Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 30 gru 2021, o 21:16 Ani Malinowski, ani Konarski nie są takimi zawodnikami. A Zawiercie zostało tak zbudowane, bo nie było wolnych, rodzimych zawodników i limitów na zatrudnienie środkowego-obcokrajowca. 'Zbyt słabe przyjęcie do częstszej gry środkiem' to jest z reguły chochoł.
No nie wiem, ja tam widziałem w ostatnich latach Malinowskiego, który bardzo często ciągnął całe Zawiercie za uszy i kończył masę piłek, czego ewidentnie Konarski w tym sezonie nie robi, bo jest trzecią opcją w ataku i gra na jednym z najsłabszych procentów skuteczności, gdzie liczba błędów popełnionych przez niego jest większa niż choćby Muzaja, który jest tutaj mocno krytykowany, a według statystyk wypada jednak sporo lepiej.

Nie chcę nikogo nie doceniać ani przeceniać, ale ja na miejscu Malinowskiego czułbym się źle z tym, jak go potraktowano. Ostatnie sezony grał jednak lepiej niż Konarski, ale łatka robi swoje, Konarski ma dwa medale na szyi, Malinowski nie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 30 gru 2021, o 21:27No nie wiem, ja tam widziałem w ostatnich latach Malinowskiego, który bardzo często ciągnął całe Zawiercie za uszy i kończył masę piłek, czego ewidentnie Konarski w tym sezonie nie robi, bo jest trzecią opcją w ataku i gra na jednym z najsłabszych procentów skuteczności, gdzie liczba błędów popełnionych przez niego jest większa niż choćby Muzaja, który jest tutaj mocno krytykowany, a według statystyk wypada jednak sporo lepiej.

Nie chcę nikogo nie doceniać ani przeceniać, ale ja na miejscu Malinowskiego czułbym się źle z tym, jak go potraktowano. Ostatnie sezony grał jednak lepiej niż Konarski, ale łatka robi swoje, Konarski ma dwa medale na szyi, Malinowski nie.
Malinowski miał jedynie serie meczów, gdzie faktycznie ciągnął Zawiercie ''jak typowy młot'', bo potem w cyferkach z całego sezonu wyglądał właściwie za każdym razem konarskopodobnie pod względem liczby punktów/efektywności. I w poprzednim sezonie też tak było, więc niektórzy faktycznie mogą być zaskoczeni, że na razie gra Konarski, dwaj porównywalni zawodnicy. Ale dopiero półmetek sezonu za nami, to może Malinowski sobie wywalczy miejsce w wyjściowym składzie, aczkolwiek Konarski od paru kolejek gra nieźle, a przede wszystkim główne ograniczenia Zawiercia leżą gdzie indziej.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 30 gru 2021, o 21:39
Szary Wilk pisze: 30 gru 2021, o 21:27No nie wiem, ja tam widziałem w ostatnich latach Malinowskiego, który bardzo często ciągnął całe Zawiercie za uszy i kończył masę piłek, czego ewidentnie Konarski w tym sezonie nie robi, bo jest trzecią opcją w ataku i gra na jednym z najsłabszych procentów skuteczności, gdzie liczba błędów popełnionych przez niego jest większa niż choćby Muzaja, który jest tutaj mocno krytykowany, a według statystyk wypada jednak sporo lepiej.

Nie chcę nikogo nie doceniać ani przeceniać, ale ja na miejscu Malinowskiego czułbym się źle z tym, jak go potraktowano. Ostatnie sezony grał jednak lepiej niż Konarski, ale łatka robi swoje, Konarski ma dwa medale na szyi, Malinowski nie.
Malinowski miał jedynie serie meczów, gdzie faktycznie ciągnął Zawiercie ''jak typowy młot'', bo potem w cyferkach z całego sezonu wyglądał właściwie za każdym razem konarskopodobnie pod względem liczby punktów/efektywności. I w poprzednim sezonie też tak było, więc niektórzy faktycznie mogą być zaskoczeni, że na razie gra Konarski, dwaj porównywalni zawodnicy. Ale dopiero półmetek sezonu za nami, to może Malinowski sobie wywalczy miejsce w wyjściowym składzie, aczkolwiek Konarski od paru kolejek gra nieźle, a przede wszystkim główne ograniczenia Zawiercia leżą gdzie indziej.
No raczej już sobie nie wywalczy, bo przez moment Konarski miał kilka meczów z rzędu na 30-40 % w ataku, gdzie był ostatnią opcją i nic się nie zmieniło, to tym bardziej teraz. Warto też brać pod uwagę, że Kolaković jest jednak uparty przy swoich wyborach.

