Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Resofan »

nikt wazny pisze: 2 lut 2022, o 12:52
bono pisze: 2 lut 2022, o 11:33 widocznie Uros lepiej prezentuje się od niego ;)
to by było dość upokarzające do Bieńkowskiego :)
Gdyby był w cyklu treningowym, to zgoda, jednak jeśli "wyciągnęli go z łóżka", to żadna ujma. Sam pisałem, że lepiej gdyby Bieńkowski zagrał, bo Kovacevic wtedy będzie na przyjęciu i to będzie wtedy główny atut, ale potem wyjaśniono mi, że gość od kilku miesięcy nie trenował. Choćby ze względu na ewentualny uraz na który w tej sytuacji byłby bardziej narażony, lepiej żeby przestał w kwadracie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Chłopak od listopada trenował indywidualnie. W pojedynkę to nie wiem, co on mógł robić, od ściany piłkę odbijać i chodzić na siłownię, nic więcej. Nie jest w porządnym, siatkarskim rytmie treningowym, więc w trosce o zdrowie zawodnika nie dadzą mu zagrać w pełnym wymiarze. Może przy stanie 0-2 w setach będzie jakaś roszada z Urosem, aby spróbować mecz odwrócić, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Biciut »

Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Dlaczego ściągają nieaktywnego zawodnika w takim momencie sezonu? Wiedzą kogo kontraktują. Mogli sięgnąć spokojnie o kogoś z zza granicy.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Biciut pisze: 3 lut 2022, o 11:03 Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Dlaczego ściągają nieaktywnego zawodnika w takim momencie sezonu? Wiedzą kogo kontraktują. Mogli sięgnąć spokojnie o kogoś z zza granicy.
No w zasadzie tak, limity nie blokowały. Tylko przy zagranicznym zawodniku z tego co kojarzę jest więcej procedur do załatwienia (choćby przeciągające się ogłoszenie olsztyńskiego przyjmującego), więc może to wpłynęło na decyzję. Tym bardziej że tego Bieńkowskiego to może podpisali na jakiś miesiąc czy dwa, a namówić kogoś zagranicznego na taki kontrakt mogłoby być ciężko.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Biciut »

Streeter pisze: 3 lut 2022, o 11:11
Biciut pisze: 3 lut 2022, o 11:03 Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Dlaczego ściągają nieaktywnego zawodnika w takim momencie sezonu? Wiedzą kogo kontraktują. Mogli sięgnąć spokojnie o kogoś z zza granicy.
No w zasadzie tak, limity nie blokowały. Tylko przy zagranicznym zawodniku z tego co kojarzę jest więcej procedur do załatwienia (choćby przeciągające się ogłoszenie olsztyńskiego przyjmującego), więc może to wpłynęło na decyzję. Tym bardziej że tego Bieńkowskiego to może podpisali na jakiś miesiąc czy dwa, a namówić kogoś zagranicznego na taki kontrakt mogłoby być ciężko.

Streeter
Kolego miesiąc to on będzie odkurzany i ciężko trenował schematy gry + zgranie. To nie jest jakiś wielki rozgrywający tylko wystawiacz z rocznika '95 (młody chłopak), który do tej pory nie miał klubu. Nie znam jego sytuacji życiowej więc nie mogę się wypowiadać w tej sprawie.

Cały proces wygląda tak jakby ktoś od transferów dostał zadanie organizacji zawodnika ASAP i się z niego wywiązał jednak zapomniał, że chłop ma grać i to już od zaraz
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

My widzimy tylko efekt końcowy, a czemu i jak do tego doszło już nie. Zawiercie wydaje się jednym z mądrzej zarządzanych klubów, więc można domniemywać, że tylko tak dało się wybrnąć z tej sytuacji. Tym bardziej że Cavanna lada chwila powinien być już dostępny i Bieńkowski będzie bardziej w razie czego, niż do grania w pierwszym składzie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Biciut »

Streeter pisze: 3 lut 2022, o 11:27 My widzimy tylko efekt końcowy, a czemu i jak do tego doszło już nie. Zawiercie wydaje się jednym z mądrzej zarządzanych klubów, więc można domniemywać, że tylko tak dało się wybrnąć z tej sytuacji. Tym bardziej że Cavanna lada chwila powinien być już dostępny i Bieńkowski będzie bardziej w razie czego, niż do grania w pierwszym składzie.

