Superpuchar Polski 2021

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: grzegorzg »

Muszę przyznać, ze trochę swoje stanowisko zweryfikowałem. Bo chcociaż sa pewne dające się zauwazyćróznice w siatkówce męskiej i żeńskiej w naszym kraju, to te marne jak mi sie zdaje dla takiego związku, z tyloma róznymi ciałami, 50 000 mogliby zainwestować w kobiecą siatkówkę. A tak, tojednak jest niesmak. Oczwyiscie, mozna tłumaczyc, ze w końću Rzeszów zajął 3 miejsce, a Jastrzębie było pierwsze, ale taką kwotę naprawdę mogliby wysupłać... ;)
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 21 paź 2021, o 14:27 To kiepkie kryterium oceny, bo na inside-volleycountry (chyba największe anglojęzyczne forum) polska żeńska liga jest druga/trzecia pod względem liczby postów jeżeli chodzi o wszystkie ligi, i parę osób nawet z tego forum pisze tam więcej niż tutaj, bo lepiej sobie podyskutować z 30 osobami po angielsku niż z trzema po polsku.

Tzn. nie jest tak źle z tą żeńską ligą, to mam na myśli.
To dobre kryterium oceny, bo rozmawiamy o sytuacji w Polsce. Baseball globalnie jest dosyć popularny, a w Polsce zarobi na tym średnio. Nie dlatego, że Polski Związek Baseballu, o ile coś takiego w ogóle jest dyskryminuje baseballistów, tylko dlatego, że ogląda to w Polsce 8 osób na krzyż, a nagroda główna była tylko dlatego, że grający zrobili składkę. Podobnie jakbyś w Kenii zapytał o Skoki narciarskie.

Co do tego stawania razem z różnymi czekami, to z jednej strony macie racje, że trochę nieporadnie to wyszło, ale z drugiej niedługo dojdziemy do paranoi, że nie będzie można zwycięzcy wręczyć czeku, bo pozostałym dwóm na podium będzie smutno, że dostali mniej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: reeman »

Różnica między Developresem a JW jest taka , że dziewczyny grają za prywatne pieniądze, siatkarze za państwowe JSW, który jest prawie bankrutem, tylko kroplówki od państwa, czytaj od nas podatników otrzymują go przy życiu.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: Streeter »

reeman pisze: 21 paź 2021, o 19:13 Różnica między Developresem a JW jest taka , że dziewczyny grają za prywatne pieniądze, siatkarze za państwowe JSW, który jest prawie bankrutem, tylko kroplówki od państwa, czytaj od nas podatników otrzymują go przy życiu.
Ale że jaki to ma związek z nagrodami?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: Citizen »

reeman pisze: 21 paź 2021, o 19:13 Różnica między Developresem a JW jest taka , że dziewczyny grają za prywatne pieniądze, siatkarze za państwowe JSW, który jest prawie bankrutem, tylko kroplówki od państwa, czytaj od nas podatników otrzymują go przy życiu.
A to JSW SA lub JW sponsorował nagrody? Chyba coś mnie ominęło.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: Biciut »

reeman pisze: 21 paź 2021, o 19:13 Różnica między Developresem a JW jest taka , że dziewczyny grają za prywatne pieniądze, siatkarze za państwowe JSW, który jest prawie bankrutem, tylko kroplówki od państwa, czytaj od nas podatników otrzymują go przy życiu.
Doucz się kolego na temat przeplywow finansowych w duzych korporacjach... Piszesz bzdety
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: Resofan »

