Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

Szary Wilk pisze: 6 sty 2022, o 14:14 Czy Drzyzga lub Łomacz mocno wyróżnialiby się, gdyby grali w Treflu,AZSie,Cuprum,Czarnych etc? Szczerze, to wątpię, a mocny rozgrywający potrafi jednak wycisnąć 100 % z drużyny. Firlej w GKSie tak potrafił, w Olsztynie cały czas ma jeszcze szansę na osiągnięcie lepszej pozycji, niż plan minimum, a Janusz w Treflu też jednak poziom podwyższał. Łomacz w Cuprum grał poprawnie, ale był już reprezentantem Polski, miał tę łatkę od młodych lat, bo debiutował jak na sypacza w tamtych czasach dość szybko, a my po 2014 (odejście Gumy) za bardzo wyborów na tej pozycji nie mieliśmy. Żygadło jednak dość szybko został skreślony, w sumie ciekawe czemu po 2013 już praktycznie w ogóle nie grał.
Jak Fabian w wieku lat 20 prowadził Częstochowę w meczach półfinałowych chociażby, wspominałeś kiedyś swoją datę urodzenia, więc wybaczam to, że możesz nie pamiętać. Że późniejszych sezonów w Częstochowie i Warszawie nie pamiętasz, też mogę wybaczyć. Natomiast takie relatywizowanie rzeczywistości sprowadza się do tego, że jeśli się pojawiają takie dziury, jakie ma nasza reprezentacja na rozegraniu i ataku, to każdy, kto odbije piłkę kilka razy, jawi się jako kandydat do grania w niej. Gdzie poza Fabianem i Januszem, który test zdaje non stop, kandydatów brak.

I please, podawanie GKS-u jako dowód na cokolwiek to jednak bez sensu trochę jest. Bo GKS to jedyna drużyna w Pluslidze, która (nawet nie wiem, jak to określić), ale to drużyna, w której zawodnicy grają ponad możliwości (jak i cała drużyna zresztą) - i dlatego Kwasowski w Nysie zalicza chyba najgorszy start ever z szóstkowych zawodników, Rousseaux robi wczoraj 22/29, a Krulicki trafia do Resovii.

Pisałem, że Giuliani, że Drzyzga dostaje za wyniki, bo Drzyzga. Zmienił się trener, zmieniła się też percepcja Fabiana. Natomiast wrzucę jedną wypowiedź z Nowin:
Wszystko jest na fali wznoszącej. Styl pracy trenera Mendeza różni się o 180 stopni od trenera Giulianiego. Pracujemy w zupełnie inny sposób, przynosi to już efekty i mam nadzieję, że tak pozostanie już do końca
Cholernie mocny strzał Kochanowskiego w Giulianiego.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Diomedea pisze: 6 sty 2022, o 16:53 Nieprawde piszesz
Przejzyj moje stare posty. Od mistrzostwa Mlodej ligi wygranego przez Skre sledze i propsuje Janusza. Moze w pewnym momencie dalam sie przekonac @skrzypkowi, ale on mial argument, ze gral naprzeciwko jako srodkowy, wiec jednak jego opinia byla do rozwazenia.
Juz w Skrze mial fajne wejscia, chyba od drugiego sezonu, i ludzie co ogladali zaczeli mowic, ze cos moze byc. Od dawna kibice Skry zaluja, ze prezes tego bylego skrzata nie chce sciagnac na powrot, na jedynke.
A przeciez wchodzenie na kolejne szczebelki zwykle zajmuje Marcinowi troche czasu, pierwsza polowke pierwszego sezonu w Gdansku mial slaba.
Juz przy Winiarze zachwyt byl powszechny.
Przed sezonem w Zaksie byla na forum co najmniej 3 osob, ktore uwazaly, ze udzwignie i zbilansuje sie podobnie do Toniuttiego dzieki innym walorowm. Moze i wiecej a tylko tyle pamietam. Pepito, Wysoki ja (i moze tez grzegorz) pisalismy, ze dzieki dodatkowaym walorom jak blok i serwis moze zastapic Bena bez straty jakosci, badz z minimamlna.