Streeter
W pełni się zgodzę jednak co do sposobu zarządzania to wróćmy do tematu za 2,3 lata. Dajmy im czas na popełnienie błędów i postawę podczas ich rozwiązywania ;)
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: zupa93 »

Co do tego nieodbijania piłki - naprawdę tak to działa, że jak profesjonalny zawodnik nie ma kontraktu, to nie ma z siatkówką do czynienia w ogóle? Rozumiem, że nie codziennie, ale ja też nie mam żadnego kontraktu w żadnym klubie, nie jestem w ogóle sportowcem a jednak w siatkę pogrywam). A jak czytam tu wypowiedzi, to mam wrażenie, że dla człowieka, dla którego z racji chociażby swojego zawodu (chyba że ma inne źródła dochodu niż siatkówka - nie wiem tego), regularny kontakt z siatkówką jest niezbędny, to nagle bez kontraktu w klubie co najmniej polskiej 1. ligi to hale są całkowicie pozamykane, a jakikolwiek kontakt z innymi grającymi amatorsko jest zakazany pod karą dożywocia.
KONTIGO
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2017, o 17:23
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: KONTIGO »

Z tego co widziałem to w miare możliwości trenował troche ze Skrą na początku sezonu, ale w Jego okolicach nie ma innych klubów z którymi mógłby popykać
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

KONTIGO pisze: 3 lut 2022, o 14:39 Z tego co widziałem to w miare możliwości trenował troche ze Skrą na początku sezonu, ale w Jego okolicach nie ma innych klubów z którymi mógłby popykać
Z całym szacunkiem, ale jeżeli gość nie potrafi znaleźć sobie miejsca do trenowania (już nie mówiąc o klubie do gry), to może czas rozejrzeć się za jakimś rozwożeniem pizzy, albo karierą urzędnika?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
KONTIGO
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2017, o 17:23
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: KONTIGO »

Łatwo jest oceniać jak sie w tym nie siedzi
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

KONTIGO pisze: 3 lut 2022, o 15:02 Łatwo jest oceniać jak sie w tym nie siedzi
Może i tak, ale klubów siatkarskich w Polsce i na świecie jest tyle, że naprawdę sztuką jest nic nie znaleźć. Owszem, może nie będzie to blisko domu czy za miliony monet, ale jak się chce grać i reprezentuje pewien poziom, to raczej nie jest wielki problem. Aczkolwiek nie wiem jakie sam Krzysiek ma podejście do siatkówki, może ma takie na zasadzie że trafi się klub w okolicy to pogram, a nie to zajmę się czymś innym - jeżeli tak, to jego prawo ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: marcia1013 »

Streeter pisze: 3 lut 2022, o 15:06
KONTIGO pisze: 3 lut 2022, o 15:02 Łatwo jest oceniać jak sie w tym nie siedzi
Może i tak, ale klubów siatkarskich w Polsce i na świecie jest tyle, że naprawdę sztuką jest nic nie znaleźć. Owszem, może nie będzie to blisko domu czy za miliony monet, ale jak się chce grać i reprezentuje pewien poziom, to raczej nie jest wielki problem. Aczkolwiek nie wiem jakie sam Krzysiek ma podejście do siatkówki, może ma takie na zasadzie że trafi się klub w okolicy to pogram, a nie to zajmę się czymś innym - jeżeli tak, to jego prawo ;)

Streeter
W pelni sie zgadzam. Bo w okolicy nie ma klubu? No to trzeba poszukac poza najblizsza okolica. Chyba, ze siatkowka to tylko dodatkowe zajecie i chlopak chce zostac z rodzina. Ale jesli podchodzi do tego na serio, to aby pozostac w rytmie mozna znalezc wszedzie mozliwosc pogrywania, nawet nie profesjonalnego. Byleby miec kontakt z pilka i nie wypasc z obiegu. Nawet na moim ,, wydupiewie", ktore nie ma zadnego powaznego klubu w najblizszej okolicy sa polamatorskie turnieje i treningi.
united
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2018, o 13:17
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: united »

Czytam te sugestie trenowania z drużynami amatorskimi i oczom nie wierzę. Już abstrahując od sytuacji Bieńkowskiego, to myślicie, że zwykła gierka z amatorami da jakikolwiek progres zawodnikowi aspirującemu do Ligi z plusem? Poziom solidnych drużyn amatorskich, a poziom drużyny choćby drugoligowej to jest przepaść. A co dopiero, gdy chcemy mierzyć w najwyższą klasę rozgrywek. Jakość/intensywność treningu jest mocno zależna od partnerów z którymi się ów trening odbywa.

