Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Artem pisze: 5 maja 2022, o 09:59 Naprawdę podziwiam was, że nie wpadliście na pomysł o kogo może chodzić. W Resovii jest problem w relacjach między zawodnikami i rozgrywającym.
Znaczy no spodziewam się, że Fabian może być problemem, ale naiwnie założyłem, że skoro Fabian zostaje, Klemen zostaje, a Klemen wypowiada się o atmosferze i liczy że za rok będzie lepsze, to chodzi im o kogoś, kogo już za rok nie będzie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Orzi »

Artem pisze: 5 maja 2022, o 10:31 Właśnie chodzi o problemy na linii rozegranie - libero.
To źle zrozumiałem, ale powiem szczerze że bym się nie spodziewał. Panowie znają się od zawsze z reprezentacji i Paweł raczej sprawiał wrażenie wyczilowanego gościa
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Vivo »

Wygląda na to, że Zaksa wypuszczając tam Zatora nie osłabiła siebie, co raczej jednego z konkurentów do tytułu :D

No no, nie powiem, tego jeszcze polska siatkówka ligowa nie znała. Kto by rok temu przypuszczał...
united
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2018, o 13:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: united »

Kiedy Zator nie robi kwasów, bo taki ma charakter. Ściera się z Fabianem, bo jest ambitny i chce wygrywać, a Fabian noooo może wygrywć, ale jak przegra to też nic się nie stanie. No i w drużynie powstał team Fabian (w sumie duet) i team "Old ZAKSA".
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Artem pisze: 5 maja 2022, o 10:31 Właśnie chodzi o problemy na linii rozegranie - libero.
To się ciągnie od reprezentacji czy w Resovii się zaczęło?
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Kicu »

Zastanawiam się w takich momentach co w głowie ma Zator, Kochan czy nawet Grbić. Odeszli z Klubowego Mistrza Europy, z zespołu z którym zdobywali Mistrzostwo Polski... i summa summarum zostali z niczym. Czy żałują podjętych decyzji, czy jednak stan konta wszystko załatwia.
Spiny na linii Drzyzga - Zator jednak się nie spodziewałem. Jak to Orzi napisał - znają się od dawna. Paweł przecież wiedział gdzie i z kim idzie grać. Chyba, że dla Fabiana takim ciosem był brak powołania, że zaczął na wszystko lać.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Artem »

Nie wiem czy w reprezentacji były między nimi spiny.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Vivo »

Nigdy nie mieliście takiej sytuacji, że po latach wasza relacja z kimś została zweryfikowana? Coś się zadziało co poróżniło was z nawet dobrym kolegą?

Od miłości do nienawiści jeden krok..
buzinga
Posty: 1209
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: buzinga »

Dziwi mnie to, że się wszyscy dziwią. Przecież były plotki w reprezentacji o konflikcie na linii Vital-Zator. A że Belg, Fabian i Kubiak należą do tej samej parafii to chyba nic dziwnego, że miedzy Pawłem i Drzyzgą w klubie zaczęło iskrzyć, skoro drużyna nie gra tak jak oczekiwano. Tym bardziej, że Zatorski do tej pory grał w klubach w których zdobywał worki medali.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: granvorka »

O tyle to dziwne/zaskakujące, że: 1) Zator należy do starej gwardii dwukrotnych MŚ, 2) z pewnością miał bardzo dobrej relacje z Kubiakiem (który jest bliskim przyjacielem FD) i w przeszłości nie było raczej sygnałów, by w kadrze iskrzyło coś między nim a Fabianem, 3) prędzej to dobry sypacz będzie miał kosę z libero za słabe przyjęcia niż na odwrót ;) Także sytuacja raczej niestandardowa/niespodziewana. W tym kontekście nie dziwi, że z weteranów w kadrze zostali tylko Kurek, Łomacz i Zatorski - czyli ambitni, ale charakterologicznie przyjemni do współpracy goście.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