Biciut pisze: 22 paź 2021, o 06:55
reeman pisze: 21 paź 2021, o 19:13 Różnica między Developresem a JW jest taka , że dziewczyny grają za prywatne pieniądze, siatkarze za państwowe JSW, który jest prawie bankrutem, tylko kroplówki od państwa, czytaj od nas podatników otrzymują go przy życiu.
Doucz się kolego na temat przeplywow finansowych w duzych korporacjach... Piszesz bzdety
Abstrahując od tego, że wpis reemana nijak się miał do nagród w Superpucharze, JSW przynosi zyski takie:
https://www.parkiet.com/Surowce-i-paliw ... 020-r.html
I ja wiem, że "kreatywną księgowością" można wytłumaczyć wiele rzeczy, ale fakty są takie, że JSW jako całość przyniosła ponad 1,5 mld zł straty. Nie mam pojęcia o górnictwie, ale wiele lat temu miałem do czynienia z innym molochem - PKP. Uczestniczyłem wtedy w ramach współpracy w naradach jednej z dyrekcji regionalnych i tam też spółka była podzielona na części (Cargo, Przewozy Regionalne, Infrastruktura, Dworce itd) które sobie nawzajem płaciły. To, że Cargo i Infrastruktura przynosiły zyski, nie zmieniało faktu, że do PKP jako całości podatnik dopłacał. Z górnictwem jest podobnie - jeśli jakieś koksownie czy chodniki (żeby nie było, jest to przykład "z zada") może zyski przynoszą, ale JSW jako całość przynosi straty, a te wszystkie tłumaczenia o przepływie finansów to tylko mącenie wody. Dlatego wydawanie przez taką firmę sporej kasy na dotowanie sportu jest trochę moralnie wątpliwe.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: kamil1999 »

Ale jakiej kasy? Przecież tyle co JSW wydaje na siatkówkę czy półkę nożną to to nie jest nic. A już w ogóle nie można tego porównywać do pieniędzy wydawanych przez taką PGE czy grupę Azoty na sponsoring. Poza tym tu nie jestem pewien, ale gdzieś coś takiego czytałem, że państwowe spółki muszą część dochodów przeznaczać na sponsoring sportu. JSW więc sponsoruje Sport w samym Jastrzębiu co jest bardzo pozytywnym działaniem dla regionu. Już nie mówię też o tym, że jednak ten "bankrut" zapewnia bardzo dużo miejsc pracy. No i to też nie jest tak, że państwo w całości go utrzymuje bo spółki państwowe zazwyczaj tylko w jakimś niskim procencie są państwowe. Dokładnych liczb tu nie znam bo też się aż tak bardzo nie interesuje ekonomia.
A moralnie wątpliwą to jest kopalnia w Turowie i jej negatywne następstwa dla Polaków, Czechów i Niemców a nie działania JSW
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: michal1983 »

Kamilu, nie ma co tracić czasu na dyskusje.

Żeby zrozumieć dlaczego firmy „nie przynoszą zysku” a mimo wszystko sponsorują i jaki to ma związek z ogólnymi prawami rynku, trzeba mieć głębszą wiedzę z zakresu makroekonomii. Już od zależności polityczno ekonomicznych zupełnie abstrahując.

Rozbijanie tego na czynniki pierwsze tu na forum, z laikami, nie ma najmniejszego sensu.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: iron »

Dzięki, że jeszcze komuś chce się tlumaczyć "to za nasze piniondze bo spółka państwowa". Niektórzy i tak nie zrozumieją mechanizmów.
No sympathy for fools...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: michal1983 »

Z ciekawostek.
Zdobywca Superpucharu w ostatnich latach nie wygrywał na koniec sezonu mistrzostwa.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: ciorny17 »

michal1983 pisze: 23 paź 2021, o 09:55 Z ciekawostek.
Zdobywca Superpucharu w ostatnich latach nie wygrywał na koniec sezonu mistrzostwa.
Skra w 2017 roku wygrywa superpuchar a później MP.
Kłamca.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Superpuchar Polski 2021

Post autor: michal1983 »

ciorny17 pisze: 23 paź 2021, o 10:06 Skra w 2017 roku wygrywa superpuchar a później MP.
Rzeczywiście. Gdzieś mi umknęło. Wcześniej równiez Resovia w 2014 jeśli mnie pamięć nie myli.
Ale chodziło mi bardziej o ostatnie 4-5 lat.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”