Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Niekoniecznie to Haerava musi być 1 ,nowy sezon to czysta karta dla Boyer, który zaczynał jako pierwszy i się połamał, a świetną grą zastępujący go Hadrava wywalczył wobie miejsce do końca sezonu.

W następnym będzie już rywalizacja
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: olek322 »

Ok mówicie że ma ważny kontrakt, ale czy jest jeszcze wola ze strony zawodnika i ze strony klubu żeby dalej reprezentował barwy JW? Z ich 2 to Hadrava ma większe szanse na regularne granie, Boyer grając w ostatnich meczach nie wyglądał na specjalnie zadowolonego ani zmotywowanego, myślę że ambicje ma jednak na bycie szóstkowym atakującym, w końcu to reprezentant mistrza olimpijskiego. A czy sam klub jest zadowolony z niego? Z jednej strony bardzo mocny gracz jak na zmiennika, ale z drugiej pamiętamy jaką miał kontuzje i przerwę w grze, potem nie przyjechał na zgrupowanie o czasie, plus ta jego motywacja a raczej jej niedostatek, IMO ryzykowna opcja.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

niepoinformowany pisze: 12 kwie 2022, o 11:38 Z sensem posta się zgadzam, że Sokołow top, ok, chociaż teraz gra już słabiej, ale Lagumdzija i klasa światowa oraz wynalazek i Al Hachdadi patrząc na bieżący sezon (choć nie tylko) aż razi w oczy. Poważnie zastanawiałbym się czy jest między nimi duża różnica. Póki co Turek ciągnął Monzę i zderzył się z Piacenzą, a Marokańczyk po średnim sezonie w JW jest liderem Biełgorodu.
Jeden jest młody i niedługo będzie na tym poziomie, a drugi zaraz przestanie jeść i go pogonią z Biełgorodu. Ot różnica.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Boyer ma ogromne możliwości i siano w głowie.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Siekier »

Bede w najbliższym czasie rozmawiał z Jankiem Hadravą. Jakby ktoś miał pytania, dajcie znać.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

Siekier pisze: 12 kwie 2022, o 15:11 Bede w najbliższym czasie rozmawiał z Jankiem Hadravą. Jakby ktoś miał pytania, dajcie znać.
Na zmiana tempa ataku (w którym Hadrava jest dobry) jest wynikiem "czucia", a na ile jest świadomie używana i wytrenowana?
Czy lepiej czuje się będąc "koniem pociągowym" drużyny, z dużą liczbą wystaw, czy woli jak rozkład jest bardziej równomierny i przez to blok trochę gorzej zorganizowany?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

Siekier pisze: 12 kwie 2022, o 15:11 Bede w najbliższym czasie rozmawiał z Jankiem Hadravą. Jakby ktoś miał pytania, dajcie znać.
To ja tak trochę odnośnie 'wątku włoskiego':

Czy idąc do Lube liczył na większą rolę w zespole czy od początku był świadomy roli zmiennika?

Z kim z 'wielkiej trójki' (Simon, Juantorena, De Cecco) najlepiej się dogadywał poza boiskiem/prywatnie?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Orduna »

Siekier pisze: 12 kwie 2022, o 15:11 Bede w najbliższym czasie rozmawiał z Jankiem Hadravą. Jakby ktoś miał pytania, dajcie znać.
1.Czy planuje zakończyć karierę w Polsce?
2. Jakby porównał Plusligę do SerieA ale nie pod względem tych najmocniejszych drużyn a takich średniaków. Np GKS Katowice vs Padova.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: niepoinformowany »

Streeter pisze: 12 kwie 2022, o 12:19
niepoinformowany pisze: 12 kwie 2022, o 11:38 Z sensem posta się zgadzam, że Sokołow top, ok, chociaż teraz gra już słabiej, ale Lagumdzija i klasa światowa oraz wynalazek i Al Hachdadi patrząc na bieżący sezon (choć nie tylko) aż razi w oczy. Poważnie zastanawiałbym się czy jest między nimi duża różnica. Póki co Turek ciągnął Monzę i zderzył się z Piacenzą, a Marokańczyk po średnim sezonie w JW jest liderem Biełgorodu.
Jeden jest młody i niedługo będzie na tym poziomie, a drugi zaraz przestanie jeść i go pogonią z Biełgorodu. Ot różnica.

Streeter
Niepotrzebne upraszczanie, w taki sposób to każdego można zdyskredytować. Ja tej klasy światowej Lagumdziji i wynalazku Mohammeda nie widzę. Jak widzisz, to ok.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

niepoinformowany pisze: 13 kwie 2022, o 08:22
Streeter pisze: 12 kwie 2022, o 12:19
niepoinformowany pisze: 12 kwie 2022, o 11:38 Z sensem posta się zgadzam, że Sokołow top, ok, chociaż teraz gra już słabiej, ale Lagumdzija i klasa światowa oraz wynalazek i Al Hachdadi patrząc na bieżący sezon (choć nie tylko) aż razi w oczy. Poważnie zastanawiałbym się czy jest między nimi duża różnica. Póki co Turek ciągnął Monzę i zderzył się z Piacenzą, a Marokańczyk po średnim sezonie w JW jest liderem Biełgorodu.
Jeden jest młody i niedługo będzie na tym poziomie, a drugi zaraz przestanie jeść i go pogonią z Biełgorodu. Ot różnica.

