Jastrzębski Węgiel 2021/2022

miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Najbardziej utytulowany polski trener w XXI w. Tylko ciekawe, czy nogę wyleczył. :]
Orzi
Posty: 751
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Orzi »

sal pisze: 14 kwie 2022, o 17:37 Zaraz Grbić może być.😏
I jeszcze by się wpasowal w politykę transferową JW :D
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Prezes @KlubJW, Adam Gorol tłumaczy zwolnienie Andrei Gardiniego.
- "Zarządzanie drużyną podczas meczu nie było takie, jakie bym sobie wyobrażał"
- "Nie byliśmy optymalnie przygotowani do walki w kluczowych meczach"
- "Brakuje nam stabilizacji" @sportpl

https://t.co/SzHAjNanvt

Fajnie. Ogon merda psem. Prezes wie, jak zarządzać meczem. Mam nadzieję, że wielu trenerów przeczyta i na samą propozycję pracy gdzie Gorol będzie zwierzchnikiem się odechce.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ten człowiek pełniący obowiązki prezesa w Jastrzębiu to jednak nie jest zbyt bystry. Pokazał to po raz kolejny. Nie zdziwię się jak niedługo żaden normalny trener nie będzie chciał z nim pracować.

Zwolnij trenera, bo ekipa popadła w grypę żołądkową i dziw się że w tym stanie trener ułom nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z Zaksą :] a potem dziw się że świeżo wróceni zawodnicy bez dwóch podstawowych mieli czelność mieć problem z Gdańskiem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
torlo
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2014, o 10:41
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: torlo »

Sirci 2.0

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Citizen »

Orzi pisze: 14 kwie 2022, o 17:40
sal pisze: 14 kwie 2022, o 17:37 Zaraz Grbić może być.😏
I jeszcze by się wpasowal w politykę transferową JW :D
Pewnie oferta złożona już zarówno Grbicowi jak i Cretu :D
bartek_em
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, o 10:00
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: bartek_em »

Streeter pisze: 14 kwie 2022, o 19:03 bez dwóch podstawowych mieli czelność mieć problem z Gdańskiem.
Streeter
Po części Gardini jest temu winny. Orał Clevenotem przez większą część sezonu jak tylko mógł. Aż się prosiło dać pograć Szymurze na dłuższym dystansie. I teraz nie ma Clevenota a Szymura gra jak gra.. Rok temu gdzie gra była rozłożona mniej więcej równo pomiędzy trzech graczy , Szymura był zupełnie innym zawodnikiem. To samo rozegranie, ale tutaj akurat nikt nie wypadł. Tervaporti powinien dużo więcej grać w fazie zasadniczej by móc go wykorzystać w razie gdyby Toniutti nie dawał rady. A Gardini co zrobił? Nie dał grać finowi przez cały sezon a gdy francuz topi mecz to go co najwyżej zmieni na chwilę po czym do niego wraca.. Aż się prosiło wpuścić po paru akcjach w 2 secie w rewanżu z Zaksą Tervaportiego albo nawet od początku drugiego seta i tak samo z Gdańskiem Tie breaka powinien zaczynać fin. Co mnie w tym wszystkim dziwi to fakt ze rok temu Gardini bardzo dobrze rotował.. i każdy zmiennik czuł się potrzebny i wchodził z wiarą ,że odmieni mecz. Minął rok i znowu beton znany z Zaksy...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 14 kwie 2022, o 16:18 ''Odsunięty od prowadzenia zespołu'' to jakaś komunikacyjna nowomowa?.
:] :] :]
– To nie był czas na rozwiązywanie kontraktu, na razie Gardini rzeczywiście został odsunięty od prowadzenia zespołu do końca sezonu. Ma sobie przemyśleć sprawę i odpowiedzieć na pytanie, czy czuje się na siłach prowadzić ten zespół w kolejnych rozgrywkach. Pamiętajmy, że 90 procent zespołu zostaje – mówi Gorol.
Resovia by sie nie powstydziła.
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Patrol035 »

Jakby się tak dokładniej przyjrzeć sytuacji to Gorol może mieć rację. Gardini nie potrafi przygotować drużyny na najważniejsze mecze. W grze o coś ani razu nie wygrali, a wręcz dostawali bęcki.
Semper fidelis
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

Weź zakaź wirusem żołądkowym 90% drużyny, połam dwóch czołowych zawodników i większość trenerów świata w takiej sytuacji polegnie. Oczywiście Gardini idealnym trenerem nie jest i to co Bartek odpisał na mojego poprzedniego posta odnośnie zmian to prawda, ale to nie zmienia faktu że w mojej opinii nie powinno się traktować ludzi w taki sposób, w jaki robi to prezes Jastrzębia.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

"PANIE, JA PŁACE I WYMAGAM"
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 14 kwie 2022, o 21:04 "PANIE, JA PŁACE I WYMAGAM"
Gwoli ścisłości - płaci państwo :) tak to może mówić prezes Asseco Resovii :) pomijając już że co innego wymagać, a co innego twierdzić, że jak ktoś przegrał mecz to się nie nadaje do pracy. Weź pomyśl sobie że musisz pracować z takim człowiekiem. Nie wiem, przychodzisz pracować do banku i dostajesz cel 8 pożyczek dziennie. I masz prezesa który tylko czyha aż sprzedasz 7, żeby Ci wręczyć dyscyplinarkę. Nie wiem jak Wy, ale ja bym w takim miejscu oszalał.

