Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

odniosłem wrażenie po meczu, że Tomek Fornal jest niezadowolony z ilości piłek w ataku
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Coś podobnego ostatnio mówił Swędrowski w PŚ, że Fornal pewnie wolałby dostawać więcej piłek, bo Ben więcej gra z Francuzami. Ale statystyki na stronie Plusligi mówią Boyer 17, Clevenot 19 i Fornal 16. To nie jest duży rozstrzał, jeśli chodzi o samą liczbę.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

Może dlatego, że sami chcielibyśmy żeby chlopak na tle tych siatkarskich mistrzów świecił najjaśniej... tak czy inaczej mam nadzieje na więcej piłek do niego bo dobrze się ogląda jego rozwój
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

https://jastrzebskiwegiel.pl/hebar-paza ... -mistrzow/

To już znamy pełny skład grupy JW. Pierwsze miejsce oczywiście obowiązkiem. Szkoda, że na przetarcie w grupie nie ma żadnego włoskiego czy rosyjskiego zespołu. Swoją drogą dla mnie trochę niespodzianka, że jednak nie Olympiacos i że mistrzowie Czech, którzy grają naprawdę fajnie poukładaną siatkówkę odpadli z Benfiką.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

kamil1999 pisze: 11 lis 2021, o 15:28 https://jastrzebskiwegiel.pl/hebar-paza ... -mistrzow/

To już znamy pełny skład grupy JW. Pierwsze miejsce oczywiście obowiązkiem. Szkoda, że na przetarcie w grupie nie ma żadnego włoskiego czy rosyjskiego zespołu. Swoją drogą dla mnie trochę niespodzianka, że jednak nie Olympiacos i że mistrzowie Czech, którzy grają naprawdę fajnie poukładaną siatkówkę odpadli z Benfiką.
Pierwsza wygrana Bułgarów nad Grekami też była dla mnie zaskakująca, uważałem Olympiakos za murowanych faworytów. Ale potem spojrzałem na składy i to zaskoczenie zniknęło. Stara gwardia reprezentacji Bułgarii (Salparow, Josifow, Todorow, Aleksiew) plus Massari i znani z Plusligi Gjorgjew i Gunter kontra Pajenk, Egleskalns, Mijajlović, Perić i kilku reprezentantów Grecji. Na papierze to chyba jednak bułgarski klub był faworytem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Biciut pisze: 7 lis 2021, o 20:58 Może dlatego, że sami chcielibyśmy żeby chlopak na tle tych siatkarskich mistrzów świecił najjaśniej... tak czy inaczej mam nadzieje na więcej piłek do niego bo dobrze się ogląda jego rozwój
Żeby Fornal miał dostawać więcej piłek, musi miec lepszą skutecznośc, bo wypadł ostatnio najsłabiej z całego zespołu i nikt nie będzie uprawiał sztuki dla sztuki.
Ja się o Fornala trochę boję, bo pisałem jakos ze dwa lata temu, a ostatnio Drzyzga w meczu z Wa-wą zwrócił na to uwagę. U Tomka może być jakis problem z wytrzymałością na dystansie, bo fizycznie wyglada świetnie, widać, że go nosi ja jest świeży. Musze przyznać, że jego praca w blou własnie i także w rozumieniu zasięgu mi imponuje. Bardzo lubie ogladac go w tym elemencie, chyba jest najlepszy ze wszystkich naszych tzn polskich skrzydeł. Może trzeba cos w treningu pozmieniac ja u Wlazłego kiedyś.
Nawarstwienie meczów jakie przyniesie LM na pewno da w pewnej mierze odpowiedz, a ja mam tylko nadzieję, że te obawy zupełnie się nie sprawdzą.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Jeszcze malutki kamyczek dla Tomka, to bardzo ostatnimi czasy zachowawcza gra na wysokiej piłce. W sumie Semen też w środę się oszczędzał w tym elemencie i dużo nabijanej gry, czy wybloków, ale Kamil w przeciwieństwie do Tomka to już udowodnił, że i na wysokiej gra mocno i zdecydowanie. Tego niestety mi cały czas u Fornala brakuje, a w zasadzie to od Spały śledzę jego poczynania i rozwój, bo wydawał się najbardziej kompletnym przyjmującym. A że sentymenty w człowieku są, to najbardziej do Winiarskiego podobny :D
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 12 lis 2021, o 12:14 Jeszcze malutki kamyczek dla Tomka, to bardzo ostatnimi czasy zachowawcza gra na wysokiej piłce. W sumie Semen też w środę się oszczędzał w tym elemencie i dużo nabijanej gry, czy wybloków, ale Kamil w przeciwieństwie do Tomka to już udowodnił, że i na wysokiej gra mocno i zdecydowanie. Tego niestety mi cały czas u Fornala brakuje, a w zasadzie to od Spały śledzę jego poczynania i rozwój, bo wydawał się najbardziej kompletnym przyjmującym. A że sentymenty w człowieku są, to najbardziej do Winiarskiego podobny :D
No właśnie mi tej gry na wysokiej piłce brakuje tak u Fornala jak i u Semeniuka. Może juz akurat ten pierwszy pokazywał większy potencjał w tym elemencie jak pierwszy sezon Jastrzębia. Semeniuk to bardziej taki zawodnik który ciągnie grę, ale na wysokiej pojawiają się u niego problemy. W Zaksie od trudnych piłek jest Śliwka i Kaczmarek

