podczas ME że z takim Deroo może być problem w Rzeszowie, to zaczęto mi wmawiać, że przecież gra dobrze i będzie gwiazdą Resovii może będzie, ale póki co chyba raczej nie jest.
Tyle, że to nie Deroo jest problemem, nawet w obecnej formie.Niesmiało przypomnę,że Cebulj gra przy Kochanowskim a Deroo przy Kozamerniku. Jakaa jest róznica niech sobie kazdy sam odpowie. Dodatowo w ostatnim meczu Cebulj grał na Pająku w bloku więcej ustawień ( oile sie nie machnałem, bo nie chce mi się szukac kto zagrywał). I w takich warunach Deroo zaczyna grać lepiej....
Ja naprawdę nie mam pojęcia, co Cebulj robi w szóstce ostatnio. Może dlatego, ze sie przywiazał do Giulianiego lub odwrotnie...
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Nuriel pisze: 30 lis 2021, o 19:39
Szary Wilk pisze: 30 lis 2021, o 18:44 Bo drużynę trzeba umieć budować, a przede wszystkim powinien robić to trener. Ja mam wątpliwości czy Giannelli miał 100 % decyzyjności co do składu Resovii, bo absolutnie nie chce mi się wierzyć, że chciał niektórych zawodników. Oczywiście siatkówka to nie piłka nożna i w naszej lidze ograniczają nas limity obcokrajowców, więc chcąc lub nie, musi znać nasz rynek i musi umieć dopasować polskich siatkarzy do kadry klubu. Więc albo mu to kompletnie nie wyszło, bo brakowało mu tej znajomości, albo po prostu część transferów zostało przeprowadzonych bez jego udziału. Np Muzaj, który aktualnie gra super, ale czy Giulliani wolał polskiego atakującego w postaci Muzaja i obcokrajowca Deroo na przyjęciu, zamiast Polaka na przyjęciu i atakującego z zagranicy? Nie wiem.

Przede wszystkim budowę zespołu według mnie zawsze powinno rozpoczynać się od pozycji rozgrywającego, a tutaj na samym starcie możemy już skreślić projekt lub obniżyć sporo jego wartość. Resovia sobie opłaca wysokie kontrakty na każdej pozycji, a może warto byłoby odpuścić zagranicznego środkowego i dwa medialne nazwiska na przyjęciu za wszelką cenę i wyłożyć dobrą kasę na sypacza?

Ale przecież Resovia wyłożyła dobrą kasę na sypacza...

Nie przychodzi mi do głowy nikt, kto byłby jednocześnie droższy, lepszy od Drzyzgi i chciał grać w naszej lidze.
Może Ben, ale czy on byłby na pewno droższy, to nie wiem.
A ilu znasz gorszych?
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Streeter pisze: 30 lis 2021, o 14:46 Najbardziej dziwi mnie jednak dwubiegunowość Giulianiego. Jak to jest, że gość ze Słowenią, która personalnie nie ma podjazdu do wielu reprezentacji, które pokonuje, z geniuszem rozegrania Vinciciem (bądź Ropretem, ale to też nie jest De Cecco) potrafi zrobić sensowną ekipę i ją ułożyć, po czym przyjeżdża do Rzeszowa i twierdzi, że chce budować drużynę na schemacie blok-obrona...
To nie jest kwestia dwubiegunowości, tylko presji. Ile jej masz w Słowenii? Pokonujesz Polskę, która jest wypruta po Igrzyskach - i psychicznie, i fizycznie na Mistrzostwach Europy, które rozgrywane co dwa lata pokazują tylko, jakim pariasem jest siatkówka.