A ja dzisiaj widziałem 21 letniego Remka Kapicę, który grał bez kompleksów i nie bał się uderzyć z sytuacyjnej. Popełnił co prawda sporo więcej błędów niż Konarski w tym sezonie, ale różnica jest taka, że Kapica gra w Lubinie, czyli 10 drużynie w tabeli i jest pierwszą opcją w ataku.

Jest więc bardziej perspektywiczny i warto na niego stawiać, ale zapewne szansy na gry w LN nie dostanie, a Konarski być może tak. Podobna sytuacja jest z rozgrywającymi, gdzie Firlej>Drzyzga, a nie zdziwi mnie, kiedy ten pierwszy niewiele pogra, a ten drugi będzie regularnie grać. I wtedy jak będzie źle, to każdy będzie zdziwiony.

Wracając - Jeśli Uros się spompuje, to Zawiercie będzie mieć problem i według mnie finisz sezonu może być dla nich problematyczny. Mało gry środkiem, średnio skuteczny atakujący i zajechany Uros, który dostał 418 piłek i przyjmuje też sporo.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kapica jest optycznie najsłabszym graczem Cuprum na wysokiej piłce i chyba najczęściej blokowanym graczem w Pluslidze, co potwierdzają liczby breakpointów minus asy, gdzie jest gorszy od Ferensa i Walińskiego. Tzn. nie wiem jakie to ma znaczenie w kontekście Zawiercia, nie wiem nawet jakie to ma znaczenie dla Kapicy, bo wygląda nieźle jak na swój wiek, ale tak jakby co piszę, o co najmniej (przynajmniej na razie, pół sezonu dopiero za nami) rok za wcześnie z pisaniem o Kapicy w kontekście kadry.

A Kolakovicia bronią przede wszystkim wyniki, bo miejsce w top4 po 1. rundzie mając zupełnie nowy team to bardzo dobry rezultat, a i tendencja zwyżkowa jest łatwa do zauważenia względem startu sezonu.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

Kolaković w wywiadzie, który przeprowadzał nasz forumowy ziomek, powiedział, że Malina miał pełnić ważniejszą funkcję w zespole, ale na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne. Wymieniał okresy, kiedy Malina albo nie był w pełni zdrów, albo wyraźnie poza formą, w skutek czego nie można było nawet grać podwójnej zmiany. Wyraził jednocześnie nadzieję, że Mateusz ma już problemy za sobą i powoli będzie wracał do wysokiej dyspozycji. Jednak czy Malina będzie mógł wygryźć Konara nawet jeśli wróci do wysokiej formy, tego nie wiem. Kolaković to beton i często boi się sięgać po zmienników. Wczoraj Niemiec nie miał prawa zagrać całego meczu, a taki Makoś nie dostał szansy nawet w pucharze z Będzinem, bo brakuje mu doświadczenia, a Żurek to kapitan i ma pełne zaufanie trenera.