Streeter
Dziecinne upraszczanie, w taki sposób to każdego można zdyskredytować. Ja tej klasy światowej Lagumdziji i wynalazku Mohammeda nie widzę. Jak widzisz, to ok.

A w kim widzisz klasę światową na pozycji atakującego w tej chwili? Przypomnę, że Perugia gra z Rychlickim (czasem 3 opcja w ataku), Trentino nie ma atakującego, w Lube Zaytsev stracił dużą część sezonu i grał wymiennie z Garcią, Poletaev znowu połamany, a Grozer to 38 latek, Wallace poza Europą i poza kadrą, więc go za bardzo już nie zobaczysz.

Trochę się zmieniło w ostatnim czasie. Lada moment absolutnym topem będą już tylko gracze urodzeni w latach 90. A Lagumdzija ma możliwości duże i kwestia czasu jak będzie wybierać między Lube, Perugią, a Modeną.

Może faktycznie na "tu i teraz" Lagumdzija to nie jest ten absolutny top (Michajłow,Kurek,Nimir,Sokołov,Wallace,Zaytsev etc), ale przekazanie pałeczki nastąpi lada moment.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Streeter »

W każdym razie nawet uznając Marokańczyka i Turka za zbliżony poziom, to dużo bardziej rokującym jest transfer tego drugiego, bo on ciągle wchodzi wyżej. A Momo gra póki post nie wjedzie ;) a i też nie sądzę, by obecnie grał lepiej niż Adis. No ale tu już się można sprzeczać. W każdym razie ja za dopłatą nawet bym Hadravy na Al Hachdadiego nie wymienił, a na Lagumdziję i owszem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

W przypadku odpadnięcia z Treflem już na tym etapie rozgrywek można zmienić tytuł wątku na "Jastrzębski Muł"?
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: firefoxkk »

No chyba sobota to jest dzień ostateczny o posadę Gardiniego, ma szczęście ze 3 dni do meczu, bo moze i posadę by stracił po dzisiejszym meczu. :D
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Stawiam, że jeżeli JW przegra w sobotę z Gdańskiem to jeszcze w ten sam dzień Gardini będzie zwolniony.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Papito13 pisze: 13 kwie 2022, o 22:50 Stawiam, że jeżeli JW przegra w sobotę z Gdańskiem to jeszcze w ten sam dzień Gardini będzie zwolniony.
Woda jest mokra. :P Nie ma co uprzedzać faktów, bo to z reguły kończy się tak, że rzeczywistość nas po prostu weryfikuje i te tworzone zbyt wcześnie narracje, ale owszem, to byłby poziom topowej Resovii gdyby z takimi nakładami JW nawet nie załapało się do czwórki i pucharów, nie do uratowania.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Zazwyczaj trenerzy dostają szansę, żeby skończyć sezon. Jak ogra Trefla i polegnie w półfinale to jeszcze w meczu o trzecie miejsce drużynę pewnie poprowadzi. Za to jeśli polegnie z Treflem w sobotę to może od razu po powrocie pakować walizki, bo moim zdaniem prezes nawet nie pozwoli mu dokończyć sezonu.

Nie żeby moja opinia była jakoś specjalnie nieprawdopodobna, zdziwię się (pewnie nie tylko ja) jak będzie inaczej.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Resofan »

Papito13 pisze: 13 kwie 2022, o 23:13 Zazwyczaj trenerzy dostają szansę, żeby skończyć sezon. Jak ogra Trefla i polegnie w półfinale to jeszcze w meczu o trzecie miejsce drużynę pewnie poprowadzi. Za to jeśli polegnie z Treflem w sobotę to może od razu po powrocie pakować walizki, bo moim zdaniem prezes nawet nie pozwoli mu dokończyć sezonu.
Ja myślę, że jak odpadnie w sobotę z Treflem, to Gardini może nie wracać do Jastrzębia tylko od razu na lotnisku w Gdańsku wsiąść w samolot do Włoch. Na jego miejscu pojechałbym na ten wyjazd spakowany. Tak na wszelki wypadek ;) ....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aa, to przepraszam, nie zrozumiałem tego kontekstu, myślałem, ze to dywagacje o Gardinim ogólnie.

My chyba znowu mamy 4 miejsca w pucharach, więc te mecze o 5 miejsce (jeżeli są, w sumie nie wiem) to chyba jeszcze gorsza pietruszka niż ta która normalnie można było ugrać pare lat temu.

