Jastrzębski Węgiel 2021/2022

kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Lucarelli pisze: 13 gru 2021, o 17:19 Hachdadi zagrał tak beznadziejny sezon, że przez większość ligi wobec problemów ze skutecznością na lewym trzymał atak Jastrzębia.
To, że miał zdecydowanie najwięcej statuetek MVP w sezonie to też zupełny przypadek.
Ten Hachdadi jest taki słaby, że gdzie nie pójdzie to jest weryfikowany, co za bolek, on tylko zagrał dobre, lub bardzo dobre sezony we Włoszech, Brazylii, w Polsce (poza finałami) a obecnie gra bardo dobry sezon w Biełgorodzie, to wszystko też pewnie przez jakiś przypadek.
Ten fragment o byciu wyobcowanym i źle traktowanym przez kolegów też na pewno sobie wymyślił, no bo jak, gdzie w Polsce?! Totalna abstrakcja, przecież Polska słynie w Europie i na świecie z otwartości i akceptacji dla osób z innych kręgów kulturowych, szczególnie dla takiego Marokańczyka, u nas generalnie problem ksenofobii nie istnieje. Nie bez powodu mamy tak dobrą opinie na świecie.
Ah ale ma fantazje ten Al Hachdadi ...
Przykład Al Hachdadiego pokazuje, że statystyki nie oddają wszystkiego. Drugi taki przykład to Muzaj, który też nie miał złych statystyk w JW a sporo nawalał w kluczowych momentach. Cóż z tego, że Marokańczyk tłukł jakąś Nysę jeśli z każdym silniejszym przeciwnikiem nie istaniał. Boyer również gra źle, więc ciężko powiedzieć czy to wzmocnienie czy osłabienie. Boyer jest bardzo nierówny a Marokańczyk regularnie robił staty na słabych a zbierał baty od silnych i Bucki musiał ratować. Teraz mamy przynajmniej Hadravę, który już dawno powinien dostać szansę w polskiej czołówce bo w Olsztynie grał wybitnie.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Kicu »

Przydałoby się, żeby ktoś teraz podpytał Louatiego jak to wyglądało z jego perspektywy i czy pokrywa się ze słowami AlHachdadiego.
Ciekawe też jak zakończy się sezon Marokańczyka w Rosji i czy tam go ktoś po plecach będzie klepał jak przyjdzie ramadan, a ten sił na granie nie będzie miał.
PS. Aktualne jego staty ktoś ma?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Kicu pisze: 13 gru 2021, o 18:20 PS. Aktualne jego staty ktoś ma?
5,8 punktu na set, 203 punkty (2. najlepiej punktujący ligi), bilans +132, 16 asów, na 155 serwisów, 170/309 w ataku czyli 55% skuteczności, 17 bloków. Efektywności nie mam jak sprawdzić, ale nie chce mi się liczyć ilości zablokowanych ataków. Niemniej w tym elemencie popełnił 24 błędy.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Kicu »

Dzięki. Czyli póki co dobry sezon rozgrywa.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

40% efektywności ma razem z Kubokiem Rosji z tego co widzę na stronie dataproject, ładnie mu idzie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 gru 2021, o 19:32 40% efektywności ma razem z Kubokiem Rosji z tego co widzę na stronie dataproject, ładnie mu idzie.
Data Project też zawiera mecz Pucharu Rosji, ale to nic Marokańczykowi w tym sezonie nie umniejsza. W niedzielę zagrają z Kazaniem.
Kicu pisze: 13 gru 2021, o 19:07 Dzięki. Czyli póki co dobry sezon rozgrywa.
W zasadzie to ciągnie za uszy caly Biełgorod. Może pomaga mu młody Tietiuchin, bo Petrić to jakieś nieporozumienie w tym sezonie.
Osobna kwestia, że sam Al Hachdadi chyba lepiej czuje się w warunkach jak dostaje tyle piłek na mecz (309). Więcej ataków od niego ma tylko Babkiewicz. Widać dysproporcję. W takim Kazaniu Wołkow 230 ataków, Michajłow 221 ataków, Bednorz 124 (ale 2 mecze mniej). Widać to się rozkłada. A w Biełgorodzie:
Al Hachdadi - 309 ataków
Tietiuchin - 209 ataków
Petrić - 144 ataki.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