Streeter pisze: 30 gru 2021, o 10:17 Z całą moją sympatią i szacunkiem do Zawiercia, ale trochę ten skład jednak wygląda jak z przysłowiowego volleyball managera. Hitowo strzelili na przyjęciu, dobrze na rozegraniu, a resztę dopchali na co starczyło kredytów. Fakt że trochę sytuację skomplikował uraz Szalachy, bo liczono że pokaże w Zawierciu potencjał nawet na kadrę, ale wydaje mi się że obecna para, mimo iż dość sporo odstaje "prestiżem" od pary na przyjęciu, to jest w stanie grać lepiej niż obecnie.
Mając obcokrajowców na skrzydłach i rozegraniu nie było innego wyjścia niż granie polskim środkiem. A skoro tak, to na kogo mogliśmy sobie pozwolić? Pisało się o naszym zainteresowaniu Bieńkiem, ale czy ona faktycznie było, nie mam pojęcia. Finansowo pewnie i tak był poza zasięgiem. Kochan i Huber podobnie. Z ligowego dżemiku wg mnie wyciągnęliśmy najlepiej jak można było. Wiem, zaraz zasugerujesz, że trzeba było brać Wardę, ale widocznie nie było nas na niego stać. ( taki żarcik :D ) Mamy pecha, że akurat Szalacha, który miał być liderem na środku, połamał się i pół sezonu ma z głowy. Modlę się, by faktycznie wrócił do gry w lutym, jak się prognozuje, bo to byłoby super wzmocnienie na tle obecnej biedy.


Orduna pisze: 30 gru 2021, o 13:29 @lukecik @kamil1999 Widziałem wasze krytyczne wpisy na temat Niemca(nie tylko Wasze ale te akurat zapadły mi w pamięć). Więc zgadnijcie kto jest najskuteczniejszym środkowym w tym sezonie Plusligi z prawie 80% skutecznością w ataku ;) ok po wczorajszym słabym meczu mocno mu zjechało ale jednak.
Miało być to moje pytanie do quizu statystycznego ale już trudno. Wymyślę inne :)
Skąd wziąłeś te 80%? Wg danych na stronie plusligi ma 68,42% skuteczności. To ciągle nie jest zły wynik, wydaje mi się jednak, że jest trochę wypaczony przez relatywnie małą liczbę wykonanych ataków. Wydaje mi się, że na tle regularnie grających, wszystkich środkowych ligi, biorąc pod uwagę liczbę ataków, Niemiec będzie plasować się gdzieś w dolnych rejonach stawki. Porównałem go sobie tylko ze Zniszczołem, bo z resztą ligowców mi się nie chce, więc może ktoś mnie zaraz zweryfikuje, i wygląda to tak: Niemiec 39/57 a Zniszczoł 57/91. Czyli wychodzi na to, że Miłosz skończył dokładnie tyle ataków, ile razy Patryk atakował. Blok: Niemiec 11, Zniszczoł 25. Z czego ta dysproporcja musi wynikać. Dlaczego rozgrywający chętniej grają ze Zniszczołem pokazał wczorajszy mecz. Jak żyję nie widziałem chyba tak beznadziejnego i żenującego występu środkowego.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

lukecik pisze: 30 gru 2021, o 22:21 Finansowo pewnie i tak był poza zasięgiem. Kochan i Huber podobnie. Z ligowego dżemiku wg mnie wyciągnęliśmy najlepiej jak można było. Wiem, zaraz zasugerujesz, że trzeba było brać Wardę, ale widocznie nie było nas na niego stać. ( taki żarcik :D ) Mamy pecha, że akurat Szalacha, który miał być liderem na środku, połamał się i pół sezonu ma z głowy.
No tak, Warda by wymiatał jak w Radomiu :D a tak serio to ten volleyball manager to bardziej ocena na teraz, bo w zasadzie przed sezonem zapowiadało się nieźle - rokujący na kadrę Szalacha, solidny ligowiec Zniszczoł i pokazujący już się z dobrej strony Niemiec. Teraz jak nie ma w ogóle Szalachy, a Niemiec nie szaleje, to mogłoby się okazać że rozsądnym ruchem mogło być zakontraktowanie np. Haina, no ale kto przy zdrowych zmysłach by na to wpadł przed sezonem ;)