Btw, rok temu, deliberując sobie z Drujkulem po wyborach Giulianiego na temat tego, kto w 6 Resovii-Taht, czy Szerszeń, popełniłem taki wpis:

Obrazek

Te kontuzje Szerszenia, które się ciągną już drugi sezon (a tak naprawdę trzeci w Rzeszowie, bo on dopiero w Suwałkach odżył), to jest kolejny z problemów Resovii. I to problem nie tylko dlatego, że Cebulj musi grać w szóstce. Ale problem właśnie też z tego powodu, że po tym, gdy Fabian dostaje zbiorczo za wszystkich za kadrę, to powoduje, że nie ma w Rzeszowie kogoś, z kim kibice się mogą utożsamiać.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 30 lis 2021, o 19:56 Tyle, że to nie Deroo jest problemem, nawet w obecnej formie.
Oczywiście, że to nie jest jedyny problem, pewnie nie największy, ale jednak nie jest to Deroo z Kędzierzyna (zresztą jak wiadomo każdy wytraca w Rzeszowie moc, więc to nie dziwi). Niemniej akurat po Deroo, biorąc pod uwagę ostatni sezon można się było spodziewać, że nie będzie w jakiejś mega formie. Dodając do tego szklanego Szerszenia, o czym kolega wyżej wspomniał, dochodzimy do tego, że jedyną opcją dla Cebulja i Deroo często jest nie kto inny, tylko Rafał Buszek.

Czy Giuliani wybierał ten skład czy nie również nie wiem, ale wiem że na taki udział w budowie, jaki ma , zapewne zgodził się podczas podpisywania kontraktu.

Ale może rzeczywiście coś z tą mityczną "presją kibiców" w naszym kraju jest na rzeczy, bo jak się tak zastanowić ile wtop w nogę na przestrzeni ostatnich sezonów potrafią zaliczyć te wszystkie Legie i Lechy, a wejdzie sobie taki Radomiak do ligi i jest wysoko w tabeli. Nie śledzę jakoś bardzo nogi, ale podejrzewam że gdyby porównać budżet Legii z Radomiakiem to dysproporcja wyszłaby jeszcze większa niż jak porównamy Resovię z Nysą.

A u nas najczęściej negatywne niespodzianki sprawiają Resovia i Bełchatów, czyli dwa najbardziej medialne obok Zaksy i Jastrzębia kluby. Niemniej da się dostrzec moim zdaniem różnice w zachowaniu środowisk. Pamiętam zapaść Jastrzębskiego, gdy Grodecki z Prielożnym organizowali szukanie Divisów po lesie (ten dziwny sezon co była grupa spadkowa) i Jastrzębie nie weszło do tej górnej części. Nie odbiło się to negatywnie na późniejszych sezonach. Podobnie Kędzierzyn jak zaczął wracać na szczyt nie pamiętam jakiejś takiej negatywnej presji że musi być sukces, poszło naturalnie. Prezes Gorol wydaje się najbardziej porywczym prezesem w lidze, ale też nie widać tam jakiejś nadmiernej presji, zawodnicy grają swoje. Natomiast w Rzeszowie i Bełchatowie jest ostatnio coś takiego, że nie działa. W Bełchatowie poniekąd jest to spowodowane samą budową składu, ale moim zdaniem nie osiągają oni wyników takich, na jakie na papierze teoretycznie skład by pozwalał. Jak to zmienić, wytłumaczyć - szczerze mówiąc nie wiem. Z jednej strony niby rewolucje co sezon nic nie dają, ale z drugiej mamy wiele przykładów, gdzie ekipa po przemeblowaniu odnosi sukcesy i nie stanowi to problemu. Z drugiej trzymać zawodników, którzy się nie sprawdzili, tylko po to aby utrzymać trzon to też bez sensu. Najlepsze byłyby zmiany z głową, ale to właśnie chyba te głowy zarządzające w Rzeszowie i Bełchatowie sprawiają, że ryba zaczyna się psuć i śmierdzieć.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Tamten wątek zamknięto więc odpowiem tu bo tu chyba najbardziej pasuje:
Diomedea pisze: 1 gru 2021, o 18:30 Marechal dobrze gral w Skrze i akurat ze Skra cos powygrywal. Mimo koniecznosci wchodzenia na atak co jakis czas. Jak gral w Krasnojarsku to nie wiem, nie sledzilam czy byl w 6ce, ale akurat puchar Challenge wtedy wygrali. W Ravennie tez nie sledzilam, moze ktos sie wypowie.
Wiec nie byl to nijaki zawodnik, moze zwyczajnie juz po optimum formy. Ale to tez problem Resovii, ktora za bardzo szla w znane nazwiska. Jak wymiana Butryna na Muzaja. Tez po nazwisku.