Nie podoba mi się Tomek na ataku w tym sezonie. Z "pipa" chodzi świetnie jednak te skrzydła i wysoka pilka... Coś nie jest ok
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Biciut pisze: 19 gru 2021, o 00:15 Nie podoba mi się Tomek na ataku w tym sezonie. Z "pipa" chodzi świetnie jednak te skrzydła i wysoka pilka... Coś nie jest ok
Mimo przytaczanych przez wielu userów statystyk, że Tomek nigdy nie brylował na wysokiej, też mi się w oczy ta miękkość w tym roku rzuca szczególnie. Nie wiem z czego to wynika, ale Fornal ma i zasięg i moc w ataku żeby sobie radzić w trochę bardziej ofensywny sposób.
Kłamca.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: bono »

Bo dostaje spektakularne czapy,im mocniej bije tym mocniej wraca pod nogi.
Widać że ma obawę przed dobrze ustawionym blokiem i wtedy zaczyna kombinować.
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

bono pisze: 19 gru 2021, o 10:07 Bo dostaje spektakularne czapy,im mocniej bije tym mocniej wraca pod nogi.
Widać że ma obawę przed dobrze ustawionym blokiem i wtedy zaczyna kombinować.
Tylko, że chcąc osiągać najwyższe cele to niestety na chceniu może się finalnie skończyć. Z całą pewnością nie tylko my to widzimy ale też ludzie z najbliższego treningowego środowiska siatkarza. Czy jego tak asekuracyjna gra nie jest efektem Vitala? Po to żeby utrzymać piłkę w grze zamiast oddawać po własnym błędzie?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Jak dla mnie to ewidentnie na linii z rozgrywającym coś jest nie tak - już pomijając dokładność, której często brakuje, tempo piłek też chyba inne niż Fornal oczekuje.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Delont »

Mam podobne odczucia z tymi piłkami na wysokiej. W obecnym sezonie broni się bardzo przyjęciem, atakiem z 2 linii, ale w ataku trochę brakuje. To nie jest zły sezon, ale do poziomu na jaki mam nadzieję w kontekście przyszłości reprezentacji trochę jednak brakuje. A tak ogólnie to mam wrażenie, że wielkie nadzieje polskiego przyjęcia Semeniuk, Kwolek, Fornal walczą w tym sezonie trochę ze swoją grą.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

Delont pisze: 19 gru 2021, o 15:14 A tak ogólnie to mam wrażenie, że wielkie nadzieje polskiego przyjęcia Semeniuk, Kwolek, Fornal walczą w tym sezonie trochę ze swoją grą.
xD

Kwolek sam ciągnie Warszawę, trzyma ponad 50% przyjęcie, Semeniuk blisko 46% przyjęcia, ponad 51% w ataku i 5 zagrywający ligi. Fornal na siódmym miejscu w przyjęciu, a z przyjmujących wyprzedza go jedynie Quiroga, reszta to libero. Daj Bóg aby wszyscy tak walczyli ze swoją grą.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 20 gru 2021, o 09:05
Delont pisze: 19 gru 2021, o 15:14 A tak ogólnie to mam wrażenie, że wielkie nadzieje polskiego przyjęcia Semeniuk, Kwolek, Fornal walczą w tym sezonie trochę ze swoją grą.
xD

Kwolek sam ciągnie Warszawę, trzyma ponad 50% przyjęcie, Semeniuk blisko 46% przyjęcia, ponad 51% w ataku i 5 zagrywający ligi. Fornal na siódmym miejscu w przyjęciu, a z przyjmujących wyprzedza go jedynie Quiroga, reszta to libero. Daj Bóg aby wszyscy tak walczyli ze swoją grą.

Streeter
No nie do końca XD. Delontowi chodziło o to, że wszyscy trzej grają póki co nierówno. "Najrówniej" (wiem, takie słowo nie powinno istnieć) Semeniuk, bo wczoraj pokazał, że Sekita nie ma prawa bytu i się nie bilansuje, ale wobec rozbujałych nadziei, jakoś nikt peanów nie będzie na jego cześć wznosił, bo do takiej gry nas przyzwyczaił.

