Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: buzinga »

ciorny17 pisze: 23 lis 2021, o 20:33
No nie. Nie ma przypadku w tym, że w kontekście Deroo mówiło się tylko o Jastrzębiu a później Resovii ;)

Zenit cały czas się zafiksował na Leona, że uda się go i tak pozyskać, a inne topowe rosyjskie kluby już miały legionistów obstawionych. Włochy? Kto wie, ale raczej Cormio, jeszcze Mosna, Pedrini nie mieli w planach Belga. Monza, Mediolan. Tu raczej bym celował w przypadku tego, kto go chciał. A tam już takich pieniędzy nie ma.
Hmm zobacz, nie myślałem o tym w ten sposób. Ciekawe. Na pewno słaby sezon w reprezentacji nie pomógł w kontekście potencjalnego wykupu kontraktu jak to miało miejsce u Urnauta ;)

Ogólnie rzeczywiście trochę mnie poniosło. Dzięki za zwrócenie uwagi.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: ciorny17 »

Spoczko.
Cormio za Leala szukał kogoś bardziej nastawionego ofensywnie, więc sondowali możliwość wyciągnięcia Bednorza z Zenitu, ale padło na Lucarelliego, Perdini chciała Leala to go dostała. W Bolzano chyba aż tyle hajsu nie mieli, ale pewnie Lavia tani nie jest.

A nie ma co się oszukiwać. Kto jak kto, ale Góral na tle europejskim płaci bardzo dobrze.
Kłamca.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Blanco »

Jak ja czytam, że Fabian gra do lewego, zamiast do prawego. Że Muzaj to chyba gorszy transfer od Butryna, ale jeszcze nie wiadomo. I że Resovia miała w tamtym sezonie Butryna, a i tak odpadła w play-offach. I to, że Resovia za mało gra środkiem. O bony. I to, że Szary te bzdury wypisuje, to wiadomo, ale że fani Resovii, to jednak zaskoczenie. Bo przecież:

Resovia od przyjścia Grozera, czyli od jakichś 11 lat nie gra środkiem. I to mimo posiadania np. Nowakowskiego. Resovia od przyjścia Grozera gra tylko po skrzydłach. Resovia od przyjścia Grozera gra głównie atakującym. I tak grał i Tichacek. I tak gra i Fabian.

Ba, jest taki fajny komentarz Drzyzgi, gdy Resovia grała bodajże 5-mecz ćwierćfinałów ze Skrą 8 lat temu (to ta seria z tym pamiętnym tie-breakiem Zibiego), gdzie mamy końcówkę 5 seta 5 meczu, Drzyzga analizuje scenariusze na ostatnie piłki, zaczynając od Skry, że Kłos, że Pliński, że Woicki lubi środek, przechodząc płynnie do Resovii konstatuje, że "zagranie do Nowakowskiego określiłby jako wirtuozerię", "no ale Tichacek ma całkiem inną sytuację na skrzydłach". W tamtym meczu: Schops 52 piłki, Nowakowski 8, Kosok 7. Z Tichackiem. Nie z Drzyzgą przecież. Bo Resovia nigdy nie grała środkiem. Zawsze grała skrzydłami. I wystarczy tę Resovię odrobię oglądać. Odrobinę.

Poza tym, Muzaj w 5-setowym meczu atakuje 28 razy, robiąc 21 punktów. Butryn w meczu 3-setowym atakuje 31 razy, robiąc 23 punkty łącznie. Serio nie widać jakiejkolwiek zależności? O pozycję chodzi, nie o nazwiska.

Poza tym, Drzyzga, który całą karierę orze prawym skrzydłem nagle w tym sezonie gra przez lewe. Serio nie widać jakiejkolwiek zależności?

Jeśli się nie obudzi Deroo, to Resovia nie będzie mieć zawodnika, który sam będzie w stanie wygrać mecz. Zawiercie ma takiego gracza, Skra ma takiego gracza, Warszawa chyba też, a Zaksa ma nawet dwóch. Olsztyn chyba też dwóch, a na pewno jednego. Jastrzębie chyba nie, ale oni mają najmniej dziurawą drużynę. I tutaj jest kolejny problem Resovii. Że dołuje Deroo i nie ma kto czyścić śmieci. Bo Muzaj jest za słaby. I przez to, to przyjęcie też jest problemem, jak zresztą ma nie być, jeśli masz Cebujla na placu. Ale nie jest problemem głównym, bo Resovia zawsze grała na przeciętnym przyjęciu, no ale inne skrzydła.

