Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: mewa »

viewtopic.php?f=18&t=8168 - poprzedni wątek.

Proszę, by ktoś przybliżył skład zespołu na zbliżający się sezon.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

R: Maximiliano Cavanna, Miguel Tavares
A: Dawid Konarski, Mateusz Malinowski
Ś: Michał Szalacha, Patryk Niemiec, Miłosz Zniszczoł, Wiktor Rajsner
P: Uroš Kovačević, Facundo Conte, Piotr Orczyk, Dominik Depowski
L: Michał Żurek, Bartosz Makoś
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Nie wiem czy to ma duże znaczenie, ale na pierwszym treningu Kovacevicia w klubie grano sparing wewnętrzny, gdzie w jednej szóstce grali Kovacević,Konarski,Cavanna,Conte,Żurek,Zniszczoł. Możliwe, że to Konar i Cavanna są szykowani do gry w pierwszym składzie, choć dla mnie Malinowski i Tavares grali ostatnio zdecydowanie lepiej w PlusLidze.

//Edit: Okej, przyjrzałem się dokładnie całemu filmowi i jednak Tavares grał też z Kovaceviciem, czyli składy były mieszane
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Matson »

Konar raczej na pewno jest szykowany jako szóstkowy, ale Cavanna to raczej kwestia tego że był cały okres przygotowawczy a Tavares pare dni, a mecz już w weekend. Jakby ktoś stawiał Cavanne wyżej niż Tavaresa to chyba by był niespełna rozumu
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Nie sądzę by Tavares będąc dogadamy wstępnie ze Skrą, zmienił temat na Zawiercie gdyby tu też miał być rezerwowym. Choć pewnie pierwszy mecz zacznie Cavanna.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: qtp »

Streeter pisze: 30 wrz 2021, o 10:59 Nie sądzę by Tavares będąc dogadamy wstępnie ze Skrą, zmienił temat na Zawiercie gdyby tu też miał być rezerwowym. Choć pewnie pierwszy mecz zacznie Cavanna.
Streeter
Jak by przychodził Bruno, Tonutti czy Drzyzga ( ;) )to wiadomo że na pierwszego, ale Tavares? Musi sobie wywalczyć plac.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 30 wrz 2021, o 10:59 Nie sądzę by Tavares będąc dogadamy wstępnie ze Skrą (...)
Streeter
Coś mnie ominęło z tym dogadaniem? Bo jakoś sobie nie przypominam.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 30 wrz 2021, o 11:04 Coś mnie ominęło z tym dogadaniem? Bo jakoś sobie nie przypominam.
Masz być rezerwowym w teoretycznie lepszym klubie, ale idziesz być rezerwowym do gorszego, jeszcze podejrzewam, że za mniejsze pieniądze? No niby można, ale trzeba by mieć półki w piwnicy nieźle poprzestawiane ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Oglądałem wczorajszy sparing Warty z Katowicami i poza pierwszym, przegranym przez Wartę setem, wyglądało to bardzo przyzwoicie, ale trzeba brać poprawkę na to, kim był przeciwnik. Kovacević i Conte w swoim stylu, a Konarski wygląda naprawdę mocno i biorąc pod uwagę presezon można powiedzieć, że Malinowski został przez Dawida zjedzony. Nie grał wczoraj Szalacha, mam nadzieję, że to kwestia tylko jakichś delikatnych problemów, bo na niego liczę najbardziej jeśli chodzi o nasz środek. Chyba Kolaković nie byłby aż tak głupi i stawiał na duet Niemiec-Zniszczoł na środku.