Może nie ma co ciągnąć tych spekulacji, ale porażka na IO (a szczególnie okoliczności w jakich się wydarzyła) mogła zmienić trochę relacje w tej grupie zawodników. I to ma też sens w kontekście powołań do repry.
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: alimak »

united pisze: 5 maja 2022, o 10:56 Kiedy Zator nie robi kwasów, bo taki ma charakter. Ściera się z Fabianem, bo jest ambitny i chce wygrywać, a Fabian noooo może wygrywć, ale jak przegra to też nic się nie stanie. No i w drużynie powstał team Fabian (w sumie duet) i team "Old ZAKSA".
Otóż to.
Kwota na kontrakcie w Rzeszowie była tak kusząca, że postanowił zaryzykować. Doskonale wiedział, co tam się od lat dzieje, ale podpisał, łudząc się przy tym, że wchodzą tam mocną grupą i będą w stanie zaprowadzić nowe porządki. Ale Fabian to Fabian, mocna toksyna. Resztę historii wszyscy widzieli już na boisku.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

granvorka pisze: 5 maja 2022, o 12:12 O tyle to dziwne/zaskakujące, że: 1) Zator należy do starej gwardii dwukrotnych MŚ, 2) z pewnością miał bardzo dobrej relacje z Kubiakiem (który jest bliskim przyjacielem FD) i w przeszłości nie było raczej sygnałów, by w kadrze iskrzyło coś między nim a Fabianem, 3) prędzej to dobry sypacz będzie miał kosę z libero za słabe przyjęcia niż na odwrót ;) Także sytuacja raczej niestandardowa/niespodziewana. W tym kontekście nie dziwi, że z weteranów w kadrze zostali tylko Kurek, Łomacz i Zatorski - czyli ambitni, ale charakterologicznie przyjemni do współpracy goście.
Jest jeszcze opcja, że Fabian na kadrze, gdzie jak wiadomo ustawiał wszystkich Kubiak, a Fabian w klubie, gdzie to pod niego jest wszystko załatwiane to jednak dwa różne Fabiany.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Kiko »

Jestem w szoku po tym co tutaj przeczytałem. Momentami wydawało mi się, że kibice przesadzają, demonizują osobę Fabiana. Jednak skoro Artem piszę o konflikcie na linii Drzyzga-Zatorski to ręce mi opadły. Za dużo już tego, mam nadzieję, że Kryspin (Maciąg) ogarnie się i zacznie zarządzać z głową i usadzi na dup... Fabianka. Z resztą z tego co kiedyś się słyszało to przed nami jeden z ostatnich sezonów Asseco w Resovii.

Może pędzie biedniej, ale normalniej. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wrócą czasy, gdy tym klubem będą zarządzać kompetentni, znający się na siatkówce ludzie.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Kiko pisze: 5 maja 2022, o 21:18 Z resztą z tego co kiedyś się słyszało to przed nami jeden z ostatnich sezonów Asseco w Resovii.
Słyszało się jak była oferta na stole od innego sponsora. Mniej bogatego, ale jeszcze bardziej hojnego chcącego sukcesu w LM "Na już". Teraz są w kieleckim szczypiorniaku i chyba nie żałują.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Na pocieszenie kibiców Resovii wymyśliłem suchara:

- Dlaczego Resovia to kosmiczny klub?
- Bo zarówno w Resovii jak i w kosmosie nie ma atmosfery.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Fajna ta Resovia taka pocieszna.
Constant aptitude.

Dla mnie OK :)

Btw. Już chyba na dobre upadł mit o wyciąganiu zawodników którzy będą grali cuda 1:1.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: marcia1013 »

Streeter pisze: 6 maja 2022, o 13:56 Na pocieszenie kibiców Resovii wymyśliłem suchara:

- Dlaczego Resovia to kosmiczny klub?
- Bo zarówno w Resovii jak i w kosmosie nie ma atmosfery.