Kwolek to osobna historia, bo mam wrażenie, że raz ciągnie do góry Warszawę na swoich plecach, a raz niczym kotwica na dno. Definitywnie zmiana otoczenia by mu sprzyjała. Ale pod względem życia pozasportowego, chyba jedynie Gdańsk by mógł w pełni sprostać jego wymaganiom :D

O Fornalu już chyba wszystko zostało powiedziane. Akurat o ile Bartka bym dalej w naszej lidzie widział, bo jak ulał mi tu pasuje, tak Tomek powinien skorzystać z okazji i wyjechać do Włoch aby czegoś innego spróbować.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Tak w skrócie ;) - Kwolek to materiał na dłuższy wywód, ale ogólnie, to on męćzy oko kibica swoja gra w tym sezonie. Semeniuk ma trochę róznych okoliczności usprawiedliwiajacych, które mogą powodowac rózne perturbacje, ale poziom trzyma, a ja powtórze z uporem maniaka - jak może to pomoże, a ja nie może, to nie szkodzi. To duża sztuka.
Jesli chhodzi o Fornala, to zalezy czego od niego oczekujemy. Topowa defensywa i dobra zagrywka to nie są wartości w żadnym momencie do pogardzenia. A z kolei ta trochę już "mityczna" gra na wysokiej piłce - ja mam zupełnie mieszane odczucia, ale to naprawdę zależy imho od spojrzenia na rolę i oczekiwan. Może one w tej materii są po prostu wobec Tomka zbyt wysokie?
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Fornal ma papiery na duże granie, co udowodnił już 2 lata temu w Lidze Mistrzów oraz rok temu w PlusLidze. Myślę, że to może być problem we współpracy z rozgrywającym, widocznie jeszcze się nie doszli i ciężko im się zgrać. Ben chyba też nie ma zaufania do Tomka, bo często w ataku faworyzuje kolegę z reprezentacji. W dodatku nie ma pewniaka na pozycji atakującego, a nawet ta pozycja kuleje, więc ciężar na przyjmujących jeśli chodzi o ofensywę też może być większy.

Dla mnie akurat Fornal to wartościowy zawodnik, zwłaszcza w kontekście reprezentacji. Atak ma (choć problem z regularnością), ale przyjmuje dobrze, ma mocny serwis, jest dobry w bloku. Generalnie plus za to, że jest bardzo uniwersalny. Jak nie idzie w ataku, to chociaż zagrywka siądzie lub przyjęcie przytrzyma. Zupełnie inaczej, niż Kubiak, który potrafi się posypać w całości.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Szary Wilk pisze: 20 gru 2021, o 10:51 Ben chyba też nie ma zaufania do Tomka, bo często w ataku faworyzuje kolegę z reprezentacji.

W zasadzie to rozdziela ich po równo: Tomek 248 piłek Trevor 260
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 09:49


No nie do końca XD. Delontowi chodziło o to, że wszyscy trzej grają póki co nierówno. "Najrówniej" (wiem, takie słowo nie powinno istnieć) Semeniuk, bo wczoraj pokazał, że Sekita nie ma prawa bytu i się nie bilansuje, ale wobec rozbujałych nadziei, jakoś nikt peanów nie będzie na jego cześć wznosił, bo do takiej gry nas przyzwyczaił.
Nie jestem przekonany czy Sekita się nie bilansuje skoro Lubin przy nim gra bardzo dobrą siatkówkę i walczy o top 8. Nie uniknął wpadek jak z Radomiem, ale walka o utrzymanie mu nie grozi jak się wielu obawiało. Po prostu widać jego słabości to jest, że jest dziurą w bloku, ale to nie znaczy, że się nie bilansuje bo de facto jego zespół gra na równi lub trochę ponad potencjał co znaczy, że tam się chyba wszystko dobrze balansuje.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Szary Wilk pisze: 20 gru 2021, o 10:51 Fornal ma papiery na duże granie(...)
Bardzo przepraszam, ale dla mnie ta opinia jest ...dziwna. Fornal w wielu elementach gra w to "duże granie", więc to chyba dla Tomka opinia krzywdząca i dla mnie naprawdę niezrozumiała. A, ze ciągle nie daje tyle w ataku ile... no własnie - ile? Czasami to mam wrażenie, że chcielibyśmy zrobić lepszą, bo kompletną w sensie siatkarskim wersję Leona. Fornal ma jeszcze czas na stabilizację i rozwój także.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