Pisałem już w innym temacie, ze JW swobodnie może podratować ten sezon i unikałbym dramatyzowania, ale tez ciężko mi sobie wyobrazic, żeby w tak krótkim czasie nagle zaczęli wyglądać dużo lepiej, bo nie wiem jakie są możliwości rozplanowania czegokolwiek na tym etapie sezonu i grania co 3-4 dni. Więc na pewno będzie ciekawie, ale czy dostaniemy niespodziankę, to jednak mniej niż 50% niż więcej, IMHO.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

No to po Gardinim
Zarządu KS Jastrzębski Węgiel pisze: Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 14 kwietnia 2022 roku odsunął od prowadzenia pierwszego zespołu trenera Andreę Gardiniego.
Decyzja ta jest wynikiem analizy bieżącej sytuacji drużyny, sposobu zarządzania zespołem, jak również wyników sportowych w kluczowym momencie sezonu.
W sobotnim meczu przeciwko Treflowi Gdańsk naszą drużyną z ławki trenerskiej w roli pierwszego szkoleniowca pokieruje dotychczasowy trener przygotowania motorycznego i asystent Andrei Gardiniego, Nicola Giolito.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2022, o 16:14 przez Klugenhammer, łącznie zmieniany 1 raz.
bartek_em
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, o 10:00
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: bartek_em »

kolega wyżej był pierwszy, do usunięcia ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

''Odsunięty od prowadzenia zespołu'' to jakaś komunikacyjna nowomowa? Ładna panika, tak czy siak.
krzychszp
Posty: 969
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: krzychszp »

Półfinał LM, 2 miejsce w lidze po fazie zasadniczej (tyle samo punktów co lider) i porażka w pierwszym meczu play - off, co przecież nie jest jakąś tragedią i trener leci.

To chyba poszło za daleko, za chwilę jak trenerzy nie zdobędą wszystkiego co tylko możliwe to będą zwalniani.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Skoro wpływ na tą decyzję miała analiza bieżącej sytuacji drużyny oraz sposób zarządzania zespołem (poza wynikami) to pewnie wewnątrz zespołu sytuacja jest daleka od idealnej i zadziało się coś o czym nie wiemy. Bo nie chce mi się wierzyć, że klapa w półfinale LM i porażka z Gdańskiem wystarczyły Gorolowi żeby Gardiniego odsunąć od zespołu (mi się nie chce wierzyć, ale pewnie tak właśnie było)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Kicu »

W sumie dziwna i zaskakująca decyzja, ale raczej nie sam P-O na to wpłynęły. Liga Mistrzów oddana bez walki, Puchar Polski oddany bez walki. Teraz też sama gra wygląda byle jak.

To co, Cretu w przyszłym sezonie w Jastrzębiu? :]
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Znów głęboka przesada. Odsunięcie trenera? Przecież to zaszkodzi a nie pomoże na tym etapie. Parę dni do rewanżu. JW jak i Gardini nie miał łatwo bo zaraz po zaległym meczu z Gdańskiem musiał grać PO co szczególnie jest trudne zważywszy na kłopoty zdrowotne. Obawiam się, że przez tą decyzję przybliżyło się odpadnięcie w ćwierćfinale
rysiuthebest
Posty: 73
Rejestracja: 7 maja 2015, o 21:41

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: rysiuthebest »

A może zarząd stwierdził, że i tak już po sezonie?

Jako kibic JW nie byłem zwolennikiem Gardiniego, fakt, że obronił się mistrzostwem nie stawia go w gronie wybitnych trenerów.

Szymura bez formy, Clevenot przeciążenie kolana, a to wszystko przed PO.
Do tego dochodzi brak odpowiedniego nastawienia przeciwko Zaksie. Rozumiem o doceniam ich klasę, ale żeby w ogóle nie powalczyć? Mogli przegrać, ale po walce, a nie w setach do 15.
Tak jak w zeszłym sezonie potrafił rotować składem na przyjęciu, Louati, Fornal, Szymura, tak w.tym sezonie grała tylko 2 przyjmujących.

Panu dziękujemy i do nie zobaczenia

A wiecie, że Gorol jest w gorącej wodzie kąpany i jak zawsze mówił Jastrzębie walczy o najwyższe cele. Półfinał LM ok, Finał PP ok, ale przegrana z Gdańskiem?
Orzi
Posty: 748
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Orzi »

Just Jastrzębie doing Jastrzębie things
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Biciut »

Jest ktoś rozsadny dostępny obecnie na rynku z trenerów?

Vital... był... ;)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: Kicu »

Biciut pisze: 14 kwie 2022, o 17:34 Jest ktoś rozsadny dostępny obecnie na rynku z trenerów?
Nawrocki? :D
sal
Posty: 278
Rejestracja: 17 gru 2009, o 21:37
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2021/2022

Post autor: sal »

Zaraz Grbić może być.😏
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”