No a z lepszymi to prawda, tych topowych ciężko ruszyć, a inni zawodnicy raczej nieszczególnie byliby lepsi niż Zniszczoł. Może na przyszły rok uda się wyciągnąć jakiegoś Polaka na przyjęcie, wtedy otwiera się miejsce na środku dla obcokrajowca i można będzie dużo fajniej zbudować, bo w nadchodzącym okienku też raczej wszelkie Kłosy Bienki i Nowakowskie będą niedostępne (zakładając że w ogóle realne finansowo).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Orduna »

Pisałem, że ten wynik został popsuty przez wczorajszy mecz. Patryk miał 0/6 w ataku aż atakuje bardzo mało to dosyć znacząco obniżyło mu to średnią. Wcześniej jak sprawdzałem przed meczem z LUK miał o ile pamiętam coś koło 76%.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Orduna pisze: 30 gru 2021, o 23:05 Wcześniej jak sprawdzałem przed meczem z LUK miał o ile pamiętam coś koło 76%.
Nie oglądałem tak wiele meczów Zawiercia w tym sezonie, by mieć wyrobione zdanie z czego to wynika, więc zapytam: czy bardziej jest to kwestia zaufania Tavaresa do Niemca, czy tego że nie ma skąd grać środkiem? Obstawiam opcję pierwszą, skoro Miłosz dostał wyraźnie więcej piłek co kolega parę postów wyżej przytoczył. Pytanie z czego to wynika. Jasne, że łatwiej jest wykręcić wysoki % w ataku, jeżeli blokujący zakładają, że piłki nie dostaniesz i idą w ciemno na skrzydło, ale mimo wszystko nie każdy takie liczby wykręci w takich sytuacjach. Po prostu jestem ciekaw jak Patryk wypadłby w liczbach, gdyby dostał więcej piłek.

Odnośnie różnicy w ilości bloków pomiędzy obydwoma środkowymi Zawiercia moim zdaniem nie ma nic dziwnego. Miłosz zawsze dobrze stał w bloku, z kolei za Patryka mocniejszą stronę zawsze uważałem atak niż blok. I generalnie taka para powinna się fajnie bilansować (w sensie jeden lepiej blokujący i jeden lepiej atakujący), pod warunkiem że ten drugi dostaje piłki do ataku. Bo tak to jak mamy gościa co słabo blokuje, piłek w ataku nie dostaje, zagrywką raczej też nie wbija w parkiet, to rzeczywiście możemy dochodzić do wniosku, że jego rola w drużynie jest nieco bez sensu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 30 gru 2021, o 21:16 Ani Malinowski, ani Konarski nie są takimi zawodnikami. A Zawiercie zostało tak zbudowane, bo nie było wolnych, rodzimych zawodników i limitów na zatrudnienie środkowego-obcokrajowca. 'Zbyt słabe przyjęcie do częstszej gry środkiem' to jest z reguły chochoł.
Malinowski w zeszłym sezonie przez większość sezonu sam wygrywał im mecze i to nawet z czołówką, więc czemu niby nie jest takim zawodnikiem by realnie odciążyć Urosa i Conte? To jest właśnie taki atakujący co dobrze się czuje gdy ma sporo piłek.
Konarski nigdy taki nie był
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 31 gru 2021, o 14:12Malinowski w zeszłym sezonie przez większość sezonu sam wygrywał im mecze i to nawet z czołówką, więc czemu niby nie jest takim zawodnikiem by realnie odciążyć Urosa i Conte? To jest właśnie taki atakujący co dobrze się czuje gdy ma sporo piłek. Konarski nigdy taki nie był
Malinowski w poprzednim sezonie miał porównywalne statystyki do Konarskiego w Radomiu, w całej swojej karierze miał jedynie serie występów, gdzie faktycznie liderował w ataku swojej drużynie, a na poziomie Konarskiego z Zaksy nie grał nigdy. Dobry gracz, jak będzie zdrowy może w sumie wygryźć podstarzałego Konarskiego, ale takie opinie to nieprawda.