Głównym problemem nie jest też Muzaj. Drzyzga też nie. Głównym jest Giuliani. A to, że na tym wszyscy się zastanawiają forum, jak to możliwe, że Kochan w Zaksie najlepszy blokujący, a w Resovii robi tylko połowę punktów blokiem całego zespołu, a nikt się nie zastanawia, dlaczego Giuliani niczego poważnego nie zrobił przez 7 lat w siatkówce klubowej, mając chyba nawet fajne kluby, no to.

Co do Skry, mam do nich słabość trochę w tym sezonie, bo wyleciał im Sander przecież. Poza tym oni od poprzedniego sezonu mieli trzy problemy: Gogola, Łomacza i Piechockiego. Wymienili jeden, więc grają, jak grają, a że jeszcze Atan powoli się rozkręca.

A tak jeszcze co do Fabiana i wpływu jednego zawodnika na zespół, bo to chyba case, który mnie najbardziej intryguje: Zaksa super, bo Toniutti. Konar w 16/17 super, bo mu Toniutti rozgrywał. Kaczmarek też. A ten Toniutti odchodzi, Zaksa bierze rozgrywającego z 6 zespołu Plusligi - i tłucze wszystkich w najsilniejszej od 15 lat Pluslidze. I od razu on the other hand, ten 6 zespół Plusligi bez tego rozgrywającego jest największym rozczarowaniem w Pluslidze, jak na razie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: leeon »

Nie rozumiem tego wpisu. Resovia beznadziejnie nie korzysta z mocarnego środka ale jest usprawiedliwienie bo tak robiła wcześniej...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

Przyznam, ze ja tez nie bardzo...
Ale mniejsza z tym, póki co... ;)
Obejrzałem wczoraj powtórke, chociaz tez w niezbyt komfortowych warunkach ;) , bo powroty z pracy, obiad i ten codzienny galimatias :D , pora była jednak dosc parszywa, tym niemniej dwa słowa o Drzyzdze chciałem napisac, bo się troszke przyjrzałem. Tak, wiem, sam nawoływałem do czegos tam. No, ale jako (rasowy lub okazjonalny, jak kto woli, nie wiem ;) ) hipokryta dwa słowa napiszę.

Drzyzga nie gra zle. Gra tak jak wszyscy pisali. Tak odnosząc się do tego, co Resofan napisał, ze Drzyzga da radę, to on daje radę bardzo czesto na poczatku. I wtedy stara się te grę trochę urozmaicic. To jednak czesto ginie z przebiegiem gry. On w ogóle gra strasznie zachowawczo. W tej grze nie ma polotu, jakiejś odrobiny szaleństwa, ryzyka. najczesciej gra piłkę przy sobie, ja nie widziałem żadnego przerzutu (chcocia z może czegoś nie dopatrzyłem, ale u Janusza te przerzuty widac bardzo często). Gra do bólu przewidywalnie, monotonnie, do - nomen omen - zrzygania...

PS Ja chciałbym, żeby kiedyś ktos podłączył gps-a do graczy i zliczył, ile kilometrów przebiega Łomacz w czasie meczu. To tak a propos uwagi, ze Drzyzga nie ma przyjęcia. No może na nos nie ma, ale jakby miał latac tak jak Łomacz, to chyba szybko by podziekował...
PabloFX
Posty: 817
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 13:51 3.Ja też jestem zdania, że Maciek może nie być siatkarzem na grę o medale jako pierwszoplanowa postać. Ale myślę, że w optymalnej formie by wystarczał jako "jeden z". W zeszłym roku medal zdobyła Warszawa z Superlakiem jako pierwszym atakującym. Konarski też zdobywał medale, a żadnym topowym atakującym, ani pierwszą opcją w ataku raczej nigdzie nie był (choć pewnie on myśli inaczej). Ja napisałem, że dla mnie Muzaj pasował do takiego grania, jakie było w Treflu czy Surgucie. Im więcej atakował, tym czuł się pewniej.
Finały 2017 ze Skrą, ale to lepiej pominąć bo nie pasuje do tezy ;)
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Orduna »