I owszem-Drzyzga niezle gral w Warszawie, a wczesniej w Czestochowie, nawet bodajze z Iskra Odincowo wygrali ;).
Lomacz rozegral swietny sezon w Cuprum, lepszych zawodnikow nie mial.
Sklady mieli gorzsze niz obecny Olsztyna.

Firlej gra fajnie, ale nad dokladnoscia musi duzo popracowac, a i wybory przemyslec. Mwawianiemu ze juz jest najlepszy niekoniecznie pomoze w rozwoju.
Też pisałem, że Janusz da radę zastąpić Toniuttiego;)
Nawet wysnułem taką kontrowersyjną opinię, że najtrudniej będzie zastąpić nie Toniuttiego, nie Zatorskiego a Kochanowskiego.

Co do Firleja to zgadzam się z Diomedeą. Jakkolwiek lubię oglądać jego styl gry to często jest mega niedokładny. Szczególnie gdy ma gorsze przyjęcie i dlatego to takie ważne, że w Olsztynie grał nie Salehi do trójki z De Falco i najgorszym libero w lidze jak chciałeś szary a Andringa.
Dlatego tak dobrze wyglądali z Zawierciem, Skrą i do czasu spadku formy liderów(IMO powiązanej z konfliktem z trenerem) grali naprawdę dobrą siatkówkę.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Blanco pisze: 6 sty 2022, o 17:01 [...]

Pisałem, że Giuliani, że Drzyzga dostaje za wyniki, bo Drzyzga. Zmienił się trener, zmieniła się też percepcja Fabiana. Natomiast wrzucę jedną wypowiedź z Nowin:
Wszystko jest na fali wznoszącej. Styl pracy trenera Mendeza różni się o 180 stopni od trenera Giulianiego. Pracujemy w zupełnie inny sposób, przynosi to już efekty i mam nadzieję, że tak pozostanie już do końca
Cholernie mocny strzał Kochanowskiego w Giulianiego.
Ktoś na twitterach puszczał plotki, że był konflikt paru zawodników (m.in. Kochanowskiego) z Giulianim i dlatego ten wyleciał mimo zapewnień prezesa o wsparciu. Ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Czyli co?
Nastepne pokolenie w reprze nie bedzie kumplowalo sie z trenerami, ale im grozlio i bilo?
Fajnie sie zapowiada.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Raczej chodziło o to, że przy sportowej padace konflikt w drużynie był kroplą, która przegięła pałę goryczy.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Diomedea pisze: 6 sty 2022, o 16:53 (...) Pepito, Wysoki ja (i moze tez grzegorz) (...)
No, ja Ci dam "może"... :D ;) Nie wiem, czy nie popełniłem najwięcej adekwatnych wpisów. ;)
Diomedea pisze: 6 sty 2022, o 16:53 (...)Moze w pewnym momencie dalam sie przekonac @skrzypkowi, ale on mial argument, ze gral naprzeciwko jako srodkowy (...)

A to nie chodziło o Kevinapsb?


A konflikty dla Giulianiego to raczej nic nowego - vide Słowenia i Gasparini
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jakiego Kevina?
Nie, @skrzypek pisal, ze Janusz gra bardzo czytelnie, ze gral naprzeciwko jako srodkowy i czytal bez problemu. To bylo jak pare osob propsowalo mlodziutkiego wtedy Marcina Janusza i byla dyskusja, jak duza przeszlosc przed nim. Jeszcze na etapie juniorskim. Tych uwazajacych, ze to najciekawszy prospekt na rozegraniu to bylo niemalo.
Potem cos napisal, ze jednak uleglo to zmianie, nie pamietam dokladnie, czy jeszcze w Skrze.