A co do rozegrania, nie wierzę w żadne teorie, że rozgrywający będą się wymieniać, bo są skrajnie różni i w zależności od planu na mecz będzie wychodził jeden lub drugi. Dla mnie to takie pitolenie o Szopenie. Wyraźnie widać, że Cavanna będzie pierwszym, mimo że Tavares wygląda zdecydowanie lepiej. Już rok temu mówiło się, że Gjorgiew wygląda lepiej, a grał Argentyńczyk, to co dopiero teraz, gdy Maxi ściągnął do Zawiercia Facundo. Przecież w nagrodę nie będzie klaskał w kwadracie, dobre ziomki muszą grać ze sobą.
Szkoda, bo nawet wczoraj na tle Katowic było widać, ile finezji i niekonwencjonalności wprowadza Portugalczyk, a jak bardzo schematyczny i przewidywalny jest Cavanna. Tavares ledwo wszedł na podwójną zmianę w końcówce pierwszego seta i za chwilę poszedł atak z szóstej strefy, gubił blok i przyjemniej się na tę grę patrzyło. A hitem była już ta wystawa, w trakcie wspominanej wyżej podwójnej zmiany:

https://twitter.com/EwaMac1/status/1443228441780887555

Można to podsumować tak:
atuty Tavaresa: blok, zagrywka, niekonwencjonalność, płynne rozegranie
atuty Cavanny: ziomek Conte

Trochę jestem uprzedzony do Argentyńczyka, przyznaję, ale po początkowym zauroczeniu jego osobą rok temu, potem wyglądał beznadziejnie, a mimo wszystko grał prawie wszystko. Najbardziej uprzedzony jestem jednak do Kolakovicia, który podpadł mi wieloma rzeczami w tamtym sezonie. Dlatego nawet teraz, kiedy mamy takich graczy jak Conte i Uros nie jestem pewien, czy z tym trenerem można będzie o coś powalczyć. Najważniejsze, żeby skruszył swój beton, bo jeśli będzie się trzymał nazwisk za wszelką cenę, to nawet gwiazdorski duet na przyjęciu nic nie da.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Ma ktoś jakieś info o kontuzji Szalachy? Liga gra juz 2 miesiące a chłop jeszcze nie wystąpił.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Siekier »

W najbliższym czasie będę rozmawiał w podcaście #VolleyTime z trenerem Zawiercia - Igorem Kolakovićem.
Jeżeli macie jakieś pytania do trenera Jurajskich Rycerzy, dajcie mi znać, proszę.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: MWi »

Siekier pisze: 17 gru 2021, o 17:21 W najbliższym czasie będę rozmawiał w podcaście #VolleyTime z trenerem Zawiercia - Igorem Kolakovićem.
Jeżeli macie jakieś pytania do trenera Jurajskich Rycerzy, dajcie mi znać, proszę.
Jako trenera mocno związanego z reprezentacją Serbii - czy trener zgodzi się z tezą, że serbską siatkówkę czeka w najbliższych latach spory kryzys? Że brakuje talentów i z reprezentacji walczącej o medale drużyna może spaść do poziomu obecnej Bułgarii, która chyba poszła wcześniej podobną ścieżką? Już teraz widać spore braki na pozycji libero i rozgrywającego, a zaczyna też brakować rezerw na przyjęciu, reprezentacje młodzieżowe Serbii od paru lat są daleko w tyle i bez sukcesów na arenie międzynarodowej.

Jeśli tak, to czym taka zapaść może być spowodowana? Jak przeciwdziałać, aby zahamować ten trend?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Siekier pisze: 17 gru 2021, o 17:21 W najbliższym czasie będę rozmawiał w podcaście #VolleyTime z trenerem Zawiercia - Igorem Kolakovićem.
Jeżeli macie jakieś pytania do trenera Jurajskich Rycerzy, dajcie mi znać, proszę.
Mnie by interesowały następujące kwestie:
- co zadecydowało, że na tę chwilę pierwszym sypaczem jest Tavares
- kiedy do pełni zdrowia wróci Szalacha
- czy w obliczu ogromnych problemów Żurka w przyjęciu (najchętniej bym zapytał czy ma świadomość, że to jeden z gorzej przyjmujących libero w lidze, ale to zbyt mało dyplomatyczne) nie można dać szansy pokazania się Makosiowi?
- czy chce zostać w Zawierciu na kolejny sezon i ma ewentualnie już jakieś pomysły gdzie drużyna wymaga wzmocnień
- jak duży margines poprawy ma jeszcze drużyna w jego oczach i całego sztabu szkoleniowego i które elementy trzeba poprawić najpilniej
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