PabloFX pisze: 24 lis 2021, o 09:09
Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 13:51 3.Ja też jestem zdania, że Maciek może nie być siatkarzem na grę o medale jako pierwszoplanowa postać. Ale myślę, że w optymalnej formie by wystarczał jako "jeden z". W zeszłym roku medal zdobyła Warszawa z Superlakiem jako pierwszym atakującym. Konarski też zdobywał medale, a żadnym topowym atakującym, ani pierwszą opcją w ataku raczej nigdzie nie był (choć pewnie on myśli inaczej). Ja napisałem, że dla mnie Muzaj pasował do takiego grania, jakie było w Treflu czy Surgucie. Im więcej atakował, tym czuł się pewniej.
Finały 2017 ze Skrą, ale to lepiej pominąć bo nie pasuje do tezy ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Lucarelli »

Finały 2017 to imo najlepsze mecze (biorąc pod uwagę poziom gry i stawkę spotkań) w karierze Konarskiego.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

Ja piszę na przestrzeni całego sezonu, a wy mi z finałami wyskakujecie. To były raptem 2 mecze. No, ale prawdą jest i pisałem na tym forum o tym kilka razy, że Konarski grając w ZAKSIE miał swoje najlepsze lata kariery. Po powrocie z Turcji zszedł na niższy poziom i już na nim został. Może nigdy nie miał potencjału na topowe granie, ale był skuteczniejszy.

Dobry blok, niezła zagrywka, ale tak szczerze, to patrząc przez pryzmat jego kariery, nie bardzo rozumiem jego fenomen. Chyba po prostu rola zmiennika przez brak alternatyw w reprezentacji, bo generalnie zawsze był co najwyżej solidny. W 2014 pojechał na MŚ, mimo takiego sobie sezonu w Resovii. Dziś tak grający by nigdzie nie pojechał. To były dość specyficzne lata, bo nie mieliśmy atakujących. I Dawid bardzo dużo na tym zyskał w swojej karierze, między innymi dwa medale MŚ i dobre kontrakty.


Zauważcie, że mamy bogactwo na prawie każdej pozycji. Może i są opinie, że je przewartościowujemy, ale spójrzcie na polską siatkówkę na przestrzeni lat.

Przyjęcie - Był Gruszka, Winiarski, Świderski, potem Kubiak, Kurek(przestawiony na atak), teraz mamy mnóstwo zawodników z młodszego pokolenia - Bednorz,Śliwka,Semeniuk,Fornal,Kwolek. Nawet Lipiński. Do kadry Anastasiego czy Castellaniego załapałby się absolutnie każdy, według mnie.

Środek - Tutaj zawsze było dobrze i dalej jest i jeszcze długo będzie, bo nasi środkowi są dość młodzi, taki Huber nawet nie zadebiutował na dużym turnieju, ma 23 lata. Poręba 22, Kochanowski 24, Bieniek 27. Zanim się skończy ta generacja, to pewnie będzie następna.

Libero - Nawet nie ma co gadać. Wręcz kłopot bogactwa, choć oczywiście nie zawsze każdy grał rewelacyjnie, no ale na tej pozycji jesteśmy w czubie od lat. I będziemy jeszcze kilka-kilkanaście, bo Zator ledwie 31, a Popiwczak 25.

I teraz jest pauza. Jest pozycja rozgrywającego i atak. Na rozegraniu można uznać, że po Zagumnym i Żygadle miał być Drzyzga, ale coś tam poszło nie tak i nie gra tak jak byśmy chcieli. Zapowiadał się fajnie, grał dobrze do jakiegoś czasu. Teraz jest Janusz i Firlej. Grają dość obiecująco, radzą sobie z dobrymi zawodnikami - Okej, może wszystko przyjdzie później, może będą dalej perspektywy z biegiem lat też u innych zawodników. Jest zachowana jakaś tam ciągłość.

Ale atakujący? Tutaj jest mega problem od zawsze. Gruszka,Bartman,Kurek,Kaczmarek to są gracze przestawieni z przyjęcia. Wcześniej był tylko Wlazły i bez niego kadra kwiczała. Z nominalnych atakujących nie ma za bardzo czego wybierać. I ja się zastanawiam - Dlaczego ta pozycja ma aż taki problem od kilkunastu lat?
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Diomedea »

Bo wysocy sa przestawiani na srodek, a wysocy skoordynowani na przyjecie celem znalezienia drugiego Kurka?