Obrazek

Zagadka: przyporządkuj Butryna, Malinowskiego i Konarskiego do statystyk.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Nie chodzi tu o skuteczność ani efektywność ataku. By obalić mój argument przytocz ile % punktów w ataku danej drużyny ma Konar a ile Malinowski. I to trzeba wziąć pod uwagę, że Konar cały czas grał a Malinowski grał zamiennie z Boćkiem.
O Butrynie nikt nie pisał, ale gdyby ci się chciało to też była by ciekawa informacja.

Obstawiam, że Malinowski/Konarski/Butryn. Zgaduję głównie po asach i blokach punktowych.
Te statystyki potwierdzają moją tezę, że Butryn rozwinął się w tym sezonie w bloku. Gorsza efektywność ataku ale to wina gorszego miesiąca. Tych 4 ostatnich meczów. Często się tam w blok wbijał. Gdyby nie to załamanie formy to efektywność była by podobna co w dwóch poprzednich sezonach.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 31 gru 2021, o 14:51 Nie chodzi tu o skuteczność ani efektywność ataku. By obalić mój argument przytocz ile % punktów w ataku danej drużyny ma Konar a ile Malinowski.
O Butrynie nikt nie pisał, ale gdyby ci się chciało to też była by ciekawa informacja.
25,3%
19,7%
19,9%
14,2%

23,7%
26,6%
26,1%
26,7%

30,0%
30,9%
31,4%
28,2%

[w tych powyższych statystykach jest oczywiście błąd, cyferki Butryn to z sezonów 18-22]

Malinowski będzie przegrywać w statystykach, bo on po prostu często grał na zmiany z Bockiem, ale dlatego te opinie, że Konarski to startu nie ma, a on sam ciągnął Zawiercie, są raczej nieprawdziwe. ;) Miał za to fragmenty w karierze, gdzie to robił (Konarski też robił parokrotnie +30 punktów w ważnych meczach), więc jak ktoś chce stawiać fair tezę, to brzmi ona tak, że jako zawodnik z rotacji gdy złapie formę to może Konara faktycznie zluzować, bo Dawid jest 'sportowo' stary, co tu dużo gadać. My, w porównaniu do innych sportów, mamy do powszechnego dostępu prostackie i najbardziej podstawowe statystyki, ale to są fakty, tzn. oni faktycznie tyle punktowali/atakowali/asowali/blokowali, więc to wciąż cenny zasób, sam często mam błędne wyobrażenia o tym, co oglądam.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Jeśli wypowiedziałem się kiedyś tak kategorycznie, że Konarski nie ma podejścia pod Malinowskiego to oczywiście to cofam.
Ja uważam, że Malinowski to prędzej taki typ zawodnika, który może być tą pierwszą opcją w ataku. Choć tak jak mówisz, często nasze wyobrażenia, nasze oceny nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości i może to styl gry Maliny sprawia, że jego kojarzę prędzej jako taką 1 w ataku niż Konara a w rzeczywistości kto wie? Może Orczyk czy Waliński dostawali więcej piłek.
Podobnie było z Ebadipurem w zeszłym sezonie, który przez większość fazy zasadniczej grał z grubsza to samo co w ciągu całej kariery w Polsce a na percepcję jego gry wpłynęła jego nadwaga, która o dziwo w statystykach nie miała przynajmniej początkowo nie miała odzwierciedlenia bo PO później rzeczywiście zawalił.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ja bym powiedział że odbiór taki "naoczny" w dużej mierze opieramy na dynamice, efektywności, stąd więcej ludzi dostrzega dobra grę Malinowskiego czy Butryna, a mniej Konara czy Kaczmarka, którzy czasem tu sobie klepną, tam sobie obiją, a i Konar czasem solidną czapę pod nogi dostanie, to się zapamiętuje. Stąd też wiele osób widzi teraz Nimira jako świetnego atakującego - bo jego ciężko przegapić w meczu, zawsze huknie jakąś zagrywkę, albo zaatakuje w 2 metr. A czasami jest mniej "przebojowy" zawodnik, który wykręci lepsze statystyki, ale przez ludzi będzie uważany za słabszego. Oczywiście nie dotyczy to tylko siatkówki, w nodze też można często wyczytać, że Zielińskiego nie ma, bo nikt nie widzi kto kopnął piłkę, która następnie trafiła pod nogi Lewego i był gol. A bez tego pierwszego podania nie byłoby drugiego i gola. Podobnie u nas, sam nieraz się nabieram że z oglądania a ze statystyk wygląda jakbym dwa różne mecze oglądał :D