grzegorzg pisze: 20 gru 2021, o 14:26
Szary Wilk pisze: 20 gru 2021, o 10:51 Fornal ma papiery na duże granie(...)
Bardzo przepraszam, ale dla mnie ta opinia jest ...dziwna. Fornal w wielu elementach gra w to "duże granie", więc to chyba dla Tomka opinia krzywdząca i dla mnie naprawdę niezrozumiała. A, ze ciągle nie daje tyle w ataku ile... no własnie - ile? Czasami to mam wrażenie, że chcielibyśmy zrobić lepszą, bo kompletną w sensie siatkarskim wersję Leona. Fornal ma jeszcze czas na stabilizację i rozwój także.
Raczej chodziło mi o to, że jest to zawodnik, który nie jest przewartościowany i chwilowe wahania formy nie świadczą o nim tak źle, jak niektórzy sądzą, a nie o to, że jeszcze nie jest na wysokim poziomie ;)
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 20 gru 2021, o 13:47 Nie jestem przekonany czy Sekita się nie bilansuje skoro Lubin przy nim gra bardzo dobrą siatkówkę i walczy o top 8. Nie uniknął wpadek jak z Radomiem, ale walka o utrzymanie mu nie grozi jak się wielu obawiało. Po prostu widać jego słabości to jest, że jest dziurą w bloku, ale to nie znaczy, że się nie bilansuje bo de facto jego zespół gra na równi lub trochę ponad potencjał co znaczy, że tam się chyba wszystko dobrze balansuje.
Pełna zgoda. Wstawmy tam do Lubina Drzyzgę, bo przecież będzie lepiej blokował niż Sekita i sprawdźmy czy wygrają wtedy z kimkolwiek ;) w ogóle Lubin pokazuje że dużo lepszą opcją jest ściągnąć ciekawego rozgrywającego, jak wcześniej Tavares czy teraz Sekita, który podnosi level pozostałej części ekipy, niż np. jak Radom w zeszłym roku wykosztować się na Konara czy Loha (już abstrahując od tego jakim dramatem okazał się ten drugi) i postawić im na sypie Kędzierskiego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Delont »

Streeter pisze: 20 gru 2021, o 09:05
Delont pisze: 19 gru 2021, o 15:14 A tak ogólnie to mam wrażenie, że wielkie nadzieje polskiego przyjęcia Semeniuk, Kwolek, Fornal walczą w tym sezonie trochę ze swoją grą.
xD

Kwolek sam ciągnie Warszawę, trzyma ponad 50% przyjęcie, Semeniuk blisko 46% przyjęcia, ponad 51% w ataku i 5 zagrywający ligi. Fornal na siódmym miejscu w przyjęciu, a z przyjmujących wyprzedza go jedynie Quiroga, reszta to libero. Daj Bóg aby wszyscy tak walczyli ze swoją grą.

Streeter
Chyba nie ma między nami wielkiej różnicy zdań :)
Nawet w jakiejś innej konwersacji napisałem, że jak tylko opublikowałem tego posta, to każdy zagrał mecz w którym był najlepszy w swoje drużynie i tyle czasem są warte takie osądy :)

Zgadzam się z tym, że Kwolek ciągnie Warszawę, Semeniuk gra dobrze, a Fornal super przyjmuje, ale jak sam widzisz szukasz konkretnych statystyk - ten super w ataku, ten w przyjęciu. Obraz się jeszcze nie dopełnia. Każdy ma jakieś swoje problemy, lekkie fale z którymi sobie musi radzić w tym sezonie. Moje oczekiwania są bardzo wysokie jeżeli stawiamy je w perspektywie medali w reprezentacji z tymi zawodnikami, a takie powinny być moim zdaniem założenia, bo kto jak nie ta 3 zawodników w przyszłości :)
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

Delont pisze: 22 gru 2021, o 13:55 Zgadzam się z tym, że Kwolek ciągnie Warszawę, Semeniuk gra dobrze, a Fornal super przyjmuje, ale jak sam widzisz szukasz konkretnych statystyk - ten super w ataku, ten w przyjęciu. Obraz się jeszcze nie dopełnia.
Szczerze mówiąc to ciężko mi przytoczyć nazwisko jakiegokolwiek siatkarza na świecie, gdzie ten obraz się dopełnia, zwłaszcza jeżeli mówimy o przyjęciu ;) nawet jak weźmiemy Leona, Juantorenę czy wcześniej jakiegoś Gibę czy Murilo, to żaden nie był świetny we wszystkich elementach. A wspomnieni trzej i tak moim zdaniem ten ogólny bilans mają całkiem dobry, bo jednak żaden nie jest Leonem w przyjęciu ani Gradowskim w ataku ;) ale rzeczywiście odbiór jednak mamy bardziej zbliżony niż sugerował pierwszy post :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Delont »