Nie jestesmy sami, spojrz na Argentyne. Nawet u takich Rosjan jest Michajlow i dlugo nic, bo Polietajew wiecznie kontuzjowany, a mlodzi obiecujacy sa mlodzi.
Co do jakosci przyjecia to para Swider Winiar byla baardzo mocna. Nie wiem czy da sie taka znalezc dzisiej. Na ataku byl i Papke i Wlazly.

Mysle, ze cos nam wyrosnie na ataku z rocznikow 00-02. One staly atakujacymi.

A na sypie pora przekazac paleczke. Drzyzga od siebie nic nie doda. Poza moze szybka wystawa do tylu, to reszta jest mocno czytelna.
I tak jest od lat. Dlatego tez, mimo zalu Papy, jego tylko pozytywna, a nie entuzjastyczna ocena za MS byla raczej sluszna.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: niepoinformowany »

Resofan pisze: 23 lis 2021, o 15:04
niepoinformowany pisze: 23 lis 2021, o 11:04
Tak, a w dodatku stwierdzi, że krytyka wymiany najlepszego atakującego Plusligi (trzeci sezon z rzędu jak tak dalej pójdzie, chociaż Kaczmarek w tym sezonie mocno depcze po piętach) na Muzaja to "kocopoły" bo gość przestał grać początkowy koszmar i gra aż przeciętnie/nieźle.
A teraz pozwolę sobie zacytować siebie, wklejając tekst bo nie umiem stosować cytatów ze starych postów :D :
"Ten mecz to pozdrowienia dla wszystkich wypisujących na tym (i nie tylko na tym) forum kocopoły, że największym problemem Resovii jest Drzyzga albo atakujący, czyli zamiana Butryna na Muzaja."
Albo czytasz "po łebkach", albo masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem - pisałem o największym problemie Resovii. Nie jest nim Muzaj ani nie jest nim Drzyzga. Mam świadomość, że sprowadzając Muzaja za Butryna Resovia (przynajmniej na razie, a pewnie i w ogóle) się nie wzmocniła.
Tyle lat na karku to skąd ta agresja słowna? Po co to komu potrzebne?

Ja np również nie pisałem że największym (jak tak bardzo ci zależy na tym słowie) problemem jest Muzaj. W ostatnich dniach poruszono kilka kwestii co do przyczyn słabej gry Resovii. Tyle, że problem jest jeden i prosty - nikt nie gra dobrze a dodatkowo nie funkcjonują elementy zespołowe, zależne od siebie, blok-obrona czy indywidualne jak zagrywka. Tyle, że fakt, iż Muzaj jest słabym zastępstwem za Butryna to była raczej oczywistość (wiadomo, to sport, mógł zaskoczyć Muzaj ale tak to możemy o wielu zawodnikach pisać) a to, że Deroo będzie grał tak słabo raczej ciężko było przewidzieć. Oczywiście, że są problemy na przyjęciu a przez formę Belga uwypuklają się problemy Cebulja, Drzyzga gra mało środkiem i czytelnie, Kochanowskiemu nikt nie broni dobrze zagrywać i blokować itp itd. Zgadzam się ze wszystkim. Odpowiadałem tylko na stwierdzenie, że negowanie wymiany atakujących jest kocopołem, bo to najgorsza decyzja kadrowa ostatniego sezonu i być może jedna z najgorszych ostatnich lat. Wymienić najlepszego atakującego Plusligi na Muzaja. Będę to podkreślał tak często jak tylko mogę bo dalej w to nie dowierzam.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

A ja rzucę taką imresją, naprawdę nie wiem, czy słuszną, ale tak mi się czsem zdaje, że Butryn w Olsztynie nie gra na takich emocjach jak w Rzeszowie. I bynajmniej nie chcę rozważac, czy to dobrze, czy zle, bo może byc i tak i tak, ale mam wrażenie, ze w grę w Resovii był znacznie bardziej zazangażowany emocjonalnie, zupełnie tak, jakby mu naprawdę bardzo, bardzo zależało.
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: granvorka »