Swoją drogą skoro jesteśmy w temacie JW to właśnie ta wysoka piłka budzi u mnie największe wątpliwości bo nie widzę u nas nikogo od takich piłek. Może Hadrava. Choć ogólnie Clevenot jest raczej obecnie lepszy tak w ataku jak i przyjęciu od Urnauta to Urnaut jest lepszy na wysokiej i z czołówka możemy na tym pokutować...
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, o 12:34 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 12 lis 2021, o 12:14 Jeszcze malutki kamyczek dla Tomka, to bardzo ostatnimi czasy zachowawcza gra na wysokiej piłce.
Fornal z naszych okołoreprezentacyjnych przyjmujących jest najsłabszy na wysokiej piłce, były gdzieś kiedyś tam statystyki, które to potwierdzały.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jest i zawsze byl. Ogolnie to w mlodziezowce Tomek byl tym bardziej defensywnym obok Kwolka. Grajac obok Zalinskiego , poczatkowo tez. Dopiero w JW otworzyl sie w ataku (kosztem lekkiego spadku w przyjeciu). Ale nie na wysokiej. Na wysokiej Tomek najczesciej probuje kiwek, przynajmniej wg mojej oceny wizualnej.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Orduna »

Diomedea pisze: 12 lis 2021, o 17:24 Jest i zawsze byl. Ogolnie to w mlodziezowce Tomek byl tym bardziej defensywnym obok Kwolka. Grajac obok Zalinskiego , poczatkowo tez. Dopiero w JW otworzyl sie w ataku (kosztem lekkiego spadku w przyjeciu). Ale nie na wysokiej. Na wysokiej Tomek najczesciej probuje kiwek, przynajmniej wg mojej oceny wizualnej.
Mam wrażenie, że Fornal boi się potrójnego bloku i dlatego tak często kiwa. Kiedyś w meczu z Zenitem nie kalkulował i szedł mocno na zasięgu to często ten blok przełamywał.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Ile meczy dla Gardo? Przegrał 3 mecze z pretendentami fatalnie prowadząc zespół. Czy w tym sezonie będzie cierpliwość czy odcięcie kryzysu?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Kicu »

Jeszcze prowadząc ZAKS-ę twierdziłem, że Gardo to najsłabszy element układanki. Cieszyłem się, gdy odszedł. Podobnie jest moim zdaniem w JW. Nie można mu odmówić sukcesów, bo parę rzeczy zdobył, ale mimo wszystko, jako trener jakoś kompletnie mnie nie przekonuje.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Matson »