No i wyszlo ze co najmniej 5 osob widzialo Marcina zastepujacego najlepszego rozgrywajacego naszej ligi. Czyli pewnie sporo wiecej.

Sorry, nie zapamietuje wszystkich postow, wszystkich userow, przez kilka lat :D

A cos konkretnego o tych metodach Giulianiego mozna sie dowiedziec?
Jak to takie tajne, to moze byc na PW.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Blanco pisze: 6 sty 2022, o 17:01
Szary Wilk pisze: 6 sty 2022, o 14:14 Czy Drzyzga lub Łomacz mocno wyróżnialiby się, gdyby grali w Treflu,AZSie,Cuprum,Czarnych etc? Szczerze, to wątpię, a mocny rozgrywający potrafi jednak wycisnąć 100 % z drużyny. Firlej w GKSie tak potrafił, w Olsztynie cały czas ma jeszcze szansę na osiągnięcie lepszej pozycji, niż plan minimum, a Janusz w Treflu też jednak poziom podwyższał. Łomacz w Cuprum grał poprawnie, ale był już reprezentantem Polski, miał tę łatkę od młodych lat, bo debiutował jak na sypacza w tamtych czasach dość szybko, a my po 2014 (odejście Gumy) za bardzo wyborów na tej pozycji nie mieliśmy. Żygadło jednak dość szybko został skreślony, w sumie ciekawe czemu po 2013 już praktycznie w ogóle nie grał.
Jak Fabian w wieku lat 20 prowadził Częstochowę w meczach półfinałowych chociażby, wspominałeś kiedyś swoją datę urodzenia, więc wybaczam to, że możesz nie pamiętać. Że późniejszych sezonów w Częstochowie i Warszawie nie pamiętasz, też mogę wybaczyć. Natomiast takie relatywizowanie rzeczywistości sprowadza się do tego, że jeśli się pojawiają takie dziury, jakie ma nasza reprezentacja na rozegraniu i ataku, to każdy, kto odbije piłkę kilka razy, jawi się jako kandydat do grania w niej. Gdzie poza Fabianem i Januszem, który test zdaje non stop, kandydatów brak.

I please, podawanie GKS-u jako dowód na cokolwiek to jednak bez sensu trochę jest. Bo GKS to jedyna drużyna w Pluslidze, która (nawet nie wiem, jak to określić), ale to drużyna, w której zawodnicy grają ponad możliwości (jak i cała drużyna zresztą) - i dlatego Kwasowski w Nysie zalicza chyba najgorszy start ever z szóstkowych zawodników, Rousseaux robi wczoraj 22/29, a Krulicki trafia do Resovii.

Pisałem, że Giuliani, że Drzyzga dostaje za wyniki, bo Drzyzga. Zmienił się trener, zmieniła się też percepcja Fabiana. Natomiast wrzucę jedną wypowiedź z Nowin:
Wszystko jest na fali wznoszącej. Styl pracy trenera Mendeza różni się o 180 stopni od trenera Giulianiego. Pracujemy w zupełnie inny sposób, przynosi to już efekty i mam nadzieję, że tak pozostanie już do końca
Cholernie mocny strzał Kochanowskiego w Giulianiego.

1.Jak Fabian w wieku 20 lat prowadził Częstochowę, to nie był tym Fabianem co dziś. To było 11 lat temu. Co się stało z Wierzbowskim i Janeczkiem? No właśnie. Poziom ligi był wtedy sporo niższy. Spójrz gdzie grał Kuba Jarosz, jak często grał kiedyś taki atakujący jak Dominik Witczak, przykładów jest masa.
2.Poza Fabianem i Januszem kandydatów brak? Tyle, że Firlej biorąc pod uwagę całokształt, gra ten sezon lepszy od Drzyzgi. A jest sporo młodszy.
3.Zmienił się trener i percepcja Fabiana? W ostatnim meczu dostał zjazd do bazy w ostatnim secie, seta wygrał Woicki z Buckim, a wczorajszy mecz to katastrofa Olsztyna. Wstrzymam się z taką oceną o kilka meczów.