Blanco pisze: 24 lis 2021, o 00:26 W tamtym meczu: Schops 52 piłki, Nowakowski 8, Kosok 7. Z Tichackiem. Nie z Drzyzgą przecież. Bo Resovia nigdy nie grała środkiem. Zawsze grała skrzydłami. I wystarczy tę Resovię odrobię oglądać. Odrobinę.
Jest coś takiego jak 'bad equilibrium' - tkwienie w kosztownym stanie równowagi. Robiąc analogię do polityki/ekonomii: Polska nie jest w stanie stać się Niemcami i z dnia na dzień zostać potentatem w wysoko wyspecjalizowanej produkcji technologicznej. Ale klub sportowy (a zwłaszcza bogaty) może wymienić pół składu w jedno okienko i z miejsca zacząć grać inaczej (czy to działa, to inna dyskusja). Albo chociaż krok po korku budować nowy styl gry w oparciu o jakąś wizję przemiany. Ale Resovia związała się z Drzyzgą na kolejne 3 lata i dołożyła sobie dwóch przyjmujących z problemami w przyjęciu, więc ewidentnie chce tkwić w tym bad equilibrium i my mamy wszelkie prawo ją za takie wybory tu na tym forum opierdzielać (a zwłaszcza kibice oczekujący lepszych wyników, do których ja nie należę).
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: leeon »

To jakiś pomysł na myśl taktyczną - "nie grać środkiem ". 8-) tylko po co im taki skład na środek?
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: MWi »

grzegorzg pisze: 24 lis 2021, o 13:15 A ja rzucę taką imresją, naprawdę nie wiem, czy słuszną, ale tak mi się czsem zdaje, że Butryn w Olsztynie nie gra na takich emocjach jak w Rzeszowie. I bynajmniej nie chcę rozważac, czy to dobrze, czy zle, bo może byc i tak i tak, ale mam wrażenie, ze w grę w Resovii był znacznie bardziej zazangażowany emocjonalnie, zupełnie tak, jakby mu naprawdę bardzo, bardzo zależało.
Wydaje mi się, że jest bardziej wyluzowany i mniej spięty. Taki uśmiechnięty. To raczej pozytywny objaw, trudniej o wypalenie. Mniejsze zaangażowanie? Nie zauważyłem, katowicka Gieksa, na której nabił 90% w ataku, chyba też nie. Jeśli pojawiłby się deficyt zaangażowania, to chyba właśnie w takich meczach.

Ogólnie Olsztyn w tym sezonie pozytywny, łącznie z trenerem. Tylko DeFalco spięty, ale to chyba taki typ.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Blanco »

leeon pisze: 24 lis 2021, o 07:34 Nie rozumiem tego wpisu. Resovia beznadziejnie nie korzysta z mocarnego środka ale jest usprawiedliwienie bo tak robiła wcześniej...
Jak chcesz grać środkiem, to nie bierzesz Drzyzgi, który choćby w pierwszym secie rewanżowego meczu 1/6 LM z Jastrzębskim, gdzie pierwszy mecz Resovia przegrywa 3-0, nie gra ani razu do środkowych. I nie, to nie jest żadne usprawiedliwianie, tylko śledzenie siatkówki w minimalnym stopniu.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: leeon »

No weź! Jak nie chcesz grać środkiem to nie ściągasz takich środkowych. Bądźmy poważni! Z cały szacunkiem do Fabiana nikt nie wymaga od Niego wymyślania nowej siatkówki.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

Czekajcie, pogubiłem się

-Chcesz grać środkiem nie bierz Drzyzgi
-Drzyzga nie jest dobrze grającym zawodnikiem z pola

Czyli co? Bo nie kumam. Bo według mnie granie lewe-prawe przy dobrym przyjęciu to nie jest sztuka i tak może grać masę innych sypaczy. No i zapomniałem, że jeszcze jest problem z dokładnością na lewe.

Dla mnie Fabian w formie miał taką kluczową zaletę, że podejmował dobre wybory. I dlatego na MŚ 2014 czy MŚ 2018 grał dobrze. Wykorzystywał dobrą formę skrzydłowych, czasem kogoś przykrył. Druga sprawa, że wtedy grał dokładnie. Może nie była to wirtuozeria, ale naprawdę dobrze sobie wszystko planował, okazjonalnie dorzucając środek. Problem jest taki, że do tego trzeba mieć jednak zawodników w wysokiej formie na skrzydłach i problem zaczyna się wtedy, kiedy jeden z nich przestaje działać(patrz: Kubiak w tym sezonie). Wtedy gra staje się zbyt prosta. A jak do tego przyjęcie traci na jakości, to w ogóle jest już lipa.


Tichacek też grał mało środkiem, okej, ale nikt nie pisze, że Tichacek to był jakiś klasowy rozgrywający. To był dobry rzemieślnik. Ja pamiętam, że swego czasu sporo było po nim jechane, że średniak i tak dalej, także nie rozumiem przytoczenia jego przykładu. Tichacek był solidnym rozgrywającym i to tyle.