Streeter
Strasburger by sie nie powstydzil. Dobre! :] pod katem wszystkiego, co obserwujemy i tego, co czytamy teraz zu na forum- nie mozna sie nie zgodzic.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Prezes:
Nie weźmiemy udziału w Pucharze Challenge. Składaliśmy prośbę do PZPS o awans do Pucharu CEV, ale się nie udało. W związku z tym, że będzie dużo więcej grania, podjęliśmy decyzję, że koncentrujemy się wyłącznie na PlusLidze i Pucharze Polski. Gra w Pucharze Challenge to duże koszty wyjazdów, bo można trafić na zespoły z Albanii, Kosowa itd. Są tam siatkarsko destynacje mocno egzotyczne. Dochodzą cztery mecze w rundzie zasadniczej PlusLigi, a sezon jeśli chodzi o długość rozgrywania wydaje się, że będzie krótszy. Tak więc będzie dosyć spore spiętrzenie tych spotkań i dlatego taka nasza decyzja, co do Pucharu Challenge. Mam nadzieję, że za rok tak to się ułoży, że uda się zagrać w Lidze Mistrzów, bo tak naprawdę, Liga Mistrzów i Puchar CEV to rozgrywki, które są też atrakcyjne dla kibiców. Mimo wszystko to w Pucharze Challenge, zwłaszcza w rundach początkowych jest koncentrowanie się na tym jak, organizować wielodniowe podróże. Na pewno jest to duże przedsięwzięcie logistyczne, jeśli chodzi szczególnie o te podróże (...) PZPS namawiał oczywiście, żeby grać w tych pucharach,(...) Szkoda, że tak jest z tym podziałem miejsc, bo ZAKSA dwa lata z rzędu wygrywa Ligę Mistrzów, a we włoskiej lidze piąty zespół gra w Pucharze CEV, a u nas nie. Oczywiście, to wszystko gdzieś tam wynika z rankingów.
1) Może to i mądrze. Jeszcze by znając życie przegrali z tą Albanią czy Kosowem i by była jeszcze większa beka.
2) Nie wystaw drużyny w pucharze, bo szkoda kasy, dostań 0 punktów do rankingu. Dziw się, że Włosi piątą drużynę mają w CEV, a my nie, olewając inne pucharu niż LM.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Ja Resovię w pełni rozumiem. Prestiż tego pucharu ŻADEN, zysk ŻADEN, generalnie zero benefitów. To jest dobry turniej dla drużyn z krajów trzeciego świata, gdzie zawodnicy chcą się pokazać z dobrej strony, a zespół potrzebuje ogrania na arenie międzynarodowej, żeby podnosić swój poziom, a klub zwiększać rozpoznawalność. W przypadku Resovii udział jest bezsensowny, ponieważ zawodnicy będą mieli więcej meczów do rozegrania, podróże też ich podmęczą, a liga jest priorytetem w tym sezonie. Resovia na pewno chce w końcu wywalczyć przynajmniej medal i wtedy na poważnie zagrać w Lidze Mistrzów.

Ale jak pokazał ten sezon, to nawet mając na głowie samą ligę, mogą grać kaszanę :D
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Po części tak, ale rozbawił mnie ten fragment ze zdziwieniem, że Włosi mają CEV a my nie, gdzie oni systematycznie w CEV i Challenge grają finały bądź wygrywają, a my tam nawet nie startujemy.

Nie opłaca się, nie startujmy. Tylko się nie dziwmy że profitów nie ma. A dla prezesa taki protip: wystarczy najlepszym budżetem przegrać z jedynie dwoma taniej zbudowanymi drużynami, wtedy nawet LM będzie i to bez proszenia.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: jimiq »

Streeter pisze: 6 cze 2022, o 09:54 Po części tak, ale rozbawił mnie ten fragment ze zdziwieniem, że Włosi mają CEV a my nie, gdzie oni systematycznie w CEV i Challenge grają finały bądź wygrywają, a my tam nawet nie startujemy.

Nie opłaca się, nie startujmy. Tylko się nie dziwmy że profitów nie ma. A dla prezesa taki protip: wystarczy najlepszym budżetem przegrać z jedynie dwoma taniej zbudowanymi drużynami, wtedy nawet LM będzie i to bez proszenia.

Streeter
amen
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 6 cze 2022, o 09:54 Po części tak, ale rozbawił mnie ten fragment ze zdziwieniem, że Włosi mają CEV a my nie, gdzie oni systematycznie w CEV i Challenge grają finały bądź wygrywają, a my tam nawet nie startujemy.

Nie opłaca się, nie startujmy. Tylko się nie dziwmy że profitów nie ma. A dla prezesa taki protip: wystarczy najlepszym budżetem przegrać z jedynie dwoma taniej zbudowanymi drużynami, wtedy nawet LM będzie i to bez proszenia.