Argumenty na zasadzie "Fabian w wieku 20,21,22,23 lat" to trochę jak argumenty na zasadzie "A Bartman w wieku 24-25 lat...". Oczywiście Bartman nie jest na tym poziomie co Fabian już kupę czasu, ale ja chcę zwrócić uwagę na to, że trzeba rozglądać się dookoła, bo jak ktoś uzależnia rozegranie na następne lata od tego co będzie grał i robił Drzyzga, to wyjdziemy na tym źle.


Ja po prostu jestem tym, który poszukuje rewolucyjnej (choć nie lubię rewolucyjnych rozwiązań) zmiany na rozegraniu. Potrzebujemy zawodnika, który ukształtuje nas na lata. Trzeba testować. Dlatego jestem mocno za szansą dla Janka Firleja i Marcina Janusza. A za Fabianem nie przepadam też ze względu na jego charakter i sylwetkę(nie wygląda jak sportowiec...), więc chyba też jego podejście do ciężkiej pracy (?) Bo raczej tu też jest problem. Za wzór sportowca go nie uznam. A my potrzebujemy drugiego Zagumnego, albo chociaż polską wersję Maroufa, czyli kogoś bardzo dobrego na długie lata gry.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Uzyles argumentu, ze Firlej jest jeszcze mlody, a juz tak dobrze gra.
To ci odpowiedziano jak gral mlody Drzyzga, czy mlodszy Lomacz.

Wiec sam ten sposob argumentowania wybrales.

Uzyles tez argumentu, ze maja silniejsze zespoly. Tylko powiedzielismy Ci (bo chyba nie pamietasz) jakie zesoly mieli, jak byli mlodsi i grali dobrze i z sukcesami. Wlasnie to byly AZSy i Cuprum.

I pisanie o nizszym poziomie PL ma maly sens, jak pisze sie o zespole, ktory wyeliminowal Wlochow i Iskre. To nie byly zasciankowe sukcesiki.
Sporo zespolow obecnie chcialoby skosic i mocne wloski i rosyjski klub w jednej edycji. Tylko te, w ktorych gra Firlej, jeszcze do tego nie dorosly w tej "mocniejszej" lidze.

Rewolucje niestety rzadko zalatwiaja sprawe, co wiedza Ci ktorzy uwazali na lekcjach historii. Choc bywaja niezbedne do oczyszczenia terenu.

A Janeczek gra w I lIdze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Diomedea pisze: 6 sty 2022, o 18:01 Jakiego Kevina?
@kevinpsb - zdaje się. Dawno nie napisał niczego, ostatnio chyba jakies pytanie o transmisję przy reprze. Zdarzało mi się miec inne zdanie, ale to bardzo ogarnięty siatkarsko uzytkownik i też pograł tu i tam.
Ano każdy cos pamieta, najczęsciej coś innego ;) ;) , bo ja akurat tych wpsisów Skrzypka ni pamiętam.

Co do Giulianiego ja nic nie wiem, tyle co przeczytam, ale bodaj szef zwiążku słoweńskiego (prezydent?) pożegnał go bez żalu obwiniając własnie o ten konflikt.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Gwoli ścsłości, Iskrę Odincowo wyeliminował Woicki, a rok później Fabian grał na zmianę ze Stelmachem (i chyba on grał w tym słynnym rewanżu z Coprą).
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