Zresztą, nie kumam po co porównujecie te czasy. Dzisiaj ugranie mistrzostwa z zawodnikami klasy ÓWCZESNYCH Tichacka,Akhrema,Lotmana i Kosoka graniczyłoby z cudem, bo wtedy nasza liga nie była taka silna jak teraz. Chociaż ZAKSA teoretycznie na papierze była w tamtych latach mocniejsza, ale wtedy też byliśmy słabsi. Kosok z tamtych lat był 3 środkowym reprezentacji, ale to i tak kilka klas niżej niż dzisiejszy Bieneik (Kosok z lat 2010-2013 i Bieniek obecny).


Z Schopsem może być podobnie. Generalnie to był to dobry zawodnik, grał super w ważnych meczach i doświadczenie z gry w Odincowie też zacne, ale jednak jak przyszedł Kurek to go posadził na ławce bez większych problemów. Nie ma co za bardzo porównywać tamtej PlusLigi do dzisiejszej, bo wtedy do nas przychodził nieco inny kaliber zawodników. Dopiero od kilku lat wszystko się zmieniło. Kiedyś odstawaliśmy od Rosjan, dziś można powiedzieć, że nasza liga jest nawet silniejsza od SuperLigi.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

MWi pisze: 24 lis 2021, o 21:13
grzegorzg pisze: 24 lis 2021, o 13:15 A ja rzucę taką imresją, naprawdę nie wiem, czy słuszną, ale tak mi się czsem zdaje, że Butryn w Olsztynie nie gra na takich emocjach jak w Rzeszowie. I bynajmniej nie chcę rozważac, czy to dobrze, czy zle, bo może byc i tak i tak, ale mam wrażenie, ze w grę w Resovii był znacznie bardziej zazangażowany emocjonalnie, zupełnie tak, jakby mu naprawdę bardzo, bardzo zależało.
Wydaje mi się, że jest bardziej wyluzowany i mniej spięty. Taki uśmiechnięty. To raczej pozytywny objaw, trudniej o wypalenie. Mniejsze zaangażowanie? Nie zauważyłem, katowicka Gieksa, na której nabił 90% w ataku, chyba też nie. Jeśli pojawiłby się deficyt zaangażowania, to chyba właśnie w takich meczach.

Ogólnie Olsztyn w tym sezonie pozytywny, łącznie z trenerem. Tylko DeFalco spięty, ale to chyba taki typ.
W żadnym razie nie myślałem o zaangażowaniu w grę. Karol to bardzo pozytywny przypadek o dobrym przebiegu kariery,tzn bez żadnych upadków i jestem jego zaangażowania pewien. Sam zauważyłes jednak, że jest troszkę inaczej, a mi nie chodziło bynajmniej o to,że ogólnie wychodzi to gorzej. ;)
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: reeman »

Szary Wilk pisze: 25 lis 2021, o 11:51 C
Zresztą, nie kumam po co porównujecie te czasy. Dzisiaj ugranie mistrzostwa z zawodnikami klasy ÓWCZESNYCH Tichacka,Akhrema,Lotmana i Kosoka graniczyłoby z cudem, bo wtedy nasza liga nie była taka silna jak teraz. Chociaż ZAKSA teoretycznie na papierze była w tamtych latach mocniejsza, ale wtedy też byliśmy słabsi. Kosok z tamtych lat był 3 środkowym reprezentacji, ale to i tak kilka klas niżej niż dzisiejszy Bieneik (Kosok z lat 2010-2013 i Bieniek obecny).


Z Schopsem może być podobnie. Generalnie to był to dobry zawodnik, grał super w ważnych meczach i doświadczenie z gry w Odincowie też zacne, ale jednak jak przyszedł Kurek to go posadził na ławce bez większych problemów. Nie ma co za bardzo porównywać tamtej PlusLigi do dzisiejszej, bo wtedy do nas przychodził nieco inny kaliber zawodników. Dopiero od kilku lat wszystko się zmieniło. Kiedyś odstawaliśmy od Rosjan, dziś można powiedzieć, że nasza liga jest nawet silniejsza od SuperLigi.
Alek nazywa się Achrem a nie Akhem, Jochena to "winda" wyeliminowała z gry a nie Kurek, bo Kurek wtedy był przyjmującym i na prośbę Antigi został przestawiony na atak.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