Streeter
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2022, o 21:38 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: tomasol »

Mnie rozwaliło stwierdzenie, że prezes Gorol nie zgadza się z decyzjami personalnymi w meczu z Treflem. Zresztą wygląda mi to na prawdziwy powód "odsunięcia" Gardiniego od prowadzenia drużyny, nie pierwszy to raz gdy w prezesie obudził się kibic, taki w gorącej wodzie kąpany. Brzmi to w ogóle kuriozalnie, rozmowy motywacyjnie, Gardini ma sobie przemyśleć pewne sprawy, brakuje tylko spotkania o KPI-ach i deadlinach ;) .
Zobaczymy co to przyniesie, ale wygląda to trochę na puszczenie się poręczy. Zresztą trochę za późno na takie manewry, jak już to po finale Pucharu Polski można było coś takiego zrobić, bo było jeszcze trochę czasu na ewentualną poprawę. Aż prosi się o ironię, że prezes wali pięścią w stół i bohatersko walczy z problemami które sam stwarza. No chyba, że ktoś inny zatrudnia trenerów w Jastrzębiu a prezes Gorol jest tylko od ratowania sytuacji :D .
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Zaskakująca i niezrozumiała decyzja prezesa JW. Nie ma sensu tego szerzej i dosadniej komentować :o :x
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 607
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Jak dla mnie Gorol zrobił to w najgorszym momencie z możliwych, być może zrobił to pod wpływem emocji... nikt sie raczej tego nie dowie, musztarda po obiedzie, jak gdansk wygra to Gorol będzie miał kaca moralnego jakiego chyba nigdy nie miał.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: hardy »

Może były zgrzyty w szatni JW?
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: randomNick26 »

Nie wiemy wszystkiego, decyzja musiała zostać podjęta po rozmowie z zawodnikami i sztabem, Gorol jest jaki jest, ale bez przesady.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: biker74 »

Prezes Gorol chce być jak słynny były prezes Atletico Madryt Jesus Gil który w 16 lat zwolnił 26 trenerów.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

W zeszłym sezonie też zmiana trenera była zaskakująca i z zewnątrz niezrozumiała, a ostatecznie wyszła na dobre. Jednak wtedy to był zupełnie inny moment sezonu, nieco inne okoliczności. Zgadzam się z wieloma przedmówcami, zwolnienie Gardiniego w takim momencie moim zdaniem to lekka przesada i tym razem Gorolowi może się ten ruch nie opłacić. Nie wiemy dokładnie co się dzieje w klubie, ale jeśli jest na tyle źle że taki zabieg był konieczny, to jako kibic Jastrzębskiego jestem bardzo zaniepokojony. Szkoda by było stracić miejsce w LM.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

Decyzja o odsunięciu trenera to jedno, ale późniejsze wypowiedzi medialne Gorola publicznie wytykającego błędy w prowadzeniu drużyny i dającego mu czas na "przemyślenie swojego postępowania" zwyczajnie ośmieszają prezesa JW.
Nie wiem jak bardzo impulsywnym prezesem jest Gorol, ale może początkowo wcale nie zamierzał odsuwać Gardiniego. Może po prostu wezwał AG na dywanik po meczu z Gdańskiem i wskazał mu błędy w prowadzeniu zespołu, jakie w jego opinii zostały popełnione. Sygnecik odpowiedział mu na to w stylu obrońców Wyspy Węży (może nieco bardziej dyplomatycznie), więc Gorol odesłał go do kąta, żeby tam przemyślał swoje postępowanie.

Ciekaw jestem jak w prowadzeniu drużyny w trakcie meczu poradzi sobie trener motoryczny. No i jak sami zawodnicy będą to przyjmować.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Czyli co, Gorol klepie po plecach i rozpływa się nad takim Fornalem czy Toniuttim, którzy potem chorują na grypę żołądkową, wracają do siebie z trudem i po krótkim czasie od zachwytów mają "rozmowę wychowawczą" (możemy się domyślać, że zbyt kulturalna i bogata w piękne słowa ona nie jest) z tym samym prezesem? :]
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: PabloFX »

Klugenhammer pisze: 15 kwie 2022, o 08:19 Ciekaw jestem jak w prowadzeniu drużyny w trakcie meczu poradzi sobie trener motoryczny. No i jak sami zawodnicy będą to przyjmować.
No to też ewenement, że 2. trener, który tyle lat jest w klubie, nie przejmuje sterów w tak newralgicznym momencie, tylko daje się drużyne do prowadzenia 'Panu od fikołków' (hiperbola zamierzona ;) ). Wychodzi na to ze Dejewski całe życie będzie podawać piłki na rozgrzewce?
jerkie
Posty: 28
Rejestracja: 26 lis 2012, o 16:51
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: jerkie »