To co, w tamtym sezonie Olsztyn zwolnił łysego dając prace Gardo, za tydzień (czy tam dwa) może tego Gardo zwolnić? Nie zdziwiłbym się, ale to oczywiście z przymrużeniem oka ;). Widać że po prostu jest dołek fizyczny, słabo gra Toniutti, a z kolei Olsztyn wyglada na bardzo napompowany fizycznie aktualnie. Może być niespodzianka, ale dla mnie nadal Jw to faworyt do mistrzostwa, nawet pomimo tego małego dołka
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Ehh jaki dołek... Grtali z czołówką. Z Zawierciem jakoś przyjęcie nie siedziało, ale to raczej wypadek przy pracy.
Choć nigdy nie byłem entuzjastą Gardiniego to mam nadzieję, że w tym sezonie w końcu trener zostanie do końca sezonu.
Drużyna gra dobrze a, że jakieś porażki się zdarzą? No cóż, nie oczekujmy od JW drugiej Zaksy tym bardziej, że liga jest trudniejsza w tym sezonie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: hubert »

kamil1999 pisze: 22 lis 2021, o 13:29 Ehh jaki dołek... Grtali z czołówką. Z Zawierciem jakoś przyjęcie nie siedziało, ale to raczej wypadek przy pracy.
Choć nigdy nie byłem entuzjastą Gardiniego to mam nadzieję, że w tym sezonie w końcu trener zostanie do końca sezonu.
Drużyna gra dobrze a, że jakieś porażki się zdarzą? No cóż, nie oczekujmy od JW drugiej Zaksy tym bardziej, że liga jest trudniejsza w tym sezonie.
Ja się z tym zgadzam, ale pytanie czy Prezes Gorol także :) Moim zdaniem porażka w LM lub z Olsztynem kończy przygodę Gardo. Pytanie kto wtedy ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: bono »

Szybkie pytanie - jak tam wyniki testów w Jastrzębiu?
nie ma już nic... :<
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

bono pisze: 22 lis 2021, o 13:57 Szybkie pytanie - jak tam wyniki testów w Jastrzębiu?
Dowiemy się dzień przed meczem w LM, gdy powiedzą, że nie mogą lecieć. Już mają to ogarnięte z poprzedniego roku ;)
Kłamca.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

Skoro już wiemy, że Gardini chce trenować naszą kadrę to mam nadzieje, że prezes będzie konsekwentny i po lidze podziękuje Andrei. Podobna sytuacja była z Kampą przed sezonem kiedy odszedł - do końca nie mógł się określić co robi dalej więc uznano to za brak chęci współpracy; finał znamy. Z drugiej strony musiałby już teraz mieć jakieś bardzo dobre nazwisko w notesie lub być po słowie z kimś. Przecież już listopad się kończy ;)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Biciut pisze: 22 lis 2021, o 16:59 Skoro już wiemy, że Gardini chce trenować naszą kadrę to mam nadzieje, że prezes będzie konsekwentny i po lidze podziękuje Andrei. Podobna sytuacja była z Kampą przed sezonem kiedy odszedł - do końca nie mógł się określić co robi dalej więc uznano to za brak chęci współpracy; finał znamy. Z drugiej strony musiałby już teraz mieć jakieś bardzo dobre nazwisko w notesie lub być po słowie z kimś. Przecież już listopad się kończy ;)
Z Zaksy nie ma już kogo zabrać :] Szczerze mówiąc to nie wiem, jakie ruchy można poczynić przed przyszłym sezonem oprócz przedłużenia Clevenot, ewentualnie zabezpieczyć się mocnym polskim środkowym, ale takiego na rynku chyba nie będzie. Co do trenerów - faktycznie wypadałoby już doskakiwać, byleby Heynena i Włochów ominąć
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Semeniukowi się chyba kończy kontrakt... :D ;)
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Resofan »

grzegorzg pisze: 22 lis 2021, o 18:09 Semeniukowi się chyba kończy kontrakt... :D ;)
No nie wpychaj go tak szybko do JW. Jest jeszcze Resovia :]
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Semeniuk jak wiadomo perspektywicznym trenerem jest! :] :]
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Semeniuk jest komisarzem. Nie słyszalem,żeby wrócił do trenerki...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Mea culpa... ;) :D
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