Zapytaj czy ma jajca żeby posadzić Żurka na ławce i czy wie jak sie czuje Makos gdy patrzy na kalectwo swojego kolegi z druzyny.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Orduna »

Ciekawi mnie jak wygląda zachowanie Urosa,,od kuchni'. Jaką rolę pełni w szatni?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Co do Szalachy to sam klub wystosował dziś komunikat:

https://twitter.com/AluronCMC/status/14 ... 0530101249

Masakra, tak bardzo na niego liczyłem, a tu taki pech. Dla mnie to jeden z bardziej niedocenianych grajków z naszej ligi. Byłem pewien, że mogąc regularnie grać, wbije do ligowej czołówki środkowych. Brakuje nam wyraźnie jednego solidnego środkowego, bo Niemiec zupełnie nie daje rady.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Siekier »

lukecik pisze: 17 gru 2021, o 22:32
Siekier pisze: 17 gru 2021, o 17:21 W najbliższym czasie będę rozmawiał w podcaście #VolleyTime z trenerem Zawiercia - Igorem Kolakovićem.
Jeżeli macie jakieś pytania do trenera Jurajskich Rycerzy, dajcie mi znać, proszę.
Mnie by interesowały następujące kwestie:
- co zadecydowało, że na tę chwilę pierwszym sypaczem jest Tavares
- kiedy do pełni zdrowia wróci Szalacha
- czy w obliczu ogromnych problemów Żurka w przyjęciu (najchętniej bym zapytał czy ma świadomość, że to jeden z gorzej przyjmujących libero w lidze, ale to zbyt mało dyplomatyczne) nie można dać szansy pokazania się Makosiowi?
- czy chce zostać w Zawierciu na kolejny sezon i ma ewentualnie już jakieś pomysły gdzie drużyna wymaga wzmocnień
- jak duży margines poprawy ma jeszcze drużyna w jego oczach i całego sztabu szkoleniowego i które elementy trzeba poprawić najpilniej
Hej, udało mi się zadać te pytania. Co do Szalachy to odpowiedź już znasz pewnie. Myślę, że zaciekawią Cię odpowiedzi na resztę pytań. Wywiad był jednak dzisiaj, bo wczoraj Igorowi coś wypadło. Także zacznę tłumaczyć, postaram sie wyrobić do jutro, najpóźniej czwartku.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Siekier »

Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania są dostępne na naszym podcaście. Dzięki za ich zadanie.

https://www.youtube.com/watch?v=-B6nnVKAc78
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Delont »

Dzięki, bardzo fajny wywiad. Podobało mi się, że trener nie gryzł się w język i nie odpowiadał super dyplomatycznie, tylko konkretnie.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: MWi »

Siekier pisze: 22 gru 2021, o 18:25 Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania są dostępne na naszym podcaście. Dzięki za ich zadanie.

https://www.youtube.com/watch?v=-B6nnVKAc78
Fajny wywiad, ciekawa opinia o specyfice siatkowki serbskiej i pełna zgoda do największych problemów tej reprezentacji.

Ciekawe, że wśród ekip, które według Kolakovicia mogą powalczyc o MŚ wymienił nawet Słowenię i Argentynę, ale nie Serbię.

A jedzonko, które reklamował trener i nie udało Ci się rozszyfrować nazwy, to nie żadna restauracja, a dostawca zdrowego codziennego cateringu Maczfit
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Delont »

MWi pisze: 22 gru 2021, o 21:27
Siekier pisze: 22 gru 2021, o 18:25 Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania są dostępne na naszym podcaście. Dzięki za ich zadanie.

https://www.youtube.com/watch?v=-B6nnVKAc78
Fajny wywiad, ciekawa opinia o specyfice siatkowki serbskiej i pełna zgoda do największych problemów tej reprezentacji.

Ciekawe, że wśród ekip, które według Kolakovicia mogą powalczyc o MŚ wymienił nawet Słowenię i Argentynę, ale nie Serbię.