Moim zdaniem Konar nie gra źle w tym sezonie, a czy Malinowski grałby lepiej? W formie z początku zeszłego sezonu na pewno, tyle że on chyba już w tej formie nie jest i obawiam się, czy jeszcze kiedykolwiek będzie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: MWi »

Niepopularna opinia, Konarski >> Muzaj, Malina. (Kto twierdzi inaczej, ten należy do forumowego klubu pie*ęcia i nie rozumie współczesnej siatkówki...) I jest lepszy w statystykach (poważnych, czyli break pointy, efektywność), i w rzeczywistej wartości dla drużyny (blok!). A Kapica to niech chwilę pogra na dole tabeli, bo na razie na granie w lepszych zespołach się po prostu nie nadaje. Często blokowany, wiele błędów i absolutny brak bloku.

Co do Niemca, to ma wysoką skuteczność z ataku z tego samego powodu co Muzaj - rzadko dostaje piłkę i to tylko rozegraną. Nikt poważnie na niego się w bloku nie ustawia. Bardzo mało zaliczonych bloków, wyraźnie przegrywa rywalizację ze Zniszczołem na każdym możliwym polu (nie wiem jak z zagrywką). Na razie taki młodszy Gunia*...

*po przemyśleniu chyba wolałbym Gunię, szczególnie w bloku.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

MWi pisze: 31 gru 2021, o 16:04 Niepopularna opinia, Konarski >> Muzaj, Malina. (Kto twierdzi inaczej, ten należy do forumowego klubu pie*ęcia i nie rozumie współczesnej siatkówki...) I jest lepszy w statystykach (poważnych, czyli break pointy, efektywność), i w rzeczywistej wartości dla drużyny (blok!). A Kapica to niech chwilę pogra na dole tabeli, bo na razie na granie w lepszych zespołach się po prostu nie nadaje. Często blokowany, wiele błędów i absolutny brak bloku.

Co do Niemca, to ma wysoką skuteczność z ataku z tego samego powodu co Muzaj - rzadko dostaje piłkę i to tylko rozegraną. Nikt poważnie na niego się w bloku nie ustawia. Bardzo mało zaliczonych bloków, wyraźnie przegrywa rywalizację ze Zniszczołem na każdym możliwym polu (nie wiem jak z zagrywką). Na razie taki młodszy Gunia*...

*po przemyśleniu chyba wolałbym Gunię, szczególnie w bloku.

To żart, tak? Bo Muzaj atakował najwiecej ze wszystkich skrzydłowych Resovii, a Konarski najmniej spośród skrzydłowych Zawiercia.

SKUTECZNOŚĆ W ATAKU:
Muzaj: 51,49 % (najwięcej ataków ze skrzydłowych)
Konarski: 46,15 % (najmniej ataków ze skrzydłowych)

BŁĘDY (własne+czapy)
Muzaj: 40
Konarski: 47

ASY SERWISOWE:
Muzaj: 11
Konarski: 9

BLOKI:
Muzaj: 13
Konarski: 28

Konarski atakował co prawda więcej razy, bo Zawiercie gra marginalną ilość środkiem, a do tego Resovia była często rozstrzeliwana zagrywką i popełniła dużą liczbę błędów.


Zaraz ktoś będzie wyciągał jakieś mega szczegółowe statystyki, który zdobył więcej punktów w grze na przewagi, albo który atakował na jakim bloku, ale jednak Maciek dostaje piłek najwięcej, choć leweskrzydło (nie licząc zawodnika, a opcję) jest w Resovii wyborem numer jeden, tak w Zawierciu jest to już bezapelacyjne wobec 715 piłek do pary Conte/Kovacević przy 299 piłek do Konarskiego. Dla porównania Muzaj dostał 268 piłek, a para Cebulj/Deroo 524 piłki, czyli jednak sporo mniejsza dysproporcja.