dzieki za sprostowanie.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Ano, wielu użytkowników pokładało wiarę w Janusza jako następcę Toniuttiego na forum. Z tym, że Janusz przez te 2 sezony w Treflu grał znakomicie i był (moim zdaniem, nie wiem jak inni) drugim najlepszym rozgrywającym w lidze (właśnie za Benem), a zdecydowanie najlepszym z Polaków na tej pozycji w lidze. Oczywiście brak sezonu kadrowego w 2020 roku, a potem kontuzja podczas VNL trochę skomplikowały jego szanse na pokazanie się w kadrze, ale w tym sezonie jak na razie zdaje wszystkie testy.
Firlejowi jeszcze trochę do tego poziomu brakuje, ale zmienił klub na lepszy, ma lepszych kolegów, ale też większe wymagania i na razie nie jest źle, chociaż czasami (jak wczoraj) się trochę gubi. Na pewno jest na dobrej drodze, jest w podobnym miejscu do Janusza, gdy ten został podstawowym zawodnikiem Trefla (mniej gry i treningów z mocnymi zawodnikami, ale więcej meczów rozegranych w podstawowym składzie), z tym, że w nie ma za plecami doświadczonego drugiego rozgrywającego gotowego go zastąpić w razie problemów. Zobaczymy co będzie dalej.

Za to Resovia z Mendezem na razie wygrywa, zobaczymy jak będzie dalej, bo styl dalej nie powala, ale też ciężko o efekty po tak krótkim czasie.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jak na razie, to sprawy wolicjonalne ruszyly.
Bylo widac, ze bardzo chca. Czego wczesniej brakowalo.

Ja trzymam kciuki. Nie lubie marnotrawstwa i wielka kasa idaca w zespol bliski ogona tabeli byla bulwersujaca.
Silniejsze kluby-silniejsza liga.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: TommyLeeJones »

Blanco pisze: 6 sty 2022, o 17:01 Cholernie mocny strzał Kochanowskiego w Giulianiego.
Nie da się zaprzeczyć. Przecież ci ludzie tak "normalnie" nie grają, czepiałem się Giulianiego jeszcze w zeszłym sezonie, czepiałem w tym i jak widać nie byłem jedyny :D . Zresztą to widać po drużynie, pod Mendezem wreszcie ruszają się po boisku -tzn. póki co próbują to robić, długa droga przed nimi.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Delont »

Trzeba przyznać 3 mocne głosy, szczególnie ten Deroo jest konkretniej opisany.
Oczywiście to też trochę zrzucenie winy z siebie (Kochanowski, Deroo, Drzyzga sezonu do udanych nie zaliczają) na poprzedniego trenera i rozpoczęcie nowego etapu. Mam nadzieję, że głowy się odblokowały, metody trenera rzeczywiście lepiej trafiają do zawodników i Asseco podniesie poziom, bo szkoda żeby tak mocny zespól nie włączył się do walki o medale.

Cytując klasyka: liga będzie ciekawsza :D
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

No z wywiadu z Deroo wynika, że Prezes Maciąg z tym "swobodnym komunikowaniem się" Mendeza w języku angielskim i włoskim, to poleciał trochę po bandzie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: rzr »

Na dodatek na złość Polsat nie dawał mikrofonów na czasach podczas meczów Resovii i teraz nie można zweryfikować kto mówi prawdę :]
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Delont »