A jedzonko, które reklamował trener i nie udało Ci się rozszyfrować nazwy, to nie żadna restauracja, a dostawca zdrowego codziennego cateringu Maczfit
Wydaje mi się, że Serbia była wymieniona w jednej grupie ze Słowenią i Argentyną - poza tą główną 5tką. Mnie zaskoczył całkowity brak Włochów, bo w roku Igrzysk, ale jednak ME i trochę ciekawych zawodników młodego pokolenia tam się pokazało.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Siekier »

MWi pisze: 22 gru 2021, o 21:27
Siekier pisze: 22 gru 2021, o 18:25 Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania są dostępne na naszym podcaście. Dzięki za ich zadanie.

https://www.youtube.com/watch?v=-B6nnVKAc78
Fajny wywiad, ciekawa opinia o specyfice siatkowki serbskiej i pełna zgoda do największych problemów tej reprezentacji.

Ciekawe, że wśród ekip, które według Kolakovicia mogą powalczyc o MŚ wymienił nawet Słowenię i Argentynę, ale nie Serbię.

A jedzonko, które reklamował trener i nie udało Ci się rozszyfrować nazwy, to nie żadna restauracja, a dostawca zdrowego codziennego cateringu Maczfit
A widzisz, nawet googlowałem, ale brzmiało mi to jak Mcfit, a to jest filia siłowni w Niemczech, do których łaziłem jak tam mieszkałem. Dobrze wiedzieć ;) Dzięki za info.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Uros Kovacević w 12 meczach wykonał 418 ataków, co czyni go w tej chwili najbardziej obciążonym w ataku zawodnikiem w lidze. Atakował najwięcej spośród wszystkich graczy PlusLigi. Dla porównania Łukasz Kaczmarek w zeszłym sezonie w 30 meczach atakował 670 razy. Karol Butryn w zeszłym sezonie wykonał 883 ataki, ale po 12 meczach miał ich 344, więc o kilkadziesiąt mniej niż Uros.

Warto zwrócić uwagę na to, że Kovacević to przyjmujący i jest jeszcze obciążony w odbiorze, ale także broni. Po ostatnich meczach widać, że nawet w przypadku spadku formy i skuteczności Kovacevicia, Tavares grał do niego jak do pierwszej opcji, nawet gdy Uros miał momentami z 27-30 % w ataku.

Czy tempo się zwolni? Wątpie, według mnie orka będzie dalej taka sama. I tu pojawia się pytanie czy Uros w końcu zostanie zajechany, czy ewentualne skutki mogą wyjść dopiero w sezonie reprezentacyjnym i wyjdzie przemęczenie podczas MŚ 2022, bo jednak w Lidze Narodów powinien sporo wolnego otrzymać. Śmiem twierdzić, że obciążenie ma jak w ligach azjatyckich (nie liczyć takich przykładów jak Keita w Korei), tylko różnica jest taka, że tutaj jest dużo ciężej i poziom jest nieporównywalnie wyższy, więc możliwe, że w tej chwili Serb jest najbardziej zajechanym zawodnikiem w Europie :)

I to generalnie może być problem dla Warty w przypadku przeciążenia lub urazu, bo środek tutaj ewidentnie nie hula (jeszcze niedawno najmniejsza ilość rozegrań na środek i chyba to si e nie zmieniło), a Konarski gra na niskiej skuteczności, więc takim pewniakiem byłby już tylko Conte.

Semeniuk w ZAKSIE też odgrywa bardzo istotną rolę i jest bardziej obciążony niż Śliwka, ale wykonał 122 ataki mniej i przyjął 41 piłek mniej od Kovacevicia.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, o 20:17 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Jak twój środkowy kończy z -83% efektywności w ataku, to wiesz, że czeka cię dużo pracy na skrzydle.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Z całą moją sympatią i szacunkiem do Zawiercia, ale trochę ten skład jednak wygląda jak z przysłowiowego volleyball managera. Hitowo strzelili na przyjęciu, dobrze na rozegraniu, a resztę dopchali na co starczyło kredytów. Fakt że trochę sytuację skomplikował uraz Szalachy, bo liczono że pokaże w Zawierciu potencjał nawet na kadrę, ale wydaje mi się że obecna para, mimo iż dość sporo odstaje "prestiżem" od pary na przyjęciu, to jest w stanie grać lepiej niż obecnie. Pytanie co jest problemem. Raczej nie rozgrywający, bo przecież w Lubinie nie atakowali mu Simon z Lucasem, a wyglądało to w wielu meczach bardzo dobrze. Choć (nie sprawdzałem w statystykach, ale tak "na oko" wydaje mi się że było) Lubin miał lepsze przyjęcie niż Zawiercie z Conte i "ofensywnym libero".