Ja zauważyłem, że na tym forum % skuteczności przywołuje się wtedy kiedy jest to wygodne, a kiedy jest niewygodne, to się już podaje inną statystykę :D Rozumiem przykład, że ktoś ma 5/10 i dostał 5 czap, a ktoś ma 4/10 i nie dostał żadnej czapy (40 v 50 % w ataku, ale ledwie jeden punkt), no ale czasem przesadzacie w drugą stronę.


Wniosek jest taki, że oboje mało się mylą i generalnie to wizualnie są często podbijani lub wyblokowywani, ale za to Muzaj jest sporo skuteczniejszy i też trochę mniej punktów przeciwnikowi oddaje.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: MWi »

A teraz break pointy oraz liczba punktów zdobytych blokiem. No i skuteczność na podwójnym i potrójnym bloku proszę.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

MWi pisze: 31 gru 2021, o 18:15 A teraz break pointy oraz liczba punktów zdobytych blokiem. No i skuteczność na podwójnym i potrójnym bloku proszę.
Ok, to ja Cię poproszę o to, bo nie dysponuję takimi danymi. Akurat Muzaj w pierwszych kilku meczach na odbudowanie dostawał łatwe piłki i teraz każdemu to tkwi w pamięci, podobnie jak łatka Bednorza o gwiazdorzeniu.

Rozumiem, że twoje dane to "Na oko" ? Czyli brak danych.

Skoro Konarski dostaje najmniej piłek, to naturalnie te najcięższe idą do Kovacevicia. Skąd pewność, że na podwójnym/potrójnym kończy właśnie Konarski lub takowe piłki dostaje? Momentami był chowany w ataku i dostawał naprawdę proste piłki do skończenia.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Muzaj jak Muzaj, ale Malinowski to chyba najbardziej przeceniany zawodnik na tym forum (przez niektórych użytkowników). Facet pograł 2 albo 3 razy na dobrym poziomie przez około miesiąc, a przez całą resztę kariery był co najwyżej przeciętny. Kompletnie nie istnieje w bloku, świetnie zagrywa, a w ataku jest przyzwoity. Technicznie jest też średni, jakoś super nie broni, fizycznie też jakoś specjalnie nie błyszczy, taki typowy ligowiec, który potrafi się czasami wzbić ponad przeciętność.

Konarski od kiedy się ogarnął i zaczął nieźle grać to w tym sezonie często jest drugą opcją w ataku i dostaje czasami trochę trudnych piłek. Zresztą Warta gra środkiem (chyba) najmniej w lidze i ma jedno z najgorszych linii przyjęć w lidze, więc cała trójka skrzydłowych ma w ataku ciężej niż ich odpowiednicy w innych zespołach.

Muzaj w cyferkach wygląda dużo lepiej niż wizualnie. Tak jak Projekt osiąga dużo lepsze wyniki niż ich poziom gry sugeruje. Zresztą, podobnie jak Konarski, gra w zespole, którego siła ataku opiera się jednak na lewym skrzydle (przede wszystkim przy wystawach z pola), ale jego zespół ma dużo silniejszy środek i lepsze przyjęcie.
Diomedea
Posty: 4242
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Diomedea »