A co do Miki to warto zebys kolego Kamilu przeczytal dokladnie o czym pisalismy. Nie chodzi o to jak gral po kontuzji, ale o to jak i ile gral przed kontuzja. Bo latwo powiedziec "to nie jest klub od ogrywania". Tylko Reska jest jedynym klubem z czuba, ktory i nie ogrywal i nie puszczal na sensownie dlugie, stabilne wypozyczenia duzych talentow, jednoczesnie je blokujac. Sciagniecie Olka z PW, po dobrym sezonie, by go posadzic za bandami jest tego przykladem. Nie chodzi o Kozuba ani Maslowskiego, bo to zwyczajnie nie ten kaliber gracza.
Porownaj sobie ile gral Zator w Czewie, Klos w PW, Semeniuk w Zawierciu, albo nawet przed wypozyczeniem.

Troche chyba tym mocodawcom sodowka do glowy uderzyla. Haslo ze gramy o zloto, jestesmy najlepsi i musimy miec 2 rowne szostki mocno zaszkodzilo ekipie. Gramy o zloto sprowadzilo sie do sciagania duzej iloscu sporych nazwisk. Dodajmy brak kominow placowych, wiec byly to nazwiska poza scislym topem, wiec troche zblizonego kalibru. Do tego doszla nieproporcjonalna presja i blokowanie mlodziezy. À dwie rowne szostki zostaly zacheta do ciaglego rotowania jak nie idzie. Jak dodamy brak niezaleznosci niektorych trenerow, wplywy menadzerow, to mamy to co mamy.
Teraz zabawa trwa dalej.
Ale nie za panstwowe pieniadze, wiec jest ok.

A Butrynowi tez rozegranie Fabie lezalo.

A Uros trafil min ze wzgledow podatkowych, bylo o tym pisane. Jak zagra super sezon, plus lato w reprezentacji, to zdziwie sie jak zostanie.
Oby.
Spojrzałem w staty Marechala i na 4 sezony w PL miał tylko jeden dobry. Ten drugi w Skrze. Ale tam grę ciągnął Conte z Wlazłym. To była raczej tak 3 opcja w ataku, która nie jest też ekspertem w przyjęciu. Choć może nie było strach zagrać mu piłkę.
No tak Reska nie ogrywała zbyt bardzo młodych w porównaniu do innych czołowych klubów i to na pewno trzeba ocenić na minus, ale nie o to chodziło w tej dyskusji raczej.
Ta dyskusja się zaczęła od wpisu kogoś kto napisał, że w Resce każdy traci formę bo coś takiego ma w sobie ten klub. Blanco chciał przykłady. Te przykłady były naciągane bo to w większości siatkarze albo bez formy albo po prostu słabi a z różnych powodów wysoko oceniani. Dlatego ci młodzi zawodnicy co nie dostali szansy są złym przykładem bo oni w tej Resce nie stracili formy, ale Resovia nie dała im szansy(i sama zapewne dużo traciła na tym).
Nad Resovią nie krąży żadna klątwa no i żadna presja trybun nie sprawia, że zawodnicy zapominają jak się gra w siatkówkę bo ta jest wszędzie, ale po prostu jak już wcześniej pisałem to te wybory transferowe nie były najlepsze ani pod względem formy zawodników ani pod względem kompozycji w drużynie. Na pewno też coś jest nie tak ze sztabem w szkoleniowym bo skoro Resovia ma takie plagi kontuzji o których pisał Blanco to to też raczej nie jest przypadek.
A co do Butryna to w sumie on chyba się odnajdzie pod każdym rozgrywaczem. Co prawda bazuje na dynamice co sprawia, że z Firlejem mu się dobrze gra, ale on też jest bardzo dobrze ułożony technicznie i ma taką inteligencję boiskową, więc odnajdzie się raczej po każdym sypaczem.
DeFalco już za to obawiam się, że przy takim Trinidadzie który gra wolno to by stracił bardzo sporo, ale Warszawa też jest poukładana tak, że Trinidad im leży a Petković też do niego pasuje.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”