Resofan pisze: 22 lis 2021, o 18:17
grzegorzg pisze: 22 lis 2021, o 18:09 Semeniukowi się chyba kończy kontrakt... :D ;)
No nie wpychaj go tak szybko do JW. Jest jeszcze Resovia :]
Racja, przecież to nawet wpisywałoby się w politykę transferową klubu - 3 równe szóstki. Dla stabilności każdy z zawodników na długoterminowych umowach. Idealne korpo :D
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: astronauta »

1: Toniutti gra średnio, dużo niedokładności i te krótkie na podwójny blok, krew się gotuje w żyłach. 2. Gladyr zagrał koszmarnie na zagrywce, co zdobył blokiem, to stracił serwisem. 3. Kiwki Clevenot mnie już powoli doprowadzają do szału. 4.Bardzo ładnie chodził pipe. 5. Zdecydowanie zbyt późno Gardini reaguje na sytuacje na boisku: patrz mecz w KK i teraz z Wartą. 6. Cały czas bardzo dobrze Popiwczak, choć wytknąłbym mu złe ustawianie się gdy przeciwnik atakuje na potrójnym bloku, stoi za bardzo za blokiem, krok w lewo by się przydał. 7. JW przy Warcie miał jakieś 20% mniej energii, dla mnie się często snuli po parkiecie, nie wiem z czego to wynika, ale było to widać. 8. Trzy porażki na 9 meczów to co najmniej o jedną zbyt dużo, na potencjał drużyny wygląda to średnio, normalnie obawiam się meczu z Olsztynem. 9. Za dużo przestojów i serii jak w damskiej siatkówce. 10. Zagrywka leży od dwóch, trzech spotkań, pewnie też powodem jest fizyka jak w punkcie 7.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: bono »

Resofan pisze: 22 lis 2021, o 18:17
grzegorzg pisze: 22 lis 2021, o 18:09 Semeniukowi się chyba kończy kontrakt... :D ;)
No nie wpychaj go tak szybko do JW. Jest jeszcze Resovia :]
Może jednak JW z chęcią przyjmie Semena jak Fornal odejdzie :] :] :] - żart oczywiście, przecież jest 2+1.Ale taka ploteczka dzisiaj pojawiła się na prawdzie siatki od jednego z użytkowników i jeszcze kilka ciekawych ruchów. Może czas otworzyć wątek transfery/ploteczki 21/22 żeby ubarwić te forum?;) :D
nie ma już nic... :<
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Resofan »

Biciut pisze: 22 lis 2021, o 19:40 Racja, przecież to nawet wpisywałoby się w politykę transferową klubu - 3 równe szóstki. Dla stabilności każdy z zawodników na długoterminowych umowach. Idealne korpo :D
No bez przesady - polityka transferowa Resovii już od 2-3 lat odeszła od dwóch równych szóstek. W tym sezonie raczej przejął ją JW, bo drugiej szóstki tak mocnej nikt w lidze nie ma.
bono pisze: 22 lis 2021, o 20:03 Może jednak JW z chęcią przyjmie Semena jak Fornal odejdzie :] :] :] - żart oczywiście, przecież jest 2+1.Ale taka ploteczka dzisiaj pojawiła się na prawdzie siatki od jednego z użytkowników.
Gdzie niby ten fornal ma odchodzić?
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: bono »

Zawiercie.Uros do Skry za Irańczyka.Ploty plotami ale nigdy nic nie jest wykluczone.
nie ma już nic... :<
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”