reeman pisze: 25 lis 2021, o 13:55
Szary Wilk pisze: 25 lis 2021, o 11:51 C
Zresztą, nie kumam po co porównujecie te czasy. Dzisiaj ugranie mistrzostwa z zawodnikami klasy ÓWCZESNYCH Tichacka,Akhrema,Lotmana i Kosoka graniczyłoby z cudem, bo wtedy nasza liga nie była taka silna jak teraz. Chociaż ZAKSA teoretycznie na papierze była w tamtych latach mocniejsza, ale wtedy też byliśmy słabsi. Kosok z tamtych lat był 3 środkowym reprezentacji, ale to i tak kilka klas niżej niż dzisiejszy Bieneik (Kosok z lat 2010-2013 i Bieniek obecny).


Z Schopsem może być podobnie. Generalnie to był to dobry zawodnik, grał super w ważnych meczach i doświadczenie z gry w Odincowie też zacne, ale jednak jak przyszedł Kurek to go posadził na ławce bez większych problemów. Nie ma co za bardzo porównywać tamtej PlusLigi do dzisiejszej, bo wtedy do nas przychodził nieco inny kaliber zawodników. Dopiero od kilku lat wszystko się zmieniło. Kiedyś odstawaliśmy od Rosjan, dziś można powiedzieć, że nasza liga jest nawet silniejsza od SuperLigi.
Alek nazywa się Achrem a nie Akhem, Jochena to "winda" wyeliminowała z gry a nie Kurek, bo Kurek wtedy był przyjmującym i na prośbę Antigi został przestawiony na atak.

Napisał Akhrem, nie Akhem. Ok, użyłem kh zamiast ch, praktycznie żadna różnica. Wymowa ta sama. Rosjanie chyba piszą KH.

Winda? Kurek przychodził do Rzeszowa jako atakujący, nie przyjmujący. Resovia miała ich już wtedy czterech na wysokim poziomie: Achrem,Lyneel,Jaeschke,Penchev + jeszcze Śliwka był w kadrze. Czyli pięciu. Chyba żartujesz z tym, że Kurka kontraktowali na przyjęcie. Tym bardziej, że nie było żadnego innego atakującego poza nim i Schopsem, czyli po prostu piszesz nieprawdę.

Schops był dobry, nawet więcej niż dobry, ale raczej nie był siatkarzem klasy światowej. Takim był Grozer i właśnie Kurek.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: ciorny17 »

Szary, nie było Cię tu wówczas. Kibice Reosvii zrzucali winę na Antigę za to, że Góral Kurka kontraktował jako przyjmującego, bo tak ten grał w Lube, a wówczas miał obiecujące play-offy po takim se sezonie zasadniczym. A że Antiga miał lepszy plan, jak się okazało, to kibice szli z narracją na ustach, że w Rzeszowie jest jak jest bo nie wykorzystują potencjału, dla dobra narodu.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: kamil1999 »

Schops już w swoich późniejszych latach słabo kondycyjnie wyglądał. Do tego było sporo kontuzji jeśli dobrze pamiętam.
Pamiętam tą windę:) Było sporo śmiechu tu na forum. Choć nie wiem czy już miałem konto bo już nie pamiętam przed którym sezonem się postanowiłem zarejestrować. W jakim charakterze Kurka zakontraktowali to ciężko mi powiedzieć. Ale myślę, że koledzy wiedzą o czym mówią. Ty szary ma wrażenie, że siatkówką nie interesujesz się tak długo bo nie raz dawnych zawodników PlusLigi widzę, że oceniasz po tym w jakich klubach grali i nie piszesz nic o ich realnej grze wtedy.
Achrem myślę, że jakby teraz trafił w czasach swojej młodości to też by zrobił karierę. Może nie był by Urosem czy Conte, ale takim Cebuljem to na pewno czyli zdecydowanie gwiazdą, ale tego drugiego szeregu.
Tichacka ciężko mi ocenić bo gdy grał więcej to jeszcze nie zwracałem takiej uwagi na rozgrywających. W ostatnich latach to bardzo przeciętny poziom był. Ale wiek też pewnie robi swoje.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: miro1905 »