Słuszna uwaga, aż z ciekawością przy następnym meczu będę się wsłuchiwał w mowę i mowę ciała trenera :D
Może przeceniamy informacje werbalne w siatkówce i to wszystko jest prostsze niż nam się wydaje ;)
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Taka mnie myśl naszła, czytając kolejne walki w obronie i przeciw Muzajowi: jak to jest że ten utyty, nienadający się do gry Fabian, który stoi w miejscu i czeka na piłkę, bo się przecież po nią nie ruszy (podkreślę, żeby nie było: powyższe zdanie jest przepełnione ironią), wszystkie piłki do Muzaja rzuca na pojedynczy albo lotny blok i dlatego tamten kończy? :] bo coś mi tu nie gra.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Proste. Jak musi daleko pobiec, szczegolnie bardziej w strone lewego, to nie rzuca do Muzaja. O czym z @Wysokim pisalismy.
No i jest to jego najszybsze odbicie, w dodatku malo sygnalizowane.
No i ilosc BP to jednak dosyc dobry wskaznik aktywnosci na pilce trudnej i wysokiej. Nie da sie atakowac z kontr ze skutecznoscia ponad 50 %i nie miec BP.
Maciek ma ich mniej, bo albo nie konczy, albo tych wystaw z kontr do niego jest malo.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ja to wszystko rozumiem, ale po mojemu nie ma opcji żeby Fabian rozgrywał tragicznie, a Maciek atakował tragicznie, a drugi wykręcał ponad 50% w ataku. Jak rzeczywiście większość atakuje na pojedynczym, to dobrze musi grać ten pierwszy, jak nie większość, no to dobrze gra ten drugi. Konfiguracji że obydwaj grają źle i widzimy takie statystyki nie wydają mi się realne, abstrahując od liczby breakpointów.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Streeter pisze: 7 sty 2022, o 17:38 Ja to wszystko rozumiem, ale po mojemu nie ma opcji żeby Fabian rozgrywał tragicznie, a Maciek atakował tragicznie, a drugi wykręcał ponad 50% w ataku. Jak rzeczywiście większość atakuje na pojedynczym, to dobrze musi grać ten pierwszy, jak nie większość, no to dobrze gra ten drugi. Konfiguracji że obydwaj grają źle i widzimy takie statystyki nie wydają mi się realne, abstrahując od liczby breakpointów.

Streeter
Przecież największy problem Drzyzgi nie istnieje od wczoraj i jest nim gra po przyjęciu, nazwijmy to, słabszym od pozytywnego. Gdy musi zrobić parę kroków kolokwialnie pisząc.Często dyszel albo prosta świeczka na lewe i takie są rozwiązania. Przecież gość tak gra od X lat a tu trzeba truizmy na ten temat pisać. Nie rozgrywa tragicznie, tylko ma takie bolączki i tyle. Po przyjęciu pozytywnym i perfekcyjnym gra bardzo dobrze, ale po takim przyjęciu to wielu rozgrywających tak gra. A to, jak słusznie koleżanka wyżej zauważyła, że Drzyzga najlepiej gra do tyłu jest prawdą i Muzaj na tym sporo korzysta. To, że Muzaj sporo atakuje na pojedynczym nie jest dowodem na świetną grę Drzyzgi w rozegraniu, a raczej dowodem, że w akcjach side-out po przyjęciu co najmniej pozytywnym udział Muzaja w ataku jest duży, a udział Muzaja w ataku na kontrach lub przyjęciu negatywnym jest mniejszy. Jest to zdecydowanie logiczne i nie widzę w tym sprzeczności, co potwierdza ilość BP wśród skrzydłowych Resovii. Zresztą tak wygląda sytuacja meczowa po prostu, oglądałem praktycznie wszystkie mecze Resovii.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: jupi_1991 »

Prezes Maciąg odnośnie spekulacji dot. Kozamernika i Losera:
https://radio.rzeszow.pl/sport/bilans-s ... co-resovii
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Masło maślane. Zresztą twierdził też, że nie będą wymieniać trenera. W ogóle nieraz zastanawiam się po co padają takie pytania, czy naprawdę ktoś liczy na odpowiedź prezesa w stylu "no tak, jesteśmy już po słowie z agentem Losera, dogadujemy jeszcze takie szczegóły wie pan, bo u nas są owocowe środy, a we Francji były to poniedziałki i agent zaznaczył że woleliby poniedziałki bo nie wie jak organizm zareaguje na owoce w środy. Szukamy więc dostawcy świeżych owoców na poniedziałek, jak tylko znajdziemy to poinformujemy Kozamernika że może wyjechać z Rzeszowa - chłopak zresztą już od tygodnia w razie czego jest spakowany, trenuje i czeka na nasz sygnał, by zwolnić mieszkanie dla Losera"?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Resofan »