No coż Projekt ZAKSA BIS się nie udał
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: jinx »

To nie jest ZAKSA-bis. W KK nikt takiej kasy na kwadrat by nie wydał.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Patrol035 »

jinx pisze: 15 kwie 2022, o 08:52 To nie jest ZAKSA-bis. W KK nikt takiej kasy na kwadrat by nie wydał.
I jak widać duża kasa na ławkę sukcesu nie gwarantuje :)
Semper fidelis
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Ktoś znający się na siatkówce/ trener z pewnym już
Dorobkiem/ na godzinę przed wywaleniem Sygnecika powiedział, ze Ptaki i tak prezentowaly sie w miare dobrze jak na ekipę 'trenowaną' przez Gardiniego. Cudzysłów zamierzony.
W Kentaki objął samograja, spore grono osób wie jak wyglądały relacje tego pana...
Może grając po swojemu Toniutti i spolka uratują sezon...
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Resofan »

Patrol035 pisze: 15 kwie 2022, o 08:58 I jak widać duża kasa na ławkę sukcesu nie gwarantuje :)
To, że duża kasa sukcesu nie gwarantuje to jest oczywiste i najlepiej widać to po Resovii, ale duża kasa sukces umożliwia. Za to z drugiej strony mała kasa gwarantuje, że sukcesu nie będzie (mam na myśli sukces w postaci jakichś trofeów, a nie np utrzymania w lidze). To jest tak jak z tym powiedzeniem, że "pieniądze szczęścia nie dają" - no prawda, nie dają, ale w znacznym stopniu to szczęście umożliwiają i ułatwiają.
A co do JW, to jeszcze nie można ich skreślać po jednym meczu, bo play-offy się jeszcze nie skończyły i MP zdobyć mogą, choć patrząc na ich dyspozycję, będzie trudno, a nawet bardzo trudno.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Vivo »

PabloFX pisze: 15 kwie 2022, o 08:46
Klugenhammer pisze: 15 kwie 2022, o 08:19 Ciekaw jestem jak w prowadzeniu drużyny w trakcie meczu poradzi sobie trener motoryczny. No i jak sami zawodnicy będą to przyjmować.
No to też ewenement, że 2. trener, który tyle lat jest w klubie, nie przejmuje sterów w tak newralgicznym momencie, tylko daje się drużyne do prowadzenia 'Panu od fikołków' (hiperbola zamierzona ;) ). Wychodzi na to ze Dejewski całe życie będzie podawać piłki na rozgrzewce?
Już kiedyś o tym pisałem, ale tuż przed Gardinim (albo jeden trener wcześniej, tutaj naprawdę łatwo stracić rachubę : D ) ten pan miał okazję zaprezentować swój kunszt - na jego czasach w trakcie meczu trzęsła się kamera, bo nawet operator nie mógł powstrzymać śmiechu.

Niestety, ale Dejewski to od lat najsłabszy drugi trener, utrzymuje się tam wyłącznie dzięki znajomościom. Myślę, że już nawet ten szpieg z Resovii jest bardziej odpowiedni na tym stanowisku..
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Patrol035 »

Resofan pisze: 15 kwie 2022, o 09:09
Patrol035 pisze: 15 kwie 2022, o 08:58 I jak widać duża kasa na ławkę sukcesu nie gwarantuje :)
To, że duża kasa sukcesu nie gwarantuje to jest oczywiste i najlepiej widać to po Resovii, ale duża kasa sukces umożliwia. Za to z drugiej strony mała kasa gwarantuje, że sukcesu nie będzie (mam na myśli sukces w postaci jakichś trofeów, a nie np utrzymania w lidze). To jest tak jak z tym powiedzeniem, że "pieniądze szczęścia nie dają" - no prawda, nie dają, ale w znacznym stopniu to szczęście umożliwiają i ułatwiają.
A co do JW, to jeszcze nie można ich skreślać po jednym meczu, bo play-offy się jeszcze nie skończyły i MP zdobyć mogą, choć patrząc na ich dyspozycję, będzie trudno, a nawet bardzo trudno.
Zgadzam się, ale tyle się mówiło, że Jastrzębski ma ławkę nie ustępującą podstawie, realia pokazały, że jest zupełnie inaczej. Oczywiście JW nie ma co skreślać, jednak patrząc na właśnie ich skład, to jednak nawet to MP będzie dużym niedosytem, bo apetyty zapewne były znacznie większe. I o ironio sukcesów w LM czy PP pozbawiła ich ZAKSA, która była skazywana na porażkę w tym sezonie.
Semper fidelis
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: michal1983 »

kuchcik77 pisze: 15 kwie 2022, o 09:07 Ktoś znający się na siatkówce/ trener z pewnym już
Dorobkiem/ na godzinę przed wywaleniem Sygnecika powiedział, ze Ptaki i tak prezentowaly sie w miare dobrze jak na ekipę 'trenowaną' przez Gardiniego. Cudzysłów zamierzony.
W Kentaki objął samograja, spore grono osób wie jak wyglądały relacje tego pana...
Może grając po swojemu Toniutti i spolka uratują sezon...
Otóż to.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”