Kurek miał być na przyjęciu, a w trakcie sezonu reprezentacyjnego zmienił pozycję i w klubie został już na ataku. Tak samo było z Bartmanem. Z tego co pamiętam to Jaeschkego i Lyneela zakontraktowali dosyć późno. Schops graczem dobrym, ale nie klasy światowej. Mhm :] Jako kibic Resovii powiem tylko, że milej/lepiej wspominam grę Schopsa. Grozer miał fenomenalne playoffy, a zwłaszcza ostatni mecz, ale mało kto pamięta, że mocno falował zwłaszcza w pierwszym sezonie, którego nawet nie skończył przez problemy ze zdrowiem. Oczywiście Dżordżowi należy się status legendy klubu, bo był najlepszym zawodnikiem finałów po których mistrzostwo wróciło do Rzeszowa po 37 latach, ale jak dla mnie Jochen biorąc pod uwagę całokształt był lepszy. Schops był świetnym zawodnikiem i widać było, że potrafi grać w siatkówkę. Mam na myśli, że to nie był typowy młot. Po wypadku w słynnej windzie już nie wrócił do formy, ale i tak byłby w moim top5 transferów Resovii. Na miejscu pierwszym oczywiście Alek. Zawodnik z którym ugranie mistrzostwa przeciwko Wlazłemu, Winiarskiemu, Kurkowi, Plińskiemu i jeszcze kilku reprezentantom Polski się udało, ale dziś graniczyłoby z cudem. :]
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Resofan »

Schoeps jak przyszedł do Resovii, to już nie był atakującym światowej klasy. Nadal był bardzo, ale to bardzo dobrym zawodnikiem, ale ciągnące się jeszcze z Rosji kłopoty z barkiem obniżały jego poziom gry. 90% siatkarzy mając takie problemy jak on zaliczyłoby zjazd który nie kwalifikowałby ich do gry w PLS, ale Schoeps (jak dla mnie) był obok Antigi najlepiej technicznie wyszkolonym zawodnikiem jaki w ostatnich co najmniej kilkunastu latach grał w Polsce. Dlatego pomimo słabej siły ataku jak na zawodnika na jego pozycji, nadal świetnie sobie radził. Dla mnie był to zawodnik którego chyba najprzyjemniej się oglądało w całej historii Resovii, a pamiętam (słabo, bo słabo) ale jeszcze grającego Karbarza.
Co do Achrema to moim zdaniem był to lepszy zawodnik od Cebuli. Miał chyba jednak ciut lepszy atak, chociaż sporo mniejszy zasięg, ale dużo lepsze przyjęcie zagrywki. Podstawowe znaczenie Achrema było jednak inne - był to prawdziwy lider zespołu i na boisku i poza nim, bo "trzymał szatnię". Po kontuzji odszedł on po zakończeniu sezonu 2015/16 i od tego momentu zaczęła się degrengolada klubu. Moim zdaniem nie jest to przypadkowy zbieg okoliczności, bo od czasu Alka w Resovii nie ma prawdziwego lidera drużyny.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Diomedea »

Tez uwazam, ze porownanie do Cebulja jest krzywdzace dla Alka. To, ze nie przyszedl z wloskich klubow akurat nie ma zadnego znaczenia. Zreszta w tamtym okresie grecka siatkowka juz troche spadala, ale jeszcze sie trzymala.
Oleg to po pierwsze troche lepszy zawodnik, po drugie-nie bal sie brac odpowiedzialnosci i byl prawdziwym liderem. Zreszta byl kapitanem reprezentacji nie bez przyczyny.

Generalnie twierdzenie, ze teraz PL jest najsilniejsza nie wydaje mi sie jednoznacznie prawdziwe. Bylo pare lat, z niezlymi nazwiskami na mlocie.
Nie bylo Bruno czy de Cecco ale paru niezlych sypaczy bylo. Okres kryzysu gospodarczego we Wloszech tez pozwolil przyciagnac niezlych graczy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

A Akhrem to nie grał z któryms z klubów w tym samym FF LM w którym Winiar dostał najlepeij blokującego? Coć mi dzwoni, ale jak czesto nie bardzo wiem, czy akurat w akuratnym Kościele... :D ;)
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: reeman »

Alek Achrem zdobył z Iraklisem Saloniki 2 miejsce w LM 2009r, potem podpisał kontrakt z Resovią
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Resofan »

Z tego co mi się kołacze, to Achrem tuż przed przyjściem do Resovii został MVP Final Four LM jaka odbyła się w Pradze a jego druzyna zajęła drugie miejsce.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

To tak w kontekscie tego porównania. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”