Dokładnie tak. Prezes Maciąg sobie pogadał, ale tak naprawdę nie powiedział nic. Przypomniały mi się czasy "słusznie minione" kiedy premierem był Mieczysław Rakowski - ten miał bardzo pożądaną u polityków cechę, bo potrafił gadać nawet przez godzinę i również nic nie powiedzieć.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Blanco »

[ingerencja moderaotra]

Tak się zastanawiam, jak Plusliga liczy statystyki przyjęcia, bo Cebulj ma 2 błędy w całym meczu, choć tylko w 1 secie GKS zrobił na nim bezpośrednio punkt z zagrywki i dodatkowo 2 przechodzące. I tak naprawdę to było główną przyczyną przegrania tej partii, tym bardziej, że te 3 punkty były w końcówce.

Bardzo żywiołowy Muzaj. I ja rozumiem Grzegorza, gdy pisze o graniu na Koguta, ale z drugiej strony choćby trzeci set, gra na przewagi i atak w kontrze przy 27-28 na trójbloku do 1/2 strefy. Dobrze się go oglądało. Choć nie serwuje i nie blokuje nadal.

Lubię też, jak czytam, że Kochan fajnie w ataku, bo 11/16. A na przykład to on nie skończył ataku przy setowej dla Resovii. I w tym ataku wygląda naprawdę niepewnie.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2022, o 09:02 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Blanco pisze: 12 sty 2022, o 01:50 Tak się zastanawiam, jak Plusliga liczy statystyki przyjęcia, bo Cebulj ma 2 błędy w całym meczu, choć tylko w 1 secie GKS zrobił na nim bezpośrednio punkt z zagrywki i dodatkowo 2 przechodzące.
Podejrzewam, że przechodzące są uznawane za złe przyjęcie, a błędy w momencie straty punktu (analogicznie jak z atakiem, błędem nie jest nie skończony atak, tylko taki, po którym stracono bezpośrednio punkt). Też kiedyś mnie to zaciekawiło w meczu Skry, co piłki od Tahta na przyjęciu odbijały się jak od bandy reklamowej, a potem w statystykach błędów nie było aż tyle. Choć w sumie dobrze by było, gdyby takie przyjęcia na drugą stronę gdzieś były uwzględnione w cyferkach.
Marcelo Mendez: Dla mnie to świetna wiadomość, bo potrzebujemy jeszcze więcej wspólnych treningów żeby popracować nad pewnymi rzeczami. Przede wszystkim chciałbym skoncentrować się na pracy nad blokiem i obroną.
Niedobrze. Był już taki jeden, którego konikiem było ustawianie relacji blok/obrona i potem zastąpili go jakimś gościem z Argentyny :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

SPORTPL:
🖇 Z dobrego źródła dowiedzieliśmy się, że Mendez zaproponował natychmiastowe odmłodzenie reprezentacji Polski. Zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na trenera, to z miejsca zacznie stawiać na młodych, perspektywicznych siatkarzy, by w 2024 r. na igrzyskach w Paryżu byli już ograni i by Polska wreszcie stanęła na olimpijskim podium. Mendez miał powiedzieć, że szanuje dwukrotnych mistrzów świata, ale nie powoła do kadry m.in. urodzonego w 1988 roku Michała Kubiaka, dotąd kapitana, oraz urodzonego w 1990 roku Fabiana Drzyzgi, od lat naszego głównego rozgrywającego.
Co prawda wrzuciłem już w temat o reprezentacji, ale tyczy się to też jednego z siatkarzy Resovii, co wygląda bardzo zabawnie, bo Mendez teraz go trenuje. Ciekawe czy zaproponują mu przedłużenie umowy i czy w zamian pozwolą mu na wybór nowego sypacza.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”