Streeter pisze: 22 gru 2021, o 17:26
Delont pisze: 22 gru 2021, o 13:55 Zgadzam się z tym, że Kwolek ciągnie Warszawę, Semeniuk gra dobrze, a Fornal super przyjmuje, ale jak sam widzisz szukasz konkretnych statystyk - ten super w ataku, ten w przyjęciu. Obraz się jeszcze nie dopełnia.
Szczerze mówiąc to ciężko mi przytoczyć nazwisko jakiegokolwiek siatkarza na świecie, gdzie ten obraz się dopełnia, zwłaszcza jeżeli mówimy o przyjęciu ;) nawet jak weźmiemy Leona, Juantorenę czy wcześniej jakiegoś Gibę czy Murilo, to żaden nie był świetny we wszystkich elementach. A wspomnieni trzej i tak moim zdaniem ten ogólny bilans mają całkiem dobry, bo jednak żaden nie jest Leonem w przyjęciu ani Gradowskim w ataku ;) ale rzeczywiście odbiór jednak mamy bardziej zbliżony niż sugerował pierwszy post :D

Streeter
Mimo wszystko Wojtka Gradowskiego w tej konwersacji się nie spodziewałem, ale dzięki za przypomnienie o nim, aż mi się uśmiech na twarzy pojawił :D Muszę odgrzebać gdzieś na kasecie VHS mecz Częstochowy z Iskrą Odincowo na okres Świąteczny.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

Delont pisze: 22 gru 2021, o 18:02
Streeter pisze: 22 gru 2021, o 17:26
Delont pisze: 22 gru 2021, o 13:55 Zgadzam się z tym, że Kwolek ciągnie Warszawę, Semeniuk gra dobrze, a Fornal super przyjmuje, ale jak sam widzisz szukasz konkretnych statystyk - ten super w ataku, ten w przyjęciu. Obraz się jeszcze nie dopełnia.
Szczerze mówiąc to ciężko mi przytoczyć nazwisko jakiegokolwiek siatkarza na świecie, gdzie ten obraz się dopełnia, zwłaszcza jeżeli mówimy o przyjęciu ;) nawet jak weźmiemy Leona, Juantorenę czy wcześniej jakiegoś Gibę czy Murilo, to żaden nie był świetny we wszystkich elementach. A wspomnieni trzej i tak moim zdaniem ten ogólny bilans mają całkiem dobry, bo jednak żaden nie jest Leonem w przyjęciu ani Gradowskim w ataku ;) ale rzeczywiście odbiór jednak mamy bardziej zbliżony niż sugerował pierwszy post :D

Streeter
Mimo wszystko Wojtka Gradowskiego w tej konwersacji się nie spodziewałem, ale dzięki za przypomnienie o nim, aż mi się uśmiech na twarzy pojawił :D Muszę odgrzebać gdzieś na kasecie VHS mecz Częstochowy z Iskrą Odincowo na okres Świąteczny.
Nalbert, Bernardi, Abramov, Konstantinov... wielu chłopaków grało siatkówkę totalną. Pamiętajcie, że wszystko się zmieniło w tej dyscyplinie. Ktoś kilka dni temu bardzo ładnie opisał rozwój taktyczno-techniczny w obecnej siatce przez co kilku w swoim okresie WIELKICH siatkarzy dzisiaj miałoby problem.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Blanco »

Najlepszy Semeniuk. Fornal i Kwolek raczej na równi, choć percepcja jest pewnie inna, bo jeden gra w drużynie, która wygrywa, a drugi ciągnie sam przeciętną. Ale to tak na szybko.

By the way, w jakim elemencie Juantorena nie był (nie jest) świetny?
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

Blanco pisze: 22 gru 2021, o 23:56 By the way, w jakim elemencie Juantorena nie był (nie jest) świetny?
Kolega wspominał o "siatkarzu o najwyższych parametrach we wszystkich statystykach", to dla mnie powinien wyjść taki Leon w ataku, Zator w przyjęciu, Sergio w obronie, Muserski w bloku i Simon na zagrywce. W przypadku Juantoreny nie kojarzę jakiejś rewelacyjnej gry w tyle, w przyjęciu też profesorem nie jest. Choć chyba z tych naszych ówczesnych "wielkich" to Osmany obok N'gapetha są najbardziej zbilansowani, przynajmniej według mnie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Streeter pisze: 23 gru 2021, o 11:26 [W przypadku Juantoreny nie kojarzę jakiejś rewelacyjnej gry w tyle, w przyjęciu też profesorem nie jest.
https://www.legavolley.it/statistiche/? ... JUA-OSM-85

Do analizy. (fakt, ostatnio przyjęcie trochę gorsze, ale to ewolucja siatkówki)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: rzr »

nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”