Streeter
Masz rację, ale każdy patrzy na swój interes. Resovia nie dostała się do pucharu CEV mimo złożonej prośby i odmawia gry w pucharze challenge. Czysto hipotetycznie, w przyszłym sezonie uzyskuje kwalifikacje do Ligi Mistrzów i ma już w nosie Puchar CEV, a zwłaszcza Puchar Challenge. Drużyny odpuszczają grę w tych rozgrywkach, bo nie jest to dla nich puchar docelowy i chcą po prostu grać w Lidze Mistrzów. Dlatego jest problem z obsadzeniem tych rozgrywek z naszej strony. Takie błędne koło.

Za mało miejsc w Pucharze CEV? Trudno, sezon był do kitu, więc spinamy poślady i zdobywamy medal MP. Jak nie, to 4 miejsce i tak czy siak gramy w tym Pucharze CEV, bo inna lokata to katastrofa i stracony sezon i o pucharze challenge nikt nie chce słyszeć. Zresztą, nawet 4 miejsce to już lipa. W taki sposób to wygląda i każdy kieruje się swoim interesem, a nie interesem ligi.

Punkty do rankingu, by było więcej drużyn w Pucharze CEV to mógłby nabijać Olsztyn,Trelf, ewetualnie Warszawa, ale nie drużyny z wielkimi budżetami i apetytami na medale Ligi Mistrzów.

Czy w Pucharze Challenge z Serie A grają drużyny typu Modena,Trentino,Lube,Perugia,Piacenza? Chyba nie, choć co do tych ostatnich pewności nie mam. Ale u nas jest analogiczna piątka - ZAKSA,Jastrzębie,Skra,Resovia i doszło Zawiercie. Oni raczej celują wyżej i po samych transferach widać, jakie mają ambicje.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Kiepski »

Z punktu widzenia Resovii występ w tym pucharze przy zwiększonej ilości meczów w Pluslidze rzeczywiście mało atrakcyjny, jednak ze względu na podniesienie rangi naszej ligi lepiej byłoby jakby startowali. Trochę też to wina europejskiej federacji, że rozgrywki pod jej egidą są tak postrzegane i nie opłaca się w nich startować. Kluby winny mieć choć pokryte koszty startu w takich pucharach. Myślę,że jakby kluby nie musiały dokładać do imprezy, to taka Resovia która swego czasu budowała już skład z trzecią szóstką miałaby gdzie ogrywać swoich zawodników i brałaby udział chętniej.

Swoją drogą o co pretensje, że przychodzi kibiców na mecze Resovii coraz mniej. W ostatnich sezonach od oglądania niektórych spotkań Resovii naprawdę bolały zęby, więc nawet najwytrwalsi kibice po tylu latach mają dość i nie chcą sponsorować (czytaj pokrywać kosztów) drużyny
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Wg mnie większym problemem niż kasa są dodatkowe mecze, gdyby nie powiększenie ligi to pewnie by zagrali w tym czelendżkapie.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Marek907
Posty: 181
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Marek907 »

Szlachecki klub z Rzeszowa nie będzie grał w Pucharze Challenge bo to uwłacza ich godności, śmiechu warte biorąc pod uwagę że chcieli do Pucharu CEV który wcale mocno bardziej prestiżowy nie jest.
zbycho123
Posty: 214
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: zbycho123 »

Prezes Resovii ma całkowita rację po co grać w Pucharze do którego trzeba 2 czy 3 razy więcej dopłacać to bez sensu żeby chociaż klub miał zwrot wydatków i pozostał na 0 to tak inaczej w pełni popieram zarząd Resovii.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

A że tak zapytam, zacięcie 5-go miejsca w PlusLidze to się Resovii chociaż zwróciło?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: PabloFX »

Nie chcą grać, to niech nie grają. Tylko po co te płacze, że związek niedobry bo nie pozwolił grać w CEV Cup? 8-)
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Zapowiada się więcej kasy do przepalenia w Resovii: https://www.pb.pl/asseco-zaoszczedzi-w- ... ie-1152477
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”