Trefl Gdańsk 2021/2022

kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Trefl Gdańsk 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 26 maja 2022, o 10:30

Znaczy no niby tak, ja za szóstkę zeszłego sezonu uważam Lipę z Reichertem, nie z Miką, bo ten jednak grał mniej. A tak jak Reichert to i Orczyk przytrzyma przyjęcie. Zresztą w tym sezonie w rankingu przyjmujących Orczyk jest 36 z 46.55%, natomiast Reichert z 45.13% na miejscu 45. Możesz powiedzieć, że obecny ranking niemiarodajny, bo Orczyk grał mniej, więc sprawdziłem też sezon wcześniej - i tu mieliśmy Orczyka na 10 miejscu, z 53.47%, natomiast Reicherta na pozycji 16 z 52.55%. Nie są to jakieś wielkie różnice na korzyść Orczyka, ale pokazują, że spokojnie można obok postawić kogoś o charakterystyce Lipińskiego. Choć wiadomo, że lepszy byłby zawodnik w stylu Miki, czyli swoje przyjmie swoje skończy, tylko czy Gdańsk takiego znajdzie i będzie go stać? Oby się tylko na jakimś Katiciu nie skończyło.

Streeter
Cebulj też ma niezłe staty przyjęcia a przynajmniej miałw zeszłym sezonie. W tym nie pamiętam jakie. Orczyk nie jest zawodnikiem, który mógł by wziąć na siebie zbyt dużo pola. To zdecydowanie ofensywny przyjmujący a staty ma pewnie dobre bo te proste zagrywki przyjmuje pewnie bardzo dokładnie. Jeśli zagrywka jest trudniejsza to widać, że się męczy.
Za to Orczyk co pokazał w Zawierciu to naprawdę potrafi pociągnąć w ataku. Bołądź tym bardziej. Więc 3 skrzydłowy nie musi być ofensywny. Znaczy nie może być to ktoś typu Reichert/Andringa, ale wystarczy taka 3 opcja w ataku, która odciąży Orczyka w przyjęciu. Taki Muagututia lub siatkarz o podobnym profilu.
phantom1
Posty: 48
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 06:05
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2021/2022

Post autor: phantom1 »

Streeter pisze: 26 maja 2022, o 08:50
ciorny17 pisze: 26 maja 2022, o 07:45 Kampa/Bołądź, Orczyk/??, Urbanowicz/Niemiec, Perry.
Kogoś a'la Lipiński obok Orczyka i może to wyglądać lepiej niż w obecnym sezonie. No chyba że przyjdzie jakiś reichertopodobny wynalazek, to wtedy nie.

Streeter
Nie wiem, czy Jan Martínez Franchi w jakimś stopniu zaspokoi oczekiwania fanów trelfa. Chyba daleko mu do Lipińskiego, ale blisko do Orczyka :D .
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk 2021/2022

Post autor: Streeter »

phantom1 pisze: 27 maja 2022, o 15:58 Nie wiem, czy Jan Martínez Franchi w jakimś stopniu zaspokoi oczekiwania fanów trelfa. Chyba daleko mu do Lipińskiego, ale blisko do Orczyka :D .
A to tak jako strzał czy są jakieś informacje, że trafi do Gdańska? Nie śledziłem ligi belgijskiej by zbyt wiele o nim powiedzieć :) ale chyba mogłoby być gorzej

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”