Wracając do nowego gracza Warty, to u niego chyba największym problemem jest brak przygotowania fizycznego, stąd powolne wejście w drużynę. Pewnie jakiś kamyczek/kamyk/kamór do jego ogródka można wrzucić, ale z drugiej strony wcale bym go tak jednoznacznie nie linczował, bo obciążenie treningowe na najwyższym poziomie jest duże.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Polecam wszystkim obejrzeć sobie ostatni odcinek audycji Szósty set, w której gościem był Oskar Kaczmarczyk.
https://www.youtube.com/watch?v=awn5jy9xD2g

Pierwsza godzinka w całości poświęcona Warcie, zostały udzielone odpowiedzi na wszystkie nurtujące forumowiczów w ostatnim czasie pytania.
- kulisy prób przełożenia meczów z Cuprum i Resovią
- dlaczego niemożliwym było zakontraktowanie zagranicznego rozgrywającego
- dlaczego klub nie sięgnął po juniora

Dla zachęty zdradzę fragment. Kiedy sztab szkoleniowy i zawodnicy Cuprum zgodzili się na przełożenie meczu i wydawało się, że tak się stanie, prezes Cuprum w rozmowie z prezesem Barenem rzucił tekstem: "wiesz, bo nam potrzebne są punkty" i nie zgodził się na przełożenie meczu. :] :] :]
Nie dziwię się, że kk Cuprum wydał potem takie, a nie inne oświadczenie. Przykre.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

united pisze: 4 lut 2022, o 10:08 Już abstrahując od sytuacji Bieńkowskiego, to myślicie, że zwykła gierka z amatorami da jakikolwiek progres zawodnikowi aspirującemu do Ligi z plusem?
Pewnie niewiele pomoże, ale wciąż więcej niż siedzenie na tyłku i zapuszczenie się fizycznie ;) już abstrahując od tego, że jak zawodnik aspiruje do Ligi z plusem, to powinien być w stanie zahaczyć się w pierwszej lidze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Uros do 2024 - źródło: tt klubu.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Biciut »

Wielkie gratulacje!!
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: marcia1013 »

Arw165 pisze: 4 lut 2022, o 18:13 Uros do 2024 - źródło: tt klubu.
Mozna mnie nazywac czlowiekiem malej wiary, bo malo prawdopodobne wydawalo mi sie pozostanie Uroša, ale w takich wypadkach bardzo chetnie sie myle! :D wielkie gratulacje dla zarzadu klubu!
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Gratulacje dla Zawiercia, wielki sukces. Przedłużenie aż o 2 lata to naprawdę jest kawał pracy całego klubu.

Życzę wam, żebyście dalej szli tą drogą, bo naprawdę mądrze zarządzany klub od czasu awansu do PlusLigi.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Bartek O »

lukecik pisze: 4 lut 2022, o 19:07 https://twitter.com/AluronCMC/status/14 ... 1955973120

Cieszę się jak dziecko.
Kapitalna wiadomość dla klubu z Zawiercia, ale i całej PlusLigi.
Absolutnie genialny zawodnik, jeden z najlepszych przyjmujących na świecie.
Obserwowanie jego gry to prawdziwa uczta dla oczu siatkarskiego kibica.
Wielki szacunek dla prezesa Barana.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: slawek93 »

To jest naprawdę fenomenalna wiadomość zarówno dla klubów jak i kibiców. Urosa aż chce się oglądać. Świetny zawodnik. Tylko pogratulować Zawierciu.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Brakuje mi tu tej takiej emotki, co bije brawo. Świetny ruch, pozostaje pogratulować, wspaniała wiadomość dla kibiców klubu i dla całej ligi. Uros pan siatkarz, a prezes Baran pan Prezes :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: spell »

tak zapytam bo nie jestem w temacie: A co z Facundo?
Miszczu-xdd
Posty: 544
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Miszczu-xdd »

spell pisze: 4 lut 2022, o 22:01 tak zapytam bo nie jestem w temacie: A co z Facundo?
Podobno dostał ofertę z Warszawy.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: nikt wazny »

W Zawierciu pieniądze mocno "muszą się zgadzać" :)

czekamy na kolejny hit i gratulujemy
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Biciut »

nikt wazny pisze: 7 lut 2022, o 08:13 W Zawierciu pieniądze mocno "muszą się zgadzać" :)

czekamy na kolejny hit i gratulujemy
więcej detali?
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Kaniel Outis »

Lisinac?
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Ja tamten komentarz nie odbierałbym jako jakieś insaiderskie informacje a jako po prostu nadzieję, że Zawiercie ogłosi jakiś hit transferowy.
No chyba, że jednak koledze chodziło o to, że jakiś transfer jest już przyklepany
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”