Mimo wszystko medal w tej konfiguracji i tak wydaje się czymś realnym, bo zakładając jako pewnik finał Zaksa - Jastrzębie, to brązowy medal może z pozostałych ekip "goniących" zdobyć właściwie każdy. A jak będą Puchary to na przyszły rok można zbudować jeszcze ciekawszą ekipę - optymalnie w oparciu o Tavaresa i Kovacevicia, choć szczerze mówiąc to nie wierzę, żeby Urosa dało się po tym sezonie utrzymać w Zawierciu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Do Zniszczoła poza dwoma ostatnimi meczami gdzie był ewidentnie nie w formie, nie miałbym jakichś zastrzeżeń tylko może bardziej do rozgrywającego bo mógłby nim więcej grać bo ten gra dość dobre zawody. Gorzej z Niemcem, który nie rozwinął się tak jak każdy się spodziewał. Z Gdańskiem pokonywał Zenit a tymczasem w Zawierciu nie gra nawet na takim solidnym plusligowym poziomie.
Choć teraz tak myślę, że Zawiercie ma też najgorsze przyjęcie ww lidze, więc w dodatku gra środkiem i przez to może zostać utrudniona. W każdym razie Zawiercie zostało zbudowane po Włosku tak by to skrzydło decydowało. Po co wybitni środkowi jak przy tym przyjęciu i tak by nie pograli. Jedynie brakuje strzelby na ataku. Taką może być Malinowski tylko po pierwsze musi być w formie a po drugie Kolaković musi mu zaufać.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Orduna »

@lukecik @kamil1999 Widziałem wasze krytyczne wpisy na temat Niemca(nie tylko Wasze ale te akurat zapadły mi w pamięć). Więc zgadnijcie kto jest najskuteczniejszym środkowym w tym sezonie Plusligi z prawie 80% skutecznością w ataku ;) ok po wczorajszym słabym meczu mocno mu zjechało ale jednak.
Miało być to moje pytanie do quizu statystycznego ale już trudno. Wymyślę inne :)
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: kuki91 »

@Orduna

Właśnie tak co chwilę widze te krytyczne wpisy, ale bez wczorajszego meczu Patryk kończył niemal wszystkie piłki co dostał :) Dlatego tez nie rozumiem aż tak negatywnych wpisów. Na pewno nie na takim poziomie ;) ale to już chyba charakterystyka forum, na coś narzekać trzeba :D
Daisukke
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 08:54
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Daisukke »

kamil1999 pisze: 30 gru 2021, o 13:05 W każdym razie Zawiercie zostało zbudowane po Włosku tak by to skrzydło decydowało. Po co wybitni środkowi jak przy tym przyjęciu i tak by nie pograli. Jedynie brakuje strzelby na ataku. Taką może być Malinowski tylko po pierwsze musi być w formie a po drugie Kolaković musi mu zaufać.
Jestem tego samego zdania, Zawiercie trochę choruje na coś takiego jak Perugia w zeszłym sezonie, czyli brak prawdziwego młota. Malinowski takim młotem w formie mógłby być, pytanie w jakiej jest dyspozycji skoro nie może wygryźć mocno przeciętnego Konarskiego, lub ważą względy pozasportowe.
Uważam, że leży również organizacja gry, ciężko się ogląda Zawiercie w różnych etapach meczu i myślę że tu dużo można zarzucić Kolakovicowi m.in na to jak reaguje w pewnych sytuacjach, jakimi zmianami pomaga drużynie itd.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ani Malinowski, ani Konarski nie są takimi zawodnikami. A Zawiercie zostało tak zbudowane, bo nie było wolnych, rodzimych zawodników i limitów na zatrudnienie środkowego-obcokrajowca. 'Zbyt słabe przyjęcie do częstszej gry środkiem' to jest z reguły chochoł.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”