No i dodalabym jednak dobra wystawe Drzyzgi na prawe. O wiele mniej baboli niz na lewe, no i czesciowa odpornosc na niedociagniecie ze wzgledu na lewa reke. IMHO Muzaj jakos tam sie skalkuluje, ale Kaczmarek jest zdecydowanie ciekawszym zawodnikiem na ten moment.
Czy Maciek jest bardziej wartosciowy od Konara-nie mam zdania. Blok ma sporo slabszy, co mnie dziwi, bo w pewnym momencie u Vitala byl widoczny progres, i to spory, w tym elemencie.
Obaj to zawodnicy srednio sie nadajacy na pierwsza opcje z trudnych pilek, ligowe uzupelnienie dla ekip majacych dobrego ofensywnego przyjmujacego.
Ze statystyk warto jeszcze rzucic okiem na stosunek asow, do bledow w serwisie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Artem donosi, że Uros przedłużył umowę na przyszły rok z Zawierciem.
Jeśli prawda, to świetny ruch dla Warty i całej ligi.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 4 sty 2022, o 11:26 Artem donosi, że Uros przedłużył umowę na przyszły rok z Zawierciem.
Jeśli prawda, to świetny ruch dla Warty i całej ligi.
Jeśli tak, to nie powinni mieć problemu z przedłużeniem kontraktu również Facundo Conte, bo ten ma raczej powody do radości jeśli chodzi o swoją grę w Zawierciu.

Priorytetem powinien być środkowy i libero, ale tutaj pojawia się problem, bo limity, limity i jeszcze raz limity.

Nie wiem jakie będą przetasowania na pozycji rozgrywającego w PlusLidze, ale transfer polskiego libero jest chyba nierealny, więc powinni wzmocnić tę pozycję zawodnikiem zagranicznym, a na rozegraniu postawić na Polaka, bo innej opcji chyba nie ma. Nie wiem czy możliwe jest, by był to Łomacz lub Firlej, bo Janusz jak wiadomo nierealny, a reszta nie bardzo by się nadawała.

Generalnie to jestem ciekaw jakie będzie finansowanie AZSu Olsztyn na następny sezon, bo jeśli podtrzymają dobrą formę, to ich zawodnicy będą łakomym kąskiem na rynku transferowym (Firlej,Defalco,Poręba,Butryn).
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze: 4 sty 2022, o 11:26 Artem donosi, że Uros przedłużył umowę na przyszły rok z Zawierciem.
Jeśli prawda, to świetny ruch dla Warty i całej ligi.
Chylę czoło przed prezesem klubu z Zawiercia.
Oglądanie tego magika na parkietach PlusLigi to prawdziwa przyjemność.
Od teraz jeszcze mocniej trzymam kciuki za to, żeby Warta zajęła w klasyfikacji końcowej miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: skrowiec »

ciorny17 pisze: 4 sty 2022, o 11:26 Artem donosi, że Uros przedłużył umowę na przyszły rok z Zawierciem.
Jeśli prawda, to świetny ruch dla Warty i całej ligi.
Świetna wiadomość :) byc moze Warta bedzie miała jeszcze lepszy sklad w przyszlym sezonie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

No, no. Przyznam szczerze, że uznałem za pewnik, że Urosa za rok u nas już nie będzie. Artem raczej ma sprawdzone informacje, więc szacun dla klubu. Lepszej bazy do budowania ekipy przyszłorocznej ekipy nie można sobie wyobrazić.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

ciorny17 pisze: 4 sty 2022, o 11:26 Artem donosi, że Uros przedłużył umowę na przyszły rok z Zawierciem.
Jeśli prawda, to świetny ruch dla Warty i całej ligi.
Wielki sukces prezesa Barana.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: lukecik »

https://aluroncmc.pl/wosp/

Mega sprawa, ciekawe na jakiej kwocie stanie. :D
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Orduna »

lukecik pisze: 10 sty 2022, o 18:32 https://aluroncmc.pl/wosp/

Mega sprawa, ciekawe na jakiej kwocie stanie. :D
Ale jaja, pomysłów Warcie nie można odmówić, też jestem ciekawy na jakiej kwocie stanie i czy nowy zawodnik zdobędzie chociaż 1 punkt w meczu. Ale wydaje mi się na logikę ,że tak.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Super inicjatywa, szacun dla Warty. Oby suma była okazała.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aluron CMC Zawiercie 2021/2022

Post autor: Streeter »

Szczytny cel, świetny pomysł, a i możliwość przeżycia czegoś fajnego :) swoją drogą byłoby śmiesznie gdyby jakiś np. Ryszard Bosek włączył się w licytację i wygrał i zobaczylibyśmy go zgłoszonego do PlusLigi :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”